Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Anulu79 válasza icecave (#2999) üzenetére


Anulu79
addikt

Én is ezt (Ne zavarjanak üzemmód) használom éjszakára időzítve.

(#3002) Teal'C válasza ollie (#2997) üzenetére


Teal'C
addikt

Csak a Samsung jelent meg 1 hónapja, amúgy lehetett már kapni. 70-75 ért még elgondolkodtató lenne. Amúgyis annyira reklámozták a Note9 hez erre kiderül hogy majdnem a fél telefon ára.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3003) Saccco válasza Teal'C (#3002) üzenetére


Saccco
nagyúr

Miért lenne olcsóbb? Eléggé rétegtermék.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3004) #24536576


#24536576
törölt tag

Köszönöm. Akkor az én 12-15%-om sok. Gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#3005) Anulu79 válasza #24536576 (#3004) üzenetére


Anulu79
addikt

Egy éjszaka alatt? Nem fut valami a háttérben ha tényleg így van?

(#3006) Anulu79


Anulu79
addikt

Használ valaki a telefonhoz bluetooth-os kontrollert?

(#3007) Teal'C válasza Saccco (#3003) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha olcsóbb lenne nem lenne rétegtermék!

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3008) Saccco válasza Teal'C (#3007) üzenetére


Saccco
nagyúr

Általában véve az emberek azt sem tudják mi az a GB. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3009) Plazmacucci válasza Anulu79 (#3006) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, a tollat :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3010) Teal'C válasza Saccco (#3008) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez most gonosz volt ;)

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3011) Saccco válasza Teal'C (#3010) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt a PH-n írogatva nem annyira triviális, hogy másoknak az itteni triviális dolgok nem azok.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3012) newman8929 válasza Anulu79 (#3006) üzenetére


newman8929
tag

Én Pubg-hez használtam Xbox One kontrollert Octopus progival, de az újabb frissítéssel már bannol is egyből. 😶

(#3013) kali válasza #24536576 (#2998) üzenetére


kali
legenda

Nálam a mobilinternet nincs kikapcsolva, folyamatos 4G(+) hálózaton van a telefon, amellett a bluetooth is megy az okosóra miatt és úgy merül egy éjszaka 3%-ot
Néhány szinkron megy (két e-mail - bár éjszaka nagyon ritka, hogy levelet kapok -, időjárás...stb.), de a számomra felesleges opciók és folyamatok kikapcsolva, illetve az alkalmazáskezelő optimalizálhatja, kilőheti a feleslegesen futó alkalmazásokat, ellenkező esetben van néhány, amik szeretnének a kelleténél jobban és többet ténykedni, mint például a Telekom, mobilbank...stb.
Ja, a Ne zavarjanak mód aktív éjszaka, de annak szerintem nincs túl sok jelentősége adott tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#3014) Anulu79 válasza newman8929 (#3012) üzenetére


Anulu79
addikt

De mi a baja, hogy bannolnak? Nem mindegy, hogy mivel irányítod? Vagy a program a baj neki?

(#3015) tomee007007 válasza kali (#3013) üzenetére


tomee007007
őstag

Na az igen :C
Ez nagyon alacsony készenléti idő... miket lőttél ki? Appok, beállítások, stb...

(#3016) kali válasza tomee007007 (#3015) üzenetére


kali
legenda

A korábban leírt Google opciókat és folyamatokat ([link]), amellett tényleg minden apró beállítást és opciót átnézek és amikre nincs szükség, azokat kikapcsolom, például a toll észlelése, illetve folyamatos keresése kilőve, ha az a telefonban van, a teljesítmény optimalizált üzemmódra beállítva, az akkumulátorhasználat optimalizálása szinte minden alkalmazásra és folyamatra engedélyezve - már amire lehet -, a helyadatok jogosultságánál a felesleges alkalmazások kikapcsolva, a használati adatokhoz való hozzáférést sok alkalmazásnál kikapcsoltam - nem is gondolná az ember, hogy szinte minden felhasználói tevékenységet megfigyelnek és jelentgetnek, szinkronizálnak a szerver felé -, sőt, aljas módon és előre megfontolt szándékkal, még a Samsungnak folyamatosan küldött diagnosztikai adatokat is kikapcsoltam. :DDD
Sok apróság van még ezeken kívül is, átnézem majd részletesen a beállításokat, mert nem minden ugrik be azonnal fejből, amiket módosítottam, de tényleg sok olyan van, aminek nem látom hasznát, viszont eszik az erőforrást és az akkumulátort.

Próféta: Nem néztem még úgy külön, a pöttyökből látom a névjegyek között, illetve ha beteszek valakit - vagy valakitől egy elérhetőséget - a címzetthez, akkor a szöveg írásánál a küldési ikon színéből is látom, hogy elérhető az nála (is), vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#3017) Anulu79


Anulu79
addikt

Le szeretném mérni a mostani memóriakártyám írási-olvasási sebességét. Melyik appot érdemes ehhez használni?

(#3018) tomee007007 válasza kali (#3016) üzenetére


tomee007007
őstag

Köszi a tippeket! :R
Jó pár dolog ezek közül nálam is ki volt lőve, pár dolgot még mellé kikapcsoltam (pl. diagnosztikai adatok küldése), kíváncsi vagyok lesz e valami észlelhető változás....Mondjuk olyan 150 alkalmazásom van fent, meg nyilván én is csak azokat kapcsoltam/kapcsolom ki amikre nincs szükségem, különben vehettem volna akár egy J3-asat is :D
De nyilván ami nem kell, menjen, és éjszaka ne "zabálja" az aksi.. ;)

(#3020) kali válasza #45553408 (#3019) üzenetére


kali
legenda

Én köszönöm a megtiszteltetést! :R

tomee007007: Amikre szükségem van, azokat én sem kapcsolom ki vagy korlátozom, de a nem használtakat, vagy a feleslegesnek ítélteket igen.
Igaz, én nem használok olyan sok külsős alkalmazást sem, jelenleg csak a mobil bankoláshoz és fizetéshez, a mobilos szolgáltatóhoz és az okosórához telepítettem utólag, minden más alapban adott volt, amikre szükségem van.

(#3021) icecave válasza #45553408 (#3019) üzenetére


icecave
nagyúr

Helyes :C

Ma meló után megyek megnézem, hátha kirakták már a Mate telefonokat, de van egy olyan érzésem, hogy egyáltalán nem fogok meginogni.

Jóval több év iOS után mondhatom, hogy ez egy baromi jó telefon. Droidot persze helyén kell kezelni, ezt ezerszer leírtam, de ha mindazt, amit nyújt, meg akarom kapni, akkor ezeket el kell fogadni.

(#3022) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ma megnyomogattam az új csaoda Huawei Mate 20 Pro és sima Mate 20 telefont. A véleményem le is írtam ide és ide. :D

(#3023) Anulu79 válasza ForRedGlory (#3022) üzenetére


Anulu79
addikt

Én a Samsung féle lekerekített megoldásért sem rajongok. Haszna semmi úgy sem. :D

(#3024) ForRedGlory válasza Anulu79 (#3023) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az S6 Edge-nél szerintem csak azért bocsátotta meg mindenki, mert az első fecske volt, de mai szemmel nézve azért az már a mostani széria mellett láthatólag gagyi és kiforratlan cucc. Még az S7 Edge sem volt az igazi, az S8 Plusnál kezdett nálam azzá válni, amit most a Note 9 képvisel ilyen téren: tökéletes az ív, abszolút nem zavaró, de azért érezni, hogy van ott valami a szélén.

(#3025) szilasz007 válasza kali (#2985) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Szia!

Esetleg tudnal egy kepet kuldeni hogy az RCS hogyan is mukodik?

Nekem egyszer a Samsung uzenetkuldo alkalmazasa feldobta az ablakot, hogy aktivaljam, de utana oszinten semmi kulonmbseget nem vettem eszre.

Most pl emiatt kiprobalasra lecsereltem az androidos Messages-re, ott a registralasnal porog a karika eredmeny nelkul.

Akarmi valtozik uzenet irasnal? Mert hangot, kepet eddig is engedett beilleszteni az uzenetbe, de azt, hogy egyertelmuen min kommunikalna, nem latom.

Koszonom!

(#3026) kali válasza szilasz007 (#3025) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Külsőre sok különbség nincs, mert itt alapesetben mindegyik csevegő (legyen az Google, Samsung, Telekom...stb. RCS) az üzenetek alkalmazásba van integrálva.

Ha a megnyitott üzenetek alkalmazáson belül lapozok át a beszélgetésekből a jobb oldali névjegyzékhez, akkor ott a névjegyhez tartozó fénykép, vagy annak a helyét jelző betű jobb alsó részén megjelenik egy kékes pötty azoknál, akiknél aktív a szolgáltatás.

Ha azt nem nézem és csak elkezdek írni/válaszolni valakinek, akkor aktív szolgáltatás esetén kék színű lesz a küldés ikonja:

Nem aktív szolgáltatás esetén pedig zöld, ekkor SMS/MMS lesz elküldve:

Fontos még, hogy az üzenetek kapcsolódó beállításában engedélyezve legyen a speciális hívás és üzenetküldés, valamint az alapértelmezett üzenetküldési típusnál ne legyen szöveges/multimédia opcióra korlátozva, mert akkor csak a fizetős SMS és MMS engedélyezett.

[ Szerkesztve ]

(#3027) szilasz007 válasza kali (#3026) üzenetére


szilasz007
aktív tag

kosz szepen, akkor ez alapjan nyomozok tovabb. Latszolag akkor ez most tenyleg nem aktiv nalam :)

(#3028) Teal'C


Teal'C
addikt

Elkezdték kiszórni az Októberi biztonsági frissítést. Kb 68mb és kizárólag biztonsági frissítés.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3029) Teal'C


Teal'C
addikt

Egy megfelelően jó kamerateszt és nem csak azért mert az S9+ levert mimdent és mert Samsung.

[link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#3030) HaliGab23 válasza kali (#2993) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Én raktam is fel fotót akkor, hogy szerintem rosszabb lett a fotó minősége. (Kisfiamról, mikor lementünk a Dunára.)

Olyan volt a fotó, mintha festmény lenne.. érdekes módon erős fényben mosta el ennyire. (Ott akkor tűzött a nap)

Azóta kijött rá a frissítés, ahogy írod, ezzel nem vettem észre, bár nem is vizsgáltam a fotókat nagyon..

https://mobilarena.hu/dl/upc/2018-09/30/614483_ghdotrg9qhdrgm5n_20180930_152745.jpg

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#3031) HaliGab23 válasza HaliGab23 (#3030) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Na talán sikerül ideszerencsétlenkednem:

Ez a frissített legújabb firmware, igaz itt árnyék van:

Az elsőn totál elmosódik az arca. 9Mpixelből van kivágva mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#3032) kali válasza HaliGab23 (#3030) üzenetére


kali
legenda

Igen, részben az ilyen hozzászólások miatt is írtam.
A XEH esetén javítottak rajta azóta, a Telekom nem adott ki azóta frissítést, ezért azokra a készülékekre nem érkezett meg az a nem teljesen jó csomag, így elvileg csak a másik két szolgáltató (Telenor és Vodafone) aktuális firmware verziója lehet adott tekintetben kérdéses.

Elkezdtem megcsinálni az összefoglalót, abban tudnátok segíteni, hogy a Telenor és a Vodafone miként forgalmazza, van azokon hálózati zár vagy nincs, illetve egy- vagy kétkártyás?
A XEH egyértelmű, illetve nekem Telekomos van, az is független és kétkártyás.

[ Szerkesztve ]

(#3033) Helltak válasza kali (#3032) üzenetére


Helltak
őstag

Az enyém vodánál vásárolt, egy kártyás és függő volt.

Xiaomi 14 Ultra

(#3034) kali válasza Helltak (#3033) üzenetére


kali
legenda

Köszi szépen az infót! :R
Akkor már csak a Telenoros kérdéses.

(#3035) mtm800 válasza kali (#3032) üzenetére


mtm800
senior tag

Telenoros egy simes és függő....

(#3036) kali válasza mtm800 (#3035) üzenetére


kali
legenda

Köszi szépen! :R

(#3037) newman8929 válasza Anulu79 (#3014) üzenetére


newman8929
tag

Szerintem azért, mert nem fair a többiekkel szemben, mert valljuk be, kontrollerrel sokkal könnyebb irányítani.

(#3038) gyuri81 válasza newman8929 (#3037) üzenetére


gyuri81
veterán

Ennyi erővel mások is tudnak használni kontrollert ha egy viszonylag minőségibb játékkal szeretnének eredményt elérni! Az a baj, hogy egy tenyérnyi telefont használva, az ujjaiddal simán kitakarod a képernyő szélét, tehát igen is indokolt a kontroller. Szerintem....

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#3039) Anulu79 válasza gyuri81 (#3038) üzenetére


Anulu79
addikt

Szerintem is simán engedhetnék. A lehetőség mindenkinek adott. Ennyi erővel PC-n is megszabhatnák, hogy mivel lehet irányítani a játékot. Legalábbis én így látom. Na de hát ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#3040) tomee007007 válasza kali (#3020) üzenetére


tomee007007
őstag

Este csináltam egy hosszabb próbát... 10 óra készenlét (csak GSM ment, semmilyen adatkapcsolat) alatt 2% volt a merülés szóval bevált a dolog :C
Kilőttem a diagnosztikai adatokat plusz a dupla készülék keresést, és még egy két apróságot....
:R

(#3041) Anulu79 válasza tomee007007 (#3040) üzenetére


Anulu79
addikt

Készülék beüzemeléskor is kérdi a diagnosztika engedélyezését és ott is ki lehet lőni. Vagy ez teljesen más?

(#3042) tomee007007 válasza Anulu79 (#3041) üzenetére


tomee007007
őstag

Kérdezi, csak még vagy három helyen megjelenik a beállításoknál.

(#3043) kali válasza tomee007007 (#3040) üzenetére


kali
legenda

Szuper, akkor már beljebb vagy valamennyivel.

Anulu79: Itt nézz rá a diagnosztikára: Beállítások -> Általános kezelés -> Diagnosztika küldése a Samsungnak

[ Szerkesztve ]

(#3044) Anulu79 válasza kali (#3043) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez nincs bekapcsolva. Szerintem az elején amikor nem engedélyeztem ez sem kapcsolt be.

(#3045) kali válasza Anulu79 (#3044) üzenetére


kali
legenda

Igen, ha az elején nem engedélyezted az aktiválás során, akkor ezt nem kapcsolja be.
Azoknál érdemes részletesen átnézni a kapcsolódó beállításokat, akik a készülék aktiválásakor automatikusan nyomnak mindig a továbbra, mert úgy sok opció alapértelmezetten aktív lesz.

(#3046) Anulu79 válasza kali (#3045) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! Akkor az nem én vagyok mert amit lehet tiltok és utólag állítom csak be, hogy mi menjen. :)

(#3047) kali válasza Anulu79 (#3046) üzenetére


kali
legenda

Én is úgy szoktam, az a biztos, ellenkező esetben nagyon sok dolog aktív alapértelmezetten, túl sok is...

(#3048) icecave


icecave
nagyúr

Voltam meg nézni a Mate 20-at és a PRO-t is. Hááát.... Biztos, hogy nem cserélném le rá a Note 9-et. A kijelző szép, de a Note-é is. A sima széles display-e miatt jobb, mint a nagytesó. A lekerekítések a sarkokon nagyon nagyok, oldalt lefelé szintén. Note-nál ez nagyon el van találva, egyrészt "sarkítottabb" (ezért is szeretem ezt jobban, mint az S9 párost), másrészt a cséleken a letörés nem olyan nagy, hogy ott a mesterséges fény, neon, stb. világítson mint az állat.

(#3049) Dave69 válasza icecave (#3048) üzenetére


Dave69
tag

hát én pont választás elött vagyok... de világ életembe samus voltam de most tetszik a mate20 pro nagyon

Az élet olyan, hogy mindig másképp történik minden, mint ahogy elgondolta előre az ember.

(#3050) ollie válasza Anulu79 (#3039) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ott azért nem szabják meg, mert mindenkinek van egere és billentyűzete, és ezekkel a legkönnyebb játszani az ilyen játékokat. Szóval ha valaki mondjuk kontrollerrel játszik, az saját magát lövi tökön. Viszont konzolon is megszabják hogy csak kontrollerel játszhatsz, mert ugye ott meg az az alap, az egérrel meg billentyűzettel már előnyben lennének azok, akiknek van a konzolhoz.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.