Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Tuomas válasza MasterMark (#7550) üzenetére


Tuomas
addikt

Törlöm is!

We were here

(#7552) gzbotii válasza ItaliX (#7549) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, Curvnél van, Revoluton nem tudunk ilyenről, de komolyan mondtam, hogy ha van ilyen infód, küld a linket :)

MasterMark (#7550): Nagyon szépen le lett koppintva a Rev saját oldala, szó mi szó - DavidG rev user reflinkje jött be :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7554) Indiant válasza Williamgrant (#6519) üzenetére


Indiant
addikt

Williamgrant
Nálam nem engedélyezi a G pay az érintéses fizetést ezzel a módszerrel.

(#7555) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Közben még mindig Horvátország: OTP/Kreditna banka nem megy (egymás mellett vannak). Raiffeisen/Zagrebačka banka megy (szintén egymás mellett vannak). A fene tudja, csak öregebb gépek az elsők.

Sokan itt rinyálnak hétvégi 1% extra váltás miatt, az Erste kártyámmal vettem fel pénzt nem Erste banknál és ez egy laza +5€ extra költség volt egy 10 Eurós pénzfelvételnél. Na, ez a lehúzás, nem az amit a Revolut csinál.

(#7557) HUNited válasza Clemi (#7527) üzenetére


HUNited
őstag

Finetech oldalon olvastam, hogy ingyenes csomag esetén már a sima tizen pár napos kiküldés is pár fontba kerül (talán 6 font).
Amúgy én kondiciós listát nem találtam, ahol ezek a díjak fel lennének tüntetve (csak mobilról néztem)

(#7558) Tuomas válasza HUNited (#7557) üzenetére


Tuomas
addikt

Van lehetőség ingyen kiszállításhoz jutni vagy időszakos akciók révén, vagy úgy, hogy meghívóval regisztrálsz.

We were here

(#7559) nyirzoz válasza adriankoooo (#7555) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

2 hete én Split és környékén OTP ATM-ekből vettem fel kápét.
Nem voltak azok sem új gépek.

(#7560) Oliverda válasza #95561216 (#7514) üzenetére


Oliverda
félisten

Vodafone.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7561) Clemi válasza HUNited (#7557) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem meg kezdd el a regisztrációt és hidd el ott lesz az ingyenes kiszállítás, csak figyelni kell, hogy nem a legfelső opciót válaszd hanem a legalsót. Egy hete regeltem és nem volt semmiféle meghívóm, csak simán letöltöttem az appot és megcsináltam a fiókom. Persze kukarobin lehet hogy máshogy van, de IOS-en ingyenes volt az tuti!

(#7562) Gazsika78


Gazsika78
csendes tag

Sziasztok! A mai napon vásároltam a boltba és az első tranzakciót elutasította a másodiknál elfogadta de viszont kétszer vonta le a pénzt. A chat- en van magyar kolega vagy angolul kell nekik írni? Köszi előre is a segitséget!

(#7563) Serpiko válasza Gazsika78 (#7562) üzenetére


Serpiko
addikt

Angol a cset. A pénzt vissza fogod kapni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#7564) Gazsika78 válasza Serpiko (#7563) üzenetére


Gazsika78
csendes tag

Akkor semmi teendőm nics? Ők ezt észlelik és vissza teszik a pénzt?

(#7565) predakon válasza Gazsika78 (#7564) üzenetére


predakon
őstag

Ha nem akkor felveszed velük a kapcsolatot angolul.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#7566) Serpiko válasza Gazsika78 (#7564) üzenetére


Serpiko
addikt

Az üzletnek is fel fog tűnni a dolog. A tranzakcióknál mit ír? Függőben gondolom...

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#7567) Gazsika78 válasza predakon (#7565) üzenetére


Gazsika78
csendes tag

Rendben! Köszönöm a segítséget! :)

(#7568) petir


petir
senior tag

Sziasztok!

Ha nyitottam virtuális számlát arra nem kell külön átvezetni a pénzt ugye ?
Hanem simán a főszámlát terheli ha bármit vásárolok azon keresztül.

(#7569) szabolcs17


szabolcs17
csendes tag

Sziasztok! Ez mit jelent? Már fizettem vele, utána jelent meg. Ha letelik a 17 óra akkor kapom meg a pénzt, vagy 17 órán belül kell még fizetni vele?

[ Szerkesztve ]

(#7570) gzbotii válasza petir (#7568) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem kell.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7571) petir válasza gzbotii (#7570) üzenetére


petir
senior tag

OK !
Köszi!

(#7572) hedgehog válasza Clemi (#7561) üzenetére


hedgehog
senior tag

Valószínűleg pont promóciós időszak van, olyankor mindenkinek ingyenes. De nem ez az általános, alapvetően a szállítás a "legalsó opcióban" sem ingyenes.

-- aka p3d3str1an

(#7573) aujjobba


aujjobba
addikt

Hétköznapi Visa kártya esetén a Visa vált, nem a bank, ugye?
A Visa oldalán van fent egy árfolyam lekérdező, aszerint nincs nagy különbség az övék és a revolut árfolyama között.
Eurót néztem:

[ Szerkesztve ]

(#7574) Oliverda válasza aujjobba (#7573) üzenetére


Oliverda
félisten

Banktól függ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7575) brainticket


brainticket
aktív tag

Mindig írjátok hogy az erste nem fogadja el a revolut kártyákat az ATMeknél, most kipróbáltam Pesten a Kálvin téren és működik mint ahogy korábban is mindig működött nekem.

(#7576) sirály69


sirály69
őstag

Ma teszteltem a rendszert...
Otp atmből vettem fel pézt a revolut kártyával. Pipa!
Mai nap váltottam több x eurot. Pipa!
Fizettem slovákiában több helyen és ment rendesen eddig... :C
Eddig nagyon meg vagyok elégedve!

Szerver Hosting Debrecenben

(#7577) Gazsika78 válasza Serpiko (#7563) üzenetére


Gazsika78
csendes tag

Igazad volt! Most kaptam vissza a pénzt. :DD

(#7578) aujjobba


aujjobba
addikt

Ma nálam is elkezdte kérni a plusz hitelesítést a MasterCard fizikai kártyával történő online vásárlásoknál.

(#7579) HUNited


HUNited
őstag

No beregisztráltam. De nekem a 3500 ft-os tranzakció mellett csinált egy 100 Ft-osat is, a megkérdezésem és engedélyem nélkül. Ez az összeg nem is látszik az egyenlegemen. Mi ez?

Illetve a feltöltő (magyar bankos) kártya aktiválásnál a 100 vagy a 3500 ft-os tranzakcióban szereplő kódot kell megadnom? Mert a két kód nagyon nem azonos.

(#7580) donbodri


donbodri
újonc

Van valakinek tapasztalata a következőkben ?
Beállítottam az automatikus árfolyam jelzést 325,5 re.
A váltást 325 re. Volt egy leszúrás ma 18.08. kor 325,2 re. De nem küldött értesítést.
Próbálta már valaki ezeket a funkciókat? Hogy működnek ezek a dolgok ? Nem lehet komolyan venni ezeket
a lehetőséget ?

(#7581) streng válasza HUNited (#7579) üzenetére


streng
csendes tag

Kártya ellenőrzéshez az utolsó tranzakcióét kell beírni. Gyanítom ez a 3500, a 100 az csak a kártya próba beterhelése volt. Azt nem fogja levonni, vagy vissza is fordítja. Ez mindenhol, ahol megadod, beregisztrálod a kártyád így szokás. Egyébként a bankod még egyiket sem könyvelte, majd kb. 2-3 munkanap múlva. Utána kezdj el aggódni, ha lekönyvelné, de nem fogja. Legrosszabb esetben ott marad jó sokáig, amíg fel nem oldódik. Ez megyar bankok esetében 30 nap, de nem ez lesz nyugi!

(#7582) streng válasza donbodri (#7580) üzenetére


streng
csendes tag

Ez teljesen normális. A gyors változásokra, leszúrásokra nem reagál az auto-exchange:
https://blog.revolut.com/introducing-auto-exchange/ itt olvass utána.
Az értesítés meg ennél is kicsit lassabb. Az app 1 másodpercenként frissít az értesítés lassabb. Ez nem Forex program, ne várj tőle mp pontos riasztásokat.
Egyébként én nem látom ezt a leszúrást sehol, de attól még lehetett. Nekem eddig működött normálisan...

/egyébként mi az üzlet abban, ha akkor adod el a forintot, ha gyenge az EUR?? Sajnos az auto excnage-nél a másik irányt automatán olcsón venni EUR-t nem lehet használni a reverz árfolyam 4 tizedesjegye miatt. Ez egy gond a rendszerben, amivel nem foglalkoznak, mert EUR/GBP-nél nincs ilyen tizedes gond. Crypto-nál ezt megoldották, mármint a reverz árfolyamot, de devizáknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#7583) donbodri válasza streng (#7582) üzenetére


donbodri
újonc

Kösz az infót.

(#7584) Sify válasza aujjobba (#7578) üzenetére


Sify
senior tag

En 2 napja utaltam kartyarol hogy tudjam hitelesiteni. De mire az otp lekonyveli ezt a tranzakciot addigra mar eltunt a kartya hitelesitese lehetoseg a rev appban. Ezert is utalom az otp-t mert nagyon lassan jelenik meg barmilyen utalas a kivonaton. Ha meg kerek SMS ertesitest az meg havi szinten tobb ezer forint.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#7585) HUNited válasza streng (#7581) üzenetére


HUNited
őstag

100 Ft miatt nem fogok aggódni, de amúgy már vissza is jött (sikertelen tranzakció - azaz visszatérített). Itt inkább csak az volt a gondom, hogy ezt nem írta sehol.

Amúgy a kártya aktiválást hol is találom? Mert most hirtelen nem találom. (nem a revolut kártyákra gondolok)

(#7586) Rage47 válasza Sify (#7584) üzenetére


Rage47
veterán

az sms értesítés sem tuti, van, hogy napokat késik :D

(#7587) MasterMark válasza HUNited (#7585) üzenetére


MasterMark
titán

Az a kártya ellenőrzéséhez van, nem vonta le csak zárolta.

Switch Tax

(#7588) Serpiko válasza Gazsika78 (#7577) üzenetére


Serpiko
addikt

Ez az Je! Akkor happy end a vége

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#7589) vmarci21


vmarci21
tag

Ingyen kártyás meghivóval való regisztráció után az alkalmazás nem ajánlja fel az ingyen kártyát, csak a fizetőset, ügyfélszolgálat szerint nem Meghivóval történt a regisztráció. Ilyen esetben hogy lehet hoztájutni az ingyen kártyához?

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#7590) Sátán44


Sátán44
addikt

Spanyolországban nyaralunk a családdal és eddig mindenhol elfogadták a kártyát. Hotelben, szuvenír, supermarket. Eddig jól teljesít. Tegnap este töltöttünk fel forintot, majd váltottuk át euróra.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#7591) Bence008 válasza vmarci21 (#7589) üzenetére


Bence008
tag

Két lehetőség van. Ha biztos vagy az igazadban, akkor nyaggasd még őket kicsit, hátha jóváírják a postázás költségét. Vagy várj kb. 3 hetet és fel fogja ajánlani a Revolut, hogy ingyen kipostázza neked a kártyát.

(#7592) kokokka válasza Clemi (#7530) üzenetére


kokokka
őstag

Én payPass-al fizettem előszőr, de lótúrót sem kért. Azóta is aktív!

(#7593) zola96 válasza szabolcs17 (#7569) üzenetére


zola96
senior tag

Ez engem is érdekelne mert fizettem már a kartyaval mindenhogyan 5000ft felett is es sehol semmi 1500 bonusz... De legalabb egy apro betus resz lenne,hogyan lehet megszerezni..

(#7594) DonThomasino válasza zola96 (#7593) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mikor volt a kártyás fizetés ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#7595) Serpiko válasza zola96 (#7593) üzenetére


Serpiko
addikt

Ezt nem tudom hogy adja, de feleségem kb. Az ötödik fizetés után kapta meg kicsit késve.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#7596) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!
Azt meg tudná mondani valaki, hogy a revolut számlám bankkártyás feltöltése (K&H World hitelkártyával) az külföldi költésnek minősül-e?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#7597) Tuomas válasza fap333 (#7596) üzenetére


Tuomas
addikt

Hogy érted, hogy külföldi költés? Ha HUFban adod hozzá a pénzt, akkor nem hinném. Ha euróban, akkor nyilván már más a helyzet.

We were here

(#7598) edk- válasza fap333 (#7596) üzenetére


edk-
őstag

Szerintem minden pénznemben külföldi költésnek minősül.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#7599) AttilaN


AttilaN
tag

Sziasztok!

Próbáltam alira és paypalra is linkelni a fizikai kártyámat (alap csomag, mastercard), de egyiket sem engedélyezte.

A paypal ezt dobta: Your card was declined by the issuing bank. Please try a different card...
Aliexpress is hasonlót: Your bank does not authorized your payment.

Írtam a csetbe és azt írták vissza, hogy adjak hozzá virtuális kártyát és azzal próbáljam meg. Ez nem így kellene működjön szerintem. Egy barátom mindkét fent említett szolgáltatással tudja használni fizikai kártyáját, gond nélkül. Mi állhat a háttérben?

Köszi

(#7600) SZATA válasza AttilaN (#7599) üzenetére


SZATA
senior tag

Engedélyezd a kártyánál az online fizetést az appban.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.