Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) csobolade válasza Bferibörs (#1697) üzenetére


csobolade
csendes tag

Köszi! Megnéztem, érdekes módon nekem az ki volt kapcsolva, és ennek ellenére magas a "Telefon - tétlen" fogyasztása. CPU Spy nevű programmal is megnéztem, simán Deep sleep-el a telefon. A #6 hozzászólásban levő Network Location nevű appot megtaláltam, azt el is takarítottam.

(#1702) Bferibörs válasza csobolade (#1701) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem tudom mi lehet a gond, nekem nem merül az akksi ,simán 2 nap , ha vidék,rosszabb térerő akkor 1,5.

éjszakára be van állítva , hogy automatice kikapcsoljon,reggel meg be - (éjjel nem vagyok kíváncsi sem hívásokra sem üzikre, e-mailekre :DDD alszom,nem hallgatózok )

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1703) csobolade válasza Bferibörs (#1702) üzenetére


csobolade
csendes tag

Tudsz küldeni vagy felrakni egy képernyőképet az akkumulátorhasználatról? Vagy egyszerűen csak megírni, hogy hány órája húztad le töltőről, azóta mennyi a kijelzőidő, mennyi kijelző fogyasztás %-a, mennyi a tétlen fogyasztás százaléka, és hány százalék most az akksi töltöttsége? Én reggel 6:00-kor húztam le töltőről, azóta 1 óra 39 perc képernyőidő mellett 13% a képernyő fogyasztása, és 11% a tétlen fogyasztás (5 óra 57 perc). Az akksi most 69%-on van.

[ Szerkesztve ]

(#1704) zebede válasza csobolade (#1703) üzenetére


zebede
őstag

Ez egy korrekt fogyasztás a telefontól és egy 2800-as akksitól.

[ Szerkesztve ]

(#1705) LámaZ válasza zebede (#1699) üzenetére


LámaZ
addikt

Az eustock.hu-n olvastam, úgy emlékszem.
Biztos nem kamuzom, én nem vagyok olyan.
Esetleg tévedek, de az sem gyakran fodul elő. Ha meg igen, akkor el kell nézni. ☺

Utóirat: Megnéztem a kérdéses honlapot, és tényleg a Hsziaomiknál írja, de én interpoláltam.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1706) zebede válasza LámaZ (#1705) üzenetére


zebede
őstag

Istenem :U

(#1707) Bferibörs válasza csobolade (#1703) üzenetére


Bferibörs
addikt

reggel 5:30-kor húztam le töltőről,most 68 %
tétlen 20 %
képernyő 2%

1 nap 14 óra van hátra

egész nap fut a 4G és wifihotspot a telón,használom is szinte folyamatosan ezt, kijelző időt nem tudom sajna.
kb. 3x 5 perc telefon, pár perc tapicskolás lehetett max. 15.
folyamatos a viber,mesenger a telón

16:30-tól a telón csak wifi fut más nem,le van téve ,éjszaka kikapcsolja magát, így bír ki 2 ill.1,5 napot.

azért nem reagálok az akksi témákra mert nem átlagos felhasználó vagyok- nem is ez volt a célom a hozzászólásommal (#1702) Bferibörs

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1708) andaxin76 válasza LámaZ (#1705) üzenetére


andaxin76
aktív tag

Nem próbáltál kameta appot letölteni rá?

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1709) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

azt lehet tudni eustockra mikor jön új szállítmány? :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1710) KoryHu válasza FireKeeper (#1709) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Ez van az eustock oldalára írva, szó szerint:
"Várható beérkezés: 2016 július 13-15."

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1711) FireKeeper válasza KoryHu (#1710) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hopsz, csak olvasni kéne, tényleg :W

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1712) N-zsöl válasza alan wake up (#1667) üzenetére


N-zsöl
csendes tag

Igen, azzal képben vagyok, de egyelőre root nélküli megoldást keresek, ha másként nem megy akkor úgyis az lesz a sorsa a készüléknek amit írtál...

„How many people would be capable of inventing the wheel if it had not been invited?”

(#1713) N-zsöl válasza N-zsöl (#1712) üzenetére


N-zsöl
csendes tag

És még is oldódott, Go locker alatt működik képernyő zár alatt az értesítési sáv.

„How many people would be capable of inventing the wheel if it had not been invited?”

(#1714) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Ezt a app premissiont hol kell kikapcsolni?
Valakinek meg a gyári fólia rajta van még?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1715) umlajos válasza Bferibörs (#1697) üzenetére


umlajos
csendes tag

Sziasztok,

és ezt a Permission Controlt hogyan lehet végleg kikapcsolni?

Köszi, L

szerk: most jutott eszembe, hogy volt szó a fotózásról esti fényben. Teszek fel én is. Az éjszakai szerintem nem vészes, de este brutálisan túlmossa az algoritmus a képet, gondolom a zsizsiket szeretné leszedni de olyan "kemény" hatású lesz a kép, hogy élvezhetetlen. Esetleg másik kamera app segíthet, vagy ez hardverből be van égetve?

Éjszakai
Esti

[ Szerkesztve ]

(#1716) Bferibörs válasza umlajos (#1715) üzenetére


Bferibörs
addikt

(#1714) Taktoj : rajta

Beállítások/Biztonság/App Premissions

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1717) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Hát nekem az nincs bekapcsolva. A telefon uzemidejet továbbra is kevesselem, így mennie kell csak még az utód nincs meg, a scrollozasi akadasa is zavar, s hát a kamera része is nagyon gyengécske, a 4g n kívül visszalépésnek érzem a thl 5000 után
A könnyű magyar billentyűzetet is rosszul kezeli, s a érintő kijelölése is pontatlanabb

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1718) LámaZ válasza andaxin76 (#1708) üzenetére


LámaZ
addikt

nem

Legyen minden jó!

(#1719) Bferibörs válasza Taktoj (#1717) üzenetére


Bferibörs
addikt

ha 5000-es akkuval kaptam volna más telót ami tud 4G B20-at akkor lehet én is azt vettem volna meg :DDD de ilyen nincs :(

Biztos vannak gondok a Thorral, nem tapasztaltam eddig ,valami szuper darabot foghattam ki , igaz nem is nyomkodom napi 5-10 órát :DDD
célszerű bele olvasni pár 150-200 ezres teló topikjába és mindjárt remekel ez a készülék 40 ezerért :DD

Csak vicc volt.- de tényleg érdemes bele olvasni - sok topikot végig vagy majdnem végig olvastam mielőtt a Thort megvettem azt sem tudtam, hogy létezik. Minél többet olvastam drága kütyükről annál inkább elment a kedvem tőlük. Ezt legalább nem sajnálom annyira ha ki kell kukázni, 150-ért már foghúzósnak gondolnám.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1720) smithsys válasza Bferibörs (#1719) üzenetére


smithsys
aktív tag

Pontosan így gondolom én is. Ár/érték arányban nagyon kevés ilyen készülék van jelenleg a piacon. Nemrég volt a kezemben egy hasonló paraméterekkel rendelkező UMI, no azt sokkal inkább kettétörtem volna. :K

(#1721) Bferibörs válasza smithsys (#1720) üzenetére


Bferibörs
addikt

a vejem aki telefon buzi ,rákérdezett,hogy biztos jó lesz ez ? majd folytatta- az igaz,hogy vehetsz akár 5-öt egy s7 áráért ha tönkre megy :DD nem bántam,meg ,hogy nem s7-et választottam az én felhasználási szokásaimhoz, csak zárójelben ( lenne egy pénis növelő telefonom kihasználatlanul , ami a TeleMaxnál végezhetné be pályafutását :DDD )

megjegyzem a minap leejtettem,igaz linóra kb. 1 -1,20 m magasságból, a hátlapja 3 patentje kinyílt, vissza nyomtam és semmi baja a telónak-hálálkodtam,hogy linóra esett ,soha nem ejtettem le eddig telót.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1722) KoryHu válasza Taktoj (#1714) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Igen rajta van a gyári fólia, és egyelőre marad, jó még.

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1723) Taktoj válasza Bferibörs (#1719) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Igazad van valóban, ez az első nem használt telefonom, ezért nem jó az összehasonlítás egy magasabb minőségű készülékkel. Sajna egy nap nem túl intenzív használattal magadja
magát az akku, ez főleg a bajom: 2 óra 24 perc használattól 24% on vagyok.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1724) Bferibörs válasza Taktoj (#1723) üzenetére


Bferibörs
addikt

hát az elég karcsú , ennél azért szerintem többet kellene bírni-persze gondolom sok mindentől függ, térerő,képernyő fény ereje , háttérben futó alkalmazások ilyesmik
ehhez a profik kellenek sajna nem értek hozzá

nekem az előző MTK-s procis telefonjaim is kb. ennyit bírtak ugyan ilyen használat mellett

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1725) phoenix64 válasza Taktoj (#1723) üzenetére


phoenix64
őstag

En delelott 10kor huztam le a toltorol es most 10% on van 2 ora 11 perces kijelzo idovel...

(#1726) smithsys válasza phoenix64 (#1725) üzenetére


smithsys
aktív tag

Nem tudom mi lehet a Ti készüléketekkel???
[Nekem tökéletes az akksi]

[ Szerkesztve ]

(#1727) csobolade válasza smithsys (#1726) üzenetére


csobolade
csendes tag

Engem csak a Telefon -tétlen rubrika zavar. Pontosan óránként 2%. Egyébiránt ez a mai adat jobbnak tűnik kissé, mint a tegnapi, szóval lehet, hogy javul még. Megnéztem a feleségem Sony Z1c-jét, neki tétlen állapotban óránként 0,5% a fogyasztás.

(#1728) rzoli


rzoli
senior tag

Az akku fogyasztásával kapcsolatban próbáljátok ki a Wakelock Detector app-ot. Elvileg megmondja melyik app tartja ébren a telefont.

Root nélkül nem tudom viszont mennyire használható, egy próbát megér :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1729) phoenix64 válasza smithsys (#1726) üzenetére


phoenix64
őstag

Ebbol azt szurom le hogy 2 ora 24 perces kijelzo idovel merultel 1℅ ra 100rol, ami kb olyan mint az enyem nem?Csak neked 3 nap alatt volt ennyi kijelzo idod nekem meg 10 ora alatt :P

[ Szerkesztve ]

(#1730) zebede válasza phoenix64 (#1729) üzenetére


zebede
őstag

Ja, csak az övé négy nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1731) csobolade válasza rzoli (#1728) üzenetére


csobolade
csendes tag

Itt a poén az, hogy a CPU Spy szerint deep sleep-ben, azaz alvó módban van a telefon, egyáltalán nincs ébren. Alvó módban fogyaszt 2%ot óránként. Tehát ha hozzá se nyúlok, akkor maximum 50 óra, azaz 2 nap alatt lemerül.

(#1732) Bferibörs válasza csobolade (#1731) üzenetére


Bferibörs
addikt

erre más telefon típusoknál is panaszkodnak mostanság, eddig a google cuccokra tippelnek ahogy olvastam, újra indítás, repülőmód ki be kapcsolása elvileg segít némiképp

csak példának : s7

Nekem 1 ora kijelzoidovel 1 nap alatt 70%ot merul a telefon. Fogalmam sincs, hogy mi zabalja az akksit, nincs rootolva a telefon igy nem tudom lemonitoroztatni, de az android rendszer fogyasztja az akksi 60%at minimum.

de másolhatnék nagyon sok hasonló ilyet

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1733) smithsys válasza phoenix64 (#1729) üzenetére


smithsys
aktív tag

4 nap alatt, mobilnettel, mail szinkronnal.

(#1734) N-zsöl válasza Bferibörs (#1700) üzenetére


N-zsöl
csendes tag

Telefonkönyvben az első bejegyzés ÉN/Sajat profil. Ezt beállítod, és ha rányomsz kiírja a nevedet, számodat, vagy amit beállítottál.
Egoistáknak, Alzheimer kórosoknak kötelező... 😂
Biztosan van egyéb funkciója is, de nem tudom mi.

„How many people would be capable of inventing the wheel if it had not been invited?”

(#1735) Bferibörs válasza N-zsöl (#1734) üzenetére


Bferibörs
addikt

ahh, nem halok meg hülyén :DD :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1736) sto1911 válasza N-zsöl (#1734) üzenetére


sto1911
veterán

Tobb felhasznalo kozott a valtast teszi lehetove. Azt nem tudom ezen a telon egyebkent mukodik-e.

(#1737) phoenix64 válasza smithsys (#1733) üzenetére


phoenix64
őstag

Enyem se merul ha nincs belove a kijelzo. Viszont en naponta siman hasznalom 2 orat. Nekem megfelel h reggel leveszem este meg felteszem toltore. Csak tesztben majdnem 2x ennyi kijelzo idot irtak.

(#1738) t-shirt


t-shirt
veterán

Nekem ma volt 5 óra képernyő időm. Wifi vagy mobilnet szinte végig, sok netezés kb fél óra GPS és kis játék.

(#1739) Bferibörs válasza t-shirt (#1738) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hol lehet megnézni a képernyő időt?- láma kérdés tudom.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1740) t-shirt válasza Bferibörs (#1739) üzenetére


t-shirt
veterán

beállítások / akkumulátor, és rányomsz a "képernyő" feliratra

(#1741) KoryHu


KoryHu
aktív tag

Én most megnéztem az akkus dolgot, 2 nap 10 óra készenlét után, 2 óra 58 perc kijelző, 2 óra telefonálás, éjszakát kivéve végig wifi on, és 26%-on van most.

Egy egész éjszaka merül 2%-3%ot, nem óránként! (két sim-mel, nem repülő módban)

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1742) axelot74 válasza phoenix64 (#1725) üzenetére


axelot74
csendes tag

Reggel 6 órakor vettem le töltőröl, közel 2óra kijelzőidővel, némi forumozás, olvasás, sodoku és telefonálás után 18%-ot merült az akksi.
Normál használat mellett 2-3 naponta töltöm.

(#1743) phoenix64 válasza axelot74 (#1742) üzenetére


phoenix64
őstag

Nem ertem nekem miert merul ennyire. :/

Pl ez is soknak tunik

[ Szerkesztve ]

(#1744) zebede


zebede
őstag

Ha valamire tényleg kiváncsiak vagytok akku idővel kapcsolatban, ki akartok deríteni valmit a fofyasztásról.
Telepítsetek már fel legalább egy GSam Battery Monitort, vagy valami hasonlót.
Ne az alap android akku statot nézegessétek, mert egyrészt nem sok mindenre jó, másrészt bugos is, pl. a wifit állandóan bekapcsoltnak mutatja akkor is ha nem aktiv.

[ Szerkesztve ]

(#1745) csobolade válasza KoryHu (#1741) üzenetére


csobolade
csendes tag

Frissítés van fent? Vagy úgy használod, ahogy kivetted a dobozból? Mikori firmware van fent? Nekem most pl. kb 2 óra alatt 40-rol leesett 17%ra úgy, hogy hozzá se nyúltam. 40%-ról tegnap is bukórepülésben ment le.

[ Szerkesztve ]

(#1746) LámaZ válasza Bferibörs (#1721) üzenetére


LámaZ
addikt

„a minap leejtettem”

Na, ez az!
Ami leeshet, az le is fog esni.
Amúgy megjött az az undorító gumikeret, amit itt belinkeltem régebben, de használhatatlan. Lefedi a gombokat, de ha ki is vágnám ott, nem tudom, hogy mit védene ez így.
Hajlékony (nem merev, nem bőr stb.) SZILIKON tok kellene, (amelyet GPS használatakor természetesen le kell venni, hogy ne melegedjen), de még senki nem írta, hogy lenne ilyen, még nem gyártanak.

Legyen minden jó!

(#1747) KoryHu válasza csobolade (#1745) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Minden frissítés fenn van.
Google mentés ki van kapcsolva.
A wifit nem mutatja úgy, hogy be van kapcsolva. A wifi nincs is az akku listán.

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1748) zebede válasza KoryHu (#1747) üzenetére


zebede
őstag

A wifit, azt itt mutatja:

(#1749) csobolade válasza KoryHu (#1747) üzenetére


csobolade
csendes tag

Ha nekem most Twrp flash és root van, akkor firmware frissítéshez a következőket kell tennem? Unroot, twrp helyett eredeti flash, sd kártyát kivenni és mehet fel az OTA frissítés? Vagy valami egyéb? Másképp?

(#1750) andaxin76 válasza csobolade (#1749) üzenetére


andaxin76
aktív tag

A twrp az nem flash hanem egy custom recovery. A folyamat ahogy a telefonra kerül,az a flash.Illetve TWRP ből is lehet felflashelni másik romot. Ha a telód csak rootolt,de nem flasheltél rá másik romot,hanem a gyári 6.0 van rajt,akkor elvileg csak 1 unroot kell,mert az eltávolítja a twrp-t is. Asszem 😃😃😃 Unrootot még sosem csináltam. Mindíg jobbak voltak a telóim custom romokkal.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.