Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Dhampir


Dhampir
félisten

Nemsokára csoda történik és valamennyien megtanulunk Tizen járni. :)

(#17002) leslieke válasza Dhampir (#17001) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gondolod?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17003) sphe


sphe
senior tag

A UC browsernek van jar alapú 'fektetett' verziója. Ha valakit érdekel, szóljon.

(#17004) Dhampir válasza leslieke (#17002) üzenetére


Dhampir
félisten

Több okom van arra, hogy várjak illetve váltsak:

a, Egyáltalán lesz-e Tizennel új mobil vagy még csak a Wave hármasok fogják megkapni?
b, Milyen lesz az új készülék?
c, Mennyibe fog kerülni újonnan?

(#17005) leslieke válasza Dhampir (#17004) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

a, szinte biztosan lesz új Tizen mobil, ellenben a Wave-k egyike se fogja megkapni szerintem (vagy valami nagyon butított verziót), mivel most olvastam, hogy a Samsung az SGS2, SGS3 párost jelölte meg, mint már piacon lévő telefonokat, amik futtatni képesek az új rendszert.
b, c, ezekre jelenleg nincs még olyan válasz se, mint az előző.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17006) Aryes válasza Teaway (#17000) üzenetére


Aryes
nagyúr

Olvassa, már írt is ide. :)

(#17007) Teaway válasza Aryes (#17006) üzenetére


Teaway
veterán

Csak a 17000-et céloztam meg :DDD

Nincs itthon csokid??

(#17008) Dhampir válasza leslieke (#17005) üzenetére


Dhampir
félisten

Állítólag SGS3-ra felment az Ubuntu, ha nem kamu.

(#17009) leslieke válasza Dhampir (#17008) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az tényleg meglepő lenne, mivel a hivatalosan támogatott készülékek listája:
Samsung Galaxy Nexus (GT-I9250)
LG Nexus 4
Google Nexus 7
Google Nexus 10
Forrás

Fentiek miatt akarok usából hozatni egy N4-et.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17010) Dhampir válasza leslieke (#17009) üzenetére


Dhampir
félisten

(#17011) Aryes válasza leslieke (#17009) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért meglepő? Elvileg ugyanarra a linux kernelre épül mindkettő, vagyis a drivereket kb copy-paste alapon beleteheted kb bármelyik készülék android romjából. Gondolom én. :DDD

(#17012) leslieke válasza Dhampir (#17010) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hm, érdekes kísérlet.

aryes szerintem nem elég a csak copy-paste.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17013) Aryes válasza leslieke (#17012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Majd jön Consono és megmondja a tutit. ;)

(#17014) David3


David3
őstag

Pár érdekes dolog a Wave-vel kapcsolatban. Ezekről majd lehet valamelyik nap érdemes lenne írni a blogra:

Ubuntu Wave-en(?): [link]
S-Skin agyonmódosított "téma": [link]

[ Szerkesztve ]

(#17015) leslieke válasza David3 (#17014) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez egyre érdekesebb lesz. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17016) Aryes válasza leslieke (#17015) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na akkor ki a hülye? :DDD Ha a wave-re felmegy a sgs drivereivel, akkor kb az összes andoidos telóra is ennyi meló lesz portolni.
Én meg nem most adtam el a wave-em? :W

(#17017) Teaway válasza David3 (#17014) üzenetére


Teaway
veterán

S-Skin agyonmódosított "téma"

Puha voltál! :DD

Nincs itthon csokid??

(#17018) leslieke válasza Aryes (#17016) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

En nem mondtam, hogy hülye vagy. Csak hitetlen voltam. Viszont, ha ennyire könnyen lehet portolni az Ubuntut, akkor lehet esélye az elterjedésre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17019) David3 válasza Teaway (#17017) üzenetére


David3
őstag

3 sör után már elég szókimondó vagyok. :D

(#17020) Aryes válasza leslieke (#17018) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudom, csak viccből írtam így. :) Elvileg ugyanarra a kernelre épül az android, a tizen és az ubuntu is, tehát lehet átjárás a driverek szintjén, és akkor mehet minden mindenre. Ha jól ismerem a hekker közösséget, egy éven belül dual/trial bootos lesz minden jobb andoidos telefon. A legszebb az lenne, ha a wave-ekre kiadnának egy bármilyen tizen romot, és lenne végre működőképes modem driver. :DDD

David3: akkor már legyen génmanipulált wave. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17021) Xerix


Xerix
csendes tag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:
- egyszer régen, nagyon régen valamelyikőtök linkelt egy weboldalt, vagy progit, amivel lehetett kontaktokat átmenteni egyik telóról a másikra. Mi volt az? Mivel lehet különböző márkájú és gyártójú (más oprendszerű) telefonokon a kontaktokat átmenteni? (Blutootht próbáltam, valami átment, valami nem és megszakadt többször is az áttöltés)

-okos telefon vagy tablet? Kb egy árban vannak átlagosan, de melyikre édemes költeni? Miért vesz tabletet az aki azt vesz?

Köszi szépen annak aki válaszol és segít dönteni.

Üdv Xerix

(#17022) leslieke válasza Xerix (#17021) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

-okos telefon vagy tablet? Kb egy árban vannak átlagosan, de melyikre édemes költeni? Miért vesz tabletet az aki azt vesz?

Szerintem telefon és tablet! Amiért nekem kellett a tablet az az, hogy este az ágyban fekve jobb rajta netezni és filmet nézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17024) ABal válasza Xerix (#17021) üzenetére


ABal
őstag

Én is a kombó pártján vagyok: teló és tablet.
A telefont a telefonálás mellett zenehallgatásra és némi játékra használom, valamint, ha adott helyzetben egyszerűbb akkor egy gyors böngészés is belefér, főleg, ha mobilváltozat is van az adott oldalból.
A tabletet böngészésre, olvasásra (ebook is), filmnézésre, dokumentumok és hanganyagok tárolására, tanítási anyagok bemutatására, rövid jegyzetelésre és üzenetváltásra (néha telefonálásra :B :K ) használom. De ezek az én igényeim.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#17025) leslieke válasza David3 (#17023) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Wave 3-ra is próbálkozhatnának az Ubuntu portolással. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17026) SlyChocolate


SlyChocolate
senior tag

Sziasztok.
Volt már ez a vidi?
[link]

Á látom már volt.

[ Szerkesztve ]

(#17027) leslieke válasza SlyChocolate (#17026) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Volt, néhány hozzászólással korábban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17028) SlyChocolate válasza leslieke (#17027) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Van már letölthető belőle?

(#17029) consono válasza Aryes (#17013) üzenetére


consono
nagyúr

Köszi a bizalmat :D Nagyjából igazad van, persze azért ennyire nem egyszerű a dolog, mert a Palm Pre telőkra a mai napig nincs működőképes Droid, hiába linux alapú az is... Mindenesetre érdekes a dolog!

"In God we trust. All others must bring data"

(#17030) leslieke válasza SlyChocolate (#17028) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem láttam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17031) SlyChocolate válasza leslieke (#17030) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Köszi.
Remélem ez teljes értékű lesz nem úgy mint a droid klónok.

(#17032) San398 válasza SlyChocolate (#17031) üzenetére


San398
őstag

Sajnos én szerintem ugyanott vérzik el ez is mint a droid, nem fog menni a modem.(ne legyen igazam)

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#17033) consono válasza San398 (#17032) üzenetére


consono
nagyúr

Mivel ez alatt is ugyanay a kernel dolgozik, ugyanazok a hátrányok megvannak... chrootolt környzetben fut az ubuntu.

"In God we trust. All others must bring data"

(#17034) Aryes válasza ABal (#17024) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én sokat gondolkodtam, hogy nem cserélem le a jó kis wave-emet, hanem veszek mellé egy tabletet. De ahogy Zuckerberg is megmondta: a tablet nem mobil eszköz! Tízből kilenc ember csak otthon használja a tabletét. Hiába van tabletem, nem fogom magammal vinni a boltba, vagy sétálni, hacsak nem direkt azzal megyek... Mindig külön vinni kell, miközben a telefon mindig ott van, szinte az öltözék része (nekem biztosan az :DDD).

Consono: chrootolt? Mint annak idején a debian a Spicán? :)

[ Szerkesztve ]

(#17035) consono válasza Aryes (#17034) üzenetére


consono
nagyúr

Teljesen egyetértek veled. Engem is ez tántorít (még?) el a tablettől, én a teló mellé egy Kindlét tervezek majd venni (rengeteget olvasok, főleg mobilon), mert a nagyobb kijelző azért jól jönne.

Felületes ránézésre annak tűnik, persze gondolom majd a végleges már simán fog futni, nem chrootolva.

"In God we trust. All others must bring data"

(#17036) Aryes válasza consono (#17035) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én nem látom be, hogy minek kell olvasáshoz nagy kijelző. Az újságban a hasábolást pont azért találták fel, mert olyan szélességben a legkellemesebb olvasni. 4"-on ez kb pont megfelel a kijelző szélességének. Ha mégsem, hát fektetve már majdnem könyv szélességű. Nos? :)

(#17037) consono válasza Aryes (#17036) üzenetére


consono
nagyúr

A tradiciók :) A Kindle kb. pont akkora mint egy könyv... Persze én is olvastam már 2"-tól felfele mindeféle méreten, ha belefeledkezik az ember egyátalán nem tűnik fel a méret. Meg az e-papír szerintem hihetetlenül jó találmány, olvasni nagyon jó róla...

"In God we trust. All others must bring data"

(#17038) Dhampir válasza consono (#17037) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért nem Nook vagy Pocketbook? :D

[ Szerkesztve ]

(#17039) leslieke válasza consono (#17035) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Melyik Kindlét tervezed megvenni és miért? Nekem se jönne rosszul egy e-book olvasó, de nem tudok dönteni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17040) consono válasza Dhampir (#17038) üzenetére


consono
nagyúr

A kijelző szerintem ebben a legjobb. Meg elég gyors a kép frissítés. Meg persze nem utolsó sorban ott van mögötte az Amazon a szolgáltatásaival (a könyvesbolt mellett ott van pl. a whispersync - persze ez csak akkor érdekes igazán, ha az ember nem csak warezolja a könyveket)

"In God we trust. All others must bring data"

(#17041) Dhampir válasza consono (#17040) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem egy csomó "ópenszörsz" magazinom van, amit epubbe konvertálnék. Másrészt pedig sok olyan könyv van fent szabadon, amiből önkéntesek készítettek valódi E-könyv formátumot, azt nem nevezném wareznek, ugyanis a paperback-kiadók a kisujjukat nem mozdították a létrehozásukért. Egy csomó klasszikus a Magyar Elektronikus könyvtárból is elérhető.

No meg ilyen szabadon elérhető minőségi hangoskönyvek is léteznek:
Books Should Be Free

A Nook az Androidos alap miatt szimpatikus, rootolás után el lehet vele "játszadozni". :)

A Pocketbookkal viszont fel is lehet olvastatni egy könyvet.

[ Szerkesztve ]

(#17042) snecizero


snecizero
senior tag

Sziasztok. Jó a bada ,ha nincs annyi igény. Android nélkül én már nem tudnék élni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#17043) leslieke válasza snecizero (#17042) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Troll. ;] :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17044) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok! Az újabb Bada 2.0-nál be lehet állítani a hangosodó csengőhangot?

(#17045) leslieke válasza Olyasmi (#17044) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17046) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Átalakult a Samsung Apps oldala! Látványosan.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17047) AS


AS
félisten

Hivatalos: Tizen lett a Badábol!

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#17048) leslieke válasza AS (#17047) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Forrás?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17049) Aryes válasza leslieke (#17045) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nézőpont kérdése. Be lehet állítani NEM hangosodó csengetést? :)

(#17050) leslieke válasza Aryes (#17049) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

No igen. Beállítási lehetőség viszont nincs. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.