Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) agroman


agroman
senior tag

aki szerint semmi problema azzal hogy szemelyes adatokat kell atadni egy olyan cegnek amely nemsokara mar az EU felugyeleten kivul lesz ott nagy problema van a veszelyerzettel.
Mi koze egy fintech cegnek a kolcsoneimhez, az oroksegemhez, a megtakaritasomhoz?
Naluk vannak a legfontosabb szemelyi adataim, a fenykepem.
A lakas kulcsom masolatat ne adjam oda nekik?
A 21.szazadban ezek a szemelyes adatok azok amik a legtobbet ernek.
A facebook botrany ota ki hisz meg ezeknek a cegeknek, hogy biztonsagban van naluk az adataid es nem adjak tovabb sekninek?

es akkor csak hab a tortan hogy oroszok az alapitok..

[ Szerkesztve ]

------

(#7102) hedgehog válasza #95561216 (#7095) üzenetére


hedgehog
senior tag

félreértitek, nem azzal van bajom, hogy kritizálja valaki a gyakorlatot... hanem azzal, hogy kétnaponta jön egy új hús, aki féloldalas felháborodást ír a témában, nekünk.

-- aka p3d3str1an

(#7103) Tuomas válasza agroman (#7101) üzenetére


Tuomas
addikt

"aki szerint semmi problema azzal hogy szemelyes adatokat kell atadni egy olyan cegnek amely nemsokara mar az EU felugyeleten kivul lesz ott nagy problema van a veszelyerzettel."

Nem tartanak fegyvert a fejedhez, hogy használd, igaz?

"es akkor csak hab a tortan hogy oroszok az alapitok.."

Ja mert az amcsik nem tudnak rólad mindent, főleg a google, microsoft, facebook.

We were here

(#7104) jveres válasza agroman (#7101) üzenetére


jveres
csendes tag

Ettől én is tartok. Akkor marad a saját kártya + Simple

(#7105) UberMutant


UberMutant
őstag

arról nem is beszélve, hogy normális országban bárki adóbevallását kikérheted , tök transzparens az egész.
ezen fennakadni.
tényleg nem kell használni, ha nem tetszik a rendszer.

(#7106) donbodri


donbodri
újonc

Revolut Blog
Rob Braileanu

Leading all things digital

What is a ‘Source of Funds’ check and how does it affect me?

Érdemes beleolvasni abba a 100 bejegyzésbe ami itt van. Ezek között is vannak már régi motorosok.
Némi empátiával átgondolandó, hogy ebben a műfajban ki mikor mekkora összeggel ugrik be.

(#7107) ÁrPi2 válasza agroman (#7101) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"egy olyan cegnek amely nemsokara mar az EU felugyeleten kivul lesz"

Huha, a Brexitről van szó? A kicsiny Britannia pénzügyi felügyeleti rendszeréről? Vagy mire nem figyeltem?

(#7108) donbodri


donbodri
újonc

ezt szerettem volna illeszteni de ügyetlen voltam. vannak itt még gondok bőven.
Come on, Rob, be realistic. Chatting with Support is a total waste of time. They start with the same childish tone, which dominates all of your client communication (I'm 57), they are smashing you with the same bullshit every incumbent bank is doing, but they don't help you. I've asked to send the 55k chf back to my Credit Suisse account, which was refused. I've asked to process the normal monthly payments, which I make every months, which was refused. IT's 24 hours later, I've uploaded all the SOF information you needed, and nothing changed.

(#7109) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Lehet az, hogy egy kártya mágnescsíkja tönkremegy? Itt vagyok horvátban és nem tudok pénzt kivenni az automatából. Kidobja, hogy nem olvasható kártya. A barátnőm Revolut kártyája gond nélkül megy, ugyanolyan Mastercard. Én sokáig a telefonom tokjában tartottam, aminek mágneses a zárója. Mondjuk azt nem értem, hogy egy bankautomata miért nem a csipet olvassa a mágnescsík helyett a kártyán.

(#7110) szuladam válasza Brandynew (#7100) üzenetére


szuladam
aktív tag

Ezt nem merült fel bennem hirtelen, de az halál biztos, hogy csak előfizus account mellé lehet ilyet rendelni, teljesen igazad van! Ingyen kártya, ingyen account meg még ingyen családi csomag is na persze :D Gondolom ez senkiben se merült fel. De nem bántom a Revet, hogy ha csak előfizuhoz jár. Ha elegendő "kiváltságot" kapnak érte a júzerek akkor biztos nyerő lesz, de ehhez még sok extrát kéne nyújtani.

Jelenleg pont ez a helyzet az összes fintechel, az ingyenes verzió is pont elég az átlag felhasználónak, a prémium meg sehol sem ad annyival többet hogy megérje a havi 2-3e ft. De én támogatom, elő is fizetek rá, amint látom, hogy "vissza jön" ez nekem.

(#7111) Brandynew válasza szuladam (#7110) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem hülyeség egyébként, mert ha az egész család Revót használ, akkor pl. a pénzküldés, közös malacperselybe gyűjtés, költségmegosztás is egyszerűbb. Ha ez lenne a helyzet nálunk, valószínűleg én is előfizetnék prémiumra.

(#7112) szuladam válasza Brandynew (#7111) üzenetére


szuladam
aktív tag

Na várjunk csak. Én egy szóval se mondtam hogy hülyeség :K

(#7113) sub71 válasza donbodri (#7094) üzenetére


sub71
aktív tag

Azért jeleníti meg a névjegyzéket, kezdve azokkal akik szintén használják a Revolut-ot, mert így 3 mp alatt tudsz nekik pénzt küldeni! (Család, barát, stb..) Szerintem ez egy tök jó ötlet, már sokszor használtam!... Nem is értem miért probléma ha látod hogy ő is használja az aplikációt???...

[ Szerkesztve ]

(#7114) sajti_pajti válasza adriankoooo (#7109) üzenetére


sajti_pajti
tag

A chip is lehet olvashatatlan, jobbára csak kontakt hiba miatt..

(#7115) Zugi válasza agroman (#7101) üzenetére


Zugi
aktív tag

Nekem sem tetszik a Revolut ilyen gyakori ellenőrizgetése piti összegek miatt, de ez inkább csak az akadékoskodás miatt van, mert másrészről sosem értettem azokat akik adataikon aggályoskodtak. Mondja már nekem meg valaki, mit tudnak vele máskülönben kezdeni egy adóigazolással, vagy bankszámla kimutatással? Mi hátrányom lehetne bármikor is abból, hogy a londoni irodájukban (még ha oroszok, vagy indiaiak, vagy hottentották is ülnek) a sok ezer közt ott az én magyarországi adószámom? Komolyan mondom ezek a parázások nevetségesek. Akinek vaj van a fején, az remegjen, de én teljesen legális, leadózott jövedelmemből élek, mi félnivalóm lehet?

(#7116) vampire17 válasza Zugi (#7115) üzenetére


vampire17
addikt

Az ellenorizgetes nekem sem tetszik, de inkabb csak a macera miatt...

Magaval az adatok megadasaval nincs gondom, ahogy fontebb is irta valaki, egy "rendes" allamban az uvegzsebnek mukodnie kene az "atlag" emberek szintjen is.

Cegek/valalkozok szintjen Magyarorszagon is nyilvanosak pl az eves bevetelek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#7117) agroman válasza Zugi (#7115) üzenetére


agroman
senior tag

"Mi hátrányom lehetne bármikor is"

szerencsetlensegunkre masoknak jobb a kreativ kepesseguk.
big data, statisztika, analizis..minel tobb adatot adsz meg magadrol onkent, annal tobb lehetoseg adsz bunozoknek, hogy visszaeljenek vele.

------

(#7118) Tuomas válasza agroman (#7117) üzenetére


Tuomas
addikt

Ok. 178 900. Tessék, itt egy szám, ami lehetne a bérem, nettó vagy bruttó. Lássuk, mihez kezdesz vele?

We were here

(#7119) aujjobba válasza agroman (#7117) üzenetére


aujjobba
addikt

Megvan az e-mail cím és születési dátum, ezzel már gyakorlatilag az idősebb korosztály egy jelentős részének a kb mindenhol használt felhasználónév/jelszó párját meg is fejtetted.
Meg a lakcím ugye, ha esetleg láttad a dennis a komisz című régi filmet és a széf kódjára vonatkozó jelenetet :)
Az a vicc, hogy ez nem tréfa.

Tuomas: a bérsávod ismerete a költési szokásaiddal egyetemben elég jó alap célzott hitelek reklámozására, amibe a profilod alapján nagy valószínűséggel bele is ugorhatsz. Ez most neked jó vagy rossz előre fene tudja.
Dolgoztam kisebb hiteleket és hitelkártyákat áruló cégnél, saját füleimmel hallottam, ahogy az értékesítő elmondta a telefonos ügyfélnek hogy ugyan 50ezer forintos kölcsönt nem tud adni, de igényelhet hitelkártyát amiről kiveheti ATM-en az összeget. És akkor ezzel ugrasztott bele egy szerencsétlent egy fasza hitelkártya csapdába amit az életben nem fizet vissza.
Az értékesítő persze ismét a hónap dolgozója lett kapott tortát elismerést, mert ő adta el a legtöbb hitelt/kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#7120) Tuomas válasza aujjobba (#7119) üzenetére


Tuomas
addikt

A telefonszámot ne felejtsd ki! Éjjel akár még telefonbetyárkodhatnak is :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

We were here

(#7121) Tuomas válasza aujjobba (#7119) üzenetére


Tuomas
addikt

Lejárt a szerk idő.
Ez legfeljebb egy célzott hirdetés, de nem visszaélés.
Ha valaki ebbe beleugrik, hát az egyéni felelősség, mindenki a saját életét kell hogy élje, mindenki a saját képességeinek ismeretében kell döntést hoznia.
Fórumtárs pedig ugye így fogalmazott: "...lehetoseg adsz bunozoknek, hogy visszaeljenek vele."
Abban ugye megegyezhetünk, hogy a salesesek hiába kellemetlenek, nem bűnözők, és legfeljebb ajánlatot adnak valamire, amit vagy elfogadsz, vagy nem.

We were here

(#7122) agroman válasza Tuomas (#7118) üzenetére


agroman
senior tag

es te ezt kuldod el a revolutnak igazolaskent? :DDD

------

(#7123) Tuomas válasza agroman (#7122) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem ezt küldöm, de ugyan, mondj már egy példát, a "bűnözők" mit kezdenek a béred ismeretével, meg azzal, mennyit adózol le? Nagy szavakat mondasz (big data meg statisztika stb), de konkrét tartalom nincs mögötte. Ha tudsz konkrétumot mondani, mire használhatják fel ezeket a számokat, akkor ígérem, elgondolkozom, hogyha kérnek igazolást, akkor kiutalom a revoluton levő pénzem és nem használom tovább.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#7124) agroman válasza Tuomas (#7121) üzenetére


agroman
senior tag

teljes neved, anyad neve, szuletesi hely, ido, alairasod, fenykeped, bankszamlaszamod, kartyaszamod, adoszamod, munkahelyed adatai, nav-os dolgozok nevei, alairasai. beosztasai.
es akkor van aki a hitel szerzodeset kuldi be, van aki az orokosodesi szerzodeset...

------

(#7125) Lysander83


Lysander83
újonc

Én hülye regisztráltam.
1% -kal jobb a váltás, mint a kisvárosom tesco s pénzváltójánál.
Erre izgulni napokat, hogy vajon működni fog-e?
Aki több 100ezret tesz rá az leszarja azt az 1% ot. Akinek meg számít minden forint ne azzal kezdje, hogy átutal 100ezreket egy gyanús cégnek, plusz a saját kártya adatomat is megadtam.
Ja és ha már fizetsz is nekik, akkor milliós tételben éri meg.
A hitelkártyával a kaja 6%-kal olcsóbb beetetés megvolt mindenkinek amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#7126) gzbotii válasza agroman (#7124) üzenetére


gzbotii
veterán

És valaki kötelez, hogy használd? KP, dunyhában. Az a biztos.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7127) gzbotii válasza Lysander83 (#7125) üzenetére


gzbotii
veterán

Vezesd már le, számokkal, hogy, hogy jött ki neked ez:
"1% -kal jobb a váltás, mint a kisvárosom tesco s pénzváltójánál."

Komolyan érdekel, szóval várom a matek részét.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7128) aujjobba válasza Lysander83 (#7125) üzenetére


aujjobba
addikt

Ma (vasárnap) nézted a váltási árfolyamot?
Hétvégén rátesz a revolut 1-2%-ot pluszban, mivel hétvégén nincs árfolyam jegyzés.
A plusz 1% épp annak fontos, aki százezreket tesz rá, nem értem a logikádat ennél a résznél.

(#7129) donbodri válasza aujjobba (#7128) üzenetére


donbodri
újonc

Bejöhet az 1% , csak egy másik trambulinról ugrunk.
Odaszólok , hogy váltani akarok 5 mihályt és visszaszólnak a pénzről , hogy mennyi.
De kes amivel odamegyek. De ugye ezt a bankból elő kell csalogatni. Azt meg tudjuk mibe fáj.
Az érdekes lenne , hogy betolod a kártyád a kis csajnak az ablakon és amit leszámol 1 % ba fáj.

(#7130) KTU válasza adriankoooo (#7109) üzenetére


KTU
addikt

Kapcsold ki a működő kártyán a mágnescsíkot, és próba úgy.
Így kiderül mivel azonosít az ATM.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7131) Lysander83 válasza aujjobba (#7128) üzenetére


Lysander83
újonc

Ja igen, hétvégén néztem.

(#7132) KTU válasza donbodri (#7094) üzenetére


KTU
addikt

Én többlet információt nem látok azokról akiknek van Revolut regisztrációja és benne vannak a névjegyzékembe.
néhányuknál fekete, többieknél Revolut logot látok, de semmi több.
Írd le légyszi hogy miből vagy mit látsz hogy: "ki miben sündörög.".

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7133) Tuomas válasza agroman (#7124) üzenetére


Tuomas
addikt

Ahha, ezek nagy részét amúgy is meg kellet adni a regisztrációkor, (teljes neved, anyad neve, szuletesi hely, ido, alairasod, fenykeped) egy másik részét a használat során (bankszamlaszamod, kartyaszamod) meg vagy megadod, vagy nem.

Ne érts félre, nem veszem félvállról a személyes adatok kezelését, de úgy gondolom, mint az életben bármi mást (vallás, politika, homoszexualitás, környezetvédelem, stb), ezt is túl lehet tolni, úgy, hogy sokan átesnek a másik oldalra. Itt egy példa:
Az adatvédelmet ábrázoljuk egy 1-10es skálán. A skálán az 1es user az, aki mindent megoszt mindenhol, jelszavait, bankkártya számát, stb, a 10es az, aki be se kötteti a netet, és nem használ semmi okoseszközt, annyira fél, hogy bármi adata kikerül a világba.
Valljuk be, a 21. századba egyik sem egészséges, és mindkettő szélsőségesnek mondható. A szélsőségek között elég nagy a szórás, és minden user maga dönti el, hogy mit oszt meg és mit nem, de ami a legfontosabb, melyik szolgáltatóban bízik meg, és melyikben nem. Amelyik szolgáltatóban én nem bízok meg, azt egyszerűen nem használom, ugyanis erre semmi sem kötelez.
És azzal, hogy valamelyiket használom, annak elfogadom a használati feltételeit.
Mivel itt egyikünk sem 10es, és van legalább egy email címe, gyanítható, hogy a nagy testvér már tudja a nevedet és a telefonszámodat legalább (kétlépcsős azonosítás), nagy eséllyel a címedet is.
Az meg tök mindegy, hogy épp melyik fél szerez rólad adatot, orosz, vagy amerikai, egy helyre megy hidd el.
Tehát az alapján megítélni a revolutot vagy egy bármelyik másik szolgáltatót, hogy egy orosz, vagy bármilyen nemzetiségű ember tálalta ki, hát elég rossz gondolkodásmód, ez esetben javaslom a 10es skálán a 10es userré válást. (Megjegyzés: attól, hogy valaki indiai, még nem feltétlen dolgozik a microsoft támogató [scam] osztályán :DDD )

De amúgy meg no para, az állam úgyis tud rólad elég sok dolgot, és nyilván adott esetben azt meg is osztja más államok szervezeteivel, tehát a dolog már itt elhasalt. Úgyhogy marad a remete életmód.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#7134) donbodri válasza KTU (#7132) üzenetére


donbodri
újonc

Vannak élethelyzetek amikor az ember nem igazán ebben a formában szeretné világgá kürtölni, hogy Revolut és tsai között keresi a megoldást. Való igaz, hogy csak azok látják akik szintén itt kolbászolnak, De a kapcsolat úgy egyébként más természetű tf.sz. révén.

Eléggé meg van ekézve az adatkérés ügye. Szerintem eléggé jól fogta meg az előttem felszólaló, hogy nem kell azon vakarózni ha adatokat kérnek. Csak.
Nagyjából végig olvastam a 100 as listát akik reklamálnak a felfüggesztésük miatt.
A nagyobb gond ott van , hogy napokig tart a hercehurca, mi a francot kezd ott egy magyar nyelvű számlatömbből kifényképezett oldallal . És amit ott sokan rebesgetnek nincs szabály, hogy mi az amit nyújtani kell ilyenkor. Mást tud produkálni egy albán és egy helyi. Főleg nem előre tisztázott.
Esetleg lehetnek kommunikációs akadályok is. Az app. alkalmas arra, hogy működjön a dolog , de nem biztos , hogy szerényebb nyelvtudással gyorsan el lehet intézni az ügyet. Mint ott írják napok óta nem mozdul az ügyük. Nem kevés zsozsóval.

(#7135) #95561216 válasza Zugi (#7115) üzenetére


#95561216
törölt tag

Onnantól, hogy megvan az igazolványuk képe, percek alatt lebutítják fénymásolat szintre, és már csak egy bérjegyzék, vagy szerződés kell, hogy aláírásmintájuk legyen. Ezekkel elballagnak egy együttműködő ügyintézőhöz, és máris van a neveden pár fedőcég.

(#7136) Zugi válasza #95561216 (#7135) üzenetére


Zugi
aktív tag

A filmekben biztos így van, de azért ezt komoly helyeken nem kajálják be. Ennyi erővel photoshop-pal bármit lehetne hamisítani, még csak ki sem kellene adnom hozzá semmilyen adatomat :)

[ Szerkesztve ]

(#7137) agroman válasza Zugi (#7136) üzenetére


agroman
senior tag

kaya ibrahim es josep tot udvozol! :U

------

(#7138) Tuomas válasza #95561216 (#7135) üzenetére


Tuomas
addikt

Ami azt illeti, a személyiden is rajta van az aláírásod, szóóval, már az elején, amint hitelesíted a fiókod, buktad a dolgot.
Ennyi erővel előfizetést se köss sehol, mert ott is kérnek személyit, az ügyintéző Marika meg lenyúlja a szig képedet, és aláírásodat, aztán kapsz a nyakadba egy offshore céget.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#7139) Zugi válasza agroman (#7137) üzenetére


Zugi
aktív tag

Akkor hajrá, ez esetben marad a párnaciha, hasitasi(nem kér kódot) :)

[ Szerkesztve ]

(#7140) zebulon007


zebulon007
tag

Kit lehet zavarni meghívó ügyében? :)

(#7141) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Szeretnék tesómnak utalni revolut-ról az erste bankos számlájára, de amikor felvenném partnernek mindig hibát ír ki és nem tudom felvinni így utalni sem. Valaki találkozott ilyennel mostanság?

Köszönöm!

(#7142) KTU válasza Gtaati (#7141) üzenetére


KTU
addikt

"mindig hibát ír ki és nem tudom...'

Ha jól adod meg az adatokat, működnie kell.
IBAN, SWIFT / BIC rendben van?
IBAN Kalkulátor pl. egy német, vagy hedgehog is ajánlott oldalt ahol le tudod ellenőrizni.,

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7143) Gtaati válasza KTU (#7142) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm, neten néztem meg az estére vonatkozó dolgokat. HU35, és GIBAHUHB, elméletileg minden jó....

(#7144) Gtaati válasza KTU (#7142) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszi, megvan az utolsó 8db nullát hiányolta:))) :R

(#7145) #95561216 válasza Gtaati (#7143) üzenetére


#95561216
törölt tag

Az iban eleje nem bankhoz, hanem számlához tartozik..

(#7146) KTU válasza #95561216 (#7145) üzenetére


KTU
addikt

Igen ezt sokan úgy gondolják hogy pl. nejemnek HU02...-vel kezdődik az iban-ja x banknál,
"én is annál a banknál vagyok, beírom ugyanazt".
Aztán koppan. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7147) UberMutant válasza KTU (#7146) üzenetére


UberMutant
őstag

iban ellenőrzőszám kiszámítása modulo 97-10 módszerrel. annak akit érdekel.

(#7148) Gtaati válasza #95561216 (#7145) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Az iban jó ahhoz a számlához tartozik, mint ahogy fentebb is írtam az utolsó 8 db nullát hiányolta a revolut.

(#7149) tsteve


tsteve
senior tag

fura, hogy a revolut-hívők soha, egy pillanatig sem foglalkoznak azzal, hogy a normál bankok és normál fintech cégek miért blokolnak sokkal ritkábban...9-10 ezer forintért b@szakodik néha a revo... ugyan már... ennyire ne legyünk már naivak, urak...kezdem én is azt hinni, amit az amerikaiak: sima ruszki fszb-s adatgyűjtő fedőcég ez az egész...

[ Szerkesztve ]

(#7150) gzbotii válasza tsteve (#7149) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.