Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) cappa72 válasza macssessz (#13041) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hasonló a kérdés nálunk is. A 4x-ek lassan elfáradnak, fagyogatnak, de már 3-4 évesek.
A 3s (nó B20) is döglődik, hol bekapcsol, hol nem...

Maradnánk az 5" méretnél, de "nem van levve" értelmes a sok divatmajom miatt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13052) vlevi válasza cappa72 (#13051) üzenetére


vlevi
nagyúr

GSM Arena-n el lehet szórakozni a szűrőkkel, hogy milyen telefont keresel.
[link]
2020-as modell, max 5.5" méretre, 4GB RAM-al, B20-al pl. kidob 700 féle telefont, persze ezek nagy része értelmezhetetlen típus.

(#13053) Mercutio_ válasza vlevi (#13052) üzenetére


Mercutio_
félisten

"kidob 700 féle telefont, persze ezek nagy része értelmezhetetlen típus"
🤷 :((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13054) macssessz válasza vlevi (#13052) üzenetére


macssessz
tag

Beállítottam a 2018-tól, 70mm szélesség, Android 7-től fölfelé és mindjárt csak 2 találat. 4x-et sem hozza. :( 72 mm-el sem dob sok választást. Ott már legalább a Redmi 6 megjelenik.
Szóval nem sok mindenből lehet választani. :(

[ Szerkesztve ]

(#13055) junkpod


junkpod
nagyúr

Nektek mennyi időt vesz igénybe a fényképező apó elindulása? Nálam zavaróan sokáig tart. :((

Box's don't touch!

(#13056) aelod


aelod
veterán

Ha memóriából indul akkor gyors ha nem akkor egy kicsivel több idő. Mondjuk en pixel by dise-t használok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13057) Watson25


Watson25
tag

Sziasztok! Eddig a Miui 11 et használtam,most a legújjabb Miui EU 12 béta van a telefonomon, ezzel viszont az Es File Exploreren keresztül nem tudok bejelentkezni a Google driveba, mert a "hitelesítés nem sikerült "hibaüzenetet kapom. Mi lehet a gond?

(#13058) tomy86 válasza Watson25 (#13057) üzenetére


tomy86
addikt

Nem hiszem, hogy a MIUI-nak köze lenne hozzá. Szintén 12-es verziót használok (bár nem béta verziót) és Solid Explorerrel hozzáférek a Drivehoz, mind az öt google fiókomnál.

(#13059) wanted5 válasza macssessz (#13054) üzenetére


wanted5
őstag

kimovil jobban működik

(#13060) fa4hu


fa4hu
Topikgazda

Sziasztok!

Telefont váltottam, Poco M3 az új készülékem, a saját RN7-em eladom. A családban maradt még egy RN7. Ezek után mi a véleményetek? Adjam át másnak a Topikgazda jogkört, vagy továbbra is szerkesszem az összefoglalót, lássam el az egyéb admin teendőket?

Üdv!

(#13061) trebrona válasza fa4hu (#13060) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Miért kellene átadnod? Te nem kevés munkád van benne, folytasd csak! Poco-val úgyis maradsz MIUI vonalon.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13062) fa4hu válasza trebrona (#13061) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Köszi a bizalmat, akkor csinálom tovább, figyelem majd a telefon fejleményeit.

(#13063) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Mi okozhatja, hogy a google fotókból, nagyon nehezen töröl mostanában képeket a telefon? Ha előtte a galériából kitörlöm akkor ok, de ha nem, kétszer, háromszor visszaugrik, mielőtt sikerül törölni.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#13064) pimi50 válasza zorzy4 (#13063) üzenetére


pimi50
aktív tag

Az a gyanúm, hogy mindenféle fiókokból. felhőkből visszaszinkronizál. Jártam már én is így: managerből töröltem, a telón maradt, telóból töröltem, visszaállt. Bezzeg, amit véletlenül töröltem és vissza akartam állítani, azt csak rootolva engedte volna.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#13065) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
ROM: MIUI 12.0.1.0 by xiaomi eu
ROOT infók:
- Magisk (mi más ? :P ) legfrissebb stabil manager és magisk su (vagy mi a bánat a neve)
- SafetyNET funkció (ami ha jól emlékszem magába foglal 3 dolgot is) teljesen ződ mint az ég !
- Magisk Appot hideoltam
- Magisk hide funkcióban pedig a Revolut van teljesen kipipálva és a gplay servicesnél egy service aminek a vége ".unsafe" - (ha jól emlékszem ez telepítés után így volt!)
Probléma:
Nem biztos, hogy telefon / root a probléma de már másra nem tudok gondolni. Használom már a Revolutot több mint 1 éve. Szerettem volna egy olyan embernek küldeni payment request linket akinek nincs revolutja de sajnos nem tudtam, mert a kedvenc hiba üzenetem fogad. "Valami hiba történt"...... Persze pénzt küldeni linkkel tudok ! :D
Nem tudom van-e köreinkben olyan ember aki még ugyan ezen telefonnal (akár más rom) használ revot és találkozott már ezzel a problémával.
Ha nem találkozott de használ revot akkor megtenné nekem azon szívességet, hogy kipróbálja ? Illetve leírja a tapasztalatát s hogy milyen rom + root van-e.... Mit hogyan állított be !?

Amiket próbáltam: (természetesen sikertelenül)
- Magiskban hideoltam az összes gplay servicest, google playt és a biztonság appot
- Telefon nyelvét át állítottam en_US-ra
Egyéb kérdés, a telefon "régióját" amit ha jól emlékszem a friss rom megszokott kérdezni, azt hol tudom átállítani ? - Mint ha lenne ilyen. Már arra is gondoltam, hogy a Magyarország régióval van baja....

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#13066) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.
Mostanában nem kezdett el nektek ez az ócskavas lassulni, fahyogatni?
Felment a gyári miui12, egy darabig nem volt gond.
Most két hete kb30%-ot vesztett a teló a sebességéből.
Köszi

(#13067) aprokaroka87 válasza betegphiu (#13066) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem miui 12-vel alapvetően lassabb volt, igaz itt a 3gb-os verzió is okozhatja.

Viszzaraktam a miui 11-et....

Esetleg csinálj egy Fr-t, de lehet valami app fogja vissza....

(#13068) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok, Android Auto forrást működő verziószámot tudnátok linkelni? Ez autó márka függő? (Még új vagyok ebben...)

Box's don't touch!

(#13069) junkpod válasza junkpod (#13068) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megvan. Alapból fent volt a telon! Na próba indul...

Illetve egy gyors kérdés, itt melyiket válasszam majd?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#13070) lacentos válasza junkpod (#13069) üzenetére


lacentos
aktív tag

A fájl átvitelt, de ha csatlakoztatod kábellel az autóban akkor automatikusan kapcsolódik.

(#13071) junkpod válasza lacentos (#13070) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem tette. Gondolom az adatátvitel kikapcsolása miatt. Köszi, azzal fogom kipróbálni.

Box's don't touch!

(#13072) togvau válasza betegphiu (#13066) üzenetére


togvau
senior tag

nekem amióta frissült 12-re azóta lassú nagyon. Fagyni viszont nem fagy. Multitask nincs már, minden appot azonnal bezár a háttérben, az előtér appokra is alig van RAM, köszönhetően az indiai "youtube programming tutorial" "fejlesztőknek" a google-nál.

#13063 sima indiai (google) minőség. A google appok jópár éve egyre csak rosszabbak. Ezt látod.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#13073) aelod


aelod
veterán

Redmi 9 alatt nem lesz semmi? Jól értem? link

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13074) togvau


togvau
senior tag

disablézném a fölösleges gyári appokat, szolgáltatásokat. Van valami értelmes leírás, mi micsoda, ha a dolgoknak nincs értelmes neve?

hitler, sztálin, micro usb

(#13075) trebrona válasza togvau (#13074) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Gyári alkalmazások tiltása, összefoglalóban megtalálod.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13076) fa4hu válasza aelod (#13073) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Sajnos jól, reméljük, a MIUI12 hibáit azért még javítják, ha nem is kap 12.5-öt.

(#13077) azimut


azimut
aktív tag

Ha még mókol valaki recoveryből, van OrangeFox-R11.0_1-Stable-lavender. Még mindig a CrDroid7.0-t használom hiba nélkül, a telefonnal való kapcsolatom eseménytelen.

Screenshotok az of-ról, a wipe szekcióban megjelent egy másik fül az adatpartíció formázáshoz - ami a szokásos helyén is elérhető. Changelog: fokozott Android 11 támogatás, na ez mi lenne?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#13078) paolinho válasza azimut (#13077) üzenetére


paolinho
őstag

Asszony telóján is OrangeFox volt custom recovery, igaz a 10-es, de amióta nem enged be valami jelszó híján, azóta nem sokra lehet használni. Váltottam ugyan TWRP-re, de már ez sem volt segítség hason gond miatt. Majd Kari után csinálok FR-et, ill. egy Format Data-t, az hátha megjavítja.

(#13079) Gloob válasza paolinho (#13078) üzenetére


Gloob
addikt

ADB parancssorból én feltenném az OrangeFox 11-es recovery-t. Nekem annó hasonló gondot orvosolt data format nélkül. Ha felteszed, akkor először ADB-ből csak a zip-ben lévő recovery. img-t tedd fel, majd, ha rendben elindul, és nem kér jelszót, akkor recovery-ből a teljes zip-et újra fel kell tenni. Jelszónak megpróbálhatod a "password" jelszót. Hátha! Egyébként a data format meg fogja oldani. 😀

Samsung Galaxy A52S

(#13080) paolinho válasza Gloob (#13079) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi a tipper, kipróbálom este. :N

(#13081) Gloob válasza paolinho (#13080) üzenetére


Gloob
addikt

Kíváncsi lennék a végeredményre!? 😀

Samsung Galaxy A52S

(#13082) azimut válasza Gloob (#13081) üzenetére


azimut
aktív tag

Unlock után így tettem fel a rekót, adb --> .img, majd OF-ban még egyszer a .zip-et. Volt ott valami a parancssorban, ja, a több helyen fellelhető leírás szerint flash után reboot recovery, na az nem kell! Ércsük? Csak billentyűkombinációval a rekót indítani!

Amúgy szia Gloob, jó, hogy itt vagy! Na igen, valaki beszólt, aztán.....

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#13083) Gloob válasza azimut (#13082) üzenetére


Gloob
addikt

Szia
Igy van. Ha ADB flash után valaki ADB paranccsal akarja a reboot recovery-t indítani, az eredményként a MI recovery-t kapja. Hogy miért, nem tudom. Egyszerűen gomb kombinációval kell a recovery-t indítani.
Az a dolog nem nagyon érdekel. Én tudom, hogy akkor mit mondtam, és miért. Azt, hogy ki mit akar belemagyarázni, nagy ívben...... Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja!

Samsung Galaxy A52S

(#13084) stigma


stigma
addikt

Sziasztok. Régebben írtam , van páromnak egy Note 7-es telója, melyen 12.0.2.0 (QFGEUXM) rom van, viszont amióta 12-es romon van, azóval pár dolog rosszabb mint eddig:
- térerő van, hogy a szobában 2-3 lépésen bellül, hol jó, hol nulla
- Értesítések, hívások van hogy 20-30 perc késéssel jönnek meg (akár messenger is)
- hívások közben a másik 2 szioában szakadozik a vonal. (mindez 60-70nm-es lakáson belül)

VoLTE és VoWIFI bekapcsolva, szolgáltatónál is, híváskor kijelzi a HD jelet, igaz telefonáláskor a státuszbáron ezt nem látom(nem tudom hogy látni kell vagy sem)
2 éve lakunk itt, a térerő nem volt kiváló ezt tudtuk, de ilyen gondunk bajunk nem volt , max alacsony térerő.
Tövid ideig kipróbált egy Oneplus 6T-t párom ott azlért jobb volt a szitu.
Másnál is így van?
Régebben ugye azt is írtátok más és más HW-ek lehetnek 2 telefon között a beszállítók miatt.
Zárt bootloader van, ha kell bármit felteszek rá amivel jobb lehet pl.: custom rom.
Ti mit ajálntok?

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13085) Gloob válasza stigma (#13084) üzenetére


Gloob
addikt

Én első körben kikapcsolnám a VoLte-t. Főleg a telefonálás közbeni szakadozások miatt. Ahol gyenge a 4G-s hálózat, ott nem biztos, hogy jó az a VoLte. Jártam hasonlóan én is.

Samsung Galaxy A52S

(#13086) stigma válasza Gloob (#13085) üzenetére


stigma
addikt

oks, köszi, kipróbálom. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13087) betegphiu


betegphiu
senior tag

Na most volt elég, falhoz verem ezt a sz@rt.
Hogy lehet visszaállni miui11-re,
Gyári visszaállítás megoldja?
Köszi

(#13088) Gloob válasza betegphiu (#13087) üzenetére


Gloob
addikt

A gyári visszaállítás az aktuális, a telefonon lévő romot hozza teljesen alaphelyzetbe. Magyarul nem oldja meg.

Samsung Galaxy A52S

(#13089) Bl.Gyo. válasza Gloob (#13088) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem nincs semmi bajom a miui 12-vel, tökéletes. :)

Bocsi Gloob, elnyomtam nem válaszolni akartam...

[ Szerkesztve ]

(#13090) betegphiu válasza Bl.Gyo. (#13089) üzenetére


betegphiu
senior tag

Köszönöm a semmilyen választ :D :C :F

(#13091) betegphiu válasza Gloob (#13088) üzenetére


betegphiu
senior tag

akkómeg?

(#13092) Gloob válasza betegphiu (#13091) üzenetére


Gloob
addikt

Szerintem úgy. Bl nyitás, majd a MiFlash-el egy fastbootos MIUI 11 telepítése. Annak azonban utána kell nézni, hogy nincs-e rajt downgrade elleni védelem. Tudtommal a RN7-en még nincs, de még egyszer, ennek utána kell járni! Egyébként, csak egy kérdés erejéig, a MIUI 12 telepítése után volt gyári visszaállítás? Szerintem nem. Ha tényleg így van, ahogy gondolom, akkor hajrá, ne sajnáld a ráfordított időt. Mellesleg nekem sincs bajom a 12-vel, mint sokaknak a nagyvilágban. Igaz én Xiaomi.eu Dev rom-ot használok.

Samsung Galaxy A52S

(#13093) Mikszi válasza stigma (#13084) üzenetére


Mikszi
tag

Szia!

Nálam hasonló volt a helyzet a Note 7-emmel, sőt a mostani Note 9 PRO is csinálja.
A szitu a következő, egy 10 ezres kisvárosban lakom, ahol általában elég jó a térerő 4G-n is. Viszont már egy jó ideje hol full térerő van, hol lemegy 2 pálcikára, úgy hogy meg sem mozdítom a telefont, majd megint full térerő...... (3G, 2G stabilan jó térerő)
Ma volt kis időm és feltettem egy cellainfos progit és azzal néztem meg mi a helyzet. Nos a telefon a B3 (1800 MHz) bandet használta, holott van B20 (800 MHz) is és mind kiderült a B3 2 pálcika a B20 full térerő. Hogy miért vált ezek közt az még nem értem. Jahh ha repülő módba teszem majd vissza akkor automatán a B20-at választja és kb 5 percig jó is a térerő utána átvált B3-ra és lesz belőle egy 2 pálcikás. Minden esetre érdekes.

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#13094) Mercutio_ válasza Mikszi (#13093) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tartok tőle, hogy valami kínai/indiai prioritás lehet a B3 amit az új miui-val "megnyert" aki frissített :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13095) stigma válasza Mikszi (#13093) üzenetére


stigma
addikt

Hi, kőszi szépen. Esetleg ide vagy privátba elküldöd mit kell néznem , ikletve a cellainfos progi nevét?
Akkor lehet jobban járok ha valami custom rommal próbálkozom, mert igy vállalhatatlan a telefon sajnos. :W

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13096) Mikszi


Mikszi
tag

LTE Discovery illetve Netvork Signal info a két program, az LTE Band-et nézd, hogy mikor melyik.

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#13097) vargalex válasza Gloob (#13092) üzenetére


vargalex
félisten

Simán downgrade-olható.

Alex

(#13098) stigma válasza Mikszi (#13096) üzenetére


stigma
addikt

Köszi az infót, az alábbiakat látom:

LTE Discovery => Signal
Band : 20 ... LTE: -114 dBm

Neighbor cells : 20,3,1..

Network signal info :
Band20 tehát 800mhz, itt is -114dBm, ASU 26

Az itteni potméternél a mobilnet majdnem a piros tartományban van.
Gondolom custom rom lehet segítene, mert ott pár dolgot lehet állítani, nem úgy mint MIUI global és EEA-nál, ha az sem segítene, akkor telócsere/simcsere talán megoldja ezt a problémát. Habár mint említettem itt a térerő nem tökéletes, igaz én Telenoros vagyok + Oneplus8-al nekem kb 3/4 csíkom van és ilyen problémáim nincsenek.

:R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#13099) junkpod


junkpod
nagyúr

Probalgattam az Android Auto-t de nem jártam sikerrel. Nem akar csatlakozni... Egyszer feldobott pár üzenetet, de a kocsi visszadobta, mert nem reagáltam időben (videó hívás közben voltam...).
Van valami csatlakozási trükk?

Box's don't touch!

(#13100) Gloob válasza vargalex (#13097) üzenetére


Gloob
addikt

Én is így tudtam, de aki ilyet akar csinálni, az nézzen utána saját maga, nehogy utána mást okoljon! Ez az én véleményem. 😀

Samsung Galaxy A52S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.