Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) Capella válasza tylerddd (#21400) üzenetére


Capella
senior tag

Pedig van ez a kikapcsolási kérdés S21 Ultrán is. :K

(#21402) gerner1 válasza tylerddd (#21400) üzenetére


gerner1
veterán

Az Óra (app) értesítés beállításai közt is körülnéztél ?

(#21403) tylerddd válasza gerner1 (#21402) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, arra gondoltam, ott néztem. Csak feltűnt volna, ha eddig is ilyen lett volna. :F

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21404) gerner1 válasza tylerddd (#21403) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem, annak a listájában, van "Közelgő jelzések" -re opció (ez, nálam, most ON beállításon van), és azt érintve, annak al-menüje is van... Egyébként, nekem is jelez, ha van aktívra állított jelzés (ébresztés, stb...), elég régóta.

[ Szerkesztve ]

(#21405) seger


seger
addikt

Lenne egy kérdésem. Mivel itt többen vagytok guruk!
Note9-hez csak azért kaocsolódik, mert lecserélném...
Helyzet a következő:
Note20 ultrát vettem volna magamnak és asszonynak. Nem titok, telekom részletre, de már nem forgalmazzák. (Talán jobb is így)
Közben itt jön a csavar az életünkbe.
Asszony telefonját elejtettem, összetört.
Közben a gyerekem is leejtette az övét (xiaomi note8 T) szintén összetört.
Így 3 telefont kell vennem. De most havi 40ezret nem tudok bevállalni törlesztőre, így olcsóbb kategóriára kell visszalépnünk.
Mit ajánlanátok?
Samsung vonalon A72 vagy note 10plus (igaz 2 éve jött ki ha jól emlékszem)? Vagy xiaomi vonalon?

(#21406) gerner1 válasza seger (#21405) üzenetére


gerner1
veterán

Magadnak= amit akarsz. Kevésbé "expert" -eknek, most, az A52s -t ajánlanám.

(#21407) kemdom válasza gerner1 (#21406) üzenetére


kemdom
tag

+1 erre.

Mielőtt elcsábított az S21Ultra, volt egy "miafenéneknekemflagship" időszakom, és az A52S a jó hardverrel, decens kamerákkal, 120Hz-es kijelzővel NAGYON jó vétel, főleg ha valami jó részletre ( 2-3000ft/hó jobb T-s csomaggal ) tudod megszerezni. Én a helyedben kipróbálnám magamnak is azt, meglepődnél, hol tart a Samsung középkategóriája. :))

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#21408) gyuri81 válasza seger (#21405) üzenetére


gyuri81
veterán

Ha nekem tökremenne a Note 8-am, akkor Note 10+ vennék használtan, amin van garancia.
Utána szépen elvinném gariztatni....új kijelző, új akksi és voálá van egy szinte új telefonod.

(#21409) seger válasza gyuri81 (#21408) üzenetére


seger
addikt

Ez is egy opció, de frissítés már nem nagyon lesz rá. Min 2 évre kell tervezzek.

(#21410) seger válasza gerner1 (#21406) üzenetére


seger
addikt

Meglesem mit tud. Köszi

(#21411) m1lan válasza tylerddd (#21400) üzenetére


m1lan
őstag

Nálam már egy jó ideje jelen van. Szoktam is élni az ajánlattal, ha sikerül pont a jelzés előtt pár perccel felkelnem. :DDD

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21412) seger válasza gerner1 (#21406) üzenetére


seger
addikt

Összehasonlítottam az a52s és a72
A52s tudja az 5G-t, de nekem nem szempont.
A72 nagyobb kijelző, nagyobb akku.

Kamera ua. Minimális proci, de szerintem az annyira kis mértékben eltérés...

[ Szerkesztve ]

(#21413) m1lan válasza seger (#21412) üzenetére


m1lan
őstag

Azért az 53% teljesítménykülönbség nem kevés. Az A52s közelebb van a Snapdragonos S20 FE szintjéhez, mint az A52/A72-éhez.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21414) gerner1 válasza seger (#21412) üzenetére


gerner1
veterán

Ebből is látható, hogy merőben eltérő preferenciák mentén mérlegel mindenki. Nem véletlenül írtam 'ajánlást' (azt is feltételes módban), 'javaslat' helyett ...

Mélyebb, szélesebb (& magasabb user számon alapuló) merítés, időben hamarabb érkező válaszok, nagyobb valószínűséggel lesznek itt:

Melyik telefont vegyem? topik

[ Szerkesztve ]

(#21415) seger válasza gerner1 (#21414) üzenetére


seger
addikt

Tök igazad van! Elvesztem a sok tipusba. Note9-el meg elégedett voltam, és asszony is. Nem követtem...

(#21416) seger


seger
addikt

Megmaradnak a note 9-ek is tartaléknak vagy cégesnek, de kaptam jó ajánlatot, xiaomira így nekem és páromnak mi 11 5G, gyereknek meg note 10 pro lett.

(#21417) tylerddd válasza seger (#21416) üzenetére


tylerddd
veterán

Kíváncsi leszek, milyen lesz a Note 9 után! Hardveresen nincs velük gond, de nekem az a sejtésem, hogy a szoftveres fejlesztésen spórolnak ők és azért tudják sokszor ugyanazt a vasat olcsóbban adni a konkurenciánál. Legalábbis saját bőrömön és beszámolók alapján a szoftver az, ami problémás lehet náluk.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21418) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Én már kiböjtölöm a Note 22 Ultráig. Nem lepne meg, ha az lenne az utolsó Note. Remélem március körül megérkezik.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21419) seger válasza LosBlancosRM (#21418) üzenetére


seger
addikt

Nekem már kicsit szarakszik. Asztalon lerakva rezzen majd közli, 5ször sikertelen volt az ujjlenyomat felismerése. Néha dög lassú...
22 ultra ára szerintem baromi drága lesz.
4 gyermek mellett a pénzt fontosabb dolgokra költeném.
Megnyomkodtam a mi 11 prot, baromi gyors. Gyerek a note 8T-t gyilkolta rendesen, de nem volt vele baj.
Remélem be fog válni. Cerka kicsit hiányozni fog, de mivel megmarat mind a 2db note9, ha nagyon kell a ceruza, még használni fogom

(#21420) LosBlancosRM válasza seger (#21419) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Engem jelenleg a kijelző recsegése idegesít. Nameg az aksi eléggé gatya. Lassulást csak a Zuckenberg appkk okoznak.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21421) Balzak83


Balzak83
senior tag

Sziasztok!

Másodlagos telefonnak szeretnék venni egy Note9et, es két kérdés vetődött fel, az egyik, hogy mikori az utolsó biztonsagi frissítése a rendszernek, még támogatja a Samsung valamilyen szinten?

A másik, lehet hülye kérdés, hogy az S-pen mennyire szokott kiesni a helyeről, jól van rögzítve? Sportolasra vinném magammal, rázkódásra kihullós?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#21422) seger válasza Balzak83 (#21421) üzenetére


seger
addikt

S-pen nem esik ki, telekom utolsó bizt aug.1.
Már csak biztonsági frissítéseket kap.
Szerintem 1 év, utána ritkul. De ezt aki jobban benne van, megerősíti vagy cáfolja

(#21423) Balzak83 válasza seger (#21422) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az elég friss, teljesen rendben van. Köszönöm, szerintem be is vállalom a típust, S szériából már volt több is, de note még sosem.

(#21424) LosBlancosRM válasza Balzak83 (#21423) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Toll leejtéskor se nagyon esik ki, bekattintós, nem, mint régen. A frissítések talán 1 hónapja váltottak negyedéves ciklusra. 1 évig még kapja így szerintem, utána féléves. Viszont sportoláshoz biztos nem ilyen telefont vennék.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21425) Somatom válasza LosBlancosRM (#21424) üzenetére


Somatom
veterán

Nem írta, hogy milyen sport. Sztem pl. a sakktól, vagy a darts -tól semmi baja sem lehet. A vizipóló már neccesebb, de ott akkor sem koppan nagyot, ha a medencében kicsusszan a fürdőnaciból. :D

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21426) Pug válasza Somatom (#21425) üzenetére


Pug
veterán

En is ezzel futok, teljesen vallalhato a meret megfelelo tokkal ;)

(#21427) gyuri81 válasza LosBlancosRM (#21424) üzenetére


gyuri81
veterán

Bekattintós? Az pontosan mit jelent?
(Próbáltad már úgy berakni a tollat, hogy be van kattinva a vége?)

(#21428) Balzak83 válasza Somatom (#21425) üzenetére


Balzak83
senior tag

Montizok, és az aktualis telefonomat sajnalom szétrázatni a kormányra felrögzítve. A nagy kijelző, és az üzemidő miatt szimpatikus a telefon, a Locus futna rajta edzes közben. Emellett a céges vpn-hez kell egy mfa autentikátor, amire a jelenlegi policy miatt csak a Samsung alkalmas a knox miatt.

(#21429) Good_boy válasza LosBlancosRM (#21420) üzenetére


Good_boy
kezdő

De az akku az utolsó frissítés óta gatya szerintem. Az eszközkezelő akkumulátor naplójában egy bizonyos Samsung Visit In a felelős a dologért. Én azt eltávolítottam, pontosabban lecseréltem gyári verzióra, mert se kilőni, se eltávolítani nem lehet. Azóta helyreállt a PH értékem.

(#21430) Somatom válasza Balzak83 (#21428) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát.... Montizáshoz én egy occó csájnafont használok. Az nem is montizás, ha nem a határon mész. Ha meg a határon mész, abban benne van a zakó és inkább a csájnafon törjön, mint a Note.
Amúgy meg nálam merül a teló, mint a Titanic. Bár, nem is teszek ellene semmit, mert az üzemidő nálam nem számít. De, sztem ez a teló nem egy üzemidő bajnok.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21431) gerner1 válasza LosBlancosRM (#21420) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam is minden rendben.👍 Rendszeresen karbantartok. Semmiféle lassulást nem tapasztalok..

(#21432) susa03 válasza Good_boy (#21429) üzenetére


susa03
csendes tag

Elméletileg ha nincs aktiválva a Hírek és ajánlatok fogadása akkor ez a Visit In app se aktív. De lehet tévedek... (profil adatok\Hírek és különleges ajánlatok fogadása)

susa03

(#21433) tylerddd válasza Somatom (#21430) üzenetére


tylerddd
veterán

Én elégedett voltam az akkuidővel, nagyon jó volt az elején, de nyilván romlott az idő előrehaladtával. Most viszont az új akkuval újrahúzás után sem lett látványosan jobb. Készenlétben lassabban merül, de ahogy elkezdem használni, zabálja a naftát. Így utólag nem vagyok biztos benne, hogy megérte a 15k-t a művelet.

@Good_boy Nálam egy bizonyos Samsung Location SDK is eszik rendesen, ami korábban nekem nem tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21434) Good_boy válasza susa03 (#21432) üzenetére


Good_boy
kezdő

Igazad van, én írtam rosszul. A hírek a ludas lényegében, az összefüggésben van Tyler kolléga Samsung Location SDK-jával. A híreket kikapcsoltam, de valamiért mégis maradt a Samsung location sdk. És a Visit in app frissítésének eltávolítása után csökkent napi 7%-ról 0,4-re az akkufogyasztása. Csak azért írtam emlékezetből a visit in-t, mert arról olvastam sokat és az maradt a fejemben.

Egyébként mindig ilyen volt újkorában is, hogy ha nem piszkálom, akkor 1,5 nap, ha piszkálom, akkor egy nap se. Így én nem cseréltetek akkut, hiába 3 éves. Nem lesz jobb. A hibás akku az úgy viselkedik, hogy mondjuk ír 75%-ot, majd 10 perc használat után 30%, aztán 5 perc múlva kikapcsol. Rádugod a töltőt és hirtelen feltölt 100%-ra kb 30 perc alatt. Na ílyen a rossz akku. Volt párhoz szerencsém.

(#21435) Balzak83


Balzak83
senior tag

Üdvözlet mindenkinek, egy fórumtárs jóvoltából egy s8+, s10, s10+ után egy note9 is megkezdi nálam a szolgálatát. Eddig pozitiv az összkép, egyáltalan nem érzem visszalépésnek s10+ után.

(#21436) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok! Nálatok is megjelent egy olyan app, hogy upday for Samsung? Ez mi lehet? Nem is telepítettem ilyen appot, csak magától felkerült.

(#21437) gerner1 válasza timelord1987 (#21436) üzenetére


gerner1
veterán

Korábbi verz. OneUI eleme a kezdőképrnyőhöz ( külsős ). Az újabb verziókban más a 'neve'. Nálam plö "Samsung Free" van már 'ott'...
Egyszerűen kikapcsolható.

(#21438) tylerddd


tylerddd
veterán

Képernyőkép rögzítésén kívül van-e valami profibb módszer a telefonnal készített videókból való képek kinyerésére, amit a Note esetleg tud, csak én nem tudok róla? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21439) szokelaszlo


szokelaszlo
tag

Valaki intézett már korábban (Vodafone) készülékbiztosítást?
A hátlap, kijelző ,keret és a toll is sérült.
Valóban csak a kijelzőt cserélik?
A többi komponenst nem cserélik,mert nem befolyásolja a készülék használatát?

(#21440) gerner1 válasza szokelaszlo (#21439) üzenetére


gerner1
veterán

Minden, ami tartozék... -Azt nem cserélik, csak az első évben..

A gyári dobozban találhatóakon kívül, tartozék még az: S-Pen és az akkumulátor is.

(#21441) gerner1 válasza gerner1 (#21440) üzenetére


gerner1
veterán

Asszem félreértelmeztem. Mea culpa..

Biztosításra mindent cserélnek (szerintem), neked az önrészt kell fizetned.

Bár a vodás k.biztosítást nem ismrem, Nekünk, a vagyonbiztsításunk van kiegészítve ezzel, és annál így van.

(#21442) bdani94


bdani94
tag

Nekem tört már bár igaz ez telenoros Biztosítás volt.. telefonba azt mondta a kis hölgy, hogy az S-Pent nem cserélik..Szal kitudja..de sanszos hogy a telekombal is így van mert ott is a chub intézi ezeket amúgy

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#21443) Arageus válasza tylerddd (#21438) üzenetére


Arageus
csendes tag

Gyári videólejátszónál lejátszás közbe 1 tapi hogy megjelenjenek a vezérlők, és akkor bal fent kis kép ikon bekeretezve?
Talán az nem sima screenshot, mert 4k-s videónál álló módban megnyomva is teljes képet ment le nekem.

(#21444) tylerddd válasza Arageus (#21443) üzenetére


tylerddd
veterán

Óóó, ez profi! Köszi a tippet! :R Most itt nézem, 16:9-es normál videónál, ha állóban nézem, akkor is a videóból kiszedi a képet abban a felbontásban, amiben a videó készült. Ugye a képernyőkép viszont olyan felbontást ír, amekkorát kijelölt az ember. Tehát egy sz*rrá pixelesedett képről ha képernyőképet csinálsz, az ugyanúgy lehet nagy felbontású a kijelző pixelszáma miatt.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21445) susa03


susa03
csendes tag

Valaki váltott már vissza 8-s vagy 9-es androidra? Gyorsabb/használhatóbb lett-e a telefon? Minden banki alkalmazás működik rajta?(otp, simple stb..) Gondolkozom a downgrade-n mert egyre több idegesítő fagyással találkozok. Még android 8-al vettem használtan ott ilyet nem tapasztaltam valamint a 9-el sem(akku idő rendben volt és nem melegedett ennyire) Esetleg van-e valakinek valami jó leírása hozzá? Köszönöm! :) Most 10 van rajta...

[ Szerkesztve ]

susa03

(#21446) gerner1 válasza susa03 (#21445) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben, most 10 -esen vagy, akkor biztosan nem tudsz visszaváltani 8 -asra.
9 -esre csak akkor, ha jelenleg 4 -es BL értékű (10-es) firmware van a készülékeden.
8.1 -esre csak akkor, ha jelenleg 2-es BL értékű (9-es) firmware van a készülékeden.
Minden más esetben, root nélkül, ezekre visszatérni : esélytelen.

Nekünk 10-esen is pont olyan fluid, pörgős a rendszer, mint a korábbi release -ek bármelyikével. Egyikkel sem lett rosszabb, vagy jobb. Én inkább a 'felhasználói szokások' & 'felhasználói körülmények' területén keresgélnék, mert az okok, nagyon csekély kivételtől (műszaki hiba) eltekintve ⇒inkább ezekben gyökereznek...

[ Szerkesztve ]

(#21447) susa03 válasza gerner1 (#21446) üzenetére


susa03
csendes tag

Köszönöm!

susa03

(#21448) JeffDebr válasza susa03 (#21445) üzenetére


JeffDebr
tag

nekem sem akad, pedig 10es droid szalad rajta. addig amíg megy a Simple,
vagy nem hal meg a teló, nem cserélem le.
szerintem is valamelyik alkalmazás akasztja meg a droidot nálad.
lehet éppen egy olyan, amit már nem is használsz.
ha van időd, csinálj tiszta telepítést. egy-egy app után figyeld a működést,
tuti meglesz a kis huncut! macerás, időigényes, de megéri

[ Szerkesztve ]

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#21449) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Sziasztok! Ezt a listát lehet valahogy szerkeszteni?

Nagyon idegesítő, hogy olyan appokat rak be "gyakran használtba" (?), ahova nem is szoktam megosztani, amit meg a leggyakrabban használok(messenger), össze vissza berakja az összes app közé).

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21450) Somatom válasza LosBlancosRM (#21449) üzenetére


Somatom
veterán

Ha hosszan rátapicskolsz a kívánt ikonra, akkor feljön egy ablak, amiben van "rögzítés" opció. Azt választva az ikon előre kerül a listán. Külön alkalmazással elvileg eltávolíthatóak a nem kívánt elemek, de ennek nem jártam utána.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.