Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) borix válasza Dare2Live (#796) üzenetére


borix
őstag

Megvannak a bakelitnek és a digitális forrásnak az előnyei és a hátrányai.
Mikor bejött a CD korszak lesöpörte a bakelit korszakot gondolom megvoltak az előnyei...
Mostanában megint divat lett a bakelit lemezek, jönnek is az emberek, hogy a digitális forrás menyire hallgathatatlan számukra.
Az agyon hallgatott, karcolt, hangszedő tűvel felszántott bakelit lemez az tuti. :O
Srác beszél is erről, hogy pl vett 3 db bakelit lemezt és mind a három kuka mert silány minőségben voltak elkészítve. [link]

[ Szerkesztve ]

(#802) szazbolha válasza Dare2Live (#790) üzenetére


szazbolha
addikt

"És akivel végigcsináltattam egy vaktesztet jópár nagy hifissel, zenésszel jellemzően még ezt a 10%ot se tudta. Jellemző a 0%."

Ez igen fura... ha random találgatok, akkor is 50%-nak kéne kijönnie.

(#803) liszi70 válasza szazbolha (#802) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem nem a teszten belüli találati arányról, hanem a tesztek sikerességének százalékos arányáról beszélt.

[ Szerkesztve ]

(#804) Dare2Live válasza szazbolha (#802) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

0%nak jott össze 80%+

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#805) szazbolha válasza Dare2Live (#804) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez már hihető, ha elég nagy számú tesztet végeznek.

(#806) -Skylake- válasza borix (#798) üzenetére


-Skylake-
addikt

Kicsit offtopik de ezzel a hszel tökéletesen rávilágítottál arra ami nekem személyesen a legnagyobb problémám az egész audio világgal , mégpedig ez a tömény és végtelen SZNOBIZMUS , hogy aki el tudott költeni 76ezer forintot egy erősítőre az már hangversenyen meg mozarton kívül mást meg se hallgat mert "csakazazene". Epiclol de tényleg. Ennél nagyobb trigger nincs is. Egyébként meg kurvára lekezelő vagy nagyjából és akkor finom voltam , plusz nemtudom mire vagy fel ezzel , remélem eljársz kortárs művészek kiállításaira is és elmondod mindenkinek , hogy képet csak a 16.századig festettek ami utána van az neked már nagyon mainstream. lol ember......

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#807) CPT.Pirk válasza borix (#801) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem megvan az ACDC Powerage és az Iron Maiden Number of the beast albuma mind digitális FLAC, mind bakelit formátumban. Megvan hozzá a JLH 75W saját építésű végfok a szép méretes Pio erősítőben, ehhez méretes hangfalak társulnak és PC-s meghajtást egy Asus Xonar DX hangkari csinálja.
A bakelit (ami sosem készült bakelitből) is erre a JLH erősítőre van kötve, szóval a körítés ugyanaz. Maga a lemezjátszó meg egy 80-as évekből származó, direkt hajtásos, linear tracking rendszerű nem bóvli cucc, de nem is egy drága valami.

Mindkét verzió nagyon jól szól, de a bakelit verzió bizony egy kicsit élet telibbnek hat. Főleg a mély az, ami jobban emlékeztet arra, amit egy rendesen hangosított koncerten hallasz. Nehéz leírni szavakkal, de nincs köze a sznobsághoz, egyszerűen _szerintem_ egy kicsit jobb.

Ez olyan, mint a csöves erősítő téma. Amíg valaki nem hallott normális csöves erősítőt szólni, addig hiába is olvas a csöves hangzásról, nem fogja tudni miről van szó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#808) Hieronymus válasza Dare2Live (#796) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Talán nem olvastad el eléggé alaposan a szaszlaci (#783) hozzászólását.
Érdemes, mert kiderül miért nem kommentálta senki. Tulajdonképpen mesterműnek tekinthető és indulhat az év legjobb hozzászólás címért.
Nekem például hónapok óta furdalja az oldalam, a tesztelt zene melyik változata tetszett neki rosszabbul, de nem merem megkérdezni. :DD :DDD :DD :C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#809) borix válasza CPT.Pirk (#807) üzenetére


borix
őstag

Mindenki magából indul ki, a 0 induljunk ki.
Nyilván akinek odahaza van 300-400db bakelit lemeze nem fogja kidobálni de a nulláról felépíteni egy rakás pénz beleöléssel járna annyit meg nem ér, csak akinek van rá sok felesleges pénze.
Lehet venni használtan olcsóbban igaz, hogy mennyire lesz leharcolva meg hangszedő tűvel felszántva az más kérdés + lehet szaladgálni lemezre vadászni akinek van sok ráérő ideje tegye...

[ Szerkesztve ]

(#810) CPT.Pirk válasza borix (#809) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van 3 saját lemezem, meg egy lejátszóm. A lemezek 3-4e forint körül mennek boltban és nyilván karcos példányért nem adunk pénzt... A lemezjátszó volt 10k, szóval nem egy extrém költséges hobbi...

Időnk meg arra van amire szeretnénk fordítani, a költségeket nem tartom hihetetlen nagynak annak tükrében, hogy a 100+e forintos okostelefonokat is tucatjával veszi a nép, hogy jobban pörögjön rajta az aktuális nyomkodós játék.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#811) dabadab válasza CPT.Pirk (#810) üzenetére


dabadab
titán

"és nyilván karcos példányért nem adunk pénzt"

" I will not buy this record, it is scratched." :DDD

Nekem egyébként gramofonlemezeim vannak itthon, szerencsére nem kell megmagyaráznom senkinek, hogy azok tulajdonképpen jobban szólnak mint bármi :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#812) #64791808 válasza gorgo (#200) üzenetére


#64791808
törölt tag

semmi...

[ Szerkesztve ]

(#813) CPT.Pirk válasza dabadab (#811) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az olyan mint a TV a Futuramaban... "nagyobb a felbontása mint a valóságnak" :))

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#814) lezso6 válasza CPT.Pirk (#813) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anno közel 20 éve a Shader Model 2.0 kapcsán ment ez, hogy szebb, mint a valóság. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#815) borix válasza CPT.Pirk (#810) üzenetére


borix
őstag

Mindig az nyomja a minőségi dumát akinek vagy olcsó fejese van vagy gagyi hangfala stb... nekik az mp3 minősíthetetlen gagyi, a digitális zene egy sz.r.
Veszel egy használt lejátszót 50-60K veszel bele egy tűt 100k, át kábelezés stb... már szóljon valahogy, és ellehet kezdeni venni a lemezeket. [link] [link] [link]
Ne haragudj de amit te csinálsz azzal a pár lemezzel meg azzal a lejátszóval az csak bohóckodás.

dabadab
Nem lehet olyan gagyi, leharcolt a bakelit lemez hogy az valakinek akkor is ne legyen...

[ Szerkesztve ]

(#816) CPT.Pirk válasza borix (#815) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Linkelheted nyugodtan a drága lemezeket, miközben beestem a lemezkuckóba és éppen ott virított egy gyűjteményből előkerült Iron Maiden lemez a pulton, amin nem láttál karcot. Kértek érte 3500Ft-ot védőtokkal... Kell egy kis szerencse az élethez. :)

A 160k plusz átkebelezés egy használt lemezjátszónál meg bocs, de nem életszerű. Pénzből élek, így én a jó ár / érték arányra megyek rá, nem az übermensh+++ szintre. Hívd aminek akarod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#817) borix válasza CPT.Pirk (#816) üzenetére


borix
őstag

Ez az egész dolog itt átment egy olyan szürreális irányba mintha a vak és a látó ember összeveszne azon, hogy a vak állítja ha elvennék a fehér pálcáját akkor is ő érne hamarabb haza, majd ezen jól összeveszve ütnék egymást.

[ Szerkesztve ]

(#818) CPT.Pirk válasza borix (#817) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pár száz hozzászólás után minden topikban ez van. Ilyenkor jönnek a bújtatott véleménynyilvánítások meg hasonló dolgok a posztokban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#819) Donki Hóte válasza CPT.Pirk (#810) üzenetére


Donki Hóte
veterán

10 eFt körül normálisan szóló hangszedőt sem kapsz (a Bakancsos utcai piacon sem, nemhogy Jófogáson/Vaterán), szóval egy 10 eFt-os komplett lemezjátszó az egy 128 kbps MP3-nak felel meg :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#820) CPT.Pirk válasza Donki Hóte (#819) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Te sem jártál még a Pécsi Vásárban, az tuti!

Amúgy nem tudom átjött-e, hogy nem mai példány, újkorában nem ennyibe került. Az új gyártású lemezjátszók árait én is láttam, kissé el vannak szállva, miközben kérdéses, hogy mit tudnak nyújtani annyi pénzért...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#821) Frawly válasza szaszlaci (#783) üzenetére


Frawly
veterán

De ugye most megint trollkodsz, és csak nekem nem jön le az irónia? Digitális másolat ugyanolyan minden egyes alkalommal. Ugyanazok a bitek. Ez a losslessnek a lényege. Az mp3 más téma, az veszteséges.

Egyébként én meg analógra nem bírnék már visszamenni. Kicsi dinamikai tartomány, wow/flutter lép fel, nagy zaj/jel arány, stb.. Ezeket a gondokat a digitális tárolás megoldotta, egyenletes, ingadozásmentes a lejátszás sebessége, nagyobb a dinamika, sokkal kisebb a zaj, stb.. Könnyebb tárolni, másolatot készíteni, szerkeszteni, különböző eszközök és lejátszók között mozgatni, netről hallgatni útközben egész diszkográfiákat és zenegyűjteményeket.

Analógot már csak akkor hallgatnék, ha olyan anyagról van szó, amit nem adtak ki digitálisan. Vagy pl. azért, mert loudness war időszaka előtti, normális keverésű.

Ha tényleg nem csak trollkodsz, akkor eldönthetnéd, hogy akkor most mi van. Te írtad a cikket, hogy neked jó az mp3. Erre most vakteszt alapján mégis FLAC. Engem nem érdekel melyikre teszed a voksod, de ez a felemás vélemény, ami ingadozik, mint a szél, az szerintem kicsit gáz. De ha csak nekem nem jött le megint smiley híján az irónia, akkor előre is bocs mindenkitől.

(#822) dabadab válasza Frawly (#821) üzenetére


dabadab
titán

Persze, hogy paródia volt.

DRM is theft

(#823) borix válasza Frawly (#821) üzenetére


borix
őstag

Irónia pedig rendesen.
Átmásolja a zenei fájlokat egy másik mappába és már azzal bukta a digitális zene bizonyos részét. Vaktesztnek így már semmi értelme, hogy nyilvánvalóvá vált veszteséges lett a veszteség mentesnek hitt FLAC. ;]
Mi lett volna ha MP3 másol abba rossz bele is gondolni...

[ Szerkesztve ]

(#824) Tulku válasza borix (#823) üzenetére


Tulku
veterán

"Átmásolja a zenei fájlokat egy másik mappába és már azzal bukta a digitális zene bizonyos részét. "

Oszt hogy?

(#825) lezso6 válasza Tulku (#824) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neked is cserére szorul az irónia-métered. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#826) Tulku válasza lezso6 (#825) üzenetére


Tulku
veterán

Sose vót...

(#827) Degeczi válasza Tulku (#826) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig bohócnak illene legyen :)

(#828) samujózsi


samujózsi
tag

Ki tudnátok segíteni?
Keresnék jó minőségű zenét a youtube-on.
A stílus mindegy, ha zene szól a felvételről, csak kíváncsi lennék, hogy tényleg az összes youtube-képes lejátszóm ilyen gyenge vagy csak azok a felvételek vannak nagyon durván el...va, amiket szeretek hallgatni.
Privátban is jöhet, sőt...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#829) szazbolha válasza dabadab (#811) üzenetére


szazbolha
addikt

"Nekem egyébként gramofonlemezeim vannak itthon"
-
Nekem meg kazettáim, amit saját magam vettem fel az Ikarusban a Kontroll Csoport záróbulijám.
83-ban....

(#830) szazbolha válasza Donki Hóte (#819) üzenetére


szazbolha
addikt

A bakancsoson nem hangszedőt kell venni, hanem rántott húst.

(#831) cappa72 válasza szazbolha (#829) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem meg kazettáim, amit saját magam vettem fel az Ikarusban a Kontroll Csoport záróbulijám.
Ugye bedigitalizélted?
Az nem lehetett rossz koncert...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#832) PuMbA válasza samujózsi (#828) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Nesze :)

[ Szerkesztve ]

(#833) samujózsi válasza PuMbA (#832) üzenetére


samujózsi
tag

Köszi.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#834) PuMbA válasza samujózsi (#833) üzenetére


PuMbA
titán

Mert milyen YouTube képes lejátszód van? :) Ha meg tudod rajta nézni és OPUS vagy AAC hangkodekkel játssza le a hangot, akkor biztosan nincs gond vele, hanem valami más lesz.

[ Szerkesztve ]

(#835) borix válasza samujózsi (#828) üzenetére


borix
őstag

pl ezek elég jók, szinte CD minőség igaz 20kHz vágva vannak. [link] [link] ránéztem progival is nincs nagy eltérés a saját és a youtube verzió között.

[ Szerkesztve ]

(#836) samujózsi válasza PuMbA (#834) üzenetére


samujózsi
tag

Laptop és mobil, különböző böngészőkkel. :)
A laptopom ugyan elég ócska hangrendszerű, de még ahhoz képest is borzasztóan szól a youtube (sima zenelejátszás nem olyan sir Nyű)

borix: wow... Na ezt akartam hallani! Ez sokkal jobban szól az mp3-ban lévő saját változatnál. :)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#837) szazbolha válasza cappa72 (#831) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem... mert volt egy 20 éves kihagyásom.
Egyébként a nagyját kiadták CD-n (asszem kékes a borítója). Ez egy dupla koncert volt szinte az összes zeneszámukkal.
A kazettát (az eredetikről másolt válogatást) évekig hallgattam, olyan minőségben ami ma elképzelhetetlenül gyenge.
A CD már nem adja a hangulatot. Így működik ez.

(#838) PuMbA válasza samujózsi (#836) üzenetére


PuMbA
titán

Amit a YouTube hangminőségért tehetsz, hogy váltasz Windows 10-re, ha még nem tetted :) Böngészők között nincs hangminőség különbség.

[ Szerkesztve ]

(#839) samujózsi válasza PuMbA (#838) üzenetére


samujózsi
tag

Linuxról? Kizárt :)

Egyébként mobilon a fenti Metallica nagyon jól szól, eltérően attól, amit ma reggel hallgattam, egy másik user által feltöltve.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#840) PuMbA válasza samujózsi (#839) üzenetére


PuMbA
titán

Nem gondoltam, hogy Linuxod van :)

"Egyébként mobilon a fenti Metallica nagyon jól szól, eltérően attól, amit ma reggel hallgattam, egy másik user által feltöltve."

Persze, mert amit borix linkelt, az a Metallica hivatalos csatornájának feltöltése. Szinte teljesen okafogyottá váltak a felhasználói zene felöltések és ne is keresd őket, mikor már 1 éve minden előadó ingyen felrakja az összes zenéjét a csatornájára. Erről beszéltem nemrég a topikban :) Ha YouTube-on rákeresel számokra, akkor az első oldalon tuti megtalálod a hivatalos változatot is, ami tuti jól fog szólni.

[ Szerkesztve ]

(#841) samujózsi válasza PuMbA (#840) üzenetére


samujózsi
tag

Most meg nem mondom, melyik együttes hivatalos csatornáján szörnyülködtem legutóbb. Torz volt, recsegett és kb egy Sokol rádió minőségét hozta... Szóval az "official" nem garancia a minőségre :(

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#842) PuMbA válasza samujózsi (#841) üzenetére


PuMbA
titán

Jó, hát például főként metál zenénél ne várj sok mindent. Basszusgitárt kihagyják a keverésből meg ilyeneket csinálnak :D Borzalmas... már a pop számok keverése is sokkal jobb lett az utóbbi években. Ezen kívül én még nem vettem észre hivatalos csatornánál rossz minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#843) proci985 válasza PuMbA (#842) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

par eve volt egy valtas.

Nine Inch Nailsnel mondtak, hogy lesz majd hivatalos Tension turnelemez. aztan persze miutan felraktak 1080pben (koncert viszonylatban) szuper hangminoseggel a koncertet abbol nem lett semmi. kar, pedig egy idoben neztem, hogy mikor jon-e mar ki. de teljesen egyertelmu, hogy ezt a felvetelt anno a BR kiadas ala szantak, ld tisztan szol a dob es a vegen a szaxofon is, tehat valaki figyelt arra, hogy megfelelo legyen a felvetel.

nekunk meg mazlink volt mert a turne elejen meg az elso setlisttel mentek (ami felkerult), mig a masodik feleben az "assault" setlist ment, amibol kb a stockholmi volt a legkemenyebb es mi ott lattuk oket.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#844) szaszlaci válasza Frawly (#821) üzenetére


szaszlaci
addikt

"De ugye most megint trollkodsz"
Persze, de szándékaim szerint először, nem megint.

"ha csak nekem nem jött le megint smiley híján az irónia"
Bocsánat, pótlom:

:) :)) :D :DD :DDD :N :( :(( :((( :o :O ;] :P ;) :B :K :U :C :F :Y :R

Ja, ez most megint trollkodás volt.
Pardon, a szmájli: ;]

Más, moderátorhoz:
Ha van itt, aki szerkeszteni tud korábbi hozzászólást, legyen már olyan kedves ennek a végére egy sorközzel ezt beszúrni:

Ui: ez az egész csak vicc volt, nehogy valaki komolyan vegye!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#845) szaszlaci


szaszlaci
addikt

A rend kedvéért csináltam egy igazi ABX tesztet, CD FLAC vs. 320 MP3.
Teljesen komoly, nincs irónia. Szmájli se.

Bár meggyőződésem, amit a cikkben és a topikjában is írok, miszerint nem lehet hallani az eltérést. Ennek ellenére teljesen nyitottan álltam a teszthez, képes vagyok félretenni az elfogultságomat, szerettem volna hallani különbséget. Hiszen igazán jó vicc lett volna ezek után.
Nos, igazi retro hangulatom lett, mert hallottam eltérést, az egyik szellősebb, könnyedebb volt. Visszakapcsolásnál is ott volt az eltérés. (Persze nem a tudatom képzelte oda a különbséget, miután az egyiket kineveztem a szellősebbnek. Ilyen nincs. Ez utóbbi irónia volt.)
Kíváncsian vártam az eredményt, ismét irónia nélkül.

5/10. Tehát 50 %. LOL és szmájli :))
Szóval engem megerősített, hogy minden igyekezetem ellenére jelen van a placebohatás, valamint nem lehet hallani az eltérést, csak amit odaképzel az ember. Akarom mondani én nem hallom a saját rendszeremen.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#846) Elf


Elf
aktív tag

Teljesen komoly hozzászólás:
Köszönöm srácok, tök jó volt olvasni a hozzászólásokat.
Csak szőr mentén érdekel a téma és sok mindent megtudtam ebből a topicból ami hasznos és/vagy érdekes.
A digitalizálásról, a hangképről, meg a sokféle emberi igényről.
Köszönöm! :R

Olyan rohadt szerencsés vagyok hogy a számomra legkedvesebb zenék C64-es SID formátumban vannak mert ennél aztán senki nem mondhatja hogy nem elég a bitráta. :D

[ Szerkesztve ]

(#847) liszi70 válasza szaszlaci (#845) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nono, azért létezik olyan is, hogy nocebó! :D

(#848) dabadab válasza Elf (#846) üzenetére


dabadab
titán

A SID (többek között) azért tudott olyan jól szólni, mert a DAC-ok (csatornánként egy, szóval összesen három) nem vacak 44 kHz-en, hanem 1 MHz-en mentek, ami gyakorlatilag elintézte az aliasing zajt még úgy is, hogy csak 8 bites felbontása volt (aztán ezeket még opcionálisan át lehetett küldeni az analóg rezonáns filteren, amiból sajnos csak egy volt).

DRM is theft

(#849) szazbolha válasza szaszlaci (#845) üzenetére


szazbolha
addikt

"Akarom mondani én nem hallom a saját rendszeremen."
.
Lehet nem figyeltem, de nem látom, hogy milyen rendszerrel végezted el a tesztet.
Felmerülhet egy kérdés a kétkedőkben, hogy a két forrás között esetlegesen létező különbséget elfedi a hangrendszer jelátviteli hibája és/vagy a környezet amiben hallgatod..

(#850) qnadam válasza Elf (#846) üzenetére


qnadam
veterán

sidet hallgatni kicsit olyan, mintja Vangelistől nem lemezt vennél, hanem meglennének otthon a hangszerei, és midi szekvenciákat küldenél rájuk :DDD (tudom, tudom, ez nem ilyen egyszerű)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.