Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) schawo válasza #71562240 (#1299) üzenetére


schawo
titán

Többször szálltál már bele a veszteségmentes formátumokba korábban is, ezért gondoltam, hogy most is erről van szó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1302) #71562240 válasza schawo (#1301) üzenetére


#71562240
törölt tag

Arról ezt az értekezést nem írtam volna meg, vagy legalábbis más arányokkal írtam volna - és nem itt. :)
(Azt tényleg kevesen mérik és hallják...)

(#1303) Donki Hóte válasza #71562240 (#1296) üzenetére


Donki Hóte
veterán

veszteséges audiotömörítések veszteségei jól mérhetőek és gyakorlottan hallhatóak az emberek kilencvenakárhány százaléka számára

A topikbeli leírások nem igazolják vissza azt, hogy az emberek kilencvenvalahány százaléka meghallja a különbséget, az hogy te két haveroddal hallgattál ilyen zenéket, azzal nem lehet alátámasztani a kilencvenvalahány százalékot :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1304) #71562240 válasza Donki Hóte (#1303) üzenetére


#71562240
törölt tag

Korábban kétszer is kifejtettem, láttad, hogy az emberek kilencvenakárhány százalékának megvannak hozzá a szervi adottságai. Azután az, hogy az ilyen hifi hangminőséghallást hányan vagy hányan nem gyakorolják ki agyi készséggé és képességgé, arról már nem a fül tehet. Tehát gyakorlottan az emberek kilencvenakárhány százaléka képes rá. Agyi készség, képesség kialakításán vagy ki nem alakításán múlik az emberek kilencvenakárhány százalékánál, merthogy majdnem mindenkinek megvannak hozzá a hallószervi adottságai.

Az a bizonyos gyakorlás egyébként alapvetően nem vaktesztelést jelent hangminőségtelen eszközökön, hanem hangversenyre járást, otthoni minőségi zenehallgatást hangminőséges eszközökön, értelemszerűen nem csak a sajátodon, hanem minél több hangrendszert megismerve minél több kategóriában, hifi és zenei szaklapok olvasását... - ilyesmit. Művelődést. Művelődést a természetes- és a konzervzene-hallgatási tevékenységben. Minél műveltebb vagy a tevékenységben, annál jobban készséggé, képességé fejlődik a hangminőséghallás, nem kell hozzá különleges hallószerv. Még csak átlagos hallószerv se kell hozzá, átlag alatti hallószervvel is igen széles határok között fejleszthető a képesség.

[ Szerkesztve ]

(#1305) qnadam válasza #71562240 (#1296) üzenetére


qnadam
veterán

így már kevésbé ijesztő :)

viszont tényleg csak a beavatottak hallják a különbséget, akik foglalkoztak a kérdéssel, alapból nagyon kevesen. szóval a "beavatott" egy jó szó erre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1306) Tulku válasza schawo (#1301) üzenetére


Tulku
veterán

Na képzeld itt a topikban létrehozni egy párhuzamos világegyetemet, hogyaszongya a flac és a waw közötti hallható különbségekről ;] :C

(#1307) Hieronymus válasza #71562240 (#1304) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Így legyen!

Mivel meg van a megfelelően kiművelt hallásod, egy 20/20-as ABX nem okozhat gondot neked.
Rajta! Kíváncsi vagyok az eredményre. A teória mennyire fedi le a praktikumot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1308) dabadab válasza qnadam (#1290) üzenetére


dabadab
titán

"ha egy ebookot olvasás előtt be- és kizippelek, mást fogok olvasni, mint előtte?"

Igen, a főhös jelleme olyankor egy kicsit ambivalensebb lesz, a tájleírások valamivel unalmasabbak illetve a dialógusok is mesterkéltebbnek hathatnak.

DRM is theft

(#1309) Donki Hóte válasza #71562240 (#1304) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az emberek kilencvenvalahány százalékának megvannak a szervi adottságai ahhoz, hogy kis gyakorlás (és persze rengeteg művelődés) után átmenjenek egy kötélen, ami a Niagara vízesés felett van kifeszítve. Elvégre mi azzal amprobléma, hogy 500 métert sétálunk úgy, hogy a lábunkat pontosan egymás nyomába tesszük :K

De a meglévő adottságok ellenére mégis az emberek túlnyomó többsége képtelen megtenni ezt.

Ez van, nem a tudat határozza meg a létet, hanem a lét határozza meg a tudatot :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1310) nyisziati válasza Donki Hóte (#1309) üzenetére


nyisziati
veterán

Meghatározhatja a tudat a létet, sőt.
Csak nem ilyen szélsőséges esetekben.
Szerintem a mindennapokban igenis az határozza meg a létezésünket.
Az extrém esetek meg kiszámíthatatlan, mit hoznak ki az emberből, de az ilyesmi nagyon ritka.

(#1311) proci985 válasza -Skylake- (#1292) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem a fules dacom van tusken, mert a Korgnal ez valakinek jo otletnek tunt :DDD

mondjuk arra jo, hogy ha odebb kell rakni takaritas miatt akkor macera. elonye nincs.

(#1283) CPT.Pirk :

egyebkent nekem volt ilyen meresem, hogy atkoltoztem a PCmmel fel Europan, aztan hirtelen 1.285 helyett mar 1.200val is hirtelen stabil volt az OCm. 1.264 alatt korabban masodperceken belul dobta el magat a smallFFT a koltozes elott is, szoval nem lehetett az elektronmigracio. tap es minden mas ugyanaz maradt, szoval egy hetnyi allvakaras utan ugy dontottem, hogy a hazban a halozat minosege tenyleg letezo feature.

szoval ha tenyleg jo aramot akarsz, akkor nincs mas megoldas, mint sajat generatort epiteni az erosito ele :DDD. mondjuk viccen kivul ezt valamelyik szervergyarto anno meglepte par evtizede, avagy konkretan a halozat hajtotta a generatort, hogy szep megbizthato legyen amit a tap kap. ha mar iparban kiprobalt ultimate audiofil megoldasokrol beszelunk :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1312) CPT.Pirk válasza proci985 (#1311) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A PC táp viszont (csak a fő alkatrészeket nézve) egy egyenirányító hídból és az azt követő 2 darab puffer elkóban létrejövő egyenfeszültségről működik, ebből állítja elő a többit, emiatt nagyrészt érzéketlen a hálózati zavarokra, vagy a jelalakra.
A hálózati jelalak maga valóban nem valami szép és ráadásul függ a hálózaton lévő kapacitív és induktív terhelésektől, így pl. iskolai körülmények között mi is egy színusz generátort használtunk méréstechnika laborban, de az egy nagyobb valami volt az asztalba építve és képes volt leadni mindössze 60W-ot...

Az erősítőknél se hallod ki, hogy mennyire nem emlékeztet a hálózati jelalak a színusz hullámra, mert szintén egyenirányítás és méretes pufferelés szolgáltatja a tápot a végfokoknak. Az viszont létezik, hogy az egész betápot megoldják pár nagyobb autó aksi használatával a fanatikus high-end rajongók és valóban, annál jobb minőségű tápot nem tudsz előállítani. Csak hát nem túl praktikus +- 48V-ot előállítani 12V autó aksikból... :D

Visszatérve a PC tápokra, ott még egy rakás vezérlés, visszacsatolás meg minden elpkerül, mire előáll az a kb. 12 különbőz feszültség, amiről megy a géped. Egyrészt tökéletes tápegységet még nem csináltak, másrészt az OC sosem garantált és így utólag a fene se mondja meg miért volt instabilitási problémád.
De biztos vagyok benne, hogyha megvennéd azt a 4 millás tápkábelt amit linkeltek lentebb, akkor nem lenne ilyen problémád. Na? Na? :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1313) proci985 válasza CPT.Pirk (#1312) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, emiatt akartam felhozni, hogy kb fix rendszer mellett kb az volt az egyetlen bemeneti parameter, ami valtozott.

amit irsz egyebkent stimmel, utana csereltem a tapot, de a stabil fesz maradt ugyanugy 1.200 mint elotte. tehat nem instabilitasi problema volt, pont az tortent, hogy koltozes utan kevesebb fesszel meg mindig stabil volt, szoval a stabilitas a koltozes utan javult. kitesztelt rendszernel ugy hogy az ember semmihez nem nyul ilyen nem fordul elo.

szoval tippre a hazban az elektromos halozat volt az egyetlen ami ezt indokolhatta. namost azon meg a speci tapkabel nem segit, meg akkor sem, ha eyjafjallajökulli ozvegyasszonyok a helyi fekete homokon tengeri algakbol segitsegevel demagnetizaljak a rezkabeleket, a telt, reszletgazdag, eletteli es szimplan csodalatos hangzas erdekeben.

Az viszont létezik, hogy az egész betápot megoldják pár nagyobb autó aksi használatával a fanatikus high-end rajongók és valóban, annál jobb minőségű tápot nem tudsz előállítani
ja, ezt ilyen total agyament otletkent hoztam fel, mert az akar meg (elvileg) segithetne is, nem ugy, mint az audiofil tapkabel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1314) llax válasza proci985 (#1313) üzenetére


llax
senior tag

Az nem merült fel véletlenül, hogy a pakolászás, rázkódás javított a kontaktokon? Kicsit összébb csiszolta őket. Nem feltétlenül csak a táplábakét, de az az a rész, ahol látszólag tiszta felületeknél (és ottani áramoknál) is könnyű század voltokat bukni. Itt-ott picit javuló körülmények is sokat számíthatnak kiélezett helyzetben.

(#1315) lezso6 válasza #16939776 (#1274) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ebben a számban nincsenek is hangszerek. Legalábbis akusztikusok. Az énekhangot leszámítva teljesen elektronikus az egész, ezt igazolja az is, hogy a "zenekar" két tagból áll: énekes + billentyűs. Szvsz amúgy borzalom szar floppyzene hangzása van: a zongora hangja nagyon mű, tipikus szintizongora-hang túltolt magasokkal, agyonkompresszált hanggal. A dobon is egyértelműen hallani, hogy tök egyformák a hangok, semmi a természetesség, a "drop" előtti tom-tom dobok a legdurvábbak, kifejezetten fura és mosott a tranziensük, hallom hogy FM szintézissel készült. Továbbá hallható még a háttérben az a tipikus gagyi 28-as general midi gitárhang is, a hideg kiráz, annyira utálom. És még sorolhatnám... :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#1316) proci985 válasza llax (#1314) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

oke, erre nem gondoltam, de akar meg ez is lehetne.

mondjuk 7% koruli volt (a mert) kulonbseg, az meg azert eleg sok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1317) Elf válasza qnadam (#1290) üzenetére


Elf
aktív tag

A valóság sokszor túltesz minden fikción:

"Ezzel el is jutottunk oda, hogy megértsük, miben lesz igazán más a hálózati anyag, ami “csak egyeseket és nullákat” tartalmaz, ha azok a bitsorok megfelelő időzítéssel, minél alacsonyabb jitterrel, a legkevesebb digitális zajjal érkeznek médialejátszónkhoz. A puszta technikai jellegű javulások (színmélység, tónus, kontraszt, felbontás, térhatás, stb.) mellett a sorozat megmutatott valami olyasmit is, amit nem tudom, melyik paraméterrel lehetne meghatározni. Az érzelmek, a dráma, a feszültség, a sokat mondó csend, a fájdalom olyan mértékben jelentek meg a sorozatban a fűtött órajeles Core Audio switch hatására, hogy a már látott sorozat “megragadott”, belém hatolt és szó szerint felkavart. Már ezért az élményért érdemes volt kipróbálnom, még úgy is, hogy sajnos nem tarthattam meg."
[link]

(#1318) -Skylake- válasza Elf (#1317) üzenetére


-Skylake-
addikt

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1319) nyisziati válasza Elf (#1317) üzenetére


nyisziati
veterán

Szólni kéne a Színművészeti Egyetemnek, hogy eddig tévedésben éltek.
Ha igazi drámát és érzelmeket akarnak, szerezzenek be egy raklap fűtött órajeles Core Audio switch-et. Minden színész zsebébe kell legalább 1! Profik rágcsálhatják is.

(#1320) szaszlaci válasza CPT.Pirk (#1282) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor kiderült, hol ment félre a vágány :)
A legtöbb gyártó által megadott T-S paraméterek, a normális márkák közt is, távol állnak a valóságtól. Ritka az, hogy igaz legyen. Az MNC/SAL meg aztán főleg a hasra ütött kategória, ezeket is meg kell mérni házilag. (Egyébként a legtöbb ilyen kínai szóró, gyenge motorjukból fakadóan, a rossz összesített jósági értékük miatt, nagyméretű zárt dobozban jöhet szóba. Reflex csak aki szereti az irgalmatlan brummogást 50 Hz-en.)
A másik dolog, hogy egy program nem tudja, neked mire van szükséged. Az segít szimulálni, hogy ne papíron kelljen számolgatni, de azt csak az ember döntheti el, mik az igények, milyen kompromisszumot köt, hol használja.

Majd ezek után készül egy próbadoboz, nem véletlenül, és reméljük, hogy a kiszámoltak szerint szólal meg. :))

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1321) szaszlaci válasza #71562240 (#1296) üzenetére


szaszlaci
addikt

"a mérést pedig Szerző nekiállt kimagyarázni - nem sikerült, gyorsan elfelejtődött"
Azért felejtődött el, mert leírtam, miért hibás ez a mérés.

Meg szerintem te is jobban jársz, ha az ilyen általad mutatott és eszményinek nevezett szinuszok is feledésbe merülnek.
Hát miféle perverz jelalak ez kérem? :))

"a veszteséges audiotömörítések veszteségei-torzításai prímán és látványosan mérhetőek"
Szeretném felhívni a figyelmed, hogy erről szólt az a cikk, ami alá most írogatsz.
Meg van mérve és el is van magyarázva, ahogy az is, milyen súllyal érdemes ezeket kezelni.

"kismillióan, kismilliószor megcsinálták azokat az általatok bálványozott ABX teszteket"
Ez egészen biztos. Csak az 5/10 körüli eredményeket elfelejtettétek megosztani. :DDD

"a hangadók folyamatos provokációi"
Hangadó egy ilyen esetben csak az lehet, aki ellene megy a topikindító írás témájának. Ez itt egy "klub", aki egyetért a nézetével, az nem lehet provokátor.

"Ha azt terjesztitek, hogy a veszteségmentesnek nevezett tömörítvény ugyanúgy szól, mint az eredetije, és csak a beavatottak hallják a különbséget"
Nem, a Beavatottak "hallják". Érzed az iróniát, ugye? :D
Cikk összefoglalóját olvasd el: "Úgy ítélem meg, hogy a 320 kbps bitrátájú MP3 kódolás eredménye annyira keveset változik..."

"A tudomány nem a ti oldalatokon áll."
"E helyt azért vagytok többen, mert ..."
"mi vagyunk sokkal többen"
stb.

Sokan nem tudják, de komisz dolog a hifimagazinon nevelt hallucinogén gomba. :K
Főleg, ha heroinnal hígítod...
És igen, számszerűleg valóban többen vagytok. Tehát nektek van igazatok. Ja nem.

Egy ideig még vicces színfolt voltál itt, de most már simán csak unalmas vagy. Látom, a hangfalépítő topikba is beszabadultál pár hónapja, és ott is ezt tolod. Türelmesen elmondják neked, legtöbbször Shalafi, hogy miért beszélsz össze-vissza baromságokat, de te fojtatod.
De jól látom, hogy a hifi topikban tiltva vagy? Még ott is? :DDD

"Egy-ketten benéztünk ide segítségül, ha igény van rá."
Nincs rá igény, úgyhogy,

Viszlát, KAMMERER!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#1322) #71562240 válasza szaszlaci (#1321) üzenetére


#71562240
törölt tag

Egyebekben persze no comment, de egy helyütt hibás szövegből "idéztél", ami azóta javíttattatott - amit láttál is, hiszen előtte a javított szövegből "idéztél". Az "idéztél" ugyebár idézőjelben.

(#1323) liszi70 válasza Elf (#1317) üzenetére


liszi70
nagyúr

Van bennem nagy adag szkepszis, de úgy gondolom, sok létező jelenséget nem tudunk még megmagyarázni jelenlegi tudásunkkal. Viszont az általad linkelt cikk szerzője az, aki kézrátételes kezelést ad a pendrivenak vagy sd-kártyának, mert jobb lesz a "hangminősége". Meg valami jó drága matricát (vagy mit) ajánl az olvasóinak ráragasztani a pendrivera, mert attól is jobb lesz. Na, ez az a szint, ami...... Hagyjuk nem akarok senkit megbántani.
Meg persze nem szabad figelmen kívül hagyni azt a tényt sem, hogy ezek a cikkek rendkívül jó reklámértékkel bírnak. Hatalmas üzlet ez, nagyban növeli a cikkben említett cég eladásait.

[ Szerkesztve ]

(#1324) CPT.Pirk válasza szaszlaci (#1320) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, de ki tud ilyen dolgokat megmérni otthon? :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1325) beef válasza liszi70 (#1323) üzenetére


beef
őstag

Akkor azt mondod a 80-as években a NAD lemezjátszómra ragasztgatott piros pöttyök is csak átverés volt?
Egy világ dőlt bennem össze...
... most kapargathatom lefelé.

Ugyanitt olcsón, bejáratott, piros és más színű matricák eladók igényes zenehallgatóknak. "Ateisták kíméljenek" jeligére.

(#1326) Tulku válasza beef (#1325) üzenetére


Tulku
veterán

Nem volt átverés....megmutattad mindenkinek, hogy lemezjátszó is lehet kanyarós...

(#1327) liszi70 válasza Elf (#1317) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezzel a topikkal kapcsolatban íródott le a hifi topikban, de a linkelt cikkel is TÖKÉLETESEN analóg:

"Hívek tapsolnak, bólogatnak. Szerző boldog, hívek boldogak. Elfér a neten..."

Egyébként mindkét oldalnak van igazsága, mindkét oldal tud sértő és agresszív lenni, mindkét oldal fél- és részigazságoktól hemzseg, egyik oldal sem hajlandó meghallgatni és megérteni a másikat, mindkét oldal csak egymást nézi hülyének. :)

[ Szerkesztve ]

(#1328) -Skylake- válasza Elf (#1317) üzenetére


-Skylake-
addikt

Sokkal jobbat találtam :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

"Van azonban egy jelenség, egy olyan “tuning”, amit önmagam is félve írok le, mert még az én igencsak nyitott gondolkodásmódomat is zavarba hozza. Tehát adva van a pendrive, amiről zenét hallgatunk, majd kiveszem a rendszerből, két percig csinálok vele valamit és visszadugva újra indítjuk a zenét.
Ezt a procedúrát többször megcsináltam több, 3-10 fős csoport előtt, megmutattam humán és műszaki foglalkozásúaknak, zenerajongóknak és zenét sohasem hallgatóknak. Nem igazán mertem elmondani, hogy mi okozza a két állapot közötti igencsak jól hallható hangkülönbséget. Ha pedig mégis elmondtam csak hümmögtek, vagy szentül meg voltak győződve, hogy mindazt csak azért mondom, mert a valódi okot (“tuningfogást”) meg akarom magamnak tartani.
A kihúzott pendrive-ot minden említett esetben PRÁNANADI kezelésben részesítettem. No komment. Akinek van ötlete – a placebo kiabáláson kívül -, hogy mi és miért történt a kezelésen átesett adathordozókkal, ne tartsa magában."

A cikk : [ne nyisd meg]

Pránanadi

Wiki :

A pránanadi a finomtest csatornája, amely összeköti a csakrákat, és amelyen át a testműködést szabályozó életerő (prána) áramlik.[1] A pránanadi tehát életenergia-csatornának fordítható. Többnyire 72 ezer csatorna létezését fogadják el, de egyes szövegek (pl. Siva-szamhitá 2,13) szerint 350 ezer létezik.[1]
Két szanszkrit eredetű szóból alkotott kifejezés, amelyek az ájurvéda és a jóga központi fogalmai.

Ez a csávó valami igazi vásári majom lehet. :C :C :C :C

szerk : kicst tovább olvastam , mert jobb mint a showder klub

"Tisztán meghallható, hogy fémtüske, Vibra golyós alátét, vagy éppen valamilyen nemesfa kocka van a modem és router alatt. A különbségek (kisebb mértékben ugyan) a tv-képen is észrevehetőek."

Ebbe muszáj voltam minden szót aláhúzni , mert egyszerűen nem tudom nem mindet kiemelni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1329) Degeczi válasza Elf (#1317) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tehát a szentelttápegységes hálózati switchtől jobb lesz még a Youtube képminősége is (szebb színek, részletesebb fölbontás :C ), és minden hálózaton át lejátszott zenének a hangminősége? Ezzel az idiotizmussal tényleg nincs mit kezdeni, ez Gyurcsók távgyógyítás szintje.

[ Szerkesztve ]

(#1330) -Skylake- válasza Degeczi (#1329) üzenetére


-Skylake-
addikt

Olvass tovább , én most megtaláltam ezt a cikket : [link]

Ez az ember egy világi idióta fasz és most direkt finom voltam. Ez viccnek már nagyon sok.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#1331) llax válasza proci985 (#1316) üzenetére


llax
senior tag

Azt számolod, hogy max terheléshez tartozó teljesítmény mekkora áramfelvételt jelent. Ha csak milliohm-ot alulról közelítő változásokról van szó, már ez is század voltokat jelent.

Nem kizárt, hogy eredetileg eléggé tökéletlen volt az érintkezés, különösen akkor, ha a szűz / sokat állt foglalat és proci találkozott. A Vcore és a GND ellenállásait össze kell adnod, együtt adják a táp ellenállását. Már az 1mOhm eléréséhez is több mm2 nettó (nagyon szoros, oxid- és szennyeződésmentes) fémes érintkezés kell, már azt sem könnyű összehozni, még úgy sem, hogy a lábak közel fele tápláb.
Ha pl. a procid az adott szituban 100W-ot fogyaszt, az 80A körüli áramot jelent, az 1mOhm-on 0,08V feszültségesést jelent.

Ezzel nem azt mondom, hogy csak ez változhatott, de mindenképp közrejátszhatott. Akár csak néhány ezred mm elmozdulások (sokszor) is áttörtek némi oxid és szennyeződés réteget (többet, mint a foglalatba helyezés), kicsit egymáshoz gyalulódtak a fémek, akár 1 nagyságrenddel is csökkenthették az átmeneti ellenállást. Az alaplap ugyanazt adja, de a proci ennek megfelelő mennyiséggel máris többet kap.

[ Szerkesztve ]

(#1332) borix válasza -Skylake- (#1328) üzenetére


borix
őstag

[link] [link] [link]
Miután ezeket megvettük jöhet a switch mert mi baj lehet?

(#1333) liszi70 válasza borix (#1332) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az antisztatikus ecsetnek lehet értelme, pláne LP esetén, mondjuk aranyáron adják. A tápkábel ára eléggé alapnak számít hifi-házimozi körökben. (Használtan a fele.) Itt nemrég linkeltek 3 milliósat is, na az az elrettentő. :D A folyadéknak is lehet értelme, de nyilván része az átbaszósdinak, mert kontaktjavító folyadékot valószínűleg töredékéért is be lehet szerezni, ha nincs ráírva, hogy Furutech. :D

[ Szerkesztve ]

(#1334) dabadab válasza borix (#1332) üzenetére


dabadab
titán

[link]: A KáCsa®kábelek Expert Line digitális optikai összekötő kábele, 6 mm átmérővel, aranyozott érintkezős

Meggyőződésem, hogy a kácsások baromi nagy trollok, akik arra jutottak, hogy ha vannak ilyen idióták, akkor inkább náluk költsék el a pénzüket.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1335) #71562240 válasza beef (#1325) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nekem még rajt vannak az akkori lemezeimen a színes filctollcsíkok.
Meg a narancssárga háromszögek.

(#1336) borix válasza dabadab (#1334) üzenetére


borix
őstag

Másik topikba írta valaki, hogy használtan vett egy erősítőt és egy hangfalat 45K és a jobb hangzás érdekében az egyik üzletben arra a táp kábelre akarták rábeszélni. Alig lehetett a srácot lebeszélni, hogy ne vegye meg mert neki felesleges pénzkidobás lenne. Ehhez is kell egy jellem vagy inkább jellemtelenség mikor valaki jól lehúzza a tudatlanokat.
liszi70
Vannak annál az ecsetnél jóval olcsóbban is, ha pedig nem felel meg a kapott eredmény akkor meg ott a lemezmosás, lemezmosók.

[ Szerkesztve ]

(#1337) Donki Hóte válasza liszi70 (#1333) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Antisztatikus ecsetet én is használok (persze nem 64 ezer Ft-osat, hanem csak 5 ezer Ft-osat), mert az LP-re ráülő por ellen viszonylag jól alkalmazható.

Nem tagadom, néha előfordul, hogy egy-egy CD-t is megsimogatok vele, mielőtt berakom a lejátszóba, de csakis azért, hogy egy mikroszálas kendővel való letörlés után ne legyen poros a felülete, hangminőség javulást nem várok tőle :)

De kazettát, vagy MD-t nem kezelnék vele, értelmetlennek tartom.

Aki aktív eszközöket (CD játszó, erősítő, stb.) akar vele kezelni, azt viszont nem igazán értem, persze mindenkinek szíve joga bármilyen procedúrát végrehajtani zenehallgatás előtt.

(A kutyám is háromszor körbeforog a fekhelyén lefekvés előtt, mégse mondok neki pikírt szövegeket, hogy mennyire felesleges dolgot csinál :) )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1338) borix válasza Donki Hóte (#1337) üzenetére


borix
őstag

Aki aktív eszközöket (CD játszó, erősítő, stb.) akar vele kezelni, azt viszont nem igazán értem
Pont ez a lényege, hogy ezekre is jó mert különben drága lenne és nem vennék... ;]

(#1339) proci985 válasza llax (#1331) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi, vegiggondolva lehet errol volt szo :R

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1340) schawo válasza Donki Hóte (#1337) üzenetére


schawo
titán

Kutyámnak naponta legalább 20x elmondom, hogy jaj de hülye vagy :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1341) Chris Kiki válasza liszi70 (#1333) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Azért vannak ott egyéb szépségek is. Pl.: Furutech FT-2A - biztosíték. Igazi hájend bizti 20k-ért.
Viszont most kell lecsapni erre a kütyüre, mert 67% engedménnyel egészen jó árban van. Furutech DeMag - demagnetizáló eszköz. Azt hiszem be is teszem a BB topikba. :DDD

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#1342) liszi70 válasza Donki Hóte (#1337) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A kutyám is háromszor körbeforog a fekhelyén lefekvés előtt, mégse mondok neki pikírt szövegeket, hogy mennyire felesleges dolgot csinál"

:D

(#1343) Frawly válasza borix (#1277) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, ezt írtam neki én is. A 80kbps nagyon alacsony bitráta, lényegében beszédre, VoIP-re, rádiózásra, encodertesztelésre vannak szánva ezek az ultraalacsony bitráták. Zenére minimum sávonként 64 kbps kell, azaz egy sztereo CD-s zenénél min. 128 kbps, ez alá nem is értem miért kell menni, aki tényleg normálisan akar zenét hallgatni. Az a +48 kbps kinek okoz gondot, max. telefonmodemen keresztül netezőknek lehet áldozat.

Én részemről 128 kbps alá nem megyek, de inkább az LAME V0 és b320 közötti tartományt célzom meg fájlméretnél, ez olyan 220-320 kbps közötti bitráta, nem csak mp3-nál, de Opusnál (--bitrate 250 vagy 320 vagy hasonló), Vorbisnál (-q8 néha -q9) is, meg ha tömörítenék AAC-be, akkor ott is. Igaz ez is már duplája-háromszorosa a 128 kbps-nak, és lehet átlag audiolánchoz képest indokolatlan, de még nem olyan nagy overkill tárhelyben és netsávszélességben. Mindössze negyede-ötöde a CD/FLAC bitrátájának. 320 kbps fölé viszont szerintem nem érdemes menni semmivel, mert egyrészt az már jóval transzparenciahatár fölött van, meg akinek van rá hallása, annak meg úgyse lesz akármilyen magas lossy bitráta sem jó (modern encoderek egészen 500-640 kpbs-ig skálázódnak), meg nem sokkal többől már általában egy FLAC is megvan. Max. az ilyen 500+ kbps-os bitrátának olyan eszközön van értelme, aminél lényegében lossless minőséget akarunk lejátszani, de nem támogat lossless formátumokat, mondjuk nem sok ilyenről tudok, amelyik támogatja az aac, ogg, opus közül valamelyiket, de a FLAC, APE, stb.-t nem, általában amelyik a felsoroltak közül az egyiket tudja, a másikat is szokta.

[ Szerkesztve ]

(#1344) qnadam válasza Donki Hóte (#1337) üzenetére


qnadam
veterán

a "Flórabzmgfeküggymále" pikírtnek számít?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1345) borix válasza Frawly (#1343) üzenetére


borix
őstag

Szerinted az ogg vorbis, opus, m4a hármasból magas mimnőségben kódolva, élvez valamelyik minőségben előnyt?

(#1346) PuMbA válasza borix (#1345) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek között más a lényeg, mint amire gondolsz. Az, hogy egyre kisebb bitrátát használhatsz. Az OPUS-nál 160kbps-nél többet nem ajánlanak zenére sem, ezért nincs értelme 200kbps-eket használni, tehát mást jelent a "magas minőség" :)

[ Szerkesztve ]

(#1347) liszi70 válasza qnadam (#1344) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D
Köszi, kétszer nevettettél meg, egyszer a hozzászólásoddal, egyszer meg az aláírásoddal. Elsivárosodó, szmájlikkal sújtott világunkban ezt nagyon meg kell becsülni! :)

(#1348) borix válasza PuMbA (#1346) üzenetére


borix
őstag

Az opus levág 20kHz-nál(próbáltam több progival is) az ogg vorbis sem dolgozza ki nekem teljesen a 22kHz-t csak az m4a.

(#1349) PuMbA


PuMbA
titán

Egyébként inkább arról kéne beszélni, hogy mi értelme túl jó rendszert venni meg 24/192-ben hallgatni akármit, amikor mindig valammennyire túlkompresszálnak. Én a legjobb hangzást mindig koncerten hallom.

A mostani Aréna Hans Zimmer koncert keverése például sokkal jobb volt, mint 3 évvel ezelőtt, brutális, de ha meghallgatom a kiadott CD-t és a TV-ben leadott koncert műsort, akkor valamivel tovább kompresszálták, az amúgy is kicsit kompresszált koncerten elhangzó keverést. Mennyibe telne 1 az 1-ben kiadni a koncertes verziót...., de hát akkor senki se menne gondolom :)

[ Szerkesztve ]

(#1350) proci985 válasza PuMbA (#1349) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

koncert se mindig szol jol am.

meg nagyon vissza se lehet mindig adni. ha elo hangszer azert. ha pedig az az ipari meretu JBL rendszer amit anno a Hyperspacesek hasznaltak es konkrentan a sor remegett a gyomromban tole 5 meterre ugy, hogy egy fikarcnyit nem torzitott es reggel hallottam a lepteim zajat es a madarcsicsergest, akkor azert. utobbi egyebkent enyhebb pelda, anno par eve a stockholmi NINen berezonalt a teto egy ponton a Great Destroyer alatt.

aztan ott volt a Johannes Heil fele Paranoid Dancer es a DK8 fele Murder was the bass amik ismertek voltak hangfaldurrantasrol. vagy amikor felcsendul a Noisia Block Control basslineja. otthon dupla melynyomoval se lesz az igazi.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.