Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) #24536576 válasza HaliGab23 (#984) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azt várod, hogy elkezdjen kávét főzni? Bár nem tudom, hogy Neked mit takar az erősebben, de szerintem a rendes ceruzát is rá kell nyomni a papírra, anélkül "nem működik".

(#1002) HaliGab23 válasza #24536576 (#1001) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Arra gondoltam, hogy amint hozzáér érzi is egyből, de nem.
Ezt meg kell szokni.

(Az ujjammal mikor érintem, néha szinte hozzá sem érek, a toll fura volt ezután.)

Ja a kávéfőző besz@rt, annyira kemény itt a víz :D

Úgyhogy főzhetne kávét is :DD

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1003) HaliGab23 válasza #24536576 (#1001) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Még egy gondolat:

Kicseréltem a hegyet első körben a szürkére, most nemrég a másik fehérre. Ez utóbbi, mintha puhább lenne (legalábbis én úgy érzem), ezzel jobb "tollazni".

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1004) #24536576 válasza HaliGab23 (#1002) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az a baj, hogy nm tudjuk, hogy mennyire kell rányomnod. Próbálj ki akár egy áruházi telót, azon milyen. Nekem anno a Note3 esett egyet, a kijelzőn semmi sérülés nem volt, de a tollat nem érzékelte utána.

Sketchbook, hátha összehasonlítható. :D:

(#1005) HaliGab23 válasza #24536576 (#1004) üzenetére


HaliGab23
senior tag

A legjobb az lesz, ha kipróbálom.
Holnap MediaMarkt közelben leszek, beugrok megnézem.

Köszi a rajzot, kipróbáltam, tudok vékony vonalat húzni pici kihagyással az elején.

Ha a tollat pl. óvatosan ráengedem a billentyűzetre a saját súlyával, akkor nekem nem érzékeli.. picit rá kell nyomnom. Mindenhol ilyen, saját súlyánál semmi...

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1006) garrotter válasza ollie (#998) üzenetére


garrotter
tag

Köszi, akkor a BW-FCW1 lesz, elvileg az tud nagyobb teljesítményt

[ Szerkesztve ]

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#1007) Teal'C válasza HaliGab23 (#1005) üzenetére


Teal'C
addikt

Olvasom egy ideje ami írtok, de nem veszitek figyelembe hogy az s-pen mindig is nyomásérzékeny volt ez a rajznál látszik a legjobban mivel minél jobban nyomod annál vastagabb lesz a vonal. Nyílvánvaló hogy némileg nyomni kell a minimális érzékeléshez is.

Ez a note 8 é úgytudom ennél még tovább fejlesztették.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1008) HaliGab23 válasza Teal'C (#1007) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Elfogadom, hogy ez így van.
Nem volt még Note-om, ezért nincs tapasztalat.

El lettünk kényeztetve és elszoktunk már a régi érintőképernyőktől, ahol nyomni kellett :)

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1009) smc válasza Teal'C (#1007) üzenetére


smc
addikt

Technológiából adódik az hogy kell pár gramm nyomás a hegyre. Komolyabb wacomoknál ezt meg is adják, kb 20 gramm körül van ha jól emlékszem. Akit komolyabban is érdekel az keressen rá: Pen IAF.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1010) ollie válasza Teal'C (#1007) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem is ez volt a probléma, hanem volt aki szerint a régi pent nem kellett nyomni (nyilván ott is vastagabban írt, ha nyomtad). Nekem meg ez az első Note-om, de eléggé természetesnek tűnt már elsőre is, hogy kell egy kicsit nyomni, na meg ugye büszkén hirdetik a 4096 szintű nyomásérzékelést is.

***

(#1011) HaliGab23 válasza smc (#1009) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Köszi a kereső kulcsszavakat!

Írják, hogy "Samsung S Pen has very light IAF. I can touch the glass without it registering"

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1012) smc válasza HaliGab23 (#1011) üzenetére


smc
addikt

Sajnos nem mindenki szereti megadni a pontos értéket, mérni pedig nem olyan egyszerű.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1013) #24536576


#24536576
törölt tag

Villámlást fényképező mód van a kamerában? :D

(#1014) Plazmacucci válasza ollie (#1010) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt a 4096-ot már a N4 korában is nyomták :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#1015) Peterzon94 válasza #24536576 (#1013) üzenetére


Peterzon94
tag

nyomjad hosszan a fényképező gombot, több száz kép közül már csak ki kell keresni majd a villámlást :DDD

(#1016) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Note 9 megreptetve... Beultunk egy moziba es leules kozben kicsuszott a zsebbol.

15 cm-et "zuhant" a vasra, a Dome Glass jobb also csucske betort, az S Pen kiugrott a helyerol, de a semmi nyoma nem maradt, makulatlan. Ha nincs a folia, lehet betorik az uveg... Bevittem a SES-be, rendesek voltak, ingyen csereltek.

(#1017) HaliGab23 válasza ForRedGlory (#1016) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Azért ennek a kütyünek van már súlya, egy másfél méteres esésnél nem tudom hogy bírná...

Elég jól:

[link]

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1018) newman8929 válasza ForRedGlory (#1016) üzenetére


newman8929
tag

Esés után rendesen érzékeli a ceruzát?

Egyébként van különbség a benne lévő és a hozzá kapott hegyek közt?🤔

[ Szerkesztve ]

(#1019) ForRedGlory válasza newman8929 (#1018) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Persze.

(#1017) HaliGab23: Szerencse kérdése az egész.

[ Szerkesztve ]

(#1020) HaliGab23 válasza newman8929 (#1018) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Írtam fentebb, hogy a kapott fehér hegy mintha puhább lenne, mint a kapott szürke.

Nekem a kapott fehér van benne, az eredetit egyből kicseréltem a szürkére, aztán ma pár órája a kapott fehérre.
(A fentebb sokat írt nyomás "anomália" miatt, ami nem is anomália.)

(#1019) ForRedGlory: Valóban szerencse kérdése... tört már rommá telóm kb. 30cm-es eséstől.

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1021) Teal'C válasza ollie (#1010) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem volt 2,3,5,8 mindet kellett nyomni. Megszokás kérdése de pl a 8as volt eddig a legjobb.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#1022) Anulu79


Anulu79
addikt

Aki használja az ujjlenyomat olvasót az nem maszatolja össze a kamerát?

(#1023) szilasz007 válasza Anulu79 (#1022) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Egyáltalán nem.
Sőt, ha főleg ráteszel egy tokot, az kb vezeti az újadat is :)

(#1024) seger


seger
addikt

Az miért van ha videot nézek lekapcsol a kijelző mint amikor nem csinálsz semmit a a telefonnal. Ez be lehet állítani hogy video közben ne csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#1025) ollie válasza seger (#1024) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljes képernyőn nézed? Mert akkor nem kéne lekapcsolnia.

***

(#1026) tylerddd


tylerddd
veterán

Valamit elállíthattam az értesítéseket illetően, mert akármi jön (e-mail, Messenger, stb.), nem villan fel a kijelző, nem látom az előnézeteket. Csak az értesítési led jelzi, hogy jött valami. A képernyő lezárása menüben az értesítések be vannak kapcsolva, az adott alkalmazásoknál is be van lőve minden. Nem értem. Az Always on-t próbálgattam és mintha azóta nem lenne jó, pedig először mutatott mindent. Örülnék, ha valaki tudna segíteni!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1027) SAABPEPE válasza tylerddd (#1026) üzenetére


SAABPEPE
tag

kijelző bellítások/edge kijelző és ott lehet beállitani értesítesre vílágító szeleket.

(#1028) btibi2001


btibi2001
csendes tag

Sziasztok!
Már végig néztem minden általam elképzelt beállítást, de nem találom, hogy hol lehet a fényképezés indításakor hallható hangot kikapcsolni.
Tudna valaki segíteni?
előre is köszi!

(#1029) tylerddd válasza SAABPEPE (#1027) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem erről van szó. Amikor befut pl. egy Messenger üzenet, akkor szokásos hang + fel kellene villannia a kijelzőnek, mutatva az előnézetet, majd elalszik a kijelző pár másodperc múlva. Ez nem működik semminél, se e-mail, se messenger se semmi.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1030) icecave válasza SAABPEPE (#1027) üzenetére


icecave
nagyúr

Pont, hogy ezeket ki kellene kapcsolni nem? Vagy kivilágít a kijelző, vagy az edge világítás kapcsol be, annál ami támogatja, de a kettő nem fér össze.

[ Szerkesztve ]

(#1031) ollie válasza btibi2001 (#1028) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet kikapcsolni, csak le tudod venni a telefon hangját teljesen, de akkor minden néma lesz.

Amúgy ez EU-s előírás, hogy ne lehessen titokban valakiről képet készíteni (ennek ellenére még mindig előfordulnak telefonok, ahol le lehet ezt a hangot külön kapcsolni).

(#1029) tylerddd: a kisegítő lehetőségekben van ilyen asszem, de alapból nincs ilyen beállítva egyik samsungon sem.
mod: nem találom én sem. Biztos, hogy volt ilyen nálad?

[ Szerkesztve ]

***

(#1032) btibi2001 válasza ollie (#1031) üzenetére


btibi2001
csendes tag

Köszi! A P9-en még le lehetett kapcsolni.

(#1033) #24536576 válasza ollie (#1031) üzenetére


#24536576
törölt tag

Rendszerhangokat elég levenni hozzá... Szerencsére én mindig azzal kezdem, elég ha a gmail/sms csipog.

(#1034) icecave


icecave
nagyúr

Mebízható helyek jól működik már?

Nekem Note 8 párszor nagyon nem akarta észrevenni,hogy már jó ideje ott vagyok a munkahelyen/otthon és kérte a feloldást.

(#1035) ollie válasza icecave (#1034) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt még tesztelnem kell, mert amióta megvan a Note, azóta szabadságon vagyok.

***

(#1036) tylerddd válasza ollie (#1031) üzenetére


tylerddd
veterán

Jelenleg 3 készülékkel nyomulok, így most, hogy rákérdeztél, elbizonytalanodtam. Az iPhone és a Xiaomi csinálja jelenleg is.

Amit találtam a kijelző beállításain belül az edge képernyőben a világító széleknél, ami azt bizonyítja, hogy kellene, hogy legyen: "A normál előugró értesítések helyett a szélek világítanak" ill. "A képernyőt bekapcsoló előugró értesítések helyett a szélek világítanak." Előbbit bekapcsolt, utóbbit kikapcsolt kijelzőnél írja.

Az érdekes az, hogy kikapcsoltam az edge értesítést, így elvileg az alapnak kellene mennie, a felvillanó kijelzőnek :(((

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1037) icecave válasza tylerddd (#1036) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor már én sem emlékszem pontosan, lehet ezért raktam fel Nova-t pont? Hogy úgy menjen, ahogy azt máshol megszoktam? Meg persze az oreo hülyeségét orvosolni: ha elsöprüök egy értesítést az ikonról is törli a számot és én meg azt szoktam meg, hogy elsöpröm, de később az ikonon lévő számból tudom,hogy van olvasatlan e-mailem. Ha ott hagyom, akkor ugye villog az értesítési led, és sosem tudom,ha jön még mail, mert nem tudni, az előzőt jelzi-e még, vagy az újat.

(#1038) SAABPEPE


SAABPEPE
tag

Ennek a szélek világításnak hogy összejöjjön valaminek ki kell kapcsolva lenni ,mert se hogy se működik. .

(#1039) Joccc07


Joccc07
addikt

Sziasztok!

Van közületek valaki akinek már van Note 9-e és nem Fortnite-ozik?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#1040) #24536576 válasza Joccc07 (#1039) üzenetére


#24536576
törölt tag

Csak amiatt vettük a Noteot, hogy játszhassunk vele.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Linkin1994 válasza Joccc07 (#1039) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Most komolyan ki az aki azzal a trash játékkal akar játszani?

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1042) Joccc07 válasza Linkin1994 (#1041) üzenetére


Joccc07
addikt

Öcsém játszik vele és csak a galaxy skin-t szeretné.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#1043) Linkin1994 válasza Joccc07 (#1042) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Fontos

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#1044) tylerddd válasza tylerddd (#1036) üzenetére


tylerddd
veterán

Dühös vagyok most emiatt, próbálgatom itt állítgatni, de semmi. :W

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1045) ollie válasza tylerddd (#1044) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szóval, nem lesz olyan, hogy felvillanjon a kijelző, amikor valami értesítés jön. Vagy van AoD vagy nincs, csak az értesítést jelző led fog villogni, vagy az edge, de az sem állandóan.

***

(#1046) icecave válasza tylerddd (#1044) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor erre való a nova launcher. Végletekig testre lehet szabni, és ezt is tudja, plusz amit írtam. Ha iPhone-ról jössz, és megszoktad a felvillanást, akkor az lesz a te launchered.

(#1047) tylerddd válasza ollie (#1045) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez biztos?! Akkor miért írja a beállításoknál azt, amit korábban jeleztem. Néztem youtube videókat, Note 8-nál is azt írja, hogy ha be van lőve az edge lightning, akkor nincs pop-up a zárt kijelzőn. Na most ez szerintem azt jelenti, hogy ha ki van kapcsolva, akkor van pop-up. Nem hiszem, hogy ezt kivette volna a Samsung a lehetőségek közül.

@ icecave Megvan a fizetős verza, de nem használom, ha nincs rá szükség. De ránézek, hogy ha azzal megy a rendszer, akkor van-e pop-up lezárt kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1048) #24536576 válasza tylerddd (#1029) üzenetére


#24536576
törölt tag

Light managert próbáld ki.

(#1049) tylerddd válasza #24536576 (#1048) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, de nem a ledet akarom babrálni. Egy alap funkciót szeretnék csak, nem értem miért tűnt el és miért nem tudom beállítani?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1050) ollie válasza tylerddd (#1047) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem biztos. Ez a negyedik edge kijelzős Samsung mobilom (S7 edge, S8+, S9+ és Note9), és semelyiknél nem volt olyan, hogy felvillant volna a kijelző.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.