Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) leslieke válasza S67 (#10999) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Úgy emlékszem, hogy arra is van garancia.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11002) duvi válasza S67 (#10999) üzenetére


duvi
nagyúr

Egy év teljes körű garancia, érvényes a tartozékokra is. Nyugodtan beviheted :K
A második év gari már csak a telóra vonatkozik.

(#11003) snecizero válasza Bobó_20 (#10998) üzenetére


snecizero
senior tag

A ray 58491 ft a walkman meg 35991 ft dominóba. Szerinted miért nem veszek ray-t ?! És ez a walkman mobil megkapja az android 4.0 szedvics szoftot. :U

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#11004) szimike79 válasza snecizero (#11003) üzenetére


szimike79
őstag

A Ray is megkapja az ICS-t. :K
Pedig a ray igen korrekt kis telefon, a Wave méretében. Hiába a pénz viszont nagy úr. :U

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#11005) consono válasza snecizero (#11003) üzenetére


consono
nagyúr

Nem lesz fura a kis méret meg a 320x480 a 480x800 után?

"In God we trust. All others must bring data"

(#11006) Bobó_20 válasza snecizero (#11003) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Más kérdés, hogy a wave-hez képest egy kis szappantartó a walkman, sőt még a rayhez képest is: nem egy kategória. A hardver korrekt de a kijelző az gyengébb mint a wave-ben, a kamera hát az minősíthetetlen (még a ray-hez képest is), walkmannek meg csak attól walkman, hogy kapsz egy 2 gigás kártyát (rayhez ugye 4 gigás jár) meg van rajta pár logó. Az, hogy saját hangszínt nem állíthatsz be, az meg végképp vicc egy walkmannek hívott telefonnál. Extraként kapsz hozzá egy sz*r fülest (a ray-hez is az jár, meg se marad a fülemben). Szóval nem értem miért érne meg annyit. Ellenben a ray valamivel drágább ugyan, de szebb, jobb a kijelzője, jobb a kamerája (nem wave szint ugyan, de elmegy), és nem pakolnak rá még 10k-t a reális árához a walkman brand miatt. Én nem érzem, hogy kategóriát váltottam volna, de ez a te dolgod én csak jó tanácsot akartam adni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11007) Sedronc


Sedronc
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit !!

Hosszú gondolkodás követően 2 napja tulajdonosa vagyok Wavenak. Minden a várakozásomnak megfelelő a készülékben 1 dolgot kivéve. 1.2 szoftververzió van rajta és a vodafone 3g+ örületesen lassan hozza be az oldalakat.( pl. nemzeti sport online 1 perc !!! ) Kipróbáltam a feleségem Samsung Gio-ában tökéletesen, gyorsan működik. Be kell állítani valamit a telefonon vagy ennyit tud ?? :(

(#11008) leslieke válasza Sedronc (#11007) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telepítsd fel a 2.0-át, abban gyorsabb a böngésző.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11009) osztraksajt válasza Sedronc (#11007) üzenetére


osztraksajt
őstag

A 2.0 javítani fog a netezésen, de utólérni nem fogja a giot. Nálunk is a nejem 4 napja Gio tulaj, de azt kell mondjam sebességben és felhasználói élményben 2x körberöhögi a Wave-et a 2.0-val.

Kamerát nem próbáltam a gio-n, (nálam sokadlagos kérdés, a wavel ha 100-at fotóztam 2 év alatt akkor sztem sokat mondok és ebben a próbálgatás is benne volt), kijelzője egyértelműen 5x jobb a wavenek, csak sokra nem megy vele az ember ha nem fényképezésre (bár nálam is a 2.0 alatt sokkal zajosabb képeket csinál) meg telefonnak használja az ember.

(#11010) Sedronc


Sedronc
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat. Olvastam, hogy a 2.0 gyorsabb a netezés ( opera ) de vannak sokan akik nem ajánlják a frissítést. Nem tudom hoz-e annyit a netezés konyhájára mint amennyit el vesz t többi funkcióból. Pedig gyönyörű a teló de így..... na mind1. :F

(#11011) David3


David3
őstag

(#11012) leslieke válasza Sedronc (#11010) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kisebbségbe vannak, akik nem ajánlják a frissítést. :) Összességében jobb a 2.0, mint az 1.2, a hibái ellenére is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11013) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Csak kamillázok sokszor, hogy hányan lemondanak a Wave-ről, és váltanak nálánál sokkal rosszabb (sokszor hardver, sokszor pedig szoftver..) készülékre.. Walkman mobilt ajánlották nekem is... De egyszerűen a kijelzője minősége miatt, rá se tudtam gondolni.. Mégis kikötöttem ismét ugye a Wave mellet, és nem bánom..
DE..
Ha eljön az a bizonyos nap, mikor kijön a zöld takony a Wave-re.. Kíváncsi leszek majd hányan fogják visszasírni ezt a minőségi telefont.. Biztos vagyok benne, hogy jópáran ;) :C

(#11014) leslieke válasza csibusz0314 (#11013) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kíváncsi leszek majd hányan fogják visszasírni ezt a minőségi telefont.. Biztos vagyok benne, hogy jópáran

Majd visszaveszik. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11015) osztraksajt válasza csibusz0314 (#11013) üzenetére


osztraksajt
őstag

Legyünk realisták, mire kijön a "zöldtakony" az még alsó hangon hónapok, és valószínűleg akkor sem lesz 100%-os napi használatra alkalmas.

Nem véletlenül van ott az áruk a Bada telóknak ahol van. :W

Hiába a piacon az egyik legszebb készülék a Wave I-II-III sor és hardveresen is adott lenne az alap, egyszerűen használati értékben komoly hátrányai vannak a robotos/almás telókhoz képest. Azon kívül hogy az enyémnek komoly hardveres problémái vannak (szervizben voltam vele többször is, a tapasztalataim leírtam itt a fórumban), alapfunkciók is bugosak vagy használhatatlanok (beragadó push, wifi inkompatibilitások és beragadások, nem csörög mindig némításról visszaállítva, a híváslista egy trágya a 2.0-ban, google maps használhatatlan, adatátvitel közben használhatatlanul szaggat stb.) és alapvető programok hiányoznak róla amik pedig nekem fontosak lennének (RDP, VOIP, amik még pénzért sem megvehetőek).

Pont most estem kétségbe, mert a nejemnek vettünk csütörtökön egy sima Galaxy Gio-t ami valljuk be nem a robotos telók teteje, de elképedve tapasztaltam hogy a netezés és a használat sokkal gördülékenyebb mint a Wave-n 2.0-val, és 5 perc alatt szórtam fel azokat a programokat amik igazán okossá teszik a telót, és itt a topikban csak reménykedünk hogy valaha lesz bada-ra.

Úgyhogy jelenleg sokkal jobban érezném magam egy LwW-el pl, mert használati értékben számomra köröket ver bármely bada telóra.

(#11016) San398 válasza csibusz0314 (#11013) üzenetére


San398
őstag

Több próbálkozás volt android portolásra és mindegyik a modem driver miatt bukott el.Kíváncsi vagyok kinek fog sikerülni.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#11017) DjBlero válasza leslieke (#11014) üzenetére


DjBlero
őstag

nekem wavem volt elöször,utána galaxy s2 de mégis visszatértem a wave re

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#11018) leslieke válasza osztraksajt (#11015) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A bada telók az árukat a rendszernek, illetve a Samsung csodás hozzáállásának köszönhetik.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11019) osztraksajt válasza leslieke (#11018) üzenetére


osztraksajt
őstag

Pont ezt mondom én is. Nem a hardver/kinézet indokolja ezt az árat, hanem amiket te is írtál. Ugyanez robottal simán a dupláját érné.

(#11020) leslieke válasza osztraksajt (#11019) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor nekem nem lenne Wave telefonom. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11021) osztraksajt válasza leslieke (#11020) üzenetére


osztraksajt
őstag

Elsősorban a használtpiaci árra gondoltam, de az új áruk is erősen alá volt lőve a hardverhez képest, vagy legalábbis gyorsan esett. Bár én 80k-ért vettem 2 év esküvel még a Wave I-et az elsők között. Na most kb a negyedét éri...

(#11022) leslieke válasza osztraksajt (#11021) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az új áruk is gyorsabban zuhant az átlaghoz képest.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11023) csibusz0314 válasza osztraksajt (#11015) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

De ez az okostelefon kifejezés is relatív, mint az is, hogy kinek mit jelent az, hogy jó telefon.

Mobiltelefon:"A mobiltelefon működéséhez szükséges egy mikrohullámú kommunikációs hálózat, és maga a „mobil”-nak mondott, hordozható készülék, ami lehetővé teszi a hozzáférést a hálózathoz, amin szöveges-, beszéd- és adatátvitel is lehetséges."

Igen köszönjük nyilvánvaló kapitány^^.. De mégis igaz.. Ezt jelenti, és nem azt, hogy csilli-villi legyen, hogy OKOSTELEFON legyen, hogy beszéljen, hogy elmondja mit egyél, és hogyan aludjál. Akinek ténylegesen telefonálásra kell, annak megfelelő. + azért ott a minőségi kamera , mai napig nem találkoztam ehhez hasonlóval a kategóriájában.
Az én hullámommal (kopp-kopp-kopp) semmi baj nincs a világon.. Beszélni tudok vele, képeket tudok készíteni vele, ha hirtelen megtetszik valami.. És ennyi.. Nekem olyan még nem volt hogy lefagyott, max újraindult. Csöngött is idáig rendesen, szóval valaki vagy belenyúl a jóba ennél a telónál, vagy nagyon félre.. Nem tudom..

De én biztos nem cserélném le egy LwW-re..

(#11024) snecizero


snecizero
senior tag

Nálam sem kizárt ,hogy visszatérek a wave hez. Nincs semmi gond az androiddal ,de azért a wave üzemidejével egy androidos mobil sem tudja felvenni a versenyt. Érdekes ,hogy a wave 3.3 kijelző mérettel rendelkezik. A SE Live with walkman meg 3,2-el. És mégis sokkal kisebbnek látszik a 3,2 a 3,3 al szemben. Pedig csak 0,1 a kettő között a különbség.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#11025) csibusz0314 válasza snecizero (#11024) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Én csak annyit mondok, hogy ha már váltasz, gondold át.. Nézz körül itt is, hátha van garanciális jó készülék, vagy várj még egy kicsit és tényleg vegyél ár/érték arányban egy legalább ehhez megközelítő telefont.
Amúgy páromnak motorola milestone-t szereztem a hetekben, és ugye zöld taknyos készülék.. Hát naponta kell tölteni a drágát.. Szóval így ennyit az üzemidőről :/
Okostelefon -> nagy fogyasztás..
Én ha cserélem le a wave-t akkor Szifonra abból is egy négyeset... és ha nem tetszik majd, akkor röhögve visszaváltok..
Mert az még ami érdekel, hogy 3G után milyen lesz.. De ez sem most lesz, hanem a próbaidőm után a melóhelyen ^^

(#11026) gyulank válasza leslieke (#10968) üzenetére


gyulank
addikt

Van tipped, hogy hol? Mert Badablogon írtam neki még aznap amikor írtad, hogy keressem meg, de azóta sem reagált.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11027) leslieke válasza gyulank (#11026) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt is megtalálod Kicsimix néven.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11028) osztraksajt válasza leslieke (#11022) üzenetére


osztraksajt
őstag

Elég hasonlóan látjuk a dolgokat ;) :

Nem véletlenül van ott az áruk a Bada telóknak ahol van.
Hiába a piacon az egyik legszebb készülék a Wave I-II-III sor és hardveresen is adott lenne az alap, egyszerűen használati értékben komoly hátrányai vannak a robotos/almás telókhoz képest.

A bada telók az árukat a rendszernek, illetve a Samsung csodás hozzáállásának köszönhetik.

de az új áruk is erősen alá volt lőve a hardverhez képest, vagy legalábbis gyorsan esett

Az új áruk is gyorsabban zuhant az átlaghoz képest.

(#11029) osztraksajt válasza csibusz0314 (#11023) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ezt jó közelítéssel a K770-em is tudta 5 éve, azzal is betyáros 3 megapixeles fotókat lehetett csinálni a 2.0 már zajosabb képeket csinál hiába 5mp, és telefonálni is remekül lehetett vele. ;) A videó viszont toronymagasan jobb.

(#11030) consono válasza osztraksajt (#11015) üzenetére


consono
nagyúr

Gyakorlatilag már csak a modem hiányzik az Androidhoz, ha az meglesz, HA, akkor már csak a GPS van hátra, a többi megy már most is a legfrissebb kernellel majdnem tökéletesen (wifi, bluetooth, szenzorok, energiagazdálkodás, stb.). Persze a modem nagy kérdés...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#11031) consono válasza osztraksajt (#11015) üzenetére


consono
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#11032) osztraksajt válasza snecizero (#11024) üzenetére


osztraksajt
őstag

Viszont a felbontás is jóval nagyobb (több mint a duplája a pixelszám) emiatt simán lehet olyan érzeted hogy nagyobb, mert sokkal több minden fér rá. Meg a keret is vékonyabb sokkal inkább úgy tűnik hogy beteríti a telefont a kijelző.

(#11033) osztraksajt válasza consono (#11030) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ezt jó hallani, köszi az infót :R

Persze azt is tegyük hozzá hogy kellően stabil legyen és mindennapi használatra alkalmas.

(#11034) leslieke válasza consono (#11030) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez csak Wave 1-re készül el?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11035) San398 válasza leslieke (#11034) üzenetére


San398
őstag

Mike Gapinski:
My targets in this project:
Primary target: Android 4 ICS port for Samsung Wave S8500;
Secondary target: Android 4 ICS for Samsung Wave S8530.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#11036) leslieke válasza San398 (#11035) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Aha, köszi! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11037) consono válasza leslieke (#11034) üzenetére


consono
nagyúr

Már most is megy elvileg a Wave II-n is, a kernelhez van s8530-as konfig is, de nem tudom bárki fordított e már arra... De a kernel forrás publikus, ki lehet próbálni. (A filerendszer viszont egyelőre nem az, de egy régebbi elérhető, tesztelni lehet, ha valaki vállalkozó szellemű.)

"In God we trust. All others must bring data"

(#11038) gelbelex


gelbelex
őstag

Segítséget kérnék...:
Elfelejtettem :W :B , hogyan kell Contact-ikont kirakni a készenléti képernyőre...
Előre is köszönöm! :R

(#11039) leslieke válasza gelbelex (#11038) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Menüben húzd össze az ujjad a kijelzőn, majd az ikon húzd le az alulra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11040) gelbelex válasza leslieke (#11039) üzenetére


gelbelex
őstag

Köszönöm, de ez még csak a második fele..., hogyan kerül a kontakt a menübe..?

(#11041) San398 válasza gelbelex (#11040) üzenetére


San398
őstag

Bemész a névjegyzékbe, rányomsz a kirakni kívánt kontaktra és ott van hogy Hozzáadás a kezdőképernyőhöz (nekem csak 10 kontaktot sikerült kitenni összesen)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#11042) gelbelex válasza San398 (#11041) üzenetére


gelbelex
őstag

:R
Ehh, hát ezért nem találtam meg, pont tízet raktam már ki. :DD

(És hogy vajh mivégből korlátozzák ezt tízre... :F )

[ Szerkesztve ]

(#11043) leslieke válasza gelbelex (#11040) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Opps, félreértettem. :B

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11044) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

2.0-ról 1.2-re visszaállásnál ugye boot change-t is be kell pipálni? :U

(#11045) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

időközben rájöttem hogy kell :DDD

(#11046) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Üdv! Van pár eladó tokom ha valakit érdekel! Természtesen S8500-hoz:)
fólia
Tok1
Tok3
Tok2
Tok4

A fólia 1000.-Ft
A tokok egyszínű 1500.-
mintás 2500.-

(#11047) peter_k


peter_k
tag

Megint felteszem a kérdést, hátha most többen olvassák.
Próbált valaki használni 2.0-s oprendszer alatt olyan programokat, amik logolják a gps koordinátákat?
Nekem sajnos kikapcsolt kijelzővel vagy a gps-jel időszakos megszűnésekkor, nem rögzít tovább egyik ilyen program sem. :(
Ez 1.2 alatt nem így volt. Mivel elég sokat bringázok, kirándulok, nagyon hiányzik ez a funkció. A múlt héten lecseréltem a Nami féle LC1-es verzióra a rendszert, de változást ez sem hozott.
Szomorú lennék, ha emiatt kéne 1.2-re visszaállnom. :O
Nincsen a beállítások között egy olyan opció, ahol ezt lehet kérni?
Nem az alap menüre gondolok, hanem olyanra, amit csak speckó kódokkal lehet elérni.

HELP!!!!

(#11048) Silenzio


Silenzio
addikt

No, kicseréltük a telóm kijelzőjét, megint makulátlan a cucc, viszont nyaralni voltam a hétvégén, és valami történt a telefonnal. Egyszer esett egy kicsit (minimálisat), az elektromos hálózattal is volt valami gebasz a házban (ennek töltéskor lehet talán jelentősége), illetve talán egy picit nedves is lett ugyanis mocsok nagy zuhé volt tegnap Balatonfüreden, mikor indultunk haza. A lényeg: az USB bekrepált, viszont egggészen nagy csoda a dologban, hogy tölteni simán tölt, csak a PC nem ismeri fel. Persze a kijelzőcseréhez alaposan szét kellett kapni (mocsok gagyin van összerakva, de végülis szétkapni 10 perces művelet csupán, összerakni azonban igen necces...), nem találtunk sem hibát a csatinál, sem párát, se semmit. Nem tudtok valami módot, hogyan lehetne kitesztelni? Meg hogy mennyibe kerülhet a csati cseréje? Szóval valami ötlet? :U

P.S. Haverom a Wave-jét Wave 3-ra cserélte, de azt mondta, mégis visszasírja a "nagy" elődöt. :)

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#11049) leslieke válasza Silenzio (#11048) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Miért sírja vissza??

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11050) Silenzio válasza leslieke (#11049) üzenetére


Silenzio
addikt

Pl. zenét hallgattunk a telóról kihangosítva. Azt mondta, a Wave 3 sokkal szarabbul szól és idézem: "Minden ilyen dologban jobb a Wave 1. Mikor megvettem, majdnem mondtam is a havernak (akinek eladta a Wave 1-et), hogy vissza az üzlet, nekem ez nem kell. Aztán mégis."

Gondolom arra gondolt hogy USB fedő, exponáló gomb, fizikai gomb hiánya, ilyenek. Szvsz okostelefon nélkül már én sem tudnék élni, de a gombnélküli cifra nyomorúságból mocskosul elegem van... A másik meg, hogy az újdonság erejével sem rendelkezett, mert addigra már rég Bada 2-zött ő is. Csak azért vette meg a Wave 3-at, mert újdonat újan 57 volt, itt hirdették a hardverapróban. Jól lealkudta 80-ról, mert van érzéke hozzá.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.