Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) zebede válasza Gaabe (#1149) üzenetére


zebede
őstag

Cache törlést próbáltad?

(#1152) Brain75 válasza zebede (#1142) üzenetére


Brain75
senior tag

Nekem a nyitott droidnál ha megnyomom a hangerő fel gombot és a bekapcsot akkor nem lép be a rendes recovery menube.

Hogyan lehet belépni a recoverybe ?

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#1153) kicsizee válasza Brain75 (#1152) üzenetére


kicsizee
aktív tag

Többször kell próbálni,nekem is csak olyan 3xra sikerült

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1154) kicsizee


kicsizee
aktív tag

Nálam a wipe megoldotta a problémát,felteleült a 6.23-as frissítés.köszi mindenkinek

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1155) Gaabe válasza kicsizee (#1154) üzenetére


Gaabe
tag

este akkor én is megpróbálom

(#1156) zebede


zebede
őstag

Nem értem, miért van az hogy valaki kipróbál valamit és ha nem sikerül egyből, rávágja "nekem nem megy". :U
Talán többször meg kellene próbálni. :)

Itt egy gyors video, segítségnek: [link]

Bocs a minőségért, siettem, lényeg azért látszik.
1142-es hozzászólásban meg ott a leírás hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1157) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Rengetegszer próbáltam a frissítést... (nem működik!)
Véleményem szerint egy "gyári" frissítésnek simán fel kel mennie a készülékre.

Ahol már "ügyeskedni - gányolni" kell ott GÁZ van.

Vigyorka

(#1158) zebede válasza Vigyorka (#1157) üzenetére


zebede
őstag

Csak egy cache törlés kell és megy, kollega már megerősítette.
Ha ez neked gáz akkor hagyd úgy.

Csak annyi a történet hogy mondjuk amikor frissíteni próbáltad megszakadt pár pillanatra a net és megszakadt a frissítés, azért kell a cache törlés mert bezavarnak a beragadt dolgok.

Csak nézzél szét más sokkal nevesebb, drágább telefonok topikjában sima OTA frissítés ügyben, pl. Honor 7, Huawei p8 lite...
Akkor ott igazi gázhegyek vannak. :) a te felfogásod szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#1159) Vigyorka válasza zebede (#1158) üzenetére


Vigyorka
senior tag

A letöltés mindig végigment.
Kicsomagolni már nem mindig tudta.

A boot menüben nem lehet navigálni.... :F

((( ezt elszúrták!!! )))

Vigyorka

(#1160) zebede válasza Vigyorka (#1159) üzenetére


zebede
őstag

Leírtam, levideoztam a megoldást.
Mást már nem igen tudok hozzátenni, esetleg hozd el és megcsinálom. :)

(#1161) kicsizee


kicsizee
aktív tag

Ennyi pénzért,amibe ez a teló került(másodlagos telónak vettem,de ez lett az elsődleges) ennyi "ügyeskedés""mókolás" belefér.azért remélem mindenki tudatában van mennyibe is került,ezért senki se várjon annyi tudást,mint egy 3-4x drágább telótól. Amúgy is "ajánlott" wipe cashe minden frissítés előtt-után.redmi note 2-mnél szinte mindig kell(bár ott egyszerűbb elérni).azért vagyunk itt fórumban,h.segítsük egymást,figyelmeztessük felmerülő problémákra,megoldást javasoljunk. Ez egy tesztkészülék mind a verneenek,mind pedig nekünk :)

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1162) Vigyorka válasza zebede (#1160) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Szia!
:R Hálás köszöntetem a segítségedért! :R

Többszöri nekifutással (a leírás 6. pontjánál akadt el...), de teljes siker. :)

Elég volt a "Wipe Cache partition" -t futtatni....

Vigyorka

(#1163) BigBlue69 válasza zebede (#1142) üzenetére


BigBlue69
őstag

Nekem ezután is azt mondja naprakész..

Factory Reset után is... :U

[ Szerkesztve ]

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#1164) zebede válasza BigBlue69 (#1163) üzenetére


zebede
őstag

Nem lehet hogy azért, mert tényleg naprakész? :DD

(#1165) BigBlue69


BigBlue69
őstag

Factory után is? Nem vagyok nagy ész.. De nem gyárira kéne visszaálljon? Vagy ilyenkor rendszerhez nem nyúl?

Amugy frissités közbe kivágott hibával.

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#1166) zebede válasza BigBlue69 (#1165) üzenetére


zebede
őstag

Mi a build verzio szám?

(#1167) Gaabe


Gaabe
tag

Nálam a wipe cache nem volt elég, factory resettel viszont már telepíti is. :C

(#1168) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ha megjön fater telója, pár napig nálam lesz. Nyilván még nemtom, milyen rom lesz rajta, de érdemes lesz ota-n fölrakni a frissítéseket? Xiaomin egy idő után letiltottam a frissítést, mert sok értelme nem volt és soxor csak rosszabb lett.

(#1169) koozed


koozed
csendes tag

Hétfő óta vagyok thor tulajdonos és a tapasztalatok kedvezőek. Üzemidő, sebesség, akksi jó...SP után főleg.
Van azért pár kisebb gond:
- melyik a legjobb fényképező program a thor-hoz?
- nem sikerül sehogysem belépni a recoverybe, második lépésben mindkét hangerő gomb kell?
- a böngésző nem keres állapotsorból a google-ön, egy pillanatra bevillan a kereső sor, de marad az aktuális lapon
- néha össze vissza benyomódik a telefon és sms, nem zár le rendesen
- usb kamerát felismeri, de képet nem rak ki a telefonra ez valami otg probléma?
- mhl adapter nem működik
- rootolni hogy kell? több program igényli pl. hdmi megoldások, sd kártya formázók stb.
Kösz a válaszokat, amennyiben vannak már.

(#1170) BigBlue69 válasza zebede (#1166) üzenetére


BigBlue69
őstag

thor_20160623

Más: Valaki mondja meg mert kivágom lassan a francba.. Csináltam ugye Factory-t aztán azóta állitgatom.. És most a lockscreen hátterét összehuzza.. Vagyis Vizszintesesn igazitja a kijelzőhőz... Előtte még jó volt.. Mi a francot nyomtam el? Lassan tényleg ott tartok h megint Factory azt kész.

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#1171) zebede válasza BigBlue69 (#1170) üzenetére


zebede
őstag

Hát akkor még egy darabig azt fogja kiírni hogy naprakész a rendszer, egészen pontosan a következő frissítésig.

Mivel most a legutolsó (ami nekünk a tegnapi) van rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#1172) BigBlue69 válasza zebede (#1171) üzenetére


BigBlue69
őstag

Másikra esetleg? Factory után is összehuzza.. Szétvet az ideg.. Első váltásnál tuti jó volt.. mostmiért szivat?

[ Szerkesztve ]

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#1173) bostone válasza BigBlue69 (#1172) üzenetére


bostone
addikt

Minden képet összehúz?

(#1174) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Normális tokot nem láttatok még rá?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1175) BigBlue69 válasza bostone (#1173) üzenetére


BigBlue69
őstag

Igen.. És ezelőtt a xarakodás előtt jó volt.. most meg nem értem.. factory után is ilyen maradt..

De csak a lockscreenen..

Lifehack megoldva.

[ Szerkesztve ]

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#1176) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! A zárolási héttérképet hol tudom változtatni ?

(#1177) BigBlue69 válasza BigBlue69 (#1175) üzenetére


BigBlue69
őstag

Lényeg h bekell rakni háttérnek.. És utána LockScreenen azt a képet kell beválasztani képnek.. Amit alul kidob.. (hátteret)

memoril: Alap Launcher.. Kijelzőt hosszan tart és ott megtalálod. :)

[ Szerkesztve ]

(-.-(-.-(-.-(-.-)-.-)-.-)-.-) Chinese Mafia's watching you! Viselkedni Magyarországon rang. Máshol a létezés része. Steam: http://tinyurl.com/8h4dfu2

(#1178) memoril válasza BigBlue69 (#1177) üzenetére


memoril
aktív tag

Köszi ! A nova launchert használom jelenleg ott meg nincs !

(#1179) smithsys válasza memoril (#1178) üzenetére


smithsys
aktív tag

Ideiglenesen állítsd vissza az alapértelmezettet!
Beállítások--főoldal--Launcher3 kiválaszt.
Utána mehet vissza a Nova.

(#1180) alan wake up


alan wake up
csendes tag

Játéknál (traffic rider) eléggé felmelegedett a teló. Előtte csak neteztem 32-33 fok volt, játék közben felment 42-43 fokig.

[ Szerkesztve ]

(#1181) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Az ujjlenyomat olvasott szeretném beüzemelni...
Van rá valamilyen bevált megoldás? :R

Vigyorka

(#1182) B1T3


B1T3
addikt

Üdv!

Valaki össze tudná foglalni nekem a készülék típushibáit?
(Lehet, nem a jó kulcsszavakkal kerestem, ha valaki már megtette korábban, ez esetben elnézést.)

[ Szerkesztve ]

(#1183) FireKeeper válasza B1T3 (#1182) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

engem leginkább a kijelzőt érintő tapasztalatok érdekelnének - vernee fórumon sokan panaszkodtak rá hogy nagyon könnyen karcolódik, sokan odáig mentek hogy lehet nem is GG az az üveg...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1184) andaxin76 válasza B1T3 (#1182) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Megmondom őszintén nálam semmi olyan hiba nem jelentkezett amit itt páran leírtak.A scrollozás még mindíg nem az igazi frissítés után sem,de semmi olyan hiba amit updattel ne tudbának orvosolni

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1185) Bferibörs válasza andaxin76 (#1184) üzenetére


Bferibörs
addikt

akkor diót nem fogok vele törni biztosan
0,22-től

fóliát mindenképpen érdemes rátenni szerintem, nem láttam még olyan GG -t ami nem sérül, karcosodik

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1186) alan wake up válasza B1T3 (#1182) üzenetére


alan wake up
csendes tag

So, known bugs, so far, are:

- Capacitive buttons' function: we do preffer an standar config like recently opened apps | home | back as menu button is mostly useless in marshmallow.
- Camera doesn't record in .mp4.
- Some users can't start the phone when SIM's pin and fingerprint lock are enabled together.
- There is a noticeable little lag when scrolling the screen in any way (scrolling settings, FB timeline or the launcher screens, for example).
- The lockscreen we have is laggy as fuck and above all, it is not possible to scroll down the status bar, so, why not to use the stock android lockscreen?
- There's something wrong with the SD card: some users can't run apps which are installed there, others can't even set it as internal memory.
- It seems that screen rotation can't be locked propperly.
- Capacitive keys don't vibrate when in silent mode.
- Google now seems to only start from it's widget.
- Fingerprint scan isn't as accurate as it should be. - Fingerprint sensor seems to loose sensivity or even to stop working.

(#1187) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Nekem egy fél órája azt doba be, hogy a kijelző érzékelése kompletten felhalt. Meg az összes kapacitív gombé is.
Így az volt a para, hogy még csak újra sem tudtam indítani, mert ugye meg kellett volna tudni nyomni a reboot feliratot. B@sszameg....
Az usb kábellel történő bűvészkedés és némi power gomb nyomdósást követően valahogy rebootolt, azóta mintha mintha minden gyermeki hisztijét elfeleltette volna: működik.
Lehet, hogy csak megpukkadt.
A hibajelenség egyébként egy sima kijelző felébresztéskor tudatosult bennem, előtte semmi interakció nem történt.
Így most azt gondolom, hogy nálam kezdi kimeríteni az " elállok a vásárlástól" fogalom keretét és postázom is vissza a festői Komárnóba, talán a jövőben kerül minden ilyen kínai új csoda beszerzését... pedig az első hét tök jó volt... :(

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#1188) zebede válasza tom956ster (#1187) üzenetére


zebede
őstag

kb. 10 másodpercig kell nyomni a bekapcsológombot és újra indul a telefon.

Nem volt még olyan telefonom, legyen az kínai, koreai, német, francia, fin... ami nem fagyott volna le egyszer sem (általában valami app miatt).
De ettől függetlenül küld vissza nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#1189) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Koszonom a hasznos infot. Van meg max 4-5 napom, ha addig megebereli magat, marad. :) ezt a 10mp trukkot nem ismertem, koszonom! Az eddigi telefojaimnal ilyen nem jott elo (fokent iphoneok voltak).

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#1190) Bferibörs válasza zebede (#1188) üzenetére


Bferibörs
addikt

valszeg,hogy valami (újabb) app hiba mert az alcam is ezt csinálta kb. 1 hete,ha tapizom pittyeg kvázi műxik csak nem látni a képernyőt, gyári vissza ,újra telepít de csak a régi appokat az újakat nem és műxik azóta rendesen

nekem csak a bekapcsoló+hang fel-lel indult újra de ez alcatel

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1191) B1T3


B1T3
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Én is a kijelző könnyű karcolódásáról hallottam, de a Note 4-em GG4-es kijelzője is hajszálkarcos lett, igaz, nem szemmel láthatóan.

Ha már itt tartunk: úgy látom, hogy az előlapi üveg a széleknél domború, ami felveti a kérdést, milyen fólia vagy üvegfólia passzolna rá, amely a széleknél nem válik fel. Aki vett már, és bevált, dobhatna linket. :)

(#1192) zebede válasza B1T3 (#1191) üzenetére


zebede
őstag

Karcolódással kapcsolatban csak annyit tudok mondani, nekem rajta van a gyári fólia, viszont nem takarja rendesen a kijelzőt.
Körben 3-4mm szabadon van az üvegből.
A fólia az állatmód gyűjti a karcokat és rengeteg van belőle a szélén is, de csak a fólia széléig, az üvegen egyetlen karc sem folytatódik.

Biztos vannak itt olyanok akik fólia nélkül használják, többet ők tudnának mondani.

[ Szerkesztve ]

(#1193) azbest válasza zebede (#1192) üzenetére


azbest
félisten

Hát, már közel egy hónapja megvan. Rögtön levettem a fóliát róla, mert szerintem íves kijelzőn a fólia széle zavaró.

Először a táskám egyik zsebében hurcoltam, akkor még betettem egy kis tasiba, hogy ne érjen össze mással közvetlenül. Az utóbbi héten kezdtem el sim-mel használni, azóta pedig a hasitasim külön zsebébe szoktam tenni, ahová mást nem teszek. Meg előfordul a zsebemben is.

Eddig nem találtam rajta karcot. De mint látható igyekszem vigyázni is rá. A majd 3 éves zte telóm is újszerűen néz ki, igaz azon fólia is volt.

[ Szerkesztve ]

(#1194) hangyaboly


hangyaboly
csendes tag

Nekem Skype használata közben nem akar működni a kamera (úgy tűnik, egyik sem). A video ikon aktív (elméletileg tudom ki-be kapcsolgatni), de sem én nem látom a képét kicsiben, a sarokban, sem a másik fél nem látja.
A gyári kamera alkalmazásban mindkét kamera képét látom, így elméletileg működnek.
Tapasztalt valaki hasonlót? Van esetleg tippetek, hogy hol kellene valamit átállítanom?

(#1195) rzoli


rzoli
senior tag

Sziasztok

Rootolta már valaki a telefont? A needromon található módszer, TWRP recovery és supersu működik? Megbízható?

Needrom - Vernee Thor - TWRP

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1196) hege21 válasza rzoli (#1195) üzenetére


hege21
senior tag

Működik,de TWRP nem frissül,ha később jön még rá frissítés:)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1197) hege21 válasza hege21 (#1196) üzenetére


hege21
senior tag

TWRP-n :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1198) rzoli válasza hege21 (#1196) üzenetére


rzoli
senior tag

Az annyira nem zavar, szeretek általában tiszta telepítést csinálni, két óra alatt be lehet lakni a telefont. :)

Az jobban zavar, hogy nem lehet kivenni az aksit... :(

Holnap érkezik a telefon, megvárom, hogy felmenjen a frissítés, aztán csak kipróbálom a root-ot. Xposed és GravityBox régóta van a telefonjaimon.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1199) Lortech válasza Lortech (#1098) üzenetére


Lortech
addikt

Elhamarkodott állítás volt, pár perc nyomkodás után jobbnak tűnt, de pár nap használat után már úgy gondolom, hogy nem változott érdemben a scrollozás.
Bár nagy problémám nekem így sincs vele.

Más. Karc szempontjából nekem pozitív csalódás. Tok/fólia nélkül zsebben hordom, eddig semmi nem látszik rajta. Arra figyelek, hogy kulcs, apró és semmi egyéb nem kerül abba a zsebembe, amelyikben a telefon van.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#1200) rzoli válasza koozed (#1169) üzenetére


rzoli
senior tag

Holnap megjön az én Thor-om is... :)

De már szedegetem össze az infókat:

Manapság a legtöbb androidos telefonba a következő módon lehet a recoverybe lépni:

- Telefon kikapcsol
- Bekapcsolás ÉS hangerő FEL gomb egyszerre nyomva tart, amíg meg nem jelenik egy választó menü
- hangerő FEL gombbal lehet lépkedni/navigálni
- hangerő LE gombbal kiválasztani
- megjelenik a kis zöld robot a felkijáltójellel - Bekapcs ÉS Hangerő FEL gomb egyszerre megnyom.

Root:

Ha jól értem nem először csinálsz már ilyet. :) A rootolás veszélyivel tisztában vagy akkor. Saját felelősségre... A needromról kell a TWRP és a SuperSU.

A letöltéshez regisztráció szükséges. Két dologra kell nagyon vigyázni a leírás alapján.
- Első indításkor nem szabad módosítani a rendszer partíciót, a read only-t kell választani.
- Ha jön OTA frissítés, azt nem szabad feltenni a rootolt telefonra. Unroot,( a supersu-ban van egy ilyen menü), és az Sp Flash Toll-lal visza kell tenni a gyári recovery-t előtte. Ehhez a számítógépre drivert kell installálni, de ezek is megtalálhatóak az oldalon.

Valahol azt olvastam, hogy a telefon nem tudja az MHL-t, sajnos már nem emlékszem hol.

USB kamerát sem próbáltam még, de gyakori hiba, hogy a telefon nem tud elég kakaót adni, külső tápot kell pluszban csatlakoztatni pl. egy Y kábellel. Ha így csináltad, nem szóltam :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.