Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) benedekco


benedekco
addikt

BUÉK.

Na tegnap volt egy jó kis vitám. MP3 vs FLAC.

Flac-ot ki lehet hallani. Szellősebb a zene, sokkal jobb a térérzet. Nem lehet ide oda kapcsolva megállapítani hanem végighallgatva a számot érzed hogy jobban szól.
1 letöltött random mp3 tesztelve egy flac-al
vitapartner -> jobb a flac
én - csinálni kellene egy olyan tesztet, hogy adott flac-ból csinálsz mp3-at te magad
-> ilyenekkel nem kell pöcsölni, le lehet tölteni az mp3-akat
de ha nem magad csinálod, kb nem tudod mivel tömörítették és hogy, a forrásról nem is beszélve, lehet hogy más masterből készült a flac mint az mp3, egyik CD másik SuperCD, ne adj isten vinyl
-> jó de a flac akkor is jobb mert több benne az információ, nem véletlenül sokkal nagyobb
lehet, hogy több, de hallod-e azt a plusz adatot?
-> most mondom, hogy hallom, hát végig hallgattam, letöltöttem
akkor le kellene tömöríteni egy lame 3.99-el v0-ba
-> én nem szarakodom ilyenekkel, mondom egy Miles Davis-t meghallgatva hallod "ordít" a különbség, sokkal szellősebb és nagyobb a tér
de az, hogy mp3 nem jelent semmit, milyen rátával lett tömörítve, milyen programmal?
-> de az nem lényeg, ez egy mp3 olyan nagy különbség nem lehet
elmagyarázom milyen különbségek vannak
-> de mondom, letöltöttem és hallottam
ő nyert :D

Na majd egyszer kiírok neki egy Miles Davis CD-t mp3 és flac számok váltakozásával, aztán hallgassa végig. Igaz nem tudom melyik család apa és mikor hallgat ma úgy zenét, hogy van ideje leülni egy órára és csak arra koncentrál, semmi másra nem. Főleg nem a rohangáló, bőgő gyerekekre.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1902) beef válasza benedekco (#1901) üzenetére


beef
őstag

Az volt a baj, hogy nem megfelő ethernet kábelen hallgatod!
Továbbá a ki- és belélegzés is befolyásolja a hangzást, javaslom egy albumot levegővisszatartással* végighallgatni, teljesen más élmény a végére!

* mindenki csak saját felelősségre

Tudom, hogy az ethernetes cikk nem mp3 vs. flac, de kíváncsi lennék (szakmai?) véleményekre.

(#1903) LZs?! válasza beef (#1902) üzenetére


LZs?!
aktív tag

Gyönyörű...

De ha már a rendszer egészét is nézni kell mindig, amit ugye az éppen aktuális 'leggyengébblánszem' leront, akkor...ehm...

...akkor az implicit statement alapján a következők már mind audiofil-kompatibilisek?

Net test:
- a Digi ONT-ja
- a TIDAL szerveroldal
- a TIDAL-ig vezető IE chain
- az bepöccintett Intel NIC
- az említett alaplapi integrált NIC

Local test:
- a fentiek, plusz a háttértár, a háttértár csatlakoztatása, illetve az összes alaplapon jelenlévő komponens ami közrejátszik direct/indirect, hogy a bitek eljussanak a háttértártól a NIC-ig.

Nevermind...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.