Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#39250) üzenetére


Gabesz87
addikt

OK, sikerült, én voltam hülye, tényleg nem wifin kellett volna próbálkoznom. Kábelen csatlakozva be is jött, beállítottam, és mostmár jó. Sorry

(#39252) mezis válasza Gabesz87 (#39251) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. ;] :D

mezis

(#39253) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Van az ismerősömnek egy D-Link DIR-842 (C1) routere és azt szeretném kérdezni hogy szerintetek érdemes lenne fw-t frissíteni rajta? Ugyanis most 3.02MT van rajta és van már 3.13 REVC1 de hibát ír ki rá. Szerintetek van értelme frissíteni?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#39254) mezis válasza cyber86 (#39253) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! - Frissítés előtt visszaállítottad a gyári default értékekre?
- Frissítést UTP kábelen keresztül végezted?
- Ezt nézted?
- Mostanában már a frissítés szinte kötelező, a fw-ben bizonyára fellelhető biztonsági rések miatt.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39255) cyber86 válasza mezis (#39254) üzenetére


cyber86
őstag

Hali.
Nem állítottam vissza.
Nem töltődik be a link.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#39256) mezis válasza cyber86 (#39255) üzenetére


mezis
nagyúr

- "Nem állítottam vissza.": Öreg hiba.

- A link nem betölt, hanem LETÖLT.

mezis

(#39257) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!Lenne egy olyan kérdésem,hogy lehet irtó hülyének fogtok nézni,de muszály vagyok megkérdezni.
Jelenleg egy kb 5k értékben vásárolt Tp-link router szolgáltatja a Digi-s 1000 netet,mert sajnos a másik router nem váltotta be a hozzá füzött reményeket.Nos a kérdés az lenne,hogy vannak olyan oldalak amiket nem lehet meg nyitni,de amint átváltok mobil netre azonnal minden rendben. :F

(#39258) mezis válasza psion2101 (#39257) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! DIGI modemjének mi a típusa?

mezis

(#39259) .Sziszi.


.Sziszi.
csendes tag

Sziasztok,
AC65P esetén (meg úgy általánosságban) a vendéghálózat csatornáját külön lehet módosítani?
Zavarás tekintetében nem gond, ha megegyezik a routerével?

(#39260) cyber86 válasza mezis (#39256) üzenetére


cyber86
őstag

Nem tölti le valamiért.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#39261) woodworm válasza cyber86 (#39260) üzenetére


woodworm
veterán

Nem lehet külön állítani, nincs rá dedikált rádió.

(#39262) .Sziszi. válasza woodworm (#39261) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Ez gondolom nekem szólt. :)
Köszönöm.

(#39263) Multibit válasza .Sziszi. (#39262) üzenetére


Multibit
veterán

Ha meg tudod oldani, használd a 2.4GHz-es sávot vendég hálózatnak! Nálam ez bevált. (A családban minden wifi eszköz AC)

(#39264) psion2101 válasza mezis (#39258) üzenetére


psion2101
tag

Fiberhome HG6544c a router tipusa,majd utp kábelen csatlakozik egy Tp Link WR840N Tipusú routerbe.Van net és hát azt is tudom,hogy igen gyatra az ami sebességet ad.

(#39265) mezis válasza psion2101 (#39264) üzenetére


mezis
nagyúr

"átváltok mobil netre": böngésző (PC, tablet,...) maradt ugyanaz ?
Közvetlenül a HG6544C-hez csatlakozva (UTP kábel vagy WiFi) ugyanaz a probléma?

mezis

(#39266) woodworm válasza .Sziszi. (#39262) üzenetére


woodworm
veterán

Tényleg, ezt elnéztem. Bocsi!

(#39267) psion2101 válasza mezis (#39265) üzenetére


psion2101
tag

Mikor átváltok mobil netre akkor minden rendben,minden oldalt betölt(mobilon).Közvetlenül (wifin) a digis routerhez csatlakozva is ugyanaz a gond.Ha ezt most nem mondod akkor ezt igy ki se probálom.Akkor nem a Tp linkel lesz a gond?

(#39268) woodworm válasza psion2101 (#39267) üzenetére


woodworm
veterán

Volt már ilyen máskor is. Szarakodik a digi dns szervere. Állíts be másikat, pl. a google-t: 8.8.8.8 és 8.8.4.4

(#39269) psion2101 válasza woodworm (#39268) üzenetére


psion2101
tag

Bocsás meg nem vagyok totál hülye,de nem vagyok túl nagy spiler se.A digi routerébe lépjek és ott állitsam be igaz?Ez okozhatja azt a problémát is,hogy az elöző router is mutatott problémákat (Zyxel Multy u).Megszakadozott a kapcsolat és hiába Utp kábelen csatlakozott digis routerhez akkor sem volt internet kapcsolat

(#39270) woodworm válasza psion2101 (#39269) üzenetére


woodworm
veterán

Nem függ össze a két probléma. Attól, hogy a dns szerver nem oldja fel a nevet, a kapcsolat még nem fog szakadozni. A dns címet be lehet állítani bárhol, de célszerű a fő routerben megtenni.

(#39271) psion2101 válasza woodworm (#39270) üzenetére


psion2101
tag

Oké rendben köszönöm

(#39272) .Sziszi. válasza Multibit (#39263) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Előző routernél úgy volt, hogy a vendéghálózat az egyik gyereké volt, így tudtam időt és sávszélességet korlátozni neki.
A jelenlegi AC65P esetén tulajdonképp nem is kellene már a vendéghálózat a korlátozáshoz (az is csak időbeli), de ugyanúgy osztottam ki.
5GHz-en 3db. teló, 2,4GHz-en 2db. tablet, 1db. laptop csatlakozik (+ a kábeles cuccok). Vendéghálózat 5GHz-en 1db. teló és 1db. PC.
Nincs probléma az eszközöknél, csupán elgondolkodtam, hogy kellene-e illetve lehet-e egyáltalán csatornát váltani?
Mondjuk itt már felesleges is a vendéghálózat, lehet ki is kapcsolom és összeeresztek mindenkit. 5GHz-en 4db. teló és 1db. PC nem hinném, hogy gondot okoz.

(#39273) .Sziszi.


.Sziszi.
csendes tag

Még egy kérdésem lenne, amit nem értek. AC65P-ben hiába adok meg fix csatornaszámot 5GHz-nél, kis idő után átvált 38/40/42-re és ott is marad. Ezt mi okozza?

(#39274) woodworm válasza .Sziszi. (#39273) üzenetére


woodworm
veterán

Valószínűleg DFS csatornát állítasz be és a router talál valamilyen forrást, ezért átrakja másik csatornára. SSH-n ki lehet kapcsolni, de ha lebuksz, komoly büntetést vonhat maga után.

(#39275) noxon


noxon
őstag

Sziasztok!

Routeren való port nyitás gondom támadt, ebben kérném a segítségeteket.

Sokáig rendben volt, de mostanában érthetetlen a dolog. A PortForward.com nevű programmal tesztelem a tcp és udp-t egy porttal, hol zöld (tehát nyitva látja) hol piros (nincs nyitva a port), de legtöbbszőr azt írja, hogy nincs nyitva a port.

Windows tűzfalat kikapcsolva is próbáltam. Routerem ac1200 tp link. Netem Digi1000.
A nat forwardnál a virtul serveren belül engedélyezve van a port az ipv4 címmel.

Előbb újraindítottam a routert, 5ből 5ször átengede a portot a program, most megint csak azt írja folyton, hogy nincs nyitva. :W

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#39276) woodworm válasza noxon (#39275) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáld meg online teszt oldallal. A tp-linkre belépve ugyanazt kell látnod wan címnek, mint amit a tesztoldal mutat.

(#39277) need


need
addikt

Sziasztok...

Tanácsot szeretnénk kérni..
Van egy Tplink 1043ND v.3 routerem.. én nagyon meg vagyok elégedve csak a család többi tagja nem..egyik napról a másikra azt vettük észre hogy eltűnik a wifi jel..!
Az első ilyen konkrét dolog nem is olyan régen volt az ugyan abban a helységben lévő tévén nasrol való lejátszás wifin dolog működött na most valamiért nem akart össze jönni ki is lépet magától ;]
Panelba lakunk a gyerek telefonja wifin megy Minecraftos videokat nézeget you tube csatornán..én hát folyamatosan megáll kifagy nem megy..ez is kb. 2 hete kezdődött..!
A jel érték normális én nem láttam volna hogy ingadozik de a telefonnal való lejátszás wifin nem minden esetben sikerül..!

Elsőnek arra gondoltam neme a Digi szórakozik mert mostanában vannak vele bajok...
Volt olyan eset hogy reseteltem a routert és minden helyre jött..de nem gondolom hogy állandóan ki be kelne húzogatni a táp csatit.

Ami a routeren utoljára történt változás hogy Port scannerel találtam nyitott portot a 80 azon keresztül basztatta vagy pingelte valami majom a nast de ezt le zártam.. nem gondolom hogy ez a wifit befolyásolná szerintem...!

Megfordult a fejembe hogy szépen lassan cserélni kelne már kérdés az hogy valóban..
Ami még eszembe jutott a másik szobába egy ilyen [kütyü] van ennek értelme egyáltalán..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#39278) Gubek-Einste válasza need (#39277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfordult a fejembe hogy szépen lassan cserélni kelne már kérdés az hogy valóban..
Nincsen kizárva, hogy ez a helyzet, öreg router GYIK.

Ami még eszembe jutott a másik szobába egy ilyen [kütyü] van ennek értelme egyáltalán..?
Nem megfelelő a lefedettség akkor igen de az ilyen és ehhez hasonló noname eszközökkel sok baj van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39280) mezis válasza need (#39277) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nagy lehet az elektroszmog: [link]

Amit lehet, UTP kábelre, a WiFi-t pedig 5GHz-re. Az jobban csillapítja a vasbeton.

"kb. 2 hete kezdődött": szomszédok kicsomagolták, beüzemelték a karácsonyfa alatt talált újabb WiFi routerjeiket, MESH hálózatukat....

mezis

(#39281) noxon válasza woodworm (#39276) üzenetére


noxon
őstag

Szia, köszi.

Hát azt írja, hogy port closed, azon az ip címen amit felhoz és amit a router beálításnál is látok, de az nem az ipv4 címe, úgy tudom azt kell megadni a port kiegnedéskor.

We live in a simulated world...

(#39282) C64 válasza C64 (#39242) üzenetére


C64
őstag

Megvan, hogy mi volt a gond! Olvastam a ddwrt fórumon, hogy el kell távolítani az IPv6 protokollt és még pár egyebet, pl vmware bridge. Így már sikerült 😁

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#39283) .Sziszi. válasza woodworm (#39274) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

A routeren a 100-as csatorna van kiválasztva, a "csatorna automatikus kiválasztása (pl. DFS-csatornák)" pedig nincs kipipálva. Ez a beállítás nem elég fix csatornának?

Hajnalban elmentem melózni, 100-as csatornán volt. Délután hazaérve még mindig a 100-ason volt, majd 6 perc után nézve 54-re lépett, 10 perc múlva 44-re és azóta egyelőre ott van.

Wifi Analyzer fut a telómon, megfelelő a nézelődésre?
Nem látok a 100-as körül semmi zavarót, a 44-esen viszont igen, és én is oda kerültem. 2db. gyenge jelet látok errefelé.

Délelőtt 1db. teló és 1db. PC működött 5GHz-ről, délután hazaérkezve +2db. teló csatlakozott. Ők bekavarhatnak?

Tudok tenni bármit, hogy ne bontsa és építse újra az 5GHz-et a váltások miatt? Nem sűrűn csinálja, de olyankor bosszantó jelenség.

(#39284) mezis válasza .Sziszi. (#39283) üzenetére


mezis
nagyúr

- Állíts be fix 40-et.
- A WiFi szkennerek csak az AP-ket listázzák (az olcsóbbak csupán?), kliens eszközöket (eger, BT,...) , meteorológiai, navigációs radarokat nem.

mezis

(#39285) zonusz


zonusz
tag

Sziasztok!
Előre bocsájtom, hogy nem értek a routerek világához, régen bekapcsoltam, alapszinten bekonfiguráltam és megy. A gondom, hogy a 3-as, 4-es lan csatlakozóba hiába dugok be bármit -nyomtató, médialejátszó - A router nem sorolja fel a kliensek között, ugyanakkor a led világít, a médialejátszó kijelzőjén látszik, ha a kábelt kihúzom, de nem csatlakozik. A router hálózati térképen látom, ha csatlakoztatva van, tehát az aljzat úgy tűnik rendben van. Most az 1-es lanban van a számítógép, a 2-be egy switchet tettem, azon keresztül megy a nyomtató és a médialejátszó. A Wi-Fi része hibátlanul működik. A router egy Asus RT-AC87U. Mi lehet a gond? Kérem segítsetek egy amatőrnek. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39286) krealon válasza zonusz (#39285) üzenetére


krealon
veterán

A hazi hasznalattra keszult halozati eszkozokben nincs beepitett diagnosztika, igy a hardveres hibakereses csak a kulonbozo komponesek (router, kabel, szamitogep) cserelgetesevel lehetseges.

Ha a ket problemas porton sem mas kabellel, se mas csatlakozott eszkozzel nem lehet kapcsolatot letrehozni, akkor lehetseges, hogy az adott portok tonkre mentek.

(#39287) zonusz válasza krealon (#39286) üzenetére


zonusz
tag

Szomorú, köszönöm. Ezek szerint, ha nem akarok switchet használni, akkor kuka :W

(#39288) need


need
addikt

köszi srácok a válaszokat :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#39289) .Sziszi. válasza mezis (#39284) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Kipróbáltam, de onnan is elmászott, a 48-ra. :B
Úgy néz ki, valamelyik/mindkettő Samsung J5 2017 hatására csinálja.
Beállítottam a 48-at fixre, 1 nap alatt még nem ment el onnan. :D
Mindenesetre köszönöm!

(#39290) woodworm


woodworm
veterán

Ha engedélyezve van a 80MHz, akkor a 40-es és a 48-as csatorna ugyanazt a blokkot jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#39291) .Sziszi. válasza woodworm (#39290) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

Igen, 80MHz, és nekem meg is felel akár ez a blokk, valamennyi eszköznek OK.
Ha innen nem ugrál át máshová, akkor okés. Unom már az 5GHz kapcsolat újraépítéseket.
Nem értem, miért mászkált el eddig. Ráadásul 36-48 között ugyebár nem is DFS, pipálva sem volt a csatornaváltás opció. És csak a J5 teló(k) miatt változott, főleg felcsatlakozásuk után.
Köszönöm!

(#39292) sunnyface


sunnyface
kezdő

Sziasztok!

A mai napon üzemeltem be az új routert, egy Tenda AC23at, és pöpecül működik, egy aprócska hibát leszámítva.
Nem tudom találkoztatok-e már ilyen problémával, hogy amióta ez a router van blokkolja pár oldal elérését. Nem tudom elérni se a neptunt, se egy bizonyos torrentoldalt, se a klanhboru nevezetű játék oldalát.

Esetleg van valakinek ötlete, hogy mit tudnék csinálni, hogy elérhessem újra ezeket az oldalakat?

Előre is köszi :)

(#39293) csacsi67


csacsi67
addikt

Sziasztok.
A következö a gondom van egy zte mf833v usb stickem 4 modem bedugom a gép usb portjába szépen feltelpiti a dolgokat van net is. Ennek az elérési utja 192.168.01 utánn a kiveszem a sticket bedugom egy d -link dwr116 routerbe minek az elérési utja szintén 192.168.01 .Beállitom a routerben a szolgáltatot Mondjuk telekom .Van net egyedül a telekomos kártyávl. Majd kiveszem a routerböl a sticket be dugom a gépbe semmit nem csinál ha be ütöm 192.168.01 elérési utat 3 driver hiányra hivatkozik az eszközkezelöben zte mobile broadband. Mi lehet a gond hogy lehetne a hibát orvosolni elöre is köszi.

(#39294) mezis válasza csacsi67 (#39293) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A "gépbe" ugyanabba az USB portba dugtad?

mezis

(#39295) csacsi67 válasza mezis (#39294) üzenetére


csacsi67
addikt

Persze . Valamit a router át ir a sticken , vagy nem tudom mi lehet mert vab egy huawei stickem avval ilyen gond nincs azt rakhatom ki be cserélhetek benne kártyát ugyan gy felismeri a gép meg a router is annak az elérési utja 192.168.8.1.Avval semmi gond nincs egyedül ez a zte stick hülyül meg. Ma hoztam ki a digitől.1 x volt a gépbe a másik is ugyan ilyen problémával ment vissza a diginek. Wint is raktam már ujra win10 van a gépemen.Probáltam másik böngészöböl ott ugyn ez nem tudom elérni a sticket a tc comanderben sem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#39296) Jakesz


Jakesz
őstag

Sziasztok!
Kb 1 hónapja a TP-LINK router 1-2 naponta ledobja a wifit. A router újraindítását követően helyreáll a kapcsolat. Az eszköz újratelepítése orvosolhatja ezt a problémát, vagy ez már a haldoklásának a jele?

(#39297) mezis válasza Jakesz (#39296) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Hány éves a "kicsike"?
- Mi újság az éteredben?

mezis

(#39299) partymaci


partymaci
aktív tag

Üdv!
van nekem egy ASUS RT-AC65P routerem, előtte van egy Sagemcom Telekomos modem, ami már bridge módban van. De még mindég olyan hiba jön elő random, hogy elszáll az egész hálózat. (a gépek elvesztik az IP-t, nem érem el a routert sem) Van, hogy egy nap 3-4x, mintha lefagyna de a ledek villognak , aztán meg 2-3 hónapig jó, aztán megint előjön random, többnyire azt figyeltem meg, hogy egész órakkor, ..15-óra, 19:05, ...érheti szolgáltatói oldalról. valami amitől begajdul?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#39300) mezis válasza partymaci (#39299) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Router internet kapcsolata is megszakad?
- UTP kábeles kapcsolat is elszáll?
- 24/7-ben hajsulod a Asus-t?

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.