Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) gerner1 válasza Kampó (#21800) üzenetére


gerner1
veterán

Nem tudok más infóval szolgálni. Ez van. Vagy a szerviz ...

(#21802) Somatom válasza gerner1 (#21795) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyém hasonlóan viselkedik.
-Térerő van, net nincs. Elállítódik az APN Yeti NET helyett, Online -ra.
- Néha nem tudnak elérni, ha Volte hívás aktív.
- A hálózati kapcsolatra kényszerítés (pl. 4G only) csak a 1 -es sloton érvényesül, a 2 -es tojik rá.
Ez egy budapesti SES -ben vásárolt, gyári független készülék.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21803) gerner1 válasza Somatom (#21802) üzenetére


gerner1
veterán

Nézd meg milyen arányt írt. Ráadásul, neki "semmilyen" használható hálózata nincs, Olyan se, amelyen telefonálni lehetne...

[ Szerkesztve ]

(#21804) Kampó válasza Somatom (#21802) üzenetére


Kampó
senior tag

nekem a 2es slot nem is látja a sim-et..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21805) gerner1 válasza Kampó (#21804) üzenetére


gerner1
veterán

A fel lelhető infók szerint, az "U" : single-SiM -mes.

[ Szerkesztve ]

(#21806) Kampó válasza gerner1 (#21805) üzenetére


Kampó
senior tag

ja de a tálca ugyan az.. ez remek... :D ..... Befejeztem a használt telefon bizniszt ugy érzem..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21807) gerner1 válasza gerner1 (#21805) üzenetére


gerner1
veterán

De, ha ezt beírod a tárcsázóba, akkor ezt is kizárhatod:

*#06#

Amennyiben 2db IMEI-szám van, akkor DS.

Egyébként én is pontosítok, mert nem jól írtam (bár ez nem oszt, mert így is tengerentúli). Szóval a pontos típusod: SM-N960U1

mea culpa...

[ Szerkesztve ]

(#21808) Kampó válasza gerner1 (#21807) üzenetére


Kampó
senior tag

1db imei van igy single sim...
tudtommal dual simes telokban 2 ime szám van..

+fejtettük..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21809) gerner1 válasza Kampó (#21808) üzenetére


gerner1
veterán

Ez van, sajnos. Talán, egy itthoni donorból enyhíthető lehet a kár (nem vagyok most képben az árakkal) ...

(#21810) gyuri81 válasza Kampó (#21804) üzenetére


gyuri81
veterán

Az USA verzió teljesen más frekvenciákat használ. Nem az európai hálózatra van tervezve a telefonod, teljesen felesleges vele próbálkozni is.
Próbáld meg visszaszerezni a telefon vételárát, mert ez így nem korrekt.

(#21811) gerner1 válasza gyuri81 (#21810) üzenetére


gerner1
veterán

Nem hogy ugyanazokat (így biztosan tudja/tudná használni itthon is...), de még többet is...- LINK (Expand Band Details...)

Elvégre, ha a világban utazik a tulajdonosa (a vizsgált esetben egy US citizen...), akkor az adott ország aktuális hálózati infrastruktúráit tudnia kell használni. Ahogy mi is, az "F" -essel, ugyan így, ha utazunk...

[ Szerkesztve ]

(#21812) gyuri81 válasza gerner1 (#21811) üzenetére


gyuri81
veterán

Akkor rosszul tudtam, elnézést:R

(#21813) Kampó válasza gerner1 (#21811) üzenetére


Kampó
senior tag

Egyébként ennek a 2 dátumnak nem kellene eggyezni?? Teljesen átlag emberként kérdezem..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21814) gerner1 válasza Kampó (#21813) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem kellene. De, ezek az IMEI-Chek oldalak nem igazán megbízhatóak. Most, én is kipróbáltam néhányat, és nekem sem nagyon hoz 100% egyezést, plö:

Szóval, ezek az oldalak sem megbízhatóak Ez (⇑) plö, a pontos típusváltozatot sem írja jól...
Véleményem szerint, az a valós, amit a készülék ír. 2021 ben már biztosan nem gyártottak 1db Note9 -et sem...

[ Szerkesztve ]

(#21815) Kampó válasza gerner1 (#21814) üzenetére


Kampó
senior tag

Én valami IMEI sundámbundámra gondolok... csak azért kérdeztem.. na mind1 is.. köszi az infókat.. majd valami lesz... Használt telefonokat ezentúl csak személyesen, legyen ez egy példa azoknak is akik hozzám hasonlóan szeretnek csereberélni..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21816) Pug válasza Kampó (#21815) üzenetére


Pug
veterán

Én azt nem értem miért nem borítottad még rá az asztalt az eladóra... :U

Konkrétan ez netto tudatos megtévesztése a vásárlónak...

[ Szerkesztve ]

(#21817) gerner1 válasza Kampó (#21815) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben a tárcsázóba beírt kódra kiírt IMEI egyezik a hátlapon lévő, apróbetűvel nyomtatottal, akkor szerintem kizárhatod.
Ugyanakkor, ha nincs a hátlapon IMEI & SN, akkor:
- Ha gyárilag cserélt a hátlap, akkor legalább a modeltípus + néhány más adat (pl: "Manufactured ....") biztosan szerepel.
- Amennyiben, semmi (⇑) ilyen nincs, akkor nem gyárilag (hiv.szerviz) cserélt, hanem "okosba" felrakott hátlap van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#21818) Kampó válasza Pug (#21816) üzenetére


Kampó
senior tag

200km röl nehézkes.. 3 óra vonatozás csak oda... +haza.. meg potyára is mehetek pestre mi van ha el sem jön... de amugy nincs felesleges 8-10 órám ilyenre.. föleg ugy hogy postán is megoldható lenne

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21819) Pug válasza Kampó (#21818) üzenetére


Pug
veterán

Az asztal rá borítást nem szó szerint értettem... ;)

Miért nem kéred vissza a vételárat? :F

(#21820) Kampó válasza Pug (#21819) üzenetére


Kampó
senior tag

Szerinted nem kértem :D

Azt irta nem érti az egészet... ugyan onnan jönnek a telok eddig semmi baj nem volt...
Biztos itt vidéken van vételi probléma... (Minden más telefon tökéletesen üzemel itt vidéken)

Ha felviszem pestre megnézi és ha valós amit állítok viszafizeti...
ez mind oké.. csak napi 10 órában dolgozom szombaton is... igy sem idöm sem energiám Pestre utazni ..... Én öt is megértem valahol... csak én átlag végfelhasználó vagyok...nekem 90e ft nem zsebpénz... ö meg állítása szerint nincsen rászorulva a 90e ft ra.. hogy átverjen vele.. igy nem állítja de céloz rá hogy én buheráltam meg én nyultam bele ezért nem müködik.. Ezért kellene látnia személyesen... Minden más megoldást elutasit... Irtam neki hogy megadom facebook elérhetőségem.. adjon emailt küldök normális fotokat hogy nem lett megbonta a telefon.. levideozom a hibát... de semmi KIZÁROLAG HA FELVISZEM PESTRE...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21821) Pug válasza Kampó (#21820) üzenetére


Pug
veterán

Ha valahogy fel tudod juttatni BP-re a készüléket, örömmel segítek a dologban, találkozom az eladóval. :K

(#21822) ace05


ace05
senior tag

Egyszer volt egy nem b20-as Xiaomi telefonom. (Redmi Pro) Szegedem telekomos hálózatban volt 4g-m, de falun (Forráskút és Csólyospálos) csak Edge-m volt vagy az se. Mivel ezeket most kezdték el lekapcsolni így ha nem nagy városban lakik az illető, akkor rákefélt és kérje vissza az árát.

(#21823) Kampó válasza Pug (#21821) üzenetére


Kampó
senior tag

Postázni elpostáztam volna neki is.. de a saját cimét sem adja meg.. ma ir állítolag.. mert nem othon van... ismerőse intézi a dolgait...

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21824) Kampó válasza ace05 (#21822) üzenetére


Kampó
senior tag

De minden más telefon tökéletes üzemel :D pont ez a NOTE 9 nem? Samsung s7 edge simán viszi a 4g-t.. Aszony Xiaomi mi 11t proja szintén.. Huawei p30 prom is ment lazán itt 4g-n.. de nem sorolom fel minden telefonomat :D

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21825) gerner1 válasza Kampó (#21820) üzenetére


gerner1
veterán

Szokásos mobil-kupec szöveg, okosba...
Nem fogja beismerni hogy egyrészt abszolút nem ért hozzá (vagy igen, csak leplezi okosba, hogy ne nála keletkezzen a bukta...). Ahogy azt sem, hogy nyilván "ő" is rájött, hogy nem tud mit kezdeni vele EU -s SiM-kártyával (mert, USA SiM -mel, ami még aktív, bemutathatja, hogy "PESTEN..." ⇐ ez meg tudhat állni...), szóval a már említett okból, megpróbál(t) szabadulni tőle okosba...

(#21826) Pug válasza Kampó (#21823) üzenetére


Pug
veterán

Ajánld fel neki ezt a megoldást is, ha nem jutsz vele dűlőre, akkor jelentsd a PH!-n mint csalót, plusz nyugodtan mehet a rendőrségi feljelentés is.

(#21827) gerner1 válasza Kampó (#21824) üzenetére


gerner1
veterán

Nem is kell, mert hálózati szempontból (frekik) nem oszt/szoroz, hogy tengerentúli, ahogy arról már szó volt tegnap.

[ Szerkesztve ]

(#21828) Kampó válasza Pug (#21826) üzenetére


Kampó
senior tag

Ezen gondolkodtam én is.. De a rendörség 90e ft ért fog velem szórakozni?? Majd megkérdezik miért nem vittem fel akkor pestre... De a közvetitös megoldásra rákérdezek nála.... Csak ha nincs otthon akkor már ez is bukott dolog.. abból az szemszögböl hogy nem övele fog találkozni akinél teló lesz.. ez már most olyan.... kétes... Rakat holmit árul de ha gond van vele mossa kezeit.. :R :R na mind1 köszi a segitséget mindenkinek zárjuk le mert ragozni lehet csak nem érdemes :R :R

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21829) gerner1 válasza Kampó (#21828) üzenetére


gerner1
veterán

Rakat holmit hirdet? ... -akkor pláne megtalálható. Minél gyorsabban feljelentés, aztán majd a törvény megtalálja. Hidd el, elrejtett IP-cím esetén is megtalálják, aztán az sokkal többe lesz neki, mint ez a pofátlan izmozás...

(#21830) ace05 válasza ace05 (#21822) üzenetére


ace05
senior tag

Rövidre zárva
Az u1 ezeket az LTE frekiket támogatja: [link]

Magyarországon elvileg ezek vannak: LTE 700 (28), LTE 800 (20), LTE 900 (8), LTE 1800 (3), LTE 2100 (1), LTE 2600 (38)

Amúgy én a helyében felvívnám a szolgáltatóját és megkérdezném, hogy milyen frekvenciákat szór a lakóhelye közelében. Én ez alapján elállnék a vásárlástól helyében.

(#21831) Kampó válasza ace05 (#21830) üzenetére


Kampó
senior tag

De az eladó szemében ez nem indok hogy itt nem lenne olyan freki.. amit atelo használ.. mert ez az én hibám nem a telefoné..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21832) gerner1 válasza Kampó (#21831) üzenetére


gerner1
veterán

Az általad beszúrt screenshot -okon is egyértelműen látszik, hogy kezeli a földrajzi lokációdon elérhető frekit. Ott van egyértelműen az Edge jele " ", és jelez térerőt is. Szóval, ezt biztosan 'rövidrezárhattad'. 👍

(#21833) gerner1 válasza gerner1 (#21832) üzenetére


gerner1
veterán

Sőt, az egyiken ott van az " ᴸᵀᴱ " is...

[ Szerkesztve ]

(#21834) bwoay válasza Kampó (#21831) üzenetére


bwoay
nagyúr

Nehéz eldönteni, hogy te mindenáron meg akarod védeni ezt az embert, vagy a problémádat szeretnéd megoldani :) az, hogy Budapesten müködik (ami egyelőre csak egy állítás) maximum annak megoldás, aki soha nem hagyja el a fővárost :D

bírom azt a kereskedő típust, aki sok készüléket értékesít, rendszeresen hirdet, de 90 rugóért képes kockáztatni a jóhírét, és totál rugalmatlan, meg folyamatosan akadékoskodik, amikor meg kellene oldania egy problémát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21835) Somatom válasza Kampó (#21831) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs vmi főfalusi spanod, akinek elküldhetnéd és ő lemanagelné neked? Kíváncsi lennék arra az eladóra. Vajon, mit mondana, ha egy hazai mellé téve nem működne a telója. Sajnos, én csak 11 nap múlva leszek otthon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21836) Kampó válasza gerner1 (#21832) üzenetére


Kampó
senior tag

Rövidre zárhattam??? Mivel?? Ha visza olvasol figyelmesen... láthatod hogy ezek pillanatnyi hálozati elérések.. amit csak kiir.. de semmire nem jó.. sem netezni sem hivni nem lehet ezért nem értem mi agyász van.. Átvettem betetem sim kártyám.. és hagytam majf hazaérve elkezdtem nézegetni ithon wifi van nyilván.. de mondom felhivok róla valakit.. és akkor jött a pofon hogy hiába jelzi ki hivásnál 10-20másodpercig "hív" majd térerü hején egy áthúzott kör és szét is kapcsol.. majd mikor hálozati beállitásoknál rákerestetek... megtalálja a telekom telenor és vodafone-t.. de regisztrálni eggyik hálózatra sem tud... Mert ha azt is irja hogy REGISTRED ON NETWORK utánna sem megy semmi sem a mobil net ( ami korlátlan sem a hivás sem semmi) leírtam feljebb 10x....

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21837) gerner1 válasza Kampó (#21836) üzenetére


gerner1
veterán

Nem kellett visszaolvasnom, mert eleve szem előtt tartom a téma kezdet óta. Ezért, arra pont alkalmas, hogy ha nem tudná kezelni a frekvenciá(ka)t, akkor ugye ott ki sem írná. Tehát, ezzel sem érvelhet...

A SiM kárlátozás miatt látod úgy, hogy "nem enged fel". Szóval, vagy hálózati-záras, vagy az eredeti dobozán volt egy ilyen tartalmú matrica: LINK...

Úgy tudom, hogy ilyen esetben, SiM nélkül is hívhatóak a helyi segélyhívók. Ezt próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#21838) Kampó válasza bwoay (#21834) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem védem én söt ... de nem akarok támadó hangnembe átmenni.. mert az sem vezet semmire sajnos..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21839) Kampó válasza gerner1 (#21837) üzenetére


Kampó
senior tag

És az miért jó nekem ha nem tudom sim kártyával használni??

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21840) gerner1 válasza Kampó (#21839) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben nem érted, akkor lehet tényleg gond van. Vissza a feladónak, kifogáskeresés nélküli módhoz: segít.

Azt neked kell tudnod, hogy összköltségben (mert ezzel a 90e -rel biztosan nem álltál meg), neked, mi a vállalható (?)... -Mert, visszaviszed, és visszakapod a pénzed is: + költség. A másik lehetőség, hogy találsz egy donort (akkor már ugye hazait), és egy 'ilyen' példányból az alaplapot átrakva (+új profiltömítés, munkadíj, stb..) lehet talán "mérsékelni" a jelenlegi kárt...

[ Szerkesztve ]

(#21841) Kampó válasza gerner1 (#21840) üzenetére


Kampó
senior tag

egyébként az a gyanum hogy valoban USA telo csak tetek rá valami Custom romot mert power button + bixbi gomb és hangerő lefele talán elöjött egy ilyen.. az update meg elkaszálhatta.. de igy akkor sem adunk el telefont hogy ezt nem osztjuk meg hogy ne frissitsd hülyegyerek..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21842) gerner1 válasza Kampó (#21841) üzenetére


gerner1
veterán

Ez gyári ODIN MODE....

Semmit nem kaszált el egy U1 OYM-firmware update... A SIM / hálózati-zár függés, nem a telón futó firmware kérdésköre...

[ Szerkesztve ]

(#21843) bwoay válasza Kampó (#21841) üzenetére


bwoay
nagyúr

van rá lineage os meg noble rom (ha nem snapdragon procis), lehet, hogy csak egy flashelésnyire vagy a frissítés előtti állapot visszaállításától. nade vágod, ez valahol az eladó reszortja lenne, és ez minimális segítőkészséget igényelne csak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21844) Kampó válasza gerner1 (#21842) üzenetére


Kampó
senior tag

Akkor sehogy sem menthető? MErt akkor nem kinlodok vele.. mert ez nem pája hogy megveszem 90be aztán még én b****odjak vele hogy müködjön..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21845) bci22 válasza Kampó (#21783) üzenetére


bci22
csendes tag

Nyilván nem mai, de mivel a leírásod alapján nálad sosem ment, csak az eladó állítása szerint tökéletes ezért merült fel bennem a dolog.

Egyszer volt dolgom egy letiltott S7-tel (innen is csókoltatom a drága, "becsületes" román "úriembert" :P), az nagyon hasonló dolgokat produkált. Mindig ellenőriztem az IMEI-t, de itt nagy volt a sietség (legyen ez is tanulság mindenki számára) és csak a szokásos átfogó tesztet csináltam. Plusz nem Magyarországon történt az eset, itt pedig a másik átverése amúgy sem szokás... Délután már jelezte ismerős, hogy nem vagyok elérhető. Nem értettem a dolgot, hisz mellettem volt a telefon jó térerővel végig. Aztán sok más SIM-mel tesztelés után derült ki, hogy valami furcsa anomália miatt egyedül az én SIM-emmel képes időnként teljesen hibátlanul is működni, pedig blacklisted volt... :F Eladónak jeleztem, hogy le van tiltva a telefon, szeretném visszakapni a pénzem. Erre este megjelent másik 3, nálam jóval nagyobb nemzettársával, hogy nyilvánvalóan leejtettem, azért nem működik és tudják ők, hogy nem akarok én problémát. Igazuk volt, számomra sem ért ennyit egy telefon, hiába volt benne akkor még sok pénzem. Végül pihent egy jódarabig a fiókban, aztán egyszer egy törötthöz hozzájutottam ingyen, alaplapot cseréltem és így lett a nagyból "csak" egy kisebb bukta.

De azóta már látom meglett a probléma valódi oka. A többiekhez hasonlóan én is arra buzdítanálak, hogy ne hagyd annyiban, egy korrekt eladó nem sunnyog, hanem mihamarabb orvosolja a hibát és elnézést kér a kellemetlenségért. Ha egyszer előfordult ilyen, előfordulhat többször is. Nekem eddig az itteni eladókkal csakis pozitív tapasztalataim voltak, ha valami gond volt egy termékkel arról tényleg ők sem tudtak és mindig megtaláltuk a mindenkinek megfelelő megoldást. Jó lenne ha ez megmaradna és nem szaporodnának el itt is a csalók. Hogy egy klasszikust idézzek: "A rosszakat el kell ítélni, akik bűnösök szenvedjenek!" ;]

(#21846) gerner1 válasza Kampó (#21844) üzenetére


gerner1
veterán

Úgy menthető, ahogy már írtam a #21840 -ben.

Szoftveresen nem lehet mit csinálni, mert:

- A 'SiM-type Lock', és/vagy a 'Hálózati-zár' ⇒nem firmware -hez kötött ennél a készüléktípusnál sem, ahogy más Samuknál sem.... Külön van.

- "átszoftverezni" sem lehet, mert egyrészt: csak az " *U1" -hez kiadott firmware -t lehet ODIN -nal feltenni, típusidegent (plö "F" -st) : NEM.
A másik, hogy az U & U1 -ben Snapdragon845 -ös SoC van, az EU -ban forgalmazottakban pedig : Exynos SoC. Egymástól eltérő 'firmware kernel' -lel, és az azokban található driver -ekkel, stb. Az eltérő típus-jelölésüek között, nem lehet cserélgetni a firmware -eket (így a Canada -i exynos -os "W" jelölésűre sem megy fel a már említett EU -s :"F" -esé, hiába azonos a SoC / firmware kernel, stb....).

- Root -tal is ugyan ezek a korlátok maradnak a firmware oldalról biztosan, és azzal sem nagyon lesz magyar nyelv, mert a Snapis -hez nem igen van ilyen utólagosan felrakható nyelvi-csomag.

[ Szerkesztve ]

(#21847) Kampó válasza gerner1 (#21846) üzenetére


Kampó
senior tag

Akkor az állításával elentétben ez sohasem müködött ithon ??
De akkor minek buherálták ODinnal??

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21848) gerner1 válasza Kampó (#21847) üzenetére


gerner1
veterán

Úgy működhetett, ahogy azt már a #25825 -ben írtam ...

Az eddigi infókból én nem tudnék olyan megállapítást tenni, hogy buherálták volna (persze, nem zárható ki, hogy 'próbálták' ... ⇒csak a leírt tények miatt: nem jártak sikerrel...). . Az a screen (ODIN MODE, nem "dowlnoad"...), mindegyik gyári firmware -rel ugyan olyan...

[ Szerkesztve ]

(#21849) Kampó válasza gerner1 (#21848) üzenetére


Kampó
senior tag

"(mert, USA SiM -mel, ami még aktív, bemutathatja, hogy "PESTEN..." ⇐ ez meg tudhat állni...), szóval a már említett okból, megpróbál(t) szabadulni tőle okosba..." oooooo :R :R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21850) Kampó


Kampó
senior tag

Valaki pesti?? Aki hajlandó telefonszámát kiadni és segitene nekem ebben az ügyben?? Mert emberünk nem ad meg elérhetőséget semmilyen áron... Pesti ismerösöm meg nem szeretne belefolyni... ( ne őt verjék meg... indokkal)... kezdem unni ezt az agyhalottat aki nem partner semmiben.. Telefonom se igy se ugy nincs szoval gyakorlatilag elpostázom vakon valakinek. aki vagy tud segiteni vagy nem.. A hibákat is levideozom szivesen és elküldöm :R

AMD volt AMD van AMD lesz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.