Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22151) Somatom válasza PaksiPeter (#22148) üzenetére


Somatom
veterán

Google Pay.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22152) Prien válasza PaksiPeter (#22145) üzenetére


Prien
addikt

Ez egy olyan kérdés (többet ad- nem ad többet), ami abszolút egyéni preferencia. 🙂
Ami számomra nagyon nehéz döntés, hogy eladjam-e a Note 9-et vagy maradjon.

A kevés is több a semminél.

(#22153) PaksiPeter válasza MaCS_70 (#22149) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

A képminőséget hol venni észre? Mert én nézegettem a tesztképeket és nem voltam elájulva. Szerintem 3X nem jobb az S23 mint az N9. A háromszoros szorzó viszont az árban jelentkezik. Kétszer talán jobb, de háromszor nem. És mivel összemosódott az ár az Apple termékkel, ezért én jobban bízom az Apple üzletpolitikájában. A Samsung még mer játszani a lassítással. Az Apple pedig már belebukott egyszer. Szerintem nem mernek szórakozni.

Somatom, a GPay eddig is gyors volt. Attól hogy lehet méggyorsabb?

Pug, hol veszel észre lassulást? Mert én a böngészőnél. Amit most cseréltem a Brave böngészőre és minden gond elszállt. Ez is azt bizonyítja számomra, hogy szándékos lassítás történik a Samsung részéről. Miért van, hogy minden új modellnél leesik az állunk olyan gyors. 3 év múlva ugyanazokat a szoftvereket használjuk és már nem olyan gyors. Beszűkül a memória keresztmetszete, vagy mi? Vagy elfárad a processzor? Csudákat. Tervezett elavulás.
A billentyűzet nekem is beégett, de nem zavar annyira, hogy vegyek most 600 000-ért másik telefont amiről már most tudom, hogy 3 év múlva ugyanígy kuka. Ezt meg kell állítani. Én megállítom. A többi természetesen tőletek függ. Mindenki eldönti maga, hogy az-e az életcélja, hogy mindig új technikával legyen felszerelve, vagy sem.

Prien, ha most már nem jó az N9, akkor később sem lesz jó. Ha van másik tartalék arra az esetre, ha szervizbe kell adni az újat, akkor én nem tartom meg egyiket se. Mindig csak egy marad nálam tartaléknak. De ahogy írtad, ez is egyéni preferencia.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#22154) MaCS_70 válasza PaksiPeter (#22153) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én nem írtam S23-ról.

A fő telefonom jelenleg egy Note9, de a Note4 is aktív használatban van. A 4-es képminőségével elégedett vagyok, de a 9-esen a szűkebb látószögű kamera és az éjszakai felvétel azért nagy kiráylság, használom is őket!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22155) Prien válasza PaksiPeter (#22153) üzenetére


Prien
addikt

"Prien, ha most már nem jó az N9, akkor később sem lesz jó."

De, jó az N9, sőt, ahhoz képest, hogy kb.60-ért lehetne eladni, túl jó. 😃 Ezért dilemmázok, 2-3 évig még gond nélkül elszüttyögne backup telefonként is akár.

A kevés is több a semminél.

(#22156) PaksiPeter válasza MaCS_70 (#22154) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Bocs, akkor nem tudom mit néztem :D .

Prien, akkor már nem is dilemmázol :) .

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#22157) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A Beállítások/Kapcsolatok/Mobilhálózatok/Adatroaming alatt mit kell érteni? Az icloud fiókom kétfaktoros hitelesítését mintha ez a funkció lőné ki. Ha be van kapcsolva, akkor nem kapom meg a kétfaktoros kódját. Ezért érdekelne. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#22158) sztivo válasza tylerddd (#22157) üzenetére


sztivo
senior tag

Külföldön is tudsz mobiladatot használni, enélkül nem menne.

(#22159) adolfo01 válasza aswmaster (#22144) üzenetére


adolfo01
tag

Szia.
Ez jó hír. :K Nekem ia már 77% a kapacitása,igaz 5 éves és gyári. :D
Esetleg beszerelést is vállalnak?

(#22160) Pug


Pug
veterán

Na tőlem kapott kb plusz 2 évet a készülék, 31,5K-ból gyári akksi és hátlap, így a cseppállóság is marad. Plusz úgy néz ki, hogy a kijelző elszineződésem is a puffadt/melegedő akku miatt volt, így kb lett egy patika állapotú készülékem :D

(#22161) OFF válasza Pug (#22160) üzenetére


OFF
csendes tag

Hol cserélték és mennyi idő alatt?

(#22162) gerner1 válasza Pug (#22160) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor, ~kb 12e -rel drágább, mint nekem volt ~2½ éve.

(#22163) bwoay válasza Pug (#22160) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez egy érdekes, de valid összefüggés: az első szériás Samsung Tab S-ek kijelzője is rendre bezöldülgetett, amikor döglődött az akku. Majd azért mérd le, hogy mennyit hoz az akksi a tervezett kapacitásából, mert ezek már elég régi darabok, állásukban degradálódnak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22164) Pug válasza OFF (#22161) üzenetére


Pug
veterán

Gyari akku es hatlap a Fixshop.hu-rol rendelve 31,5K, kertem kolcson egy holegfuvot, mindennel egyutt (regi ragaszto letisztitasa a keretrol, ujjlenyomatolvasorol) kb masfel ora alatt voltam meg a cserevel.

Az akku csere elkerulhetetlen volt, mert mar 30%-nal kikapcsolt, hatlap csere meg a vizallosag miatt volt reszemrol mindenkeppen szukseges.

[ Szerkesztve ]

(#22165) nggabi válasza Pug (#22164) üzenetére


nggabi
nagyúr

egy 5+ éves telefon minden csak nem vízálló. egyébként sose volt az. :U

"szenyor dzsíííí"

(#22166) Pug válasza nggabi (#22165) üzenetére


Pug
veterán

Nevezd akkor cseppalonak... whatever
Az en keszulekem most lesz 3 eves es koszoni jol birja a folyadekokat ;)

(#22167) Pug válasza Pug (#22166) üzenetére


Pug
veterán

Amugy csak hallkan..

The Samsung Galaxy Note9 is rated IP68, using the Ingress Protection rating system. The dust rating is 6 (highest level of protection), and the water resistance rating is 8 (water-resistant up to 5 feet for up to 30 minutes).

;)

(#22168) gerner1 válasza Pug (#22167) üzenetére


gerner1
veterán

Persze, de Ő azt veszi alapul, hogy ha beázik, akkor nincs gar. Azaz, az vízálló, amely : "nem ázik be" ...

(#22169) Pug válasza gerner1 (#22168) üzenetére


Pug
veterán

Ő azt veszi alapul, hogy ha beázik, akkor nincs gar.

Szerintem ezzel a kitetellel kb mar az osszes Samu user tisztaban van.
Amugy meg ugy is van gar, viszont csak "felteteles garanciaba" vehetik at, ez a ceges policy.

[ Szerkesztve ]

(#22170) Phülöp válasza nggabi (#22165) üzenetére


Phülöp
addikt

Én azért csináltam vele pár vízalatti felvételt. Annyi csak, hogy nem illik tölteni, amíg lehet víz a csatlakozónál.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22171) gerner1 válasza Pug (#22169) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, ez az összes IP67-68 -ad Samura helytálló.👍

Beázással pedig, a garancia megy a kétbetűsre. Ezért vannak a készülékekben a LDI egységek. Azzal igazolja a gyártó (beázáskor), hogy a vállalt határértéken felüli folyadék-terhelés érte a készüléket, ami náluk, felelősseget kizáró ok. Így kezelik.

(#22172) Pug válasza gerner1 (#22171) üzenetére


Pug
veterán

Nekem 2020-ban csereltek a beazott keszulekemet. Persze a gart nem inditottak ujra az elejezol, inkabb kaptam egy listat, hogy szo szerint a keszulek osszes alkatresze cserelve lett, igy papiron nem masik keszuleket kaptam :DDD

(#22173) gerner1 válasza Pug (#22172) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, emlékszem. De, annak előzménye volt egy nem teljesen jó javítás (talán a Ferenciek terén adtad le..), már a beázást megelőzően, és ez a kombináció sem túl gyakori, így nálad (az előzményre is tekintettel) szerencsésebb lett az ügy .

(#22174) Wolfi88 válasza Prien (#22103) üzenetére


Wolfi88
csendes tag

Sziasztok.
Nevetségesen hangozhat én most váltottam cirka 5 év után S6 ról Note 9re :)) .
Szerettem az S6 de a programok egyre jobban erőforrás zabálóak lettek az alap 32 GB is kevés lett.
Végül csak egy 128 GB Note 9 váltotta Lila színben :W de patika állapotban :DD
Nagyon jó kis telefon.
Nekem megérte a váltás.

Már csak a Gear VR re kéne valami megoldás mert az RM 323 USB C csatival nem kompatibilis :(
Ha valakinek van erre ötlete azt szívesen venném :)

(#22175) Prien válasza Wolfi88 (#22174) üzenetére


Prien
addikt

Én teljesen megértem, mai napig szívesen veszem kézbe a Note 9-et.

A kevés is több a semminél.

(#22176) Wolfi88


Wolfi88
csendes tag

Sziasztok!
Kamera beállìtásban kérném a segítségeteket.
Hogyan tudnám megállapítani, hogy mikor akar telés lencsével fotózni és melyik képarányban lehet, kihozni az normál optikából a legjobb eredményt?

(#22177) Zsolto válasza Wolfi88 (#22176) üzenetére


Zsolto
őstag

Pro üzemmódban szerintem nem használja a "telét", legalábbis ha zoomolsz, nem látni, hogy ugrana a kép és picit változna a látószög, hanem szépen húzza egyre közelebb, vagyis csak digitálisan változtatja a képkivágást. Normál kamera módban ha elég a fény, akkor látni, hogy a normál és a tele ikonra kattintva nem csak közeledik/távolodik a kép, hanem (de nem mindig) odébb is ugrik egy picit -- na olyankor vált a két lencse között. Eleinte bosszantott ez (mármint hogy Pro módban nem lehet kézzel választani, és normál módban is ő dönt, hol így, hol úgy), de mivel nagyon ritkán zoomolok, egy idő után elengedtem. De ha őszinte akarok lenni, becsapásnak érzem a dolgot :D
A kérdésed második felére azt mondom, a Pro mód jobb, és 4:3 oldalaránynál, full felbontással kapod az elérhető legjobb képet. Én általában (legalább) -1/3 Fé állást használok, és az egyedi beállításoknál eggyel feljebb húztam a kontrasztot.
Az utóbbi időben néha ráfanyaoldtam a sima mód + HDR kombóra is, de azokat a képeket utólag módosítani kell, mert elég természetellenesek lesznek, viszont pici utómunkával nagyobb dinamikát lehet kihozni belőlük, mint a sima Pro módban készültekkel (ott nincs HDR).

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#22178) Prien


Prien
addikt

Van a hardveraprón 2db eladó Note 9 is, mindkettőt akku csere után árulják. Puszta véletlen vagy nem hoz értelmezhető javulást a csere? :F

A kevés is több a semminél.

(#22179) gerner1 válasza Prien (#22178) üzenetére


gerner1
veterán

Lehet, hogy csupán marketing. Mindenesetre, ahol az 5G kiépítés miatt rosszabb lett az általános 4G térerő, ott új akkuval is jobban merül, de ez helytálló plö egy S22, S23 -ra is amelyek jelenleg újnak mondhatóak.

(#22180) Pug válasza Prien (#22178) üzenetére


Pug
veterán

Hat igazan minosegin az akku cseret csak hatlap cserevel egybekotve (illetve uj hatlapi ragaszto szettel) lehet csinalni, gyanitom egyik sem tortent meg. A GSM szervizek nem cserelik a hatlapi ragaszto szettet akku cserekor, csak visszanyomjak a regi doglott ragasztora a hatlapot.

Az is jo kerdes, hogy valoban gyari akkut kaptak-e, vagy sem.

Nalam az akku csere ota (bobtatlan gyari akku) olyan mint uj koraban, most 34%-on az akku es ma mar belepumpaltam tobb, mint 4 ora SOT-ot.

Persze ha nagyon energia igenyes dolgokat csinalok rajta, akkor meg az egesz SOT kb ennyi.

En nagyon nem bantam meg az akku plusz hatlap cseret, kb legalabb 2 evre le van tudva a telefon kerdes nalam ez altal.

(#22181) #06969344 válasza Prien (#22178) üzenetére


#06969344
törölt tag

Nekem 1 éve cseréltek akkut benne, és érezhetően sokkal tovább bírja. (Idén Decemberben lesz 5 éves a készülék.)

(#22182) nggabi válasza #06969344 (#22181) üzenetére


nggabi
nagyúr

az már szép kor :C

"szenyor dzsíííí"

(#22183) Mercel válasza nggabi (#22165) üzenetére


Mercel
senior tag

Rendszeresen részben vagy egészben víz alatt fotóztam és videóztam vele fél- másfél éves kora között, később többször esett be a kádba és a mai napig ha piszkos piszkosnak látom / érzem a csap alatt mosom meg - ha ez nem meríti ki a vízálló fogalmát akkor MIND alapos tévedésben vagyunk . :)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#22184) nggabi válasza Mercel (#22183) üzenetére


nggabi
nagyúr

régen szerettem ezt a mentalitást. mindig volt meló ;]

"szenyor dzsíííí"

(#22185) goncziht


goncziht
csendes tag

A feleségem használja. Négy éves. Tavaly felfújódott az aku és csere kellett. Még mindig nagyon jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#22186) PaksiPeter válasza goncziht (#22185) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Én is fő telefonként használom. Annyi baja van, hogy hogy néha már nem bír ki egy napot az akku. Meg a billentyűzet teteje beégett. Egy csík látszik kizárólag teljesen fehér képernyőn.
Még két évig szeretném használni.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#22187) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A Samsung Cloud egyre sűrűbben dobálja az üzenetet, hogy a Zene/Dokumentum visszaállítás megszűnik. Néztem a beállításokat, de se zene, se dokumentum kapcsolókat nem találok. Ezek kikerültek akkor ezek szerint. De gondolom a fentiek a Samsung Notes-t nem érintik, amiben nagyon sok cuccom van?! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#22188) fonok87 válasza tylerddd (#22187) üzenetére


fonok87
aktív tag

Márciusban kivették a funkciót a beállításokból. Csak ezt érinti a változás, a jegyzeteket nem.

Truss me, I'm an engineer.

(#22189) JeffDebr


JeffDebr
tag

sziasztok!
pénteken én is beléptem a "klubba" egy feketével. még ismerkedünk egymással, így a Note9 után csak kicsivel lett nagyobb az Ultra. az én szemem szerint is élénkebb a Note9 kijelzője természetes módban, így bekapcsoltam az élénk módot.
felrakattam egy "öngyógyító" fóliát a kijelzőre és vettem rá egy Spigen core Armor tokot.

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#22190) JeffDebr válasza JeffDebr (#22189) üzenetére


JeffDebr
tag

bocsi! eltévesztettem a fórumot :W

lenne egy kérdésem: hol lehet beállítani, h amikor fizetek a bankkártyámmal,
akkor egyedi értesítési hangon szólaljon meg? OTP-s kártya. köszi
egyszer már sikerült, de nem találom :O

[ Szerkesztve ]

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#22191) PaksiPeter válasza JeffDebr (#22190) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Mit használsz fizetéshez? Revolut+Gpay, vagy Simple?

[ Szerkesztve ]

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#22192) JeffDebr válasza PaksiPeter (#22191) üzenetére


JeffDebr
tag

Simple Classic van beállítva fizetésre.
bankolni meg OTP Bank app-pal szoktam

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#22193) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Valaki tapasztalta-e Instagramnál, hogy sötét módban valamiért fehéren indul az app, beállításokba lépkedve sávosan fekete/fehér. Általában bezár és megnyit megoldja, de kényelmetlen. Azért itt kérdem, mert régebben a Messenger szenvedett ilyen formában. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#22194) PaksiPeter válasza JeffDebr (#22192) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Értem. És arra szeretnél külön hangot, mikor vásároltál és jobb a push üzenet arról, hogy vásároltál?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#22195) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Munkaprofilból telefonkönyvből valahogy át lehet mozgatni rendes telefonkönyvbe névjegyeket? Pár valamiért átkerült oda, és nem ott lenne a helye.

(#22196) PaksiPeter válasza Hauptmann (#22195) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Jelöld ki és áthelyezés kívülre...

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#22197) Hauptmann válasza PaksiPeter (#22196) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nálam nincs ilyen opció. Átnevezés, megosztás, törlés van.

(#22198) PaksiPeter válasza Hauptmann (#22197) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Akkor most vagy nem ugyanarról beszélünk, vagy nekem valami VIP modellem van. Olyat már hallottam, hogy 2 gyártó telefonjának a menüje eltér egymástól. De olyat még nem, hogy azonos gyártó azonos modellje azonos régióban eltér...

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#22199) tylerddd válasza PaksiPeter (#22198) üzenetére


tylerddd
veterán

Esetleg ott lehet az eltérés, hogy a telefon app-ből is el lehet érni a névjegyzéket és van egy külön névjegyzék app is. Talán emiatt nem egyformák az opciók.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#22200) PaksiPeter válasza tylerddd (#22199) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

A biztonságos mappában csak a névjegyzék van.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.