Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) Bobó_20 válasza consono (#13091) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

kicsi erőforrás igényű még a zeam launcher és a trebuchet, de ezek elég fapadosak. mondanám még a nova launchert is, sokat tud és ICS-re készült alapból, de az meg többet kér enni :) a ray óta launcherekben otthon vagyok :P

ui: régen voltam itt, megjegyezném, hogy a ray-em hátlapjáról elkezdett kopni a matt festék 3 hónap után. hiányzik a wave anyagminősége :((

(#13102) ABal válasza Bobó_20 (#13101) üzenetére


ABal
őstag

A feleségem ma vett egy Ray-t. Most szembesült vele, hogy az utóbbi öt évben kissé megváltoztak a dolgok a telefonok és az oprendszerek terén. :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13103) Aryes válasza consono (#13096) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez a kigyomlált-google cuccos verzió?
Miket lehet amúgy kiszedni a romból, hogy működjön rendesen? Gmailt, talk-ot, play-t kiszedtem, de nem érzek változást.

(#13104) szimike79 válasza ABal (#13102) üzenetére


szimike79
őstag

Majd meglepődik azon is, milyen gyorsan bele lehet rázodni. Párom kezdetben csak zenét hallgatott rajta, ha szedtem le neki játékot, akkor esetleg játszott rajta. Ma netezik, facebook, és nyomja a rekordokat egyik másik játékon.
Ami még durvább, négyéves fiam játszik rajta, youtube-ot néz, bár még írni nem tud, de ha a keresést megcsináljuk neki, akkor a találatok közül kép alapján válogat, mit akar nézni. De azt már jobban tudja melyik klipp, melyik mint én.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#13105) consono válasza Aryes (#13103) üzenetére


consono
nagyúr

Nem, nem piszkáltam a google cuccost benne... Szerintem nem az alkalmazásokat kellene kiszedni, hanem a háttérfolyamatokat, a google sync dolgait, mittomén. Persze lehet, hogy teljesen felesleges lenne az egész..

"In God we trust. All others must bring data"

(#13106) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Mit szólnátok, ha a közeljövőben az angol-magyar szótárunk ingyenes lenne mondjuk... úgy egy napra? : ) No, és ahhoz mit szólnátok, ha kapna egy teljesen új "motort" a szótár, és kapnánk egy egészen új, 2.0-ás verziót belőle? : )

Véleményeket várok...

(#13107) Aryes válasza David3 (#13106) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ingyen...? Jót...? Ugyan már, kinek kéne? :)

(#13108) ABal válasza Aryes (#13107) üzenetére


ABal
őstag

Én is ezt akartam írni, hogy valószínűleg senki rá se hederítene. Sőt! Szidalmaznák David3-at és megpróbálnák elhajtani a fórumról. :D

Egyébként, a te kezed nincs benne ebben a szótárban? (Aries Studio)

David3: Már régóta meg akartam kérdezni: ha egy alkalmazás ingyenes, akkor azzal nem is keres semmit a fejlesztő, vagyis veszteséges a közzététel, vagy van valami kompenzáció a belefektetett munkáért?

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13109) leslieke válasza David3 (#13106) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A 2.0 verzió érdekel, ha már megvettem anno.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13110) warriorguru


warriorguru
tag

Lenne egy kérdésem.Csak nekem olyan k*rva nehéz kivenni a sim kártyát a telefonból (wave 1) vagy minden készülék így lett megoldva?egyszerűen fél órába tert mire kicsúsztattam...

Mi ez a csámcsogás a kocsiban, Jean? - Eszi a rozsda, uram.

(#13111) ABal válasza warriorguru (#13110) üzenetére


ABal
őstag

Ha nem is fél óra, de igazi kihívás, az biztos.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13112) David3 válasza ABal (#13108) üzenetére


David3
őstag

Hát, én - mint nem-fejlsztő - megpróbálhatom elmagyarázni, de lehet nem járok sok sikerrel. Na, ez úgy van, hogy a fejlesztő eldönti: Fizetős vagy ingyenes lesz a tartalom, amit feltölt a Samsung piacterére. Ha ingyenes, akkor az azzal jár, hogy nem lesz semmilyen bevétele sem a fejlesztőnek, sem a Samsungnak, viszont a felhasználó jól jár. Ebben az esetben viszont beszélhetünk referenciáról, hiszen a fejlesztőnek lesz olyan munkája, amit - mivel ingyenes - sokan letöltenek. Feltéve, ha letöltésre érdemes.

Ha fizetős egy alkalmazás, az már bonyolultabb... ott a fejlesztő meghatároz egy árat. Teszem azt 300 forint, mint a szótár esetében. A bevétel egy része a fejlesztőé, egy része a Samsungé, és ebből lejön az adó is. Plusz a szótárunk esetében egy rész megy a szótár adatbázis tulajdonosának.

Nagy vonalakban ennyi, szerintem olyanok tudnák ezt jobban elmagyarázni, akik jelen vannak a Samsung Apps-szen, Google Play-en, Apple Store áruházban.

Más:

Ha már itt vagyok, bedobok egy friss hírt a badablogról:

Samsung Hope Relay - Mozogj okosan!

(#13113) szebev válasza David3 (#13106) üzenetére


szebev
senior tag

Mit szolnal ha 1.2re is jonne? :) De jo lenne..Meg is vennem,ha lenne ra!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#13114) ABal válasza David3 (#13112) üzenetére


ABal
őstag

Köszönöm, benne volt a lényeg.

Jó ötlet, Szebevtől! ;-)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#13115) warriorguru válasza ABal (#13111) üzenetére


warriorguru
tag

Erős túlzás volt.De hogy ez kegyetlen megoldás, az tuti :((( :DDD

Mi ez a csámcsogás a kocsiban, Jean? - Eszi a rozsda, uram.

(#13116) s4tch válasza David3 (#13112) üzenetére


s4tch
veterán

A google play annyiban mindenképp más, hogy az ingyenes appok is generálhatnak bevételt az alkalmazáson belüli reklámokon keresztül. A bada többek közt ebben is elmaradt, lemaradt.

(#13117) leslieke válasza s4tch (#13116) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Badán is van alkalmazáson belüli reklámra lehetőség. Akadnak is ilyen alkalmazások az Appson.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13118) s4tch válasza leslieke (#13117) üzenetére


s4tch
veterán

Ha jól emlékszem, a 2.0-ás SDK-val jött be a lehetőség, de alig használja valaki. Eleve így kellett volna indítani a platformot, több fejlesztőt meg lehetett volna győzni. Most már veszett fejsze nyele.

(#13119) leslieke válasza s4tch (#13118) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól emlékszel és egyetértünk: veszett fejsze nyele.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13120) David3 válasza szebev (#13113) üzenetére


David3
őstag

Örülnék én neki, de sajnos nem rajtam múlik. Az a helyzet, hogy az egész programot újra kéne írni, ami megint jó sok idő lenne. Azt figyelembe véve, hogy már nem sok 1.2-es felhasználó van, és a 2.0 jelenleg a meghatározó, szerintem nem lesz 1.2-es verzió.

(#13121) Aryes válasza ABal (#13108) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak névrokonok vagyunk. :)

(#13123) leslieke válasza David3 (#13122) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lassan jöhetne a 7-es verzió is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13124) sampe


sampe
aktív tag

sziasztok!

Nagyjából 1,5-2 hónapja van wave-1-em, nem is volt az elején vele semmi gondom. Aztán szép lassan előjött pár dolog, pl
1. olykor annyira felmelegszik a telefon hogy éget, és inkább kikapcsolom egy időre

2. mikor elindítom a böngészőt, utána bekapcsolom a wifit, mikor olyanja van a telónak fogja magát és újraindul

3. sokszor mocskos mód be tud lassulni a gépezet, még az írás is nehézkes rajta, ha rányomok valamire pl zenelejátszás közben gondolkodik, várakozik

miért lehetnek ezek a hibák hogy lehetne őket orvosolni?

2.0 van rajta úgy emlékszem hogy nami-sat tettem rá
köszönöm
üdv
Sampe

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#13125) LACENTO


LACENTO
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék én is elköszönni Tőletek,két évig hűséges olvasója voltam a fórumnak (főként a háttérben)
Nagyon sokat tanultam itt gondolok a "szájbarágós" segítségekre is. Nokia után el is kelt a
sok leírás stb. :K
Mindenkinek kívánok további jó fórumozást és persze sok frissítést a készülékekre. :C :C :C

(#13126) leslieke válasza LACENTO (#13125) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó az új telefonodról készült cikk első mondata: Ha ezen Android futna, már szaladnék is érte a boltba! - ilyen és ehhez hasonló hozzászólásokat olvashatunk a Samsung Wave 3 telefonhoz kapcsolódó cikkekben és hírekben. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13127) leslieke válasza sampe (#13124) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1. beragadó alkalmazás okozhatja.
2. ha előbb a wifit kapcsolod be, akkor is újraindul?
3. több beragadó vagy párhuzamos alkalmazás okozhatja ezt is.

megoldás: újratelepítés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13128) David3


David3
őstag

Sziasztok!

Érdemes lesz figyelni ma este a blogot és a Facebookos oldalunkat! Aki utóbbit nem kedvelte, az gyorsan tegye meg! : )

(#13129) osztraksajt válasza David3 (#13128) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én a G+oldalt követem, az FB-t magát alapvetöen kerülöm. :DDD

(#13130) David3 válasza osztraksajt (#13129) üzenetére


David3
őstag

Az is valami. : ) Viszont a GooglePlus-szal lényegesen kevesebb foglalkozom, oda csak kirakom a híreket. Eléggé le van még ülve a Google+. : (

(#13131) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Opera Mini frissítéssel együtt visszatért az "1 frissítés érhető el" üzenet. Persze sehol semmi jelzés, hogy melyik program akar frissülni. :W :W :W

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13132) sampe válasza leslieke (#13127) üzenetére


sampe
aktív tag

feladatkezelőben egyik alkalmazás sem fut, sőt az alkalmazások közül kettőt használok nagyon sűrűn, az egyik a zenelejátszó a másik a böngésző, továbbá ha alkalmazásnak lehet hívni akkor néha a billentyűzet és a névjegy szokott még ott lenni a feladatkezelőben, más egyéb nem igen

melyik fw-t ill, os-t tegyem fel? nincs esetleg újabb? :) vagy bada 3.0 már ha lesz ilyen valaha ;]

köszi!
üdv
Sampe

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#13133) David3 válasza leslieke (#13131) üzenetére


David3
őstag

Nekem a múltkori Chaton 1.8.0-ás frissítésnél jelezte a frissítést, ráböktem, és már ki is írta narancssárgával a letöltések között gyönyörűen, hogy lehet frissíteni. Újabb rejtély.

(#13134) leslieke válasza sampe (#13132) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt vannak bada 2.0-ás firmware-k: [link] Van gyári és módosított is, de nincs tuti választás, kinek melyik jön be. Hatalmas különbség azok között sincs, a bada elég zárt ilyen téren.

Nekem az S8500XXLC1 gyári, független van fent, nincs bajom vele.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13135) leslieke válasza David3 (#13133) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt nekem is kiírta, meg most az Mini frissítést is. Ellenben jelez még egy frissítést, de sehol a letöltési listában, hogy melyikhez.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13136) David3


David3
őstag

Na, akkor itt is van az, amiről beszéltem eddig... : )

Egy évesek leszünk!

(#13137) szebev válasza David3 (#13136) üzenetére


szebev
senior tag

Hat ezt megint nem lehet telon elolvasni!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#13138) leslieke válasza szebev (#13137) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Telefonról sajnos nem megy az oldal.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13139) TomWexX válasza leslieke (#13138) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem a sony-val bejön az oldal. :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#13140) leslieke válasza TomWexX (#13139) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem a gyárival nem, Opera Minivel bejön.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13141) formanekzs válasza leslieke (#13140) üzenetére


formanekzs
tag

A gyárival is bejön, amennyiben átállítod az Agent kódot mondjuk a szifon kódjára.
Az a baj, hogy az meg egyéb gondokat okoz pl. a PSH-nál.
Nem is értem, hogy a BadaBlog miért pont a Bada böngészőjével nincs barátságban.

David3: Nem tudjátok orvosolni ezt a problémát?

Samsung Galaxy S 5; Samsung Galaxy S II; Samsung Wave I

(#13142) leslieke válasza formanekzs (#13141) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Maradok a gyári Agent kódnál. A blog kivételével minden oldal megy, azt meg nem olvasom telefonon. Ha mégis kéne, ott a Mini.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13143) gyulank válasza consono (#13094) üzenetére


gyulank
addikt

Teljes Fw-t jelöltem ki, és behúztam mindent, a fota-fájlt, és a V3 csc-t.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#13144) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Samsung Apps érdekességek:

Hysteria Project, 1120 Ft, minőségi, igényes leírás. ;]

Olcsó téma: Luxury OS For Bada 28.000 Ft! :Y

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13145) osztraksajt válasza leslieke (#13144) üzenetére


osztraksajt
őstag

De mért nincs egy letöltésszámláló? :DDD Kíváncsi lennék hányan vették meg. ;]

(#13146) consono válasza gyulank (#13143) üzenetére


consono
nagyúr

Az nem jó, kell a spéci FOTA az android bootolásához. Vagy ez a Turko FW Androiddal?

"In God we trust. All others must bring data"

(#13147) gyulank válasza consono (#13146) üzenetére


gyulank
addikt

Igen. Már sikerült. Érdekes, mert eddig sem ugyanazok a fájlok voltak, legalábbis némelyik mérete más volt, mint az előzőhöz rakott Android fájloké. De most először töröltem mindet a telefonon, aztán frissítettem újra, és így elindul.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#13148) gyulank válasza gyulank (#13147) üzenetére


gyulank
addikt

De azóta megint nem sikerül.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#13149) Orlin


Orlin
addikt

Nem tudom mennyire egyedi az esetem vagy csak a 2.0-nak köszönhetö, de csomagkapcsolatos netezesre hasznalhatatlan a telo...Nem kapcsolodik sokszor várkozik majd "sikertelen kapcsolat ect..."Nagyon idegesitö!!!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13150) leslieke válasza Orlin (#13149) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyedi eset lehet. Mint a villám úgy kapcsolódik a telefonom csomagkapcsolat esetén is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.