Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Fall-N


Fall-N
veterán

Új hír. [link]

(#14302) fa4hu válasza Fall-N (#14301) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Sajnos az időhúzásból várható volt. Jó kérdés, hogy a sima 12 meddig kap biztonsági frissítést...

(#14303) kisza25 válasza Fall-N (#14301) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

De 12.5.1 van rajta, vagy akkor ez most miben más :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14304) aprokaroka87 válasza fa4hu (#14302) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én elég kevés esélyt látok arra hogy biztonsági frissítés is kapjon, vagy ha igen akkor max 1-et, de azt sem idén.

(#14305) Fall-N válasza kisza25 (#14303) üzenetére


Fall-N
veterán

Kapott volna ez a 12.5 egy szoftveres optimalizációt.

(#14306) rebla válasza Fall-N (#14305) üzenetére


rebla
aktív tag

Pontosan! Kicsit csalódott vagyok hogy félkész termékeket neveznek frissítésnek... :F

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14307) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Redmi Note 7 - MIUI 12.5.1.0 (QFGEUXM) frissítés óta nem működik a mobilnet semmilyen formában. SIM kártya tesztelve másik telefonban, minden ok. Eddig semmilyen gond nem volt, csak a frissítés óta áll fent a probléma.

Láttam hogy Redmi 10S-nél a Xiaomi elismerte a mobilnet bugot, de Redmi Note 7-ről nem találok sok mindent. Esetleg valaki járt hasonlóan ?

Nem örülök neki, de még egy gyári resetet majd megpróbálok csak előtte még menteni kell a telefonról egy frisset. Azért ez egy elég súlyos, alapvető funkciót érintő bug

Szerk: Áttettem a SIM kártyát egy másik telefonba, kicsit neteztem vele. Majd visszatettem és hirtelen lett net a Note 7-en is. Nagyon érdekes :F Pedig a hozzáférési pontok és minden be volt állítva pontosan úgy ahogyan most is és még újra sem indítottam a telefont

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#14308) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Ha jól látom, a Note 7 tegnap este kapott egy frissítést a kínai régióra. A changelog a szokásos sablon.
Ezek szerint elképzelhető, hogy majd egyszer globalra is jön még egy.

(#14309) kisza25 válasza Riccsiz_h (#14307) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Azért sim pakolgatadhoz nem árt kkkapcsolni a telefont szerintem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#14310) aelod válasza kisza25 (#14309) üzenetére


aelod
veterán

Minek? Repülő mód és kész.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14312) ooooobi


ooooobi
senior tag

Pár napja jött ki egy olyan hiba, hogy ha messengerrel vagy whatsappal videchatelek akkor a másik fél nem hall. Ha ha sima hívást indítok ezekkel akkor viszont igen. Ahogy bekapcsolom a kihangosítást elmegy a mikrofon. Furamód Duoban meg müködik a videochat is. Rendes telefonhívás is müködik, hanfelvétel is. Egy reset lehet megoldaná de nem szivesen csinálnék ilyet, google hitelesitök vannak fent authy app. gyari miui van fent 12.5.1.0(QFGMIXM) Van valakinek valami tippje esetleg amivel még próbálkozhatnék reset elött?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#14313) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok!

Tettem a masinába így pár év után egy 128GB os SD kártyát mivel elég sok fotó videó app van így a sajnos gyárilag 64GB-os tárhely mindig fullon van. Milyen módon lehetne elérni, hogy az appok az sd kártyára kerüljenek? Vagy legalábbis néhány? :F :F Képek stb kiválasztottam, hogy az SD-re menjenek, de van pár nagyobb méretű app ami szintén jobban elférne ott.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14314) miqlas válasza Lacuss20 (#14313) üzenetére


miqlas
őstag

... asszem appokat nem tudsz a gyári rommal (androiddal) kártyáról futtatni ...

42

(#14315) Lacuss20 válasza miqlas (#14314) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Sejtettem :( Szánalmas. Egy "ezeréves" hulladék vo*** tab nál már belerakáskor formázhatod belső tárhelynek az sd kártyát és mennek arra az appok. Nyilván, ha pl játszani akarsz vagy valami nagy közvetlen elérést igénylő dolgot futtatsz, akkor érthető gyorsabb a belső memória, de elég sokmindent "ki lehetne lökni" az SD re végső soron, hogy abból is a HI Class eek elég jó sebességet tudnak. No mindegy az összes "adat" állomány kisétál az appoknak meg megmarad a belső szerencsére így már elég lesz ahely napi szintű használatban-hoz, mielőtt elavul a teló nincs katazstrofálisan sok appom. :) Láttam amőgy mókolást, de nincs sok kedvem hozzá elévileg gyári romon is lehet mozgatni az alapján, de nem ér annyit, ha nincs egyszerű mód :)

:R :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14316) kanyi51 válasza Lacuss20 (#14315) üzenetére


kanyi51
senior tag

Ha van Root -- akkor a Link2SD az ajánlott, de csak Rootal.

(#14317) Mercutio_ válasza Lacuss20 (#14315) üzenetére


Mercutio_
félisten

Google-nél reklamálj, ők vezették be valamelyik droid verzióban, mivel sok hulladék SD-kártya okozta probléma miatt magát a droidot szidták az emberek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14318) Lacuss20 válasza Mercutio_ (#14317) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Legalább a MIUI valahogy biztosítana rá lehetőséget... vagy nemtudom :F
De végülis mindegy minden egyéb adat illetve ami leginkább foglal fotó,pdf stb átmozgatható illetve alapból oda is tudja menteni aztán ez van :D :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14319) Fall-N válasza Mercutio_ (#14317) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kellett ahhoz feltétlenül tönkre menni. Alapból lassabb is, így nem célszerű használni. Másrészt már régóta titkosított a tárhely. De be lehet formázni Adaptív térhelyként, igaz én nem tenném. Egyébként is manapság alap a 64 GB tárhely, így minek kellene linkelni SD-re?

(#14320) maczera válasza Fall-N (#14319) üzenetére


maczera
aktív tag

Pláne, hogy 128 GB verzióban is volt...

(#14321) Lacuss20 válasza maczera (#14320) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Volt 5-8 ezerrel drágábban azután, hogy megvettem egy hétre rá, ugyanabban a webshopban :)
Szívtam is a fogam miatta rendesen, ha nem külföldön lettem volna a telefonnal akkor visszáruztatom és nem érdekel, hogy kihuzzák e a max 1 hónapon belül fizetik vissza az árát témakör. :( :( :(

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14322) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Újabb kérdés nem tudom ki szokta használni navigációnak a telefont, de nálam elég sűrűn csinál hülyeségeket, pl megyek aztán elkezd össze vissza forogni, azt hiszi nyíl egyenes úton, hogy megfordultam stb. Google map app hiba enne vagy a GPS modul halódhat? Kint van szélvédőnél, nem lemez a tetőnél ezt nem tartom hibaforrásnak így. :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14323) tomy86 válasza Lacuss20 (#14322) üzenetére


tomy86
addikt

Szélvédőnél elhelyezve lehet melegedési probléma is. Én szellőzőrácsra rögzített tartóban használom, de nem tapasztaltam ilyen hibát.

(#14324) Lacuss20 válasza tomy86 (#14323) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Hát nemigen volt ma meleg kint sem bár szörnyen hideg sem, de az autót nem zoktam hülyére fűteni. Nap nem sütötte :/

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14325) zsola32 válasza Lacuss20 (#14324) üzenetére


zsola32
őstag

Locus / Pokémon programokat használok, gond nélkül

(#14326) wanted5 válasza Lacuss20 (#14324) üzenetére


wanted5
őstag

Nincs benne GALILEO, sose lesz jó...

(#14327) Lacuss20 válasza wanted5 (#14326) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Hát van pár régi gépem is azok tényleg régiek 5-6 évesek, akksikkal semmi gond amúgy, de navival sem. Pedig ott aztán végképp galilejooo szóba sem jött.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14328) vargalex válasza Lacuss20 (#14322) üzenetére


vargalex
félisten

Hetente 2-3 alkalommal használom Budapesten belül, soha nem volt gond (tegnap is azzal mentem)...

Alex

(#14329) aelod válasza vargalex (#14328) üzenetére


aelod
veterán

Eddig nekem sem volt gondom a 2.5 fél év alatt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14330) Lacuss20 válasza vargalex (#14328) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Akkor valószínűleg egyedi jelenség lesz :/ Mindenesetre nem sűrűn használom navinak, mert van másik teló erre a célra, illetve már megszoktam valamelyst ezta hülyeségét, csak néha eléggé rosszkor csinálja. :C :U :R

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14331) brugo


brugo
aktív tag

A Tisztitó naponta 2 szer is jelzi hogy tele van és kell tisztitsak,habár 3 napra álitottam a törlést a telót pedig alig használom több mint 3 napot tart az aku . Miért mint törölteti magát ?

(#14332) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

sziasztok! meguntam a miui belassulását, és nagy nehezen feltettem a legújabb twrp-t és pixel experience plus-t a telóra, szépen fut, csak nem lehet rá telepíteni semmit play áruházból, azt írja nincs elég hely, pedig az egész első tárhelyből 12GB van használva (20%) azt írja is a tárhely kezelőbe. Miért van ez, és mi a megoldás?

(#14333) Bl.Gyo. válasza Bl.Gyo. (#14332) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nem aktuális már rájöttem hol rontottam el, bár ez a jelenség nem normális szerintem de megvan oldva:
rom telepítés után csináltam egy factory resetet az OS alól (szokás nálam), és az okozta ezt a hibát. Gondolkodtam kicsit, bementem a twrp-be és nyomtam csak egy data format-ot, reboot, és utána már tudta használni a belső tárhelyet mindenre.

(#14334) hzsolee


hzsolee
őstag

Üdv!
Nem vagyok telefon guru, meg el is veszek a leírásokban, ezért egy gyors kérdés. Lassan váltanék erről a telefonról. Xiaomi-t szeretnék, de nfc kellene és qi töltés sem lenne rossz. Melyik típusok jöhetnek szóba?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#14335) vlevi válasza hzsolee (#14334) üzenetére


vlevi
nagyúr

GSM aréna 5db 2021-es Xiaomi modellt dob ki, nfc-vel és vezeték nélküli töltéssel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14336) trebrona válasza hzsolee (#14334) üzenetére


trebrona
Topikgazda

https://mobilarena.hu/tema/melyik_okostelefont_vegyem_olvasd_el_az_1_hozzaszo/friss.html

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14337) hzsolee válasza trebrona (#14336) üzenetére


hzsolee
őstag

Bocs... :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#14338) hzsolee válasza vlevi (#14335) üzenetére


hzsolee
őstag

:R :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#14339) trebrona válasza hzsolee (#14337) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Semmi gond, ott több a tapasztalat. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14340) Bl.Gyo. válasza hzsolee (#14334) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

gondolom lassan elérhető lesz a redmi note 11 pro, elég jó készülék érdemes arra várni, bár értékhatárt nem írtál...

[ Szerkesztve ]

(#14341) fluttershy válasza Bl.Gyo. (#14340) üzenetére


fluttershy
tag

Mediatek soc van benne. Magyarul ipari hulladék. Pedig a többi specifikáció okénak tűnik. Kár

(#14342) aprokaroka87 válasza fluttershy (#14341) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért annyira ne becsüld le azt a Mediatek Dimensity 920-at.
Ha nem lényeges a custom rom és hasonló dolgok, akkor jó választás lehet, a Snapdragon 660-at elég nagy eséllyel porig alázza, bár igazából már nem is nehéz. :)

(#14343) aelod válasza fluttershy (#14341) üzenetére


aelod
veterán

Téves. Nem tudom ezt miből gondolod....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14344) Bl.Gyo. válasza fluttershy (#14341) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nem értem miért van mindenki bele ragadva ebbe a "mediatek egy sz.r" hülyeségbe. ja, nehéz rom-olni... hát nem kell. szerintem csak a rom huszárok nem szeretik. réges régen is volt médiatek-es telóm, még a 2 magos, és android 4.2-es korból, nem volt panaszom. nekem mindegy SD vagy mediatek, úgysem romolgatok, amire meg az ember használja a telóját arra jó bármelyik.

(#14345) rebla válasza Bl.Gyo. (#14340) üzenetére


rebla
aktív tag

Az nekem is tetszene,csak meg kellene halnia a note 7 nek, de eddig semmi jele :DD
Amíg megy, marad... :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14346) vargalex válasza fluttershy (#14341) üzenetére


vargalex
félisten

Feleségemnek egy Redmi 9-es van. Mediatek Helio G80 van benne. Sem fogyasztásban, sem sebességben nincs vele gond. Igaz, ő is gyári ROM-al használja...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14347) fluttershy


fluttershy
tag

Nem tagelek végig mindenkit, bocsi; de az előző 5 hozzászólásra válaszolok. Mediatektől azért borsódzik a hátam mert az összes chipjük bsp-je closed source (ennek a közvetlen következménye hogy a custom rom fejlesztők már a startvonalnál meg vannak lőve), és nem titok hogy azért olcsók a chipjeik mert csak 2 évig nyújtanak supportot. A telefongyártó ha akarna se tudna 2 év után security patchen kívül bármi más updatet kiadni. Én nem 2 évre szoktam vásárolni dolgokat, nem akarom 2 év után kidobni a telómat. Most mondthatnám hogy környezetvédelem (jogosan) meg stb de egyszerűen csak nem akarom lenyelni ezt a baromságot hogy ezek a telefonok elavulnak 2 év után. A telefon és/vagy a chipset gyártója teszik elavultá hogy a fogyasztó fogyasszon. Termelje az elektronikai hulladékot és költse a pénzét az akinek két anyja van. Eddigi telefonjaimnál ha megszűnt a gyári szoftveres támogatás akkor ha tehettem mindig romoltam és boldogan használtam tovább még pár évig. Másik érdekesség hogy a felső kategóriás telefonokban érdekes módon soha nincs mediatek chipset. Annyira talán mégsem jó? És akkor még elő sem húztam a múltbeli mediatekes balhékat. Kutyából nem lesz szalonna.

(#14348) trebrona


trebrona
Topikgazda

Idézek az összfoglalóból:

"A telefonnal kapcsolatos offtopik témáknak, elkalandozásoknak külön fórum áll rendelkezésre, az odavaló témákat kéretik ott boncolgatni."

Mediatek szálat ezennel el is varrom, kérem a támával a linkelt topikba átfáradni! Köszönöm!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14349) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

valakinek volt olyan tapasztalata a pixel experience rom-al hogy gyorsan merült az akku vele? éjjel 41%al tettem le a telefont, reggelre 3%-ra merült. vagy ötlet mi okozza ezt?

(#14350) aprokaroka87 válasza Bl.Gyo. (#14349) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én még nem tapasztaltam ilyet, szerintem valami ébren tartotta vagy tartja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.