Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) kekkola


kekkola
senior tag

Végre egy teszt, amit nem volt kínszenvedés végigolvasni... inkább élvezet. :))

O+8T

(#52) Balesz1899 válasza dlaj (#40) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Sorold már kérlek, isszuk szavaid...

Anélkül sajnos üres trollkodás marad a HSZ-ed. :U

(#53) Csapoati válasza janeszgol (#47) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nagy baj a noti LED kihagyása szerintem, mert egy db LED villogtatása talán kevesebb energia, mint az egész kijelző felvillantása + a SoC pörgetése.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#54) kóóó


kóóó
aktív tag

Szerintem meg a kepekete elnezve a kamera nem sokkal marad el a htc10-tol belenagyitva se....

Üdv.: kóóó!

(#55) Postas99 válasza Wesder (#37) üzenetére


Postas99
senior tag

Nem mindegy, remélem életed következő telefonja ezen új kínai gyártók közül kerül ki a következő gyártó és modell névvel: Rakash Xar, Nyomee Fhos, Bootaphone, stb... válassz maganak megfelelőt.

(#56) buvartacsko


buvartacsko
addikt

miért jobb ez, mint használtan 40-50-ért egy még garis, jó állapotú nexus 5? :)

(#57) R3wind


R3wind
csendes tag

Na ez már igen, így első olvasásra. Kíváncsi leszek hogy a felhasználók mit mondanak majd a tapasztalatok alapján később. Elsőre viszont nagyon pöpec. Van benne minden amit a következő telefonomban kerestem, egyedül talán kicsit az értesítő ledet sajnálom. Korábbi telefonjaimban nem voltak, a mostaniban viszont megtapasztaltam, hogy jól jön, főleg mivel folyton rezgőn van a telefonom és ha csak mellettem hever, de én menet közben kimegyek valamiért, akkor a villogása nélkül fel se tűnik hogy hívtak. :D

(#58) match123


match123
tag

Hát, engem kifejezetten idegesítettek ezek az eröltetetten poénkodó, nyakatekert mondatok, de minden mindenkinek nem tetszhet. Bár ez legalább változatos, nem úgy mint az összes többi az utóbbi 1-2 évben. Elég a specifikációt meg az összegzést elolvasni, a többi úgyis ugyan az kb mindegyik telónál, csak ki van cserélve a modelnév.

(#59) bounty123


bounty123
őstag

Nem semmi cucc ennyi pénzért, le a kalappal.

(#60) kriver


kriver
tag

Köszönöm a tesztet! Igazán jól indult a napom az olvasás közben. :D
A telefon ennyi pénzért korrekt (különösen ajánlott)
Nem értem a duplakopp fanyalgást. Én le tudnám élni nélküle az életem. Céges LG-n van, de engem nem vett meg.
Egy apró kérés AliceWake, a "holmi" helyett inkább készülék/telefon/mobil jelzőt használd! Köszi! ;)

(#61) Graphics válasza buvartacsko (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát új.

De persze vehetsz használtat is, de jelenleg a tesztek 99 % új készülékekről szólnak, és azok árairól :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#62) kicsizee válasza Matada2.3 (#10) üzenetére


kicsizee
aktív tag

eddig már jött rá 2 frissítés :)

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#63) Vartanus válasza maximilien88 (#46) üzenetére


Vartanus
őstag

Én biztos nem cserélném a HD-t FHD-ra MT 6753 SoC mellett. Sajnos ez a SoC a Mali T720 MP3-al már nagyon penge élen táncol FHD-nál és azért a 294 PPI szerintem bőven elég éles képet ad.

Az értesítő LED egyedül az, amit irigyelnék Thor tulajként a Speed 7-től.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#64) Csapoati válasza buvartacsko (#56) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tényleg egy kb 2 éves, újkorában is lepkefing akksis telefonhoz hasonlítod ezt? :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#65) buvartacsko válasza Graphics (#61) üzenetére


buvartacsko
addikt

mondjuk ez igaz. :) jó hogy vannak tesztek, megnézni jó, hogy van ilyen is ennyi pénzért, de használtan sokkal jobb ajánlatok vannak ennyi pénzért szvsz.

(#66) dlaj válasza dlaj (#40) üzenetére


dlaj
őstag

Természetesen ami nekem jobb másnak nem feltétlen. Több minden hiányzik ebből ami nekem fontos.

(#67) buvartacsko válasza Csapoati (#64) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem, hanem egy olyan telefonhoz amiből nincsenek kispórolva a dolgok. :) az aksi meg itt se bír többet 1,5 napnál mint láthatod, tehát ezt is naponta töltöd.

nexus5: Non-removable Li-Po 2300 mAh battery

vs

2800 mAh-s lítium-polimer

[ Szerkesztve ]

(#68) kicsizee válasza Csapoati (#33) üzenetére


kicsizee
aktív tag

nem tudom mennyire helyénvaló összehasonlítani,d e a thor jobb képeket csinál mind a redmi note 2. többet vártam anno a note2-től, mikor megvettem. üdv

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#69) nickedez89


nickedez89
senior tag

Ez igen! Ha most kéne telefont vennem meglenne a nyertes az biztos!
Hétköznapi használatra (még talán játékra is) tökéletes választás lehet!

A tesztet pedig élmény volt olvasni, grat. hozzá AliceWake! :R

Bár az értesítő led hiányára való figyelem felhívást "lehet", hogy túlzásba vitted! :D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#70) Csapoati válasza buvartacsko (#67) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Egyrészt ugye használtnál nincs gari, tehát ha bármi van vele, máris anyagilag bukó. Másrészt nyilván van olyan dolog, ami az N5-ben van, ebben meg nincs (Qi), de fordítva is, mert ujjlenyomatolvasó meg ebben van, abban nincs. Az akksi meg erősebb biztos nem lett az újhoz képest, tehát inkább töltöm naponta a telefont, mint félnaponta. :D De értem amúgy, amit mondasz, csak szerintem a Nexus 5 egy rossz példa.

kicsizee: A Redmi 3 nagyon korrekt képeket lő, szebbet, mint a Redmi Note 3-am.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#71) janes1976


janes1976
őstag

Én a komolyabb mobiljukra fogok benevezni az Apollo Lite-ra. :D

Most akartam venni Huawei P9 Lite-ot, de nem fogok, mert gyengébb mint az Apollo Lite. :DDD

Kérdés: akkor gondolom minden mobiljukat szervizelik itt, ugye? :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#72) scyllarus válasza buvartacsko (#65) üzenetére


scyllarus
veterán

Használtan olcsóbbak a telefonok? Nahát, nem mondod? :U
Amikor az hangzik el, hogy ennyiért jó ajánlat, értelemszerűen csak az újakkal van összehasonlítva.
Ezen az alapon nem szabadna új középkategóriás autót venni senkinek, mert egy használt BMW/Audi/Merci/stb. többet tud azon az áron.
Használtan is vannak jó vételek, nem állítom, hogy nem, de vannak olyan dolgok, amiket én (és sokan mások is) nem veszek használtan, akármennyire jobb lehet(ne)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#73) buvartacsko válasza scyllarus (#72) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem, véletlenül sem ezt mondtam. hanem hogy jobb ajánlatok vannak. :)

az autós példák sosem jók! :)

[ Szerkesztve ]

(#74) Graphics válasza janes1976 (#71) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, csak amit forgalmaznak :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#75) janeszgol válasza buvartacsko (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

Használtan már elég jó készülékeket lehet kapni (2013-as és 2014-es telefonok). Beért a piac. Szóval ez a tétel mnidig szerepelhetne minden telefon tesztjénél. Csak van értelme? A közember a használt készüléket vacaknak titulálja.

match123 szerintem sem olvasmányos Alice írása. Túlolvasottnak tűnik a nő. De ebbe a hibába elég sok tanult/olvasott ember beleesik. Ez nagyobb részt az oktatásnak is köszönhető. Viszont jó témákat választ fotózásnál, az írása részletes.

[ Szerkesztve ]

(#76) janes1976 válasza Graphics (#74) üzenetére


janes1976
őstag

Már az áruházat mondod, ugye? :D

[link]

Hátha lesz náluk. ;]

Duliee: azt olvastam, hogy ha lesz 85k körül lesz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#77) kicsizee válasza Csapoati (#70) üzenetére


kicsizee
aktív tag

engem csak a hibrid slotok tántorítanak el. az új telefonok szinte mind ezt használják. ezért is választottam anno redmi note 2-őt és most a thor-t is. (félre ne érts, xiaomi fan vagyok :P ) és várok egy 3 slotosra és cserélem is a note2-őt (persze ésszerű ár/érték keretek között)

haver most vett 3pro-t majd letesztelem

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#78) Graphics válasza janes1976 (#76) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#79) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A készülék jónak tűnik, de ami mégjobb, az az olvasmányosan megfogalmazott teszt! Köszönet érte... :) :R

Minden szavam magánvélemény!

(#80) batai15 válasza Csapoati (#70) üzenetére


batai15
félisten

én meg úgy vagyok vele hogy eddig minden mobilom használt volt, és meguntam más cuccát használni.
ez az apollo mitől lite?

[ Szerkesztve ]

(#81) janes1976 válasza batai15 (#80) üzenetére


janes1976
őstag

batai15: náluk ezek szerint az a lite, mint másnál a zászlóshajó. :Y

Itt lesz a sima :D

[link]

Jézus borogass. :Y

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#82) htomi85


htomi85
tag

Azonnal megvenném, ha nanoSIM menne bele.
Így felejtős.

(#83) Graphics válasza htomi85 (#82) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez is új ,hogy valaki azért nem vesz telefont, mert egy talán 0.99$ adapter hiánya gátolja ebben...

Tudtad, hogy vannak adapterek, ilyen kis műanyag biszbaszok :)
Habár ha nano-simed van, akkor megvan hozzá az adaptered is ....

Fejtsd már ki bővebben miért felejtős? :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#84) janes1976 válasza Graphics (#83) üzenetére


janes1976
őstag

Nekem is nanoSIM-em van jelenleg, de ha kell megoldom. ;)

Gondolom ha erről a telóról ilyen jókat írtak, akkor a másik se lehet olyan rossz (Apollo Lite). :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#85) Pítőr válasza ak76 (#23) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Értesítési led helyett!

Háttérvilágítás nélküli gombok helyett!

Kicsit szokni kell őket, de ha egyszer megszoktad sokkal gyorsabban fogod tudni használni a telefonod, illetve a nagyobb kijelző sem lesz hátrány, ugyan is nem kell a kijelző alá balra a vissza/alkalmazás váltó gombokhoz nyúlkálni, ami amúgy is messze van egy 5-5,5-6 colos kijelzővel szerelt telefonon, és persze, hogy akkor csúszik ki az ember kezéből a telegfon.

Illetve nem fog hiányozni az értesítő led, sem a gomb led!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#86) azbest válasza Graphics (#83) üzenetére


azbest
félisten

az ujjlenyomat olvasó alatti slotba nem tennék adatperes sim-et, az a fajta érintkező hajlamos beakadni és összekócolódni. A bal oldali gömbös végű érintkezős slotba viszont valószínűleg nem okoz gondot.

(#87) D013
ha jól emlékszem a hátsó kamera is szoftveresen 13, amúgy 8.

[ Szerkesztve ]

(#87) D013


D013
aktív tag

Nem trollkodásképp, de valahol olvastam hogy nem gorilla glass az a gorilla glass és nem 5 megapixeles az elülső kamera hanem 2 megapixeles GalaxyCore GC2235. Nem kezelendő hiteles forrásként, ezért is off, csak gondoltam megemlítem :)
Tény, ennyi pénzért, ez ajándék. Egyik ismerősömnek is ajánlottam, de végül a Redmi Note 2 mellett döntött, ugyanennyiért.

(#88) judas13


judas13
addikt

Jó és élvezhető volt a teszt stílusa! Grat!

Nálam viszont - ahogy olvashattuk is - az értesítési LED hiánya és a kihagyott háttérvilágítású gombok miatt, eleve vállalhatatlan manapság már egy telefon - bármennyire is szimpatikus a többi tulajdonsága. Látni itt rá Marketből jószándékú öszvér megoldásokat, de köszike én kihagyom.
Felfoghatatlan, hogy ilyen filléres beruházások miért is maradnak ki rendre a telókból??? Lsd pld az előző nem belépő szintű Asus szériát.

Várom a durva nagy tesó megjelenését és árazását.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#89) kekegsm


kekegsm
őstag

Én egy ilyet vettem, néztem a thort is, de akkor még az első sorozat volt kint belőle, és sok volt vele a gond.

De nem bántam meg a döntésemet, mégha sok dologban kevesebbet is tud az enyém (nincs ujjlenyomatolvasó, Android 5.1 csak, hybrid dualsim/microSD, csak 2GB ram).

Ajánlom mindenkinek nyugodt szívvel.

És létezik szürkében is, bár az én türkizem is kegyetlen jó élőben.

És 8,43$ -ért van hozzá vám-áfa mentes szállítás is, nekem 14 nap alatt itt volt.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#90) Fred23


Fred23
nagyúr

Thor névvel vízálló is lehetne, de egyébként ennyiért tényleg jó vétel!

(#91) NEXUS-6


NEXUS-6
tag

Jó kis telónak tűnik (akinek persze az erős proci a fő szempont, nekem mondjuk nem).

A cikkel kapcsolatban csak annyit, hogy a 720p felbontás az nem HD, hanem csak HDready. 5"-on annyira még nem szembetűnő a kettő közti különbség (értsd nem sok értelmét látom én sem, 4K-nak pláne), de azért van.

Igen sok túlárazott, sznobfon van ebben a kategóriában, amelyik némelyikének bizonyos paraméterben ez odacsap, meg emellett igen sok olcsó, meglepően jó minőségű, felszereltségű akár hasonló árért.

Jó vételnek tűnik, de hw szempontjából összességében nem abszolút kiemelkedő. Nekem egy kicsit túlértékeltnek látszik.

[ Szerkesztve ]

(#92) kicsizee


kicsizee
aktív tag

talán még amit hiányolok, az talán a "zajszűrő" mikrofon hiánya, bár olvasva hangminőségre nincs panasz. nekem első hívásnál volt visszhang, saját magamat hallottam vissza. üdv

Xiaomi Redmi Note 2 | Huawei G620s | Vernee Thor | Xiaomi Redmi 3S | Xiaomi Redmi Note 4 | Xiaomi Mi A2 Lite | Redmi Note 8T | Redmi Note 8 | Redmi 9T | Motorola moto g32 | REdmi Note 12S

(#93) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez egy igen ütős ajánlat, a kínaiak nagyon ráéreztek erre a kategóriára. :R

<< Heimdal >>

(#94) Richie86


Richie86
senior tag

A cikket elolvasva ez jutott eszembe elsőre: ennyiért Best Buy!
Ha van az embernek egy plusz tízese, és tud élni a +1 GB RAM, meg ujjlenyomatolvasó nélkül akkor pedig egyértelműen Redmi 3.

(#95) nickedez89 válasza NEXUS-6 (#91) üzenetére


nickedez89
senior tag

A 720p felbontás az bizony HD! Az 1080p pedig a FullHD (FHD).

A HDready elnevezés, a 720p tévék megjelenésekor bevezetett marketing szöveg volt.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#96) kekegsm válasza Retekegér (#93) üzenetére


kekegsm
őstag

Amolyan ZTE Blade érzésem van tőle, nem csodálkoznék, ha 1-2 hónap múlva minden harmadik okostelefon ilyen lenne.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#97) -Skylake- válasza jailhouse (#19) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat mar bocsanat, de komolyan ? Eszembe nem jutott meg eletemben egyetlen keszuleknel sem megnezni. Azert ez nem worldfirstproblem szerintem, sot...
Kb mintha abba kotnel bele egy autonal, hogy a faberakashoz hasznalt fat melyik erdobol vagtak ki.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#98) Atomcsirke válasza buvartacsko (#56) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Kapásból két dolog:

- Dual SIM-es. Nexus 5-ből tudtommal ilyen model nincs.

- A Nexus 5 üzemideje borzasztó tré, sajnos ... :O A Thor kb. a 2xesét tudja, alaphangon.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#99) Atomcsirke válasza Richie86 (#94) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

... és B20 nélkül, ezt azért tedd hozzá. Én is lehet, hogy áttántorgok Vodához, ezért kacsintgatok B20-as telók fele, bár nekik a 3G hálózatuk rendesebben össze lett lapátolva vidéken, mint a másik kettőnek.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#100) crue válasza Graphics (#83) üzenetére


crue
őstag

A mondandóddal egyetértek, de ezt nem tudom hova tenni:
"Habár ha nano-simed van, akkor megvan hozzá az adaptered is ...."
Varázsütésre vagy hogy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.