Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) aelod válasza vargalex (#14499) üzenetére


aelod
veterán

A mai nap 2.5 óra kijelző idő jött össze úgy, hogy maradt benne még 20%. De tegnap 16%nál ki is kapcsolt. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14502) rebla válasza aelod (#14501) üzenetére


rebla
aktív tag

Én úgy tudom hogy akku cserekor le kell resetelni a telefon akku kezelő részét vagy mi a szöszt...van valami battery reset apk... ha jól emlékszem. Ahogy öregszik az akku úgy módosul a kezelése. Remélem nem írtam nagy baromságot :)

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14503) rebla válasza rebla (#14502) üzenetére


rebla
aktív tag

meg ezt is írja:
How to calibrate the battery on Android smartphones?
Discharge your phone fully until it turns itself off.
Turn it on again and let it turn itself off.
Plug your phone into a charger and, without turning it on, let it charge until the on-screen or LED indicator says 100 percent.
Unplug your charger.
Turn your phone on.

Hogyan kell kalibrálni az akkumulátort Android okostelefonokon? Merítse le teljesen a telefont, amíg ki nem kapcsol. Kapcsolja be újra, és hagyja, hogy magától kikapcsoljon. Csatlakoztassa a telefont a töltőhöz, és bekapcsolás nélkül hagyja tölteni, amíg a képernyőn vagy a LED-es jelzőfény 100 százalékot nem mutat. Húzza ki a töltőt. Kapcsolja be a telefont.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14504) vargalex válasza rebla (#14503) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt mi anno végigcsináltuk, semmi haszna nem volt...

Alex

(#14505) aelod válasza rebla (#14503) üzenetére


aelod
veterán

Megcsináltam. Fr-t is javasoltak de én nem gondolom, hogy szoftveres gond lenne. Egy hét alatt nem változott semmi rendszer szinten.
22%-ról 100%-ra accu battery app szerint 1549mAh-t rakott bele. Az édeskevés...
Így jártam akkor most. A gyárit már nem rakatom vissza bele még egy 5 ropiért, amúgy is viseltes itt ott mintha meg lenne hajolva.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14506) rebla


rebla
aktív tag

Értem.... Sajnálom, akkor biztosan nem cserélek akksit ha kell... :W

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14507) fluttershy


fluttershy
tag

Aksi cserében az a lutri hogy teljesen mindegy hogy honnan veszi az ember az akkumulátort (úgyis mind kínából jön és mind utángyártott), legtöbb esetben semmit nem lehet tudni az előéletéről. Mikor gyártották, hol gyártották, mennyit szállították, hol, milyen raktárakban, milyen körülmények között tárolták. Aksinak nem tesz jót sem a meleg sem a túl hideg, nem szereti ha elejtik, megnyomják stb. Beszereléskor is sérülhet de mint fentebb is írták akkor a legkisebb az esélye mert a szerelést általában már valami szaki csinálja aki vigyáz rá, nem úgy mint logisztika közben.
Én eddig aksiból mindig jót fogtam ki de ez csak szerencse. Láttam nagyon rossz állapotú frissen beszerelt aksikat megbízható magyar kereskedőtől ahonnan én pl jót rendeltem.

Szerintem az aksi cserét még mindig megéri csinálni akkor is ha befürödhet vele az ember. 4-5e forint egy aksiért ha a telefon még jó állapotban van, teljesen megéri. Mondjuk én szerelésért soha nem fizettem mert mindig magamnak csinálom :D csak ragasztott hátlappal rendelkező telefont még nem szereltem soha, de a redmi note 7-el ennek is el fog jönni majd az ideje.

#14505 aelod
Ha szemmel láthatóan meg van hajolva az aksi akkor azt az aksit már életveszélyes tölteni, használni. Vissza ne rakd a telefonba.

[ Szerkesztve ]

(#14508) aelod


aelod
veterán

És annak mit javasolt aki befürdött vele? :F Szeretném még használni egy darabig a telefont...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14509) Archttila válasza aelod (#14508) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

De amugy miert nem vitted vissza? Mi az hogy fizetek valamiert hogy utana jobb legyen, erre keszhez kapok egy az elozonel is sz@rabbat? Nem vagyok az az asztalcsapkodos tipus de ez azert egy laza tizesbe beleszaladt ami azert csak nem 100 ft de ami ennel is rosszabb, hogy egy napi szinten hasznalt eszkozrol van szo, nem valami ipod-rol vagy tudom is en.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14510) aelod válasza Archttila (#14509) üzenetére


aelod
veterán

Azért nem vittem vissza mert nem a szerviztől rendeltem az akksit (ugyanis nekik nem volt) hanem egy webshopról és azzal vittem be úgymond "külsős" alkatrész cserére amit el is végeztek. Fogjam rájuk, hogy elk*rták? :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14511) Archttila válasza aelod (#14510) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem eredekel :DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14512) aelod válasza Archttila (#14511) üzenetére


aelod
veterán

:DDD :DDD
Írtam a webshopnak, hogy közel sem 4e mAh-s akkut adtak. Sok reményt nem fűzök hozzá..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14513) Fall-N válasza aelod (#14512) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hiszem, hogy az akksi nem 4000-es. Lehet, hogy beszereléskor sérült meg. Én a hivatalos szervizben próbálnék cseréltetni, mert ahogy írtad nem fogják újra javítani, ahol betették az akksit. Mivel te vitted arra fognak hivatkozni, hogy szar az akku, amit vittél.

(#14514) vargalex válasza Fall-N (#14513) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, én ugyan így jártam kétszer is "megbízható" helyről vásárolt akkuval. Egyik egy Redmi Note 5-be, a másik egy Mi A2-be. Mindkét akkun rajta volt szépen a Mi logó is, papíron ugyan az volt a kapacitása, mint a gyárinak. Viszont 0-100%-ra a Mi A2-es akku, aminek ugye 3000 mAh-nak kellene lennie, nem vett fel csak 1700-1800 mAh-t. És az ettől elvárható üzemidőt hozza. A Note 5-nél is hasonlóak voltak az arányok.

Alex

(#14515) aelod válasza Fall-N (#14513) üzenetére


aelod
veterán

Ez egy hivatalos szerviz, nem gondolom, hogy beszereléskor kéne bármit is csinálni az akkuval ami hajlítást eredményez ha felragasztózod és a helyére teszed. Kivételkor más mert akkor feszegeted stb.
Szinte biztos, hogy valami gagyi sz*r akksi került bele. Nyilván a webshop is Kínából rendel ott meg lutri, hogy mi jön.
Még egy kört nem futok vele mert kell napi szinten és egy napot sem tudok kihagyni amíg ott lenne. A másik meg, hogy ott sem biztos, hogy gyári lesz az akku lásd a beszerzés részét.

Ez van sajnos.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14516) rebla válasza aelod (#14515) üzenetére


rebla
aktív tag

Mi lesz helyette? Maradsz a márkánál? :)

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14517) aelod


aelod
veterán

Használom ezt még amíg ki nem rohad ez a fene akku belőle. :DD
Maradnék házon belül igen. Talán a redmi note 11 széria hoz valamit majd.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14518) Fall-N válasza aelod (#14517) üzenetére


Fall-N
veterán

Én meg lehet átmegyek a Realme vonalra majd. Tetszene a Note 11, de az új MIUI 13 nagyon iOS izű és jobban bejönne a stock Android 12.

(#14519) Bl.Gyo. válasza aelod (#14517) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

egyelőre nem látom azt még sehol pedig már mikor megjelent kínában, és az árakkal is el lesznek szállva ahogy láttam. azt is olvastam hogy már a note 12-t kezdik, és tavasszal jön vagy mi a fene... hihetelen mit csinál a xiaomi.

[ Szerkesztve ]

(#14520) aelod válasza Bl.Gyo. (#14519) üzenetére


aelod
veterán

Valami lesz mert eddig nem volt úgy, hogy ne lett volna... :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14521) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nalam igy nez ki a 2.5 eves akksi

A 3 napot meg ossze lehet vele hozni. :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14522) zsola32 válasza Archttila (#14521) üzenetére


zsola32
őstag

nálam mostanában nem mindig indul el a töltés.
ilyenkor eddig egy újraindítás segített.
igazából sohasem volt csúcskategóriás készülékem, nekem a note7 az egyik kedvencem lett ebben bő két évben.
ha tönkre megy, bizti a márkán belül maradok.
(mostanában kap szegény rendesen, Pokemon go-zok vele, a program azért becsületesen terheli) :)

(#14523) Archttila válasza zsola32 (#14522) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En meg igy, hogy gyakorlatilag barhova viszed (mindegy honnan veszed) lutri az uj akksi :U nos... ugy vagyok vele, hogy birja ameddig birja uj akkumulatort biztosan nem veszek bele maximum olcson, aztan nekiadom a gyerkocnek, esetleg ilyen romolgatos, tesztelos keszuleknek fogom majd hasznalni.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14524) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
Eladás előtt csináltam egy gyári visszaállítást, és ez a képernyő jön be.
Mit rontottam el?

[ Szerkesztve ]

(#14525) aelod válasza kelly7 (#14524) üzenetére


aelod
veterán

Mi fiókról leválasztottad a telefont?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14526) Mercutio_ válasza kelly7 (#14524) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem távolítottad el a készüléket a Mi fiókból.
Weben keresztül is lehet úgy emlékszem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14527) kelly7 válasza Mercutio_ (#14526) üzenetére


kelly7
aktív tag

Igen, ez volt a gond. Gépen be léptem, le választottam, de így is ezt írja :Y

(#14528) rebla


rebla
aktív tag

Srácok nektek a Viber felébred ha üzenet jön, amikor nem fut? Már régóta problémám ez és csak lakattal, és auto indulással tudom csak orvosolni. (MIUI 12.5.1 Global) Mert e nélkül a tisztító kilövi. Aztán nincs üzi :)
Párom samuján, simán feléled magától pár perc késéssel amikor üzenetet küldök rá és megkapja amit küldtem. Nekem csak akkor jön üzenet ha elindítom a vibert... (amikor nincs lakat, és auto indítás) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14529) fa4hu válasza kelly7 (#14527) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Akkor jelentkezz be a telefonon is vele, és ott is válaszd le.

(#14530) vargalex


vargalex
félisten

Tegnap jött frissítés PE-re, éppen most töltöm.

Changelog:
- January security patch
- Added support for unlimited backup on Google Photos (with original quality)
- Translations imported
- Lot of bug fixes

Alex

(#14531) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

hali. banki appok mit szólnak a PE-hez?

(#14532) vargalex válasza Bl.Gyo. (#14531) üzenetére


vargalex
félisten

OTP Bank-ot használok, nincs semmi gond. Alapban nem root-olt a rom.

Alex

(#14533) Archttila válasza Bl.Gyo. (#14531) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Attol fugg melyik banki app. Nalam a root-ra igencsak erzekeny Sberbank app is simán megy root-olt keszuleken.

vargalex :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14534) Lacopapi válasza vargalex (#14530) üzenetére


Lacopapi
addikt

Megnéztem, próbáltam még tegnap,de sehogyan sem tudok kibékülni a rendszerrel....az állandó keresősáv is zavar,de sok más is. Lehet, kicsit türelmesebben kellene hozzáállnom :) .

(#14535) aelod


aelod
veterán

Valaki találkozott az alábbi felugró piros toast értesítéssel?

Hiba3: 3, java.lang.Throwable: Google Play In-app Billing API version is less than 3

ez mi lehet? Rákerestem és a leírások alapján régi play store verzió a lúdas. Play áruház verziója nekem 28.8.17-21 420363821. Nem tudom ez mikori vagy, hogy friss e. Gyári MIUI global 12.5.1-en vagyok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14536) Bl.Gyo. válasza aelod (#14535) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nekem is pont ugyanez a play áruház verzió van fent és semmi ilyen üzenetet nem kaptam, minden jó, legfrissebb. akkor nem az a baj...
xiaomi.eu 12.5.7

[ Szerkesztve ]

(#14537) varaki


varaki
csendes tag

Magiskkal rootolt telefonon nincs hatása a Magisk Hide funkciónak az új OTP Bank appra. :((( Másnál is így van? (az előző verzió még működött)
Magiskon belül a SafetyNet teszt még mindig passzos.

(#14538) Archttila válasza varaki (#14537) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nálam megy.
- Redmi Note 7
- Pixel Experience A12
- Magisk v23

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14539) varaki válasza Archttila (#14538) üzenetére


varaki
csendes tag

Hmm, köszi. Nekem se a Redmi Note 7 (latest Arrow OS 11), se a Redmi 4X (crdroid 8 android 12) nem akarja megenni. Az újonnan bevezetett OTP Bank appot vagy a régi OTP Smart Bankot használod még (ezt nem mondtam egyértelműen, én az új appot próbálnám használni :) )
Egyébként ezt force-olt bedurcizást sosem értettem, miért nem elég az, hogy "oké, tudom, hogy rootolt a telefonom, együtt élek a veszélyeivel" oszt kész...

[ Szerkesztve ]

(#14540) Archttila válasza varaki (#14539) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem az újat. (nem ez az elsődleges bankom)
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy Magisk hide-olva , Ice Box-ba jegelve.


[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14541) varaki válasza Archttila (#14540) üzenetére


varaki
csendes tag

Igen, ez az új :)

[ Szerkesztve ]

(#14542) varaki


varaki
csendes tag

Ez a konkrét hibaképernyő (most épp a 4x-en próbálgatom, azért látszik az):

Ezzel a verzióval jön (2.50.0):

[ Szerkesztve ]

(#14543) Archttila válasza varaki (#14542) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Az összefoglalóban mindent megtalálsz [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14544) varaki válasza Archttila (#14543) üzenetére


varaki
csendes tag

Ehh, délelőtt próbáltam magát a magisk appot hide-olni, csak nem jelez vissza semmit, hogy csinálna valamit, ezért menet közben kiléptem akkor...
Ezért akkor lett két appom, egy fake és egy rendes magisk is. Rendet raktam és most újracsináltam, ezúttal direkt kivártam; most már befejezte és csak a fake app látszott utána.
Így már megy ez a szutykos OTP app is, köszi :R .

Furmányos kis trógerek ezek, eddig nem kellett élnem sose a Hide Magisk feature-rel :)

(#14545) vargalex válasza varaki (#14544) üzenetére


vargalex
félisten

Én úgy emlékszem, hogy már a régi OTP alkalmazásnál is kellett a hide...

Alex

(#14546) 0xmilan válasza Archttila (#14521) üzenetére


0xmilan
addikt

Hasonlo cipoben jarunk. :D
En 2019.11.28-an vettem, de az elmult 1-1.5 evben nincs annyira aktivan strapalva, mert leginkabb a cegest hasznalom.

(#14547) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok,

Feleségemnek van egy Note 7-je. Durván be van lassulva már egy ideje. Kb a 12.5 óta a használhatatlanság szintjét súrolja(előtte se volt az a nagy sebesség bajnok). Darabos a rendszer működése mindenhol. A böngésző használhatatlan, folyton megmerevedik az éppen használt oldal. FR után sem jobb. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy kuka? Nem gondolnám, hogy ilyen szinten be kellene lassulnia 2,5 év használat után ezzel a harverral, annak függvényében meg pláne vicces, hogy anyám Note 4-e plusz anyós Note 5-öse mérföldekkel fluidabban működik.

(#14548) aprokaroka87 válasza tomboy0013 (#14547) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

4gb-os változat van?
Max valami custom rom segíthet, nyilván csodát nem szabad már várni.

(#14549) aprokaroka87 válasza aelod (#14535) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ma nekem is fel dobta, pixel experience rom esetén.
Nekem ph! app-hoz köthető a dolog.

(#14550) tomboy0013 válasza aprokaroka87 (#14548) üzenetére


tomboy0013
veterán

Igen. Nem csodát várok, csak azért ne diavetites legyen már egy beállítások menü is mikor az 5 éves telonal meg nem ilyen. Egy alsó kategóriás Samsung is jobb ettől...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.