Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) lezso6 válasza M@cika (#699) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenki azt hallgat amit akar. Az is teljesen rendben van, amikor valaki mondja, hogy hallja a különbséget (ezzel nincs még semmi baj), mert lehetséges.

A probléma ott kezdődik, amikor valaki azt mondja, hogy ő bizony ABX tesztelni nem fog, mert ő tudja, hogy hallja. Na ez butaság. Jól tudjuk, hogy az ember (függetlenül attól hogy milyen intelligens vagy jó a hallása) tudatlanul, saját magának is hazudik, ezért van szükség ABX tesztre. S akkor ténylegesen kiderül mi a helyzet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#702) envagyok válasza lezso6 (#701) üzenetére


envagyok
veterán

Ténylegesen mi a helyzet?
Megmondom:
-Perpill full betegek vagyunk, influenzajárvány közben tele takonnyal mindenünk.
-Itthon az egész család gyerekkel asszonnyal, meg hangzavarral, amivel ez jár.
-Nincs passzív pc-m, amit levihetnék a tetőtéri szobából a nappaliba vagy a hálóba
-Nincs rá szükségem, hogy bárkinek bármit bizonyítsak, megmondtam világosan többször is, ha valakinek elég az mp3, áldásom rá. Nem kötekszem senkivel, hogy ő nem hall különbséget, az a te úri hóbortod, mint a csicskáztatás, hazugsággal vádolás is. Kid vagyok én neked?
Meggyógyulok, ha lesz még kedvem szóba állni veled ,összedobok egy hangtalan pc-t, megcsinálom a tesztet, akkor elkussolsz, elfogadod, és elnézést kérsz?? Mert ha akkor meg csalót fogsz kiabálni, akkor feleslegesen dolgozom ezzel.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#703) dabadab válasza envagyok (#700) üzenetére


dabadab
titán

"Mindenki, értem, csak akkor azt nem fogom fel, miért nem hallják meg, hogy ront az MP3 a zenén?"

Mert nem hallják. Továbbra is erősen szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy te tényleg meghallod-e, főleg azután, hogy milyen ámokfutást rendeztél itt, aminek a során többször demonstráltad, hogy mennyire nem vagy képben azzal kapcsolatban, amiről beszélsz és ennek kapcsán tettél egyértelműen hamis állítást is.

"Megvan az egész sorozat hangkariból, SB16-tól kezdve awe32, awe64 gold, gravis ultrasound, audigy-k x-fik"

Ezek leginkább régi idők szutyok hangkártyái.

Egyébként nagyon érdekelne, hogy szerinted mondjuk egy Neumann KH 120 (nálam ezek vannak "PC-s hangfal" szerepében) az milyen viszonyban van a "kiemelik a 100hz környékét, hogy teltebbnek tűnjön a mély, és 5khz környékén" állításoddal.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#704) benedekco válasza envagyok (#700) üzenetére


benedekco
addikt

"kb mindenkinek" = sokaknak, legtöbbüknek, de ≠ mindenkinek

Pl nekem is mondhatni, hogy az van. Egy USB-s Zoom hangkari digi kimeneten arra ráaggatva a szartaliga behringer hangszóró pár, na ez utóbbi tényleg dzsunka "és ez nem vicc haver" :D
Szeretnék egy jobb motyót, de sajna se zsezse (ha még lenne is), se hely.

Amúgy annak idején egy elég komoly stereo hangkarival próbálkoztam, cserélt opampokkal, elég komoly kis cucc volt, nem mondom hogy félprofi, mert akkor jönnek a rókák és elmondják hogy a rack-es audiointerface-ek azok, de ez nem az :D de akkor is na. Egy bazi klassz kis audiotrak kártyával próbáltam. Arra egy fostaliga Sony erősítő és egy '83-as Bang Olufsen hangláda szett volt rápakolva. A füles közvetlen a kártyába volt dugva, de nem hallottam igazán, talán, vagyis néha igen, de nem tudtam mit hallok, nem volt számomra úgy egyértelmű hogy jó vagy nem. Kihangosítva is próbáltam ott meg aztán végleg nem hallottam semmit.

És tényleg nincs megkérdőjelezve, hogy meghallod-e a különbséget, csak nincs bizonyítás. Ellenben teljes meggyőződés van. Nem baj, ha nincs időd, nem kényszerít senki hogy megcsináld a tesztet. Csak ne légy annyira magabiztos. Hagyd meg kérdőjelezni a dolgokat. Hagyd, csak érleld ezt hogy sokan vagyunk vele akik nem hallják, vagy nem tudják hogy mit hallanak, vagy hallják, de nem érdekli őket.
Én is megcsinálhatnám újra a tesztet, de úgy gondolom ha akkor, jó pár éve nem hallottam a különbséget, akkor most meg aztán végképp nem fogom.

Más, de nagyon tanulságos, pl van egy youtube csatorna, egy hangszerbolté. Andertons. Mindenféle hangszereket tesztelnek, meg beszélgetnek zenészekkel. De a legfelkapotabb anyagok a gitáros videók. Vannak ott mindenféle "blindfold" (vakteszt) kihívások. Milyen gitár szól úgy hogy nem látják, milyen erősítő, digitális, csöves, tranyós, milyen hangszedők vannak a hangszerben, milyen tudomisén mi. Mindenfélét csinálnak és maga a tulaj is csinálja ezeket. Sokszor mondja hogy milyen szar üzletpolitikát csinál, mert sokszor hangra bebizonyosodik hogy az olcsó szar is jól szól, hogy a digitális ami töredékébe kerül a csövesnek úgy szól mint a csöves. De mikor leveszi a szemüveget, akkor már rögtön tudja hogy ááhááá ez jobban szól meg így meg úgy és mondja hogy biztosan nem, csak az agya vicceli meg, mert amíg a sötétítő szemüvegben volt fingja nem volt.
Viszont vannak esetek amikor meg teljesen tisztán hallani hogy mi szól, legfőképpen a hangszedők típusát találják el, de van egy fickó aki megmondta milyen fából van a fogólap. Nagyon érdekesek ezek. A lényeg hogy nyitottnak kell maradni és elfogadni hogy valaki hall valaki nem. Én pl elég jó zenei hallással rendelkezem, de alkotni nem tudok zenét, mert nem vagyok kreatív. Lusta vagyok és készségem sincs a kézügyességre szal elég bénán gitározom. Ellenben a kőkurvadrága gitáromat is szarnak hallom mert minden apró neszt meghallok rajta. Mások meg akik ebből élnek meg, egy tized ennyibe kerülő gitárral le adnak egy koncertet mert tudnak játszani. Más téma, csak gondoltam mégis ide passzol valahol. :R

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#705) lezso6 válasza envagyok (#702) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már megint a kifogások és a besértődés... :) A vakteszt leginkább rólad szólna, hogy tényleg hallod-e, nem csak úgy gondolod. Engem meg azért érdekelne, mert folyamatosan bizonygatsz, de konkrét bizonyítékot nem mutatsz, helyette mindig jön a kifogás meg a terelés. Ez meg bizony gyanús. :D

Foobar2000 ABX tesztet meg nem lehet hamisítani. Csak a két tesztfájl és az ABX comparator log kell hozzá, ezek alapján ellenőrizhető, hogy hiteles-e a teszt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#706) arnyekxxx válasza benedekco (#696) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Van belőle színes is a 70es évekből (az se bélszétszórós) de az eredeti FF szvsz jobb. szerk: A felújitott változatot keresd.

"Nem tudtam róla eddig, ma is tanultam valamit "

Ezek szerint nem voltál kiskorodban elmerülve Ron Jeremy életművében :)

[ Szerkesztve ]

(#707) envagyok válasza lezso6 (#705) üzenetére


envagyok
veterán

Tessék okoska,
Full taknyosan, miközben lent üvölt a gyerek, zúg a pc, mellette a nas kerreg, és a szünetmentes ventije is megy, a legrosszabb hangrendszerrel, ami létezik otthon:

Múltkor a hálóban simán megvolt a 10/10, csak az nem abx-es f@szság, és ott tényleg jobban szól a cucc.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#708) lezso6 válasza envagyok (#707) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, ez így már valami. És a két zenefájl? Mert azok nélkül nem tudni, hogy konkrétan miket hasonlítottál össze. Meg az ABX comparator log is fájlban vagy szövegesen lenne jó, így lehet verifikálni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#709) envagyok válasza lezso6 (#708) üzenetére


envagyok
veterán

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#710) lezso6 válasza envagyok (#709) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi, ez hiteles. De a 6/8 az ugye nem egyértelmű, ilyet az is tud, aki nem hallja mert konkrétan kb 6 kör próbálkozás után sikerül, ha mindig ugyanazt nyomod. :D

Tudományosan a max 5% p-value jelenti azt, hogy hallod a különbséget, de inkább 1% alatti szokott lenni a jó. Szóval ha megvan a 8/8, akkor egyértelmű, hogy hallod.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#711) -Skylake- válasza lezso6 (#710) üzenetére


-Skylake-
addikt

Setup amivel a mérést végeztem :
Lg monitor
Glorius Model O egér

A háttérben az Agymenők 11.évada ment , még így is simán kihallottam a különbséget. Ajánlom megnézni az időt , hamar rájöttem melyik melyik. (negyedik próbálkozásra sikerült amúgy , nem 6)

Most viccet félre , ezzel mit lehet bizonyítani ? De tényleg. Ha valaki hallja a különbséget , az HALLJA. Akkor csináljon 100%os tesztet 50/50-el. Vagy hallod a különbséget vagy nem , hogy lehet nem 100% osra vaktesztelni ha hallod ? Azt mondja meg valaki....

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#712) lezso6 válasza -Skylake- (#711) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nyilván ezért kell 8/8. Meg ha annyira nagyon egyértelműen hallja (tehát 2-3 másodperc után), akkor egy 100/100 se esne nehezére. Na de ami envagyok esetén különösen érdekes, hogy ha sikerül neki egy < 1% p-értékű teszt, akkor bebizonyosodik az, hogy hiába rossz a füled (relatíve), attól még a FLAC és MP3 közti különbséget még lehetséges hallani.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#713) envagyok válasza lezso6 (#712) üzenetére


envagyok
veterán

Már mikor megszólal, hallani a különbséget.
Csináltam még egyet, miközben a gyerek üvöltve fürdik, és még szintén az általatok szarnak kikiáltott Bose companionnal hallgatom:
2020-02-08 19:43:39
File A: flac.flac
SHA1: 79da7d30ddfe79f2624ff2209e652d77aa9d6b96
File B: mp3.mp3
SHA1: a6f88c92c8d6dd5f611c2c632973364ea1df9f58
Output:
DS : Primary Sound Driver
Crossfading: NO
19:43:39 : Test started.
19:43:46 : 01/01
19:43:51 : 02/02
19:43:54 : 02/03
19:43:56 : 03/04
19:43:57 : 04/05
19:43:58 : 05/06
19:43:59 : 06/07
19:44:01 : 07/08
19:44:01 : Test finished.
----------
Total: 7/8
p-value: 0.0352 (3.52%)
-- signature --
b08e530a10a16a102707171bdf3d324010908537
De közben benyomtam 2 felest is, szóval ma este abbahagyom a további tesztelést.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#714) Thome válasza envagyok (#707) üzenetére


Thome
addikt

Miért kell agresszívnak lenni?

(#715) envagyok válasza Thome (#714) üzenetére


envagyok
veterán

Jó tanítvány vagyok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#716) lezso6 válasza envagyok (#713) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na a 7/8 az már alakul. Innentől jöhetnek a teóriák. :)

A Bose Companionra csak én mondtam, hogy gagyi, mert a Bose a nagy vonalakban úgy készít hangfalat, hogy vesz kínából 10 cent / db áron hangszórókat, aztán ezeket olyan erősítőkre köti, melyek DSP-vel rommá EQ-zzák a hangot, s akkor kész a Bose hangzás. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#717) PuMbA válasza envagyok (#713) üzenetére


PuMbA
titán

Majd, ha kipihented magad csinálj már egyet 192kbps-es OPUS-ra is :)

[ Szerkesztve ]

(#718) #00137984


#00137984
törölt tag

Még mindig süket fülekre találok... PH! fórumozáshoz több komolyságot kérek. :)
Asus Xonar hangkártya az egyik legjobb választás PC zenehallgatásra (32bit ASIO és az alacsony Latency beállitás). A házimozi térhangzáshoz a Dolby Digital Live vagy a DTS Connect. Yamaha házimozierősitők szintén a legjobbak abban a közepes árszinten (100-150ezer). Ha többen hallgatnának legalább ilyen hangrendszeren zenét, akkor a zenei felbontóképességet jobban értékelnétek. Nem fikáznátok a jóféle forrásból származó mp3-at, de értékelnétek a rendes Flac minőséget is... Ezzel pontot teszek a továbbiakban értelmetlen vitára. :)

[ Szerkesztve ]

(#719) envagyok válasza lezso6 (#716) üzenetére


envagyok
veterán

Tudom, hogy az.
Volt Acoustimass 6.1-em. Na azon mind1 volt, hogy mp3 vagy flac :D
Szerencsére, mikor eladtam az előző házat, kellett a projektorral a vevőnek.
Utána álltam át Dalira, ég és föld volt a különbség.
Ekkor cseréltem le flac-ra mindent.
És olcsóbban kijött, mint a Bose.
Mondjuk PC vonalon azért nem rossz a companion annyira, de játékra jó.

@pumba
Mivel és hogyan kódoljam be? A foobar natívan lejátssza?
@benedekco
Más a tér, máshogy szól a hang és hangszerek. Ehhez ki kell zárni a külvilágot. (lehetőség szerint)
A 16-os szerintem lefárasztana, írtam régebben is, hogy a kábszeres kutyákat is pár szaglás után viszik napos pihenőre, szerintem így van a zenénél is. Véleményem szerint pont a 16-os dobna már fals eredményt. Ez a 8 is pont elég volt, már majdnem megutáltam az egyik kedvenc számomat.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#720) benedekco válasza envagyok (#713) üzenetére


benedekco
addikt

Majd ha lesz időd tényleg egy 16-ost tolj le, ez a 8 nem valami erős, nekem is megvolt a 6/8 mikor kb random nyomogattam.

A te filejaiddal 11/16. p-value: 0.1051 (10.51%)
Asse tudom mi a különbség A és B között nemhogy megint kezdeni az X meg Y-nal. Lövésem nincs mit kell hallani. :D Amúgy mire érdemes figyelni, mi az amitől rögtön meghallod? Van valami jel, valami zsizsik, vagy valami más?
Fülessel és hangszóróval se hallom sehol a különbséget.

Akkor csináltam egyet magam is. Flac-ra aszongyák, hogy sacd a forrás. Gondoltam ebből jobb leszek, főleg hogy 24bit 88.2khz, amiből lett 16bit, 48khz (azaz még azzal se foglalkoztam, hogy pont felezze a frekit). Hát nem lettem jobb.
12/16 és kb a 12-től csak random kattingattam, mert foggalmam nem volt ki merre van.
[link] az én fájljaimra.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#721) dabadab válasza #00137984 (#718) üzenetére


dabadab
titán

Zenehallgatáshoz minek low latency?

DRM is theft

(#722) #00137984 válasza dabadab (#721) üzenetére


#00137984
törölt tag

ASIO

(#723) benedekco válasza #00137984 (#722) üzenetére


benedekco
addikt

De minek alacsony latency? Mondjuk pont most néztem meg kb 2,5 órányi ajánlott videót amiből sokat nem értettem meg, de legalább kiderült, hogy nemhogy a 32bit hót felesleges, de a 24 is.
Amúgy ezek a tech adatok lehetnek akármilyenek ha a D/A csipp meg az opamp a kártyán egy fos, vagy ha a digitális jelét küldöd ki erősítőre akkor maga az erősítő lesz megint a kérdés nem a kártya.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#724) #00137984 válasza benedekco (#723) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ha van egy Xonar hangkártya kéznél, akkor hallgasd meg 24bit/32bit ASIO beállitásokban. Egy jó ideig csak 24bit-en hallgattam, mert az AIMP zenelejátszó 32bit-en hangfeldolgozási hibákat okozott (ezt már javitották). Latency 1-80 ms között állitható, és ha nem is olyan kis lépésekben, de hallható némi javulás a hangminőség terén.

[ Szerkesztve ]

(#725) benedekco válasza #00137984 (#724) üzenetére


benedekco
addikt

Ha latencynél hallható javulás hangminőségben akkor szerintem hanyagold azt a zenelejátszót. Latency csak eltolja a hangot időben, mást nem tehet. Ennyi.
Van egy hangod amit legenerál a gép és nem most hallod meg hanem mondjuk csak 80ms-el később, ha mást hallasz akkor 1. vagy nem hallasz mást csak azt hiszed 2. vagy valami gond van a rendszerben (lejátszó, rendszer, hangdriver, hangkárya, ezek kombinációja).
Latency-nek semmi köze nem szabad hogy legyen a hangminőséghez.

1ms-nél még akár mikro lag-ok recsegések is belekerülhetnek a sztoriba. Ha nincs megfelelő méretű buffer akkor pattogás lesz és ez normális. Zenére inkább hagyok meg magas latency értékeket. Csak gityóra használok low latency-t.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#726) #00137984 válasza benedekco (#725) üzenetére


#00137984
törölt tag

Windows Hangkeverőnek szintén nem kéne a hangzásra hatást gyakorolni, de gyakorlatilag egy winamp szinten hazavágja... :)

(#727) repvez


repvez
addikt

[link]

itt el ellen cikk, akkor most hol az igazság ?

(#728) benedekco válasza #00137984 (#726) üzenetére


benedekco
addikt

Ez megint más, totál más, hogy a windows hangerőszabályzója hogy működik meg hogy mi a latency.

Annak idején pl én is úgy találtam, hogy 81-es hangerőnél a legtisztább az SBLive hangja, de ennek szerintem nem a win hangkeverőjéhez volt köze inkább az műveleti erősítőknek vagy a D/A konverternek, de isten tudja, sose érdekelt miért. Ma meg digitális jelen feltolom 100-ra azt kész. Hengerő a kártyán a fülesnek, vagy a hangszórón/erősítőn.

re: (#727) repvez
A legelső videó amire hivatkozik már baromság. "mp3 files always have gaps in the beginning" WTF? Mi ez a marhaság. Akkor van, ha más a forrás. Az a videó hitelét vesztette innen. Ha van x forrásod ami y hosszú akkor x.mp3 is ugyanolyan hosszú lesz.

"A fájl, ami egy egész iparágat döntött romba" Igen, ma nincs Sony ;] Az biztos hogy nagy változásokat hozott. Jó az vagy nem, az más kérdés, szerintem jó.
A videón kívűl semmire nem hivatkozik, ez nem egy cikk, hanem egy marhaság. Semmi forrás megjelölés. Semmi technikai magyarázat, csak a bullshit, azért mert kispista elmondta hogy ez jobb és Van Gogh-ot se bélyeg méretűben akarsz nézni. Mivaaaan? Szerintem ezt felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#729) #00137984 válasza benedekco (#728) üzenetére


#00137984
törölt tag

Jelenleg az ASIO a 32bit és 6 ms latency értéken van használva.
AIMP zenelejátszóban a gyorsitótár mérete maximálisra ki van tolva.
Nem pattog lejátszás közben és egyéb hanghibákra évek óta nem volt példa.

[ Szerkesztve ]

(#730) lezso6 válasza repvez (#727) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ott az igazság, hogy csinálsz egy ABX tesztet, hogy hallod-e a különbséget. Ha hallod, akkor FLAC, ha nem hallod, akkor elég a 320 kbps MP3.

Nem kell hitvitát csinálni belőle, szóval érdemes a lehető legjobb minőségben beszerezni mindent, nem gond ha FLAC-ban vannak a zenéid akkor sem, hogy ha nem hallod a különbséget az MP3-hoz képest.

Az PCWorld-os cikk meg vótmá, és konkrétan egy szemétrevaló cikk. Pl hazudik, ugyanis a nulltesztes videó nem 320 kbps, hanem csak 192 kbps MP3-at vizsgál. S maga a videó készítője is hibát követett el, mivel a FLAC és az MP3 közötti különbséget normalizálta, így kb 20 dB-lel hangosabbnak mutatva a különbséget.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#731) lezso6 válasza benedekco (#728) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az MP3 elején tényleg hosszabb szünet van, ez kivételesen nem baromság. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#732) cappa72


cappa72
nagyúr

amúgy mp3 esetén van, aki használja a -v0 kapcsolót konverziónál?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#733) #00137984 válasza benedekco (#728) üzenetére


#00137984
törölt tag

Windows hangerőszinteket szintén 100%-ra feltoltam, de a Xonar DX Audio Center/Mixer/Playback hangerőszinteket 98%-on hagytam. Némelyik AV eszköznek és lejátszónak igy volt a legjobb. Én sem foglakoztam a miértekkel... :)

[ Szerkesztve ]

(#734) lezso6 válasza #00137984 (#733) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

WTF? Ez nagy eséllyel confirmation bias. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#735) #00137984 válasza lezso6 (#734) üzenetére


#00137984
törölt tag

Vagy a Leadtek TV kártya hardveres vagy driveres tulajdonsága.

Nem teljesen mindegy...? :)

[ Szerkesztve ]

(#736) benedekco válasza lezso6 (#731) üzenetére


benedekco
addikt

Boazmeg és tényleg. Megkövetem magam. Van fél másodperc eltérés.
Megnéztem Audacityvel.

Közben találtam egy linket is, válasz hogy miért itt.

re: a cikkre, mondjuk a vidi végén normalizálta a hangot, anélkül kellett volna lejátszania.

re: (#732) cappa72
Igen. Miért?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#737) benedekco válasza benedekco (#736) üzenetére


benedekco
addikt

Hülye. Nem fél másodperc, hanem kábé 0,05mp, azaz ötvened.

Amúgy tényleg meglepően sok hang elvész mp3 tömörítésnél. Kivontam egymásból a flac-ot meg az mp3-at. Hatásos hallani hogy mi vész el. De akkor sem hallom a különbséget ha váltogatok a csatornák között. Meg az ABX-en is elbukom, szóval tényleg tök mindegy.

Ellenben azonos wav filenál konvertálással, 24/88,2 - 16bit/44,1khz közötti kivonásnál viszont meg se moccan a hangerő kijelző pedig -57db-nél indul. Illetve hisztogram nincs is.

El lehet ám cseszni ezzel az időt rendesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#738) lezso6 válasza #00137984 (#735) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem erősen fucklogic jelenség, hogy hallgatom a házimozit, aztán azon kapom magam, hogy nem jó, s elkezdem a csúszkákat 98%-on is kipróbálni. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#739) proci985 válasza envagyok (#700) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azert nem hallja, mert a spotify premium 320kbps ogg vorbist hasznal. innentol az ugyanarrol a masterrol keszult flac es spotify kozot kisebb a kulonbseg, mint amikor az itthoni xonar one essence mk II (muses)se moddolt mkI + beyer dt990 edition 250ohm es az irodai korg ds-dac100 + ath msr7 kozott ugyanazon a lancon. az olcsobbik lanc msrpje ebbol 600 eur, a miheztartas vegett. viszont: abban a pillanatban hogy fontossa valik a latency es DACnak a Xonar helyett a Pioneer DDJ-SB3mat hasznalom es annak a jelet kuldom tovabb az Onkyo TX-NR609be, na onnantol kezdve viszont fulre is nagyon erezhetoen romlik a hangminoseg Algoriddim deeJay proval is (cserebe viszont a fules nem offsettel szol ami nem hatrany, igaz az SB3 a DT990et se tudja persze normalisan meghajtani :DDD, oh well, tud negy savot es nem volt nagyon draga ).

mp3hoz nem tudok hozzaszolni mar, spotifyozok, az meg hogy mi volt 15 eve vagy mi van a youtubeon, egesz egyszeruen nem erdekes: aki egy 500 euros fules vagy egy 2500eur+os surround setup mellett meg kalozkodik, annak csak gratulalni tudok (hacsak nem obskurus grooverider bakelit ripekrol beszelunk a dubplateelitista idokbol, akkor viszont minden tiszteletem). flac / dvda / sacd vonalon van tapasztalatom, az akkor tud jobb lenni, ha a master jobb. en anno Beethoven szimfoniait hasznaltam tesztelni eleg sokaig: hallottam eloben tobbszor tobb alkalommal vilagszinten is elismert tarsasagoktol es a 9.ediket legalabb 15 kulonbozo lanccal probaltam, legalabb harom masterrel csak a Karajan fele felvetelbol (ket CD es egy SACD). a hangero valtozott, a digitalis master neha tisztabba (sterilebbe) tette, de igazabol inkabb csak mashogy szoltak, ami kb akkora volt, mint a koncerttermek es eloadasok kozotti kulonbseg. es itt most alapvetoen hangszeren es akusztikusan jatszott koncertrol van szo.

itt visszatertunk a kognitivizmushoz: a mi szol jobban szubjektiv. lehet ugy nezni, hogy neked nem tetszik a Yamaha hangja, de nekem aki az utobbi fel evben egy Onkyo, ket Yamaha, egy Denon, egy Sony, egy Asus es egy Korg kozott ugralt ez sokat nem mond. lehet, hogy neked nem tetszik a Klipsch, de mondhatnam, hogy van egy vintage Zachry stereo 2x8"+tweeter quarterbookshelfem is (kb hasznalt Volvo arban ment a maga idejeben), de az annyira regi, hogy kb az interneten info sincs nagyon rola, es megintcsak nuansznyiak a kulonbsegek ugyanazzal az erositovel hajtva, amig az erosito megbirja oket.

szoval en is megjartam a flac / dvda / sacd / 192/24 kort. jelenleg viszont elegedett vagyok :). alapvetoen hifinel szerintem ez a legfontosabb okolszabaly: amikor az ember boldog, akkor egesz egyszeruen el kell engedni masok velemenyet, foleg ha egy kognitiv teruleteken bevett kutatasi metodikat se kepesek felfogni, nem hogy applikalni, es akkor a szamitaselmelethez es fizikahoz nem erto kuruzslokrol meg nem beszeltunk. en eljutottam ide, innentol meg mindegy, hogy masnak nem jon be a rendszerem.

lezso6: win valamennyit torzit, nalam a xonar onenal 10% volt a max winnel amit hasznaltam. az mkII DSDjevel ez kb 20-25% mert erezhetoen halkabb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#740) Frawly válasza cappa72 (#732) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, itt egy páran írtuk, hogy használjuk. Ez a legajánlottabb kapcsoló a LAME fejlesztői szerint. A CBR csak legacy rendszerekhez és lejátszókhoz van kitalálva, ha azok nem ennék meg rendesen a VBR-es fájlt. Amúgy nem véletlen, hogy az összes lossy audiokódek konkrétan VBR-re van optimalizálva.

(#713) envagyok: nem 100%-ig meggyőző, de én hiszek neked, hogy hallod a különbséget. Nem is állítottuk, hogy lehetetlen hallani, hanem hogy a legtöbb ember nem hallja. Kb. 99%-a az embereknek. Vagyis bitráta és hangfelszerelés, fül, és ráedződés függvénye, hogy ki mekkora bitrátánál tudja kiszúrni. 320 kbps-nál már rettenet ritka eset, hogy valaki kiszúrja.

Pl. próbáld meg ogg Vorbis-szal meg Opus-szal is, 320 és afölötti bitrátát, azok egészen elmennek 500-600 kbps-ig, esetleg Apple QAAC-t. Nézd meg hol van az, amikor csak 50% körüli a találatod, mi az a bitráta.

A nagyon alacsony bitrátát, sztereó 64 kbps bitráta alatt mindenki hallja, hiszen nagyon feltűnőek a tömörítési hibák, az egész életlenül, fémesen, visszhangozva szól. 64 fölött még mindig nem túl nehéz kiszúrni, de ott már azért jobban kell figyelni. Sztereó 128 kbps-tól van az, hogy sok embernek már transzparenciahatár. Itt most általában értem, minden lossy codec-re, nem csak az mp3-ban.

Az mp3 mivel régi codec, ezért alacsonyabb bitrátán rosszabbul teljesít. Sztereo 128 kbps mp3-ig néha kihallom a különbséget, de nem a minőségét hallom rossznak, meg nem tömörítési hibákat keresek, hanem laposnak hat a zene, és itt nem a frekvenciatartományra gondolok (magasak, mélyek), hanem valahogy egyfajta ürességérzetre, mintha egyfajta dinamika nem lenne benne a zenében, érzet, nehéz megfogalmazni, mintha pszichikailag ki lenne lapítva a felvétel. Tehát nem minőségre szúrok ki különbséget, hanem érzetre. De ez is zene jellegétől függ, általában valami zajosabb, hangosabb, nehezebben tömöríthető, sok hangszeres felállásban jön ki, ha pl. csak egy szál akusztikus gitárt pengetnek vagy énekelnek, beszélnek a felvételen, akkor nem hallom ki ezt sem. De kb. 192-256 kbps (96-128 kbps per csatorna) környékénél már mp3 esetén sem hallok semmi különbséget, ha szétfeszülök benne, annyira figyelek, és 100× meghallgatom, akkor se. aac, ogg, opus-nál már 128 kbps-tól sem. Persze ez én vagyok, de szerintem az átlag inkább hozzám hasonlít.

(#741) Frawly válasza proci985 (#739) üzenetére


Frawly
veterán

Az SACD mindig jobban szól. De nem a technikai paraméterek miatt, hanem az SACD-re mindig is audiofilek kielégítésére szánt prémium remastert tettek. Ezért van az, hogy ha egy SACD-t átkonvertálsz CD-re, akkor is jobban fog szólni, mert maga a zene más, ami rajta van. Bár ez a különbség is kezd megszűnni, mióta pár CD-re is elkezdték az SACD-s mastert rátenni.

Egyébként a FLAC nem overkill, zenei gyűjteményt megéri abban felhalmozni. Még ha az ember nem is hallja a különbséget, de jó néha konvertáláskor a lossless forrásból kiindulni. Viszont a 24 bitnek hallgatáskor nincs előnye, a 96-192 kHz-nek pedig káros hatása van interferencia miatt. Ezek a high res formátumok stúdióvágásra, keverésre lettek kitalálva, nem konzumer zenehallgatásra.

(#742) Frawly válasza envagyok (#665) üzenetére


Frawly
veterán

A bakelitnek, magnónak az az értelme, hogy az azokra elérhető régi felvételek még normális, hagyományos keverésűek. Tehát nem azért jobbak, mint a maiak, mert analógok, hanem azért, mert abban a korban készültek, amikor még nem volt így a stúdiósok, zenekiadók ízlése eltorzulva, és nem erőltették még ezt a ma divatos, dinamikátlan loudness wart. Persze új kiadású kazettát, bekelitet nem érdemes venni, mert azon is ugyanaz a loudness waros, digitális master lesz rajta. Meg a régi analóg formátumoknak, főleg a bakelitnek az is az előnye, hogy sok kevésbé ismert együttes anyaga nem is került soha digitális remasterelésre, és emiatt nem tölthető le sehonnan, nem vehető meg se CD-n, se DVD-n, így csak analóg lehet hallgatni.

Az akusztikus koncert minőségét meg sose fogod tudni az otthonodba hozni. Eleve már a hangfalak limitáló tényezők benne.

Az előző hsz.-emben írtam, hogy üresnek érzem a 128 kbps-os mp3-at. Nehéz szavakba önteni, de mintha a hangszerek nem egymás mögött szólnának, hanem egymás mellől, kb. mintha egy 3D-s képi anyagot kilapított volna valaki 2D-sre. De hangsúlyozom, hogy csak néha érzem, vakteszten lehet elbuknám, meg ez is csak kb. 128 kbps környékéig igaz.

[ Szerkesztve ]

(#743) UnA válasza proci985 (#739) üzenetére


UnA
Korrektor

"alapvetoen hifinel szerintem ez a legfontosabb okolszabaly: amikor az ember boldog, akkor egesz egyszeruen el kell engedni masok velemenyet"

Ez tetszett :K és persze nem is szólva az utána emlegetett képességekről...

(#744) PuMbA válasza UnA (#743) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem csak hifire igaz, hanem bárhol az életben. Ráadásul az esetek többségében az agyadban döntöd el, hogy mit akarsz észrevenni / mire figyelsz és mire nem. Például volt egy 25.000Ft-os Shure SRH440 fejhallgatóm, eladtam a hangfal miatt. Most munkahelyen 1500Ft-os Maxwell agybadugóssal hallgatok zenét, elég sokat. Nagy visszalépés? Igen. Kibírható? Igen. Kevésbé vagyok boldog ettől? Nem. Akinek most van 10 milliós hifi rendszere holnap dönthet úgy, hogy eladja az egészet és vesz egy 200 ezres cuccot. Egy idő múlva ugyanolyan boldog lenne tőle, mert az emberi agy így működik. Ezért hasonlóan boldog egy indiai gyerek, mint egy fejlett országban tehetős családban felnövő gyerek, mert az agy mindig visszaáll egy kb. 10-ből 7-es elégedettségi szintre vagy hogy is volt ez a kutatás :) Szóval ezért nincs értelme vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#745) CPT.Pirk válasza PuMbA (#744) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Normális fejhallgató után agybadugós... :U Sigh, egy újabb jó embert vesztettünk. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#746) liszi70 válasza envagyok (#713) üzenetére


liszi70
nagyúr

Elismerésem, leginkább azért, mert egyáltalán belevágtál. :R Egyszerű a dolog, mégis milyen nehéz rávenni az embereket. Tényleg kösz!
Log stimmel. A 6/8-at felesleges volt linkelni, semmilyen bizonyító erővel nem rendelkezik. Néhány véletlenszerű kattintgatás után is könnyen kijön. A 7/8 már sokkal jobb, de mindenfajta szőrszálhasogatás és kákáncsomókeresés nélkül mondom, minimum 10/10 kell, nem véletlenül ez a sztenderd.
A fájlod CBR 320 44.1, az rendben van. Viszont a kedvemért csinálj már egy olyan mp3 fájlt, ami nem Joint stereo, hanem sima sztereó. (Természetesen az eredeti, és már linkelt flac-ből.) Ahogy már írtam is, a kódoló amit használsz, a LameXP alapból jointot gyárt, ami egyes frekvenciákat monósít, így a hang deformáltabb lesz a sima sztereóhoz képest. (Én mondjuk sztereóval is megbuktam, 8/10 volt a legjobb, amit elértem annak idején. :B ) Speciális beállítások/MP3 csatorna mód/Automatikus kiválasztás helyett Egyszerű. Az lesz a sima sztereó. És még a Speciális beállításokban kellene a Lame algoritmus minőséget az alapértelmezett Kiváló minőség helyett a Legjobb minőségre állítani. Megvagy 1 perc alatt vele, és ha sikerül egy 10/10, te leszel a 4. a környezetemben, aki biztos, hogy hallja a különbséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#747) liszi70 válasza cappa72 (#732) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mp3 esetén van, aki használja a -v0 kapcsolót konverziónál?"

Az mit csinál?

(#748) szaszlaci válasza envagyok (#681) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Én sokszor kívántam már, bár lennék valami egyszerű proli, aki eljár melózni, leteszi a munkát, aztán hazamegy, egy sör mellett megnézi a meccsét, utána megdugja az asszonyt"

Nos, ez nem a proli jellemzése, ellenben a fogalmazás színvonala közel áll ehhez.
Amit te művelsz, meg egy páran, ez – az infantilis hiszti és klinikai esettanulmány mellett – netto fröcsögés. Ez a nárcisztikus önsajnáltatás, az állandó elégedetlenkedés és minden, mindenki utálata, ez a mocskolódás, ez elrohaszt mindent. Ti sem a haladás, sem a józan visszatartó erő nem vagytok, hanem a proli mentalitás megtestesítői. Olyan, aki egy előadás közben egyfolytában közbekiabál hülyeségeket, mert azt hiszi, azt mindenkinek hallania kell, és az előadó nem tud elmondani másfél mondatnál többet.
Ellenben azok, akik az elfogadott dolgokat megkérdőjelezik, jobb megoldásokat keresnek, vagy teljesen újat egy problémára, azok viszik előre a világot. Ti itt páran, semmilyen téren nem vagytok ilyenek, semmihez nem tesztek hozzá semmit, csak lehúzzátok a társaságot arra a színvonalra, ami a lelketekben is van, mert ilyen körülmények között érzitek magatokat otthonosan.

Számomra egy 6/8 ABX teszt nem jelent semmit, nem is kértem ilyet soha, senkitől. Ellenben erre a kis kitérőre itt egyikőtök se reagált, pedig nem volna ám nagy erőfeszítés.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#749) #71562240 válasza szaszlaci (#748) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hmmm...

(#750) benedekco válasza liszi70 (#747) üzenetére


benedekco
addikt

VBR formátumú mp3 file készül vele.
Folyamatosan, a hanganyagtól és a benne lévő frekvenciáktól függően változóvá teszi a bitrátát. Pl ha nagy a csend, lemegy 32kbps-re ha nagy a cinceggész felmegy 320-ra. Több helyet nyersz vele, illetve elvileg nincs automatikus vágás 20khz-nél.
V1, V2, V3 ... V9-ig skálázódik, a V0 a legjobb minőség. Egyre lejjebb egyre alacsonyabban vágja a magas frekit és egyre alacsonyabb rátával tömörít. Ha nem adsz meg paramétert akkor V4-en dolgozik a lame.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.