Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Reignman válasza pimi50 (#13650) üzenetére


Reignman
aktív tag

Szerintem is picit túlreagálta. Ez csak egy telefon, egyszerű használati tárgy, az élet elhanyagolható kiegészítője... :)
Viccet félretéve az elmúlt 30 évben rengeteg telefonom volt, egyik sem volt hibátlan. Iphone, android, régi nokia, bármi. Valami hiba, kellemetlenség mindig volt egy, másfél év használat után. Néha hardveres, néha szoftveres. Nyilván van hatszor drágábban iphone, biztos jobb is, de hibátlan az sem lesz...

(#13652) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azért azt is lássuk be hogy le telt a 2 év support idő... szóval nem kell már csodát várni.

A Xiaomi sem a 2 éves telefonok supportjából él meg.

Meg amúgy is megteheti már, hogy kicsit trükközik a 2 év dologgal :)

(#13653) Reignman válasza aprokaroka87 (#13652) üzenetére


Reignman
aktív tag

Illetve nekem az előző telefonom egy Xiaomi a2 lite volt, teljesen alap android one felület, havonta frissítve, ezt is lehet választani. Viszont az sem volt hibátlan...

(#13654) aelod válasza Reignman (#13653) üzenetére


aelod
veterán

Xiaomi az android one vonallal nagyon mellé nyúlt...

Redmi note 10 most elgondolkodtató ajánlat lehet a 7 után annak aki váltaná.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13655) Fall-N válasza aprokaroka87 (#13652) üzenetére


Fall-N
veterán

De ki is vár csodát? A legtöbb gyártó is két évig adja a frissítéseket, és a Google is ezt irányozta elő a gyártóknak. Azért őszintén valljuk be, ha a legutolsó ROM nem tartalmaz nagy hibákat, nem mindegy hogy mi a verziószám? Az Android sem ad már akkora egetrengető újdonságokat. A MIUI is használható, így az sem baj, ha nem frissül. (Igen jó lenne egy 12.5 még utoljára nem erről van szó! De lehet megkapja még a telefon később, de egyelőre nem ez a prioritás.)

A Samsung önként vállalta a három év frissítést, de ott sem az összes telefonra értik, hanem a drágábbakra, meg egyébként is drágábbak a telefonjaik, így benne van az árába kalkulálva (spórolnak máson nem kell aggódni, lásd műanyag hátlap a csúcskategóriában, nincs SD slot stb.). De az átlagos user két évenként vagy hamarabb lecseréli a telefonját egyébként is, így lényegtelen a frissítés.

(#13656) fa4hu válasza aelod (#13654) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Vagy Poco M3 vagy Redmi 9T. Utóbbi NFC-vel, négy kamerával, külföldről 47 eFt körül, a Poco meg még olcsóbban.

(#13657) aelod válasza fa4hu (#13656) üzenetére


aelod
veterán

Nézem a pocot is viszont kamerában szerintem visszalépés ehhez képest.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13658) Ermac


Ermac
tag

nálunk is előjött a messengeres probléma h késve jönnek meg az üzik vagy nem is látszik az értesítő, messengeres videóhívás is alvó állapotba van h nem csöng ki és nem is látszik h hívtak volna ez már vagy 3x volt, hallottam erről az autostart és a messenger aksi kímélőből kiszedés segíthet dologról most belőttem meglátjuk mi lesz, vki tapasztalt ilyet ? hogyan oldódott meg a probléma ? note 7 és note 7 pro telefonok produkálják MIUI 12.0.5-el.

We are Many You are but One

(#13659) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, sajnos betört a telefonom kijelzője, így ideiglenesen egy note 7-et kell használnom, de nagyon nem szimpatikus a miui.
Mi a jelenleg ajánlott android 10es rom, amin minden megy, jó sebessége van (remélhetőleg a gyárinál gyorsabb) és mindennapi használatra alkalmas?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13660) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Így lassan 2 év után kipróbálnék a MIUI-n kívül más custom romot is. Eddig csak gyári, illetve xiaomi.eu volt a készüléken (most is az van, MIUI 12.5). Melyik az, amit érdemes kipróbálni? Amin igazából minden működik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13661) Archttila válasza vargalex (#13660) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A Pixel Experience-et nagyon dicserik.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13662) vlevi válasza Archttila (#13661) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is azt akartam javasolni.
Nem azért mert azt tartom a legjobbnak, hanem azért, mert másikat nem ismerek.
Nálam a pixel experience is csak rövid ideig volt fenn, meg tavaly nyáron, amikor a GPS vacakolt.
Ezért messzemenően nem tudok nyilatkozni róla.

[ Szerkesztve ]

(#13663) rebla


rebla
aktív tag

Van itt valaki aki elégedett a telefonnal? Én már lassan ide se nézek, mert mindenki fröcsög hogy milyen sz@r.... Nekem teljesen jol működik minden. ( Kivétel a gyári böngésző volt belassulva,de most a frissítés után teljesen jol működik. Nem értem a dolgot.... Ekkora a szórás lenne a gyártásba? Lassan 2 éves de le nem cserélném....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#13664) pimi50 válasza rebla (#13663) üzenetére


pimi50
aktív tag

Már említettem, hogy a nagy többség sokra becsüli ezt a telót. A nejem ezt használja 2 és fél éve, probléma nélkül. Én figyelem a fórumot, hogy információkat gyűjtsek. Akinek nincsen gondja, az minek panaszkodjon. Itt a gondokkal küzdők és a segítők találkoznak többnyire, ezt ne felejtsük el.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#13665) vargalex válasza rebla (#13663) üzenetére


vargalex
félisten

Gyanítom, hogy neked is 4 GB RAM-al rendelkező verziód van. Panaszkodni a 3 GB RAM-al szerelt verzió tulajdonosai szoktak leginkább, mert lassulás, túl agresszív alkalmazás kilövés tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13666) rebla


rebla
aktív tag

Köszi srácok! Akkor örüljenek a 4 gigások, hogy örülhetnek.... :DD

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#13667) fa4hu válasza aelod (#13657) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Én nem éreztem annak, főleg Gcam-mel. Ami visszalépés, az a képernyő fényereje.

(#13668) nyirog


nyirog
tag

Napra pontosan 2 éve vettem, és én is teljesen elégedett vagyok a telefonnal, szép képeket csinál, nem lassult be, az akku is rendben van, minden működik tökéletesen. Gyári Miuit használok, volt fent xiaomi.eu, de visszatért a gyári. Nem akarok romokkal foglalkozni, csak használni a telefont.
Az egyetlen ami negatívum az, hogy egyre gyakrabban ég bele a kijelzőbe mindenféle app, és van hogy csak jó pár perc után tűnik el teljesen. Sajnos ez van, 2 éves a panel, és én eléggé heavy user vagyok. Amúgy már kinéztem az utódját, Redmi Note 10 Pro lesz nemsokára

(#13669) azimut válasza vargalex (#13660) üzenetére


azimut
aktív tag

Elkötelezett CrDroid rajongó vagyok. Szerintem most nagyon egyben van, a beta megjelölés ne zavarjon.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#13670) Bl.Gyo. válasza rebla (#13663) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Én elégedett vagyok, nekem tökéletes, a kamerája meg baromi jó, 4 gigás és vételkor eszembe nem jutott 3gigasat venni. 2 éves már. Egyelőre még nem találtam más telefont amire érdemes lenne lecserélni, pénzkidobás lenne.
Általában csak azok írnak akiknek bajuk van vele. A többségnek nincs gondja a készülékkel.

[ Szerkesztve ]

(#13671) vargalex válasza azimut (#13669) üzenetére


vargalex
félisten

Tegnap kora este végül felraktam a PixelExperience 11 (Plus Edition-t), ami szintén Beta-ként van jelölve. Egyelőre nem találtam hibát, tökéletesen működik. Most először van 2 év után nem MIUI a készüléken. Kicsit szokni kell, mert előtte Note 5, az előtt Note 4, előtte pedig Note 4X volt szintén MIUI-val.
Esetemben egyébként azért lett 3 GB-os modell, mert ezt az útvonalat "jártam be" visszafelé garanciális cserékben és nem fizettünk rá soha...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13672) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Várható még frissítés a telefonhoz? Vagy a jelenlegi Miui a végleges?

(#13673) vlevi válasza _stick_ (#13672) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagy valószínűség szerint 12.5 -re még fog frissülni.
De, hogy mikor, azt nem sikerül kisilabizálnom a különböző hírekből, mert konkrétumot sehol sem írnak.
De még valamikor idén.
Annyi biztos, hogy nem az első negyedévben :P

(#13674) aprokaroka87 válasza Bl.Gyo. (#13670) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mire elkészül a Miui 13... addigra megkapja a 12.5-t :)

(#13675) rebla válasza Bl.Gyo. (#13670) üzenetére


rebla
aktív tag

:C Ennyi...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#13676) fa4hu válasza _stick_ (#13672) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

A Xiaomi.EJ weekly ROM heti frissítésénél (Redmi 9T-n) azt írta ki, hogy ez az utolsó 12.5-ös frissítés az RN7-re ebből a ROM-bol.

(#13677) moma


moma
őstag

Sziasztok! Tegnap kitört valahogy az oldalsó bekapcsoló gombja :Y Most csak úgy tudom használni, ha beteszem a gombot a helyére és teszek tokot rá és akkor az belefogja és ok. De valahogy jó lenne megoldani. Van valami tippetek erre, van valami szerviz ahol esetleg lehet ilyet venni? Vagy normális összegben megoldják. Még 3d nyomtatás jutott eszembe esetleg ha van ilyen. De bármi ötletnek örülök. Így néz ki amúgy, látszik, hogy az egyik oldalsó pöcök tört el:

Szerk: közben találtam aliexpressen!! Nem hittem, hogy külön árulnak! wow. Azért ha van aki tud itthon azért jöhet, mert gondolom jó idő mire aliról ideér

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#13678) vargalex válasza moma (#13677) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Gyors kereséssel fekete és kék. Igaz, kapsz mellé hangerő szabályzó gombot is... Vagy kicsit drágábban.

Alex

(#13679) moma válasza vargalex (#13678) üzenetére


moma
őstag

Hú szuper! nagyon köszi!! :R

we all deserve a bit of luck.

(#13680) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! A hotspotot szeretném használni, de semmilyen készülék nem látja. Újraindítást kipróbáltam, note 7 el simán működik.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#13681) vargalex válasza zorzy4 (#13680) üzenetére


vargalex
félisten

Most nem értem. Akkor működik, vagy nem? Note 7 topicba írtál...

Alex

(#13682) zorzy4 válasza vargalex (#13681) üzenetére


zorzy4
őstag

Ja note 5 topikba akartam

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#13683) togvau válasza tomy86 (#13646) üzenetére


togvau
senior tag

de, azon múlik. Elég egybehangzó véleménye van a szoftverfejlesztőknek arról, hogy az indiai fejlesztők borzalmasak, néha meg is lepődök rajta mennyire. (amúgy a HR, és salesesek is szeretik emlegetni az indiai angol szépségeit :D ).
Sokunk találkozott már nagy szerencsétlenségére indiai kódokkal, amiket fel kéne javítani, mégtöbb az india supporttal, akik legtöbbször úgy végzik a munkájukat, mint gizike a naaagy cucilista állami vállalatnál. Na meg az indiai telefonos scammerek, adathalászok... az évben már 20 különböző számát tiltottam le az egyiknek.

Egyébként a leglesújtóbb véleményt pont egy indiai youtuber fogalmazott meg honfitársairól, hogy milyen törtetők, lefelé taposnak, fölfelé nyalnak, és minden elkövetnek, hogy szakértőnek látszódjanak, így gyorsan vezető pozicióba lefetyelve magukat, amúgy csupa hulladékot kiadva a kezeik közül, amik aranyozott papírba csomagolt ürülékhez hasonlíthatóak.

A google minőségbeli mélyrepülése is azóta tart mióta átvette az az indiai, és nyilván hozta a rokonságot is a céghez... Amióta nem igazán sűrű az új feature, viszont a hardverigény durván nő, egyre több semmit mondó "valami hiba történt :(" hibaüzenetekkel, vagy 5xx errorokkal, nem csak androidon, hanem a webes alkalmazásaikban is.

#13649 az mindegy milyen nemzetiségű cég, a nagyobbak már mind tömegével alkalmazzák az "ócó" indiaikat, a fáccsebúk is, az epl is, a gopro is, és a többi... hisz a profit a lényeg, a többit megoldja a reklám, na meg a birka már úgy se tud nagyon választani, hisz mit választasz a fáccsebúk helyett? Mit a gúgel helyett? Epl-t? Csöbörből vödörbe...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#13684) pimi50 válasza togvau (#13683) üzenetére


pimi50
aktív tag

Elég sommásan ítélkezel. Nem kötelező "indiai" appokat használni, még a Googl-t sem. Ha megveszed az eszközt, békén hagyod, nem mókolod, (így tesz a tulajok 99%-a), a teljes elavulásig használhatod nagyobb probléma nélkül. Bizonyos "alap" műveletekre szerintem használható a csekély számú indiai felhasználó tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#13685) fa4hu válasza pimi50 (#13684) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Ha kérhetem, az indiai fejlesztők problémáját a jövőben ebben a fórumban hanyagoljuk, köszi!

(#13686) Archttila válasza vargalex (#13671) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ma kihasználva az időjárás okozta álmatlanságot én is felvarázsoltam a PixelExperience-t. :)
Remek kis ROM. Korábban (még a Note 4-en) sokat kísérleteztem, de szerintem most megtaláltam az igazit ;]

Smooth, gyönyörű, stabil! :)) nagyon tetszik!

De csak hogy teljes legyen a móka húztam még egy merészet és a TWRP recovery helyett OrangeFox-ot telepítettem :) és csak hogy meglegyen az "új telefonom van" érzés IS ;] kapott a kicsike zsír új screen és kamera védőfóliákat. :)
Ráadásként (potom pénzért) rendeltem rá a 3D-s szürke háttér hez passzoló tokot. :D

Mivel az akksija kivételesen jó állapotban van, így minimum egy, de inkább másfél évig még tervezek vele.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13687) vargalex válasza Archttila (#13686) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem is tökéletesen működik, annyi hogy szerintem kicsit jobban merül, mint a xiaomi.eu (vagy gyári). Nekem már Orangefox volt a készüléken, a xiaomi.eu-t is azzal raktam fel. Nekem jobban tetszik, mint a twrp.

Alex

(#13688) azimut válasza Archttila (#13686) üzenetére


azimut
aktív tag

Üdv a custom rom klubban!

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#13689) fa4hu válasza vargalex (#13687) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Sok esetben előbb van OrangeFox recovery a Xiaomi-kra, mint TWRP, megbízható is, ezért egyre többen azt használják. Ugyanígy jön fel a MIUI Hellas recovery is.

(#13690) Archttila válasza azimut (#13688) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kösz de nem ma csatlakoztam :D
Egyébként Orange-bol nekem a béta van fent :) stabilan működik :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13691) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Eddig ez az első ROM ami alá nem telepítettem fel a Nova Laucher-t :)
Egyetlen egy dolog zavar csak: a kijelző alján terpeszkedő eltűntethetetlen! Google kereső sáv. Egyszerűen nem fér a fejembe miért kell ennyire erőltetni... :W hatalmas fekete pont.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13692) pimi50 válasza Archttila (#13691) üzenetére


pimi50
aktív tag

Szerintem téma váltással eltüntethető.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#13693) Archttila válasza vargalex (#13687) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

annyi hogy szerintem kicsit jobban merül, mint a xiaomi.eu (vagy gyári)

A gyárin milyen mobil hálózati beállításokat használtál? [link] Nekem így értésre javult az üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13694) vargalex válasza Archttila (#13693) üzenetére


vargalex
félisten

A preferált hálózatoknál nekem az alap volt, most módosítottam. Nem vészesen merül jobban, de nem bír 2 napot. Xiaomi.eu-val kicsivel többet is.

Alex

(#13695) Archttila válasza vargalex (#13694) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Én most így állok

ma a szokásosnál kevesebbet használtam...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13696) macssessz


macssessz
tag

Üdv!
Miért nem tudja a win7 fénykép nézegetője megnyitni a fényképeket? Mit állítgassak, hogy a jpg-t simán megnyissa?

[ Szerkesztve ]

(#13697) Fall-N válasza macssessz (#13696) üzenetére


Fall-N
veterán

Elvileg meg kellene tudnia nyitni. Tölts le egy alternatív képnézegető programot. Példát nem tudok, mert több mint 10 éve nincs PC-m és nem ugrik be, hogy anno mit használtam.

(#13698) macssessz válasza Fall-N (#13697) üzenetére


macssessz
tag

Régen meg tudta nyitni gond nélkül. Most csak a paint. Azzal mentés másként, png kiterjesztésre és csak utána nyitja meg a nézegető. (A telefonnál változott valami?) Egyébként kevés a memória szöveg. 16GB-nál ez nem valószínű. Más nem fut. A pc-n más progi soha nem problémázik.

(#13699) pimi50 válasza macssessz (#13698) üzenetére


pimi50
aktív tag

Most PC-ről vagy Win7-et futtató telefonról van szó?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#13700) macssessz válasza pimi50 (#13699) üzenetére


macssessz
tag

Tehát
Note7 telefonnal csinálok képet. Átküldöm emilen vagy áttöltöm kábelen a W7-es Pc-re. Ott a fénykép nézegető nem tudja megnyitni, azt írja kevés a memória. Paint meg tudja nyitni, ha átmentem bmp v. png formátumba, azt megnyitja a kép nézegető is. Régebben meg más telefonnal készült fotót a W7-es pc képnézegetője simán használt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.