Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Prien válasza gthomma (#21000) üzenetére


Prien
addikt

Használd nyugodtan, nekem pl.83%-ot ír és 1 SIM-el teljesen jó az üzemidő.
A másik, hogy az új akkunál sem fog 100%-ot mutatni, ki tudja, mennyi az annyi, ez csak egy szoftveres viszonyítás, amit mutat.

A kevés is több a semminél.

(#21002) gthomma válasza Prien (#21001) üzenetére


gthomma
senior tag

Mennyi az üzemidőd? 1SIM-el fogom használni én is.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21003) Pug válasza gthomma (#21002) üzenetére


Pug
veterán

Erre senki sem fog tudni egzakt valaszt adni, mivel ez teljesen valtozo a felhasznalasi szokasoktol fuggoen.

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#21004) gthomma válasza gerner1 (#20997) üzenetére


gthomma
senior tag

A LOOPBACK teszt hogy indul el? Megérintem valamelyik START -ot de nem történik semmi.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21005) gerner1 válasza gthomma (#21004) üzenetére


gerner1
veterán

Valamilyen zajt keltesz...

(#21006) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,
vetem egy note9-et, újonnan, még lehetett kapni, de kezdem megbánni... A note 3-hoz képest borzalmas használni.

1. Olyan kérdésem lenne, hogy fekete témát, fekete hátteret be lehet állítani rajta? Néztem a témakeresőjében, de ott csak ilyen nagyon beteg, mintás, tarka cuccok vannak, mintha a kiskegyed fészbuk csoportjának háttérképet gyűjtötték volna csokorba.

Csak annyit szeretnék elérni, hogy fekete háttéren fehér betűkkel működjön a telefon. Ahogy a siemens már 2006-ban (!!!) bele tudta tenni a telefonjába az éjszakai módot, a samsung a note 3-nál abbahagyta ezt, valszeg a marketingesek rájöttek, hogy a legolcsóbb fejlesztés, ha csak megváltoztatnak másmilyenre mindent, és majd azt mondják rá, hogy fícsör. (Ha kitalálnák a marketingesek, hogy mostantól nem kell vacakolni az autókon az ajtók nyitogatásával, hanem továbbfejlesztették, és az ablakon lehet bemászni, az emberek 99%-a lelkesen fogadná a újdonságot. )

2. És ha már ezt sikerülne valaki tudna segíteni, hogy az ikonok közül melyiket keressem, melyik lehet a klasszikus, már ismert és felismerhető kb Android 4.4 vagy korabeli ikon? Nekem, ezek a cérnagrafikák sem nem tetszenek, sem nem látom, se megkülönböztetni nem tudom őket.

3. És abban valaki segítene, hogy hogyan tudok alulra betenni egy fekete sávba állandó vezérlőgombokat (home, back, stb) , amik állandóra ott vannak? Nem a képet takarják ki, hanem annyival csökkentenék a képméretet. Mintha fizikai gombok lennének. Nem tűnnek el, videó vagy kép nézés közben sem, hanem a kijelző lenne ennyivel kisebb.
Nekem borzasztó zavaró, hogy alig látni őket, azok is cérnaikonok, ráadásul folyton eltűnnek, és folyton változik a hátterük is. El sem tudom képzelni, hogyan lehetett volna még zavarosabbá tenni a használatukat. :F Én elhiszem, hogy így is lehet kezelni őket, de szeretném megkönnyíteni az életem, akár szembemenve a samsung mérnökeivel is :P

4. Az gondolom teljesen felejtő, hogy a "korábban használt alkalmazások" listájának megjelenítését s a régebbi, áttekinthető verzióra visszaalakítani? l (pl Note 3, ahol egymás mellé listázta őket kis képernyőképekkel). Ez a kártyás megoldás nagyon látványos, meg 3D, meg woooow, de nekem az áttekintésnek már a neve is azt sugallná, hogy több dolgot lássak egyszerre, attól lesz "áttekintés".

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21007) tylerddd válasza Wolfskin (#21006) üzenetére


tylerddd
veterán

1.) Sötét módot kapcsold be, szerintem jó lesz.
3.) Navigációs sáv beállításai. Beállítások/Kijelző/Navigációs sáv.
4.) Good Lock szerintem tudja, alapból nem lehet változtatni.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21008) gerner1 válasza Wolfskin (#21006) üzenetére


gerner1
veterán

1., Igen. Letöltesz ilyet a telóra PC -ról (pl háttérképet), vagy a Samsung app áruházból (vannak ingyenes, és fizetősök is: "háttérkép" épp úgy mint "téma"...).

2., Play store -ból letöltöd a FineLock app -ot, és ahhoz a QuickStar, Theme Park, WonderLand modulokat (a modulok, mind orig. Samsung app...), és ezek valamelyikével (vagy együttesen), ízlésedre alakítod a "megjelenést". Egy, az első pontra írt (⇑ pl téma...) lehetőséggel együtt, szerintem megtudod oldani a "Fehér betűket" is...

3., Úgy emlékszem, hogy van rá beállítási lehetőség, de én ezt szvsz nem javaslom, mert a kijelzőbe mindig a megjelenített statikus grafikai elemek égnek be elsőnek....

(#21009) Wolfskin válasza tylerddd (#21007) üzenetére


Wolfskin
őstag

Kösz!
1 Nem találtam ilyet. Már 3 napja bűvölöm (még nem vettem használatba), de semmi erre utalót nem találtam a beállításokban. Merre keressem a sötét módot?

A sötét módban minden inverzbe fordul? A beállítások is fekete alapon fehér betűk lesznek? Utoljára a note 3-ban láttam ilyet. ? Még megvan az eredeti lollipop verzióval (android 3). Nem csak a fekete háttérkép fontos (ez minden telefonomon alap), hanem a menük is, és minden.

3, Köszi, ezt se találtam eddig. De úgy látom csak a halovány árnyalatai közül lehet választani. Csapa lehellet finom pasztell árnyalat. Nem lehet beállítani egy feketét? Illetve ha beállítom a legsötétebbnek tűnő halvény szürkét, a kezdőképernyőn az is eltűnik, ott piros mögötte ( vagyis a háttérszín).

@ #21008) gerner1: ha azok ott lennének fixen, tőlem bele is éghetnek a kijelzőbe. Ha már a fizikai gombokat lespórolták... ;]
Bár egyszer úgy hallottam, hogy ehhez rootolni kellene a készülékeket...

4. A Good Lock az egy app? Rákeresek, köszi!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21010) tylerddd válasza Wolfskin (#21009) üzenetére


tylerddd
veterán

1.) Beállítások/Kijelző, de azt hiszem a lehúzható menüben is ott van. A Legtisztább, ha megnézed magadnak, hogy milyen.
3.) Alkalmazásonkét fog változni a színe. Ha a sötét mód be van kapcsolva, akkor mindenhol fekete háttérrel lesz. Az alkalmazásokban meg be kell lőni a sötét módot szintén, ha elérhető.
4.) FineLock

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21011) Pug válasza Wolfskin (#21009) üzenetére


Pug
veterán

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#21012) Wolfskin válasza Pug (#21011) üzenetére


Wolfskin
őstag

Na, akkor nálam ez a menőpont kompletten kimaradt. :F
a Kijelző menüpont a fényerővel indul.. :F

Fényerő
Automatikus fényerő
Kékfényszűrő
Betűtípus és képernyőnagyítás
Képernyőmód
Képernyőfelbontás
Teljes képernyős alkalmazások
Egyszerű üzemmód... stb. ezek vannak a legelején

Ez múlhat azon, hogy 8.1.0 android? (Samsung Experience 9,5)

Nekem amúgy is gyanús egy kicsit a tel, egy magyar cégtől (webshop) vettem számlásan újként. Hogy kehet megállapítani, hogy tényleg új? Nem csak egy "felújított"?

És már az is gyanús volt, hogy amikor először felment a netre, rögtön lett 3 új app a kezdőképernyőn, az egyik ráadásul teljesen kínai nyelvű... :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21013) Pug válasza Wolfskin (#21012) üzenetére


Pug
veterán

Milyen soft verzion vagy? :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#21014) Somatom válasza Wolfskin (#21006) üzenetére


Somatom
veterán

Ez a home -om. Elég fekete/fehér? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21015) Wolfskin válasza Somatom (#21014) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ahw.... :)) kár hogy itt nem lehet lájkolni :DD

De a háttérképet még ki tudom cserélni feketére, nekem a menük is úgy kellenének, mint régen a note 3-on. Hogy éjszaka is tudjam nézni.

@(#21010) tylerddd ja, értem, hogy a Fine Lock egy launcher. Abban én használok már egyet, a Novát, eléggé megszoktam. Akkor lehet, hogy abban is lesz valami régi, klasszik..? Erre a telóra még nem tettem föl, csak már nem is nagyon bíztam benne.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21016) Wolfskin válasza Pug (#21013) üzenetére


Wolfskin
őstag

Lehetséges, hogy frissítenem kéne? Azt fogcsikorgatva tenném, nálam alap, hogy ha kézbe veszek egy új telefont, akkor még fel se ment a netre, minden frissítés, üzengetés tiltva. A storeban is szinkronizálás, frissítés, értesítések kilőve. Egyszer beállítom és amíg használom, ne kellejen újra hozzányúlni (ilyesmik miatt).

Sajnos a note4-nél a samsung kifogott rajtam, féloldalas kikapcsolhatatlan értesítéssel blokkolta a használatot, hogy frissítések vannak, ott már sajna felfrissült az (akkor) legújabb androidra. Egyszer visszaraktam a régit, de hiába.

De ha ez az ára, akkor felfrissítem. Legalább valami előnye is legyen, hogy új telóra váltottam :DDD (Amúgy csak a dual sim és a ip68 miatt tettem, más érvet nem nagyon tudnék felhozni mellette)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21017) gerner1 válasza Wolfskin (#21015) üzenetére


gerner1
veterán

Végül is, a GoodLock / FineLock / NiceLock is egyfajta Launcher -ek, csak pont nem olyan célt szolgálnak ki, mint az említett Nova.... Csupán a "GoodLock" moduljait fogják össze, 1db listába.

(#21018) Somatom válasza Wolfskin (#21016) üzenetére


Somatom
veterán

Ha csak annyit használsz belőle, mint a Note4 -ből, akkor nehéz is érvelni mellette.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21019) Pug válasza Wolfskin (#21016) üzenetére


Pug
veterán

Hat ha szeretnel ujabb funkciokat hasznalni, mint pl a dark mode, akkor nem artan frissitened....

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#21020) Wolfskin válasza Somatom (#21018) üzenetére


Wolfskin
őstag

Igen, nekem is nehéz meggyőznöm magam... Sőt, a note 4-et már nem is használtam, miután a a samsung lekapcsolta a knox szervert, és az új verziók nem tudtak offline belépni. :W Meg borzasztóan zavaró volt, hogy nem lehet sötét témát beállítani, nekem éjszakai használat közben borzasztóan zavaró, még a legkisebb fényerőn is, mintha zseblámpával világítanék bele a saját szemembe.

Vettem is pár szép állapotú note3-at, meg előfizetéssel letöltöttem hozzá az összes régi romot (Android 4), csak miután visszamentem a régi cégemhez dolgozni, újra kell 2 sim, meg adtak is keretet telefonra, meg már halt meg telóm vízbeesés miatt, úgyhogy gondoltam teszek egy próbát, és már rég kinéztem a note9-et, mint utolsó a sorból, amit még megvennék. De lehet visszaküldöm, 14 napig lehet, és marad a 2 telefon és vigyázás, de legalább jól tudom használni arra amire kell. Másra meg nem kell. És újra lesz normális képarány, infra, fizikai home gomb... woow :R

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21021) Wolfskin válasza gerner1 (#21017) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ezt a GoodLock-ot lehet használni a Novával egyszerre is?

(#21019) Pug: "Hat ha szeretnel ujabb funkciokat hasznalni, mint pl a dark mode, akkor nem artan frissitened...".

Ezzel most megleptél, nekem a tapasztalom, hogy eddig a frissítéssekkel csak eltűntek addig használt funkciók. De akkor kipróbálom, úgyse biztos, hogy megtartom a telót. Szóval akkor a 9.x android kell hozzá? És mi fog még változni? Vagy jobb, ha nem is tudom...? ;]

-------------------------------

Arra tudok valami bizonyosat, hogyan lehet megállapítani, hogy a teló valóban új, nulla perces? :U

És hogy miért tölt magától kínai nyelvű appokat? :F

(volt előtte egy vitás ügyünk a szállítóval, nem lehet, hogy megmókolták? )

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21022) gerner1 válasza Wolfskin (#21012) üzenetére


gerner1
veterán

"Hogy kehet megállapítani, hogy tényleg új? Nem csak egy "felújított

+

- Arra tudok valami bizonyosat, hogyan lehet megállapítani, hogy a teló valóban új, nulla perces? :U
- És hogy miért tölt magától kínai nyelvű appokat? "

- Első körben, nézd meg, hogy milyen kódsor szerepel a:
Beállítások ⇒A telefon névjegye ⇒Szoftver adatai ⇒Szolgáltatói szofverver. címsor alatt, a 3.sorban. Aztán, azt írd be, vagy a screenshot -ot tedd be ide. A kódsort már lehet elemezni, hogy pl jogosult lehet-e (vagy sem) a készülék az itthoni 1+1év gyári garanciára...

- Felújított (refurbished).... Egyfajta "iránymutató" (tehát nem egzakt..) infót így kaphatsz hiv.szervizbe adás nélkül :
Telepíted a PhoneINFO+ app -ot (ez fizetős, de nem tudom, hogy a free -ben müxik-e ez a funkció...), majd : ⇒ ☰ ⇒Eredetiségvizsgálat majd befirkálod a sorozatszámot + IMEI számot és az app lekérdezi "valahonnan"....

"Ezt a GoodLock-ot lehet használni a Novával egyszerre is?"
- Úgy tudom, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#21023) Wolfskin válasza gerner1 (#21022) üzenetére


Wolfskin
őstag

SAOMC_SM-N960F_OXM_XSP_OO_0018
29e443e926047ece
XSP/XEO,XSP/XSP

szerinted...? :U
amúgy garanciát úgy adtak, hogy 1 év + 1 év szoftveres. (amit nem tudom mi lehet)

A phone info+ ez lenne?
Közben látom, ugyanarról beszélünk. Közben telepítettem, ebben hogy kell megnézni? Adjak meg neki minden engedélyt? Hívásokat is akar kezdeményezni...? :Y

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21024) tylerddd válasza Wolfskin (#21015) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem, nem launcher.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21025) gerner1 válasza Wolfskin (#21023) üzenetére


gerner1
veterán

Mivel az utolsó kód : XSP (Szingapúri független régiókód, tehát nem ECC -ből származik..)

- Akkor, erre, itthon semmiféle hivatalos Samsung garancia nincs. Csak az van, amit abban a boltban "adnak", ahol vetted. A nem EU -ból származókra még az első év sem érvényes [ide tartozik az AUT (Svájc) is..] itthon ...

A második XEO azt jelzi, hogy a SiM1 -ben egy Lengyel SiM kártya már volt (vagy, most is az van...). A teló aktív-CSC -je pedig (az első jelöli), szintén XSP, ezért kaphattad a távolkeleti karakterekkel fűszerezett app -okat ...

[ Szerkesztve ]

(#21026) Wolfskin válasza gerner1 (#21025) üzenetére


Wolfskin
őstag

Amit a boltban adnak? Az kb a semmi...? Köszi, hogy megnézted. Akkor jobban járok, ha a 14 napon belül visszaküldöm nekik? (még a fóliát se vettem le róla. Igaz, csak a hátulján van, már az is feltűnt, hogy a kijelzőn nincs gyári fólia... :F )

Lengyel SiM kártya már volt - azaz nem új a telefon?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21027) Pug válasza Wolfskin (#21026) üzenetére


Pug
veterán

En a helyedben kerdes nelkul allnek el tole :K

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#21028) gerner1 válasza Wolfskin (#21026) üzenetére


gerner1
veterán

"Amit a boltban adnak? Az kb a semmi...? Köszi, hogy megnézted. Akkor jobban járok, ha a 14 napon belül visszaküldöm nekik?"
- A tiéd, az szerint teszel, ahogy azt a "legjobbnak gondolod".

"Lengyel SiM kártya már volt - azaz nem új a telefon?"
- Ezt nem tudom, de az biztos, hogy Note9 -nél: az OXM firmware -ben a gyári inicializálás után, az AUT a default, tehát vagy XSP -nek kellene ott lenni, vagy AUT -nak.
Simán elképzelhető, hogy a készüléket berendelő "sufnigsmeskupec" kipróbálta egy SiM kártyával, majd visszacsomagolta. Ergo, lehet kibontott, de ennek ellenére 0.0Km -es ...

UI: Az utolsó kód, az firmware cserével sem változtatható (hivatalos módon biztosan nem...)...

[ Szerkesztve ]

(#21029) gthomma


gthomma
senior tag

Nekem ukrán telefonom van, az eladó mondta is hogy onnan van, SEK CSC-je volt, Odin gyalu után így néz ki most:

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21030) gthomma válasza gerner1 (#21028) üzenetére


gthomma
senior tag

Üvöltök a LOOPBACK tesztnél a mikibe de nem indul el semmi :( A hangrögzítő vesz fel hangot, kicsit halknak érzem, egyik haver sem ér rá beszélgetni :D a 1414-et hívtam, minimumon van a beszéd hangerő, de majd leszakad a fejem, kihangosítva is üvölt.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21031) gerner1 válasza gthomma (#21029) üzenetére


gerner1
veterán

Innen származó (XEH) volt a teló.

(#21032) gerner1 válasza gerner1 (#21031) üzenetére


gerner1
veterán

"A hangrögzítő vesz fel hangot, kicsit halknak érzem, egyik haver sem ér rá beszélgetni"
- Ezek szerint, a mikrofon müxik.

Ugyanakkaor, lehet koszos, zsebben hordás után temérdek 'porcicával' eltömődött, beszáradt kóla,stb, stb. Annak is lehet esélye, hogy ha mondjuk nem szennyeződés áll a háttérben, akkor egy gy.ürítés, vagy az után egy FR esetlegesen "helyre hozza". Amennyiben az ellenőrző listádról (ami ismeretlen) minden tételt ellenőriztél és nincs eredmény, akkor marad a szerviz.

(#21033) gthomma válasza gerner1 (#21032) üzenetére


gthomma
senior tag

Még nem tudom hívás közben milyen :) ( érdekes miért hazudta ezek szerint hogy ukrán ) egyforma "hangossággal" vesz fel headsettel és anélkül.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21034) Pug válasza gthomma (#21033) üzenetére


Pug
veterán

Az egyik teszt a felso mic-et teszteli, a masik az alsot, erdemes figyelni, hogy melyiknel melyikbe fujsz bele ;)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#21035) gerner1 válasza gthomma (#21033) üzenetére


gerner1
veterán

" ( érdekes miért hazudta ezek szerint hogy ukrán )"
- Ez lehetett korábban abban az esetben, ha csak 1db ukrán SiM kártáyval -a SiM1 foglalatban- használta:

SEK/SEK,AUT/XEH

- és ilyen volt, ha 2db ukrán SiM kártyával használta:

SEK/SEK,SEK/XEH

Ahogy már éppen ma jeleztem, az utolsó kód, firmware cserével sem változik, így a XEH jelzi, hogy a Samsung eredetileg ide szállította hozzánk. Ergo, az, innen került Ukrajnába.

Az csak adalék, hogy a XEH és a SEK is ugyan abban az OXM firmware -ben (multi-CSC) vannak, így azzal, hogy "újrahúztad", nem történhetett egyéb, mint a készülékeden korábban is futó OXM firmware -t frissítedd egy újabb release -re. Tehát, nem történ olyan értlemeben firmware csere, mint ahogy gondoltad, hiszen ugyan úgy OXM maradt/lett ⇒mint volt...
Ebben az esetben, az első 3db kód , firmware flash nélkül is XEH -re állítható lett volna, egy sima FR -rel + mindkét SiM foglalatba hazai SiM-kártya behelyezésével.

Szóval, nem gondolnám, hogy hazudott volna. Csupán a kapott infók nem voltak pontosak...

[ Szerkesztve ]

(#21036) gthomma válasza Pug (#21034) üzenetére


gthomma
senior tag

Fogkefével kipucoltam a mikiket, volt bennük némi por. Valami folyamatjelzőnek el kellene indulnia? Hiába dugom bele az AKG headsetet és beszélek akkor sem történik semmi,akkor sem ha a "készülékhez" beszélek. Arra lennék kíváncsi hogy normálisan hallanak-e hívás közben. A hangrögzítés mit két esetben ugyan olyan hangerejű headset/beépített miki.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21037) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Szóval akkor most érdemes megtartani ezt a telót, vagy sem? Mert 140+fa-nál olcsóbban is lehet venni használtakat (8/512)
Lehet ez új? lehet rá bármiféle garanciát érvényesíteni? Vagy a sufnigsm úgyis kibújik minden alól? Esetleg ha bármi behal, tesznek bele egy bontott alaplapot...? Mert ennyi erővel vehetek használtat is... :F

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21038) gthomma válasza gerner1 (#21035) üzenetére


gthomma
senior tag

Frija-val töltöttem le a legfrissebb XEH firmware-et, teljes gyaluval, PIT fájlal Nand erase, repartition ( CROWNLTE_EUR_OPEN amit a CSC-ből szedtem ki winraral) Odin segítségével húztam újra.
90.000-ért vettem minden tartozékával, a füles és töltő soha nem volt használva, 5 tok van hozzá, "öngyógyító" fólia a kijelzőn, a hátlapon csúszásmentes fólia olyan dombornyomott, egyetlen hibája kopott új lenyomat olvasó:

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21039) gerner1 válasza gthomma (#21038) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. Frija -val, XEH kód hivatkozással töltötted le az OXM firmware -t. Note 9 -nél, nincsen külön (tehát single-CSC) önálló kódon futó XEH firmware. Az is, az OXM -ben van benne (multi-CSC -s firmware..). Azért szúrtam be LINK -be azt a képet a korábbi posztomba is, hogy ez is "világos" lehessen...
A PiT file is felesleges művelet volt (de láthatóan bajt nem okoztál vele magadnak..), mivel ~2016.03 óta, az összes Samu firmware olyan, hogy arra nincsen külön szűkség. Benne a van a letöltött firmware (mindben...) egyik komponensében, amelyet a megfelelő ODIN verzió automatikusan használ...

[ Szerkesztve ]

(#21040) gthomma válasza gerner1 (#21039) üzenetére


gthomma
senior tag

Köszönöm az infót! Utoljára Note 4 -el volt dolgom ami alaplapos lett, ezek szerint azóta nagy fejlődésről maradtam le.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21041) tothak válasza gerner1 (#21032) üzenetére


tothak
tag

Nekem is hasonló problémám van, de nálam workaround, ha bármilyen BT eszközön veszem fel a telefont, ugyanis akkor hallanak.
Ebből kifolyólag (mivel úgyis mindig rajtam van) először az órán veszem fel a telefont (Galaxy Watch) és utána váltok át a telefonra.
Nem tudom, hogy FR megoldja-e az alap problémát, nincs kedvem újra belakni a telefont :))

(#21042) gerner1 válasza Wolfskin (#21037) üzenetére


gerner1
veterán

"Szóval akkor most érdemes megtartani ezt a telót, vagy sem? Mert 140+fa-nál olcsóbban is lehet venni használtakat (8/512)
Lehet ez új? lehet rá bármiféle garanciát érvényesíteni?"

- Már kaptál ezekre választ.

"Vagy a sufnigsm úgyis kibújik minden alól?"
- Szerintem, ahogy hirdették, azzal a "gar. lehetőséggel" nem állított valótlant (szóval, ez nem biztos, hogy kibúvó..). Nála, 1+1 év (ahogy írtad is..) software garancia van. Minden más pedig.... - szerintem itt is meglesz a legnagyobb eséllyel bíró "verdikt"...

"Esetleg ha bármi behal, tesznek bele egy bontott alaplapot...?"
- Például....

"Mert ennyi erővel vehetek használtat is.."
- Igen. Kis szerencsével, akár olyat is, amelyen van még érvényes Samu gar. - Amennyiben, ez (is) marginális kérdés.

Ha például a volt sógoromat veszem alapul, akkor mindezek nem számítanának (neki), csak az hogy volt + "olcsó". Nála úgy volt, hogy ha a 'nagy hármas' megvolt (ő vette + neki olcsó volt + és egyeltalán volt) akkor azt leszünk szívesek nyugtázni, hogy milyen fain is (volt "ő"...).
Van ez így, nem vagyunk 'egyformák' ....

[ Szerkesztve ]

(#21043) gthomma


gthomma
senior tag

A One UI 3.0 -at kiadhatta volna a Samsung legalább a 8/512 verzióra :DD :D

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21044) gthomma


gthomma
senior tag

Ezt nem értem.
"átlagban olyan 5-6 óra kijelzőidő mellett. Videózni 150 fehérfény-sűrűség mellett 20 órát lehet, böngészni pedig 16 órát."
Ha 5-6 óra a kijelző idő akkor a videózni,böngészni hogy lehet majdnem a háromszorosát? A kijelző idő automata fényerő mellett értendő, a többi minimum fényerő mellett ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#21045) Oldman2 válasza Somatom (#21014) üzenetére


Oldman2
veterán

A közepe nálam nagyon bezöldült...
:C

Az nálunk se nem fekete se nem fehér.
:DD

(#21046) Wolfskin válasza gerner1 (#21042) üzenetére


Wolfskin
őstag

Hát, ezt most nem mondom, hogy teljesen értettem, de a nagyját igen. :F

Ezek szerint nem érdemes megvenni. Legalább az egy vélemény szerint, ami elhangzott nem.

Ha az alap 14 napos elállással kapcsolatban szórakoznának, tudok ezek alapján felhozni bármi szakmai érvet, hogy miért állok el a vételtől?

Általában nem sokra tartom a garanciát, marketinges bűvészkedés, aminek megfizetjük vastagon az árát, de volt már rá pozitív példa is, hogy működött. Párom A40-e meghalt és alaplapot cseréltek benne gariban. Persze ki tudja megmondani hogy újat tettek-e bele..

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21047) gerner1 válasza gthomma (#21044) üzenetére


gerner1
veterán

Ezzel kapcsolatban, érdemes alaposan megfontolni mindazt, amit Pug írt.

Nekem is volt már olyan , hogy 2ó27p SOT jött össze, de ma például du ~4 -ig ez lett az eredmény (beltér, teljesítmény üzemmód, WQHD, csak mobilNET, 50% körüli fényerő, stb...). Most töltőn van, nem bírt ki egy napot. Júliusban lesz 2.5 éves, akku még nem volt cserélve (2SiM -et használok + a legutolsó 10 -es OXM release -en vagyok). Átlagban persze más az eredmény nálam is, de az én szokásaimmal és hálózati körülményeimmel, én, elégedett vagyok most is az üzemidővel.

Szóval, nagyon sok múlik a felhasználói szokásokon [pl: milyen app -okat használok és azokat mennyi ideig?(⇑)..], milyen fényerőt alkalmazok, stb,stb és ~kb még egyszer ennyi múlik a felhasználói körülményeken (amelyek ellen nem sokmindent tud a 'user' tenni..) azon, hogy a napi rutin során ⇒pl milyen a térerő (?), stb,stb.

Mivel, ezekből (⇑) nincs két egyforma, ezért nem érdemes azt gondolni, hogy ha "nekem" nem annyi ⇒mint 'másnak'.... - akkor mindjárt akku/készülék probléma van....

Használni kell, és ha lemerül, akkor töltőre rakni. Ma már annyi lehetőség van a powerbankon keresztül az autós töltőkig, hogy mindenki megtudja oldani, aki valóban a megoldást keresi.
De, ha egyszer eljön az idő, akkor akkut kell cseréltetni. Szerintem nem olyan vészes, bár ~1,5 hónapja valaki link -elte az akkori SES árat (8eFt környéke volt), amit azóta is bánok, hogy nem akkor cseréltettem én is...

[ Szerkesztve ]

(#21048) Somatom válasza Oldman2 (#21045) üzenetére


Somatom
veterán

Módosítottam. :)
Az a baj, hogy csak az érték színét tudom változtatni, a használati sávét nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21049) Oldman2 válasza Somatom (#21048) üzenetére


Oldman2
veterán

Alakul...
:C

(#21050) m1lan válasza gthomma (#21000) üzenetére


m1lan
őstag

Nem feltétlenül. Pont egy hete volt róla szó, hogy az enyémet 85%-osnak mérte be az elején, és bő 1 év után még mindig ugyanannyit ír.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.