Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:52

LOGOUT.hu

Vernee Thor

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) bopeti98


bopeti98
őstag

Nekem egész jól bírja az akku.
Reggel, meg egész délelőtt ment rajta a Spotify, aztán most délután megnéztem két sorozatrészt az HBO GO-n, mindezt Telekomos 4G hálózaton és most van 60%-on az akku. A töltőről reggel vettem le.

(#1602) phoenix64 válasza bopeti98 (#1601) üzenetére


phoenix64
őstag

Jaja akku nekem is szepen birja. :D viszont a 4G nekem nagyon silany folyamat elmegy pedig egy lg g4c vel ugyanitt folyamatos szakadasmentesen ment a 4G... Neked hogy szuperal?

(#1603) annulus válasza zebede (#1599) üzenetére


annulus
aktív tag

az én szélvédős tartóm "karja" nagyon rövid, a közelében sincs a kiömlőknek

(#1604) petya2000 válasza umlajos (#1485) üzenetére


petya2000
csendes tag

Köszönöm a vélemény nyilvánítást!

Oké, hogy az emberek nagy része, akik itt vannak, azok, akiknek van gondja a telefonnal. De lehet sokan nem is tudnak erről a fórumról és ugyan úgy szenvednek vele. :F
Olvasgatok még hozzászólásokat, még úgy érzem nem győzött meg, annak ellenére, hogy már egyszer majdnem megvettem :D
A kamera képe, amit mutatnak, hát az S Advance-m is csinál ilyet, sőt, még jobbnak is tartom jó fényviszonyoknál, na ez rossz pont :(
Vannak még gondok a kijelzővel többeknél, scrollozás. Akkor a 4g-3g közötti váltogatás sem derít jobb kedvre.
Xiaomi Redmi 3-ban gondolkodtam még, de mivel ez alatt is nagyon jó a hardver és B20 (legalábbis papíron) és olcsóbb is, ezért kezdtem el efelé nézegetni.
Xiaomi fórumot még nem olvastam, talán ott is ennyi probléma van.
:U

(#1605) 19ati93


19ati93
senior tag

Lockscreenről az órát valahogy letudom varázsolni?

(#1606) zebede válasza petya2000 (#1604) üzenetére


zebede
őstag

Redmi 3-at kupon kóddal meg kapod most 44k-ért.
Van is most készleten, ne gondolkozz sokat, vedd meg azt.

[ Szerkesztve ]

(#1607) Bferibörs válasza zebede (#1597) üzenetére


Bferibörs
addikt

nekem még nem volt olyan telóm ami klima nélküli autóban nem melegedett volna ilyen melegben , töltés nélkül,navival- töltéssel simán visítozott,hogy kapcsoljam ki mert túlhevült - samsung galaxy tabok,note, és tab 4 , alcetel shribe,acer e 39 , klima nélkül a megoldás tényleg a szellőző rács elé helyezés és levegő fúfatás rá, úgy nem melegszik túl. (egyébként a samu s7, Lg G5 - is túlmelegszik töltés,navi közben )

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1608) vgyuri válasza LámaZ (#1584) üzenetére


vgyuri
őstag

Közben más is megírta amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1609) bopeti98 válasza phoenix64 (#1602) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam nincs gond a 4G-vel. A térerő általában maxon van, a sebesség is jó:

Ezt most mértem. Menne gyorsabban is, de a csomagom ( Net&Roll S ) csak ennyit bír.

(#1610) zebede válasza Bferibörs (#1607) üzenetére


zebede
őstag

Nem a melegedés a gond ( persze az is :) ), hanem az van elcseszve a Thor-ban, hogy alig 40 fok felett leszabályozza a telefon a töltést.

Magyarán 41-42 foknál már olyan kis mA-al engedi csak tölteni, aminél maga a GPS üzem is többet eszik.
Tehát egy hosszabb úton navigálva, hiába van töltőre dugva szép lassan lemerül a telefon, ha nem hűtöd.

annulus kollega itt szebben levezette: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1611) F. Norbi


F. Norbi
csendes újonc

Na sziasztok! Most írok ide először. Vettem egy Thor-t, és nagyon tetszik. Azt szeretném kérdezni, hogy az Android 7.0 (Nougat) frissítést valószínüleg meg fogja-e kapni. Ha valaki tud erről valamit, akkor megköszönném, ha leírná. :)

[ Szerkesztve ]

(#1612) FireKeeper válasza F. Norbi (#1611) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hivatalos info tudtommal még nincs ezzel kapcsolatban. én azt tippelem, hogy ki fogják rá hozni, elvégre is a gyártó első készüléke, szóval szerintem szeretnének jó benyomást tenni. illetve ha tényleg lesz rá CM, annak a 7.0-ra épülő változata is valószínűleg-remélhetőleg kijön majd a készülékre.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1613) sto1911


sto1911
veterán

Hogyan a legolcsobb visszakuldeni a telot?

(#1614) t-shirt válasza zebede (#1599) üzenetére


t-shirt
veterán

Ez melyik program, vagy hogy lehet előcsalni?

[ Szerkesztve ]

(#1615) bopeti98 válasza t-shirt (#1614) üzenetére


bopeti98
őstag

GSam Battery Monitor

(#1616) zebede válasza sto1911 (#1613) üzenetére


zebede
őstag

Nem vagyok most konyhamérleg közelben, de ha feltételezzük hogy becsomagolva nem lesz több mint 250g, akkor:

Nemzetközi ajánlott-elsőbbségi levélként:

Ugyan ez, értéknyilvánítással:

Vagy futár szolgálatoknál nézz szét, de nem hiszem hogy olcsóbb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1617) zebede válasza zebede (#1616) üzenetére


zebede
őstag

Illetve bostone kollegának már van ezirányú tapasztalata, talán tudna mondani valami okosat: [link]

(#1618) rehabos


rehabos
újonc

Sziasztok,énis most kaptam meg a Vernee-t eddig meglepően pozitív pedig(és most mindenki kapaszkodjon meg valamibe,de tényleg igaz) Iphone 5ről váltok.
3 dolog,ami lehet nemis szervesen a verneehez kapcsolódik,hnem általánosságban androidos dolog ami nekem kimaradt eddig....
1,akkura százalékot kezdőképernyőn hogyan rakok?
2,printscreent (látom itt sok képet toltatok be) hogy lövök?
3, kezelőgombok lenyomáskor egy ilyen kis biszbasz rezgőmotor szenved,azt hogy lövöm le?:)

köszi előre is:))

(#1619) zebede válasza rehabos (#1618) üzenetére


zebede
őstag

Megkapaszkodtam, de nem történt semmi. :DDD
Én ezelőtt közvetlenül egy Honor 7-et nyűttem.
Ettől függetlenül van egy olyan érzésem, nem sokára vissza fogod sírni az almát. :)

1 - Fent, amikor lehúzzuk a rolót és megjelenik a fogaskerék ikon, arra hosszan rányomva kiegészül a beállítások menü egy "Kezelőfelület-hangoló" menüponttal.
Amiban, többek között ez is állítható.

2 - Hangerő le és bekapcsolo gomb egyszerre nyomva tart.

3 - Beállítások / Hang és értesítés / aktív profilod melletti fogaskerék / legalul: Érintéskor rezegjen.

[ Szerkesztve ]

(#1620) F. Norbi


F. Norbi
csendes újonc

Köszönöm, FireKeeper!

(#1621) smithsys válasza rehabos (#1618) üzenetére


smithsys
aktív tag

1. Értesítési sáv lehúz majd a beállítási fogaskerék (jobb felső sarok) nyomva tart kb. 10 mp-ig. Ezután a beállítások menüben legalul megjelenik egy kezelőfelület hangoló nevű okosság, ott tudod az akku % kijelzést kapcsolgatni.
2. Power + hangerő le egyszerre.
3. Beállítások - Hang és értesítés - profil melletti kis fogaskerék - értesítéskor rezegjen (legalul).

Szerk. Jól beelőztek. :C

[ Szerkesztve ]

(#1622) rehabos válasza smithsys (#1621) üzenetére


rehabos
újonc

köszönöm mindkettőtöknek!
:D

(#1623) t-shirt válasza bopeti98 (#1615) üzenetére


t-shirt
veterán

köszönöm, 39-40C körül van, pedig nincs töltésen és csak netezem

(#1624) LámaZ válasza t-shirt (#1623) üzenetére


LámaZ
addikt

Igazából a kánikula még csak most kezdődik, bár holnap jön egy kis lehűlés...

Legyen minden jó!

(#1625) bopeti98 válasza t-shirt (#1623) üzenetére


bopeti98
őstag

Nálam 30 fokos most az akku, úgy, hogy már vagy 2 órája semmit nem csinálok rajta, és minden be van zárva, viszont a szobában is 29,8 fok van, szóval érthető.

(#1626) F. Norbi


F. Norbi
csendes újonc

Még azt szeretném kérdezni, hogy láttam képeket, ahol máshogy nézett ki a készülék kezdőlapja. Pl. az a gyorskereső kis micsoda ott a kezdőképernyőn felül, az egy órára volt kicserélve. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de csak így tudtam leírni. :K

(#1627) KoryHu válasza F. Norbi (#1626) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Azért nem úgy nézett ki, mert lecserélte a Launchert másra, pl. a Nova Launcherre. Te is letöltheted a Play áruházból :)

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1628) rzoli válasza F. Norbi (#1626) üzenetére


rzoli
senior tag

Egy másik launcher és valamilyen időjárás widget.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#1629) #61583616 válasza masterNu (#1582) üzenetére


#61583616
törölt tag

Nálam is a vodás (UPC-s) net egész nap ugrál 2-3G között . Használhatatalan.

(#1630) F. Norbi


F. Norbi
csendes újonc

Ja köszi a válaszolat! Erre én nem gondoltam XD
+ azt tudjátok, hogy a Nova launcher mennyire laggosítja a telefont? :))

[ Szerkesztve ]

(#1631) KoryHu válasza #61583616 (#1629) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Ilyet én egyelőre nem tapasztaltam.

Amúgy ez volt már: rejtett menü:

Tárcsázóba *#*#3646633#*#*

Ha valakit érdekel:

Használt LTE sáv kijelzése (a készülék legyen 4G hálózaton):

A "Telephony" fülön (első) válasszuk a "LTE information > EL1 > Cellinfo"-t majd itt keressük meg a "band: " után értéket.

Nekem itt most vodán BÉHÚSZ. :) Telenor B3, Telekomot nem tudom izzítani 4G-re (kártya miatt valószínű) (vidéki város).

kulcsszó: rejtett menü, hidden menü, LTE BAND, sáv, 4G sáv

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1632) andaxin76


andaxin76
aktív tag

Nekem Telenorral folyamatosan 4g a kijelzőn,abszolut nem ugrál.Stabilan tartja a jelet.

Nikon D3100/Lg G2 fotózás okostelefonnal: https://www.facebook.com/szakeephotos

(#1633) Bferibörs válasza andaxin76 (#1632) üzenetére


Bferibörs
addikt

rámértem én is a netre, a 4g kijelzését még soha sem láttam fullon, 1-2 pálca mindig hiányzik, tegnap vidéken egy falu mellett településtől távol az erdőben 28,.... valamennyi Mbit/s-t mértem ennek ellenére a 30 Mbit/s-es kártyámmal. Telekom.
3G-re még nem láttam átváltani,pedig vidékezek sokat.Mondjuk nem lesem sas szemekkel.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#1634) Bugge válasza codeine (#1493) üzenetére


Bugge
csendes tag

Hát nekem is elengedett a forrasztás.

Orosz oldalkon találtam rá megoldást.
A hiba nem egyedi sajnos, kb 1-2 hónap használat után elenged a forrasztás a jack dugónál, így ilyen pattogó hangot ad.

Én eustock-tól rendeltem, de nem tudom, hogy visszaküldjem-e ezzel. Más gondom nincs vele, bár ez elég bosszantó :(

Elvileg ha szétszeded és megforrasztod akkor jó, de akkor értelem szerűen bukó a gari :(

Brutális állat a pályán!

(#1635) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Sikerült elállítanom...
A kezdőképernyőt szeretném visszaállítani.. (kiinduló pontnak... az eredeti launcher van rajta) :)

Kösz a segítséget!

Vigyorka

(#1636) Dexar007 válasza Bugge (#1634) üzenetére


Dexar007
veterán

Mindenkinel?

Give me your cum,bull!

(#1637) Bugge válasza Dexar007 (#1636) üzenetére


Bugge
csendes tag

Hát azt nem tudom megmondani, hogy mindenkinél-e :)

De ahogy olvastam elég sok embernél előjött, így gondolom lassan lehet szériahibára gyanakodni.
Az is lehet, hogy egy rossz gyártási széria a miénk, korábbinál vagy későbbinél már nincs ilyen hiba.

Diplomatikusan: Ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom :)
Az tény, hogy elromlott, és sokaknak ugyan így.

Brutális állat a pályán!

(#1638) csobolade válasza csobolade (#1497) üzenetére


csobolade
csendes tag

Megoldódott ez is. Ha esetleg valakit érdekel, közzéteszem: Jópár olyan program van a Play-en, ami elvileg le tudja kapcsolni a mobil adatot, amikor a kijelző nem aktív. Csupán egy olyat találtam, ami Android 5.0 és afölött működik: Automatic data disable.
Az Android biztonsági résként kezelte a mobil adatforgalom külső program által történő automatikus kapcsolgatását, ezért jól befoltozta. Az Automatic data disable használatához root szükséges, viszont utána kiválóan működik. A wifi-t a Wifi/Data auto Off/On nevű program tudja lekapcsolni, amikor nem aktív a kijelző, és bekapcsolni, amikor aktív. Persze Android 5.0-tól lefele tudja kapcsolni a mobilnetet is, az Automatic data disable viszont egyáltalán nem tudja a wifi-t
Ez nekem fontos, mert az előző Sony telefonomon megszoktam a Stamina módot. Amikor nem nyúlok a telefonhoz, akkor nem jön e-mail, viber, stb, mikor pedig feloldom a képernyőt, akkor jön meg minden egyszerre.
Ez így akku kímélő is egyben. A hátránya, hogy az Automatic data disable nálam 100MB RAM-ot fogyaszt, a Wifi/Data auto Off/On csak 6-ot. Mondjuk a Thor-ban RAM pont van dögivel.

(#1639) azbest válasza Bugge (#1634) üzenetére


azbest
félisten

Magyarországi szerviz kezeli az eustock-os készülékeket (waytek), az oldalukon részletesen le van írva a menete. Szóval szerintem akkor már érdemesebb ezen a vonalon indulni, mert úgy megmarad a gari is és a készülék is jó lehet.

A másik érintett, aki kínából rendelte, na nála lehet érdemesebb helyi megoldást keresni.

[ Szerkesztve ]

(#1640) Bogar01 válasza sncf (#1029) üzenetére


Bogar01
újonc

Szia,

Ez marha érdekes. Nálam kb. másfél hete van a cucc, de ma reggel vettem észre, hogy nem csörög. Felmásztam ide a fórumba, és láttam a hozzászólásod. Hátlap levesz, hangszóró megnyomkod és láss csodát működik. Azért nem hinném, hogy ez lenne az ofisöl megoldás!?
Jó lenne erről valami hivatalos állásfoglalás!

(#1641) sto1911 válasza zebede (#1616) üzenetére


sto1911
veterán

:R

(#1642) LámaZ válasza csobolade (#1638) üzenetére


LámaZ
addikt

Ennek mi értelme, hogy kikapcsolod pl. az e-mailek beérkezését kikapcsolt képernyőnél?
Nekem tegye a kutyakötelességét, 5-10 percenként ellenőrizze a szerveren, hhogy jött-e e-mail, és pityegjen ha igen, én meg megnézem, hogy mi jött.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1643) Bugge válasza LámaZ (#1642) üzenetére


Bugge
csendes tag

Ezen gondolkodtam én is, hogy mi értelme van ennek.
Nem igazán értettem hogy az okos telefon mit ér internet nélkül?

Olyan mint egy Ferrarit vennél, de sosem mész 50-nél gyorsabban vele.
Ezért fenntartani egy ilyet? :D

Brutális állat a pályán!

(#1644) masterNu válasza LámaZ (#1642) üzenetére


masterNu
csendes tag

Van aki nem szereti, ha pittyeg-zizeg a telefon és azt mondja, majd megnézi mikor ráér és elég ha akkor jön meg minden üzenet :)

(#1645) zebede válasza Bugge (#1637) üzenetére


zebede
őstag

Adnál arról a fórumról egy linket, ahol sok ember panaszkodik erre a forrasztási/kontakt hibára? :R

(#1646) masterNu


masterNu
csendes tag

A töltésre nagyon kíváncsi voltam, mivel többen is írták, hogy erősen kábelfüggő. Tegnap sikerült először nullára meríttetni, megkaparintani és volt mérőberendezés is, meg egy másik 2A-es töltő és három jóféle kábel.
A töltés 2 óra 39 perc volt gyári töltővel, meg némi kábelvariálási idővel :)
A töltés nagy áramfelvételű periódusában azt láttam, hogy mindegy melyik töltőfej és kábel kombinációját használom, a Thor ugyanúgy 1,35 A-t vesz fel, a feszültség különbözött a két töltőfej között pár század Voltot (a gyárival végig 5,14V)

Mivel sokan írták, hogy másik kábellel jobban tölt, csak arra tudok gyanakodni, hogy elég nagy szórás van a kábelek gyártásában.

A teljes kikapcsolt állapotban töltés során 3065 mAh-t kajált be a telefon, ami elsőre nekem egy kicsit kevésnek tűnt, de végül is reális a névlegesen 2800-as akksihoz (kicsit nagyobb túltöltéssel számoltam).

Akinél a gyári kábellel lassan tölt, annak nem lötyög a kábel a töltőfejben?
Elsőre ez is lazának tűnt egy kicsit.

(#1647) bippeti válasza Bugge (#1634) üzenetére


bippeti
tag

Milyen gyakran szoktad használni a jack dugót? Vagy úgy engedte el magát, hogy egyáltalán nem is használtad?

(#1648) csobolade válasza masterNu (#1644) üzenetére


csobolade
csendes tag

Így van, köszönöm a védelmet. Éjszaka nekem ne csiripeljen, továbbá, nagyon sok Viber üzenetem jön nap közben. Ezeket szeretem egyben megkapni. A privát e-mail-ek meg mindig ráérnek. A megoldás azoknak szól, akiket érdekel.

(#1649) codeine válasza Bugge (#1634) üzenetére


codeine
csendes tag

Ó, hát köszi a választ, szerintem megforrasztatom itthon, amilyen döcögős a gari ügyintézés, mire visszaadnák, le is jár az 1 év :)

Más kérdés, hogy a Jiayu G3-ban 1 év után semmi baj nem volt, ilyen sem. Csak azt meg ellopták :/

(#1650) rzoli válasza csobolade (#1638) üzenetére


rzoli
senior tag

Ha a beállítások/wifi/.../speciális fülön kikapcsolod alvó üzemmódban a wifi-t az nem elég?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.