Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) aprokaroka87 válasza Archttila (#14449) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Megmondom őszintén én azért tértem vissza az Android 11 alapú pixelexperience rom-ra, mert a magisk, zygisk páros ki fogott rajtam.

Gravitybox pl pl egyáltalán nem ment, bár lehet hogy azért, mert Android 11-re van kiadott utolsó verzió.

(#14452) vargalex válasza Archttila (#14449) üzenetére


vargalex
félisten

De akkor a Google fotóknál nincs korlátlan tárhely?

Alex

(#14453) Archttila válasza vargalex (#14452) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt olvastam, hogy EGYELŐRE nincs, de mindjárt megnézem (és már nem használom)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14454) Bl.Gyo. válasza Archttila (#14449) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

mi a helyzet a merüléssel kikapcsolt kijelző mellett? nekem és másnak is az volt a gondja, 1 éjszaka alatt 40-ot merült úgy.

(#14455) Archttila válasza Bl.Gyo. (#14454) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Megszűnt a Battery drain. Pontos adatokkal nem szolgálhatok, lévén elég sokat tapicskoltam a tegnapi nap folyamán, ennek ellenére látszólag teljesen rendben van az akkuidő.

#14452vargalex

Van Original quality opció :) Gyári kamerával készített kép 3000*4000 4.3MB-ot mutat a Photos-ba.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14456) vargalex válasza Archttila (#14455) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A kérdésem az lett volna, hogy Google Photos-ban a Fiók Beállítások -> Biztonsági mentés és szinkronizálás menüpont alatt írja-e, hogy "A Pixel készülékről történő Helytakarékos minőségű feltöltés ingyenes és korlátlan". Mert egyébként szerintem mindenkinek van Original quality opció...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14457) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A 12-es droid alapú pixel experience változat esetén is várható lesz majd plus kiadás?

(#14458) wanted5 válasza vargalex (#14456) üzenetére


wanted5
őstag

2021 júniusától megszűnt a korlátlan tárhely, ami érthető lépés volt. A minden google fiókhoz tartozó 15 GB-os GoogleDrive tárhelybe számolódik bele. A bevezetés előtt feltöltött képek ez alól kivételt képeznek.

(#14459) vargalex válasza wanted5 (#14458) üzenetére


vargalex
félisten

Kivéve a Google Pixel referencia készülékeknél... Pont ezért kérdezem, hiszen a PE ROM-okat eddig a Google úgy érzékelte, hogy Pixel készülékről vagy. Itt érdemes elolvasni a Pixel-tárhelyre vonatkozó információk bekezdést.

Alex

(#14460) Archttila válasza vargalex (#14456) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem irja.
A keszuleket egyebkent Pixel 6 nak erzekeli.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14461) wanted5 válasza vargalex (#14459) üzenetére


wanted5
őstag

Ne legyünk már ennyire magyarok :(
15 GB-ba belefér 3000 darab 5MB-os kép, tömörítve duplája. Ha elfogy, akkor kirakod saját meghajtóra vagy fillérekért lehet venni tárhelyet (100 GB google 575 Ft/hó, MS 539 Ft).

Most akár működik, amit írsz akár nem, csak idő kérdése, amíg reagál a Google, és ha a helyükben lennék, akkor még wipe-olnám is az egész fiókot.

Ne érts félre, nem a nagy cégeket védem, van elég pénzük. De kapsz egy szolgáltatást, amit 7/24-ben elérsz a világ bármely pontjáról, ráadásul nem kell aggódnod az adatvesztés miatt soha. Számold ki, hogy otthoni környezetben, akár egy NAS-t is mennyi fenntartani és mennyi idő alatt térül meg (ok, nyilván az nem is 100 GB).
Az pedig, hogy eddig ingyen volt: hát nyílván. Hány meg hány szolgáltás van, ami eleinte ingyenes vagy veszteséggel működik azért, hogy megismerjék és megbarátkozzanak vele az emberek.

részemről off vége, a modik mérgesek lesznek :) , esetleg mehet privátban

(#14462) vargalex válasza wanted5 (#14461) üzenetére


vargalex
félisten

Van home szerveren, szóval nem kell aggódnod. Csupán egy kérdés volt.

Alex

(#14463) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez is működik: [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14464) vargalex válasza wanted5 (#14461) üzenetére


vargalex
félisten

Egyébként nem (csak) magyar mentalitás, hiszen ahogy a kolléga hozzászólásában olvashattad, a Telegram csoportban előjött a kérdés...

Alex

(#14465) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Ahogy előttem is írták, a korlátlan tárhely a Google Fotókban megszűnt. Nem próbáltam még a Pixel Experience-t, de korábban a Pixel telefonokon lehetőség volt eredeti minőségben is korlátlanul elmenteni a képeket. Ha erről a funkcióról van szó, azt hiszem, az is megszűnt, Pixel 3-ig bezárólag elérhető már csak, a ROM pedig Pixel 6-nak adja ki magát, ahogy olvastam.

(#14466) vargalex válasza 22Dávid22 (#14465) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem elég egyértelműen le volt írva a kérdés, de nem kötelező olvasni, elég csak írni...
Sőt, linkeltem is a hivatalos Google álláspontot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14467) aelod


aelod
veterán

Ez mennyire megbízható?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14468) vargalex válasza Archttila (#14455) üzenetére


vargalex
félisten

Közben én is felraktam. Még soha nem próbáltam a Google féle mentést, de most azzal minden gyorsan visszakerült. Eddig hibátlan a cucc.

Alex

(#14469) fluttershy válasza aelod (#14467) üzenetére


fluttershy
tag

Nekem okénak tűnik, de ha tervezel akkumulátort cserélni akkor vásárolj "adhesive" ragasztót is hogy majd vissza tudd ragasztani a hátlapot. Nézegess videókat az aksicseréről.

Tegnap este én is flasheltem az új pixel experience romot. Nekem is tökéletes. A material design 3 nagyon ronda de majd megszokjuk.

(#14470) aprokaroka87 válasza fluttershy (#14469) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nekem pl az újfajta állapot sori gyors kapcsolók nem igazán jönnek be, mondjuk én egyenlőre visszatértem a régebbi rendszer verzióra.

(#14471) Fall-N válasza fluttershy (#14469) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos tényleg a hátlap leszedése és újra ragasztása, ami nehéz a dologban. Arra én sem biztos, hogy vállalkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#14472) aelod válasza fluttershy (#14469) üzenetére


aelod
veterán

Megrendeltem máshonnan elég sz@r a google értékelése a helynek. Xiaomiszerviznél telefonon azt mondták hozott akkut 5e-ért cserélnek.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14473) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem csak ezek a default rohadt nagy betűméretek nem tetszenek. Az előzön is ekkora volt?
A pixel launcher meg alapvetően nem lenne rossz, de azért a régi Nova settingemet meg sem közelíti... Lehet vissza is térek rá, majd még meglátom. (a korral egyre csak lustább leszek, most is csak henyélek) :D

Jah igen aki OrangeFox recovery-t használ az ne lepődjön meg, hogy ha a data particiorol nem tud majd backup-ot készíteni. (igen, csak a data-rol)

createTarFork() process ended with ERROR: 255

Valószínűleg a 3.6.0_9 TWRP-re épülő Fox már probléma nélkül végigpörgeti. Most jön az, hogy csak nálam nem jó... ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14474) aprokaroka87 válasza Archttila (#14473) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy ez a Recovery Backup mennyire megbízható?
Mik lehetnek a buktatók?
Data partició mentése menti az alkalmazások adatait is?

(#14475) Archttila válasza aprokaroka87 (#14474) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem teljesen megbizhato, mondjuk nalam valahogy igy nez ki a backup mehanizmus:
Swift, cloud, SDCard, RPI server, RPI server tartalma RAID-en, ezen felül van egy külső HDD amolyan végső tartalék sensitive anyagoknak

Igen menti az alkalmazosok adatait.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14476) aprokaroka87 válasza Archttila (#14475) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem, köszi, ha majd meg lesz az új sd kártya akkor arra lesz a mentés.
De tervezek venni usb-otg pendrive-ot is majd, meg ott van a 100gb gdrive tárhely.
Mondjuk volt már hogy megszívtam azzal hogy data particiót formáztam, törölte a belső tárhely tartalmát is :D

(#14477) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Na hogy tetszik a fogyasztas? En hetfon olyan del korul vettem le a toltorol, es most ebben a pillanatban 10%-ot mutat.
Teny, hogy a heten kevesebbet hasznaltam mint altalaban, de ez szerintem akkor is nagyon rendben van egy 2.5 eves telefontol.:)
Egyetlen egy apro furcsasag amit nem tudok hova tenni. Brave-ben ha le szeretnek tolteni egy fajlt, akkor letoltesnel az SD tarhelyet kiszurkiti es azt mondja ra, hogy nincsen rajta eleg hely. 220GB free, szoval valami nem ok csak meg arra nem sikerult rajonnom, hogy mi :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14478) fluttershy válasza Archttila (#14477) üzenetére


fluttershy
tag

Az én telefonomon is elég jó az üzemidő de én nyúzom rendesen úgyhogy kell tölteni naponta. Nálam egy olyan furcsaság van hogy a google folyamatosan kérdezgeti a poziciót és ezt az értesítéseknél mutatja.

(#14479) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

kérdezgeti a poziciót

Ezt helyileg kell erteni vagy a screen orientaciorol van szo?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14480) fluttershy válasza Archttila (#14479) üzenetére


fluttershy
tag

Tartózkodási hely. Emlékszem hogy láttam hetekkel ezelőtt beírta a nagy PE telegram csoportba más is ezt a bugot, más telefonnál, szóval valszeg ez a rom hibája. Engem nem zavar, nem merül vészesen, ezért nem foglalkoztam vele sokat, majd következő frissítésnél javítják úgyis.

(#14481) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyen is van:Y

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14482) Lacopapi válasza Archttila (#14481) üzenetére


Lacopapi
addikt

Igen,de letöltéskor nem lavendert, hanem missi-t ír.... emiatt nem kísérletezem, pedig MIUI hívő vagyok.
:D. A Pixelnél a Google kereső sávja eltüntethető a kezdőoldalról?

[ Szerkesztve ]

(#14483) Lacopapi válasza Lacopapi (#14482) üzenetére


Lacopapi
addikt

...mondjuk missi meg nincs tudtommal :N

(#14484) kisza25 válasza fluttershy (#14478) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én arra jöttem rá, hogy én nyomkodhatom sokat, mert most, hogy nem azt használom, 25 óra alatt 34%-ot merült, pedig azért párszor bekapcsoltam, hogy átpakoljak dolgokat róla.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14485) aelod


aelod
veterán

Megvolt az akku csere. Kíváncsi leszek az üzemidőre.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14486) Lacopapi


Lacopapi
addikt

Sajnos a Devil sem TWRP, sem Orange használatával nem működik,csak bootlop van. Nálam :W .

Ez viszont eddig bevált. Orange ajánlott. :)

[ Szerkesztve ]

(#14487) pimi50 válasza aelod (#14485) üzenetére


pimi50
aktív tag

Te csináltad, vagy csináltattad? Ha te csináltad, mekkora szopás?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#14488) aelod


aelod
veterán

Vettem az akkut, és szerviz csinálta. Egyelőre nem hozza a gyári értékeket...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14489) aelod


aelod
veterán

Feltöltöm teli és egy két per alatt zuhan 89%ra, 16%nál meg ki is kapcsol.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14490) Archttila válasza aelod (#14489) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a Note 4-nel volt hasonlo, aztan naprol napra rosszabb lett. Rovid ido elteltevel mar csak szo szerint perceket birt... vegul kiderult, hogy megserult az akksi beszerelesnel, igy azota magamnak csinalom (tobbek kozt) ezt is. (na jo eddig egyszer kellett :) )
Remeljuk nalad nem errol van szo.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14491) aelod


aelod
veterán

Hát remélem. De gondolom ez az utángyártott akkunak tudható inkább be. Meglátom. Nagyon úgysem tudok mást tenni. Visszakaptam a gyári akksit is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14492) kisza25 válasza aelod (#14491) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kártyák nélkül már jobban bírja a teló😁

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14493) aelod válasza kisza25 (#14492) üzenetére


aelod
veterán

Ez a gyári akku?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14494) vargalex válasza aelod (#14489) üzenetére


vargalex
félisten

Én néhány telefonba (Mi A2, Redmi Note 5) cseréltem már akkut. Az új rendre gyengébb volt, mint a gyengélkedő gyári.

Alex

(#14495) kisza25 válasza aelod (#14493) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az, 1,5 éves a telefon

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14496) Bl.Gyo. válasza vargalex (#14494) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ez azt jelenti hogy nem érdemes akkor akkut cserélni? hagyni kell kifújja a lelkét aztán új teló? mert nekem is kezd gyengülni, az accubattery szerint 75%-os (szerintem több mert az előző rendszeren amit nemrég cseréltem, 86 körülit írt), de azért még elvagyok vele. mert ha nem érdemes cserélni akkor nem fogok vele szenvedni (magam csinálnám, nem merném szervízre bízni, valamit elrontanak vagy lenyúlják az akkut és mást tesznek bele stb.) ha csöbörből vödörbe kerülök.

[ Szerkesztve ]

(#14497) aelod válasza Bl.Gyo. (#14496) üzenetére


aelod
veterán

Hát én náluk csináltattam. Google-ban elég jó az értékelésük nem gondolnám, hogy átvertek volna. Az akkut meg innen rendeltem. Most egyelőre elvagyok vele. Nincs olyan redmi amiért kifizetném a mostaniak árát. Kamerában szinte egyik sem annyival jobb mint ez Gcammal. Ugyan azért (csak kicsit gyorsabb) meg nem fizetek 100e-t. Kicsit csalódott vagyok így az újakkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14498) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Melyik Gcam port működik a legjobban ezzel a telefonnal?

(#14499) vargalex válasza Bl.Gyo. (#14496) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem legalábbis mindkét esetben ez volt a tapasztalatom. Mindkettő elvileg gyári akku volt, ennek ellenére a MI A2 esetében az akku kicsit alacsonyabb (rövidebb) volt, mint az eredetileg a készülékben lévő. USB-s mérővel közel sem tudott annyit beletölteni, mint a névleges értéke. Mondom, a gyári jobb értékeket produkált. Persze, a Note 5 esetén nem volt kérdés, mert ott kezdett púposodni az akku.

Alex

(#14500) Lacopapi válasza Balázs Z. (#14498) üzenetére


Lacopapi
addikt

Nekem [ez] bevált eddig,sokféle romon. Tekerd le a lap aljáig,ott a download....részletgazdagabb,színhű és az éjszakai mód zseniális. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.