Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) KoryHu válasza csobolade (#1648) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Mondjuk ennek egy részére szerintem van gyári megoldás, pl. ne zavarj üzemmód beállítása, Wifi-t lehet gyárilag is kapcsoltatni, kijelzővel. Éjszakára meg: mondjuk kb. egy mozdulat kikapcsolni kézzel a mobilnetet :) Én naponta legalább 5-ször ki-be kapcsolom, még ép az ujjam. (én ehhez egy 100 megát foglaló cuccot nem raknék fel). Szerencse, hogy mindenki más. :)

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1652) Bugge válasza bippeti (#1647) üzenetére


Bugge
csendes tag

Hétköznaponként minden nap használtam. Munkába menet és haza filmet néztem és zenét hallgattam.
Így ha saccolni kéne naponta kb 6 ki-be húzást saccolnék.

Ami szerintem nem sok, legalábbis egyik telefon sem adta még meg magát ez miatt.

Brutális állat a pályán!

(#1653) bippeti válasza Bugge (#1652) üzenetére


bippeti
tag

Értem, köszi. Éppen azért kérdeztem, mert én pl. sosem használom. Így elméletileg ez nálam nem lesz hiba. :D Mondjuk logikus is, hogy a ki-be rángatás miatt mehet tönkre, de gondoltam, azért rákérdezek...

(#1654) LámaZ válasza KoryHu (#1651) üzenetére


LámaZ
addikt

Van egy magyar app, Llama.
Annál van okos ki-bekapcsolgatás, mégpedig cellainfók (!) alapján.
Munkahelyen csendesre veszi, otthon normál, utcán bömbölteti, éjjelre meg kikapcs.

Legyen minden jó!

(#1655) kidpepi


kidpepi
tag

Sziasztok!

Kicsit több, mint egy hete használom a telefont, és egy dolgot leszámítva nagyon elégedett vagyok vele.
Jól működik az ujjlenyomatolvasó, szerintem a kamerája is egész jó képet csinál.
Viszont az üzemidővel nem vagyok kibékülve. Készenlétben a vártnál gyorsabban merül.
A készülék szerint a wifi eszi a legtöbbet, pedig nincs is bekapcsolva.
A statisztika is ellentmondásos információkat mutat. A grafikus ábrázolásban folyamatos wifi használatot mutat, kijelezve pedig valósat(ha a wifi alapú helymeghatározást kikapcsolom).
De hiába van biztosan kikapcsolva a wifi, és a használati időt sem számolja tovább, a mAh-k csak pörögnek tovább...
Van valakinek tapasztalata, ötlete ezzel kapcsolatban?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1656) KoryHu válasza kidpepi (#1655) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Szia, hát ez jó kérdés, biztos nincs bekapcsolva (a képen az látszik, hogy nem csatlakozik semmihez, de ettől még be lehet kapcsolva). Esetleg ha csinálsz mentést, egy gyári helyreállítás (reset) nem oldja meg?

Amúgy, ha akkustatisztika, valami itt elég bugos, mert nekünk a mAh adatokat mintha egy tizedessel eltolná, vagy más hibája van, teljes feltöltés után is.
Ilyeneket ír, hogy "képernyő: 8763 mAh, meg Telefon tétlen 3455 mAh"). Mintha nem resetelné a mAh adatokat töltés után.
Az a "lakat ikon" micsoda?

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1657) kidpepi válasza KoryHu (#1656) üzenetére


kidpepi
tag

Köszi a választ, egyelőre nem csinálok factory resetet, eleget szórakoztam vele, amikor sehogy sem akart menni a google naptár szinkronizálás (ami végül megoldódott a 10. reset és ki-be jelentkezés után)
Akkor még nem volt telepítve semmi, nem volt gond. Mentésre mit ajánlanál? Én a Titanium backupot ismerem.
A lakat ikon az 'App permission management'.
Neked mennyit bír akksiról a telefon? Egy ilyen battery monitor screenshot-ot tudnál mutatni esetleg?
(Eddig két szoftver frissítés ment fel, a másodikban volt wifivel kapcsolatos bug javítás, de sajnos nem oldotta meg a problémám)
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#1658) smithsys válasza kidpepi (#1657) üzenetére


smithsys
aktív tag

Igaz nem engem kérdeztél, de azért parancsolj. Ez a legutóbbi.

(#1659) KoryHu válasza kidpepi (#1657) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Most én nem tudok feltenni, mert a nejem használja a készüléket egyébként.

Az akku szerintem jó, átlagos használattal két napot simán kibír, a Wifi-nél nekünk nincs ilyen zabálás, elsősorban a készenlét és a képernyő használ a legtöbbet, más nem.

Egyedüli gond a rossz mAh kijelzése, de ez meg annyira nem lényeges.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1660) kidpepi válasza smithsys (#1658) üzenetére


kidpepi
tag

Szia!
Köszi szépen!
Ez szép teljesítmény. Nálad akkor nincs ilyen probléma, mint nálam. Bár én többet használom, (reggel óta most tartok 2ó10p kijelzőidőnél, akksi 50%-on, wifi ki, mobilnet folyamatosan bekapcsolva) de szeretnék egy napot stabilan kihozni belőle ilyen használat mellett is.
Megkérdezhetem, hogy nálad a wifi és a mobilnet be volt-e kapcsolva, valamint jól mutatja-e a battery monitor a wifi használatot.
Előre is köszi!

(#1661) p1tyk3r


p1tyk3r
újonc

Sziasztok!
Lassan egy hónapja használom a kèszülèket,tegnapi napig semmi gondom nem volt vele. Tegnap telepítettem a 360 security programot amivel rögtön vègeztem is egy teljes átvizsgálást. Ekkor a teló lefagyott csak az újraindítás segített. Este azonban teljesen átvette a szkájnet (360 security) :D az irányítást olyannyira h a kèpernyőm nem èrzèkelt semmit, viszont ez a progi automatikusan elindult. Csak a zebede által amit itt szeretnèk megköszönni segített negyedjère a teljes reset. Járt már így más is? (Szerintem ne használjátok ezt a progit)

(#1662) smithsys válasza kidpepi (#1660) üzenetére


smithsys
aktív tag

Mobilnet folyamatosan megy, wifi csak otthon. Jellemzően a helymeghatározás is be van kapcsolva, éjjel pedig repcsimód. Persze folyamatos nyomkodással le tudom nullázni egy nap alatt, de jellemzően 5 óra körüli sot megvan. Nekem még nem hazudott az akku statisztika.

(#1663) N-zsöl


N-zsöl
csendes tag

Sziasztok!
Egy hete nyúzom a készüléket, eddig rendben van, egy gondom van vele.
Lezárt képernyőnél, hogy húzom le az értesítési sávot?
Nálam eltűnik zárt képernyőnél, van erre beállítás, vagy szoftver hiba?
Próbáltam a gyári launchert, és a Next-et is, egyikkel sem működik.
Keresgéltem a fórumban, de nem találtam a megoldást.
Bennem van a hiba, vagy ez egyedi eset?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

„How many people would be capable of inventing the wheel if it had not been invited?”

(#1664) Bferibörs válasza N-zsöl (#1663) üzenetére


Bferibörs
addikt

gyárival nekem sem jön le ( mást nem használok,novát próbáltam ), ha értesítés van 2 kopp és megnyitja az értesítést (azt hiszem 2)

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1665) N-zsöl válasza Bferibörs (#1664) üzenetére


N-zsöl
csendes tag

Igen, az megvan nekem is, köszönöm.

Konkrétan a zseblámpát szeretném bekapcsolni, zárt képernyőnél.
Kissé nyögve-nyelős képernyőzár ki, értesítési sáv, zseblámpa be, majd mikor beérek a szobába újra eljátszhatom, csak most kikapcsoláshoz.
Nem a ház nagy, én vagyok lassú... :DD

Eddig minden készülékem tudta ezt, lehet én vagyok nagyon elkényelmesedve? :U

Esetleg zárképernyőre widgetet tudok rakni valahogy?

„How many people would be capable of inventing the wheel if it had not been invited?”

(#1666) t-shirt


t-shirt
veterán

Tudnátok ajánlani egy kamera programot ami tud sd-re menteni (nem akarom belső tárhelynek formázni) és viszonylag normális.

(#1667) alan wake up válasza N-zsöl (#1665) üzenetére


alan wake up
csendes tag

Gravityboxxal tudsz zárt képernyőre alkalmazásokat kitenni.

(#1668) vgyuri válasza zebede (#1610) üzenetére


vgyuri
őstag

Másik telefonom ha túlmelegedett akkor a max fényerőt 80%-ra visszavette és nem engedte feljebb húzni. Ezt kipróbálná valaki, hogy pl. navigálás közben lejjebb venné a fényerőt? Ha nyerne vele pár fokot, akkor már rendesen lehetne tölteni. Hosszabb egyenesben, pl. autópályán ki szoktam kapcsolni a kijelzőt, minek menjen feleslegesen 1-2 órát, közben visszahülne.

Másik telefonom csak 3G-t tud, böngészés közben 80% fényerőn, árnyékban 32 fokos melegben is forró lesz a hátulja, nem tudtam még megnézni ilyenkor pontosan mennyivel lehet tölteni, de kb 10 percenként 1% ha belement, szóval szerintem ez a probléma több telefon típust érinthet, de a Thor-ban lehet hogy szoftveresen is később tudják ezt orvosolni.

(#1669) qamu74


qamu74
őstag

Hi!

Elso custom rom!!!! keresd az XDA-n!!!

"I have uploaded my last build of AICP 11 (based off cyanogenmod 13) for you know. It was built on June 2nd and still contains some bugs (especially Bluetooth and fingerprint not working). Besides this, it can be used as daily driver, but one needs to install a third-party camera app for now (open camera for example).

http://www.mediafire.com/download/ej...L-20160602.zip

Install:
This Software needs to be installed through custom TWRP recovery.
Wipe data
install rom
You should install gapps (open gapps for example http://opengapps.org/ for 'ARM64' and Android 6) right after the rom
reboot
Thanks to @fire855 and @superdragonpt"

:))

(#1670) boxfan válasza alan wake up (#1314) üzenetére


boxfan
tag

Köszönöm,innen szedtem le a cuccokat.Viszont mikor recoveryből raknám fel a super su-t,nem megy fel,abortalt.....ezt írja.Tudnál segíteni?

[ Szerkesztve ]

Vernee Thor,Xiaomi Redmi 5

(#1671) rzoli válasza boxfan (#1670) üzenetére


rzoli
senior tag

Ha a TWRP felment, akkor indítsd újra, ismét a TWRP-be belépve, második indításkor fel szokott menni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1672) andaxin76 válasza qamu74 (#1669) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Majd valaki írja le a tapasztalatokat ha feldobja. Engem elsősorban az érdekel tudja e ezzel a rommal a 120 fps videót.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1673) csobolade válasza kidpepi (#1655) üzenetére


csobolade
csendes tag

Mi okozza a nagy fogyasztást a "Telefon - tétlen" soron? Nekem is magas a tétlen fogyasztás. Meg általában sokmindenkinek android 6.0 alatt. Erre van megoldás?

(#1674) LeviBoy2014


LeviBoy2014
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Nagy problémám van a telefonnal. reggel felkeltem, bekapcsoltam rajta a wifi-t, minden ment rajta rendesen. Most, pár órára rá feloldottam az ujjammal, de a kijelző nem reagál semmire. Ki sem tudom kapcsolni a telefont!
Ilyenkor mi van? Köszi előre is a segítséget!

(#1675) rzoli válasza LeviBoy2014 (#1674) üzenetére


rzoli
senior tag

Nyomd hosszan, kb 15 másodpercig a bekapcsoló gombot, és újraindul.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1676) LeviBoy2014 válasza rzoli (#1675) üzenetére


LeviBoy2014
csendes tag

Köszönöm! Sikerült!
Amúgy az tudható, hogy mitől csinál ilyent?

[ Szerkesztve ]

(#1677) rzoli válasza LeviBoy2014 (#1676) üzenetére


rzoli
senior tag

Passz, nálam még nem fordult elő szerencsére. De minden telefon, amiből nem vehető ki az akku, így kikapcsolható/újraindítható.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1678) LeviBoy2014 válasza rzoli (#1677) üzenetére


LeviBoy2014
csendes tag

Oké! Köszi! Remélem, többet nem fordul elő. Kissé megijedtem..

(#1679) kicsizee


kicsizee
aktív tag

Megérkezett az Ugreen töltőm, 2,4 és 1 amperes. Gyorsan feltölti a telót,de ennek köszönhetően igen gyorsan le is merül. Mintha nem bírná megtartani a belé fektetett kapacitást :( úgyhogy nem vagyok előbbre

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#1680) andaxin76 válasza LeviBoy2014 (#1674) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Az uj cm alapú custom rom állítólag orvosolja ezt a hibát.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1681) qamu74 válasza andaxin76 (#1672) üzenetére


qamu74
őstag

En feltettem,eddig minden muszi a AICP 11 Rom alatt!

(#1682) kidpepi válasza kidpepi (#1660) üzenetére


kidpepi
tag

Sikerült rájönni, hogy a wifi bug-ot mi okozta.
A power toggles nevű alkalmazás. Azt leszedtem, most már nem a wifit mutatja a legnagyobb 'fogyasztóként'.
Viszont az akkuidőt ez nem befolyásolta, csak a battery monitor mutatott fals adatokat.
Itt tartok ma, 1 óra kijelzőidővel, folyamatos mobilnettel:

Ez elég gyenge teljesítmény. Akkor is gyorsan merül sajnos, ha hozzá sem nyúlok.

(#1683) csobolade válasza kidpepi (#1682) üzenetére


csobolade
csendes tag

Nálam hasonló sajnos. Azt néztem, hogy ez nem a Vernee specialitása. Lenovo, LG, sőt Nexus mobilok is érintettek, főleg újabb Androiddal.

(#1684) KoryHu válasza t-shirt (#1666) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Én most nem ajánlok, de ahhoz nem kell belső tárhelynek formázni, ha sd-re akarod menteni a képeket, csak át kell állítani az alapértelmezett helyet.

A belső tárhelynek való formázás teljesen más, akkor csak egy tárhely lesz.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1685) t-shirt válasza KoryHu (#1684) üzenetére


t-shirt
veterán

Az alapértelmezett hely allítására nem találtam lehetőséget (és nem úgy volt, hogy azt nem lehet állítani úgy mint régen). Hogyan állítsam át?

(#1686) LámaZ


LámaZ
addikt

Én nem tudom.

A tegnapelőtt elég keveset használtam a telefont, így kibírta aksival tegnap is. Ma azért rátöltök, bár még mindig kb. felénél áll az aksi.

Nálam nincsenek bekapcsolva olyan huncutságok, mint ujjlenyomatolvasás, az App permission managert meg az első napon lelőttem, mert állandó volt a vacakolás, a Playból letöltött appok nem tudtak rendesen működni.

Még az adaptív fényerőbeállításon töprengetem, hogy mi legyen vele, végül bekapcsoltam, mert tán jót tesz a szemnek. Azért töprengtem rajta, mert ezek a cuccok is sokat fogyasztanak.
Régebbi telefonon volt még az Okos kijelzőkapcsolgatás – vagyis, ha látta a kamera a szemem, akkor nem kapcsolt ki automatikusan a beállított idő után, mert tudta, hogy nézem –, de az is olyan sokat fogyasztott, hogy muszáj volt kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1687) rzoli válasza t-shirt (#1685) üzenetére


rzoli
senior tag

Beállítások, Tárhely és USB

Itt az alapértelmezett írás-lemez.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1688) LámaZ


LámaZ
addikt

Érdekes kérdés az OTA, ugye.

Az eustockos oldalon írják, hogy két változata van a telónak:
1. angol förmver, nincs benne magyar. Ennél megy az OTA.
2. többnyelvű förmver, benne magyarral is, de ennél NEM megy az OTA. (ilyet küldtek nekem Kínából)

Nem lehet az, esetleg, hogy sokan, akik itt elcseszték a telójukat, multilang verziójuk volt, és ráerőszakolták a förmverfrissítést??

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1689) qamu74 válasza qamu74 (#1681) üzenetére


qamu74
őstag

Csak a kamera nem jo(nem muszi),amugy POPEC!

(#1690) zebede válasza kidpepi (#1682) üzenetére


zebede
őstag

Szerintem még mindig valami app okozza ezt a gyors merülést, valami nem engedi deep sleepbe a telefont.
Ha rám hallgatsz csinálsz egy gyári visszaállítást és apránként újra telepítve a programjaidat, ki fog derülni melyik a bűnös.

[ Szerkesztve ]

(#1691) t-shirt válasza rzoli (#1687) üzenetére


t-shirt
veterán

köszönöm, vak vagyok

[ Szerkesztve ]

(#1692) kidpepi válasza zebede (#1690) üzenetére


kidpepi
tag

Köszi a tippet.
A battery monitor valóban azt mutatta, hogy folyamatosan 'ébren' van.
Kilőttem az app permission management-et, most látok először vízszintes szakaszt az akksi használat diagramon és szakadást az ébrenlétben. Nem akarom elkiabálni, de remélem, hogy ezzel megoldódik a dolog.

(#1693) LámaZ válasza kidpepi (#1692) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, és kinek kell megköszönni, hálátlanok?!

Legyen minden jó!

(#1694) rzoli válasza LámaZ (#1688) üzenetére


rzoli
senior tag

Ez hivatalos közlés, vagy a fórumon írja egy tulaj?

Egyenlőre furcsának találnám, ha igaz lenne. Már az is furcsa, hogy létezik csak angol nyelvű ROM... Illetve sokunknak magyar és ment a frissítés. Mondjuk én amikor kibontottam azzal kezdtem, tehát egy tiszta, szűz telefonra ment fel, nem volt semmi rajta, amivel össze akadhatott volna, ami gondot okozhatott volna.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1695) kidpepi válasza LámaZ (#1693) üzenetére


kidpepi
tag

:R

(#1696) csobolade válasza LámaZ (#1693) üzenetére


csobolade
csendes tag

Hogyan lehet kikapcsolni az app permission management-et?

(#1697) Bferibörs válasza csobolade (#1696) üzenetére


Bferibörs
addikt

(#742) azbest

(#6) azbest

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1698) andaxin76 válasza qamu74 (#1689) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Mintha az infoban azt írbák kell egy kamera alkalmazást letölteni hozzá nem?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1699) zebede válasza LámaZ (#1688) üzenetére


zebede
őstag

Hol írják ezt? :F
Kamuzol? ;]

Vagy csak kevered a szezont a fazonnal, Vernee Thort a Xiaomi Redmivel?

[ Szerkesztve ]

(#1700) Bferibörs


Bferibörs
addikt

olyan kérdésem lenne, hogy jobb felső sarokban van az a szép kis kék ikon-ami nem tudom igazán mire való a beállítások elővarázslásán kívül-, ha többször egymás után gyorsan rátapicskolok a teló kiírja , hogy "a névjegy nem létezik" , be lehet ezt valahol állítani, ? vagy használni valamire ezt az üres kék "figurát"?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.