Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) leslieke válasza duvi (#12399) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat az új telefonhoz. Egyre kevesebb Wave tulaj lesz itt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12402) ABal válasza leslieke (#12401) üzenetére


ABal
őstag

Kopik a topik.

Azért a nosztalgia még visszahúz.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#12403) Aryes válasza ABal (#12400) üzenetére


Aryes
nagyúr

A közös szenvedés mindig összehozza az embereket. :D

(#12404) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nekem is már csak a jövő hétig lesz meg várhatóan mint fő telefon, de megmarad és azért be fogok még nézegetni a fórumra.

Kicsit olyan már a hangulat mint felvételi után az általános iskolában. Már szinte mindenki tudja hogy hová lép tovább, de azért még együtt van a csapat és jó a hangulat mert sok mindenen átment ez a brigád, együtt hittünk reménykedtünk és ez összekovácsolta az itt fórumozókat.

De tényleg nem az itt összejött emberek tehetnek róla hogy így alakult. Azt hiszem hogy nagyon sok innovációra nyitott ember gyűlt itt össze akik a kezdetekkor bizalmat szavaztak a feltörekvő rendszernek. Külön kiemelném azért Consono, Leslieke, David3 és Kicsimix fórumtársakat akik rengeteget tettek értünk felhasználókért. :R

[ Szerkesztve ]

(#12405) szimike79 válasza duvi (#12399) üzenetére


szimike79
őstag

Hiába na, a sötét oldal nagy úr. A Wave lovagok egyre kevesebben maradnak. :DDD

Viszont az Arc S pöpec kis teló. Két hétig használtam, és megszerettem. Amúgy is talán az egyik legjobb Androidos egymagos, ebben az árban pedig tényleg megéri. Aki váltáson gondolkozik, annak bátran ajánlom.

Majd elfelejtettem, mi is köszönjük a segítőkész hozzáállásod, sok, néha szenvedő fórumtárs nehéz perceit próbáltad megkönnyíteni hasznos tanácsokkal. :R

És még sokan vannak itt akikre ugyanez érvényes, csak még maradnak egy kicsit. De nemsokára rájönnek, hogy nekik is lépni kell. :))

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#12406) anrab


anrab
addikt

hova ez a nagy sietve távozás.
nem sokára a dupláját éri a wave és licitálni fognak rá... :D

(#12407) Dhampir válasza anrab (#12406) üzenetére


Dhampir
félisten

Telefonnak még mindig jobb az olyan, amin normális fizikai híváskezelő gombok vannak, és ezt tudja a Wave 1/2 az érintőkijelző mellett.

Télen a mínuszokban jó móka a kapacitív felülettel hívást fogadni, menüt kezelni levett kesztyűvel. :)

[ Szerkesztve ]

(#12408) duvi válasza leslieke (#12401) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi mindenkinek a jókívánságokat! :R
(#12401) leslieke
Azért még visszajárok olvasni a topicot :K Mivel én megmaradtam az 1.2 szoftver mellett, ezért az utóbbi időben már úgy sem tudtam érdemben segíteni senkinek. A 2.0 pedig sajnos nem nyerte el a tetszésemet. Ha jól sejtem, neked is ketyeg a visszaszámlálód. Még ha egy kicsit odébb is van a te váltásod.
(#12405) szimike79
Neked is gratula az új Xperia S-hez ;) Legyen benne sok örömöd!
(#12400) ABal
Szintén grat (itt is) az új szerzeményedhez! A te megoldásod lett volna a legszimpatikusabb. Wave II + Galaxy Tab. Sajna a "készség" nem volt elég hozzá, ezért lett az Arc S.
(#12407) Dhampir
"Telefonnak még mindig jobb az olyan, amin normális fizikai híváskezelő gombok vannak, és ezt tudja a Wave 1/2 az érintőkijelző mellett."
Nagy igazság és hiányozni is fog ez a funkció(is) a Wave II-ből.

(#12410) leslieke válasza duvi (#12408) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha jól sejtem, neked is ketyeg a visszaszámlálód. Még ha egy kicsit odébb is van a te váltásod.

Így van, egyszer mindennek vége szakad. De mivel csak fél éves a Wave 3, így nekem nem sürgős.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12411) @matthew@


@matthew@
őstag

Mai naptól véglegesen búcsút veszek a topiktól (persze azért néha visszanézek h mi újság Badáéknál), az új jövevény végül egy Omnia W lett, amit kicsit szokni kellett a Bada után de ez hamar megy :DDD

Matthew 24:42

(#12412) Dhampir válasza David3 (#12409) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a hírt, már frissítem is a KIES-t. Nagyon gyorsan frissült.

[ Szerkesztve ]

(#12413) szimike79 válasza @matthew@ (#12411) üzenetére


szimike79
őstag

A kis különc! :DDD
Akkor téged nem a sötét oldal csábított el.
Sok sikert az új kütyühöz! ;)

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#12414) @matthew@ válasza szimike79 (#12413) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi :DDD Olyan rendszert akartam ami nem fagy és ez leginkább a WP-re igaz, az Android is néha laggol, az iOS-t futtató készülékek meg árban nem átlag embernek valók :N

Matthew 24:42

(#12415) leslieke válasza @matthew@ (#12411) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sok sikert!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12416) anrab


anrab
addikt

nagyon csend van.
mindenki elégedett!!! :D

androidos téren van valami változás? hír esetleg?
:R

(#12417) David3


David3
őstag

Játékfejlesztő bemutatóink:

10tons | HeroCraft

...csak, hogy az uborkaszezonban is legyen mit olvasni. : ) Várható még ilyen bemutató több is.

(#12418) anrab válasza David3 (#12417) üzenetére


anrab
addikt

köszi!
már azt hittem lefagyott a gépem :D !

(#12419) Storms válasza anrab (#12416) üzenetére


Storms
őstag

Engem az LD2-es magyar szoft érdekelne. Van róla hír mikor lesz? És hogy esetleg Nami is megcsinálná-e hogy füles nélkül is lehessen rádiót hallgatni. :R

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#12420) anrab válasza Storms (#12419) üzenetére


anrab
addikt

hát ebben David3 a kompetens. Ő tartja a kapcsolatot Nami-val.
remélem hogy csak nyaral és lesz újabb Nami féle firm. a Török sem rossz de sok fölösleges van benne ami csak a helyet foglalja.
a rádió füles nélkül csak érdekesség, haszna nem sok. ha anélkül akarod használni fix hely kell neki és jó helyen. különben nem ér semmit.
mikor felraktam a Török firm-et egyszer behangoltam, belehallgattam és ennyi. pedig még az van fent. no meg az android :C

[ Szerkesztve ]

(#12421) gyulank


gyulank
addikt

Miért csak 70 karakter 1 SMS? Ez mitől van?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12422) leslieke válasza gyulank (#12421) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beállítások -> Üzenetek -> Karakter támogatás -> Ékezet nélkül

Ezt állítsd be és 160 lesz egy SMS hossza.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12423) gyulank válasza leslieke (#12422) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm, de ennek mi az oka? Én úgy emlékszem, mindig ékezettel írtam, bármilyen telefonnal, és akkor is 160 volt. Ez a telefon miatt van, vagy a Bada miatt, vagy rosszul emlékszem?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12424) leslieke válasza gyulank (#12423) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak 70 karakter fér az sms-be, miért?

Egy SMS 160 septetet (azaz 7-bites karaktert, a GSM ABC-ből), 140 octetet (hagyományos értelemben vett byte-ot) vagy 70 UCS-2 karaktert tartalmazhat. Ha egy korábbi telefonodon (tipikusan Nokia) 160 karakternyi magyar ékezetes üzenetet el tudtál küldeni egyben, akkor az a telefonod hazudott.

Forrás: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12425) Silenzio válasza gyulank (#12423) üzenetére


Silenzio
addikt

Kamu ez az egész: hagyományosan sosem volt pl. hosszú ű. Most van, de ez az ára.

duvi: nekem is vehetnél egyet, APU. :))
Jó szórakozást az új telókhoz!

(#12297) aryes: tölteni lehet természetesen. Volt tisztítás (szétszedtük mert az összetört kijelzőt ki kellett cserélni). Volt tisztítás, melegítés, kontakthiba keresés mindhiába. Mivel tölteni tökéletesen lehet, repedésre ill. törésre tippelek az USB háza táján.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#12426) gyulank válasza leslieke (#12424) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem pl. Samsung C3050-en 160 karakter, és hosszú ő, és hosszú ű-n kívül minden van. áéíóöüú. Akkor hogy csap be? 3 SMS-t küld? Tele szoktam írni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12427) anrab válasza gyulank (#12426) üzenetére


anrab
addikt

Én megvárom ezt.
nem lesz gond a hosszú Ű meg Ő-vel. :)

(#12428) osztraksajt válasza anrab (#12427) üzenetére


osztraksajt
őstag

És gondolod magyarul is tudni fog hamarosan? :DDD Szerintem egy darabig lesz még gond a hosszú ékezetekkel mire megérti. :DDD

(#12429) gyulank válasza anrab (#12427) üzenetére


gyulank
addikt

Nekem aztán ilyen nem hiányzik. Balesetveszélyes lenne, és amúgy is csak akkor akarom látni, ha úgy tartja kedvem, de amúgy ékezet nélkül is meg vannak ugyanezek az őű-n kívül, szóval no problem. Azt hittem, hogy az áéíóöúü is ékezetes karakterek, és az ékezet nélküli karakterek közt nem lesznek.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#12430) Tocika


Tocika
aktív tag

Hali! Valaki kipróbálta már az új Török cfw-t? Nem lehet véletlenül magyar nyelvet valahogy rávarázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#12431) RetepNyaraB válasza Tocika (#12430) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Benne van, nem kell varázsolni :N

Amúgy olyan, mint a gyári 2.0; én nem látok életbe vágó különbséget :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12432) Tocika válasza RetepNyaraB (#12431) üzenetére


Tocika
aktív tag

Én erre gondoltam és én úgy látom , hogy csak angol meg török van benne.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12433) Silenzio


Silenzio
addikt

Ez a barom Bada érdekesen értelmezi a multitaskingot. Megnyitom a Kint messengert, mert nem férek hozzá a géphez és várom a csajom beszélni. Aztán nekiállok Indexet nézegetni. 20 perccel később azt látom, eltűnt a zöld pötty a task managerben, persze kiléptetett, szinte az elejétől indult a program. Máskor az Opera csinálja ugyanezt: a lapjaimnak lőttek, az elejétől indul a böngésző, holott én megnyitva hagytam. Az tényleg komoly, hogy a Samsung Wave még annyira sem használható, mint a 0 Ft-ért dobált Galaxy Mini? :W

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#12434) szimike79 válasza Silenzio (#12433) üzenetére


szimike79
őstag

A Wave-en a multitasking-ot felejtsd el, sokszor még a böngésző alatt is össze f@ssa magát memória hiány miatt, nemhogy több alkalmazásnál. :N

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#12435) leslieke válasza Silenzio (#12433) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Multitasking gyakorlatilag csak a gyári alkalmazások között van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12436) SlyChocolate válasza szimike79 (#12434) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Ráadásul úgy zárja be a progikat, hogy nem is jelzi sehol.
Bezzeg az ICS minden szart be tesz a taskbar-ba

[ Szerkesztve ]

(#12437) osztraksajt válasza Silenzio (#12433) üzenetére


osztraksajt
őstag

Igen, sajnos ennyit tud.

Nekem pl az IM Messenger Gtalk kliensként sem működik csak abszolút esetlegesen. Ha benne vagyok és fut akkor megjön az értesítés, de ha nem akkor eddig életében vagy 2x jelent meg a lenyíló értesítési területen hogy gtalk üzenetem jött úgy hogy nem futott a kliens, hogy mitől és hogyan ne kérdezd, de van egy olyan gyanúm hogy így kellene alapból mennie de mégsem teszi. Még rendesen meg is lepődtem, de utána hetekig nem tudtam reprodukálni akárhogy igyekezetem, aztán egyszer megint megjelent pedig el is felejtkeztem róla közben és biztosan nem futott a háttérben. Cégnél elég sokat használjuk a gtalkot, ezért alapvetően nagy rajta a forgalom. Még jó hogy kb a push e-mail többé-kevésbé elfogadhatóan fut csak 1-2 hetente ragad be de akkor egy újraindítás megoldja, így rámírnak gmailben hogy lepjek be gtalkba.

Ilyen fatengelyesen megy a dolog, de már csak a jövő hét közepéig, mert átállok a sötét oldalra. ;]

(#12438) Orlin


Orlin
addikt

Egy èv és nem lesz itt senki :D Kàr h a Bada ìgy el...ta!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12439) leslieke válasza Orlin (#12438) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én itt leszek. Legfeljebb lesz a Wave 3 mellett egy másik telefonom is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12440) TomWexX válasza Orlin (#12438) üzenetére


TomWexX
addikt

Én is itt leszek, ugyan már nem a wave a fő telefonom, de megmaradt másodlagosnak. Le van tiltva mindenféle "okostelefon" funkció és így egész jól használható. ;] Bár kb. 1 hete hozzá sem nyúltam. :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#12441) snecizero


snecizero
senior tag

Miért nem tudják androidon megoldani ,hogy legalább 3 napot menjen el a készülék ?!
Amikor wave 1-em volt ezt nagyon szerettem benne, hogy legalább 3 napot elment a kicsike.
A SE LiveWith Walkman mobilom meg jó ha elmegy 30 órát. Lehet ,hogy öregségemre visszatérek egy badás telóra amikor már nem nagyon izgatnak az új appok. A windows os mobilok is jól birják. :)

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#12442) szimike79 válasza snecizero (#12441) üzenetére


szimike79
őstag

Talán azért merül, mert használod. A Wave nekem is kibírt 2 napot. Igaz hogy telefonáláson kívül a végén már nagyon nem használtam semmi másra.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#12443) Silenzio válasza osztraksajt (#12437) üzenetére


Silenzio
addikt

Még jó hogy csak néha használom ezeket a baromságokat. A böngészővel viszont meg vagyok elégedve újabban. Sőt valami oknál fogva a telefon is megtáltosodott sebességileg. Akadás nuku. Az aksi is jól bírja, 1-esen van a fényerő, így folyamatos 3G-vel, napi 1 óra netezéssel, általában Wifin 66%-ra merült két nap alatt. LOL. Ez új rekord.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#12444) Aryes válasza gyulank (#12423) üzenetére


Aryes
nagyúr

Régen a nokiám volt olyan intelligens, hogy ha ékezettel írtam a szöveget, küldéskor leszedte az összes ékezetet, és úgy küldte el. A balra dőlő ékezeteket meghagyta, amik benne vannak az sms ábécében.

(#12445) RetepNyaraB válasza Silenzio (#12443) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez télleg rekord, telefonálsz is közben, vagy azt azért nem? ;)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12446) Silenzio válasza RetepNyaraB (#12445) üzenetére


Silenzio
addikt

Tegnap volt egy tizenpár perces hívásom. Meg az este 4-5 másik. Ma nem volt egy sem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#12447) osztraksajt válasza Silenzio (#12446) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem most hogy voltunk Törökországban, WIFI+BT+3G kikapcsolva, hívást nem fogadtam csak vagy 10x megcsörrent de nem vettem fel, elment több mint 5 napot. Pedig számomra normál használat mellett napvégére már töltőre kell tegyem a 2 éves akksijával. Amennyit használom jellemzően: nem terhelem durván, a napi netezésem 10-20 perc, emaileket tölti, telefon 10-30 perc, 2-widget frissül. Az első évben még a 2 napot simán lehúzta.

(#12448) Ricsi32


Ricsi32
csendes tag

Még nem ismertek,eddig csak olvastalak benneteket de sajnálattal látom,hogy lassan elfogytok!Nekem Wave II-esem van,de nagyon szeretem a Bada rendszert szinte azt tudja amit a droid igaz van olyanom is.Sőt nekem jobban tetszik csak a Skype-ot hiányolom belőle.A bögészőt elfogadtam,csak a nagyobb oldalakkal van baj az email jól működik rajta.Föképernyőre bármit ki rakhatunk a menüből mint a droidnál a kamera pedig kiváló.A többiről nem is beszélve.Remélem van még aki kitart a rendszer mellett és azt is,hogy nem hagyják abba a fejlesztését.Csak ennyit szerettem volna mondani,bocs ha hosszú voltam.

(#12449) Dhampir válasza Ricsi32 (#12448) üzenetére


Dhampir
félisten

Szomorú lenne, ha a Symbian után a Bada is eltűnne.

(#12450) RetepNyaraB válasza Dhampir (#12449) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

szimbiózisba kerülnek a nirvánában :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.