Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) juuzer válasza gerner1 (#21099) üzenetére


juuzer
addikt

Én hallok rendesen mindenkit, a párom viszont arra panaszkodik, hogy borzasztóan hall, ha a telefonról beszélek. Ha csatlakoztatom a Galaxy Buds-ot, akkor nincs ilyen gond. (Azért írtam, hogy a Galaxy Buds első generációja azért beszélgetési hangminőségben nem volt a toppon.)

Most cserélt telefont, A52 5G-re, előtte P30 Lite-ja volt, de ugyanaz volt a gond akkor is, meg most is.

Átraktam a P30-ba a kártyámat, próbáltunk egy hívást arról is, azzal kevésbé volt gond.

Mindketten telekomosak vagyunk, nálam a térerő általában 1-2 csík szokott lenni.

És teljesen mindegy, hogy WiFi-n vagyok e, vagy mobilhálózaton.

Más telefonnal nem volt ilyen gondom, pedig születésem óta itt lakom.

3G nagyon nincs, vagy 4G van, vagy EDGE itt nálunk a Dunakanyarban.

Vamos a la playa.

(#21102) gerner1 válasza juuzer (#21101) üzenetére


gerner1
veterán

"És teljesen mindegy, hogy WiFi-n vagyok e, vagy mobilhálózaton."
- Ez, egy normál értelembe vett hívásnál nem oszt-szoroz. Csak akkor lényeges, ha a hivás VoIP -on keresztül értendő, azaz pl Viber -t használsz, ergo a hívás netkapcsolat alapon értendő.

"3G nagyon nincs, vagy 4G van, vagy EDGE itt nálunk a Dunakanyarban."
- Ugye, egyrészt nem tegnapi hír, hogy pont a Telekom, körzetről ⇒körzetre haladva (mi, azaz user szempontból : "random") lekapcsolja a 3G -t.
- Másrészt, pl, épp ezért lényeges a fallback kizárása. Amennyiben van VoLTE, és az nála is aktív (a vonal végén lógó "másik fél"...), és a hívásokkor a tornyon is aktív, tehát a készüléked és a torony között ezen jön létre a kapcsolat, akkor ugye hívás közben 4G -n marad a készüléked, és kihangosítás mellett van lehetőséged internetezni is egyidőben.
Ha, ez nincs, akkor nálad fallback van, és a leírtak alapján, a torony visszakényszerít 2G -re, ahol jó térerő esetén és a tornyon átlagos hívásforgalom-terhelés mellett sincs 12.65kbps -nyi a hívás minősége. A legtöbb esetben, a készülékek zöme, gyenge térerőn automatikusan 5,15 kb/s-ra tömöríti le a hangadatokat, ami értelem szerűen, még a 2G -hez tartozó elméleti max -hoz képest is jelentősebb különbség.
Érzékeltetésképp.... ha 4G -n, jónak (minimum 4-es) mondható térerő mellett , VoLTE -n jön létre a hívás (Te és a torony + a hívott fél is hálózaton belül, azaz VoLTE⇔VolTE között...), akkor az AMR/WB 23.85kbps elméleti max -hoz közeli tömörítési értéken továbbítódnak a hang adatok. Másik hálózatba pedig, minden esetben csak gyengébb bitrate -en jön létre a hívás, mert a szolgáltatók közötti hívás átadás-átvétel minden esetben további bitrate csökkentéssel történik. Ergo...
Ezért kell, mindig, minden esetben, mindkét oldalt vizsgálni, és nem csupán 1 szereplővel, és egy helyszínről, hogy ezek kizárhatóak lehessenek.

Visszakanyarodva a "És teljesen mindegy, hogy WiFi-n vagyok e, vagy mobilhálózaton." mondathoz ...:
- Akkor milyen a hang, ha otthon, azonos WiFi router -hez csatlakozva mindkét készülék, Viber -en egymást hívjátok [a lakókörnyezetben egymástól relatíve "~messze", elszeparáltan, de (!) mindkét készüléken azonos WiFi térerős helyeken] próbáltok néhány beszélgetést? ... - Mert ebben az esetben, nem "GSM" -en történik a hívás, hanem VoIP -on, ami ugyan "best effort" minőségű, de biztosan jobb, mint egy 2G -n felépült hívás jó térerővel.
Szóval, ha plö egy ilyen "próba", jobb hangminőséget eredményez, akkor azt gondolom, hogy a mikrofon hibájának az esélye: "gyengébb"...

Szerintem, ha a mikrofon nem jó (hardveres, vagy szoft probléma az most mindegy), akkor az, mindenhol, minden lehetőséggel rossz. Tehát, nincs kivétel. Szóval, amennyiben valóban mindent "megvizsgáltam" / kizártam, és ez az eredmény, akkor: szerviz..

[ Szerkesztve ]

(#21103) Pug válasza juuzer (#21101) üzenetére


Pug
veterán

Elegge egyszeru tesztelni, valamilyen appon keresztul is kiprobalni a hivast, viber, fb chat, skype, teams stb...

Ha ott is rossz, akkor mikrofon, ha nem, akkor halozat.

[ Szerkesztve ]

(#21104) gerner1


gerner1
veterán

Az OTA szerverek, elkezdtek osztani egy ~291 megás OXM frissítést, XEH régióra. Bizt.szint: ápr.01.

(#21105) tylerddd


tylerddd
veterán

Telekom-ra is jött frissítés.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21106) Pxs válasza tylerddd (#21105) üzenetére


Pxs
aktív tag

Nekem a legújabb (máj. 11.) Telekomos frissítésnél azt írja, hogy "stabilitási és funkcionális" javítások?
Na, ez mi? Azt hittem, már csak biztonsági javítást kapunk a Note 9-re.
(Az idei korábbiak mind azok voltak.)
Van valami lényeges új funkció vagy egyéb szembetűnő változás?

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#21107) gerner1 válasza Pxs (#21106) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs. Az csupán egy, amolyan "sablon szöveg"...

[ Szerkesztve ]

(#21108) Pxs válasza gerner1 (#21107) üzenetére


Pxs
aktív tag

Á, köszi!

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#21109) juuzer válasza gerner1 (#21102) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi!

Nos nem laktunk együtt, de azóta sajnos szét is mentünk már, úgyhogy nem tudjuk ezt tesztelni már sajnos. :(

Igazából vele volt mindig ez a gondom, messengerrel is meg rendes hívással is. Általában a Galaxy Buds-on telefonálok, ha hosszabb beszélgetést folytatok. Más eddig nem panaszkodott, hogy ENNYIRE rosszul hallana.

Egyedül az szokott megtörténni, hogy nem csörög ki a telefon, csak egy sms-t kapok nem fogadott hívásról. Ezt volt párommal sokszor eljátszotta a telefon, meg a futárokkal szokta általában.

Bár bevallom cserélni szeretném már szegény Note-ot, csak egyszerűen nem tudom, hogy mire. Még mindig. :D Várok augusztusig, maximum S21 Ultrára váltok.

Vamos a la playa.

(#21110) juuzer válasza Pug (#21103) üzenetére


juuzer
addikt

Messengeren is rossz volt. Erre határozottan emlékszem. :/ Az, hogy átmentem mobilnetre egy picit talán segített, ha jól emlékszem, de ugyanúgy rossz volt a hangminőség.

Vamos a la playa.

(#21111) fulton válasza juuzer (#21110) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

Akinek a legujabb szoft van fent, sikerült már megoldani az ACR-t?

(#21112) gerner1 válasza fulton (#21111) üzenetére


gerner1
veterán

Indonéz firmware. Olvass vissza...

(#21113) Oldman2 válasza gerner1 (#21112) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem akartam ezt beírni (a Topikban leírt egyéb módok ellenére), de nekem csak azzal sikerült.

(#21114) Somatom válasza Oldman2 (#21113) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, sztem az úttörésed hozzáadott értékkel bír a topikban. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21115) gerner1 válasza Somatom (#21114) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem is.

(#21116) Somatom


Somatom
veterán

Van vkinek a teló mellé Samu tabja? Tegnap vettem egyet és nem megy a híváskezelés tabról. Azonos Samsung fiók, össze vannak barátkoztatva, látják egymást, névjegyek megjelennek, szóval elvileg minden OK. De, a tabon indított hívás hibaüzenettel errorba fut. Az üzenet szerint hiányolja az összekapcsolódást. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21117) Oldman2 válasza Somatom (#21116) üzenetére


Oldman2
veterán

Tipp:

Van egy ilyen a Beállításokban, hogy "Közeli eszközök keresése"...

Ez aktiválva van?

(#21118) Somatom válasza Oldman2 (#21117) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, bár sztem ez nem közeli eszköz kapcsolattal megy, hanem Samsung fiókon keresztül. A tabban látszik és ki van jelölve a teló, a telóban meg a tab.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21119) Somatom válasza Somatom (#21116) üzenetére


Somatom
veterán

Asszem megfejtettem. Kell neki a net. Meg is adtam neki, csakhogy a netes kártya az 1 -es slotban van, a hanghívós meg a 2 -esben. A kapcsolódási beállításokban rá is kérdez, hogy melyik számot ossza a tablettel. Az a bibi, hogy a dual standby miatt, ha a 2 - es sloton hívás van, akkor az 1 -esen nincs net. Wifire átválta mûködik a hívás akkor is, ha a teló és a tab közvetlenül nem látják egymást, nem ugyanazon a hálón vannak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21120) Oldman2 válasza Somatom (#21119) üzenetére


Oldman2
veterán

Kafa, köszi az infót mindenki nevében!
:R

(#21121) Pug válasza Somatom (#21119) üzenetére


Pug
veterán

Hat ha Samu fiokon keresztul megy, akkor elegge evidens, hogy net nelkul nem fog menni :DDD

(#21122) Somatom válasza Pug (#21121) üzenetére


Somatom
veterán

Világos. Van benne mobilnet opció, engedtem is neki. Csak az nem esett le, hogy pont híváskor nincs net. Ha aktív lenne a Volte és ugyanazon a kártyán lenne netem, akkor talán működne. De, ezt nem tudom kipróbálni.
De, a lényeg, hogy megoldható a híváskezelés a tabon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21123) Wolfskin válasza gerner1 (#21076) üzenetére


Wolfskin
őstag

a sammobile oldaláról miért nem lehet letölteni? az csak előfizetéssel működik?
mert akárhogy próbálom free letölteni a note 9 android 9-t, végól mindig oda kanyarodik, hogy mik az előfizetési tarifák

egyszer előfizettem, hogy letöltsek firmwareket, csak amikor jött az értesítés, hogy a következő hónapban is leemeltek vagy 3000 Ft-ot, akkor rákerestem az egyik tulajra (vezetőre?) a fecén és elküldtem melegebb tájékra. egy sunyi, átverős köcsög oldal ilyen szempontból, alig tudtam letiltani a a paypalban

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21124) gerner1 válasza Wolfskin (#21123) üzenetére


gerner1
veterán

Nem tudom, én ~3 éve nem töltök onnan le, csak a release -ekhez tartozó kódok kereséséhez használom.

Ugyanakkor, a google mindenkinek azonos szintű barátja, így az 1-1 release -hez tartozó 3db azonosító kódsor (PDA, CSC, Phone) is megtalálható [ha már -pl a korábban említett- updato.com -ot is 'figyelmen kívül hagyom' (ahol mind három látható...), akkor ha mást nem, hát akkor épp a sammobilie -.ról "lesem le" az ott kiírt 2db -ot, amellyel a kereső már ad találatot a hiányzó 3. -hoz, amellyel már számos találat lesz ...] .

Szóval, ha egy keresett release 3db azonosítóját befirkálom a keresőbe (esetleg azt is, hogy mihez tartoznak, plö: 'sm-n960f....), akkor lesz alternatíva a letöltésre, más site -okról is= "rövidebb időn belül"...

Én, inkább ilyenbe (⇑) fektettem volna időt, és 'villamos energiát'...

(#21125) Wolfskin válasza gerner1 (#21124) üzenetére


Wolfskin
őstag

közben sikerül, köszi, letöltöttem a legelső 9-es verziót. rákerestem a mailek közt, anno beregisztrálta, és elő is fizettem. (minden eszközömre letöltöttem az elérhető legrégebbi releaset)

viszont gyanús. hogy kb 4 perc alatt lejött a fájl, míg az updato, habár előbb kezdte még csak 2%-nál járt. remélem nem az van, hogy titokban, valami trükkös módon tovább szipkázzák a számlám... :W :W

a mindenféle googlen talált fájloktól tartok,egyszer ilyenekkel megrootoltam egy telefont (zgpax-s9), onnan kezdve magétól visszakapcsolta a wifit és ha neten volt egy óra alatt letöltött 87-10 kínai nyelvű appot.

még annyit, hogy most melyiket érdemes letölteni? melyik 9 az, amiben már van 1-2 szükséges hibajavítás, de még visszatérhet a 8.1.0? a legelsőt töltöttem le eddig, melyiket érdemes felrakni?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21126) gerner1 válasza Wolfskin (#21125) üzenetére


gerner1
veterán

" ....melyik 9 az, amiben már van 1-2 szükséges hibajavítás, de még visszatérhet a 8.1.0?"
- Azokról lehet visszatérni 8.1 -re, amelyeknek ugyan az a BL értéke, mint az utolsó 8.1 -nek (2 -es).

+

"... melyiket érdemes felrakni? "
- Sanszos, hogy az utolsó 2 -es BL értékkel bíró 9.0 -ás release, már tartalmaz "némi" javítást is az elsőhöz képest....

[ Szerkesztve ]

(#21127) Wolfskin válasza gerner1 (#21126) üzenetére


Wolfskin
őstag

abban tudsz segíteni, hogy mi az a BL érték? azt hol kell keresni?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21128) gerner1 válasza Wolfskin (#21127) üzenetére


gerner1
veterán

"Néha" érdemes visszaolvasni ( a kereső is 'dekoráció'..), mert volt róla szó, nem is olyan rég, hogy "hol/hogyan azonosítom ?" : LINK

De, az utolsó 8.1 -es release PDA kódsorán ismét kiemelem, hogy melyik karakter az, a sorban:

N960FXXS2ARL3

(#21129) Wolfskin válasza gerner1 (#21128) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21130) Wolfskin válasza gerner1 (#21128) üzenetére


Wolfskin
őstag

még egy kérdés: ez alatt mire gondol a költő?

"Be sure, the SAMSUNG-drivers are installed on your PC!"

milyen samsung driver?
(idézet az Odin használati utasításából)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21131) gerner1 válasza Wolfskin (#21130) üzenetére


gerner1
veterán

:D Valami csak kell, hogy a PC -d, a telefonnal megfelelően tudjon kommunikálni az USB -n....

(#21132) Wolfskin válasza gerner1 (#21131) üzenetére


Wolfskin
őstag

tudnál példát mondani...? :B :U

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21133) gerner1 válasza Wolfskin (#21132) üzenetére


gerner1
veterán

Én azt használom, amit a win10 telepít(ett).

(#21134) Wolfskin válasza gerner1 (#21133) üzenetére


Wolfskin
őstag

ha rádugom a telefont telepít valamit automatikusan? az jó, mert néztem a samsung honlapján, de ennél kaotikusabb, használhatatlanabb semmiravalóbb oldalt még nem is láttam :Y

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21135) gerner1 válasza Wolfskin (#21134) üzenetére


gerner1
veterán

Mert nem jól keresel (LINK). De, a W10 automatikusan, amúgy is magasabb verziószámmal rendelkezőt telepít (v2.17.6.1)...

(#21136) Wolfskin válasza gerner1 (#21135) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi!
én a magyar honlapon vesztem el... :/

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21137) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Vajon elkezdődött az elavultatás? Már a 8 órát se bírja az aksim Wifin(10+ról indultunk 8.1-en). Örülök ha 6-ot eldöcög.(SOT) Nem tudom, hogy megérné-e rakatni bele egy újat...

OFF:
Mennyire gerinctelennek kell lennie valakinek, hogy "figyelmeztetésben részesítse" a "klón regisztrációmat", amit csak Apaszka részvétnyilvánításom miatt hoztam létre, majd töröltem is?

Ha nem lenne ez a topic, vissza se néznék MA-ra, hihetetlen, hogy milyen óvodás csoport irányítja. :( Legalább vállalná, aki csinálta, de neem, csak névtelenségbe burkolózva nagy ember. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21138) Somatom válasza LosBlancosRM (#21137) üzenetére


Somatom
veterán

Tiltást kapsz -> nem írsz. Másodreg tilos. Nincs kivétel, nincs apelláta. Ennyi.
Én tudom, hogy nálam melyik volt. Nem fizetek prémium tagságot, mert annak az embernek egy fillért nem teszek a zsebébe és két topikgazdai felkérést is visszautasítottam, mert amíg ő házigazda, addig én nem végzek a PH -nak ingyen plusz munkát. A többit meg akkor, ha személyesen összefutok vele.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21139) gerner1 válasza LosBlancosRM (#21137) üzenetére


gerner1
veterán

Én nem vettem észre ilyesmit. Nálam, ez a helyzet, mostanában: LINK.

[ Szerkesztve ]

(#21140) LosBlancosRM válasza Somatom (#21138) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Értem én, hogy szabály, de ennyi emberség lehetne valakiben. 2 hónapra tiltott ki, mert valamelyik kínak csoda hírnél megkérdeztem, hogy "a következő főverzió frissítés majd az utódon fog megjelenni? " (valami ilyesmit). :DD Az is vicces, hogy pár kiskedvenc azt írhat amit csak akar, nyugodtan trollkodhat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21141) LosBlancosRM válasza gerner1 (#21139) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Én is úgy vagyok már vele, hogy töltöm amikor lemerül, csak furcsa. Pár napja visszarakták az utolsó teljes feltöltés óta grafikont az aksihasználathoz, és meglepett az eredmény.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#21142) tylerddd válasza Wolfskin (#21132) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem ez az USB driver van felrakva. A Windows-félénél állandóan megbízhatózni kellett, ha jól emlékszem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#21143) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!!!
Vettem újonnan egy SD kártyát, pontosan ezt a típust: SAMSUNG EVO Plus 512GB MicroSDXC
Beletettem a telefonba, de sajnos a telefon nem érzékeli, mintha benne se lenne.
Mi lehet a baj??
Tudtommal lekezeli a telefon az 512GB-os memkarikat.

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!!!!!!

Üdv!

(#21144) Somatom válasza -XadAnuX+ (#21143) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem kezelné, akkor is látnia kéne. Más eszközben (pl. kártyaolvasó) ki tudod próbálni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21145) gerner1 válasza -XadAnuX+ (#21143) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben NTFS -re formázott, akkor ez nem is meglepő. A készülék, csak FAT32, és exFAT -ra formázottakat kezel/lát.
Én ezt ellenőrizném elsőnek. Amennyiben ezt is ki tudtad zárni (tehát, eleve FAT32,vagy exFAT volt..), akkor próbáld meg kártyaolvasóban, PC -n, ahogy Somatom is javasolta .

(#21146) Somatom válasza gerner1 (#21145) üzenetére


Somatom
veterán

Priviben túl vagyunk rajta. Új kártya, nincs formázva. Bedugta gépbe, de a formázásnál "a lemez írásvédett" hibaüzenetet kapta. Kispöcök kapcsolgatás is megvolt. Így persze a teló sem tud vele mit kezdeni. Reklamáció következik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21147) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget!
Sajnos, ahogy Somatom is írta, megy vissza az üzletbe, kifogtam egy hibásat:(
Somatom, köszönöm a gyors segítséget! :R :R :R

Üdv:
Zoli

(#21148) Somatom


Somatom
veterán

Lassan körbetáncolom a topikokat a kérdésemmel. Tudja vki, hogy miként lehetne a Note 9 -em DeX felületét az S7+ tabomon megjeleníteni/kezelni? Állítólag ez létező feature. Egyik infó szerint a Wireless DeX One UI 3.1 -től van, ami ugyebár 11 -es droid, tehát Note 10 light -ról adoptált custom ROM. Viszont, láttam videókat, amiken One UI 2.5 -ön is megy a Wireless DeX TV -re.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21149) m1lan válasza Somatom (#21148) üzenetére


m1lan
őstag

Én többször is használtam a Wireless DeX-et 2020-as belépő Samsung TV-vel, működik Android 10/One UI 2.5 verzión is. :K

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#21150) Somatom válasza m1lan (#21149) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Nem tudom tesztelni, mert még 1.0 -án vagyok. Tapogatózok, hogy mi kellhet ehhez a tabon DeX -ezéshez, mert fölöslegesen nem váltanék 10 -re.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.