Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Adott egy Zyxel USG210. Olyan gondom lenne, hogy bekapcsolt NAT loopback mellet sem érem belső hálón külső címmel a NAS-om.
Ha lenne valaki aki profi Zyxel-be és segíteni azt nagyon megköszönném!!! :R
Akár privátba is!
Köszönöm!

(#39552) mezis válasza Sati1984 (#39550) üzenetére


mezis
nagyúr

- UTP kábellel de előtte WNetWatcher.

mezis

(#39553) Sati1984 válasza mezis (#39552) üzenetére


Sati1984
tag

Mindig össze van kötve kábellel a PC és a ZTE router, hiszen arról megy a net...

A WNetWatcher hasznos, bár a router a felületén is kiírja, hogy éppen hány eszköz van, és hogy azoknak mi az IP-je, csak ugye nem tudok bejutni a felületre :(

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39554) mezis válasza Sati1984 (#39553) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad többféle böngészővel?

mezis

(#39555) Sati1984 válasza mezis (#39554) üzenetére


Sati1984
tag

Igen, sajnos Firefox és Chrome alatt sem. És ahogy írtam korábban, nem is pingel, ami nagyon furcsa, miközben erről a routerről megy a net...

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39556) mezis válasza Sati1984 (#39555) üzenetére


mezis
nagyúr

Hívd a szolgáltatót.

mezis

(#39557) m_kovacs válasza Sati1984 (#39555) üzenetére


m_kovacs
tag

Szerintem nem jó IP címen próbálkozik. derítse ki a NETscan programmal az eszköz IP címét.
pl:192.168.0.1-192.168.254.254 tartományt kell beírni. kicsit hosszú lesz, de megtalálja.
A WNetWatcher milyen címeket talál? Köztük van a router?
m_kovacs

(#39558) Sati1984 válasza m_kovacs (#39557) üzenetére


Sati1984
tag

Megnézem a NETscannel, de utána a szolgáltatót fogom hívni, ha az sem ad más eredményt. Lehetséges olyan egyáltalán, hogy a Default Gateway IP nem azonos a router IP-jével?

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39559) m_kovacs válasza Sati1984 (#39558) üzenetére


m_kovacs
tag

Kár, hogy úgy kell kihúzni Önből a pontos információkat.
A cmd-ipconfig /all kimenetében -ha jól van configolva a router-(ONT) a default gateway a router ip címe. Ott most mit lát?
Ha semmilyen módon nincs meg a router(ONT) címe, és pingelni sincs mit, akkor valószínűleg az ONT bridge módban van szerintem.
m_kovacs

(#39560) Sati1984 válasza m_kovacs (#39559) üzenetére


Sati1984
tag

Eddig a sima ipconfig-gal nézegettem, ott a Default Gateway a 192.168.1.1, ami alapvetően ennek a ZTE routernek az IP-je is kellene hogy legyen.

Az ipconfig /all parancsot kiadva pedig ugyanez az IP jelenik meg a Default Gateway sor mellett a DHCP Server sorban illetve a DNS Servers sorban is.

Istmét kipróbáltam a pinget, a 192.168.1.1 továbbra sem pingel...

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39561) Soma01 válasza Sati1984 (#39560) üzenetére


Soma01
veterán

A szolgáltató routerét próbáltad már áramtalanítani és így újraindítani?

(#39562) m_kovacs válasza Sati1984 (#39560) üzenetére


m_kovacs
tag

de még mindig nem tette meg, hogy a NETscan, vagy a WNetWatcher program kimeneti listáját megnézze, hogy szerepel-e benne a router, és milyen címen.
Ha a ZTE publikus IP címét beírja egy böngészőbe, akkor a ZTE bejelentkező ablakot kell kapnia.
Saját publikus IP lekérdezése pl:https://hu.wizcase.com/tools/whats-my-ip/

m_kovacs

(#39563) Sati1984 válasza m_kovacs (#39562) üzenetére


Sati1984
tag

Futtattam a NETscant, 192.168.1.0 ----- 192.168.1.255 IP tartományban scanneltem, és érdekes módon magát a routert nem hozta ki, viszont az összes csatlakozó eszközt igen... Ez miért lehet?

A ZTE IP-je a dokumentáció szerint is 192.168.1.1, a What is my IP tool, amit linkelt, az a számítógépem kifelé publikus IP-jét mutatta meg - ebből hogy tudom kideríteni a router IP címét?

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39564) Sati1984 válasza Soma01 (#39561) üzenetére


Sati1984
tag

Igen, többször is... Az eredmény ugyanez: internet van, sok-sok eszközre rendesen szolgáltatja a router, de magát a routert nem lehet elérni :(

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39565) Soma01 válasza Sati1984 (#39564) üzenetére


Soma01
veterán

A szolgáltató mit mond erre?

(#39566) m_kovacs válasza Sati1984 (#39563) üzenetére


m_kovacs
tag

ezt azért csak nem tette meg:"Ha a ZTE publikus IP címét beírja egy böngészőbe, akkor a ZTE bejelentkező ablakot kell kapnia."
ha nem azt kapja, akkor szinte biztos hogy bridge módban van az ONT.Ha Ön bizton állítja, hogy nincs bridge módban, akkor bekapcsolt állapotban egy hosszú reset.(beállítások elvesznek)
"Futtattam a NETscant, 192.168.1.0 ----- 192.168.1.255" de én nem ezt tanácsoltam!
mi van ha másik alhálózatban van az ONT, és nem az 1 esben?
m_kovacs

[ Szerkesztve ]

(#39567) Sati1984 válasza Soma01 (#39565) üzenetére


Sati1984
tag

Most már az lesz, hogy felhívom őket...

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39568) Sati1984 válasza m_kovacs (#39566) üzenetére


Sati1984
tag

Azzal kezdtem az egészet, hogy nem érem el böngészőből a bejelentkezőablakot... Azért ezt a tartományt szkenneltem, mert minden más kapcsolt eszköz ebben az alhálózatban van, csak az utolsó szám más: 192.268.1.XXX. A kapcsolt eszközöket ugye meg is találta, viszont ezeken kívül mást nem ebben a tartományban. Lehet, hogy tévedek, de a routernek is ebben az albálózatban kell lennie, ha ő osztja a címeket - mivel más router nincs a rendszerben...

Köszönöm az eddigi segítségeket, a szolgáltatóval elrendezem a dolgot, és egyúttal át is állítom a DHCP IP tartományt (hogy az eredeti kérdésemre az AP-nak használt másik routerrel kapcsolatban visszatérjek). Ha lesz még kérdésem, szólok, illetve beszámolok arról, hogy mi lett az eredmény, végül pontosan hogy lehetett elérni a bejelentkező ablakot.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39569) Mikilaus


Mikilaus
újonc

Sziasztok! Most kötöttek be digi 1000es netet. A huawei router amit adtak bridge-be rakták és tettem rá egy D-link ac1750 routert.(d-link ac1750 DIR-859 A3 fw:1.07) a d-link ről kábellel jön a rendes savszelesseg kb 900/300 Mbps viszont wifin 5ghz-en 35/30 Mbps 2.4-nél 75/85 Mbps. A gép amin nézem tudja amit kell előtte 500-as upc jött wifin is 500 szépen. Hol kezdjem a hibakeresést? Köszi előre is.

(#39570) mezis válasza Mikilaus (#39569) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! A levegőben.

mezis

(#39571) Mikilaus válasza mezis (#39570) üzenetére


Mikilaus
újonc

Kipróbáltam másik routerrel is.. total ugyanaz a savszelesseg jon tehat nem a routerrel van baj. Az ont beleszolhat valahogy onnantol kezdve hogy bridge-ben van?

[ Szerkesztve ]

(#39572) mezis válasza Mikilaus (#39571) üzenetére


mezis
nagyúr

Frekvencia ugyanaz volt?
Helyek ugyanazok voltak?

mezis

(#39573) Multibit válasza Mikilaus (#39571) üzenetére


Multibit
veterán

Az ONT-vel semmi baj, mivel vezetéken hozza, amit kell.

(#39574) Mikilaus válasza mezis (#39572) üzenetére


Mikilaus
újonc

Igen a masik amivel probaltam egy regebbi router 2.4ghz-en tudtam csak nezni de az is tud 300 at specko szerint. Azon ugyanugy az a 75/85 körüli sebesség volt ami a d-linken is 2.4 ghz-en. Most felraktam az inssider-t. Mutat az valamit ami hasznos lehet?

(#39575) mezis válasza Mikilaus (#39574) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Pl azt, hogy a 2,4GHz-es sávon belül a 13 lehetséges csatorna (frekvencia) közül melyiket használod, szomszédok melyiken, mennyire nyomulnak.

mezis

(#39576) Sati1984


Sati1984
tag

Én voltam az pár HSZ-szel feljebb, aki nem tudott bejutni a DIGI-től kapott ZTE H168N típusú router szerviz-felületére.

A router címe 192.168.1.1, és a hibajelenség az volt, hogy nemhogy a szervizfelületet nem hozta be semmilyen böngésző, ez a cím nem is pingelt a gépről. Az ipconfig azt mutatta, hogy a default gateway is ez az IP.

Felhívtam a szolgáltatót segítségért és a megoldás a következő volt: a PC-n be kell állítani fix IP-nek a 192.168.1.2-t, ekkor az internet kapcsolat elmegy ugyan, de ezután a 192.168.1.1-en már bejön a szervizfelület. Ez így is lett, meg is tudtam nézni, amit akartam a szervizfelületen. Ezután csak vissza kellett állítani, hogy a PC automatikusan kapjon IP-t és az internet is visszajött.

Csak azért írtam le, ha bárkinek ez a gondja lenne még, annak megspóroljak egy üfsz hívást :D

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#39577) mezis válasza Sati1984 (#39576) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönjük! :R

mezis

(#39578) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Sziasztok. A mai napon festettem a szobát ahová majd új bútorok fognak kerülni. Mivel nincs semmilyen bútor a szobában, így kénytelen voltam a routert a földön hagyni. Na most az történt, hogy véletlenül figyelmetlenségből az ablak kinyitása közben ráléptem. Ettől lehet baja a routernek?

(#39579) Gubek-Einste válasza Túzok22 (#39578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyire tört össze?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39580) Túzok22 válasza Gubek-Einste (#39579) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nem tört össze. Csak egyszerűen ráléptem. Nem lesz emiatt hibás a működése?

(#39581) Starchm válasza Túzok22 (#39580) üzenetére


Starchm
őstag

Ha eleg eros volt a behatas akkor mikro toresek/repedesek is keletkezhettek a pcb-ben. Ha ranezesre nincs megserulve akkor kiprobalod, maximum nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#39582) Túzok22 válasza Starchm (#39581) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Most megnéztem és szerencsére működik, úgyhogy nincs miért aggódnom. Köszönöm a válaszokat.

(#39583) sunny1


sunny1
csendes tag

Segítséget kérnék, digis routerem szeretném resetelni mert elfelejtettem a jelszavam.Reset gomb nem működik a Fiberhome készüléken.
Előre is köszönöm.

(#39584) Intruder2k5 válasza sunny1 (#39583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet reset-elni, ezt írták már itt - pontosabban a DIGI topikban - korábban mások is, szándékosan nem működik a gomb. Sőt ha jól rémlik, meg sem adják hozzá a jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#39585) mezis válasza Túzok22 (#39582) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha kell egy pár cm-es magasító, inkább a lexikonokat használd! ;] :DDD

mezis

(#39586) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Az lenne a szituáció,hogy van egy Digi -s routerem Fiberhome,ami bridge módba van állitva.Szeretnék rákötni utp kábellel egy Zyxel Multy U routert.Amikor csatlakoztatom akkor Pppoe beállitásokat kéri hiába irom be nem tud csatlakozni.Ha jól tudom és jól olvastam akkor ha a Fiberhome routerben törlöm a Pppoe beállitásokat akkor már majd megadhatom a másodlagos routerbe az adatokat?Jól értelmezem?

(#39587) Multibit válasza psion2101 (#39586) üzenetére


Multibit
veterán

Ha az a Fiberhome bridge módban van, akkor semmit nem kell állítani benne (nem is tudsz).
Máshol keresd a hibát! Rossz usert/jelszót adtál meg, vagy hibás a Zyxel, esetleg a WAN port hibás. Lehet hibás a kábel is, stb. stb. stb...

(#39588) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,

Van egy Tp-link Archer C5 v4-em amit AP módban használok egy otthoni hálózat részeként.
A router funkciókat A digi saját eszköze látja el, ahhoz van kötve a fenti eszköz, egy ugyancsak TP-link AC2300, és több eszköz switchen/kábelen keresztül ugyancsak a digi routerhez.
A gond az, hogy egyre sűrűbben úgy fingik meg a Archer C5, hogy nemcsak ő maga, hanem a teljes otthoni hálózat össze borul. Ilyenkor látszólag az összes eszköz elveszti az IP címét nemcsak azok amik a C5-höz kapcsolódtak. Mivel AP módban van a C5 ez így elég furcsa jelenség, eleve hónapokba telt mire kitotóztam, hogy ő okozza a hibát.
- Mind a két AP-nek statikus IP van beállítva a routeren de mikor előjön a hiba az admin felületek sem elérhetők.
- A digi routerhez kábelen csatlakozott eszközök, kiírják, hogy LAN disconnected
- A digi router Wifijéhez csatlakozva van internet, de a többi eszköz a hálózaton nem látszik.

Mihelyst újraindítom a C5-öt minden megjavul.
Van valami ötlet, hogy mi történik ilyenkor?

(#39589) psion2101 válasza Multibit (#39587) üzenetére


psion2101
tag

Oke rendben akkor kutakodok tovább

(#39590) Fecogame válasza O_L_I (#39588) üzenetére


Fecogame
veterán

Milyen gyakran történik ez? Én a sajátomon beállítottam minden vasárnap hajnalra egy újraindítást, biztos ami biztos :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#39591) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló!
- Adott egy Asus RT-AC66U B1, ami egy Huawei E3372h-320 stick korlátlan mobilnetjét osztja multisimről. Működik hónapok óta.
- Van egy Huawei B535-232 AC router, amibe közvetlenül van helyezve egy másik multisim, ez tegnap került beüzemelésre. Ezt majd viszem magammal alkalmanként.

Ma reggelre a stick csak pislogott a routerben. Bedugtam a laptopba. Érzékelte ugyanakkor a rendszer és a 192.168.8.1 oldalon elértem a beállításait Chrome-ból. Reseteltem, működik. Erre megf**gott a Huawei router. Reset mindkettőnek. A sticket a Chrome-ból beállítottam az említett ip-n. Megy. De amikor a Huawei routerrel csatlakoztam, akkor a Chrome meghalt, üres fehér oldalt tölt be. Az Androidos HiLink appel a router hátulján lévő QR kóddal léptem be, beállítottam, működik. Chrome-ból továbbra sem érem el, csak a sticket, de Edge-ben meg bejön a Huawei router a 192.168.8.1-en. Őőő, van valami tippetek, hogy mi a franc kavarhatott be? Tegnap egész nap fa**án ment a két rendszer egymás mellett, reggelre jött a gubanc. Kíváncsi leszek, hogy most lesz-e majd valami.

Annyit csináltam még tegnap este, hogy a HiLink által ajánlott AI Life app-et leszedtem, amiben sokkal részletesebben állítható minden. Bekavarhatott valamit?!

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#39592) hightower


hightower
tag

Sziasztok,

Adott egy Dlink DGS108/E switch de egy PCI-E csatira dugott Intel X550T2 kártyával nem hajlandó együttműködni, hálózati kábel nincs bedugva címszóval. esetleg találkozott már valaki hasonló problémával? Noname swicth-el működik, esetleg nem kompatibilisek, vagy beállítás bár elvileg itt semmit nem kell/lehet állítani, alaplapi hálózati kártyával, többféle gépben és routerek után tökéletesen működik nincs gond vele. Köszönöm ha valaki tud mondani valamit rá.

(#39593) hightower válasza hightower (#39592) üzenetére


hightower
tag

Win 10 van és Ubuntu OS, de egyikkel sem jó. BIOS-t illetve UEFI beállításokat ánböngésztem de az sem hozott megoldást, pedig még a Wake on lan-t is bekapcsoltam hátha, ugyanis bekapcsolás után felismeri a kártyát és szépen ki is osztja a címeket DHCP-vel de utána nemes egyszerűséggel kikapcsolja a kártyát a Log fájl szerint...

[ Szerkesztve ]

(#39594) Multibit válasza hightower (#39592) üzenetére


Multibit
veterán

Noname swicth-el működik
Így akkor még az is előfordulhat, hogy hibás a D-Link switch (vagy a kábel). Más eszközzel próbáltad a D-Linket?

(#39595) hightower válasza Multibit (#39594) üzenetére


hightower
tag

Persze, alaplapival működik rendesen illetve több gépben is lett már próbálva, más hardver környezetben és sehol nem volt eddig problémája, csak ezzel a X550T2 kártyával.

(#39596) Multibit válasza hightower (#39595) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor még az lehet, hogy más bekötésű kábelt igényel. Ritkán, de előfordul ilyen is.

(#39597) hightower válasza Multibit (#39596) üzenetére


hightower
tag

Az fasza, t568 B a kábel, probálkozom köszi.

(#39598) Kolondrum

Üdv! Adok még neki egy esélyt. Szóval 6 év után leváltottam a 100-as WAN portos 2.4 és 5G-s NEM EU régiós Xiaomi routeremet. Lefedtem 2.4-el a kb 800nm2-es telket. Lógott rajta egy rakás okos eszköz. Jel, használható net mindenütt volt. Aztán vettem egy Mercusys MR70X-et. Na itt hibáztam óriásit. Ma reggelig kevert módban ment, egy jel minden jó és végre a 300-as net is ment nem pedig csak 100 körül. Na de kint azaz kb a nappalin kívül ez kaotikus lett... El el dobja újra csatlakozik és ha éppen van is wifi, akkor is gyér. Lfsz. Ha külön veszem a jeleket akkor a TV-n kívül másnak 5G-t nincs értelem adni. Mivel ez nem mozog, az okos eszközök meg 2.4-,el mennek + nem kell nekik sáv. Telefon is ilyen mert agyfszt kapok tőle hogy kilépek és nem tudja eldönteni min legyen. Külön véve persze jó de még annyi netem sincs mint a Xiaomi-val.
Sztem maga a router jó, nem folyok bele mire értem, de ezek miatt Kertes házban ez hát kehes. Valami 60-70m hosszú a telek és valami 16m széles nem szabályoa téglalap , ennek kb közepén a router és a ház fa. Mégis a nettel hadi lábon áll. Én várok el sokat vagy a router a hibás? Mondom a Xiaomi a másik szomszédban is ad netet stabil pár megával. Sőt...

(#39599) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#39598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Xiaomi-val volt szerencséd, ekkor terület lefedésére csak több eszközös rendszer alkalmas.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39600) CsMike


CsMike
tag

Sziasztok. Adott egy 4g sim kártyás router Kínából kuwfi márka Telekomos korlátlan multi sim. Probléma a következő, csatlakozik van net és még aránylag gyors is (30-70 közötti le töltés) elég is lenne, DE egy adott idő után ki nincs internet hozzáférés, router menü kapcsolat bontás és újra csatlakozás és újra van internet. Nálam másik házban ugyan ilyen működik tökéletesen, ez ismerősöm háza lenne, elvittem tőle az adott routert nálam stabil nel dobja el a hálózatot szóval nem az eszköz rossz , hanem nála jelentkezik van hogy 10 perc de néha 2 ora múlva de biztos hogy ledod és olyankor nincs net , se wifin se lanon. Valaki valami ötlet? Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.