Hirdetés

2020. október 24., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-08-05 19:45:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2001) szunyi777 válasza G48 (#1994) üzenetére

szunyi777
őstag

Mielőtt miui ről váltottál akkor be voltál jelentkezve Google, mi fiók, stb pinkod? Az meg lehet ludas.

Xiaomi MI Note 10 (Tucana) 6/128 >Rom: MIUI 11 EU Dev. >Kernel: STOCK >Recovery: OrangeFox (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2002) Gloob válasza BlueDeath (#1998) üzenetére

Gloob
őstag

Milyen rom-ot használsz? Nálam EU Dev-vel kijön a 2 nap, 6-8 óra képernyővel, folyamatos bluetooth kapcsolat, folyamatos mobilnet, vagy wifi, automata fényerő. 2 sim, mindkettőn korlátlan net, de netre a digi van használva, beszédre meg a UPC. Rootolt, van egykét dolog fagyasztva titaniummal. Éjszaka rep mód automatikusan 11-05 között.

Redmi Note 7 Xiaomi.eu Dev weekly rom

(#2003) G48 válasza szunyi777 (#2001) üzenetére

G48
aktív tag

Be. Google, és Mi fiók is. Hogyan lehet ezt kiírtani?

(#2004) Pityu. válasza BlueDeath (#1998) üzenetére

Pityu.
veterán

Na nem csak nekem van gondom az üzemidővel :D Nekem most nullát fogyaszt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2005) Oldbiggy

Oldbiggy
tag

Sziasztok. Ma megkaptam a nyitási jogot. Ha nyitom, és mindjárt felteszem az Orangefoxot, mennyi az esélye, hogy titkosított lesz?
Köszi a választ

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn...ZTE Blade, Xiaomi Hongmi 1s, Xiaomi Redmi Note7.

(#2006) Gloob válasza Oldbiggy (#2005) üzenetére

Gloob
őstag

Szerintem semmi, mivel a nyitás mindent gyalul. Mindent újra be kell állítani.

(#2007) BlueDeath válasza tomsolo (#1999) üzenetére

BlueDeath
senior tag

Már hónapok óta nyűglődök vele, már az előd topicban is írtam róla. A telenoros net kártya meríti.
Egyébként nem az a bajom, hogy éjszaka merül, hanem ugyanennyit merül nappal is minimális használat mellett. Ha kiveszem a telenoros kártyát 7-8 napig elmegy az én felhasználási szokásaim mellett (másik kártyával is csinálja, próbáltam kártyát cserélni és a téretőm is folyamatosan jó). Akkuhasználatban vagy a cella készenlét kiugróan magas 80-85% vagy az alkalmazásoknál az "android" ~70%.

Nem én vagyok az egyetlen egyébként. Ez konkrétan egy bug amit b@sznak javítani. Mi8-on és note4-en is van aki ezzel szenved.

A részben a miui miatt vettem a note7-et, de bepróbálkoznék valami vanilla droiddal, mert kivan a fszm ettől.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2008) BlueDeath válasza Gloob (#2002) üzenetére

BlueDeath
senior tag

Globlálról mentem miuihura pár hónapja, abban a reményben, hogy hoz változást, de semmit nem jelentett.
Nem érdekel a SOT mert, ha használom, akkor rendben van, hogy merül. Nekem az b@ssza a csőröm, hogy ha nem piszkálom, akkor is gyorsan merül.

Azt a sok ébresztést az "android" produkálja. 39 óra alatt 6 és fél órányi...

[ Szerkesztve ]

(#2009) tomsolo válasza BlueDeath (#2008) üzenetére

tomsolo
őstag

ha a második kártya net kártya akkor állítsd be neki a 4g onlyt(lte)
vagy a *#*#4636#*#* nál szintén.

gondolom telefonálna pedig csak netezni tud ezért körbenyal minden tornyot

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2010) BlueDeath válasza tomsolo (#2009) üzenetére

BlueDeath
senior tag

Már próbáltam, sikertelenül.

(#2011) szunyi777 válasza G48 (#2003) üzenetére

szunyi777
őstag

Én ujjlenyomat és pin kód kombot használok. Ami a rom pinkódja az oldja fel a recoveryt is.

Xiaomi MI Note 10 (Tucana) 6/128 >Rom: MIUI 11 EU Dev. >Kernel: STOCK >Recovery: OrangeFox (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2012) aelod válasza BlueDeath (#1998) üzenetére

aelod
veterán

Root van? Wakelock detectorral nézd meg mi zabálja le...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2013) grafikus17

grafikus17
aktív tag

Sziasztok! Két hete rendeltem a páromnak egy redmi 7 est, magamnak egy note 7 est. Most megjöttek az uvegfóliák és a Rémi 7 es mindegyik oldalt 1 mm-el kisebb. Miért? A kijelző ugyan akkora. Valószínű fel sem rakom, inkább rendelek még egy note 7 fóliát. Redmi 5 plusrol váltottam, de 2 hét alatt úgy érzem nem igazán érte meg. Az értesítési ikon mizéria már lerágott csont, de például nincs előlapi vaku, nem lehet zoomolni az első kamerával, legalábbis én nem találtam. Üzemidő ugyan annyi. Egy kicsit gyorsabb, ez kêségtelen, de más nem jött elő. Nem vagyok kamera fun, ezért ez nem volt mérvadó.

Xiaomi Redmi 5 plus

(#2014) zorzy4 válasza BlueDeath (#1998) üzenetére

zorzy4
őstag

Nekem közepes használattal ennyit merül napközben!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2015) ooooobi válasza BlueDeath (#1998) üzenetére

ooooobi
senior tag

Nálam Global 10.3.6 2 kártya, este ne zavarjban pár százalék csak. Fra nekem ilyen felébresztést nem is ír, csak olyan van, hogy ébren tartva. Bár lehet ez ugyan az csak más fordítással :D

(#2016) pilu01 válasza szunyi777 (#1990) üzenetére

pilu01
senior tag

Na. Feltettem fastbot a globál stabilt. Parancssorból a OFoxot, mindent wipeoltam, majd az EU stabilt.
Nem dobott eddig semmi hibát, úgy néz ki minden működik.
Mondjuk a recoverybe eddig nem mertem visszamenni, lehet a titkosítás megmaradt?
Egyébként ezt valamilyen appal nem lehet megnézni, csak a recoverybe derül ki?

(#2017) Viktor0610 válasza pilu01 (#2016) üzenetére

Viktor0610
MODERÁTOR

"Mondjuk a recoverybe eddig nem mertem visszamenni"
LOL?

(Bocs. :B )

"Látom kimozdultál a biztonságot jelentő PH-ról. Ez itt a vadon. Megeszünk." :DDD

(#2018) BlueDeath válasza aelod (#2012) üzenetére

BlueDeath
senior tag

Nem fut. Hibákat dob. Más programötlet?

(#2019) aelod válasza BlueDeath (#2018) üzenetére

aelod
veterán

Keress rá play áruházban és alatta kidobál hasonló activity process csekkoló progikat.

(#2020) cybermanus válasza grafikus17 (#2013) üzenetére

cybermanus
őstag

Nem egy forma a két kijelző mérete a redmi 7 valamivel szélesebb.
Ahogy olvasgatom neked tökéletesen megfelelt a régi telefon is. Megkérdezhetem, hogy mit vártál ettől az újtól?
Amennyiben az ember nem használja ki a processzor és GPU erejét szerintem avval a telefonnal is el lehett volna még lenni egy jó darabig.

Milyen áruház van a tatuinon? Ott csak OBI van!

(#2021) BlueDeath válasza aelod (#2019) üzenetére

BlueDeath
senior tag

Egyébként próbáltam a gsamot meg mégvalamit korábban. Semmivel nem lettem okosabb.
Tök nonszensz, hogy egy tiszta, frissen telepített rendszeren ezzel kelljen foglalkozni.

(#2022) aelod válasza BlueDeath (#2021) üzenetére

aelod
veterán

Mi a legnagyobb fogyasztó ha belemész a statisztikába? Android rendszer?

(#2023) kormi0312 válasza vargalex (#1909) üzenetére

kormi0312
senior tag

Szia.

Milyen Rom-val és recovery-vel használod ilyen üzemidővel a telót?

(#2024) grafikus17 válasza cybermanus (#2020) üzenetére

grafikus17
aktív tag

A két fólia szélességre megegyezik, de magasságra bő 1 mm -el kisebb, sőt van az 2mm is.
Hogy mit vártam? Hogy ugyan azokat a funkciókat tudja, plusz még többet jobban. Mint írtam, fura hogy nincs előlapi vaku, és sokszor használtam. Az eltűnő értesítési ikonok is zavarnak. Igazából 3 év Note 2 után vettem az 5 plust, mert az akku már nagyon szar volt, két után gyártottat is vettem, de nem sokat értek. Az 5 plusnál nem akartam igazból megint akksival szenvedni, mert ott még cserélni sem tudom, csak úgy. Bár még semmi baja sincs. De úgy gondoltam, ha most adom el, akkor még többet kapok érte, mint egy év múlva. Végül is nem bántam meg, csak nem volt akkora ugrás mint Note 2-ről 5 Plusra váltani.Ja és erre most 2 év a garancia. Mondom, mindenben egy picit jobb.

Xiaomi Redmi 5 plus

(#2025) vargalex válasza kormi0312 (#2023) üzenetére

vargalex
félisten

Global Stable (10.3.2.0). Akkor még estig kibírta egyébként úgy, hogy nem nagyon piszkáltam. Most is hasonló várható, mert 52%-on van az akku 1 nap 20 óra 12 perc üzemidővel és 2 óra 50 perc SOT-al, 1 óra telefonálással.

Alex

(#2026) tomsolo válasza BlueDeath (#2021) üzenetére

tomsolo
őstag

Nehéz így megmondani a tuti.

Kezdjük talán azzal, hogy hol vetted, milyen rom van rajta, nyitva van-e etc.

Az is lehet, hogy szimplán szar (hardveresen) de lehet hogy csak vmi szoftveres gondja van. Ha mókoltál rajta lehet nem volt teljesen tiszta a telepítés.

(#2027) kormi0312 válasza vargalex (#2025) üzenetére

kormi0312
senior tag

Király, de abban még nincs dark mode ha jól tudom. Recovery mennyire befolyásolhatja az adott Rom működését szerinted? Nekem most OrangeFox 10 stabil van fent.

Szerk:
Ha usb-otg ről telepíteném a romot, full wipe-val (dalvik,cache, system, data, internalnstorage) akkor úgy működne rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#2028) BlueDeath válasza aelod (#2022) üzenetére

BlueDeath
senior tag

Nem. Korábban HW/"cella készenlét" volt 80-85%. Most jellemzően SW/"android" 60% fölött (futásidő/napszak függvényében). A SW/"android rendszer", az a következő ~10-15%-kal. Ez a "változás" update-ek után állt be, a merülést azonban nem befolyásolja.

(#2029) aelod válasza BlueDeath (#2028) üzenetére

aelod
veterán

Update után egy fr. nem árt sosem.

(#2030) rsf

rsf
senior tag

1nap 6 óra van benne 48%-on vagyok
Ebből 3óra 4perc képernyő. 2óra 35 perc hanghívás.
Két simmel mindkettő 4G-n.
Ja és vasárnap óta használom.
Szerintem nincs baj az üzem időmmel.
De az értesítésekkel és a háttérben futással szívok.
A Note3SE vel semmi gondom nem volt a Note4x el már kicsit több de azért be tudtam állítani mindent.
Szóval egyre rosszabb a helyzet. De azért összességében tetszik a telefon.
58900Ft volt két év hivatalos garival a 4/64-es.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2031) szunyi777 válasza pilu01 (#2016) üzenetére

szunyi777
őstag

Nem tudok ilyen appot. Ha meg is próbálod akkor rom csere előtt lépj ki a Google fiókbol, mi fiók és összes jelszót töröld. A romot én pin kod jelszó védelemmel használom és ez a pin oldja fel a titkosítást a recoveryben. Ha romot cserélek akkor az új rom nem szokta elfogadni az előző pin kódot, ekkor jön recoveryből a Password reset és újra ugyan azt a pint adom meg. Mindig így csinálom, nem szokott más gond lenni

(#2032) tomsolo válasza rsf (#2030) üzenetére

tomsolo
őstag

Nekem nincs problémán az értesítésekkel, se a háttérben futtatással.

6 és fél óra képernyő van benne, pedig csak 80%-ra töltöttem fel.

(#2033) BlueDeath válasza szunyi777 (#2031) üzenetére

BlueDeath
senior tag

Milyen a havoc? Le kell valamiről mondani a miui után vagy minden 'múkod? Mekkora a téglásítás veszélye? Könnyen vissza lehet állni miuira? Van anti roll back vagy valami amire figyelni kell? Kell a partíciókkal mókolni? :B

(#2034) rsf válasza tomsolo (#2032) üzenetére

rsf
senior tag

De én használom az akku kímélőt..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2035) Gloob válasza pilu01 (#2016) üzenetére

Gloob
őstag

Visszamész recovery-be, és ha a data-t nem 0-nak látja, akkor nincs titkosítva. Mellesleg kíváncsi lennék, hogy sokaknál a full wipe, teljesen tiszta telepítés mit takar? Romok cserélgetése esetén a full wipe nem elég! Kell ott egy data format is! A fastboot-os rom is azzal kezdi.

[ Szerkesztve ]

(#2036) SamiCsillag

SamiCsillag
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit off. Nem tudjátok a Note7 Pro-ban van NFC? Illetve lesz e belőle globál verzió? Nagyon tetszik nekem a sima N7, de zavar, hogy nincs benne NFC.

(#2037) aelod válasza Gloob (#2035) üzenetére

aelod
veterán

A full wipe-ban benne van a format data is...

(#2036) SamiCsillag

Nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2038) Pityu. válasza SamiCsillag (#2036) üzenetére

Pityu.
veterán

Szerintem nem lesz benne NFC mert ugyan az a készülék csak a processzor más benne,meg a fotós része az érzékelő nem samsung,hanem sony de a többi ugyan az kivéve,hogy nem tudja a B20-at.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2039) Gloob válasza aelod (#2037) üzenetére

Gloob
őstag

Nincs benne! A format data az egy külön dolog a recovery-ben. A wipe data NEM egyenlő a format data-val.
Illetve lehet, hogy nálad bent van, mert te megcsinálod azt is, de szerintem sokan nem. Wipe cashe, wipe Dalvik-cashe, wipe system, wipe data. Sokan csak ennyit tesznek. Ez rom cserénél nem mindig elegendő!

[ Szerkesztve ]

(#2040) tucsok8510

tucsok8510
csendes tag

Sziasztok, kérdés elméleti síkon aktiválva van a telfonon a volte, a menüben kapcsoló még sem jelenik meg???

(#2041) fa4hu válasza tucsok8510 (#2040) üzenetére

fa4hu
Topikgazda

Volt újraindítás, szolgáltatónál is aktiváltattad?

(#2042) tucsok8510 válasza fa4hu (#2041) üzenetére

tucsok8510
csendes tag

Restart volt, a kóddal ki és bekapcsolni is tudom de a mobilhálózat beállításánál a volte opció nincs, és nem értem miért nincs, szolgáltatónál még nem kopogtattam, céges kártya és így nehézkesebb az intézkedés

(#2043) vond

vond
MODERÁTOR

Gondolom, az automata fényerő változtatást nem lehet kalibrálni, változtatni, ugye? Ez az egyetlen dolog, ami igazán zavar a készülékben. Közepesen világos/sötét szobában rendszeresen lehúzza közel minimumra. Ez nekem nagyon sötét, pedig amúgy nem szeretem túlhúzni a fényerőt. Világosabb környezetben már egész jól működik.

vond.hu // design • grafika • fotó • videó • web

(#2044) G48 válasza Gloob (#2039) üzenetére

G48
aktív tag

A format /data az nem egyenlő a Belső tárhely törlésével, ugye, itt RN7-en?

Én még mindig nem értem ezt a titkosítást.

[ Szerkesztve ]

(#2045) Plug Life válasza vond (#2043) üzenetére

Plug Life
tag

Nekem is ezt csinálja, minden ok nélkül leveszi a korrekt fényerőt...

🔌💀

(#2046) G48

G48
aktív tag

Mitől lehet hogy egy újraindítás után érzékel a közelség érzékelő, majd egy másik után már nem. AEX, Evira 3.2, Magisk 19.4

(#2047) coppola válasza vond (#2043) üzenetére

coppola
tag

Ettől én is kivagyok, minek aktív a csúszka az automatikus fényerő melett, ha erre sem jó?
Appot se találok hozzá, lehet írni kéne a fejlesztőknek...

(#2048) Gloob válasza coppola (#2047) üzenetére

Gloob
őstag

Nálam is ezt csinálja, ill majdnem. Én azt vettem észre, hogy ha pl olvasok egy cikket, vagy bármit, és nem nyúlok a kijelzőhöz, de be van állítva, hogy 1 perc inaktivitás után alvó mód. Viszont mielőtt kikapcsol a kijelző, előtte leveszi a fényerőt, mintegy figyelmeztetés képpen, hogy ki fog kapcsolni. No ilyenkor, ha hozzányúlok a kijelzőhöz, megelőzve a kikapcsolást, ilyenkor nem adja vissza a fényerőt. Úgyhogy most 2 percet állítottam. Majd meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#2049) Gloob

Gloob
őstag

Jelenleg 1 nap 18 órája megy, 10 óra képeryőidő, 100-ról 10 % jelenleg. Hétfő reggel vettem le a töltőről. Nem annyira rossz ez szerintem.

(#2050) fa4hu válasza Gloob (#2049) üzenetére

fa4hu
Topikgazda

Hány SIM, milyen mobilhálózati térerő, mennyi WiFi, illetve mobilnet-használat mellett? Fut-e a Facebook, Messenger, Viber stb.? Van-e valami speciális beállításod, éjszaka kikapcsolod vagy repülő üzemmód?

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.