Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) balinlin válasza K Norbi (#39050) üzenetére


balinlin
senior tag

Csak ne Curve kártyával próbálj fizetni érte ;]
De azért nem ártana tudni, hogy miért csinálja ezt.
Mi változik az adott idősávban. Több eszköz csatlakozik, szomszéd miatti interferencia, stb.
Meg meg lehetne nézni, hogy mikor a wifi elmegy vadászni, akkor kábelen mi a helyzet.
Nekem volt hasonló leakadás, de nem mindig ugyanakkor, ott a szolgáltatói DNS szervert kicseréltem google-re. Csodákat tett...

(#39052) MasterMark válasza K Norbi (#39050) üzenetére


MasterMark
titán

Mindegy mit veszel, ha nem lesz a környezethez igazítva a beállítás akkor nem lesz jó.

Switch Tax

(#39053) K Norbi válasza balinlin (#39051) üzenetére


K Norbi
addikt

Curve fiókot töröltettem.
Túl sok volt vele a baj :D Kazánra való

Megvolt

Meg meg lehetne nézni, hogy mikor a wifi elmegy vadászni, akkor kábelen mi a helyzet.
Akkor kábelen jó.

[ Szerkesztve ]

(#39054) K Norbi válasza MasterMark (#39052) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez is megvolt.

20Hz 40Hz
Az összes csatornát végig zongoráztam.
Alsón és felsőn is.

Wifi analizátorral szétnéztem.
Kertesbe lakunk, alig van zavaró jel.

[ Szerkesztve ]

(#39055) MasterMark válasza K Norbi (#39054) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem wifi zavarja, akkor valami más rf eszköz. Mikro, vezetéknélküli bill, stb. Gondolkodj mi az ami eddig nem volt, most meg van és vezetéknélküli. Akár elromlott riasztó infrája is zavarhatja.

Vagy tényleg szar, de akkor nem kéne ilyen definiáltan csak x időben rossznak lennie.

Ha nem RF zavarás van, akkor lehet valami a hálózaton zavarja, nézd meg mi tud broadcastolni, okos cuccok, stb. Lehet floodolja a wifi hálót.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#39056) K Norbi válasza MasterMark (#39055) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezeket még megnézem :R

(#39057) MasterMark válasza K Norbi (#39056) üzenetére


MasterMark
titán

Ja, egyébként olyan is volt már, hogy kínai karácsonyfa izzósor zavarta a wifit, ha esetleg lett felrakva ilyesmi a közelmúltban, ami adott időben be van kapcsolva, az is lehet.

Switch Tax

(#39058) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!
Black friday alkalmával lecseréltem az Asus N18U+AC57U router párosom egy AC66U duóra. A ház 120nm, hosszúkás téglalap alakú, a régi és az új router páros esetén is a ház két végében van egy-egy eszköz. A régi router duóval az volt a problémám, hogy videótelefonálás közben (ha mászkáltam a házban) nagyjából a ház felénél ahogy váltott a telefon az egyik eszközről a másikra, megakadt a kép-hang, rosszabb esetben eldobta a kapcsolatot.
Utánaolvastam a mesh hálózat előnyeinek és úgy tűnt, hogy ez lesz nekem a tökéletes megoldás. Megvettem a 2db AC66-ot, beüzemeltem, az aimesh bekapcsolva, szépen meg is van az egyetlen hálózat az egész házban. Ennek ellenére továbbra is olyan, mintha nem egy egységes hálózat lenne, mert most is ugyanúgy megvan a kép-hang akadás, annyi a plusz, hogy nem dobja el a kapcsolatot. Egy kicsit csalódott vagyok, mert kiadtam 54K-t és semmivel se lettem előrébb.
Van valakinek ötlete/javaslata esetleg hasonló tapasztalata? (Igen tudom, ne mászkáljak videotelefonálás közben. :DDD ) Ja, a telefon egy Mi Note 10.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#39059) MasterMark válasza Gaben01 (#39058) üzenetére


MasterMark
titán

Valamennyire mindenképp meg fog akadni, váltás mindenképp történik. De jól beállított hálózatnál ennek fél másodperc alatt kéne maradnia.

Switch Tax

(#39060) Gaben01 válasza MasterMark (#39059) üzenetére


Gaben01
őstag

Nálam ez sajnos 2-3mp. Nézegettem a beállításokat, de nem igazán jöttem rá, hogy mivel tudnék még javítani a helyzeten.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#39061) MasterMark válasza Gaben01 (#39060) üzenetére


MasterMark
titán

150 milliszekundum alatt át kéne váltson, ha több akkor ott valami más gond van. [link]

Switch Tax

(#39062) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#39037) üzenetére


Gabesz87
addikt

Erre valaki?

(#39063) MasterMark válasza Gabesz87 (#39062) üzenetére


MasterMark
titán

Mit jelent az, hogy nem éred el...? Mit ír ki?

Switch Tax

(#39064) mezis válasza Gabesz87 (#39062) üzenetére


mezis
nagyúr

- [link]

- fw frissítés előtt a routert gyári alaphelyzetre állítottad vissza ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39065) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék.
Évek óta fent van a gépemen a Strong DC++ v2.22 progi. Ritkán, de elő szokott fordulni, hogy használom is. Ugyebár van passzív módja és aktív módja is kapcsolatnak. Éveken keresztül működött aktív módban (ugye ez a legjobb állapot), de most kicserélte a (UPC) Vodafone a modemet egy Compal CH7465LG tipusra. Úgy vettem észre, hogy azóta a StrongDC-be ha keresej, 0 találat lesz. Van egy Asus RT-AC67U router is a modem után-PC között. Ezen van Port Forward beállítva, és a Compal menüjében is találtam Port Forward beállítási lehetőséget (nemtom van-e jelentősége). Mi lehet a probléma? (Megjegyzem: full beton vagyok a router-modem stb. beállításokban, egyszer beállítottam segítséggel, és ha jó, akkor évekig a menüjébe sem lépek)
Köszönöm!

(#39066) Gabesz87 válasza MasterMark (#39063) üzenetére


Gabesz87
addikt

#39064 mezis:
Ezzel a progival megnéztem, és ott van a router, a neki megadott IP-vel, amivel próbálom elérni. Frissítés előtt nem állítottam vissza, csak ráküldtem a frissítést. Kellett volna!?

(#39067) MasterMark válasza Gabesz87 (#39066) üzenetére


MasterMark
titán

Ez az üzenet azt jelenti, hogy vagy a tűzfal szűri, vagy nem enged nem https kapcsolatot.

https://192.168.0.31

Switch Tax

(#39068) Gubek-Einste válasza Williams (#39065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Állítsad a szolgáltatói eszközt briged módba és használd a saját router-edet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39069) mezis válasza Gabesz87 (#39066) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

mezis

(#39070) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Helló!

Nemrég cseréltem le a több mint 3 éves Asus RT-N56U routerem, mert egyszercsak elment a netkapcsolat belőle. Reseteltem többször is, stb., hiába. Közvetlen PC-re dugva volt internet. Egyébként már a router előtt is digi netem volt.

Vettem egy Tp-Link Archer C6-ot szombaton. Azzal elsőre jó volt minden, egészen mostanáig. Most itt vagyok a 2 napja vett új routerrel, ami pontosan ugyanazt a tünetet produkálja, mint a lecserélt (nem dobtam ki amúgy azt sem), itt is közvetlen a PC-be dugva bezzeg van net. A router webes kezelőfelületét csak telefonon keresztül érem el, a kiosztott ip címre csupa 0-t ír, újracsatlakozásra mintha immunis lenne. :F

(#39071) mezis válasza Ba cy lus (#39070) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

UTP kábel csere ?

mezis

(#39072) Ba cy lus válasza mezis (#39071) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Sehol sincs net, wifin sincs. Csak úgy van, ha közvetlen a pc-re kötöm. (Azt a kábelt, ami a digi szekrényből jön ki.)

[ Szerkesztve ]

(#39073) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#39072) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azóta már pc-n is elértem a router felületét, de hogy mitől jött vissza (semmit nem állítottam), az rejtély.

Amúgy időben a két router között, tehát miután adódott ez a hiba az Asus routeremmel, és mielőtt megvettem a tp-link archer c6-ot, bekötöttem a régi tp-link mr-3420-as routert is. Ott wifin kapásból volt internet, pc-n kábelen meg csomó ideig nem csatlakozott, aztán egyszercsak megjött az is, pedig semmit nem állítottam. Két különböző PC-n is. Elég fura jelenség volt ez is. :U

[ Szerkesztve ]

(#39074) mezis válasza Ba cy lus (#39073) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy UTP kábel dugója is lehet bizonytalan. Legalább a kábel két végét cseréld fel, vagy ha ez nem lehetséges, akkor iktass közbe egy UTP toldóval egy újabb kábelt és a toldónál mozgasd a csatlakozást, miközben folyik egy ping 8.8.8.8 -t teszt.

mezis

(#39075) Ba cy lus válasza mezis (#39074) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt hiszem, igazad volt, az egyik kábelt kiktattam a 4 közül, és rendbejött.
Most a régi Asus routeremmel néztem. Az előtt a világért sem akart csatlakozni a nethez, megakadt a folyamat félúton. Köszönöm a segítséget. :R

Már csak annyi a gondom, hogy pont azzal a kábellel lett ez a gond, amelyik a legtávolabb vezet a routertől, ilyen hosszúm meg hirtelen nincs tartalékba. De ez a legkevesebb. :)
Ami már nagyobb probléma, hogy mit csináljak az új routerrel, mert elállási jog sajnos nincs. Noha próbáltam elővigyázatos lenni, de euronics szerintem szándékosan nem engedi üzletben lefoglalni webáruházból a termékeit (ha csak üzletben érhető el), hogy ne legyen elállási joga az embereknek.

[ Szerkesztve ]

(#39076) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#39075) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Valami más lehet mégis mögötte. Az új router akkor sem csatlakozik nethez, ha egyetlen lan kábel sincs bedugva. Ez lehet spontán romlott el alig 2 nap leforgása alatt.

Visszatettem a régi Asus routerem, itt meg most egyelőre stabilan megy mind a 4 lan kábelt bedugva is. Egyszerűen nem értem, mi lehet ez. :N

(#39077) krapulax7


krapulax7
csendes tag

Sziasztok, bocsánat, ha volt már téma, de nem találtam. A Digi nálam behúzott optikát és egy Huawei HG8143A5 routert kaptam. Azóta nem megy az Apple eszközökön a Facetime (lényegileg minden más Wifin, 4G-n megy, csak az új routeren keresztül nem). Annyit már tettem,h kivetettem magam a NAT-olásból, most már Wan-nál 81.0.x.x IP-m van, de avval sem megy. Nem építi fel a kapcsolatot, a kicsörgésig sem jut el. Előre is köszi, ha tudtok vmit ajánlani :)

(#39078) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv van egy d'link dwr 953 routerem.
Most volt szolgáltató váltás és fix is címem lett, eget kérnék segítséget hogy állítsam be hogy távolról is elérjem az otthoni hálózatot?
a kapcsolat típusa PPPoE

(#39079) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Segítsetek egy kicsit!
Úgy építettem ki az itthoni Wifi hálózatot, hogy van egy Sagemcom Routerem, ezt a T-home adta. ebbe jön kintről a tikbél. Ennek a Wifijét kikapcsoltam. Ebből a cuccból LAN kábelen keresztül megy a Zinternet egy ilyen Strong Meshkit 1610-be Ennek már be van kapcsolva a Wifije a 2,4GHz-es és az 5GHz-es is. Na most ebből a cuccból 2 van. A 2. Wifin keresztül erősíti a jelet.
Hát nem tudom, mostmár egy szűk éve megvannak, és eddig tök jól működött...
Aztán egyszer csak azt kezdték el csinálni a telefonok a családban, hogy random 1-1 készülék nem tudott rá kapcsolódni... hol az egyik, hol a másik.... aztán egyre gyakrabban... aztán az elmúlt napokra oda jutottunk, hogy folyamat van 1-1 készülék ami nem tud rákapcsolódni... laptop TV az megy hibátlanul... a telefonkészülékek látják a Wifi hálózatot, de ott elakadnak hogy IP cím lekérése... és nem kapcsolódnak...
Van valami tippetek ez miért lehet?

(#39080) MasterMark válasza bacsis (#39079) üzenetére


MasterMark
titán

Elfogyott a dhcp poolból az összes cím? Router logja mit ír?

Ha már ip cím lekérést csinálnak, akkor a wifihez már kapcsolódtak. DHCP proxy vagy relézés van az AP-ken?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#39081) bacsis válasza MasterMark (#39080) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na igen.. még egy érdekesség... amikor volt hogy egy-egy telefon nem ment.... akkor újra indítottam a "fő routert" és utána simán csatlakozott a telefon.. hát mondom nem tudom mi köze a fő routernek a Wifikhez, de hát mindegy, "megjavult"... Végülis annyi köze van hogy az ossza az IP címet... Szóval simán lehet hogy jó irányba tapogatózol :)
(Amúgy a robot porszívó is állandóan küzd a wifivel, ledobálja és/vagy nem is hajlandó újracsatlakozni) Most nem vagyok otthon hogy megnézzem a fő router menüjét... hogy mi okosság van benne, de holnap jelentkezek...

(#39082) bacsis válasza MasterMark (#39080) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miután a felét nem is értem mit mondasz... mondom lőjünk ágyuval verebet... csináltam egy gyári vissza állítást...
És továbbra is elakadnak a telefonok az IP cím lekérésénél.
Tulajdonképpen mit is kell keresnem?

A logoknál ezt látom:

(#39083) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudom, ez-e a legmegfelelőbb topic, de hátha tudtok tanácsot adni. Szüleimnek vidéken ilyen "falusi" kábelnete van, és mostanában panaszkodnak, hogy nem jön be néha a net. Meg anyámmal is amikor beszélek Google Duo-n, mondja, hogy átáll wifiről mobilnetre, és emiatt gyorsan fogy is a mobilnet kerete. Egy Thomson THG570 típusú modem van, a router pedig egy Asus RT-N12D1. A modem státusza így néz ki (gőzöm sincs, ezek jó értékek-e):

Ill. megnéztem a log-ot:

A router log-jában is többször látok ilyen bejegyzéseket:
Aug 1 01:00:20 WAN Connection: WAN was restored.
Aug 1 01:01:32 WAN Connection: ISP's DHCP did not function properly.

Javítsatok ki ha tévedek, de ezek alapján nekem úgy tűnik, szolgáltatói oldalon van a hiba (modem fekszik meg néha, vagy valami elosztó nem jó esetleg), szóval őket kéne zaklatni.

(#39084) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#39083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az augusztus elsejei router bejegyzés a router újra indulására/indítására utal. Volt ilyen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39085) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#39084) üzenetére


Gabesz87
addikt

Á szerintem nem jó a dátum benne, mert az összes augusztusi volt. Akkor nem nagyon volt újraindítás, legalább is direkt. Max ha áramszünet volt.

(#39086) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#39085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az augusztus elseje az Asus eszközein az alapértelmezett indítási dátum, ameddig nem szinkronizálja le az időt addig ez szerepel benne vagyis ha ilyen van (és nincsen pont augusztus elseje) akkor az eszköz valami miatt újraindult.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#39087) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Kis információra lenne szükségem. Pár hete vettem egy Asus RT-AX55 típusú routert. Eddig nem is volt vele bajom, de az utóbbi napokban jobbról a második LED piros rajta. Azt hiszem a WAN kapcsolatot jelöli. De emellett mégis van internetem. Ugyanakkor a router oldalát megnézve ezt látom:

"Leválasztva"

Ami már korábban is feltűnt, hogy a bérleti idő és a jog lejár mindig azt írja, amit most is láttok. Ez az előző routernél is így volt (szintén asus volt).

Amit tettem a hiba megoldása érdekében, hogy a routeren az automatikus DNS-t kézire állítottam. 8.8.8.8 és 8.8.4.4-re (újra kék minden led és már nincs leválasztva az internet). Persze ezek előtt volt minden. Router restart, kábel ki-be húz. Egyedül gyárira nem állítottam vissza, mert sok lenne az utómunka és ma dolgoznom is kell.

Valaki találkozott már ilyennel?
A DNS-t idővel állítsam vissza automatikusra?
Nem vagyok hülye ezekhez a dolgokhoz, de a hálózat nem az erősségem. És megmondom őszintén, hogy a korábbi TP link routereimmel nem izzadtam ennyit, mint az asus-okkal.

Előre is köszönöm a magyarázatokat, nagyon érdekel a téma.

(#39088) Katsu válasza Katsu (#39087) üzenetére


Katsu
aktív tag

Sziasztok,
Közben kiderült, hogy globális digi DNS probléma van...

(#39089) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#39086) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha. Ezt nem tudtam. Viszont a routerben log-jaban csak ilyen aug 1-ei bejegyzések vannak, más dátummal semmi. Nem lehet hogy akkor nem szinkronizalja le abszolút a dátumot?

(#39090) SAS107


SAS107
csendes tag

Sziasztok.
A következőkben szeretném a segítségeteket kérni.
Vettem egy új routert mert a réginek meghallt a wifije.
De az új routeren nem tudok netet csinálni az istenért se PPPoE-n. (dhcp-n megy)
A paraméterek a következők:
Régi router: Netgear Nighthawk X4 R7500 OpenWrt firmwarrel. Ezen régebben a barátom sok mindent állitgatott hogy távolrol be lehessen RDP-zni, meg hogy elérje a router kezelöfelületét és van egy HD homerun box rákötve hogy azon keresztül tudja nézni távolrol a digis adásokat.
Az új router: TP-Link ARCHER AX6000
Net: Digi 1000, Falbol kijövő UTP kábel. (nincs semmi modem vagy hasonlo)

Ha rutinszerüen rákötöm az új routerre a kábeleket, és megdaom a szokásos pppoe-s digis felhasználo nevet meg jelszot akkor nem hajlando felmenni a netre. Ha rákötöm a gépre és ott adom meg akkor megy. Ha visszadugom a régi routerre akkor megy.
Ha az új router kötöm rá a régi routerre a wan porton keresztül és dhcp-re állitom akkor úgy is van net. Csak akkor nincs ha a net közvetlenül van rákötve a wan-protra és a pppoe-t állitom be.
Az ip-cim publikusra let állitva már régen (ha ez számit valamit).
A digi ügyfélszolgálat persze egyböl közölte hogy ilyenekben nem tud segiteni és csak a router resetet tudta mantrázni. De szerinem a routerrel nincs semmi gond.
Van valakinek valami ötlete?
Sajnos a barárom aki a régi routeren ezeket beállitotta már nem segit mert közölte hogy csak akkor hajlandó ilyenekben segiteni ha van openWrt rá, mert szerinte az összes gyári firmware szar és azokkal nem foglalkozik.
Az elsődeleges szempont az lenne hogy legyen az új routeren net pppoe-n keresztül.
De ha valaki még a többi beállitásban is tudna segiteni akkor hajlandó lennék fizetni érte hogy kijöjjön és megcsinálja helyben ezeket a dolgokat (budapest 13.kerület).
Köszönek előre is minden jellegű segítséget. :R

(#39091) bacsis válasza bacsis (#39082) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Urak, tudnátok akkor erre valami további támpontot adni, merre induljak el?

(#39092) mezis válasza SAS107 (#39090) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Csak egy kísérlet: Clone WAN MAC address
Jegyezd fel az új routered gyári WAN MAC address-ét, és állítsd be neki a régi routered WAN MAC address-ét. Hátha szűrnek MAC address-re is DIGI-ék.

mezis

(#39093) mezis válasza bacsis (#39079) üzenetére


mezis
nagyúr

- Nem helyeztél üzembe újabb vezeték nélküli eszközt (füles, egér,....)?
- És a szomszédok?
- Milyen csatornákon működnek a WiFi AP-k?

mezis

(#39094) bacsis válasza mezis (#39093) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Robot porszívót kb 2 hónapja...
Ééééés igen, a szomszéd aminap röffentett be új routert... még itt-ott én készülékem is jelzi gyengén a jelét...
a 3. kérdésedre lövésem sincs mi a válasz :B

(#39095) mezis válasza bacsis (#39094) üzenetére


mezis
nagyúr

A 3. kérdésre is fogod tudni a választ, ha beizzítottad a 2.kérdésben ajánlott WiFi szkenner programok valamelyikét. :K

Ha áramtalanítod a robotot, akkor is problémás a WiFi ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39096) SAS107 válasza mezis (#39092) üzenetére


SAS107
csendes tag

az asztali gépnek le klonoztam a mac cimét, azon is megy a net ha közvetlen rádugom a kábelt. De az sem oldotta meg a problémát.

(#39097) bacsis válasza mezis (#39095) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Napok óta nincs a robot a wifin mert újra sem tudom konfigolni és/vagy csak rohadt nehezen...
Oksa felrakok valami scannelő progit és ismét jelentkezem :R .

(#39098) mezis válasza SAS107 (#39096) üzenetére


mezis
nagyúr

Játszhatsz még az MTU size-al.

A WAN IP adress Dynamically? (A szimulátorban alapból fix IP-n volt.)

Miért cseréled a Netgear-t ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#39099) need


need
addikt

Sziasztok..

Tanácstalan vagyok..
van egy Tp Link 1043 ND. v2 routerem..
szeretnénk belépni a routerbe böngészőn keresztül..de nem megy és nem tudom miért..
ha beírom a böngészőbe az ip címet akkor nyílik egy ablak mint eddig fel.név..jelszó..
és most közli velem hogy az oldal nem biztonságos és nem lép be. egyik nyomorult böngésző sem engedi..
Na most a chrome topikban nem lettem okosabb..
mit javasoltok mit tegyek..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#39100) MasterMark válasza need (#39099) üzenetére


MasterMark
titán

Letekersz, és megnyomod hogy tovább...

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.