Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) Pug válasza Somatom (#21150) üzenetére


Pug
veterán

10 alatt nem jatszik, tudomasom szerint...

(#21152) gerner1


gerner1
veterán

Az OTA szerverek, elkezdtek osztani egy új OXM frissítést, XEH régióra. Bizt.szint: május.01.

(#21153) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Találkoztatok már olyannal, hogy a telefon csak akkor kezd el csatlakozni a wifire, ha beléptek a wifi beállításokba? Rohadt idegesítő...

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21154) juuzer válasza LosBlancosRM (#21153) üzenetére


juuzer
addikt

Nem, csak azzal, hogy az ASUS routerem 5GHz-es hálózatát valamiért a Note nem szereti sokszor. :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#21155) gerner1 válasza juuzer (#21154) üzenetére


gerner1
veterán

Mert nem megfelelően konfigoltad a routert. Szvsz, az ilyesmi, nem a teló hibája...

(#21156) MaCS_70 válasza gerner1 (#21155) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mire gondolsz azzal, hogy nem megfelelően konfigurálta a routert?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21157) gerner1 válasza MaCS_70 (#21156) üzenetére


gerner1
veterán

Arra, hogy egyszer már feldobta ezt a "lasztit" is, és akkor, arra kb azzal egyenértékű 'eredményt' posztolt, mint a legutóbbi "hívás hangminőség" -gel kapcsolatban. Mert, ez utóbbi kapcsán, továbbra sem egyértelmű, hogy pl külön tudta-e választani a VoIP -ot a standard GSM hívástól, pl próbálte-e máshol (?) és pontosan milyen körülményekkel, stb, stb ... Az én olvasatomban pedig, egyelőre, mindezek a problémák összefüggést mutatnak [igen, a pocsék GSM térerő mellett, a router nem megfelelő konfiguráltsága (mindjárt okozhat problémát plö a VoWiFi -nek is..) része a generálódott szimptómáknak..]. Mindezek mellett pedig, jól érzékelhetően nem ismerünk minden részletet, így pedig nehéz érdemben leszűkíteni a lehetőségeket....

De, a router témája itt amúgy is OFF, nem ide tartozik.

(#21158) MaCS_70 válasza gerner1 (#21157) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahha, tehát története van!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21159) gerner1 válasza MaCS_70 (#21158) üzenetére


gerner1
veterán

Jahhh. Ezen felül, ha az ember veszi a fáradtságot és elkezd szélesebb és mélyebb merítést végezni, akkor láthatja, hogy több router topikjában is 'megjelenik' ez a kérdéskör (WiFi jel mellett a felkiáltó jel és ezzel együtt nincs net....), azzal az érdekességgel, hogy egyrészt több router gyártó márkát is össze lehet írni, de ami talán "érdekesebb", hogy : más teló típust használók is beszámolnak ilyenről (+ ezek saját topikjaiban is..) .
Ilyesmik figyelembevételével pedig ....

[ Szerkesztve ]

(#21160) tylerddd válasza gerner1 (#21159) üzenetére


tylerddd
veterán

Ez nálam is előjön néha Asus routernél (felkiáltójel a wifi mellett és nincs net), de pl. Huawei routernél egyáltalán nem. Egyikkel sem babráltam külön.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21161) gerner1 válasza tylerddd (#21160) üzenetére


gerner1
veterán

Én nem zárom ki, hogy nálad is indokolt lehet(ne) egy finomhangolás. Érdemes keresést végezni, hogy mi az (?) ami "nincs" (mik kerülhetnek látótérbe ?...) ha a felkiáltó jel mellett, net sincs. Ezek túlnyomó részében -a háttérben- az áll, hogy a router nem oszt ip címet az eszköznek.

(#21162) Prien


Prien
addikt

Az miért lehet, hogy usb-c csatlakozón töltve nem melegszik úgy a telefon, mint a Samsung P1300 vezetéknélküli töltőjével?
Hálózati csatlakozó ugyanaz az adaptív Samsung.
Egyszerűen nem értem.
PG950 vezetéknélküli töltővel sem melegszik.

A kevés is több a semminél.

(#21163) gerner1 válasza Prien (#21162) üzenetére


gerner1
veterán

Indukció során, a leadott teljesítmény majdnem harmada hővé alakul. Ez pedig, extra fűtés.

(#21164) Prien válasza gerner1 (#21163) üzenetére


Prien
addikt

Ez oké, de ennyire? Nem langyos... nagyon meleg. Akkut gondolom károsítja a hő...

A kevés is több a semminél.

(#21165) Somatom válasza Prien (#21164) üzenetére


Somatom
veterán

Nem véletlen, hogy a Xiaomi wireless autós töltőben van egy hűtőventillátor.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21166) gerner1 válasza Prien (#21164) üzenetére


gerner1
veterán

A különbség egyik oka lehet ​az (is), amit Somatom is jelzett. Bár, nekem nincs P1300, de PG950 -eseink vannak, és az hűtőventis.

(#21167) juuzer válasza gerner1 (#21155) üzenetére


juuzer
addikt

Nem tudom. Egyik másik eszközömnek sincs baja vele. De ilyenkor átmegyek 2,4GHz-es hálózatra, már nem idegesítem magam rajta.

Nem megoldást vagy javaslatot vártam, csak mondtam, hogy nálam ilyen WiFi-s probléma van. Mondjuk lehet nem ártana turkálni picit a routerben, rengeteg régi eszköz adatai még szerintem benne vannak. De nincs türelmem egelőre hozzá.

A hívási hangminőséget meg a pocsék hálózatra vezettem vissza. :) Próbáltam normális helyen normális térerővel, ott nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#21168) Oldman2


Oldman2
veterán

Vettem egy új ASUS Router-t (a jövőbeni Mesh WiFi hálózat kiépítésének első lépéseként).

Belőttem, megy minden szépen, de a Note9 nem látja az 5GHz-es SSID-t, csak a 2,4-est.

Miközben a fiam Samsung A51 telója látta és csatlakozott is sikeresen rá.

Be kéne valamit állítanom a készüléken?

(#21169) gerner1 válasza Oldman2 (#21168) üzenetére


gerner1
veterán

A Router -t kell tovább konfigolni. Első körben, állítsatok be másik csatornát az 5Ghz -nek (ez, nálam a 36, 'Bővítő csatorna: Auto" , Csatorna sávszélesség: 160Mhz ... = biztosan működik Note9 -cel is), olyat, amelyet előzetes ellenőrzéssel "csekkoltál" , hogy 'más' a környezetben nem használja. Utána, ha látja már a teló, akkor lesz (vagy nem lesz) kérdés, hogy nálad is felkiáltó jeles lesz-e, vagy sem.

De, a router -eknek, ~többnyire típus szerint, vannak saját topikjaik (nekem is Asus van)...

[ Szerkesztve ]

(#21170) Oldman2 válasza gerner1 (#21169) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi. Bocs hogy mertem kérdezni a Note9-cel kapcsolatos gondom kapcsán.

Úgy tűnik nem a készülékkel van gond, hanem az 5GHz-es térerő esik nagyot ott, ahol próbálkoztam. Emiatt nem is jelenik meg az az elérhető SSID-k között.

(#21171) gerner1 válasza Oldman2 (#21170) üzenetére


gerner1
veterán

Nem baj ha az ember kérdez, de a telefon topikjában a router (pro/contra) OFF téma. Aztán, a típus azonos [vagy legalább olyan típus, amelyen (megjelenésében) azonos szoft fut (az Asus -é ilyen..)] topikban, több, a router -t használó 'user' tapasztalat, ergo rövidebb időn belül lehet esély a 'megoldás' kinyerésére...

[ Szerkesztve ]

(#21172) LosBlancosRM válasza LosBlancosRM (#21153) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Úgy néz ki, hogy a legutóbbi frissítés orvosolta...

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21173) seger


seger
addikt

Utolsó frissítéa óta a gps jele nagyon sokszor jelenik meg a wifi jel mellett. Másnak is?
Lekapcsoltam a gps-t. A jel ott maradt

[ Szerkesztve ]

(#21174) juuzer válasza seger (#21173) üzenetére


juuzer
addikt

Én még nem vettem észre. :F

Vamos a la playa.

(#21175) m1lan válasza seger (#21173) üzenetére


m1lan
őstag

Nálam is előfordult a napokban. Utólag tűnt csak fel, hogy már órák óta ott van az ikon és nem akar eltűnni. Végül elpárolgott magától, azóta viszont nálam nem jött elő újra.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21176) tylerddd válasza seger (#21173) üzenetére


tylerddd
veterán

Nálam egyszer volt ott, újraindítottam a készüléket és eltűnt, elő se jött.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21177) Arageus válasza seger (#21173) üzenetére


Arageus
csendes tag

Hasonlót tapasztaltam énis, bár nemvagyok benne biztos hogy utolsó android frissítés miatt (jelenleg ápr.1 esen vagyok) de pár napja énis észrevettem.
De egy restart után többé nem jelentkezett.

(#21178) tylerddd


tylerddd
veterán

Urak! Az Android Auto mióta elérhető mókolás nélkül?! :F Igaz, csak gyári kábellel megy, de most tapasztalom, hogy van és tökéletes :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21179) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Samsung Galaxy Note 9-em ami gyárilag a Telekom-os firmware-el érkezed, de egy ideje már a XEH firmware van rajta. Utolsó automatikus frissítésnél valamiért a Telekom-os firmware-t rakta fel, ez miért van, egyszerűen csak rakjam fel újból manuálisan a XEH firmware-et.

(#21180) gerner1 válasza Tamás2310 (#21179) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, valami nem "kerek" nálad....
- Egyrészt, nincsen önálló XEH firmware. Ahogy TMH sincs.

- OXM firmware van (multi-CSC), és sok más régióval együtt ez tartalmazza a XEH régiót is.

- A Telekomos firmware pedig ODX (multi-CSC), és annál az tartalmazza a hazai régió TMH kódját.

Egy rendesen elvégzett CSC váltáskor, az általad leírtak nem tudnak megvalósulni OTA frissítéssel. Csak ODIN -nal. Tehát, ha nem egy még garos készülékről van szó, ami nemrég járt hivatalos szervizben ( ott, ebben az esetben, +ha azt külön nem jelzed ⇒visszaállítják az eredeti firmware -re..), akkor inkább egy "ue" okozta....

Szóval, bármi is legyen az 'előzmény'... -ha XEH kódot szeretnél aktív-CSC -nek, akkor újra kell flash -elni az OXM firmware -t, mégpedig az alap CSC file -t használva ( tehát nem a " HOME_CSC**** -t !!!!), és akkor a későbbiekben biztosan nem kapsz ODX -es update -t.
Ez (⇑ ), FR -rel jár együtt. Tehát, előtte, érdemes alaposan lementeni mindent, ami neked fontos...

[ Szerkesztve ]

(#21181) juuzer


juuzer
addikt

Egyébként meglett a mikrofonpara oka, több emberrel, több hálózaton is kipróbáltam és sokan panaszkodtak. Szóval marad a Galaxy Buds-os telefonálás és lassan a könnyes búcsú ideje is eljön. :/

Néztem a SE Store szervízét (mert egyébként ez a hiba tényleg akkor jött elő, amikor lemondtam a biztosítást... :D), viszont nem tudom, hogy konkrétan pl egy mikrofoncsere az mennyi, mert nincs kilistázva. Cserélhető a mikrofon modul, vagy komplett alaplap-cserével jár, ezt nem tudjátok véletlenül?

Vamos a la playa.

(#21182) Marci79


Marci79
aktív tag

Sziasztok!

Dual sim-mel használom a telót és az volna a kérdésem, hogy ki lehet kapcsolni azt, hogy a "nemkívánatos" sim-mel indítsa a hívásokat? Adatkártya van a normál mellé téve és sokszor rányomok az adatsimre hívásindításnál és azzal kezd el tárcsázni. -.-
Tudom, át lehet nevezni is és másik ikont is lehet tenni hozzá, de nekem akkor is sikerül elbambáskodni a dolgot.

(#21183) m1lan válasza Marci79 (#21182) üzenetére


m1lan
őstag

Alapértelmezett hívó SIMként be van állítva a normál kártyád? Ha igen, és ennek ellenére is kínálgatja a "nemkívánatos" kártyát, akkor használd a kontakt nevén a jobbra húzás gesztust, az azonnal indítani fogja a hívást az alapértelmezettnek beállított SIMről. :K

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21184) Marci79 válasza m1lan (#21183) üzenetére


Marci79
aktív tag

Igen. Be van állítva az, hogy melyik sim mire van.

(#21185) gerner1


gerner1
veterán

Az OTA szerverek, elkezdtek osztani egy ~102megás új OXM frissítést XEH régióra. Bizt.szint: június.1.

(#21186) gerner1 válasza gerner1 (#21185) üzenetére


gerner1
veterán

PAN -ra is...

(#21187) Tamás2310 válasza gerner1 (#21180) üzenetére


Tamás2310
csendes tag

Szia!
Én az ODIN-nal telepítettem és Frija-val töltöttem le a firmware-t, mivel kéne akkor csinálnom.
Előre is köszönöm a válaszodat!

(#21188) gerner1 válasza Tamás2310 (#21187) üzenetére


gerner1
veterán

ODIN -nal. Ahogy írtad, hogy "azzal csináltad"...

(#21189) seger


seger
addikt

Telekomra jött frissítés

(#21190) tylerddd válasza seger (#21189) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21191) ace05


ace05
senior tag

Érdekes anomália ütötte fel magát telefonomban. Ceruzával kapcsolatos. Nem kell megérintenem a kijelzőt ceruzával, csak közel kell vinnem hozzá, hogy érzékelje és amit érzékelte, tehát megjelenik az a kis pont, ezt már érintésnek érzékeli. Valaki találkozott már ilyennel? Így eléggé körülményes a használata, de shutter gombnak még jó.

(#21192) baani59 válasza ace05 (#21191) üzenetére


baani59
aktív tag

A kis pont megjelenik érintés nélkül, de vonalat csak akkor húz, ha hozzá is érintem. :DDD

Samsung Galaxy S23 (Android 14) - Pocketbook Inkpad 4 - Samsung Galaxy Watch 4

(#21193) susa03


susa03
csendes tag

Mostanában egyre többször fordul elő az a hiba, hogy nem érnek el telefonon. Két kártyát használok de egyiket sem lehet elérni, térerő maxon van és a "nincs regisztrálva a hálózaton" hibát is egyre többször írja. Valakinek van valami ötlete? Újra indítás után működik, pár napig.

susa03

(#21194) gerner1 válasza susa03 (#21193) üzenetére


gerner1
veterán

A szokásos szoft oldali rutin [OS-gyorsítótár törlése Recovery alól (restart -tal nem törlődik / OS alól ez nem törölhető..), FR, firmware-reflash..] ellenőrzések&műveletek + azok tételes kizárása mellett/után, -szerintem- nem sok minden marad.

A szoft (⇑) oldal lehetséges tételei, és a vágott SIM használatának kizárása mellett, további lehetőség, hogy olyan fizikai hatás érte/éri amellyel a foglalatban elmozdul a SiM, valamelyik érintkezőn (nem mindegyiken egyszerre) nem megfelelő lesz a kontaktus (elég, ha egy rövidebb időre következik be, mert közben vissza mozdul, de a hálózat.reg.-szakadás már megtörténik...). Ami tud ilyesmit okozni pl : 'farzsebben' hordás, vagy olyan helyen/módon történő tárolás/hordozás, amely során, a készülék, valamilyen tengely mentén történő megfeszülése, tekeredése csavarodása, meghajlása, nyomódása történik (illetve ezek lehetősége nem zárható ki), pont a SIM olvasó+SiM-tálcát érintően is.
Előéletet nem ismerve, esélye lehet a 'szerzett' műszaki hibának is, vagy korábbi "szakszerű" javítás következményének (pl: elveszett/eltört/stb gyári SiM-tálca pótlása 'okosba' ⇒méretpontatlan ~1-200Ft -os utángyártottal, stb...).

(#21195) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! SES-ben csináltatott-e már valaki akkucserét a készülékben? Mik a tapasztalatok? Mennyiért csinálják? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21196) m1lan válasza tylerddd (#21195) üzenetére


m1lan
őstag

Nem csináltattam, de 12.900 forintba kerül. :K
[link]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21197) gerner1 válasza tylerddd (#21195) üzenetére


gerner1
veterán

Több S7e -t adtunk már le a Westendben. Onnan, egy 3.kerületi szervizbe kerül. Nekünk semmi gondunk nem volt. Volt amelyik másnapra, volt ami 1hétre lett kész.

(#21198) #06969344


#06969344
törölt tag

Sziasztok! Valaki találkozott már olyan hibával, hogy intenzív használatnál a képernyő "besárgul"? (Note9) (Akku cserén már túl vagyok.)

(#21199) gerner1 válasza #06969344 (#21198) üzenetére


gerner1
veterán

Pár hónapja jelzett valaki hasonlót (neki ~'zöldülés' volt). Úgy emlékszem, hogy neki kijelzőcsere lett a megoldás.

(#21200) #06969344 válasza gerner1 (#21199) üzenetére


#06969344
törölt tag

Akkor asszem így marad, a készülék nem ér annyit mint az új kijelző..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.