Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) nggabi válasza Foszlock00 (#22050) üzenetére


nggabi
nagyúr

a *#0283# ha itt nem hallod jól vissza akkor reset, utána szerviz.

"szenyor dzsíííí"

(#22052) Foszlock00 válasza Phülöp (#22033) üzenetére


Foszlock00
csendes tag

Sziasztok,

Szerintetek ezeket valóban tilthatják/tiltják? Én gondolkodom, hogy veszek hw apróról mert hát jó árban vannak...

(#22053) Phülöp válasza Foszlock00 (#22052) üzenetére


Phülöp
addikt

Az akció kiírásánál a magyar oldalon nincs erre kitétel, a global (.com) oldalon viszont de, onnan idéztem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22054) gyu70 válasza Foszlock00 (#22052) üzenetére


gyu70
tag

"A TMX e-mailt küld egy, a régi készülékedre tett indikatív árajánlattal. Az extra készülékbeszámítási kedvezményt azonnal fel tudod használni új készüléked vásárlásához."

Az indikativ jelentese : javaslo, nem kotelezo.
Magyarul figyelmen kivul kell hagyni az arajanlatukat. Nincs koto ereju resze. Nyugodtan vehetsz aprorol, nem fogjak tiltani.

(#22055) Phülöp válasza gyu70 (#22054) üzenetére


Phülöp
addikt

A Samsungnak meg joga van ez esetben elállni a teljes üzlettől, ami jelentheti a megvásárolt készülék téglásítását. Hazugságra épül fel a vásárlás, több százezres tételt csalt el a vásárló.
Az esély megvan arra, hogy megelégeli a cég ezt az átverést.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22056) nggabi válasza Phülöp (#22055) üzenetére


nggabi
nagyúr

meg, de a samsung nem szolgáltató. az más kérdés ha kéri biztos lenyomnák neki a telókat. de nem hinném h ennyire kis stílű a cég :)

"szenyor dzsíííí"

(#22057) gyu70 válasza Phülöp (#22055) üzenetére


gyu70
tag

Szerintem ha megelegeli a Samsung, akkor elso korben bezarja a sajat maga altal hagyott kiskaput. Ot nem erte kar, ki lett fizetve a vetelar. A kulsos ceg, aki felaron venne a cserekeszuleket, az pedig csak arajanlatot tesz. Vilagosan le van irva, hogy nem kotelezo elni vele, sot ha elnel vele, es elkuldened atvizsgalasra a cserekeszuleket, meg abban az esetben is valaszthatsz, hogy kered vagy sem.

(#22058) Phülöp válasza nggabi (#22056) üzenetére


Phülöp
addikt

Amikor előszedik a kampány statisztikáját az utólagos elemzéshez, és kiderül a turpisság, vajon mosolyogva csóválják majd a fejüket, hogy "ej, ezek a magyar srácok de nagy kópék" vagy inkább idegből rátenyerelnek a téglásítógombra?
Nem kell ahhoz szolgáltatónak lenni, gyártónak is van lehetősége ilyesmire.

Csak én látom a rizikót ebben a vásárlásban?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22059) nggabi válasza Phülöp (#22058) üzenetére


nggabi
nagyúr

direkt szórták ki a készletet. azért nem adták így se ingyen. pl ruhaboltnál is bele van számolvan, hogy az első eladott x darabon van haszon bőven és a végén már kb anyagár.

nincs rizikó, van számla, ki van fizetve. az h mennyi kedvezményt adott a samsung már az ő baja nem az enyém. vegyenek fel rendes melósokat akik értenek a webshophoz :D

várom a számlát 1 hete a második feka ultrára de nem jön. írtam nekik ma, azt mondták h küldik. lassan karácsony, januárban már a kutyának nem fog kelleni :(

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#22060) Phülöp válasza nggabi (#22059) üzenetére


Phülöp
addikt

Legyen neked igazad :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22061) gyu70 válasza Phülöp (#22058) üzenetére


gyu70
tag

Nem csak Te latod, en is igy voltam vele, nagyon is, de meggyoztek, hogy ez mar nem az elso ilyen akciozas volt, es eddig senki sem elt panasszal.
A samsung a sajat oldala hasznalataval ad kedvezmenyt, egy nem koto ereju keszulek cseres akcio kereteben. Tenyleg csak kivancsisagbol kerdem, hogy szerinted kit ert kar?

(#22062) Phülöp válasza gyu70 (#22061) üzenetére


Phülöp
addikt

Én így látom:

A vevő ajánl egy készüléket és pénzt egy új Samsung telefonért, majd csak az egyik felét teljesíti a vállalásnak. Ráadásul olyan csúcskategóriás készüléket ajánl fel, ami soha nem volt a birtokában, és életszerűtlen, hogy arra ráfizetve akarjon egy Samsung telefont.

Szándékos tisztességtelen üzleti magatartás, függetlenül attól, hogy egy kiló kenyérről vagy egy félmilliós telefonról van szó.

Senkinek egy szava nem lehetne, ha a Samsung élne azzal a lehetőséggel, amit a globális weboldalon részletez.

Egyébként ott lett elszúrva a dolog a Samsung részéről, hogy a harmadik fél ajánlatának elutasítása esetén is továbbengedi a folyamatot.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22063) gyu70 válasza Phülöp (#22062) üzenetére


gyu70
tag

Igen, ott szurta el. Es ahogy mar irtam feljebb valaszul, ahol megkovetelik a keszulek leadasat, ott messze nem ilyen nyomott aron vennek at a regit, es sokkal olcsobban adjak az ujat. Sokkal tisztabb lenne azt a gyakorlatot kovetniuk itt a "balkanon" is.

(#22064) Zomby8


Zomby8
tag

Sziasztok! Nem tudjatok, hogy lesz-e meg szoftver frissites a note9-es telefonokra? En hasznalok egyet kb 4 eve es semmi baja nincsen, minden szuper, ujszeru allapotban van (kepernyo, gombok stb hibatlanok) es meg az akksi is remek, kibir ket napot siman. Sajnalnam elhagyni a szoftveres dolgok miatt. Erdemes eseltleg alternativ OS-el foglalkozni (pl. Lineage)? Koszi.

(#22065) gyu70 válasza Zomby8 (#22064) üzenetére


gyu70
tag

Mar csak negyedevente biztonsagi frissites jon. Semmi extra, semmi uj.

(#22066) Pug válasza gyu70 (#22065) üzenetére


Pug
veterán

Már biztonsági sem jön rá több :N

(#22067) gyu70 válasza Pug (#22066) üzenetére


gyu70
tag

Ezt nem tudtam, koszi :)

(#22068) Zsolto válasza Foszlock00 (#22047) üzenetére


Zsolto
őstag

Na kicsit késve olvasom, de nekem is ugyanez van, néha alig hallanak a vonal másik felén. Neked lett már megoldás? :F

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#22069) nggabi válasza Zsolto (#22068) üzenetére


nggabi
nagyúr

*#0283# és pucolás.

"szenyor dzsíííí"

(#22070) PaksiPeter válasza nggabi (#22038) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Simán alá lehet írni. Külső szoftver nélkül is.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#22071) Foszlock00


Foszlock00
csendes tag

Sziasztok!
Budapesten vagy környékén milyen szervízt tudnátok ajánlani? Arra panaszkodnak, hogy alig hallanak (kihangosítva, skype, messenger hívások nem érintettek). Gyári beállítás visszaállítás megvolt, semmi javulás. A szervizelés után is megmarad a vízállóság? Régebben az S7 edge fórumban láttam, hogy sok szervíz nem tudja úgy összerakni, hogy megmarafjon, ez gondolom most is igaz a szervízekre? Valakinek volt már mikrofon cseréje, mennyibe fájhat nagyjából?

(#22072) Foszlock00 válasza Zsolto (#22068) üzenetére


Foszlock00
csendes tag

Szia!

Bem, nem lett. Engem nem néha, hanem mindig ez van mindenkivel, de csak az alsó mikrofonnal van baj mert kihangosítva és videó hívásoknal nincs gond, ott ugyebár a felső mikrofont is használja. Teljes pucolás nem segített, visszaállítottam gyáriba, de semmi javulás.

(#22073) Foszlock00 válasza nggabi (#22069) üzenetére


Foszlock00
csendes tag

Ez a kód mit csinál?

(#22074) glaci válasza Foszlock00 (#22073) üzenetére


glaci
őstag

Mikrofon teszt.

Lényegében egy hangrögzítő, ami vissza játssza neked a hallottakat. Kiválaszthatod, hogy melyiket akarod tesztelni. Ha a felsővel jó, az alsóval meg nem, akkor tudod, hogy az alsó el van tömődve vagy romolva, azért halkabb. (Aztán ha tisztítás után sem javul, akkor már biztosan tudhatod, hogy elromolva és nem csak eltömődve.)

Viszont mivel ezen lényegében Te már túl vagy csak más módon, számodra jelenleg lényegtelen.
Ha nem segített a tisztítás (és a másik jó, tehát egyéb gond nincsen), akkor Nálad már csak a mikrofon csere segíthet.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#22075) Pug


Pug
veterán

Tud valaki olyan szervizt amilyek normalisan csereli az akkut (vagyis a hatlapi ragaszto csik set-bol is ujat tesz fel a csere alkalmaval)? :R

(#22076) Somatom


Somatom
veterán

10 -es Androidon működik a Flow Smart View funkciója? Az aláírásomban levő tabomon szeretném látni a telóm képét, illetve, hogy a tabom legyen a telóm DeX -e, de 9 -es droidon nem sikerül. A Samsung azt írja, hogy 6 -tól támogatott a Flow, de egyes menüpontok eltérőek lehetnek. Hát ezzel nem lettem előrébb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22077) glaci válasza Somatom (#22076) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Megpróbáltam megnézni Neked, de nem jártam sok sikerrel.
Van 2 db. Note9 -em, az egyiken 8.1, a másikon 10 az Android. Egymás között nem lehetett kapcsolatot létesíteni ... :(
Felraktam PC -re is a programot. Ott lett Smart View, de csak a PC -ről lehetett kezdeményezni. Ekkor láttam a telefont, meg tudtam irányítani egérrel, de ha pl. elindítottam egy Netflixet vagy Disney+t, akkor annak csak hangja volt, képe nem, tehát a védett tartalom nem ment át. (Persze ez lehetett akár a gép hibája is ...)
Utána próbáltam a DEX -et aktiválni, de kereste a megjelenítő eszközt és csak a TV -t hozza fel, tehát a PC -re nem szeretett volna csatlakozni. (Ez utóbbit csak a 10 -es Droid alatt néztem, mert a 8.1 alatt eleve csak kábeles DEX van.)
Szóval a telód képét elvileg láthatod, de a DEX lehet, hogy nem fog menni. (Az előbbihez a 8.1 is elég, az utóbbihoz meg a 10 sem volt jó. Tehát csak emiatt nem szükséges frissítened.)
Ja, azt még elfelejtettem, hogy WIFI <-> LAN hálózaton volt létrehozva a kapcsolat és próbálgatva.

Remélem tudtam segíteni!

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#22078) Somatom válasza glaci (#22077) üzenetére


Somatom
veterán

Ó, köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a kérdésemmel! :R
A tabom tud kapcsolatot teremteni a telómmal, csak a képernyőtükrözésre nincs mód. Valahol azt olvastam, hogy ennek pedig működnie kéne a két eszköz között. Meg fogom kérdezni a Samsung supportot. Lassan érik a telócsere és igazából ez a ficsőr lenne az, amiért maradnék a Samsungnál. Ha ez nincs, akkor tulképp más típus is szóba jöhet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22079) fonok87


fonok87
aktív tag

Sziasztok.
Engem is megvert a sors egy zöldülő kijelzővel. Szerencsére nem hardveresen romlott el, always-on-display bekapcsolásával 90%-ban megúszható, de azért idegesít.
Kérdésem, van-e itt olyan aki ugyanezt a problémát kijelzőcserével sikeresen megoldotta?
(nem szeretném kicserélni/tetni egy kalap pénzért hogy utána ugyanilyen legyen :DDD)
Köszi :R

Truss me, I'm an engineer.

(#22080) osztszoroz válasza fonok87 (#22079) üzenetére


osztszoroz
aktív tag

addig is pwm free apk

[link]

Tutorial : [link]

nem csodaszer ,de legalább tudod használni a telót.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#22081) nggabi válasza osztszoroz (#22080) üzenetére


nggabi
nagyúr

mik vannak. én meg eladtam csóri arany tesót alkatrésznek :(

"szenyor dzsíííí"

(#22082) fonok87 válasza osztszoroz (#22080) üzenetére


fonok87
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Használni tudom, mert ha az óra már megjelent és utána oldom fel, normálisan működik. Ha teljesen kikapcsolt állapotból kapcsolom be, akkor zöld - indulásnál, meg telefonhívás közben, ha a közelségérzékelő vagy az időkorlát kikapcsolja a kijelzőt.
Ez alapján szoftveres hibának tűnik (de ugyanúgy lehet valami vezérlő hiba is...)
Azért kérdeztem, van-e valakinek saját tapasztalata ezzel, mert tulajdonképpen 98%-ban használható a telefon, csak 1, idegesít, 2, lerepedt azóta az egyik sarkán az üveg is, nyilván nem vízálló. Csak így ha a zöldes probléma megmarad, tényleg kidobott pénznek érezném.
Lehet inkább megtartom így, annyiért láttam note9-et aprón amennyibe a kijelzőcsere kerülne :)) )

szerk: a pwmfree apk az enyémen nem segített, olvashatóbb de majdnem ugyanaz, és kis türelemmel / megszokással eljutottam oda hogy napi használatban alig jön elő a zöldség.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#22083) aswmaster válasza Pug (#22075) üzenetére


aswmaster
tag

Sztem ez tipik DIY feladat :)

Rendelsz bele gyári aksit meg gyári hátlapot és kicseréled. Hátlapot nem kötelező ugyan cserélned, de a belső kereten elhelyezkelévő ragasztócsíkot mindenképp meg kéne hozzá rendelned és rohadt nehéz/tökölős levenni úgy, hogy ne repedjen/törjön el.

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#22084) aswmaster válasza fonok87 (#22082) üzenetére


aswmaster
tag

Nem egyértelmű ez a történet, de ha már "bezöldült", az sajnos HW hiba. ITT megtalálsz sok infót az egész sztoriról illetve azt is, hogyan tudod megjavítani (cserélni kell). Én lassan 2 éve csináltam meg, azóta jó.

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#22085) Pug válasza aswmaster (#22083) üzenetére


Pug
veterán

Tudom, elsore en is ugy terveztem, csak ha lett volna valami bejaratott patent hely, ahol flottul megcsinaljak, akkor most egy kicsit tobb kiadas megerte volna a megsporolt idomet.

Plusz igy akkor holegfuvot is kene vennem..., de valszeg ez lesz a vege :K

(#22086) fonok87 válasza aswmaster (#22084) üzenetére


fonok87
aktív tag

Köszönöm neked is :R
Láttam a hsz-edet, néztem a linket ahonnan rendeltél. Most csak a kijelző 100e... Még átgondolom.

Truss me, I'm an engineer.

(#22087) aswmaster válasza Pug (#22085) üzenetére


aswmaster
tag

Én mondjuk imádok tervezgetni/barkácsolni, mechnikus dolgokkal játszadozni, úgyhogy nekem ez csak szórakozás volt, szóval nekem alapból van hőlégfúvóm :)
De amúgy persze igazad van, pusztán anyagilag nézve "nem éri meg" saját időt belerakni.

Ami viszont előny (lehet), hogy akárhová adod be (legakábbis amikor én kértem ajánlatokat), hogy visszaállítják. Na ha magad csinálod, akkor ez nem lesz, amivel viszont sok időt spórolsz meg.

[ Szerkesztve ]

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#22088) aswmaster válasza fonok87 (#22086) üzenetére


aswmaster
tag

Igen, hát, olcsóbb nem lett semmi sem. Viszont 130-140k-ből kvázi van egy új telefonod, ami a mai árakat elnézve lehet nem is olyan sok...

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#22089) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Nagyon gondolkodtam, hogy vennék egy note9et használtan, bár nem nagyon látok aprón (se). Viszont az S9 topicban eléggé panaszkodnak az akkura, itt is fellelhető a probléma?
Nagyon sok telefon akkujával az volt a gond, hogy cserélni kellett de nem volt annyira fa.za utána se a telefon, és volt ami alaplaphibával behalt.
Ebbe azért nem szeretnék belefutni

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#22090) gyu70 válasza vodrosjozsi (#22089) üzenetére


gyu70
tag

Enyem 3.5 ev utan 86% os volt az accubattery pro szerint. egy napot kibirt meg boven, de en nem jatszottam a telon.

(#22091) gerner1 válasza vodrosjozsi (#22089) üzenetére


gerner1
veterán

Moslék térerővel, remek felhasználói szokásokkal, a napi rutin során túlnyomórészt fallback -es hívásokkal, stb .... ⇒ez is hasonlóképp merül új akkuval is, mint az újabb tesók, illetve az elődök (nálad plö az S7...).

(#22092) vodrosjozsi válasza gerner1 (#22091) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ja igen, erről mintha olvastam volna már, hogy nem éppen jó a térerő, ami nálunk meg pláne sz@r, szóval nem is érne el senki. Az S9 akkuja 1 évesen olyan rettenetes volt, hogy el is adtam, az S7 meg beázott, szóval el se tudtam jutni odáig, hogy összesz.rja magát..
Akkor ez így lehet offos.
Gyu70: már én se teszem mert van itthon tab és az a munkában is sikeresen kiváltotta a telefonokat

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#22093) glaci válasza vodrosjozsi (#22092) üzenetére


glaci
őstag

Amióta 3G lekapcsolás volt és "eltűnt" a lefedettség egy jelentős része, azóta sajnos minden régebbi telefon sokkal jobban merül, mint előtte. (Legalábbis én és a környezetemben élők ezt tapasztaljuk az utóbbi kb. fél évben.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#22094) aswmaster válasza vodrosjozsi (#22089) üzenetére


aswmaster
tag

Sztem teljesen rendben van az akku ideje. Veszel egyet, dobsz egy gyári új akkut, aztán 3 évig rendben vagy.

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#22095) vodrosjozsi válasza aswmaster (#22094) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Köszi szépen a válaszokat!

Most más jön szóba mert tesómnak lerobbant az s10 telefonja, emiatt arra kell költeni :DDD
De jó lett volna egy note 9 :)) ebben legalább volt még iris scanner

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#22096) Somatom


Somatom
veterán

Van teló beárazós topik? Kell az 5G, lecserélném a Note -ot, de nemtom mennyit érhet. Lassan cserés az akku, egyébként hibátlan 8/512 -es, az első napjától gyári, ClearView tokban tartott.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22098) Somatom válasza gerner1 (#22097) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Rákerestem a "beárazós" kifejezésre, de csak rég kihalt találatokat dobott.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22099) nggabi válasza Somatom (#22096) üzenetére


nggabi
nagyúr

50-60 körül megy el gyorsban, de ha az akku cserét is kiemeled inkább 40 :(

"szenyor dzsíííí"

(#22100) Somatom válasza nggabi (#22099) üzenetére


Somatom
veterán

Semmiképpen sem akarom elhallgatni, az nem lenne korrekt. Annyira nem érdekel az ár, hogy +/- 10 számítson. Még sohasem adtam el telót, a Nokia 6210i -től megvan az összes. Most is van három működő telóm. Nem kell több. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.