Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) LosBlancosRM válasza Somatom (#21450) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Köszönöm, ezt próbáltam, de csak alkalmazásinfo van hosszú nyomásra. Utánanézek annak az appnak. :R

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21452) Somatom válasza LosBlancosRM (#21451) üzenetére


Somatom
veterán

Az hogy lehet? Ugyanolyan telót használunk.
Valaki megnézné, hogy nála mi a szitu?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21453) LosBlancosRM válasza Somatom (#21452) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Passz, viszont a Home Up appal még jobban testreszabható, mint reméltem. Mindig meg tud lepni a Samsung, hogy mennyire testreszabható. Kár, hogy a Good Lock-ot nem teszik elérhetővé világszerte. Szerencsére van Nice Lock. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21454) gerner1 válasza Somatom (#21452) üzenetére


gerner1
veterán

Te 9 -es droidon vagy, "Ő" pedig: 'nem tudni' (most nem emlékszem..). Talán ez az, ami infó nem nem lett megjelölve, és a "különbséget" eredményezi.

(#21455) Somatom válasza gerner1 (#21454) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért kértem, hogy nézze meg vki más is. 10 -ben el lenne véve ez a lehetőség? A tabom 11 -est futtat és ott is van rögzítés opció.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21456) gerner1 válasza Somatom (#21455) üzenetére


gerner1
veterán

Most ránéztem én is. Az OS, nekem is az "Alkalmazásinformáció" -t hozza be, mint ami a #21453 -ban posztolt képen is van. Nem tudom odébb rendezgetni őket, de, lehet pancser vagyok (10 -es droidon vagyok).
Home Up! az, amivel testreszabható, ahogy írta is. 👍

[ Szerkesztve ]

(#21457) Somatom válasza gerner1 (#21456) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor ezt 10 -ben elvette a Samsung, aztán 11 -ben visszaadta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21458) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Megfelelő wifi kapcsolat esetén mi az a max. érték sebességben, amit elvileg tud ez a készülék? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21459) gerner1 válasza tylerddd (#21458) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs infóm a 'maxról', de nálunk
5GHz -en mu-mimo 160MHz beállítással, a router -től ~7-8 méterre ( ott 4 -es wifi térerőn...), két válaszfalon keresztül... - ez realizálódik:

LINK

[ Szerkesztve ]

(#21460) tylerddd válasza gerner1 (#21459) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, ez a hálózat sebességét mutatja. De akkor elvileg tudna is ennyit a készülék?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21461) gerner1 válasza tylerddd (#21460) üzenetére


gerner1
veterán

Ennyit biztosan tud, a mi, otthoni konfigurációnkkal.

(#21462) seger válasza gerner1 (#21461) üzenetére


seger
addikt

Milyen sebbessége a netnek? Ha 1Gb, akkor Egy speedtet-t képet kérhetünk?

(#21463) gerner1 válasza seger (#21462) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, 1Gbit. Magas eredményt azonban csak többnyire szombat hajnalban lehet mérni (Digi), amikor a hálózatuk terhelese kvázi nulla Más időpontokban, inkább csak az ehhez tartozó garantált minimummal megy a le és feltöltés a dobozukig. A router -ink, amúgy sokkal többet tud.Pl, az egyik laptopunk 1.6Gbit -tel csatlakozik.

Szóval, ami a Note9⇔router -ünk közötti WiFi bandwith -et illeti (ugye, ezt mutatja a screenshot, és nem "mást"...), azt érdemben kihasználni csak a megjelölt időpontban esélyes. Ergo, ha az otthoni hardware környezet lehetővé tesz valami viszonylag jót... -annak kihasználásához kell a konstans magas szolgáltatás is.

Amennyiben gondolod, akkor felírom, és a hétvégén készítek egy mérést a telóval (PC -s screenshot -om van csak, mert azt máshol már kérték ...).
Így jó lesz?

(#21464) seger válasza gerner1 (#21463) üzenetére


seger
addikt

Megköszönném! Nekem sosem sikerült 300-nál jobbat mérni 5GHz-n

(#21465) gerner1 válasza seger (#21464) üzenetére


gerner1
veterán

Sok múlik a router - en, és annak finomhangolásán is, + a környezet, távolságok, egyidőben rajta csimaszkodó eszközök száma és azok sávigénye, szomszedés zavaró hotspotok, stb,stb ... Összett ez is.

Látod, hogy egy középkategóriással is, már alulról el lehet érni egy 'jónak' mondható szintet.

(#21466) seger válasza gerner1 (#21465) üzenetére


seger
addikt

Én váltottam most mi11-et használok. Wifi6 5GHz nincs bekapcsolva, így mérek 300 körül.

(#21467) gerner1 válasza seger (#21466) üzenetére


gerner1
veterán

WiFi6 -hoz "ax" -es router kell ( hogy esélyed legyen, az általa biztosított "javát" kiaknázni..). "AX" , vagy "AC" -s a router -ed? Mu-mimo -t, 160Mhz -et tudja-e? + a többi szempont, amelyeket már írtam.... - Bár, mindezek, erősen OFF itt...

Szóval, ettől a te egyenleted is összetettebb...

(#21468) seger válasza gerner1 (#21467) üzenetére


seger
addikt

Archer AX20 van

(#21469) gerner1 válasza seger (#21468) üzenetére


gerner1
veterán

Azért, azzal 300-nál jobb csatlakozási sebesség kellene, hogy legyen. Valami nem stimmel az egyenletedben, azért annyi. (plö: túl sok eszköz egyidejű csatlakozottsága, finomhangolás hiánya, elégtelen finomhangolás, a router antennaképességeihez mérten nem megfelelő távolságból próbálkozás, más szomszédban jelenlévő hotspotok zavaró hatása esetleg azonos/azokkal közeli csatorna használata, esetleg maga a router 'harmatos' stb,stb...).
Az egyenletet neked kell alaposan felállítanod magadnak, és megoldani. 5GHz + a 160Mhz -es csatornaszélesség nélkül, ~2-3méterről távolabbról, szerintem nem lesz magasabb eredmény, főleg nem tartós (amplitudóktól mentes..). Mi, helyetted, ezeket nem tudjuk....

Én, zártam ezt az OFF -ot.

[ Szerkesztve ]

(#21470) juuzer


juuzer
addikt

Van esetleg, aki A52s 5G-re váltott a Note 9-ről? Mennyivel ergyább sebességben/üzemidőben meg kamerában?

Tetszik az S21 Ultra nagyon, de sokallom az árát. :DD Igaz most a Samsungnál akciós, de még így is rengeteg pénz, sokkal több, mint amennyiért anno 3 éve vettem a Note 9-et. :(

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#21471) tylerddd


tylerddd
veterán

Ma dobott egy ilyet a készülék a néhány hetes új akkuval szerelve. Király! Remélem csak megtévedt valami miatt! Ilyet a réginél nem jelzett.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21472) Balzak83 válasza tylerddd (#21471) üzenetére


Balzak83
senior tag

Gyári akksival produkálta?

(#21473) tylerddd válasza Balzak83 (#21472) üzenetére


tylerddd
veterán

Mielőtt otthagytam, mutatta a srác, hogy itt van az új akku. Ugyanolyan volt, mint amit kivettek belőle, a régit el is hoztam. 6 hó garit végülis adtak rá.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21474) gerner1 válasza Balzak83 (#21472) üzenetére


gerner1
veterán

(#21475) gerner1 válasza tylerddd (#21473) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, viheted vissza. Kellemetlen, 'részvétem'...

(#21476) Balzak83 válasza tylerddd (#21473) üzenetére


Balzak83
senior tag

Accubattery progival tudsz kapacitást, és állapotot mérni, bár esetedben ez nehézkesebb, mert ha nem biztos, hogy a gyári ment bele, akkor annak elég nehéz belőni a tényleges kapacitását. De egy romlást tudsz számolni vele, 4-5 teljes töltési ciklus már jó támpont lehet.

(#21477) tylerddd válasza Balzak83 (#21476) üzenetére


tylerddd
veterán

Láttam az akkut beszerelés előtt. Nem hiszem, hogy mutattak volna egy eredetit, aztán beletettek volna egy utángyártottat. Egyébként is rendelniük kellett, nem tudom, hogy mennyire van nekik elfekvőben ilyen "bemutató" darab pont Note 9-be. Ettől függetlenül átk**hattak, de nem hiszem. iPhone-ban (i6s) én anno magam cseréltem akkut, ebay-es noname cucc és jobb lett vele az üzemidő. Az akkuadatokat viszont nem tudta jelezni rendszer szinten a beállításokban. Nem tudom, hogy itt Android fronton ezzel mi a helyzet?! Kicsivel több, mint egy hónapja van benne. Mivel az üzenetnél az OK-ra böktem, nem a ne jelenjen meg újra lehetőségre, így megnézem, feldobja-e még. Meglátom.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21478) tylerddd válasza Balzak83 (#21476) üzenetére


tylerddd
veterán

Bocsi, hogy ezen rugózom, de amúgy se pörög a topik :DDD

Feltettem ezt az Accubattery-t. Ez csak egy töltés után, de ez nem fest valami túl jól. A 75%-ot egyébként gyorstöltéssel 1 óra 19mp alatt tolta bele, miközben 1 óra 18 percet írt maga a teló.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21479) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Adblock specifikus kérdésem lenne, ami csak android és samsung eszközökön jön elő.
Próbálok saját filtert betölteni, hogy a különféle cookie warning-ok eltűnjenek.
adblock for samsung internet használok.
Az alábbi listát hozzáadtam [link] , de még mindig megjelennek a cookie banner figyelmezetetők...
MIt csinálhatok rosszul?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#21480) szilrobi válasza Immy (#21479) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Adblock-ot nem ismerem. Nekem privát dns (beállítások/kapcsolatok/egyéb kapcsolatbeállítások/privát DNS) van beállítva, nincs sehol reklám. dns.adguard.com , ezt kell ott beírni.

[ Szerkesztve ]

(#21481) szilrobi válasza Immy (#21479) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Mondjuk lehet nem is reklám blokkolás a cél, hanem a cookie ablakok eltüntetése? Na azt nem tudja a privát dns sajnos :DDD

(#21482) seger válasza szilrobi (#21480) üzenetére


seger
addikt

Nekem facebook videoba van reklám. Pedig be van írva

(#21483) Immy válasza szilrobi (#21481) üzenetére


Immy
őstag

Igen, alapvetően nem az összes reklámot akarnám eltűntetni, hanem csak a cookie-ra vonatkozókat.
A gyári samsung adblock-ba betettem a szűrőlistát, de úgytűnik, hogy nem veszi figyelembe..

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#21484) m1lan válasza juuzer (#21470) üzenetére


m1lan
őstag

Nem erre váltottam, de egyedül (fő)kamerában lehet ergyább, minden más tekintetben előrelépés lesz a Note9-hez képest. A Snapdragon 778G lényegesen alacsonyabb fogyasztás mellett kb. 30%-kal erősebb az Exynos 9810-nél, amire a 120 Hz-es kijelző még rá is tesz egy lapáttal. Ha 180.000 forint még belefér a büdzsédbe, a Snapdragonos S20 FE-vel nem bukod el a DeX módot, a vezeték nélküli töltést, és abban már a kamera is garantáltan jobb, mint a Note9-é.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21485) bwoay válasza tylerddd (#21478) üzenetére


bwoay
nagyúr

pontosabb értéket mutatna, ha 100%-ra töltöd, de jellemzően 4-5 teljes ciklus után is csak 2-3% pontot korrigál, vagyis ez tényleg borzalmasan rosszul fest.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21486) susa03


susa03
csendes tag

Az elmúlt napokban olyan történt a telefonommal amit nem értek. Próbáltam volna használni a netflix alkalmazást de nem találtam meg, sőt egyébb más alkalmazást sem amit hetek óta használtam. Egyszerűen eltűnt a készülékről. (play áruházban se találtam) Aztán a neten való keresgélés után találtam egy fórumot ahol írták, ha az OEM-feloldás engedélyezve van akkor járhatok így. Kérdésem az, hogy hogy a fenébe tudott magától ez beaktiválódni. Mert én biztos nem oldottam fel a bootloadaert....A telefon teljesen gyári, szervizben sosem volt, nem mókoltam és nem is akartam sosem..

susa03

(#21487) gerner1 válasza susa03 (#21486) üzenetére


gerner1
veterán

Magától sehogy. 8.1 óta pedig, az a következménye (a feloldásának), hogy automatikusan végez egy FR -t is a készülék (összes Samu). Nincsen kapcsolat ez, és a BL között. A 'BL feloldás' root -hoz kell.

Szóval, valami más lehet a háttérben...

(#21488) vmack


vmack
tag

DBT ből vagy XEH ből melyik a legfrissebb? Megkértek, hogy az izraeli kártyámmal varázsoljak hangrögzítést egy telekomos készülékre. (réges rég samfirm -el csináltam az szépen kilistázta időrendben, most meg csak ezt az oldalt találtam mint fw lelőhelyet)
https://firmwarefile.com/samsung-sm-n960f

[ Szerkesztve ]

(#21489) gerner1 válasza vmack (#21488) üzenetére


gerner1
veterán

DBT /XEH ⇒mindegy, mert mindkettő ugyan az az OXM. Frija -val (vagy más lehetőséggel..), ezek közül bármelyikkel lehívhatod: a letöltött végeredmény ua az OXM lesz.

Itt látod, hogy mi volt a legutolsó release: LINK

(#21490) vmack válasza gerner1 (#21489) üzenetére


vmack
tag

Köszi!

(#21491) Balzak83 válasza tylerddd (#21478) üzenetére


Balzak83
senior tag

Bocsi, kicsit lemaradtam a fórum olvasással. Ahogy előttem is írták, ez nagyon gáz érték. Gondolom azóta ment bele még pár ciklus, változott valamit? Addig hagyd fent töltőn, amíg a pillanatnyi fogyasztás negatív számmá változik. Minél kisebb százalékról indítod a töltést, annál pontosabb az az érték, amit lemér a progi. Két opció lehetséges, vagy kaptál egy zárlatos eredetit, vagy kaptál egy gyárinak látszó hamisítványt. A lényeg, hogy sajnos mindenképpen nyitni kell újra a telefont. Ne hagyd magad lerázni. Legalább számlafélét kaptál a javításról?

(#21492) tylerddd válasza Balzak83 (#21491) üzenetére


tylerddd
veterán

5 ciklus után most 48%-nak írja a számított kapacitást. Igen, 6 hó garanciát adtak rá, van róla papír is. Jövő héten bemegyek és kérem a cserét és hangsúlyozom, hogy lehetőleg gyárit tegyenek bele. Igazából mivel 15e volt, nem is gondoltam arra, hogy utángyártottat tesznek bele, amit már bőven 10 alatt is lehet kapni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21493) bwoay válasza tylerddd (#21492) üzenetére


bwoay
nagyúr

Én még nem láttam telefont, aminél az AccuBattery 68% alatti értéket írt volna ki. A kb 8 éves, sokat látott Nexus 4-em is 73%-on áll. Kíváncsian várom a történet folytatását.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21494) tylerddd válasza bwoay (#21493) üzenetére


tylerddd
veterán

Soha nem használtam ilyeneket, főleg, mert nem volt ilyen jellegű gondom kb. egy telefonomnál sem. Ráadásul, ha van is biztos valami alapja az akkutöltési városi legendáknak, ezekkel sem foglalkoztam kúlönösebben. Tehát éveken át töltöttem éjszaka a készülékeket és azoknál sem lett jobb az üzemidő, amiket lehúzgáltam 100%-nál vagy 90%+ esetén. Ugyanakkor pl. laptopnál valóban nagyon gyilkolja az akkut, ha rendszeresen hálózatról megy. De ez egy másik történet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21495) Balzak83 válasza tylerddd (#21492) üzenetére


Balzak83
senior tag

Egy screenshotot csinálj róla, ha visszaállítva adnád be, akkor legyen róla valami ami alátámasztja a reklamációt. Nem feltétlenül pontosak ezek az akku programok, de ekkorát biztosan nem tévednek, erre nem hivatkozhatnak.

(#21496) juuzer válasza m1lan (#21484) üzenetére


juuzer
addikt

Köszönöm! Igazából ha tudja hozni a Note 9 szintjét, azzal már boldog lennék minden tekintetben.

Az FE-t néztem, de bevallom őszintén nem tetszik. Ami Samsung vonalon tetszik még az az S21, de akkuban az felejtős, illetve az S21 Ultra.

Vamos a la playa.

(#21497) Somatom válasza juuzer (#21496) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem, hogy az M sorozatot miért nem forgalmazzák nálunk hivatalosan. Pl. egy M52 5G nem hangzik rosszul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21498) bwoay válasza tylerddd (#21494) üzenetére


bwoay
nagyúr

én sem akku managementre használom, csak szeretem tudni, hogy az akku milyen állapotban van. az android meg nem írja ki alapból, szemben az iOS-szel. illetve töltő/kábel tesztelésre sem rossz ez az alkalmazás (AccuBattery), feltéve, hogy nincs az embernek egy USB-s mérőeszköze.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#21499) gerner1 válasza seger (#21464) üzenetére


gerner1
veterán

WiFi sebesség, teszt eredmények: LINK , LINK , LINK

(#21500) seger válasza gerner1 (#21499) üzenetére


seger
addikt

Elég jó. Kíváncsi lennék a routered beállítására, nekem ax20 van, de nem tudok ilyet produkálni. Még a kapcsolati sebességet sem..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.