Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) dabadab válasza Donki Hóte (#950) üzenetére


dabadab
titán

"Dobálózol az 5 GB adattal, pedig az pont egy vinyl nagylemez 192/24-es felbontásban elkészített RIP-jének felel meg"

Csak hát annyi adat valójában egyáltalán nincs a bakeliten, annak a 90+ %-a sima zaj.
Ahogy mondtam, azzal a híres bakelittel már azt se lehet megcsinálni, hogy egy CD-nyi adatot rögzítesz arra és azt visszanyered úgy, ahogy volt.

DRM is theft

(#952) proci985 válasza szaszlaci (#937) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

spotify ogg vorbist hasznal, legalabbis a premium ami 320kbps. na akozott es az ingyenes kozott tenyleg azonnal hallani a kulonbseget vakon is (parszor visszavaltott a spotify simara nekem meg gyanus volt, hogy miert szol ilyen rosszul hirtelen).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#953) Donki Hóte válasza bambano (#949) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A zenehallgatás egy szubjektív műfaj, próbálják sokan számokba önteni, meg grafikonokkal leírni, de szerintem felesleges :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#954) Dilikutya válasza proci985 (#952) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az ingyenesnek pont az a lényege, hogy jól halld a különbséget a premiumhoz képest, és fizess is érte. :) Az ingyenes szükségszerűen hallhatóan rossz. Amivel önmagában semmi gond, hisz ingyen van, de a topikban még egy sor erejéig felhozni is kár szerintem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#955) dabadab válasza Donki Hóte (#953) üzenetére


dabadab
titán

Viszont van egy csomó jól mérhető és számszerüsíthető része, ott meg pillanatok alatt kibukik a bullshit. Márpedig most pont egy ilyen részen jársz.

DRM is theft

(#956) Pxs


Pxs
aktív tag

FLAC és 320 Kbps MP3 között még csak-csak bemondható, hogy az előbbi a placebo miatt szól jobban, de valahogy nehéz placebonak venni azt, amikor egy klasszikus DSD-t a foobarban először meghallgatva úgy éreztem, hogy mentem lefosom a bokámat, annyira életszerű volt a hangzás, térérzet, minden. FLAC-ban pl. a közönség tapsolása sem volt ennyire élethű, tényleg mintha élő előadás lett volna. És ez nem hi-end cuccon, hanem egy laptop + PreSonus Studio 26 USB kártya + AKG K550 fejes kombinációval (ASIO driverrel, természetesen...de a kártya nem képes hardveres DSD-dekódolásra). Meg feltételezem, ha elkezdi az ember EQ-n állítgatni a dolgokat, a FLAC kevésbé lesz kényes rá. Ideje csinálnom egy A/B vaktesztet. :)

(Amúgy az írás címét először úgy értelmeztem, hogy kivezetik a FLAC formátumot...)

[ Szerkesztve ]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#957) dabadab válasza Pxs (#956) üzenetére


dabadab
titán

"valahogy nehéz placebonak venni azt, amikor egy klasszikus DSD-t a foobarban először meghallgatva úgy éreztem, hogy mentem lefosom a bokámat, annyira életszerű volt a hangzás, térérzet, minden. FLAC-ban pl. a közönség tapsolása sem volt ennyire élethű"

Ezt nemhogy nehéz placebónak venni, hanem kifejezetten annak látszik (vagy esetleg a masterrel mókoltak valamit).

DRM is theft

(#958) Tulku válasza dabadab (#957) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy látom, benned egy hivatásos non FLAC lelkészt, térítőt ismerhettem meg...nincs baj (és no offense....hogy ángliusul is leírjam), csak annyira erősen érzik vmi zsigeri utálat, hogy meg kell kérdezzem....
Akarsz róla beszélni? ;]

(#959) Donki Hóte válasza dabadab (#951) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ahogy mondtam, azzal a híres bakelittel már azt se lehet megcsinálni, hogy egy CD-nyi adatot rögzítesz arra és azt visszanyered úgy, ahogy volt.

Ezzel mi a baj, ezt hívják veszteséges tömörítésnek :K

Analóg módon nem lehet olyan másolatot készíteni, ami 100 %-ban megfelel az eredetinek.

Viszont az analóg másolás "hibái" maximum egy kis zajnövekedés formájában jelentkeznek, mert ha a digitális másolás során keletkezik hiba, akkor a hangban kimaradás jelentkezik, ami zavaróbb, mint egy kis zajnövekedés.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#960) proci985 válasza Dilikutya (#954) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az ingyenes tele van reklammal es radiova konvertalja a szolgaltatast es en eredetileg amiatt valtottam sok-sok eve

az ingyenes nem szuksegszeruen rossz, viszont megadja a valaszt arra, hogy ha tenyleg hallhatoan rosszabb a digitalis formatum minosege, akkor azt siman hallani vakteszten ugy is, hogy az ember nem tud vaktesztrol.

a topikban paran azzal ervelnek, hogy a veszteseges tomorites is szuksegszeruen rossz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#961) dabadab válasza Tulku (#958) üzenetére


dabadab
titán

???

DRM is theft

(#962) Degeczi válasza Donki Hóte (#959) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem így van, bőven akadnak analóg hibalehetőségek ezen túlmenően is...

Magnófelvételen lehetnek pl. kiesések (főként a magas hangokat érintve) akár szalaghiba- vagy elhasználódás, akár mechanikai problémák, mint szalagvezetési gond, vagy koszolódás miatt is.

(#963) dabadab válasza Donki Hóte (#959) üzenetére


dabadab
titán

"Analóg módon nem lehet olyan másolatot készíteni, ami 100 %-ban megfelel az eredetinek."

Nem is volt ilyen kérdés. Olyat viszont lehet, ahol a rögzítés hibája nem nagyobb, mint egy digitális forrás felbontása - tulajdonképpen ezt csinálja az összes mágneses meg optikai "digitális" adathordozó, ahol tulajdonképpen analóg módon van rögzítve minden, csak elég pontosan ahhoz, hogy abból lehessen rekonstruálni az eredeti digitális adatot. Namármost az a helyzet, hogy ezt egy bakelit esetén nem tudod megcsinálni a CD 650 MB-jával sem. Ezek után arról derilálni, hogy a bakelit az simán van olyan jó, mint a SACD, kifejezetten az önáltatás kategória.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#964) szazbolha válasza arnyekxxx (#936) üzenetére


szazbolha
addikt

Én is így vagyok ezzel, de ettől még nem vetem el az a gondolatot, hogy megfelelő berendezéssel és környezetben lejátszott zenei hanganyag különböző forrásokból mutathat eltérést szubjektív érzékelésünk alapján.

(#965) DzSimi


DzSimi
csendes tag

egy komoly rendszeren annyival több információt ad a CD vissza, hogy be sem raksz mp3-at. Nem véletlen jelentette ki Alicia Keys is [link], hogy az mp3 zsákutca. Köszönhetően a tárhyelek árának, már nem jelent gondot flac-ban sem eltárolni sok albumot. A flac ugye veszteségmentesen tömörített formátum, tehát CD minőség. Persze nem mindegy mivel grabbeled, ezért van a mai napig sok hifi rendszerben több százezres CD lejátszó.

WDR 3600 - Vargalex 1.1.7

(#966) borix válasza dabadab (#951) üzenetére


borix
őstag

Ebben a témában komoly szakírók, hifisták napokon át tartó vitákba lennének képesek bonyolódni... ;]
Vessük össze a 70-80 években analóg rendszerre felvett rögzített zenéket az abból digitalizált CD és az azzal járó (loudness war) jelenséggel.
Majd a mostani klasszikus zene nagy felbontásban digitálisan rögzített anyagokat kiírni bakelit lemezre amit már sokszor silány minőségben végeznek.
Akik a bakelit lemez mellett kitartanak azok szeretik megfogni a lemezeket, szeretik a folyamatot, szeretik a melegebb hangját és hogy nem összenyomott, túlvezérelt.
A lényeg az, hogy jövőre nézve bakelit felett eljárt az idő ha azt nézzük, hogy többségben silány minőségben készülnek, digitális anyagból.

(#967) Kisgépkezelő válasza proci985 (#960) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én inkább azért váltottam rá, mert az általam hallgatott stílusokon belül kezdett többször akkorává nőni a kínálatuk, mint a legjobb virágboltoknak. Ki gondolta volna, hogy ha egyszerűbb fizetni a zenéért, mint kalózkodni, akkor fizetni fognak érte? :C Ide illene még egy mindblow-os mém. Aki akarja képzelje >>>ide<<<!

(#968) bambano válasza borix (#966) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te például hogy fogsz meg egy bakelit lemezt? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#969) proci985 válasza Kisgépkezelő (#967) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

marmint boven lehagytak a viragboltot, a sima boltot, a youtubeot, es vegre nem a discogson kellett manualisan nezni, hogy mik az aktualis megjelenesek (van erre kulon funkcioja!!!!!), hanem minden egy helyen, egy kattintassal elerheto volt, tetejeben vallalhato minosegben az itthoni hangcuccokhoz? ja es egy gombnyomas valtani akozott, hogy mit / hol halgassak?

a spotify volt kb a legjobb ami a zenehallgatassal tortenhetett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#970) Donki Hóte válasza dabadab (#963) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ezt csinálja az összes mágneses meg optikai "digitális" adathordozó, ahol tulajdonképpen analóg módon van rögzítve minden

Mi van :F

Tehát szerinted a CD-n lévő pitek azok tulajdonképpen analóg jelek? Kezdesz belezavarodni abba, amit írsz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#971) borix válasza bambano (#968) üzenetére


borix
őstag

Sehogy. Nekem nem nyújtja azt, hogy bele fektessek, aki megteszi azt is megértem.
Van egy hálózati lejátszód, vagy egy előfizetésed, ha kell csatlakoztatsz egy külső HDD-t, SSD-t ez aztán a gyűjtő szenvedély, van mit rajta nézegetni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#972) Donki Hóte válasza bambano (#968) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én pl. büszkén :K

Mert arról biztosan lehet tudni, hogy nem kalózkodással, illegális letöltéssel, torrentezéssel került a birtokomba :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#973) dabadab válasza Donki Hóte (#970) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát szerinted a CD-n lévő pitek azok tulajdonképpen analóg jelek?"

Elég nehéz lenne azt állítani, hogy nem azok. Az más kérdés, hogy a kiolvasásuk után digitális adatként értelmezzük őket, de maga a pit az határozottan egy analóg dolog.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#974) Donki Hóte válasza dabadab (#973) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tudom eldönteni, hogy csak véletlenül maradt le a smiley az írás végéről, vagy komolyan gondolod a dolgot :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#975) Tulku válasza Donki Hóte (#974) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem úgy érti, hogy az a pit amit a kiolvasó kiolvas egy analóg vmi...

(#976) Donki Hóte válasza Tulku (#975) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De írta a mágnesszalagos adatrögzítést is. Mágnesszalagon is analóg jelnek tekinti a digitális 1-nek megfelelő mágneses szintet :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#977) dabadab válasza Donki Hóte (#976) üzenetére


dabadab
titán

Mert szerinted nem az? Az ethernet kábelen nem analóg jelszintek vannak? Persze, hogy ezek mind analógok.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#978) borix válasza Tulku (#975) üzenetére


borix
őstag

Felesleges elmélkedés az egész. Manapság fog valaki zeneszerkesztő szoftvereket megfelelő hardver alatta és úgy csinálhat zenét, hogy ki nem mozdult a szobából élő hangszert nem látott.
Majd a kész zenét kiírva CD-re analóggá válik mert fizikai hanghordozón van?

(#979) Tulku válasza borix (#978) üzenetére


Tulku
veterán

Mivel úgy látom a ráció a vezérfonal, ezért írhatta, hogy bizony analóg az valamilyen szinten, erre reflektáltam....

(#980) Donki Hóte válasza dabadab (#977) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Először is tisztázzuk, hogy mit kell érteni az "analóg jelszint" fogalma alatt. A szakirodalom szerint az analóg jel definíciója az, hogy "folytonos fizikai mennyiség reprezentálja, amely gyakran folyamatos függvénye az időnek, helynek vagy más mennyiségnek".

De egy ethernet kábelen nem az átvitt adattal folyamatos függvénykapcsolatban lévő jelet továbbítanak, hanem 1,5 - 2 V közötti jelszinttel megvalósított digiális jelet továbbítanak.

Analóg akkor lenne, ha a növekvő számértékekhez folyamatosan növekvő feszültségszint tartozni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#981) adapter07


adapter07
csendes tag

Továbbra is a Hoff Ensemble Innocence című száma. A kép felső részén CD minőségű (16 bit, 44 kHz) FLAC, az alján az ebből készült MP3 (320 kbps) jel spektruma látható 0 - 8 kHz frekvencia tartományban vizsgálva. Az Audacity spektrogram nézetében hat színtartomány található: fehér, piros, bíborvörös, sötétkék, világoskék és szürke. A legnagyobb jelszinthez a fehér tartozik, a legalacsonyabbhoz a szürke. A spektrogram beállításoknál az alapértelmezett 20 dB növelést 0 dB-re változtattam. Azt hiszem, a spektrumokat összehasonlítva egyértelműen látható, hogy a tömörítés nem csak a magasabb frekvenciákat érinti, hanem a teljes spektrumot.

(#982) szazbolha válasza adapter07 (#981) üzenetére


szazbolha
addikt

ajaj.... ebből baj lesz megint.
.
Csak ismételni tudom azt, hogy az általad bemutatott különbséget van olyan lejátszórendszer és környezet ami nem képes lesugározni ás van olyan hallgató és szubjektív érzékelés, amely akkor sem tudja megkülönböztetni a kettőt, ha a lejátszóberendezés hibája nem fedi el a különbséget.

(#983) borix válasza adapter07 (#981) üzenetére


borix
őstag

A lényeg továbbra is az, hogy kihallod e?
Másik meg az, hogy aki ilyen zenéket hallgat ha nem is hallja ki, habár megfelelőbb lánc van alatta 300-350MB spórolásért fáj a szíve album szinten?

[ Szerkesztve ]

(#984) adapter07 válasza szazbolha (#982) üzenetére


adapter07
csendes tag

Gondoltam adok egy kis üzemanyagot a topiknak. :)
Csak azt akartam megmutatni, hogy a tömörítés nem valami aluláteresztő szűrőként viselkedik. Valóban, a tömörítés a látszólag kevésbé fontosnak tűnő részletek tünteti el, de ezek alapján továbbra sem zárható az ki, hogy vannak akik hallják a különbséget.

(#985) #71562240


#71562240
törölt tag

Digitális jel ügyben.

Értelmetlen, értelmezhetetlen, eleve önellentmondás olyat mondani, hogy analóg módon rögzített digitális jel. A digitális jel nem analóg, és nem is analóg módon rögzített-tárolt-továbbított.

Az analóg terminus azt jelenti, hogy valami valamivel tulajdonsági lényegében azonos, illetve tulajdonsági lényegében hasonló. Az analóg hangeszköz rögzítési-tárolási módszere a tér-időben lejátszódott hangjelenséggel analóg, miszerint kvantumszintig folytonosnak tekintendő úgynevezett szinuszhullámokat rögzít, amely szinuszhullámok analógak, azaz tulajdonsági lényegükben hasonlatosak a rögzített hangjelenség térbeli és időbeli lezajlásával. A digitális jel nem analóg a kvantumszintig folytonosnak tekintendő hangjelenség térbeli és időbeli lezajlásával. Homlokegyenest más.

Nézzük, mi az értelmes, helytálló mondás. A hangjelenségnek megfeleltetett analóg és digitális jel is anyagi módon van rögzítve-tárolva-továbbítva. Anyagmennyiség képviseli az analóg és a digitális jelet is. A digitális jel anyagmennyisége azonban nem analóg a hangjelenség tér- és időbeli lezajlásával, hanem enkódolás történik a digitális jel létrehozásakor, majd a rögzített digitális jelet képviselő anyagmennyiség az enkódolt, digitális jelet képviseli, homlokegyenest más módon, mint az analóg jel anyagmennyisége.
És persze azzal se mondunk semmit, hogy anyagi módon van a digitális jel rögzítve-tárolva-továbbítva, hiszen ez tautológia. Ugyanis, számok nem léteznek a világban, számok csak az emberek fejében léteznek absztrakcióként, fogalmi képzetként. Számokat használunk arra, hogy az anyag (értsd, anyag-energia kettősség) mennyiségeit mérhetővé tegyük - és viszont, az anyag mennyiségeit használjuk számok "megméréséhez". Merthogy a számok nem anyagok, az anyagok nem számok. Nullák és egyesek nincsenek az általunk ismert Univerzumban, ha nullákat és egyeseket akarunk rögzíteni, tárolni, akkor azt csak anyagi módon tudjuk megtenni, másképp nem tudjuk, ennek következtében nem mondunk azzal semmit, hogy a digitális jelek anyagi módon vannak rögzítve, hiszen másképp nem lehetnek, de értelmes, igaz mondás, hogy a digitális jeleket is anyagi módon rögzítjük. Ellenben azt mondani, hogy digitális jelek analóg módon vannak rögzítve, önellentmondás, értelmezési hiba.

[ Szerkesztve ]

(#986) benedekco válasza DzSimi (#965) üzenetére


benedekco
addikt

Legjobb érv a témában, hogy kiss pista mit gondol valamiről. Csak azért mert ő a kiss pista, még lehet hülyeségeket beszél.
Ha tudnék gotározni, úgy mint eddig senki a földön, attól még a világnézeteim nem változnának meg, azok meg lehetnek akkora hülyeségek mint ide nagykáta. Kinyitnám a számat és nem feltétlenül hiszem, hogy elhinnéd azt, csak mert én lettem kis pista utódja.
Remélem követhető az ANALÓGiám.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#987) bambano válasza #71562240 (#985) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szokták mondani, hogy betépve nem jó fórumozni.
az analóg nem azt jelenti, hogy egyforma, hanem azt, hogy nem kvantált, folytonos.
a digitális jelet lehet analóg és digitális módon is rögzíteni. például a lyukszalag digitálisan rögzíti a jelet, a cd is (mivel beolvasásakor azonnal kvantálásra kerül). ezzel szemben több átviteli technológia is van, pl. kábeltv-s internet, ahol a digitális adatot analóg módon viszik át, például valamilyen fokszámú qam modulációval.

természetesen számok léteznek a világban, egyes természeti állandók alapján még azt is kijelenthetjük, hogy igencsak cifra számok is léteznek. az ugyanis után nem teszünk vesszőt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#988) szazbolha válasza adapter07 (#984) üzenetére


szazbolha
addikt

Egyetértek, de tartok tőle ezzel csak az autópályán szembe közlekedőket szaporítom.

(#989) szazbolha válasza #71562240 (#985) üzenetére


szazbolha
addikt

Ne haragudj, de ez így elég amorf lett és a kesze-kusza gondolatmenet végén nem jött ki semmi érdemleges.Sőt! ha van egy kis fizikai szemléletünk, akkor tévesnek is nevezhetjük az utolsó mondatba sűrített végkövetkeztetésed.
.-
Nem lett volna elég annyi, hogy a digitális "jel" egy emberi absztrakció?
És minden fizikai jelenséget analóg "módon" ismerünk és írunk le?

(#990) #71562240 válasza bambano (#987) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, ez egy állatorvosi ló.

"betépve nem jó fórumozni."
No comment.

"az analóg nem azt jelenti, hogy egyforma"
De igen, hasonlót, egyformát és ennek szinonimáit jelenti, és ezt mindenki tudja.

"hanem azt, hogy nem kvantált, folytonos."
Ilyen jelentéshez akkor van köze az analóg szónak, ha az a valami nem kvantált, folytonos, aminek az analógiájáról szó van. A hangreprodukcióban, ahol a hangjelenség ugyebár egy folytonos jel, az analógiája is folytonos. De diszkrét jel is lehet analóg valamivel, ha az a valami diszkrét jelenség. A szobámban levő bizonyos mennyiségű bizonyos fajtájú tárggyal analóg jel, ha azt mondom rájuk, hogy két asztal - bútorokat, azaz diszkrét jelenségeket írtam le a "két asztal" analógiával.

"a digitális jelet lehet analóg és digitális módon is rögzíteni."
A mondás ebben a formában értelmetlen, hibás. Lásd lejjebb.

"például a lyukszalag digitálisan rögzíti a jelet, a cd is (mivel beolvasásakor azonnal kvantálásra kerül). ezzel szemben több átviteli technológia is van, pl. kábeltv-s internet, ahol a digitális adatot analóg módon viszik át (...) qam modulációval"
Lásd fentebb, analóg sokminden lehet sokmindennel, akár digitális jel is lehet analóg digitális jellel, ha egymással analógok, ugyanis az analóg szó azt jelenti, hogy hasonló, megegyező és ennek szinonimái. Jelen topikban ugyebár hangjelekről beszélünk, az általam lereagált téma is hangjelekről szólt, bővebben esetleg szórakoztatóelektronikai vetületben, ha valaki oda tágítani akarja. Ebbe keveredtél bele a már eleve hibás kiindulópontról. A kábeltévés példádban arról van szó, hogy ott a digitális jelet úgynevezett "analóg vivőjel" segítségével továbbítják, ahol a vivőjel mellé tett analóg jelző arra utal, hogy a vivőjel folytonos jel, tehát a szórakoztatóelektronikában szokásszerűen analógnak nevezni szokott jel. A vivőjel folytonos jel, ezért szokásszerűen ráragadt, hogy analóg, anélkül, hogy definiálva lenne, hogy mivel analóg, mivel a szórakoztatóelektronikában a világ folytonosságával analóg jelet szokás analóg jelnek nevezni. De ez esetben is digitálisan továbbíttatik a digitális jelinformáció. A digitális jelinformációt ugyanis a vivőjel amplitúdójának/fázisának diszkrét értékeiből ismeri fel a komparátor. Tehát ott is digitális módon viszik át a jelet, ahol a digiteket a (szokásszerűen analógnak nevezett) vivőjel továbbítja, ugyanis a digitális jelek itt a vivőjel diszkrét amplitúdó/fázis értékei - lásd a hivatkozott QAM (nem QAM moduláció, hanem QA moduláció).

"természetesen számok léteznek a világban"
Továbbra sem léteznek a világban számok. Számok mint fogalmi képzetek segítségével leírjuk a világ jelenségeit, például azokat a jelenségeket, amelyeket aztán természeti állandóknak neveztünk el, számokkal/mértékegységekkel leírva.

Jelzem bárkinek, én a továbbiakban nem fogom ragozni itt ezt a témát, de most azért muszáj volt helyrerakni.

(#991) valakky


valakky
aktív tag

fogyatékkal élőknek, sorvezető
[link]

(#992) valakky válasza #71562240 (#985) üzenetére


valakky
aktív tag

azt mondani, hogy digitális jelek analóg módon vannak rögzítve, önellentmondás, értelmezési hiba.
és amikor c64 progikat magnókazettán tároltak, arról olvastak be? meg úgy a mágneses adattárolás, mint a mágnesezettség folyamatos változása?

[ Szerkesztve ]

(#993) #71562240 válasza valakky (#992) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ott is az ADC és DAC a vivőjel diszkrét változói alapján dolgozik. Amint DAT magnónál is, DCC magnónál is... És a többi.

(#994) dabadab válasza #71562240 (#993) üzenetére


dabadab
titán

Csak persze a vivőjelnek nincsenek diszkrét változói, azok folytonos jelek, amiket az elektronikus feldolgozás során kvantálnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#995) Z_A_P válasza bambano (#987) üzenetére


Z_A_P
addikt

szokták mondani, hogy betépve nem jó fórumozni.

:DD :DD

OK

(#996) dabadab válasza bambano (#987) üzenetére


dabadab
titán

"szokták mondani, hogy betépve nem jó fórumozni"

Nekem erről azért a dohányzás meg a tóraolvasás kapcsolata jut eszembe :DDD

DRM is theft

(#997) valakky válasza #71562240 (#993) üzenetére


valakky
aktív tag

aha... szóval a laposföld táblánál a jelek balra fordulnak, a gyíkemberek földje felé. így már értem, köszi, ez sok mindent megmagyaráz.

[ Szerkesztve ]

(#998) #71562240


#71562240
törölt tag

Aki szándékosan olyat állít, hogy a vivőjelnek nincsenek diszkrét változói, és nem a vivőjel diszkrét változóiból dolgozik a vivőjel diszkrét változóit 0-kká és 1-ekké értelmező komparátor (például a C64 esetében is, de bárhol), az enyhén szólva csimborasszó szinten nem mond igazat - amely nemigazmondásnak persze meg vannak az okai.

És részemről tényleg vége, nem ülök fel a provokációnak.

(#999) dabadab válasza #71562240 (#998) üzenetére


dabadab
titán

Már tényleg nagyon hiányzott a bölcsészmérnöki megmondásod, ne hagyj itt minket :DDD

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1000) bambano válasza #71562240 (#998) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"nem ülök fel a provokációnak": mi se.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.