Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) ABal válasza gelbelex (#13848) üzenetére


ABal
őstag

Szépen stabilan működik. Látható előrelépést hozott a Honeycombhoz képest. Fagyás a frissítés óta nincs, de a Playről sikerült valamit letöltenem, ami bootloopba küldte a masinát. Gyári visszaállítás (és óvatosabb töltögetés után) után nyugodtan kijelenthetem, hogy nincs fagyás, de még röccenés se. Már alig várom, hogy legyen JB, mert ha az ICS is ilyen szépen kisimította az akadásokat, akkor az mit csinál majd?!

Hogy egyéb típusokon hogy fut az más történet, erről nem tudok. Én elégedett vagyok. A HC idegesítően akadt.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13852) Zirowe válasza gelbelex (#13848) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én tegnap "dolgoztam meg" egy arc s-t, éppen hogy gyorsult és stabilabb lett ics-el, htc sensationröl nem is beszélve.

No, én meg tegnap végre kézhez vettem a wave-t, de még egyelőre nem volt időm foglalkozni vele, ma fogom megmutatni anyunak. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13853) gelbelex válasza ABal (#13851) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm a válaszokat! Akkor amit én hallottam, az egyedi.

(#13854) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A nagy kérdés: turko vagy nami?:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13855) s4tch válasza Zirowe (#13854) üzenetére


s4tch
veterán

Szinte mindegy... Nekem a török azért tetszett, mert az minden gombra felvillantotta a kijelzőt, ha jól emlékszem, ez a nami-féléből hiányzott.

(#13856) Aryes válasza s4tch (#13855) üzenetére


Aryes
nagyúr

Emiatt nem kell mást rátenni, egy fájlt kell módosítani stune-al. Nálam gyári fw van és most minden gombra bekapcsol a kijelző.

(#13857) s4tch válasza Aryes (#13856) üzenetére


s4tch
veterán

Hát ezt nem tudtam. Melyik fájlt, hogyan kell módosítani? A hangfelvételt is csak ennyi aktiválni?

[ Szerkesztve ]

(#13858) leslieke válasza s4tch (#13857) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hívás felvétel aktiválása

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13859) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Amúgy aki vett új telót nekik nem drasztikus a különbség üzemidőben a Wave-hez képest?
Pl Sony Xperia P?Hogyan bírja?Nézegetem aktívan a teszteteket,de szinte mindig az rettent el,h írják a végén soknál "talán ki húz egy napot" :((( :(((
Hát én nagyon nem akarok töltögetni naponta...
Amúgy a 2.0 óta Wave-re is a biztonság kedvéért rátöltök két naponta.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13860) leslieke válasza Orlin (#13859) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Samsung Galaxy S Advance-re 1,5-2 napot írnak a tesztben. Esélyes Wave 1 utódnak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13861) s4tch válasza Orlin (#13859) üzenetére


s4tch
veterán

P-re cseréltem a Wave-et. Gyengébb az akksija, mint a Wave-é, de ha kipucolod a fölösleges szinkronizációkat, akkor ez is elmegy két napot. Tegnap este 10 körül vettem le töltőről, most 74%-on van. Ha este nem kezdem el buzerálni (arra ott a tablet), akkor holnap este elég lesz tölteni. Az ICS-ben van egy takarékos üzem, ami negyed óra képernyőzár után lelövi a wifit, szinkronizációt és a háttérben futó programokat, azzal elég jó a készenlét.

(#13862) Storms


Storms
őstag

Mi lehet az oka , hogy a facebook időnként kiírja a telefonon, hogy "kevés a hely a memória kártyán, menti a telefonba?" 16GB-os kártya van benne, 14GB szabad hellyel.
KIES-el hogy tudom feltenni a legfrisebb gyári szoftot , ha most az LC1-es nami V2 van rajta?
Vissza kell 1.2-re váltanom és ugy frissítsem?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#13863) leslieke válasza Storms (#13862) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

KIES-el hogy tudom feltenni a legfrisebb gyári szoftot , ha most az LC1-es nami V2 van rajta?
Visszateszel egy gyárit (akár 1.2, akár 2.0) és azt frissíted , ha ezt a mostanit nem engedi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13865) Orlin válasza s4tch (#13861) üzenetére


Orlin
addikt

"ami negyed óra képernyőzár után lelövi a wifit,"

Milyen jó és hasznos dolog ez is.Ez sem ártana Wave-ben :P
A Sony nagyon durván ontja most magából a telefonokat.Mint felsőbb mint alsó kategóriában van pár egészen jó készüléke!
Hihi pont nézegettem a "Melyik okos telefont vegyem" topicot nem egy innen ismerős névvel találkozni :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13866) happy555 válasza Orlin (#13859) üzenetére


happy555
aktív tag

Mint ex tulaj írom nektek:
Persze, tölteni kell minden nap a droidomat!
De ez azért van mert sokkal több dolga van mint a badámnak volt!
Sokkal több progi szinkronizál, és sokkal többet használom egyébként is.... (jelenleg 52 progi van telepítve, ebből csak 2 a játék!! )
Ahogy más is írta: ha kipucolod a felesleges "extra " hülyeségeket, és őt is csak 30 percenként szinkronizáltatod akkor 2 nap biztos menni fog!

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#13867) Orlin


Orlin
addikt

Amúgy valakinek van infója,h jön-e még valami frissítés a Wave-re valaha?Vagy teljesen le álltak?
Mert akkor a Kies fölösleges a gépemen csak helyet foglal ;] :DDD
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13868) leslieke válasza Orlin (#13867) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem jön mostanában frissítés. Idén már csak a droiddal és a wp-vel (meg a pereskedéssel ;] ) akar foglalkozni a Samsung.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13869) s4tch válasza Orlin (#13867) üzenetére


s4tch
veterán

Kies maradjon még egy darabig... Ha Samsungra váltasz, akkor az SMS-eket, névjegyzéket, jegyzeteket, ilyeneket simán átmenti másik (akár droidos) készülékre. Ha meg nem Samsungot veszel, akkor is tud bizonyos dolgokat (pl. névjegyeket) szinkronizálni google fiókkal, mást (pl. üzeneteket csv-be) exportálni, amit utána megeszik a droid valamilyen módszerrel.

Ahogy én migráltam az adataimat az Xperia P-re:
- Kiesen belül Wave-ről áttettem a Galaxy Tab 10.1-re mindent
- utána mentés droidos programmal a tableten
- utána helyreállítás droidos programmal a Sonyn

10 perc volt az egész.

(#13870) Dhampir válasza Orlin (#13865) üzenetére


Dhampir
félisten

Több helyen is ott vagyunk, és rajta tartjuk a szemünket az értelmes dolgokon. :K

(#13871) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hogy lehet a wave-t úgy... kipucolni? Be kell írni néhány számot meg valamiket és akkor törlődik minden. Csak mindig elfelejtem a nevét, így rákeresni sem tudok

(#13872) Orlin válasza Dhampir (#13870) üzenetére


Orlin
addikt

Hàt màr èn is nèzek mindent.Rà is jöttem a hetekben, el kell felejtenem h egy teloval 3 èvnél több idöre tervezek.Olyan gyors a fejlödés...Ha korszerü telefont akarok válltani kell!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13873) Dhampir válasza Orlin (#13872) üzenetére


Dhampir
félisten

Sokszor az operációs rendszere/támogatottsága miatt választunk egy újabb típust.

(#13874) David3 válasza Dhampir (#13873) üzenetére


David3
őstag

Sokszor. : ) De ugye nem vagyunk egyformák... én eddig mindig az újat kerestem, kicsit mást, mint a többi. A Wave-bada előtt egy LG Arena (S-Class, zárt rendszer) volt a tulajdonomban, ebben is az egyediségi fogott meg. Igaz, akkoriban nem nagyon lehetett válogatni. : )

(#13875) leslieke válasza David3 (#13874) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem is LG Arena volt a Wave 1 előtt. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13876) San398 válasza KisTücsök (#13871) üzenetére


San398
őstag

*2767*3855# - factory reset

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13877) Orlin válasza David3 (#13874) üzenetére


Orlin
addikt

En is azert probalok valami egyedit keresni mindig.pl wave sincs minde 2. embernek :) Kicsit ezert is "tartok" a sony-tol xperia van eleg sokaknak ;)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13878) s4tch válasza San398 (#13876) üzenetére


s4tch
veterán

Ja; amugy a beallitasokbol is elerheto, asszem beall. - altalanos - visszaallitas alatt.

(#13879) San398 válasza s4tch (#13878) üzenetére


San398
őstag

Igen de most a telefonban nem akartam keresgetni, hogy hol van :)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13880) Aryes válasza s4tch (#13857) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bocs, hogy csak most írok, itt leírtam hogy kell.

(#13881) KisTücsök válasza San398 (#13876) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi!

(#13882) David3 válasza Aryes (#13880) üzenetére


David3
őstag

Ez azt a célt szolgálja, hogy a kijelző minden gombra aktiválódjon? Ha igen, akkor kérnék engedélyt Tőled, hogy kirakjam a blogra. : )

(#13883) rObika8802 válasza Orlin (#13859) üzenetére


rObika8802
aktív tag

helllooo!!!

hát igen "sokak" azok a hardcore userek akik szinkronizálnak mindig stb...mert akk tényl minden nap tölteni kell :)
nálam mint "szolidabb felhasználó" elég jól bírja és nagyon szeretem a P-t :) sajnos nem tudatosan váltottam rá,mert nem volt tervbe véve,de nem bántam meg!

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#13884) RetepNyaraB válasza Orlin (#13859) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem a P1-gyel megint sikerült egy fehér hollóra szert tennem (magyarul senkinek sincs ilyen cucc és vannak gondok kompatibilitás ügyileg egyelőre az AppStore-ban, de remélem ez megoldódik ahogy ismertebb lesz a márka).

Viszont laza két napot elmegy úgy, hogy közben szélgyors egy gép,dacára annak hogy a legspórolósabb üzemmódban van. Nagyon tetszik :B
A Droidot még szokom, de hát bőség zavara :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#13885) s4tch válasza Aryes (#13880) üzenetére


s4tch
veterán

Fajin, köszi!

(#13886) Dhampir válasza David3 (#13874) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem az égadta egy világon nincsen semmi bajom a Badával. Egyszerű telefonként sokkal jobbnak tartom a Wavet, mint egy Androidos, középkategóriás vacak. Az én igényeimet kielégítette a jó kamera, a Super AMOLED kijelző, a könnyű kezelhetőség, az akár 3 napig is feltöltés nélkül működő akkumulátor. A kihangosított telefonhangot viszont kissé tompának éreztem mindig, a Wave II-őn is.

Sajnos jó minőségű programokból viszont még mindig nincsen kellő választék, az "egérjátékok" nem nagyon kötnek le.

A Wave előtte már volt Spicam és más telefonok, ezért nagyjából ismertem az Android nyújtotta tágabb lehetőségeket.

Mivel mobilnetet nem használok, csak Wi-Fit (de azt nagyon), ezért még a vezeték nélküli netezés is elment szódával, de a böngészőből hiányzó beépülő Flash miatt (Időkép), meg az "egérböngészés" keservessége miatt már nemcsak örömkönnyeket hullajtottam.

Viszont most már csak a 4" feletti kijelzőméretben tündöklő telefonokat vállalnám be, mert számomra az a nagyság a kényelmes, és egy polikarbonátból faragott készülékházat sem tartok hátránynak, vékony, könnyű és jó szívós anyag.

[ Szerkesztve ]

(#13887) Aryes válasza rObika8802 (#13883) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem rohadtul tetszik a P, egy dolog miatt nem tudok váltani rá, az pedig a műanyag kijelző borítás. Amennyire féltem annak idején az üveg telefontól, annyira rosszul esik ma már a műanyag érintése, ha pl egy kollégám műanyag tapis telefonján kell valamit beállítani. :)

(#13888) David3 válasza Dhampir (#13886) üzenetére


David3
őstag

Nekem is bőven bevált a bada, így most gondban is vagyok vele, hogy folytassam-e az eddigi hitvallásomat, vagy ragadjak le egy rendszernél? :DDD

(#13889) Dhampir válasza David3 (#13888) üzenetére


Dhampir
félisten

Számomra mostanra már a nagy kijelzőméret és minőség az elsődleges, és a következők, a teljesség igénye nélkül felsorolván:

-a térerősséget jól tartja-e
-a telefonbeszélgetés lehetőleg kiváló minőségű legyen
-erős Wifi-antenna
-Színvonalas fénykép- és 1080p videokészítésre alkalmas kamera
-jó minőségű alkalmazások közül lehessen válogatni
-milyen operációs rendszer muzsikáljon alatta
... nem sorolok fel minden lehetséges kritériumot

[ Szerkesztve ]

(#13890) TomWexX válasza Aryes (#13887) üzenetére


TomWexX
addikt

Honnan veszed hogy műanyag a P kijelzője? Ugyanis karcálló kristályüveg (ha minden igaz Dragontrail) van rajta, és +gyárilag rátettek egy tuti minőségű védőfóliát.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13891) Orlin


Orlin
addikt

Nekem is már csak a 4" feletti kijelzőméret felel meg.Ismerősnél néztem a Xperia mini pro-t.Háááááát mondom ezt hogyan látja ;]
Hamar meg lehet szokni,ez mondjuk érdekes lehet egy s3 tulajnál.Neki már minden kicsi :DDD
Másik topicban írták is,h miért kell ilyen nagy kijelző.
Szerintem már alapjáraton az emberek nagy része vegyesen netezéshez és telefonáláshoz használja.Oda pedig kell.Sőt nem tartanám lehetetlennek a jövőben,h a hanghívások teljesen lecsökkennének...

Amúgy jelenleg hiába nézegetem a felhozatalt,nincs olyan aminél minden stimmelne nekem.Anyagminőség,aksi,szoftver ect...:D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13892) Aryes válasza TomWexX (#13890) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ha védőfóliára szorul, akkor már csak ezért is elbújhat a gorilla mögött. :) Tudsz forrást írni, ahol leírják, hogy karcálló üveg van rajta?
Én egy boltban vettem a kezembe, és éreztem a műanyagot az ujjam alatt. Ha védőfólia, akkor le kell vennem, hogy használni tudjam, viszont azt meg gondolom okkal tették rá.Hát ha védőfóliára szorul, akkor már csak ezért is elbújhat a gorilla mögött. :) Tudsz forrást írni, ahol leírják, hogy karcálló üveg van rajta?
Én egy boltban vettem a kezembe, és éreztem a műanyagot az ujjam alatt. Ha védőfólia, akkor le kell vennem, hogy használni tudjam, viszont azt meg gondolom okkal tették rá. De szerintem te tévedsz, és egy keményített, lakkozott felületű műanyag borításhoz van szerencsénk. Mintha olvastam is volna valahol, hogy így van.

[ Szerkesztve ]

(#13893) Orlin


Orlin
addikt

Wave-ben a gyári idöjárás progit lehet 3 óranal kevesebb idöre àllitab frissités szempontból?THX

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13894) leslieke válasza Orlin (#13893) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

lehet: 1 óránkéntire vagy kézire.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13895) Zirowe válasza Aryes (#13887) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy a technológia miatt műanyag kijelzős csak rezisztív, kapacitív pedig csak üvegből lehet?

A gorillaglass pedig nem sokat ér karcok ellen, neki is szüksége van fóliára.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13896) consono válasza Zirowe (#13895) üzenetére


consono
nagyúr

"A gorillaglass pedig nem sokat ér karcok ellen, neki is szüksége van fóliára." - Ez nettó hülyeség. Pont azok ellen véd a legjobban. Majd két év Wave-ezés után, mikor elcseréltem megkérdezték, hogy használtam e egyáltalán, pedig fólia egy pillanatig sem volt rajta...

"In God we trust. All others must bring data"

(#13897) leslieke válasza consono (#13896) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13898) Zirowe válasza consono (#13896) üzenetére


Zirowe
nagyúr

GG elsődlegesen az oldalirányú esésből következő törés iránti nagyobb ellenállásra van tervezve, nagyobb a karcállósága, de nem karcolhatatlan.

Fólia nélkül használni meg igénytelen, mert lehet folyton takarítani.

Matt fólia a legjobb megoldás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13899) Aryes válasza Zirowe (#13898) üzenetére


Aryes
nagyúr

Te igen félre vagy tájékoztatva. Csak itt a topikban van vagy két ember, akinek a gorilla üveg oldalirányú ütéstől tört ezer darabra. Viszont rajtad kívül kb. mindenki tanúsítani tudja, hogy fólia nélkül két év használat után is újszerű a kijelző üvege.
Az, hogy nem karcolódik, az valóban nem igaz. Ha beteszed a zsebedbe kulcsok és kövek mellé, akkor valószínűleg sikerül ezt is tönkretenni. Viszont az apróbb karcok egyszerűen NEM LÁTSZANAK rajta, még ha ott is vannak. És amíg a plexin és a kijelzővédő fólián pár hónap után szépen kivehető, hogy hol szoktad görgetni böngészés közben az oldalt, ezen garantáltan egy darab csíkot nem látsz, pedig naponta van, hogy 2-3 órát is netezek a telefonról.
A takarításról meg annyit, hogy kb fél évig taszította a zsírt az üveg, persze nem a szalonnazsírra gondolok, csak ha tiszta kézzel hozzányúltál, nem maradt nyoma. Máig sem értem hogy csinálták, de sajnos mára ez a réteg már lekopott róla.

[ Szerkesztve ]

(#13900) Aryes válasza Zirowe (#13895) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát annyi igaz ebből, amit leírtál, hogy rezisztív kijelzőt nehéz lenne üvegből csinálni, legalábbis ami a legkülső borítást illeti (illetve lehetne, csak eléggé ropogna használat közben :) ), de azt ugye tudod, hogy az LCD panel ott is üvegből készül...?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.