Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) kisninja


kisninja
őstag

Az utóbbi frissítés óta másnak nem merül jobban a teloja ? Samsung ui vagy mi eszi... éjjel 94% rol 66% ment le ropke 6 óra alatt. Előző note 3 asomat is igy baszta el a samsung.Ja es átlagos használttal is eléggé melegszik.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21252) gerner1 válasza kisninja (#21251) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam rendben. Nem tapasztaltam hasonlókat (sem).

(#21253) seger válasza kisninja (#21251) üzenetére


seger
addikt

Tapasztalom! Sőtt,még melegszik is! Pedig még csináltam gyári visszaállítást is.

[ Szerkesztve ]

(#21254) MaCS_70 válasza gerner1 (#21252) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én sem. Minden a régi a frissítés után is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21255) kisninja válasza seger (#21253) üzenetére


kisninja
őstag

A note 3 nal anno csináltam, nem vagyok hajlandó ennél. Akkor reménykedem hogy a következő frissítésnel megjavul. Ezert kezd elegem lenni a samubol pedig ezt a telot nagyon szeretem.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21256) Pug válasza kisninja (#21251) üzenetére


Pug
veterán

Semmi ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#21257) gerner1 válasza kisninja (#21255) üzenetére


gerner1
veterán

Jahhh.. Ezek a készülékek között random (egyébként, azzal, nagyszámú user -t cunami szerűen sosem nem érintő..) csekély számú user -t bosszantó "válogatós" frissítések már csak ilyenek. Mert ugye, a Note 3 topikban sem okozott panasz cunamit...

Peace. Nem vitatjuk, hogy valósak az észrevett szimptómák, de a 'felhasználói szokások' mellett a 'felhasználói körülmények' inkább befolyásolják az üzemidőt, akku merülést, stb.

Ehhez (⇑) adalék: ... - itthon mindkét SiM -mel: 4 -es térerő van (OXM firmware, Voda & Digi), és ezzel éjjelente -nekem- 7-8% -kot merül, átlag 7ó alatt. Ritkán, de előfordul, hogy 9-10% -ot úgy, hogy én állandóan teljesítmény módra állítva tartom a telót (ez pl: egy 'felhasználói szokás' ...).
Apósoméknál, ahol full -os, 5 -ös (tehát egész éjjel is max -on van) ott 2% -ot. Tehát, nekem, ez a különbség realizálódott hosszú évek alatt (nem csak a Note 9 -cel..) a készülék által jelzett 4 -es és az 5 -ös térerő között . Ez például, egy a 'felhasználói körülmények' közül, amely mindenkinél az egyenlet egyik eleme....

Nekem az a véleményem, hogy a melegedésnek is meglehet az oka, ha kellően mélyen és szélesen merít az ember...

[ Szerkesztve ]

(#21258) kisninja válasza gerner1 (#21257) üzenetére


kisninja
őstag

O hát én nem sértődőm meg ilyeneken :) Nálam ez van, én sem azért írtam mert utálom a telefont meg szar..... Ráadásul bizonygatni se akarom akinél elő jön ez az olvassa és tudja. hogy nem biztos, hogy az akku vagy a tella szar hanem valami bekavar. Megjegyzem azért bosszantó, így használva nem biztos, hogy nap végéig bírja.

Sima telefon hívásnál klímás helyen vowifivel vagy a nélkül nekem ne égesse a fülem.
A note 3 nál voltak gondok a végén lehet te váltottál addigra telot de... áh mind1 is. Most egy újraindítás után kicsit jobb. Annyi, hogy a teló használata nálam kb egyforma a helyek is és most érezhetően rosszabb nekem.
Viszont ha egyszer rászánom magam a cserére még most se tudom mire cserélném.
Peace

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21259) gerner1 válasza kisninja (#21258) üzenetére


gerner1
veterán

"Annyi, hogy a teló használata nálam kb egyforma a helyek is és most érezhetően rosszabb nekem."
- Van, ahol nekem is. Szolgáltató & helyszín függő is. Főleg mostanában, amikor annyit "bíbelődnek" az 5G kiépítésével, meg lekapcsolnak 3G -t, a korábbi stabil (kvázi 'mindenhol van' & 'mindig') VoLTE szolgáltatás hektikus lett, stb, stb...

"Viszont ha egyszer rászánom magam a cserére még most se tudom mire cserélném."
- Én se. De, mivel -nekem- remekül megfelel (még), így én pl akkut fogok cseréltetni a hónap végén (még nem tropa... - más okból..).

[ Szerkesztve ]

(#21260) Somatom válasza kisninja (#21255) üzenetére


Somatom
veterán

Jó teló ez. Az utolsó 9 -es Androiddal még mindíg hibátlan. :)
A frissítéseiket meg kenjék a hajukra! Ami jó, azt nem kell megjavítani, csak hagyni, hogy tegye a dolgát.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21261) freddirty válasza Somatom (#21260) üzenetére


freddirty
senior tag

+1. this is the way.

fred

(#21262) tylerddd


tylerddd
veterán

Nálam semmi gond 10-en a készülékkel.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21263) Pug válasza tylerddd (#21262) üzenetére


Pug
veterán

Nekem se, egyik frissítésnél se volt eddig szerencsére.
És az internet tanulsága szerint a felhasználók többségének sem.

[ Szerkesztve ]

(#21264) kisninja


kisninja
őstag

No úgy fest 3 újraindítás megoldotta. (no nem egymás után volt, de most jó :) )

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21265) gerner1 válasza kisninja (#21264) üzenetére


gerner1
veterán

No, amennyiben ez valóban tartós eredménnyel jár, akkor az remek. 👍

Szerencsés vagy. Néha, ettől, többre van szükség...

(#21266) kisninja válasza gerner1 (#21265) üzenetére


kisninja
őstag

Már eltelt pár nap azóta normális. Akku cserén is el kezdtem gondolkodni.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21267) Prien válasza kisninja (#21255) üzenetére


Prien
addikt

Átérzem a problémádat, én azért nem frissítettem sosem. Na jó, talán a 8.1-es biztonsági dolgait. Köszöni a teló, azóta is jól van.

Pedig megy róla bankolás, tőzsde, bármi és minden is. :K

Ha legközelebb is új Samsungot veszel, soha ne frissíts rá főverziót. Nem fogod megbánni, szerintem!

A kevés is több a semminél.

(#21268) Somatom válasza Prien (#21267) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem törvényszerű. Tudni kell, hogy mit nyerhetsz és mit veszíthetsz egy verziófrissítéssel. Plusz, Samuéknál az a szokás, hogy az első verziófrissítés még az előző bootloader verzióval jön ki. Ez azt jelenti, hogy arról még "büntetlenül" vissza lehet állni az előző verzióra. Pl. én Odinnal frissítettem a gyári 8 -ról, 9 -re. Számomra a 9 -ben még nincs fájó korlátozás. A 10 -ben már van, ezért arra nem engedem frissülni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21269) kisninja


kisninja
őstag

Igen igazatok van A note3-am is imádtam aztán el lett cseszve..... utána sajnos bedöglött a wifi+bt chip is. Egy telefon van amit nagyon szerettem csak kellett a dual sim, az mégpedig a Huawei P9 Pro. Na azzal nem volt semmi baj (nekem :D ), persze a note9 em már jobb attól de arra a telefonra mindig is kellemesen emlékszem.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#21270) Pug válasza Prien (#21267) üzenetére


Pug
veterán

Semmi gond, hogy valakinek ez a preferemciája

Ha legközelebb is új Samsungot veszel, soha ne frissíts rá főverziót.

De ezt, mint tanácsot adni másoknak, uff, kérlek ne. :U

(#21271) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Az mennyire normális hogy a telómon a 128 Gb ból , 101 Gb foglalt, és a saját fájlokban megnéztem az összes könyvtár 8 Gb össz vissz helyet foglal. Mi foglalhat ennyi helyet?

(#21272) aprokaroka87 válasza fulton (#21271) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az alábbi app lehet hogy segit.

link

(#21273) Prien válasza Pug (#21270) üzenetére


Prien
addikt

Természetesen úgy akartam fogalmazni, hogy véleményem szerint.


De ha olvasod a Samsung topikokat mondjuk kb. az S3 óta, azért nem ördögtől való ez a tanács, lássuk be. :K

A kevés is több a semminél.

(#21274) fulton válasza aprokaroka87 (#21272) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#21275) tylerddd válasza Prien (#21273) üzenetére


tylerddd
veterán

Bármelyik gyártó, bármelyik készülékét megbolondíthatja egy frissítés.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21276) Prien válasza tylerddd (#21275) üzenetére


Prien
addikt

Szerencsére a fórumtárs készüléke is megjavult újraindítás után. :R

A kevés is több a semminél.

(#21277) RubbishBin


RubbishBin
senior tag

Elkezdett furán ugrálni ugrálni a kép, ez mitől lehet? Úgy értem, hogy a "hosszabb" tartalmú oldalaknál (pl. PH topikok) leugrik a kép olvasás közben, amikor lassan görgetek. Szerintem nem fals érintést érzékel, mert olyan helyre ugrik egyből, ami még a képen sem volt, sőt gyakran a közelében sem. Ezen kívül minden klappol.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#21278) glaci válasza RubbishBin (#21277) üzenetére


glaci
őstag

Ha a jobb oldalon tapizod nem lehetséges, hogy a görgető "pöcökhöz" hozzá érsz és azzal "lerántod" illetve arányosan oda "ugrasztod" lejjebb a tartalmakat?

Szerk.:
Csak azért jutott eszembe, mert én szoktam igy járni, ha nagyon a szélén görgetek, aztán olyankor tekerhetem vissza fel a több 100 oldalas PDF -eket ... ;)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#21279) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az a gondom, hogy főleg esti videofelvételek készítése közben a kamera folyamatosan keresi az élességet -- ennek megfelelően hol kiélesedig, hol elmosódik a kép.

Hogyan tudnám rávenni, hogy ezt ne tegye?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21280) gerner1


gerner1
veterán

Az OTA szerverek, elkezdtek osztani egy ~125megás új OXM frissítést XEH és PAN régióra. Bizt.szint: augusztus.1.

A BL értéke is egy szinttel magasabb lett. Így, erről, már nem lehet a korábbi release -re visszatérni.

[ Szerkesztve ]

(#21281) cdl válasza gerner1 (#21280) üzenetére


cdl
senior tag

Jaja, reggeltől kiabál, hogy töltsem :)

(#21282) glaci válasza MaCS_70 (#21279) üzenetére


glaci
őstag

Sajnos a fókusz már csak ilyen, ha kevés a fény, nem érzi biztosan a kontrasztot és próbálkozik.
Szerintem a gyári kamera appban annyit tudsz csinálni, hogy átrakod profi módba és kézire állatod a fókuszt, majd beállítod a távolságot. Viszont ilyenkor fix távolságon kell maradnod, mert különben ugyanúgy homályos lesz a felvétel.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#21283) szilasz007


szilasz007
aktív tag

Tegnap Westendbe mozi elött beadtam a telefont egy aksi cserére, Partner GSM. 17.5k volt.
Kb 4 év után "érződött" rajta a kopás... remélem jövőre azért kiad a Samu egy igazi Note-ot, mert a Fold azért erősen a kompromisszumok talaja ehhez képest számomra.
SES-be is csinálták volna, de csak akkor, ha ott hagyom a telefont és majd akkor rendelnek aksit... Mondtam lol, butusok :)

(#21284) MaCS_70 válasza glaci (#21282) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi -- ettől tartottam én is.

A kifogásolt, ki-befókuszáló felvételeknél a tárgytávolság fix -- jellemzően végtelen.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21285) tylerddd válasza szilasz007 (#21283) üzenetére


tylerddd
veterán

"SES-be is csinálták volna, de csak akkor, ha ott hagyom a telefont és majd akkor rendelnek aksit"

Az lol ... :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21286) tylerddd


tylerddd
veterán

Szerintetek amúgy ha én viszem az akksit megcsinálják SES-ben?! Ez eredeti cumó lehet?!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21287) seger


seger
addikt

Erős a csábítás egy note 20 ultra után. Unom, hogy egyik nap fél napot bír az akku 1.5 óra kijelzővel, valamikor meg 1 nap alatt merül le 4.5 óra kihelzővel. Néha forró, érzem a zsebembe, mindjárt meggyullad...

(#21288) MaCS_70 válasza seger (#21287) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha hektikusan melegszik, az könnyen lehet valamilyen sunnyogó alkalmazás következménye.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21289) seger válasza MaCS_70 (#21288) üzenetére


seger
addikt

Volt teljes törlés. Most Csak pár dolog van rajta amit használok

(#21290) glaci válasza MaCS_70 (#21284) üzenetére


glaci
őstag

Ha fix a távolság, akkor még akár működhet is a dolog. (Csak ugye jóval macerásabb így a videó elindítása ...)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#21291) MaCS_70 válasza seger (#21289) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy egy pillantás megérne az akkuhasználatnál.

Csak egy tipp...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21292) gerner1 válasza MaCS_70 (#21279) üzenetére


gerner1
veterán

Nos, ha fejben már eldőlt, akkor ugye nincs szükség megerősítésre.
Ugyanakkor, ha a felsoroltakkal kapcsolatban remélsz számodra jobbat, akkor én 100% -ban nem tudlak bíztatni, csak töredékében.
Keress rá ezekre, az említett típus topikjában. Látható lesz, hogy ~nagyjábol ugyan olyan arányban van ezekre panasz, mint itt (idáig).
Emlékeim szerint, az S7e -vel is voltak ~hasonló üzemidő gondjaid (visszakereshető posztok...). Szóval, szerintem, van valami vagy a felhasználói szokásaid között, vagy a felhasználói körülményeiddel összefüggésben áll meg olyasmi, amely(ek) neked ezt a 'verdiktet hozzák'. Ez utóbbin, szerintem nem tudsz változtatni, mert pl a hálózati körülmények -neked- olyanok ⇒amilyenek (ahogy másoknak jobbak, vagy rosszabbak...).

(#21293) gerner1 válasza gerner1 (#21292) üzenetére


gerner1
veterán

@MaCS_70
Sorry, nem neked szántam.

@seger
A 'gondolatok' neked szólnak. Remélem nem voltam félre érthető, mert egyeltalán nem zavar, ha valakinek más tetszik meg, és váltani akar, és a 'tárcádban' sem szeretnék "kotorászni"...👍

[ Szerkesztve ]

(#21294) seger válasza gerner1 (#21292) üzenetére


seger
addikt

Természetesen semmi gond! A váltás már csak azért is csábít, mert a note9 már közel sem csinál olyan jó képeket sem (nekem) mint korábban. Nem tudom mi az oka....
Csábítás van, nincs eldöntve a fejben, igazából telekom kamatmentes részlet lenne, egy összegben nem tudom kifizetni.
Nekem úgy tűnik, hogy a frissítésekkel tényleg amortizálják, és valóban ugyan ez volt az s7e-vel 2-3 évesen.
Note9 előrendelésben rendeltem, 3 éves telefon. Egyébként szeretem, kezdettől fóliával használom, szép állapotú.

(#21295) gerner1 válasza seger (#21294) üzenetére


gerner1
veterán

Látod, számos aspektusban, merőben eltérő a tapasztalatunk [ ahogy a többségé (nem csak ebben a topikban..) ⇒ami a frissítések kapcsán realizálódik..] és a statisztikai alapú mérlegelésünk is...

(#21296) LosBlancosRM válasza seger (#21287) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Szvsz a N20U-val se leszel előrébb... Ha nem jön új Note, tuti, hogy a N9 volt az utolsó Samsungom(ahogy az epadások mutatják, jópár embernél elérlezett ez az idő). Jövőévi droidos procik se tűnnek túl jónak... Nálam egy iPhone esélyes, pedig rühellem az üzletpolitikájukat, meg aminek képzelik magukat a userek. :D S széria bemutatóját megvárom, hátha észhez kaptak. (+bejelentik, hogy lesz Note)

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21297) Somatom válasza LosBlancosRM (#21296) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyém még garis, úgyhogy még jóideig nem gondolkodok cserén. A másfél év alatt lett Samu teló, tab, TV és tetszik az az innováció, amit tapasztalok. Nagyon valószínű, hogy a következő telóm is Samu lesz. A tollas koncepciót elkapkodtam. Nekem jobb a tabhoz, mint a telóhoz, úgyhogy a következő telónál már nem lesz szempont.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21298) seger válasza LosBlancosRM (#21296) üzenetére


seger
addikt

Igazából sok választásom nincs. Nagy kijelző és ceruza szempont. Egye fene, ceruza nélkül még meglennék...

(#21299) tylerddd


tylerddd
veterán

Én most 300k-ért hozhatnék N20U-t a Telekomtól (256GB). Egy éves konstrukció igaz, de a 9-ből kiindulva 2 évig kihúzza biztos és ez egy elfogadható ár érte szerintem. Ennél többet én nem szívesen adnék ki készülékért, még ha lenne új Note, akkor sem, mert az meg fél miska lenne. A toll, meg amennyire nem használtam az elején, szerintem hiányozna már. Szóval sok választás nincs. Az S21-es tokos megoldás meg ki van zárva.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21300) seger válasza tylerddd (#21299) üzenetére


seger
addikt

Én 288-ért jutnék hozzá. Bár nem kapható....

Aki "gigaerős" netet használ telekomnál, mérne egy sebességet? Nekem 10/10 ez nem annyira gigaerős. Néha 80/20
Megyek cseréltetek sim-et

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.