Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) gerner1 válasza Lezl (#21350) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, azért van két ok is, ami a merüléshez hozzá járulhat.

Több 'szerencsét' az utódhoz.👍

(#21352) tylerddd válasza Lezl (#21350) üzenetére


tylerddd
veterán

Ránézésre jók ezek a Sony-k, de nem tudom, hogy szoftveresen milyenek! A Xiaomik között is van egy csomó jó specifikációk alapján, de aki szidja őket, az mind a szoftver hülyeségei miatt teszi. Itt meg ugye a Sony egy fekete bárány. Alig van készülékük, mennyi figyelmet kap a szoftveres terület?! Félreértés ne essék, nem vagyok frissítés-huszár, de a Note 9-nél számomra szépen fejlődött az újabb verziókkal. Kb. minden olyan dolog belekerült, ami hiányzott.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21353) gerner1 válasza tylerddd (#21352) üzenetére


gerner1
veterán

Nem olyan rossz a support. Persze, nem olyan gyakori, mint a Samsung -é. Nekünk egy TAB Z4 van, és amíg a feleségem használta, kb még újraindítani sem kellett. Aztán, megkapta a kölök, és nem ritka, hogy azon is ~2-3 naponta kell törölni az OS gyorsító tárat.... Szóval, a felhasználói szokások közötti különbségek, eléggé sokat nyomnak a latba...

[ Szerkesztve ]

(#21354) szilasz007 válasza tylerddd (#21352) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Én is egy jó ideig használtam Sony telefont S7, Note 9 elött.
Nem volt rossz. Stock android feeling. Samsung rendesen belenyúl a rendszerbe és tele teszi kényelmi opciókkal. Kamerába akár még jobb is lehet. Pl Sonykon van dedikált 2 állású exponáló gomb. Az önmagában egy kellemes feature. Cerkás tab + telefon, ha elfér, lehet egy note alternatíva...
A mostani fold már majdnem megtetszett.. ha házba beleteszik a cerkát, esetleg valami nagyobb kapacitású, csoda akkú... na akkor lehet már eltudnám ereszteni a 9-es Note-ot :)

(#21355) Lezl


Lezl
tag

Nekem ez a Note 9 volt a kitérőm szinte mindig Ericcson - Sony- Ericcson - Sony telóim voltak pár egyébb kitérő is persze akadt, Mátrixos nokia (már nem emlékszem a mi volt a száma) a Note 1 meg egy gyönyörű kagylós Pana kivételével, szóval tudom mit kapok a Sonytól és az a Z4es tab megvan mai napig és műkszik csak már túl lassú volt böngészésre azért jött most az a S7 tab. Én egy pixel hibától vagy egy karctól falra megyek ha van a kijelzőn így az hogy Notch vagy kameralyuk szóba se jöhetett így a Samsung elvágta a folytatást most meg még hogy Note 21 se jött ja meg hogy persze Euba jó a Exynos is ami mostanában még a nagyon melegedő qualcomnál is jobban melegszik...szerencsére az S7ben snapdragon 865+ van ami igazából még talán jobb is hosszútávú játékban mint a 888... szóval most ez a megoldás lett aztán hogy beválik e vagy jövő év elején veszek valami mást majd elválik, de az árak is annyira elszáltak hogy a csúcs csúcs készülékekért elkért összeget egyszerűen sajnálom már kifizetini bármilyen telefonért

(#21356) tylerddd válasza szilasz007 (#21354) üzenetére


tylerddd
veterán

Én azt hittem, hogy egy stockhoz közel álló rendszer jó lehet. Na ez megdőlt a Mi A1 esetében, amin AndroidOne volt. A OneUI egy felüdülés volt azután, én őszintén nagyon szeretem. Még nagyon régen volt Xperia ray telóm, azt kb. 3 hónap után eladtam. Akkoriban, lassan 10 éve, egy független készüléknél a 100k nem annyi volt, mint ma. Ennek ellenére nagyon gyenge volt a kamera, lassú, akadozó szoftver, nem szerettem. Utána a komolyabb eszközeikről jókat olvastam, de akkor már iPhone-om volt, amivel nagyon elégedett voltam. Itt androidon azt tapasztalom, hogy egy népszerű készülékre jobban odafigyelnek, akár még kiegészítők terén is. Tehát én egy alternatív vonalnak érzem a Sony-t telefon téren, ami nem biztos, hogy rossz, de nem is biztos, hogy előny.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21357) Somatom válasza tylerddd (#21356) üzenetére


Somatom
veterán

MI A2 Lite, Android One. Még nem útáltam telót úgy, mint azt. A bringámon használom naviként, hátha egyszer összetörik és kiröhöghetem. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21358) szilasz007 válasza tylerddd (#21356) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Igen, teljesen dettó. Nekem a Samsung kényelmi extrái jöttek be, miután váltottam. "Okosabbak" voltak. :)

(#21359) tylerddd


tylerddd
veterán

Nyilván nem meglepő, várható volt.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21360) OFF válasza tylerddd (#21359) üzenetére


OFF
csendes tag

Nagyon sajnálom!
Elvileg a Note10 lite Note 9-el megegyező alkatrészekből készült, ha az megkapja miért nem kapja a 9-is...

(#21361) szilasz007 válasza tylerddd (#21359) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Annyira nem tragédia. Rengeteg minden már úgy is play services-en keresztül frissül. Featuret ugye úgy se kap már... Cikkbe írtak gondold meg a Fold3-at. Hát még érjen egy kicsit :)
Jövőre leszek kíváncsi. Lesz-e Note vagy tényleg koporsó a model...

(#21362) OFF válasza szilasz007 (#21361) üzenetére


OFF
csendes tag

Gondolok rá! :)
Az enyém 1éves, amikor vettem akkor tudtam ez lesz.
Mégis ez mellett döntöttem nem a 10 lite mellett.
Czimborám Note3-a a mai napig tökéletesen működik, még akksi cserére sem szorult...

(#21363) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

A Samsung nem újította meg a Galaxy Note széria védjegyét

Hát, lehet, hogy ez ennyi volt. Remélem a Nokia sorsára jutnak ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21364) gerner1 válasza LosBlancosRM (#21363) üzenetére


gerner1
veterán

Kétségtelen, hogy jelez(het) valamit. Ugyanakkor, az se tudható biztosan, hogy a korábbi 'levédettség' hatálya az említettekkel együtt jár (járt volna le..), vagy esetleg a 'Note levédettsége' későbbi dátumon szűnik meg (ez utóbbi lehetőség esetén, ugye, indokolt lehet, hogy pl "minek még most megújítani?'..) .

Mindenesetre, az érzékelhető, hogy a hajtogatható típusok, priorítást kaptak..

(#21365) Somatom válasza LosBlancosRM (#21363) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, már most tudják, hogy a következő Fold -ba bele fogják tuszkolni a tollat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21366) szilasz007 válasza Somatom (#21365) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Tegyék bele, kapjon egy kövérebb aksit és onnantól már boldog leszek :)
Ha egy memória kártya foglalat is beleférne....

(#21367) Somatom válasza szilasz007 (#21366) üzenetére


Somatom
veterán

A 2 SIM miatt az enyémben sincs, de nem is hiányzik. Így is van még cirka 200GB szabad helyem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21368) szilasz007 válasza Somatom (#21367) üzenetére


szilasz007
aktív tag

En pl jobb szeretem a media-t kartyan tarolni es az kulon szinkronizalni, mert igy pl ha gyalulom a telefont, nem kell tobb szaz gigat letolteni.
Legalabb az ujabb modelleknel ott van mar az eSim is...
Ez kb mar tenyleg az igazi first world problem kategoria lenne, ha valtanek :)

(#21369) Prien válasza LosBlancosRM (#21363) üzenetére


Prien
addikt

Pedig a Note 22 Ultra már kész van és alig várom, hogy a kezembe foghassam. ;]

A kevés is több a semminél.

(#21370) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy a Facebook appot egymás után kétszer is bezárta magától? Frissítés nem történt.

(#21371) Pug válasza timelord1987 (#21370) üzenetére


Pug
veterán

Szarakodik az FB, nalam folyamatos session expired kileptetes van, nem a telefon a ludas ;)

[ Szerkesztve ]

(#21372) timelord1987 válasza Pug (#21371) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R

(#21373) tylerddd


tylerddd
veterán

Tegnap cseréltettem akksit a 3 éves telóban egy GSM boltban, mivel itt megrendeléskor nem kellett a telefont leadni, mint a SES-ben. Bevittem és fél óra alatt kész volt, semmi nem látszik rajta. Üveget és a dbrand fóliát se barmolták le. Annyi a negatívum, hogy a SES 12.900-as ára helyett ez 15 volt. Egyelőre nem csináltam gyári visszaállítást, de majd ha lesz időm, lehet meglépem. Kíváncsi leszek, mennyivel lesz jobb az új akkuval!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21374) gerner1 válasza tylerddd (#21373) üzenetére


gerner1
veterán

Én is túl vagyok a cserén (SES).👍 19e volt.

(#21375) tylerddd válasza gerner1 (#21374) üzenetére


tylerddd
veterán

Hmm, amikor legutoljára néztem az árlistájukat, 12.900 volt írva.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21376) gerner1 válasza tylerddd (#21375) üzenetére


gerner1
veterán

Az, csupán egy 'ajánlott' ár. Mindenkor.

(#21377) Lezl válasza gerner1 (#21376) üzenetére


Lezl
tag

Aksicsere után valaki tesztelt már - akár véletlen vízbeejtéssel- vízállóságot?

(#21378) gerner1 válasza Lezl (#21377) üzenetére


gerner1
veterán

Én mindig azzal kezdem. Nekem, eddig, sosem volt gondom (mind SES javíttatás).

(#21379) LosBlancosRM válasza Lezl (#21377) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Mivel nincs beázásra garancia(max biztosítás), így nem nagyon tesztelgetném...

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21380) seger


seger
addikt

Valaki használt más romot a note9-en?

[ Szerkesztve ]

(#21381) gerner1 válasza seger (#21380) üzenetére


gerner1
veterán

OXM -en kívül, pl OLE -t ?

(#21382) seger válasza gerner1 (#21381) üzenetére


seger
addikt

Akár pl miui...stb

(#21383) gerner1 válasza seger (#21382) üzenetére


gerner1
veterán

Jahh, hogy root után: ~valami ...

(#21384) seger válasza gerner1 (#21383) üzenetére


seger
addikt

Igen, arra gondoltam. 1 éve lejárt a garim...
Lehet próbálnék valamit

(#21385) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Azt nem tudjátok esetleg, hogy lehet e mikrofont cserélni a Note-ban, vagy csak komplett alaplap-cserével oldható meg? ?

Még korábban írtam arról, hogy nagyon rosszul hallanak, ha telefonálok.

Nos, ezt kipróbáltam most újra normális hálózati lefedettséggel (mindkét félnél) és ugyanúg borzasztóan hallottak/hallanak.

Amit észrevettem, hogy videózás közben csak az egyik mikrofon veszi a hangot, általában a hang el van tolva a bal irányba. Ebből gondolom, hogy valami gáz lehet az egyik mikrofonnal a telefonban.

Megnéztem a SES szervízében, hogy van e ilyen javítási lehetőség, de ilyet nem találtam, csak komplett alaplap-cserét.

Tudtok ezügyben segíteni esetleg nekem?

Előre is köszönöm! :)

Vamos a la playa.

(#21386) gerner1 válasza juuzer (#21385) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem telefonálj be (vagy emill..) valamelyik SES -be, vagy szervizpontba. Közelebbi információkat fognak tudni adni. Az egyik mic, az biztosan az USB-aljzattal együtt, de az alaplaptól külön van.

[ Szerkesztve ]

(#21387) LosBlancosRM válasza seger (#21384) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21388) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Sziasztok, ilyennel találkozott már valaki? (természetesen nincs rootolva)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21389) tylerddd


tylerddd
veterán

Tegnap csináltam egy manuális újrahúzást a telón. Régen csináltam, új akku, használni fogom még legalább fél-1 évig, ráfért. A folyamatos használat során ugye kapcsolgattam ki ezt, azt, de érdeklődnék, hogy mit érdemes kilőni, ami szívja az akkut, de nem igazán kell. Ti mit szoktatok kikapcsolni ezzel a céllal? Hátha valami nem jutott eszembe! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21390) kemdom válasza tylerddd (#21389) üzenetére


kemdom
tag

Bár én most váltottam S21 Ultrára, leírom, mit tettem az aksimért:
- Quick switch panel: Wifi, Mobilnet, BT és NFC always on, Sync szintén, helyszolgáltatások csak ha szükséges ( navi/olyan helyre megyek, ahol esélyes, hogy szükségem lesz a find my samsungra :DDD ). Nekem az Always on Displayem olyanra volt állítva, hogy nem always on, hanem hozzáérek a kijelzőhöz, és asszem 10mp-ig mutatja ( mellesleg ez kicsit olyan, mint a hajtogatós telefonoknál, ha meg akarod nézni, kommittálnod kell hozzá, így nem idegesít a szemed sarkából, hogy "csak meg kéne nezni azokat az értesítéseket, amik ott virítanak az óra alatt" )
- Appok: Samsung weather kilőve, elég 1 értesítés arról, milyen az idő ma. Facebook app letiltva, microsoft appok a számomra szükséges office appokon kívül tiltva/törölve. Minden alkalmazásnál, amit csekkolok sűrűn, de nincs szükségem folytonos értesítésekre, notifocation letiltva, hattérben futás letiltva. ( GMail app az egyik olyan, aminek a szinkronizáció letiltása nekem - bár lehet placebo - úgy tűnt, sokat segített, és amúgy is felnézek a cégesre óránként, a személyesre meg napi ~2-szer.

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#21391) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag


Erre már lehet, hogy lecserélném a 9-est. Abban reménykedem, hogy az új Exy inkább takarékos lesz, mint erőbajnok.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21392) gerner1 válasza LosBlancosRM (#21391) üzenetére


gerner1
veterán

VoNR hiányában, javarészt moslék térerőn, stb... ⇒az is csak a Titanic -ot fogja 'utánozni'.

(#21393) szilasz007 válasza LosBlancosRM (#21391) üzenetére


szilasz007
aktív tag

En mar azon kezdtem el gondolkodni, hogy mennyire keveset adnanak a 9-ert Samuba, ha beadnam :p
Tippre sejtem annyit, amennyiert inkabb eltennem a fiokba tartalek telefonnak....
De az erzes hasonlo. Erre nekem is megcsillant a szemem.

(#21394) LosBlancosRM válasza gerner1 (#21392) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ahogy olvasom, 5G-s dolog. Nekem az lenne az első, hogy kikapcsolom az 5G-t a telefonon. Nem, nem számítok covidra tőle, egyszerűen feleslegesnek tartom.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21395) seger válasza LosBlancosRM (#21391) üzenetére


seger
addikt

Ez melyik tipus?

(#21396) gerner1 válasza seger (#21395) üzenetére


gerner1
veterán

'Proto' ;]

(#21397) LosBlancosRM válasza seger (#21395) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

S22 Ultra / Samsung Note 20 Ultra... Ilyesmi. Elvileg új megnevezés lesz, de az S21 Ultra utód modellje, ami már kap tollat. Szerintem nem lesz tollmentes Ultra tavasszal.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21398) seger válasza LosBlancosRM (#21397) üzenetére


seger
addikt

Köszi. Note 20 ultrával szemezek, de az nem így néz ki. Ezért kérdeztem, mert toll mintha ott lenne.

(#21399) LosBlancosRM válasza seger (#21398) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Jól látod a tollat. Ezért lesz új elnevezés. S22U helyett Note lesz. De ez csak pletyka, bár az ilyen minőségű renderek már szoktak jelemtemi valamit...

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21400) tylerddd


tylerddd
veterán

Újraraktam a telefont a hétvégén és azóta a közelgő jelzéseknél ezt tapasztalom lezárt kijelzőnél, és ezt az értesítési sávot lehúzva. Ezt korábban is jelezte, de erre a Kikapcsolja a közelgő jelzést? -re nem emlékszem. Tehát ott volt, hogy közelgő jelzés + időpont, de ez a kikapcsolós lehetőség nem. Vagy rosszul emlékszem?! :DDD Átnéztem az értesítés beállításait, de nem sikerül eltüntetni. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.