Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) sztivo válasza gyuri81 (#21750) üzenetére


sztivo
senior tag

Miért, a lekerekített kijelző, de szögletes sarkok kinek kényelmes zsebben? Kicsit Lumia 735 feelingje van, csak cserébe batár nagy. Legalább maradt volna S-szerűen gömbölyű.

(#21752) mazzzz


mazzzz
csendes tag

Sziasztok.
Telekomos biztosítást vett már igénybe valaki ? A mai nap a 3 éves Note 9-em több emeletnyit zuhant, mert kiesett a kezemből. Látszolag minden sérült, kijelő, hátlap, kamera, alaplap.
Ugye szerintem ez váratlan káresemény, extra biztosításom van. Sajnos olvastam sok negatív tapasztalatot a biztosítóval szemben, hogy kiforgatják az ember szavait és nem fizetnek. Ezzel a káreseménnyel nyugodtan hívhatom a biztosítót, vagy van valami tanácsotok, hogy biztos ne utasítsanak el ?
Valamint létezhet még, hogy Note 9-et kapok vagy már ki van zárva, mert régen nem forgalmazzák ?
Előre is köszönök minden választ és tapasztalatot ezzel kapcsolatban.

(#21753) gerner1 válasza mazzzz (#21752) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem biztosítótól is függ. A nejemnek pár éve intéztünk egy hasonló ügyet, de nekünk a készülékek a vagyonbiztosításunkba vannak integrálva. Nemsok kérdés volt. Az b.szerződés szerinti önrészt kellett kifizetni. Alaplapon kívül mindent cseréltek, pedig az is már rég kifutott típus volt.

Szerintem, ha van elérhető alkatrész, akkor javítják.

(#21754) tylerddd válasza mazzzz (#21752) üzenetére


tylerddd
veterán

Meg kell nézni, hogy mi van a szerződésbe írva, hogy mire vonatkozik. Nem kell szívbajosnak lenni, kifizetted a havidíjakat a biztosításra + önrészt is kell ugye. Elmondod, hogy sajnos telefonálás közben kicsúszott a kezedből (az emeletes duma sem kell) és kész. Nem kell magyarázkodni, hogy miért csúszott ki, egyszerűen ügyetlen voltál. Én ezt mondtam anno, adták a kárszámot, bevittem leadni a telót és néhány nap után kaptam a refurbished iPhone-t. Akkor az már egy 3 éves széria volt, de tudtak adni meg ugye iPhone az más ilyen szempontból. Ennél kérdéses a dolog, hogy lesz-e. De nem fognak kötekedni.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21755) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Lehet nem Note-specifikus a kérdés, de felteszem: a kocsiban BT-n kapcsolódik a fejegységhez a telefon és Spotify megy. Korábban ha leállítottam az autót, akkor a telón a Spotify-t bezártam, ugye leállt az app. Most egy ideje viszont hiába zárom be az alkalmazást, az értesítési sávban ott marad a Spoty és csak úgy tudom eltüntetni, hogy az app értesítéseinél kikapcsolom a Lejátszás kapcsolót. Ez az app hibája lehet vagy a telefoné vagy ... ?! Csak mert ez így nem fa**a, szerintem. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21756) #06969344


#06969344
törölt tag

Sziasztok!
Az utolsó frissítés óta nem jelzi az értesítéseket (gmail,facebook,stb)
Valakinél van még ilyen hiba?

(#21757) gerner1 válasza #06969344 (#21756) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam nincs. G-Mail is ok, Pofakönyvet nem tudom, mert az nálunk nincs...

(#21758) Locutus válasza #06969344 (#21756) üzenetére


Locutus
veterán

A facebookot nekem sem jelzi, de már rég óta. Mindig bele kell menjek, hogy lássam mi van. Annyira nem zavar mondjuk :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21759) #06969344 válasza Locutus (#21758) üzenetére


#06969344
törölt tag

Nekem sajnos a gmail is ugyan így van, pedig minden értesítés be van kapcsolva.. :((

(#21760) Pug válasza #06969344 (#21759) üzenetére


Pug
veterán

Nalam meg minden jelez hiba nelkul.

(#21761) #06969344 válasza Pug (#21760) üzenetére


#06969344
törölt tag

Akkor asszem egy reset kell nekem, talán az segít.. :F

(#21762) $atirka válasza #06969344 (#21761) üzenetére


$atirka
senior tag

Akkumulátor optimalizálást kikapcsoltad egyesével azoknál az appoknál, amivel bajod van? Minden ilyennek én kikapcsoltam, pl viber messenger gmail...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#21763) #06969344 válasza $atirka (#21762) üzenetére


#06969344
törölt tag

Igen, ezzel kezdtem. Gondoltam alszanak ezek az appok azért nem jelez, de nem voltak altatva.

(#21764) #82935552


#82935552
törölt tag

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van-e köztetek olyan, aki már csináltatott szervízzel kijelzőüveg cserét? Ez mennyire létező dolog a szervízeknél? Illetve mennyibe kerülhet egy ilyen művelet? Esetleg az segítene valamit, ha megvenném az üveget és úgy vinném a szakihoz?

(#21765) rstwingo válasza #82935552 (#21764) üzenetére


rstwingo
tag

kb fél éve nekem 98 ezret mondtak a kijelző cserére. Én 75-ért láttam komplett kijelzőt ragasztóval.
De már 70-80-ért komplett telefont lehet venni

(#21766) gerner1 válasza #82935552 (#21764) üzenetére


gerner1
veterán

Kijelzőüveg csere 'kérdés<=>megoldási lehetőség', utoljára ez volt (kereső..) : LINK

Nyugodtan kérdezhetted volna, az általában használt nick -eddel is...

(#21767) bci22 válasza #82935552 (#21764) üzenetére


bci22
csendes tag

Más nevében nem tudok nyilatkozni, de a sajátomban annyit elmondhatok, hogy biztosan nem vállalnám el. Még az S3-S4 korszakban csináltunk egy párat, de iszonyat időigényes, iszonyat rizikós művelet. És nincs is annál jobb, mint amikor már a legvégén jár az ember az üveg lefejtésének és akkor reccsen meg a panel... :DDD Tekintettel erre semmi értelmét nem látom csak az üveg cseréjének, mert még ha sikeres is a művelet, annyi idő elmegy vele, hogy árban így is ugyan ott lesz az ember. De tovább megyek, még magát a kijelzőt (azaz az üveg+display kombót) sem nagyon csinálják sokan külön, mert nem olyan nagy az eltérés a már keretre ráépítetthez képest. Cserébe az is sokkal időigényesebb, rizikósabb és ragasztás minőségétől függően kevésbé tartós is lehet. Én ha user lennék és megérne még számomra annyit a készülék magam is inkább a kerettel együtt szerelt kijelzőcserét keresném, ott legfeljebb a hátsó üveg visszaragasztásánál lehet hiba, ami a vízhatlanság szempontjából szerencsésebb, mintha még a kijelző és a keret között is emberi kéz ragasztana...

(#21768) #82935552 válasza gerner1 (#21766) üzenetére


#82935552
törölt tag

Teljesen jogos, rákereshettem volna, bocsi..
Viszont nem értem milyen másik nick-et említesz...

#21765 rstwingo: Így van, ezért is kerültem volna el, de az alapján, amit bci22 írt inkább mellőzöm, ha valaki vállalná is, nem tenném ki se őt, se magamat egy esetleges balesetből adódó kellemetlenségnek.

Köszi a válaszokat!

(#21769) gerner1


gerner1
veterán

Az OTA szerverek, elkezdtek osztani egy új, ODX frissítést TMH régióra. Bizt.szint: febr.1.

(#21770) tylerddd


tylerddd
veterán

A Samsung Internet frissült, fa**án megcsinálták a korábban elcseszett sötét módot. :R

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21771) gyuri81 válasza tylerddd (#21770) üzenetére


gyuri81
veterán

Mert pontosan mit is javítottak a sötét módban?

(#21772) Somatom válasza tylerddd (#21770) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy látom, hogy lett nagyító gomb, amivel már egérrel is lehet zoomolni. Így sem tökéletes, de előbb-utóbb le kell váltanom a 68 -as Firefoxot, úgyhogy most HDMI -n tesztelem. Közvetlenül telón, tapis kezeléssel felejtős, mert nem tud szövegáttördelést. Monitoron viszont ez nem annyira lényeges.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21773) TODI1111 válasza Somatom (#21772) üzenetére


TODI1111
addikt

Szerintem mobilon a legjobban az Opera tudja a szövegtördelést. Ezért is szoktam rá régen.

(#21774) Somatom válasza TODI1111 (#21773) üzenetére


Somatom
veterán

Egyértelmű. Tapiban én is Opera -t használok. Egérrel viszont kezelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21775) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egy villámkérdés:

ha vannak olyan doksiim (pdf/jpg), amire normál 'fizikai toll' szerűen kellene írnom, akkor milyen alkalmazást ajánlanátok, amivel a legjobb szinten meg lehet ez tenni (vagy akár, ahol többféle egyedi 'fizikai tollszerűen is lehetne írni?')

(#21776) tylerddd válasza gyuri81 (#21771) üzenetére


tylerddd
veterán

Egy korábbi frissítéssel elbarmoltak valamit. Ha a böngészőben bekapcsoltad a sötét módot, akkor nem csak az alsó és felső menü lett fekete, mint előtte, hanem pl. a PH-n a topikok is sötétbe borultak, mintha inverzben jelent volna meg az oldal. Nagyon zavaró volt. Így ki kellett kapcsolni a sötét módot a böngészőben és fehér lett az alsó/felső sáv is, ami így elütött a telefon egységesebb sötét módjától, mert máshol mindenhol feketében mentek. Most újra fekete alul/felül, de a weboldal nem "inverz" megjelenésű. Szerintem a jobb oldali (mostani) megoldás jobb.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21777) szilasz007 válasza Soulfly842 (#21775) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Samsung saját Write on PDF appja: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.spdfnote
MS Office-ba is lehet rajzolgatni PDF-re... az elsőt használtam már többször.

(#21778) Soulfly842 válasza szilasz007 (#21777) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szuper, köszi!

(#21779) Kampó


Kampó
senior tag

Kezdeném azzal hogy szinte mánia szerűen cserélgetem a telefonjaim, aki hasonló cipöben jár ismeri a biznisz érzést :D
Na de ez csak egy kis körítés a jelen dolog mellé.
Vettem Itt hardver aprón egy Galaxy note 9-et.. A hirdetésben szerepelt hogy patika állapotú, valóban az is mint az új. Igaz magyarul nem tud.. gondolom külföldről származik.. Ez sem érdekelne.. a nagyobb bajom hogy Hálózatra nem szeretne menni... Sim kartyat beteszem kéri is a pint, majd bejön a térerö fel villan a 2-3 csik a sarokban .. de hívás indításnál azt dobja ki hogy NOT REGISTRED IN NETWORk.. azaz nincs regisztrálva a hálózatra.
A Beállítások menüben a kapcsolatoknál.. automatikus és kézi keresésnél is megtalálja nagy nehezen a elérhető hálózatokat telenor t mobil.. de hiába bökök a nekem kellö VODAFONRA.. kicsit molyol a gép.. majd lte logo is megjelenik a térerő mellet.. de hivásnál ugyan az.. NOT REGISTRED IN NETWORK.... A 2 sim slot nem is látja a kártyát...
Gyári visszaállítás nem segitett... Komolyabban bele lehet e nyúlni? Esetleg hazai magyar nyelvet és régios adatokat tartalmazó romot lehet e rá húzni??
Vagy csak a hálozati beállításokban kellene megadni kézzel a hozzáférési pontokat stb holmit??
Tanácsokat kérnék :R:R

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21780) gerner1 válasza Kampó (#21779) üzenetére


gerner1
veterán

Egy screenshot -ot, be tudsz rakni ide, hogy neked milyen adatok láthatók itt (??) : LINK

- Illetve, mivel ugye nincs magyar nyelved... - az is megfelelő, ha beírod ezt a gyári samu tárcsázóba:

*#12580*369#

Amennyiben (esetleg az van, amire gondolok), nem az EU -ban forgalmazott (F -es) típusváltozat, akkor -talán- meg is lehet az "ok" ....

[ Szerkesztve ]

(#21781) Kampó válasza gerner1 (#21780) üzenetére


Kampó
senior tag

hazaérek melóbol és megnézem :R
De egyébként igaz hivásokat nem néztem.. de töltöttem le rá pár holmit messenger face youtube update... mobil nettel.. majd jött 2 nagyobb update mert jelezte.. mondom töltse le... aztán azota nem megy hálózatra..

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21782) bci22 válasza Kampó (#21781) üzenetére


bci22
csendes tag

Tehát korábban felment hálózatra, de hívások akkor sem mentek, most pedig már magára a hálózatra sem csatlakozik fel egyáltalán? IMEI-t csekkoltad, hogy nem blacklisted-e?

(#21783) Kampó válasza bci22 (#21782) üzenetére


Kampó
senior tag

mivel nem egy friss telefon ezembe sem jutna ilyen.. 4 éves modell..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21784) Kampó válasza gerner1 (#21780) üzenetére


Kampó
senior tag

ezz ez nemtudom mi.. el dobálja a hálozatit.. 25x re sikerült a vodafonra csatlakozni... 1270et felhivtam.. de eldobta... Hivni probáltam asszonyt.. tőlem 10m-re.. kicsöngött de eldobta.. a hálózatot... engem amikor azt elzi van hálozatom sem lehet hivni mert foglaltat jelez... :((( :((( ez remek ..

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21785) gerner1 válasza Kampó (#21784) üzenetére


gerner1
veterán

Ezért érdemes előbb kideríteni, hogy mi a modeltípus, mert ha valamelyik tengerentúli, akkor az lesz a magyarázat ( azokban nincsen magyar nyelv... - amit jeleztél..).

[ Szerkesztve ]

(#21786) Kampó válasza gerner1 (#21785) üzenetére


Kampó
senior tag

??

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21787) gerner1 válasza Kampó (#21786) üzenetére


gerner1
veterán

No, akkor helyben is vagyunk.

SM-N960U a modeltípusod.

(#21788) Kampó válasza gerner1 (#21787) üzenetére


Kampó
senior tag

Londonból származik a teló.. Irta az eladó.. de nem ez az elsö ilyen teló amit elad és eddig ne volt baj ... :((( Nem vágom a hálózati szabványokat mit hol s hogyan a használnak..

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21789) gerner1 válasza Kampó (#21788) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. Az USA -ból származik, mert az "U" típusjelest, csak ott forgalmazták.

(#21790) Kampó válasza gerner1 (#21789) üzenetére


Kampó
senior tag

Akkor ott gondolom mások a hálozati szabványok... én nem tudom... PESTEN müködik azt irja.. ÉN Sosem jártam igy... az a helyzet fizetett hirdetései vannak itt hardverapron nem is hinném hogy pont engem akart átvágni.. ö sem lát bele.. minden esetre kellemetlen a helyzet.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21791) gerner1 válasza Kampó (#21790) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. Nem az a probléma. A "US SIM-Card ONLY", inkább problem, azokkal a típusokkal...

(#21792) Kampó válasza gerner1 (#21791) üzenetére


Kampó
senior tag

Amerikai Sim kártyával megy csak?? Mert ugyan olyan a sim tálcája mint a 1000éves s7 edge-mnek.. bele is megy a sim.. de akor valami máshogy van rajt?? Ezért van hogy néha pár pillanatra van hálozatom néha nem??

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21793) gerner1 válasza Kampó (#21792) üzenetére


gerner1
veterán

"Amerikai Sim kártyával megy csak??"
- Igen.

Itt van egy EU -s modeltípus unboxing. 1:48 -nál, látható a dobozon a matrica, amelyből egyértelmű, hogy a videóban látható model, "Csak európai SiM-kártya " -val használható ...
Szóval, valami (⇑) ilyesmit képzelj magad elé, az USA típus-változattal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#21794) Kampó válasza gerner1 (#21793) üzenetére


Kampó
senior tag

Én értem amit irsz.. de erre akkor mi a válasz?

Akkor ez kamu...

Idézem az eladót:

"Nem ertem eszt az egeszet egyebkent,minden telefon egy helyrol szarmazik egy Londoni telefon uzletbol…
Ok is es en is tesztelem mielot eladom,lehet h veteli problemaid vannak ott,nem tudom.
Elso vasarlo vagy akinek ilyen jellegubproblemai vannak.
Tudomasom szerint egy mukodo,tesztelt telefont adtsm el…."..........

Valamint

.." Semmi koze hozza h melyik orszagbol szarmazik,mukodnie kell es mukodott…
Arra azert kivancsi volnek ha Bp-re vsgy egy nagyobb varosba van e vetele…
Mert Bp-en mukodott normalisan,pontosan ezert nem szerettem a postazas dolgokat"…

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21795) gerner1 válasza Kampó (#21794) üzenetére


gerner1
veterán

Én csak tényeket írtam. Azokat nem én találtam, ki, hanem mindkettőnktől függetlenül van úgy, a Samsung által. De, felsorolom még egyszer (mert vagy tudatlan az eladó, vagy direkt hazudik..) :

- SM-N960U - csak az USA -ban forgalomba hozott típus. Tehát, újonnan, 0.0 kilóméteresen: ⇒ott adták el első alkalommal, és nem máshol.
- Az USA típusváltozat firmware -ében: sincsen magyar nyelv (ahogy nincsen Hong-Kong -i, Canadai, stb -ben sem...)...
- US SiM card ONLY -t sem én, vagy Te találtuk ki, ahogy az "EURPEAN SIM CARD ONLY" -t, sem...
- A Britteknél is az F -es típusváltozat (SM-N960F) volt hivatalosan forgalmazva, akárcsak itt, Magyarországon...

Szóval, ha korábban működött, használtad, valóban telefonáltál vele, akkor lehet az az kivétel hogy az a példány nem SIM korlátos. Akkor viszont, esélyes a műszaki hiba.
Más, újabb, USA -ból származó plö Snapdragonos telókkal is lehet itthon telefonálni kifogástalanul, ha nem US SIM Card ONLY -s. Van több ilyen user a topikokban. Szóval, nem a frekikkel van/lehet a gond...

[ Szerkesztve ]

(#21796) Kampó válasza gerner1 (#21795) üzenetére


Kampó
senior tag

Akkor ez valami össze tákolt holmi vagy nem tudom mert ezek a választható nyelvek...

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21797) gerner1 válasza Kampó (#21796) üzenetére


gerner1
veterán

Nem. Ez az a lista, amely az "U" típusváltozatok firmware -eiben vannak. Töredéke, egy F- es tartalmához képest...

(#21798) Kampó válasza gerner1 (#21797) üzenetére


Kampó
senior tag

aha.. értem... minden estre nem akrja el hini.. állitása szerint PESTEN MÜKÖDIK... hát nemtudom.. igy jártam... akkor

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21799) gerner1 válasza Kampó (#21798) üzenetére


gerner1
veterán

Tudom nem vígasz, de nem Te vagy ez első, aki így jár egy tengerentúli típusváltozattal. A legtöbb esetben nem is a SIM típus-függőség a user -ek gondja [mert telefonálni lehet velük [értelemszerűen csak akkor, ha nincs US, ASIA, stb SIM korlátozás.) ], hanem a magyar nyelv hiánya.

Ugyanakkor, ha "ő" valóban annyira biztos benne (a "PESTEN ..."), akkor ugye biztosan el tudja adni 'bárkinek'...- Ergo ...

[ Szerkesztve ]

(#21800) Kampó válasza gerner1 (#21799) üzenetére


Kampó
senior tag

engem a magyar nyelv hiánya nem érdekelne... a hálozati anomália ami érdekes... Keresésnél látja hogy VODAFONE HU..... de ha azt is irja hogy Registred in network... akor sincs hálozatom... esetleg néha pár másodpercre 20bol 1x... aztán el is dobja..

AMD volt AMD van AMD lesz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.