Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) valakky válasza envagyok (#647) üzenetére


valakky
aktív tag

Aha. Én meg azt mondom, régen tizenkettő egytucat ilyen nagyarc kapitányt láttam már ezzel az állítólag már leteszteltem magam előzménnyel nagyon súlyosan belezavarodni valós vaktesztekbe, hozott cédékbe, saját cuccon, más cuccán. Talán ha 2 emberbe futottam eddig bele, akik úgy tényleg nem random tipp alapon próbálkoztak lossy-wav szintjén. De fullos AAC-nál már náluk is elég rendesen a tipp felé mászott.

(#652) Tulku válasza envagyok (#647) üzenetére


Tulku
veterán

"A veszteséges tömörítés hibái nem csak magas frekvencián hallhatóak. Középtartományban is gyönyörűen el tud tűnni egy hangosabb hangszer mellett egy halkabb. "

Mivel vén vagyok és 12 kHz fölött nem hallok, számomra kizárólag a közép hangok "mássága" ami szembeszökő...
mp3: A tér kisebb, de érdekes módon kevésbé zajos (biztos a felvételi alapzajból is lekever a tömörítés) a hangszerek sokkal gyorsabb felfutásúak, illetve néha a semmiből tünnek elő, kisebb mikrodinamikával rendelkeznek, élettelenebbek. Az egész összességében zártabbnak, művibbnek hat. Elektronikus zenén semmilyen különbséget nem hallok. Úgy gondolom, ami eleve elektromos úton keletkezett (nyilván minden esetben elektromosság kell a mikrofonokhoz is, de az más kávéház) az kevésbé, vagy semennyire nem különbözik ha normális tömörítést használnak.
Ez régen volt, én csináltam pár konverziót foobar-ral és nem vakteszt volt, tehát nyilván placebo...

(#653) envagyok válasza valakky (#651) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt elhiszem.
Idegen környezetben, más cuccokkal, idegen zenével biztosan.
Sőt engem az is zavarna, ha nem egyedül lennék. Csukott szemmel zenére koncentrálva fix helyen (nálam vagy az ülőgarnitúrán fekve a nappaliban, vagy az ágy közepén a hálóban) furcsa lenne, ha ott téblábolna valaki.
És pont ezért lehet hogy valaki egyedül tutira hallja érzi a különbséget, máskor nem.
Most én se biztosan lőném be, mert megfáztam, totál bedugult mindenem, sőt van hogy nincs kedvem zenét hallgatni, mert olyan épp a lelkivilágom, lehet akkor se hallanám, vagy több óra motorozás, autópályázás után.

De az nem azt jelenti, hogy az ember nagyarc kapitány, és hazug. Mivel semmi érdekem nem fűződik hozzá.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#654) UnA válasza envagyok (#653) üzenetére


UnA
Korrektor

"De az nem azt jelenti, hogy az ember nagyarc kapitány, és hazug. Mivel semmi érdekem nem fűződik hozzá."

OFF: nem érdek, de nem tudatosan mindannyian szeretjük valamiben különlegesnek tekinteni magunkat, mert ez is az egyéniség része - és ez most nem rólad vagy rólam szól, hanem általánosan létező emberi jelleg.

(#655) liszi70 válasza envagyok (#650) üzenetére


liszi70
nagyúr

A félreértések elkerülése érdekében nem ártott volna, ha leírod a tesztelés menetét. Nyilván nem írok neked vaktesztről, ha már azt csináltad. De semmi jel nem utalt arra, hogy végeztél ilyet, a félrefogalmazás-gyanús "vakon"-t leszámítva. Az alapállásod sem olyan volt, ami ezt erősítette volna.

CBR?
Lame algoritmus minőség: Kiváló minőség vagy Legjobb minőség?
A LameXP alapból Joint sztereóba konvertál.

[ Szerkesztve ]

(#656) #00137984 válasza envagyok (#643) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mindig a tiszta hangzásért és a jó lejátszóeszközök használatára törekedtem. Kazettán a Type II volt az a minőség amire igényem volt, amit olyan 0-1 dB-re engedtem kivezérelni, hogy az eredetihez képest még tisztán szóljon.
Ezt olyan walkman lejátszóban hallgattam és olyan fülesekkel, aminek a minősége a középszintnél jobb volt. Discman váltásnál a CD lejátszómat és a CD lemezeket olyan rendszeren hallgattam, ahol a Loudness-re nem volt szükségem és a magas, mély potmétereket is ritkán tekertem fel. Fejhallgató csak az AKG vagy a Sennheiser jőhetett szóba, mert az a pár Sony fülhallgató és Technics fejes véletlenül pont jól szólt, de általában a sztereó teret és a közepeket keveseltem. Az mp3-at igy hallgattam a CD mellett, ezért az alacsony bitráta hátránya nálam egyből kijőtt, de ha a zenei forrást nem találtam elég jónak akkor a Flac vagy az eredeti CD beszerzése volt a jó megoldás. Igy valami CD-n is megvan vagy másik változatban mp3-ban is, ezért van egy kis minőségi különbség ezek között ami engem annyira nem zavar, de azért még simán kihallom ezeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#657) #71562240 válasza liszi70 (#655) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mi az erőltetés célja?

(#658) Hieronymus válasza envagyok (#630) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nincs szükségem érvelésre."
Nem is nagyon érvelsz.

"Én ezt 8-10 éve lejátszottam már, akkor mindent lecseréltem ami mp3-ban volt.
Nem véletlenül."

Mert le akartad cserélni. Ehhez leginkább akarat kell és nem megfontoltság.

"nem akarok meggyőzni senkit, mert nem érdekel, ki mivel cseszi el a fülét."
Hogyan cseszik el fülüket. Sokan még ma is rádiót hallgatnak útközben, ami azért mélyen alulmúlja az általában használt mp3 minőséget.

"Csak ne akarjátok megmagyarázni, hogy nem észrevehető a különbség."
Van aki zenét hallgat és van aki a különbséget hallgatja. Én inkább zenét hallgatok.
A nagy kérdés ez esetben az, hogy mennyivel kell többet beruházni a jobb minőségért. Olcsó pécés hangszóróval zenét hallgatva nem fogod kihallani az eltérést. A zene is alig jön át rajta.
Szuper High End eszközökkel hallgatva a zenét biztosan jobban kihallhatóak az eltérések, ezt nem vitatom.
De én zenét akarok hallgatni és nem különbséget. Más célokra szóróm el a felesleges pénzem. Most éppen a lakóautó a megcélzott projekt.

Az észrevehetőség eléggé szubjektív. Ha ráhangolódtál az eltérés keresésre, jobban meghallod. talán még azt is ami nincs. A hallás, mint minden érzékszerv egy kissé szubjektív. Az agy, a már ismert minták alapján dolgozza fel a kapott információt. Még az ének szövegét is félre lehet hallani.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#659) #00137984 válasza envagyok (#647) üzenetére


#00137984
törölt tag

Imperial March megvolt eredeti CD-n, amit egy idő után annyira karcosra hallgattam, hogy a Star Wars filmzenéket végül mp3-ra mentettem át.
Több programban meghallgattam az eredményt, de végül egy régebbi @192 kbps változatra került a választásom (nem engedett jobb bitrátát beállitani), mert akkor a wav nálam kevésbé sikerült olyan tisztára az eredetihez képest. Kissé száraz volt és szintén olyan zenei részletek tüntek el, amik a CD zenehallgatás közben nekem inkább az élményhez adtak hozzá. Hangszerek és a zenészek apró neszezése, amik egy komolyzenei felvétel közben kijőhetnek. Az eredeti lemez már régen nincs meg és azóta jobb minőségben megvan az Imperial March, de a saját @192 kbps változatom megmaradt, mert a CD sajátos hangzását is sikerült megőriznem ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

(#660) Alabástrom válasza envagyok (#647) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ne húzd fel magad, egyszerűen rossz helyre keveredtél. Ennyi.

Hifi fórumon belinkelték ezt a cikket, természetesen túl nagy érdeklődést nem váltott ki, de volt pár jópofa hozzászólás. Ami nekem a legjobban tetszett, mert szerintem ez a megfelelő hozzáállás (mármint azoknak, akik hallják a különbséget 320as Mp3 és flac között, és fontos a jobbik):

"A hívek bólogatnak, örülnek, a szerző boldog, a hívek boldogak. Elfér a neten..."

Ennél tovább menned szerintem Neked is felesleges.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#661) #71562240 válasza Alabástrom (#660) üzenetére


#71562240
törölt tag

+1

(#662) liszi70 válasza #71562240 (#657) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nincs erőltetés, csak cél van. A cél a "miért" kiderítése, persze ez marha nehéz. Valószínűleg sosem derül ki, hogy egy elcseszett kódolás vagy tényleg az érzékszervei miatt alakult így a tapasztalata. És a másik, ehhez kapcsolódó "miért" az, hogy amivel nagyon sokan, nagy tapasztalattal is megszenvednek, az miért sikerül ilyen könnyedén, ráadásul csökevényes hallással. Engem ezek érdekelnek, de elfogadom, ha másokat nem.

(#660) Alabástrom

"A hívek bólogatnak, örülnek, a szerző boldog, a hívek boldogak."

Amire meg is született a válasz abban a topikban, hogy ez a "másik oldal" által publikált cikkekre és kommentekre ugyanúgy igaz. :) Fanatizmusban, elvakultságban, fröcsögésben, csőlátásban, intoleranciában és ostobaságban is akad bőven MINDKÉT oldalon. Nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#663) #71562240 válasza liszi70 (#662) üzenetére


#71562240
törölt tag

De miééért?

(#664) liszi70 válasza #71562240 (#663) üzenetére


liszi70
nagyúr

:)

"-Mennyi?
-30!
-Mi 30?
-Mi mennyi?"

[ Szerkesztve ]

(#665) envagyok


envagyok
veterán

Most elvoltam futni 2 órát, közben gondolkodtam az okokon, és miérteken.
Szerintem rájöttem, mi lehet az oka annak, hogy van aki hallja, és van aki nem a különbséget.
De hosszú sztori lesz, mivel csak magamból tudok kiindulni, úgy érzem nagyrészt függ az embertől (igen, szerintem a zene iránti szeretet, és a lélek, a genetika, valamint a felmenők is), nagyon függ attól, hogy van-e igénye a zene iránt, hogy milyen helységben, milyen bútorok között, milyen kapcsolású erősítővel, milyen hangfalakkal, milyen zenét, milyen kiemelésekkel hallgat, és mennyire tud rá figyelni.
Voltak-e meghatározó élményei a zene minőségét illetően.
Hétvégére nem ígérem, de hét elejére megírom.
De addig egy kérdés: ki van itt rajtam kívül, aki szokott olyan koncertekre járni, ami jó akusztikai körülmények között mindenféle erősítés, mikrofonok, hangfalak nélkül kerül megrendezésre, és nem egy utcazenészre gondolok, hanem mondjuk egy neves profi filharmonikus zenekarra?
Mert itt kezdődik minden, ez után vágysz arra, hogy ezt halld otthon is.
Mert aki nem tudja hogyan kellene szólnia valaminek, az nem fogja felismerni a hibákat sem, főleg mivel minden jellegű reprodukció csökkenti valamennyire a hangzás minőségét. (Igen, a flac is, a cd is, és a bakelit lemez is.)

Csak egy gyors prológus:
kb 40 éve meghatározó számomra a zene.
Több rokonom is van, aki hangszeren játszik, pl. az egyik rokonom a Győri filharmonikusoktól most ment nyugdíjba, 40 évig játszott ott, most is oktat csellót. Ő is félig süket volt már, de az nem azt jelenti, hogy rossz a hallása, mert ha hamisan játszik, ez nem az a hely, ahol maradhatott volna. Másik rokon a Máltai filharmonikusokig jutott, mint első brácsás, ami azért nem piskóta, de játszott a Bécsi filharmonikusoknál is. Bécsbe járt tanulni is zenei egyetemre [link]
A párom is énekesnő szeretett volna lenni, csak szülei nem engedték, így otthon énekelget, és hobbibó sorra nyeri a karaoke versenyeket, néha fellép itt ott. [link]
Én csak hobbi szinten játszom tangóharmónikán, és régebben volt zongorám is, de azt eladtam pár éve. Gyerekkoromban zene tagozatra jártam, ott furulyázni tanultam (Nem röhögni)
A zenehallgatáson kívül régebben 30 évvel ezelőtt kb. 8 évig voltam DJ, több Győri, Győr környéki helyen, volt ami saját volt, volt ahol mint meghívott DJ, általában 1000 feletti létszám volt, de 2000 felett sem volt ritka. Sokszor mikor sztárvendégek léptek fel, el voltak ájulva a hangzástól, sőt kértek, hogy menjek velük a hangosításokat elvégezni. Nálam nem arról szólt a diszkó, hogy felaggatok 8 hangfalat, meg 5 lámpát, és induljon a buli. Bécsből, később Pestről is hoztam a MAXI LP-ket (amik lényegesen jobbak dinamikában mint a sima lemezek), szigorúan Technics SL-1210 lemezjátszóval, speckó Ortofon tűvel, és NEM digitális erősítővel. Több napos történet volt kialakítani az adott hely akusztikáját, a lemezjátszók elszigetelését. CD-t próbáltam, de nem használtam, mert nem volt megfelelő a hangminősége.

Majd folytatom a számomra meghatározó zenei élményekkel. (Orsós magnó, Morricone, fiam)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#666) benedekco válasza Alabástrom (#660) üzenetére


benedekco
addikt

Nem, rosszul érvelt, csapongott és össze vissza hadovált.
Egyszer 10 éve csinálta meg a tesztet, aztán a decemberi lame-el. De mindig fél válaszokat kaptunk, amik kiegészítése később jött. Így nem lehet vitázni. Én is kb 10 éve csináltam meg a tesztet és döntöttem az MP3 mellett. Nincs olyan hangcuccom és sose lesz amin észre venném a különbséget. A másik, hogy ha észre is vettem, nem abból szól a zene hallgatás hogy feszülsz azon hogy milyen formátumról jön. Ez olyan mint a 4k filmezés, egy jó film akkor is film ha 720pben nézed vagy vhs-ről. Nem beszélve a múlt század eleji anyagokról amiken még szín se van meg ilyen elbaszott négyzet aránya van. Pont ugyanaz a téma.

re: (#665) envagyok
Már sokszor össze lett (itt is) keverve a zenei hallás a frekvenciák hallásával? Nincs közük egymáshoz, attól hogy te hallod a tévé cicergő hangját nem fogod tudni hogy egy adott hang pont C vagy D. Köze nincs a kettőnek. Nem egy zenész ismerősöm van aki youtube-ról hallgat zenét, okostévéről. Mert attól hogy jó a zenei hallásuk még nem feltétlenül jó a "hiba/frekvenciás" hallásuk. Vagy csak úgy vannak vele hogy leszarják.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#667) #00137984 válasza envagyok (#665) üzenetére


#00137984
törölt tag

Koncertek és a szórakozóhelyek kihangositása egy külön cikksorozatban férne csak el... :) Házibulikat tartottam kazettás Deck-en és az LP maxi lemezekkel egy Monacor sztereó keverőn, de nálam a CD maxi lemezek is megfeleltek a hangzás tekintetében. Természetesen mindig voltak olyan kérések, hogy miért nem használok külön mélyládákat és "presence" kiemelést, közben mégis volt egy minimális EQ és miközben majd szétdöntöttem a helyet... :D
Viszont amikor a Where Is My Fucking Balloon közkedvelt sláger lement, majd szétálltak a fülek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#668) envagyok válasza benedekco (#666) üzenetére


envagyok
veterán

Én sem feszülök soha.
De zenét nyugodt körülmények között hallgatok, beleélem magamat, és ha szépnek tartom, el is érzékenyülök. Na ez nem sikerül MP3-al. De itt már folytatódik azzal, hogy milyen szobában hallgatsz, vannak-e szomszédaid, járnak-e az utcában kamionok, odafigyeltél-e az akusztikára, stb. Ha minden szép és jó, jön magától az érzés. Ha nem, akkor nem.
A filmezés érdekes dolog. A hálóban lecseréltem a 4k 55' LCD-t FullHD 55' OLED-re, és jobban jártam. MIvel 3M-ről nézem, és onnan nem látja a szemed a felbontás különbséget, viszont ha a fekete szürkés, azt egyből kiszúrod :D
A régi filmeket is szeretem, és ott tisztában vagyok azzal, hogy a régi technika ennyit tudok, persze igyekszem az elérhető legjobb minőséget beszerezni. Szerencsére egyre több régi filmet lehet beszerezni már jobb minőségben thx netflix, hbo

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#669) lezso6 válasza envagyok (#665) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azzal az energiával amit itt összedurcáskodtál, legalább 100 db hiteles 16/16-os foobar ABX tesztet megcsinálhattál volna és onnantól senki nem kérdőjelezné meg, hogy igazat írsz-e. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#670) envagyok válasza #00137984 (#667) üzenetére


envagyok
veterán

Ha volt rendes mélyládád (Nem Reflex rutsche) akkor kihangosításban legnagyobb nehézséget a hangvisszaverődések, és a magas hangok okozták, sajnos megfelelő hangnyomást csak tölcséres magassal lehetett elérni, de az meg iszonyatosan színezte a hangot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#671) #71562240 válasza envagyok (#665) üzenetére


#71562240
törölt tag

"...ki van itt rajtam kívül, aki szokott olyan koncertekre járni, ami..."

Az olyanok jellemzően hifi topikokba járnak a tömörítések okozta különbségeket análizélni. Mint például én. De nem velem beszélgetsz, mert én nemhogy nem az MP3 értékeit, hanem a veszteségmentesnek nevezett tömörítések veszteségeit szoktam elemezni.

(#672) envagyok válasza lezso6 (#669) üzenetére


envagyok
veterán

Pont pár napja írtam:
1.: Foobarral nem hallgatok zenét, ott zavar a pc hangja, eleve nem elég jól szól ahhoz, és a sok nüansznyi probléma miatt (szar dac, szar hangszóró, szar akusztika) lehet én sem veszem észre azonnal a különbséget, de most nem fogom az órás albumot 16* a te kedvedért hallgatgatni. Írni viszont szívesen írok.

2.: Ha hallgatnék vele, és csinálnék egy screent, hogy tessék, itt a 16/16, akkor meg az lenne, hogy biztos csaltam. Ezt meg is írtátok. Akkor meg minek???

Fel kellene fogni, hogy a minőségi zenehallgatásnak nem a foobar, és a PC a csúcspontja.
Beleültetlek 2db 3-as BMW-be, ami tök egyformán néz ki. Mindegyik dízel, egyikben 160, másikban 270LE-s a motor (csak írtam vmit), autópályán tempomattal 130-al na mond meg 16/16 melyikben ülsz. Nem tudod. És miért nem? Mert nem tudod a kocsi határait feszegetni.
Ez PC-s zenehallgatásra ugyanígy igaz.

Eleve: Legtöbb pc-s hangfal digitális erősítőt használ, már el is kenődik az a kis különbség. Legtöbb alaplapi hangkari színez, már el is tűnik a kis különbség. Drágább hangkarikról is kiderül néha ez az, pl Audigy2 kamu 96khz, már el is tűnik a különbség, PC-s hangfalakat legtöbbször úgy csinálják meg, hogy "szépen" szóljon, hogy kiemelik a 100hz környékét, hogy teltebbnek tűnjön a mély, és 5khz környékén, hogy szépen csilingeljen. Ezek miatt nehezebben hallod meg, ha egy halkabb középhang eltűnne. Mert egy jó rendszeren -20db-en szólna a többi mellett ez a hang, pc-s hangfalon meg -30 -40db-el.

Aki innentől úgy érzi, hogy egy PC-s foobar abx teszt hiteles, hát......

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#673) Thome válasza envagyok (#645) üzenetére


Thome
addikt

Nincs is sok kifogás felsorolva... :N

(#674) envagyok válasza #71562240 (#671) üzenetére


envagyok
veterán

+1
Itt írtam: "minden jellegű reprodukció csökkenti valamennyire a hangzás minőségét. (Igen, a flac is, a cd is, és a bakelit lemez is.)"

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#675) arnyekxxx válasza benedekco (#666) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem beszélve a múlt század eleji anyagokról amiken még szín se van meg ilyen elbaszott négyzet aránya van

Bár nem négyzet, de a "Nyugaton a helyzet változatlan" eredeti változata 1930-ban készült (fura ugy nézni, hogy tudod a szereplőknek az 1. VH nem az 1. VH volt hanem A VH) és baromi jó film mai szemmel is.

(#676) szaszlaci válasza envagyok (#647) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerintem tízből kilenc és fél, magát vájtfülűnek tartó elhasalna már itt is:
CD FLAC vs. 192 kbps VBR OPUS.

Te, Többiek, Kammemer, hallasz ezek között különbséget?
Nem az érdekel, melyik a veszteséges, csak hogy mégis mit kéne meghallani. Mert én első nekifutásra semmi eltérést nem fedezek fel. Azt merem mondani, ugyan úgy szól mind a kettő. Hifista placebo, ha valaki mégis hallja, ami nincs.
(A CD FLAC újramintavételezésre került 48 kHz-re. Ez annyi, amennyit az OPUS is használ.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#677) szaszlaci válasza envagyok (#665) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hiszed vagy sem, de érett érzelmi világú ember oltári magasról tesz rá, hogy egy adott nick mögött lévő akárkinek milyen cuccai vannak, milyen a hallása, miféle karriert futott be. Ahogy az sem érdekli, mit gondol az ő zenei állományának tárolását érintő adattömörítési szokásairól.
Nem akarja önmagát bizonygatni.
Nem ezek határozzák meg az értékedet, csak akkor, ha te így döntesz.

Ahhoz viszont elég elolvasni az előző ötven hozzászólást, hogy egyértelmű legyen, a Jóhangzás Tanúi erőltetik a téveszméiket itt, és nem fordítva. Tudásnak nyoma sincs, van helyette tíz kötetre elegendő ködös hiedelem, okoskodás, anekdotázás és felsőbbrendűség érzés.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#678) lezso6 válasza envagyok (#672) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tökmindegy mennyi időt szánsz egy tesztre. Szóval ha 5 másodperc után hallod, akkor egy 16/16 teszt 1-2 perc alatt megvan. Csalni nem lehet vele, hogy megosztod a használt FLAC és MP3 fájlt és a foobar ABX reportot, akkor annak ellenőrzésével egy pillanat alatt bizonyítható, hogy hiteles a teszt.

Ezzel a "zavar a pc hangja", "minek???", stb hozzállásoddal egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem mered tesztelni.:))

Az pedig megint szalmabáb-érvelés, hogy a PC-s hangfalak ellen érvelsz, aztán ezt kiterjeszted a PC-s szoftverekre. :D Nekem meg amúgy nem is PC-s hangfalam van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#679) CPT.Pirk válasza envagyok (#672) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egész Audigy széria (mert mind ugyanazt a procit használta) jellemzője, hogy nem tudta a megadott paramétereket, legfeljebb csak bizonyos rikta esetekben, de az meg nem az átlagos felhasználás volt.
A későbbi X-FI széria már ilyen szempontból normális volt, de ott meg a gyári driver "chrystalyzer" funkciója ölte meg a hangzást, mert nélküle elég lapos volt a kártya hangja, vele meg úgymond szépen szólt, csak nem az eredeti felvételt hallottad... Volt is valami váltás benne zene meg game mód között, tiszta agyrém.

Normál / megfizethető árú PC-s hangkártyák közül talán csak az Asus Xonar kártyák tekinthetőek megfelelőnek erősítő meghajtására. (külső dac-ot most nem nézve)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#680) UnA válasza envagyok (#665) üzenetére


UnA
Korrektor

Már csak azt nem értem, hogy ha a jó zenét szereted, akkor miért nem a zene a fontos, hanem csak annak egyfajta felszínes megközelítése – mint számok, görbék, formátumok és adatprotokollok? Ha nem ez lenne a fontos, akkor nem akarnál ezen vitatkozni.

És ennek nincs köze a saját zenei teljesítményhez (zenélés, éneklés), mert az szükségszerűen valódi lesz, és nem csak a megélt valóság egy többszörösen átalakított lenyomata.

(#681) envagyok válasza szaszlaci (#677) üzenetére


envagyok
veterán

Tényleg???
Ki írta meg már kb tucatszor, hogy nem érdekel ki mit gondol, és nem kérek választ?
És ki kapott egy újabb adag kötekedést pár percen belül ennek ellenére mindig?
Viszont ha már jön ellenem nekem címezve, válaszolva valami, arra kell válaszolni, mert ha nem válaszolok, úgy néz ki elfogadom, ami címezve lett nekem..
És sajnos vagy nem sajnos a flac vs mp3 különbség kérdésben köze van az egyén zenei érettségéhez, és a technika minőségéhez, amin zenét hallgat. Van egy minőségi szint, ami alatt tényleg nem hallani.
Az is hibás megállapítás, hogy emiatt bárki is felsőbbrendűnek gondolná magát.
Sőt.. Én sokszor kívántam már, bár lennék valami egyszerű proli, aki eljár melózni, leteszi a munkát, aztán hazamegy, egy sör mellett megnézi a meccsét, utána megdugja az asszonyt, és nem törődik vele, mi lesz holnap.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#682) envagyok válasza UnA (#680) üzenetére


envagyok
veterán

"Már csak azt nem értem, hogy ha a jó zenét szereted, akkor miért nem a zene a fontos, hanem csak annak egyfajta felszínes megközelítése – mint számok, görbék, formátumok és adatprotokollok? Ha nem ez lenne a fontos, akkor nem akarnál ezen vitatkozni."

előbb a válasz, ha visszaolvastál volna:
"zenét nyugodt körülmények között hallgatok, beleélem magamat, és ha szépnek tartom, el is érzékenyülök. Na ez nem sikerül MP3-al. "

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#683) lezso6 válasza envagyok (#681) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Ki írta meg már kb tucatszor, hogy nem érdekel ki mit gondol, és nem kérek választ?"

Gyerekes dolog nem felelősséget vállalni azért, ami írsz, majd mindig besértődni, amikor valaki nem ért veled egyet. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#684) Thome válasza envagyok (#682) üzenetére


Thome
addikt

Kérlek ne folytasd.

Mármint, engedd el hogy mit mondanak a többiek, ha nem inged, ne vedd magadra, ne állj bele.
Mindenkinek jobb lesz.

:R

(#685) envagyok válasza lezso6 (#683) üzenetére


envagyok
veterán

Te csak kötekedni tudsz.

Veled akkor fogok szóba állni, ha majd ha letöltöd a pár napja linkelt albumot, átkonvertálod mp3-ba, és meghallgatod egy normális hangrendszeren, nem foobarral, PC-vel.
Addig csak sárdobálás. Én az adott albumon hallottam különbséget.
Ha nem hallasz, akkor lejöhetsz hozzám ha időm engedi, és csinálhatunk közös tesztet.

@Thome
Igazad van. Így is teszek, sőt már pár napja tettem volna, csak mindig zúdul egy adag hádejobbazmp3 megtehülye vagy hsz a nyakamba.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#686) qnadam válasza lezso6 (#678) üzenetére


qnadam
veterán

azt végülis meg lehet csinálni, hogy küld egy számot, abból valaki visszaküld tíz példányt, amiből valamennyi mp3-ba volt tömörítve és vissza, a maradék meg nem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#687) lezso6 válasza envagyok (#685) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neked kell bizonyítani, hogy hallod. Ugyanis nem én, hanem te állítottad ezt, hogy simán hallod a különbséget, s PC-n tesztelted, szóval simán jó a foobar ABX. Nagyon ki akarsz bújni a PC-s ABX teszt alól a hifire tereléssel, ez már kezd nagyon szánalmas lenni így. Pedig az elején még bőven PC-vel tesztelted az MP3-at a FLAC ellen, ráadásul egy sima gagyi PC-s Bose szettel.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#688) envagyok válasza lezso6 (#687) üzenetére


envagyok
veterán

Hülyeséget írsz megint. Te vagy iszonyat szánalmas.
Jól látom, hogy társasházban laksz veszprémben a 2 körgyűrű közt, 2 kollégium mellett egy lakótelepen?
Akkor ne csodálkozz ha nem fogsz semmit se hallani.

Én itt befejeztem.
Hallgassatok MP3-at :R

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#689) lezso6 válasza envagyok (#688) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nulla érv + személyeskedéssel befejezni a legjobb. :K :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#690) envagyok válasza lezso6 (#689) üzenetére


envagyok
veterán

Te szoktál... #687
Már látom milyen ember vagy: [link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#691) lezso6 válasza envagyok (#690) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez már személyeskedés v2.0. A többit légyszi privátban küldd, ne zavarjuk itt a többieket.

Amúgy nem is értem mi a gond a bejegyzéssel. Ja, és te vagy a fogó!

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#692) Thome válasza lezso6 (#691) üzenetére


Thome
addikt

Biztos nv fan. ;]

(#693) PuMbA válasza envagyok (#682) üzenetére


PuMbA
titán

"zenét nyugodt körülmények között hallgatok, beleélem magamat, és ha szépnek tartom, el is érzékenyülök. Na ez nem sikerül MP3-al."

Nálam ez inkább a lelki állapotomtól függ :) Volt, hogy majdnem sírtam 8 éve egy számtól, buszon egy alsó kategóriás okostelefonnal meg egy 1500Ft-os fülessel MP3-mal, de ugyanezt a mostani JBL monitorok is ki tudják váltani FLAC-val, ha olyan hangulatban vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#694) Thome válasza PuMbA (#693) üzenetére


Thome
addikt

Ha elakarok érzékenyülni, elég ha belenézek a pénztárcámba... Na off vége... :DDD

(#695) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak, hogy legyen valami ON, én ezt ajánlom, rengeteg mindent tisztába tesznek benne:

Audio Myths Workshop

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#696) benedekco válasza arnyekxxx (#675) üzenetére


benedekco
addikt

A könyvet olvastam (kemény anyag volt, de jó) a film még nincs meg, kössz a tippet. És mivel fekete fehér, talán nem is olyan horror mintha ma készülne és tonna számra szórnák a kecsapot. Szeressük az ilyesmit :)

re: lezso6
Autofelláció. Ez egy nagyon szép kifejezés. Nem tudtam róla eddig, ma is tanultam valamit, köszönöm neked. :R Persze fontos róla tudni azt is hogy "ízületi sérüléseket okozhat".
Amúgy ezt a workshop videót meg aztán végképp nem fogja megnézni, EGYÓRAHOSSZÚÁÁÁÁ.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#697) lezso6 válasza benedekco (#696) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, isten ments. :D Egy vitába érvként egy órás videót behozni azért erősen khmm. Habár van rosszabb, amikor egy vitában az egyik fél azt mondta "Olvasd el XY könyvet és utána beszélhetünk tovább a témáról". Igazi gerinctelen húzás. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#698) proci985 válasza envagyok (#672) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Drágább hangkarikról is kiderül néha
:DDD :DDD :DDD

pcs hang temaban ezt komolyan gondolodl? egy 20 eves hangkartyabol meg pcs hangfalakbol vonsz le kovetkeztetest, amikor itt kb mindenki kulso DACrol es AMProl beszel?

csak hogy helyretegyuk: pcs hangkartyak kozott a jobbak gyakorlatilag kulso DAC / AMPok. az Asusnal ez pl a Xonar Essence One, ami nemi DSD / op-amp csere utan egy 500-600 euros kulso stereo erosito. az utodja az One MKIII konkretan 1500 eur, igaz ott mar op-amp rollra nincs szukseg. es ez egy pcs eszkoz. az emlitett audigy2 olcsobb volt anno, mint a ket muses02 a fules kimenetem elott (de a DSD chippel biztosan), csak hogy legyen perspektivad.

hangfalakra meg... van HDMI, nekem konkretan egy Yamaha + Klipsch 5.2 log a pcre (is) kotve.

pl lezsonak meg studio lanca van otthon, mielott meg nagyon beleelned magad, hogy a Z5500+Audigy2 az premium PCs hang.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#699) M@cika


M@cika
őstag

Szép teljesítmény 700 hsz egy ilyen témában. Csak teljesen felesleges. Aki akarja az 64 kbps MP3-at hallgat, aki meg akar az lossless formátumot hallgat. Kinek mi a jó. Szerintem hülyeség egymás torkának ugrani hogy hazudsz, még nem mered bevállani meg ködösitesz meg személyeskedsz meg az én apukámnak CSÉB-je van.

Nasit a kis fehér medvének!

(#700) envagyok válasza proci985 (#698) üzenetére


envagyok
veterán

"itt kb mindenki kulso DACrol es AMProl beszel?"
Mindenki, értem, csak akkor azt nem fogom fel, miért nem hallják meg, hogy ront az MP3 a zenén?
Csak 10 hozzászólást linkelj, 10 különböző embertől, és akkor üsse kavics elfogadom a mindenki kifejezést.
És akkor kinek is van konkrétan itt " One MKIII"???
Vagy csak beszélünk róla?
A Yamaha erősítők hangja nem tetszik nekem, de ez személyes szubjektív vélemény.
Ahogy a Klipsch-ek hangja sem, de ez is szubjektív, ennek ellenére minden tiszteletem a tied, ha neked bejön, akkor jó.
A "studio lanca" az mi? Lemaradtam valamiről?

Megvan az egész sorozat hangkariból, SB16-tól kezdve awe32, awe64 gold, gravis ultrasound, audigy-k x-fik, mert gyűjtöm őket.
Valóban picit rosszul fogalmaztam az audigyvel kapcsolatban, mert a volt szót oda kellett volna biggyesztenem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.