Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) Krethx válasza Gallmix (#46142) üzenetére


Krethx
aktív tag

Jelentkeznek rá aztán válogatnak. Vagy bekerülsz vagy nem.

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#46152) spike70 válasza TrollBalint (#46149) üzenetére


spike70
tag

Köszi!

(#46153) UHHH


UHHH
senior tag

Megnéztem és nálam 17 500 Ft-os a jutalom. :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#46154) nfsu17 válasza Czimby (#46148) üzenetére


nfsu17
veterán

Nálam 20e-t írt ma reggel

[ Szerkesztve ]

(#46155) Noxy


Noxy
veterán

20 + 17 [kép] :D
2x 12.5 kaptam már csak .

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46156) Gallmix válasza Krethx (#46151) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Akkor lehet nekem ezért üres :D

(#46157) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

rég nem használtam komolyabb fizetéshez a revolutot.
oneplus telót akarok venni az OP webshopjáról külföldről.a virtuális revo kártyámat csatolnám a paypalhoz a vásárláshoz.
172k az összeg.szerintetek rendben lesz a dolog?úgy emlékszem csak ettől magasabb összegnél van plusz díj.jól tudom?
curve kártyám is van,de ha jól tudom,annál már nincs meg a pár forinttal kedvezményesebb váltás,ugye?

revolutot most tölteném fel a megfelelő összeggel.van még ez a zárolós/ellenőrzős dolog náluk?ha igen,akkor mennyi időt vesz igénybe amíg leveszik a zárolást a pénzről?

köszi szépen a válaszokat!

(#46158) Addel


Addel
senior tag

Sziasztok.

Szterintetek, ha online vásárolnék dollárért, hogy járok jobban, ha simán OTP-s forint kártyával fizetek és a bank váltja a pénzt, vagy ha átváltom revolutnál dollárra és úgy fizetek online revolut kártyával ?

(#46159) sambenez válasza Addel (#46158) üzenetére


sambenez
addikt

Erre a kérdésre szerintem te is tudod a választ. ;]

(#46160) cappa72 válasza Addel (#46158) üzenetére


cappa72
nagyúr

Általában a revolutnál jobb az árfolyam, de vannak olyan esetek is, amikor (lehet, hogy személytől, egyéni szerződéstő függően) az OTP hasonló, vagy jobb.
Mindig meg kell nézni, melyik a kedvezőbb.

(ismerősömnek van valami kapcsolata az otp-nél, ő középárfolyamon vált)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46161) Addel válasza cappa72 (#46160) üzenetére


Addel
senior tag

Én úgy hallottam, hogy kártyás vásárlás esetén az OTP közép átfolyamon vált minden esetben, és akkor jobb választás mint revo-n átváltani és úgy fizetni.

#46159sambenez
Nem tudom a választ, pont ezért kérdezem természetesen.

(#46162) blg válasza Addel (#46161) üzenetére


blg
senior tag

[link] Árfolyam+ kedvezményes számlacsomag elem
egyrészt előre be kell kapcsolni, és csak a következő hónaptól él
másrészt online vásárlásokra nem érvényes, csak fizikai kártyás vásárlásokra és átutalásokra érvényes

(#46163) Noxy válasza Addel (#46158) üzenetére


Noxy
veterán

Meglepő, de van az OTP oldalán Valuta-deviza váltó. [link]
A revolut app-ban meg vétel: USD.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46164) TrollBalint válasza betyarr (#46157) üzenetére


TrollBalint
addikt

miért iktatod be a paypal-t? Nem jobb egyből Revoluttal fizetni? Vagy ott nem lehet kártyával? Revolutnál 350.000-ig havonta* lehet plusz díj nélkül váltani, ha ingyenes csomagban vagy.
Curve-nél most jött be valami változtatás (vagy fog nagyon hamarosan) és már tesznek talán 2,5%-os díjat a váltásra.

*igazából a fordulónaptól fordulónapig, ami mindenkinél más, a regisztráció dátumától függően

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#46165) betyarr válasza TrollBalint (#46164) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!
a pp-t csak a biztonság kedvéért vontam be,ha valami gebasz lenne.

ennek a curve dolognak meg utána nézek,mert azt többet használom. :R

(#46166) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Ebben csak én nem látom mi a gond? Ma jött az ügyfélszolgálattól.

Please note that using your account in a way that might harm our ability to provide our services is against our retail terms and conditions. Please, see this page for a full explanation of our terms and conditions: https://www.revolut.com/legal/terms . If this activity continues, we may need to suspend your account.

(#46167) nfsu17 válasza sb (#46166) üzenetére


nfsu17
veterán

HA semmi kirívót nem csinálsz (mondjuk mindenkinek más a kirívó, de nem is az a lényeg, hogy mit érez az ember, hanem amit linkeltek, abban mi van), akkor nagy gond nem lehet, lehet csak fals pozitív ez az üzenet. Bár azért a legtöbbször semmire nem szokták küldeni.

Ha nem tudjuk Te hogy használod az acc-od, akkor tippet se tudunk/tudnak adni, hogy mit ne csinálj.
Neked kell átgondolni/elolvasni, hogy mi van a szabályzatban.

Volt prémiumod? Idő előtt visszamondtad?

(#46168) ollie válasza sb (#46166) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez minden amit írtak?

***

(#46169) sb válasza ollie (#46168) üzenetére


sb
veterán

Még egy üzi jött utána, hogy zárják ezt a chatet. :D

@nfsu17
Nem is arra gondoltam, hogy megtippelitek a használatom, hanem, hogy esetleg más is kapott már vmi hasonlót. :)

Egyébként szvsz semmi extra. Töltök rá pénzt és gyk. napi szinten erről költök (Curve-ön keresztül). Szóval aktív a használat de, hogy feltöltöm a pénzt, majd elköltöm róla az nem tűnik extrémnek. Nincs befektetésem, kp felvét soha nem volt, nem volt prémiumom soha. Néha konverzió van rajta ha nem HUF-ban fizetek, ennyi.
És régóta így használom, 1-2 éve, szóval még csak nem is módosultak a használati szokások.

Mindegy, akkor rákérdezek náluk, csak gondoltam hátha van valami tapasztalat.

(#46170) ollie válasza sb (#46169) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kaptam hasonlót, de le is írták, hogy miért.

***

(#46171) Losicica


Losicica
csendes tag

Sziasztok,

2 hete kaptam új VISA kártyát, mert a régi chipje elromlott, és alig volt 1-2 eset, amikor ATMben tudtam volna használni. Meglepődtem, mert emlékeim szerint régebben mindig ugyanaz volt a PIN, mint az előzőé, most viszont írták, változtassam meg. Ez azonban könnyebbnek hangzik, mitn amilyen...
- unicredit ATM - nincs PIN opció
- MBH ATM - nincs PIN opció
- OTP ATM - több ATM több időben elkezdte a PIN módosítást, majd közölték törlik a tranzakciót
- Erste ATM - van PIN opció, de inaktív
- Raiffaisen ATM - na ez volt a legértelmesebb, ez is elkezdte és törölte, de közölte legalább, hogy nem tud kapcsolatba lépni a kártyakibocsátó bankkal.

Beszéltem a Revolut ügyfélszolival hogy mégis szerintük melyik ATM-nél próbálkozzak még, mert kezdem unni, de azt mondják, ez nem az ő ügyük, nem rajtuk múlik.
Szerintetek lehet olyan, hogy központilag le van tiltva véletlen a PIN módosítás egy kártyán? Az appban ilyet nem láttam, de még a Rafis automata előtt beszéltem velük, így ezt a kommunikációs hibát nem tudtam mondani.
Az esetek több különböző napon / városban történtek, szóval nem valószínű, hogy épp kifogtam volna egy pár perces rendszerhibát.

Bárki találkozott már ilyennel?

Köszi szépen!

(#46172) zsola400 válasza Losicica (#46171) üzenetére


zsola400
aktív tag

Aktíváltad már a kártyát? Próbálj egy chip+pin vásárlást, majd utána a pin módosítást.

(#46173) ddsteel válasza Losicica (#46171) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Bár Plutus kártya volt az esetemben, de legalább 4 magyarországi ATM-nél nem sikerült PIN-t változtatnom. Aztán egy rovinji Raiffeisen bankfiók ATM-jénél sikerült. Szóval úgy tűnik, igen, a Rafinál van a legnagyobb esélyed :)

(#46174) Losicica válasza ddsteel (#46173) üzenetére


Losicica
csendes tag

Igen, a kártya már aktív, mi is azt tippeltük először, azért dobja el, ezért fizettem chip+pinnel, és utána is minden eldobta.
Okt elején megyünk Franciába, ha szembejön egy automata, akkor próbálkozom majd.

Köszi mindkettőtöknek!

(#46175) azbest


azbest
félisten

nincs most gond revolut pénz feltöltéssel? Azt mondja a bank visszautasítja a kártyákat (kettőlvel is próbáltam, visa). Elvileg zöld az állapot [link]

[ Szerkesztve ]

(#46176) fokukac válasza azbest (#46175) üzenetére


fokukac
nagyúr

Én is az előbb próbáltam, egy óra alatt háromszor egymás után sem sikerült. Közben a cib meg minden alkalommal azt írta, hogy tranzakció jóváhagyva...
Szóval szerintem is valami rendszerhiba van..

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46177) azbest válasza fokukac (#46176) üzenetére


azbest
félisten

köszi, akkor vagy itt vagy ott hiba van (cibnél éjjel volt kártyát érintő karbantartás és lesz majd még több is)

(#46178) fokukac válasza azbest (#46177) üzenetére


fokukac
nagyúr

a cib-es karbantartásokat még soha nem vettem észre, azok tényleg éjjel vannak...
szerintem inkább a revolut lesz a hunyó. Te miről próbáltál feltölteni?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46179) Noxy válasza fokukac (#46178) üzenetére


Noxy
veterán

Másik topik, CIB-s kártya. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46180) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

CIB probléma van, mi sem tudtunk fizetni vele több helyen sem. FB-on többen is ugyanerre panaszkodnak, se fizetni, se kp-t nem lehet felvenni vele.

(#46181) fokukac válasza Noxy (#46179) üzenetére


fokukac
nagyúr

Most újra próbáltam és simán ment.
Ma vonta amúgy a YouTube és a HBO havidíjat, és azok is simán mentek a cib-ről, tényleg 17 év alatt egyszer sem jártam úgy, hogy ne működött volna...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#46182) Major Lion válasza fokukac (#46181) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hat most ez is eljott … :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#46183) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Régebben próbaként regisztráltam Revolutra a mobilappon keresztül, de aztán el is engedtem, semmit nem csináltam vele. Most akarnám használni, végigviszem a regisztrációt ki is adja az adataimra, hogy már nyitottam egy másik számmal. Minden alkalmazott passwordot kipróbáltam, nem enged belépni, mailra nem küldi az infót mikor arra nyomok, SMS-ben szintén nem jön semmi, pedig 2 mail címet és két teló számot használok, ráadásul egy telefonban. Szóval belépni nem tudok, újat regisztrálni nem enged, gondolom a név-lakcim egyezőség okán. Az ovális keretbe még egy önarcképfotós irányt kínál, meg igazolvány másolatokat, de ettől meg tartok. Mi más lehet a megoldás? Köszi!

(#46184) Noxy válasza KIA Ceed (#46183) üzenetére


Noxy
veterán

Úgy őszintén mire számítottál?
Se fénykép se igazolvány?
Csak úgy bemondásra b.. számlát nyitni? :W

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46185) Gallmix válasza KIA Ceed (#46183) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Nyitottál egy számlát valamikor. Megadtad az adataid, szelfit csináltál. Most a rendszer ezt hasonlítja össze azzal amit most töltesz fel. Mikor vissza akarsz térni.

Van más út írni az ügyfél-szolgálatnak, de ők is ezt fogják bekérni tőled.

[ Szerkesztve ]

(#46186) KIA Ceed válasza Gallmix (#46185) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Nem csináltam szelfit akkor sem. Ezek szerint nem fejeztem be a számlanyitást, de most már nem enged sem belépni a tel.számmal, mail címmel se újat csinálni, mert azt mondja van már... :(

(#46187) sambenez válasza KIA Ceed (#46186) üzenetére


sambenez
addikt

Talán fejezd be.

(#46188) vacs


vacs
veterán

Helló.
Aliexpress-en a revo kártyámmal fizetek.
Ha a feleségem is az én revo kártyámmal fizetne az Ő Aliexpress fiókjában abból lehet probléma?

(^)(>.<)(^)

(#46189) sambenez válasza vacs (#46188) üzenetére


sambenez
addikt

Nem.

(#46190) Gallmix válasza KIA Ceed (#46186) üzenetére


Gallmix
aktív tag

A számlanyitás része a szelfi és a okmányok lefényképezése. Sőt most kapaszkodj meg adószámot is meg kell adni. Mert ugyan olyan bank, mintha a sarki otphez sétálnál be, európai uniós jog alapján nincs különbség, előírásokban.

Ismerősnek megszakadt a regisztrációs folyamat,, mikor megnyitottuk az appot az elfelejtett jelszónál (neki még nem volt beállítva jelszó belépéshez), kért szelfit utána be is engedte, sms kód beírása nem volt elegendő.

Ha ezekkel nem tudsz belépni, akkor írj a supportnak, ők tudnak egyedül segíteni.

(#46192) Aryes válasza vacs (#46188) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha a feleségem is az én revo kártyámmal fizetne az Ő Aliexpress fiókjában abból lehet probléma?

Te ismered a feleségedet :))

(#46193) azbest válasza Gallmix (#46190) üzenetére


azbest
félisten

Adószáma vállalkozónak és gazdasági tevékenységet végző személynek van.
Az adóazonosító jelre gondoltál, ami minden magánszemélynek van, csak hogy ne legyen félreértés :)

[ Szerkesztve ]

(#46194) Gallmix válasza azbest (#46193) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Jogos, arra.

(#46195) spider23


spider23
aktív tag

K&H ról sem én sem az asszony nem tudunk feltölteni. Bank írja hogy rendben, revo azt írja hogy a bank elutasította. Többször próbáltuk. Elvileg zöld minden. :U

(#46196) Noxy válasza spider23 (#46195) üzenetére


Noxy
veterán

:N Hungary · Sep 17, 2023, 4:34 PM GMT+2 [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#46197) Czimby


Czimby
addikt

Azt hol tudom legegyszerűbben megnézni, hogy mivel éri meg fizetnem az adott külföldi vásárlást(Euróban). Revolut vagy a bankom.
K&H-s vagyok egyébként.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#46198) spider23 válasza Noxy (#46196) üzenetére


spider23
aktív tag

1 piros, de az sem a feltöltéssel kapcsolatos. Fizetni tudtunk vele.

(#46199) UberMutant válasza Czimby (#46197) üzenetére


UberMutant
őstag

bankkártyás hirdetmény a bankod oldalán.
https://www.kh.hu/kondicio/maganszemely/hirdetmeny
"BETÉTI BANKKÁRTYA HIRDETMÉNY
TERMÉSZETES SZEMÉLYEK RÉSZÉRE"

a revolut esetén pedig látod az appban az árfolyamot.

(#46200) Czimby válasza UberMutant (#46199) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm, sajnos számomra ebből nem derült ki, mondjuk úgy a jelek szerint "magas nekem".

Az megvan, hogy a revolutban látom az árfolyamot, csak ugye a K&H-nál már pl jártam ugy, hogy fizettem X összeget, de a h végi elszámoláson már több volt kjópár ezer forinttal. Igaz ekkor csak sima bankkártám volt, már van hitelkártya is, ha jól tudom az szinte azonnal könyveklődik :F

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.