Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) zodo válasza rebla (#14899) üzenetére


zodo
nagyúr

és tomy86

Nem tudom hogy sikerült de tiltottam a smart lock-ot aztán minden mást is állítgattam a jelszó, biztonság és képernyőzár menükben és végül beengedett.

(#14902) rebla válasza zodo (#14901) üzenetére


rebla
aktív tag

Nagyszerű hír! :C

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14903) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok, szeretnék custom ROM-ot rakni feleségem Note 7-esére mert már jópár hónapja kritikán aluli a rendszersebesség FR után is.
Teljesen mindegy melyik ROM csak működjön a Volte, csörögjön ki normálisan a beszéd hangszóróba is a telefon (Pixel Experience és ehhez hasonlókkal az én telomnál voltak ezzel és a mobilnettel is gondok) legyen jó az üzemidő és fürge legyen a működés.
Gondoltam még arra is, hogy lehet visszateszek valami régi Android 10 alapú miui-t rá (mi flash toolal). Gondolom ez is működőképes dolog lehet. De azért valami ROM ajánlást elfogadnék.

(#14904) Archttila válasza tomboy0013 (#14903) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

LineageOS [link]

MIUI Lite Project [A10]
MIUI Noob Hyper Edition Lite [A10]
AICP [A11] (szemelyes kedvencem)
... [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14905) tomboy0013 válasza Archttila (#14904) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszönöm a javaslatokat. 168 óra a bootloader nyitás jelenleg a Note 7-nél? A Poco F2 Pro-mnál annyi volt viszont az F1-nél egyből nyitható volt.

(#14906) aprokaroka87 válasza tomboy0013 (#14905) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem pl azonnal nyilt.
Valószínűleg 168 óra a maximum.

(#14907) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Aki Aicp romot használ.
Június 30 óta kapott frissítést?
Vagy nyaralni vannak? :)

(#14908) brugo


brugo
aktív tag

A "Tisztito" program naponta jelentkezik (habar mindent maximumra allitottam ugy mint idointervallum tisztitando mennyiseg , nem telepitettem semmit csak telefonalasra hasznalom a keszuleket mar oreg ember vagyok) es a "tisztitas" kozepen pokerjatekot akar telepiteni .
Mit tudnek tenni ? Terjek at iPhone-ra ?

(#14909) crok válasza brugo (#14908) üzenetére


crok
nagyúr

Kapcsold ki a reklámokat / ajánlásokat: MIUI topik -> Összefoglaló -> Reklámok a gyári alkalmazásokban? -> Reklámok, hirdetések kikapcsolása Xiaomi, Poco, Redmi modelleken
Ajánlásnak hívja a reklámokat..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14910) brugo válasza crok (#14909) üzenetére


brugo
aktív tag

Sajnos ezeket mar vegigcsinaltam amikor megjelent a video, most ismet ellenoriztem , tehat ezek a beallitasok is hatastalanok.

[ Szerkesztve ]

(#14911) crok válasza brugo (#14910) üzenetére


crok
nagyúr

A Tisztitoban es a Biztonsag beallitasaiban is ki van kapcsolva az ajanlas, hirdetes? Az MSA le van tiltva? Az MSA az a MIUI System Advertisements, az dobja be eleve, ha az le van tiltva (legalabb a hozzajarulas..) es a hirdetes / ajanlas is ki van kapcsolva, a tobbi alkalmazasban is (file kezelo, letoltes kezelo, biztonsag, tisztito, stb..).. olyankor nagyon nem kellene MIUI hirdetest latnod. Szerintem valamit kihagytal.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14912) brugo válasza crok (#14911) üzenetére


brugo
aktív tag

Minden amit a Zsolt a videoban mond mar annak idejen megtettem most ismet ellenoriztem .

(#14913) brugo válasza brugo (#14912) üzenetére


brugo
aktív tag

Ez nem egy egyszeru reklam ,ez lehet valami virus szeruseg ami a tisztitot ara kenyszeriti hogy sokkal gyakrabban jelezen teltseget, a muvelet kozepen bejon hogy telepitsek egy poker jatekot ezt minden nap megteszi akar 2x is

(#14914) crok válasza brugo (#14913) üzenetére


crok
nagyúr

Hát elég fura de most az asszony telefonján végigjátszottam kb. amit gyorsan kézben tudtam (adb nélkül, MSA + Joyose letiltás nélkül) és valóban, kikapcsolt hirdesek / ajánlások mellett is van hirdetés és ugyanez a póker alkalmazás. Több időm nem volt mert telefonálnia kell.. ami órákat jelent :D A Tisztító alkalmazás adatait és frissítéseit töröld meg.. van megint egy kis furcsaság: a hozzájárulásokat (Jelszavak és biztonság menüben) visszavonni egyszerűen nem lehet a Xiaomi / MIUI alkalmazásaitól mindeddig amíg Mi fiókba be van lépve a telefon.. ezt a dolgot már évekkel ezelőtt is megírtam a MIUI fórumon, előtte Reddit-en is.. kutyát nem érdekelte.. na mindegy, MSA full letiltása után (minimum ADB kell..) de legalábbis a Mi fiókból kilépés, a hirdetések kikapcsolása ÉS az összes hozzájárulás megvonása után egyelőre nem látok hirdetést. A tisztító viszont így nem használható (#dekárérte) de nem sajnálom mert amúgy is az SD Maid-et ajánlom / használom, a Xiaomi beépítettje a Cleanermaster vagy a Tencent adatbázisát használja úgyis ami eleve elég csapnivaló.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14915) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Ha már így szóba került, én is megnéztem, hogy nálam mi a helyzet. Nem használom a tisztítót, de nálam nincs benne reklám, valószínűleg a legfrissebb verzió van fent, minden alkalmazást naprakészen szoktam tartani.
A reklámokra vonatkozó beállításokat én is megcsináltam régen, illetve alaposan ki is van herélve a rendszer ADB-n keresztül (többek közt a Joyose, MSA és a MIUIDaemon is eltávolításra került), így nálam nincsenek reklámok a rendszerben, a tisztításra való emlékeztetés is ki van kapcsolva.
Ha nincs kedvetek ADB-vel szórakozni, ha jól emlékszem, a Beállítások -> Jelszavak és biztonság -> Engedélyezés és visszavonás alatt vissza lehet vonni az első beállításkor elfogadott felhasználási feltételeket az MSA-tól és a MIUIDaemontól, ez megérhet egy próbát, illetve rendszerszintű reklámblokkolásra ott az AdGuard DNS, ami egész jól működik, alkalmazás telepítése nélkül. [link] (Method 2, Android)

(#14916) Archttila válasza aprokaroka87 (#14907) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem nyaral a maintainer:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14917) aprokaroka87 válasza Archttila (#14916) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Passz :)
végülis nem probléma.

(#14918) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Hatha valakit erdekel:
Nokia Stock Android port (A11) link

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14919) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok! Beletettem egy külföldi sim kártyámat a telefonba miután egy darabig nem volt benne ( másikban használtam). Majd egyszer valamiért jött egy hangpostám, amit se meghallgatni nemtudok se pedig törölni. Időnként csak felvillan a képernyő jelzi, hogy hangposta jött, de ussd-kód futtatás hiba blabla és nemtörténik semmi. Napi többször is randomba bevillan és dobja az értesitést. Elég zavaró, hogy tudnám FR nélkül eltüntetni? :F

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14920) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Unofficial AICP A12L link

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14921) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv.
Most épp a PixyOs van teszten :)

A Tunein rádió app itt is pörgeti a cpu-t, érdekes.

Aki Miui-n van és használ Tunein appot megtudná nézni hogy neki mi a helyzet?

Az már furcsa hogy 2 firmware is ezt produkálja

(#14922) tomboy0013 válasza Archttila (#14920) üzenetére


tomboy0013
veterán

A felette található OFFICIAL crDroid 12.1 is érdekes lehet. Nekem Poco F1-en és F2 Pro-n is az volt a legjobban működő a kipróbált ROMok közül. F2 Pro-n most is az megy napi használattal.
Sok Android 12-es ROM üzemidejére panaszkodnak a Note 7-nél, erre kíváncsi lennék mert nekem mindkét telómnál ezzel volt a legjobb az üzemidő.

(#14923) aprokaroka87 válasza tomboy0013 (#14922) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most én a Pixyos-t tesztelem.
Ez már Android 12.1 alapú, kíváncsi leszek rá.
Ahogy láttam már van fent Beta állapotú Android 13 is.

(#14924) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem erkezik mar tobb A11 build

ALL AICP BUILDS FOR ANDROID 11 ("R") WILL BE STOPPED SHORTLY.

We would like to advise everyone to backup their phones data before upgrading to "S" aka Android 12.1.
Please do not try to flash it via the Updater!

Our last official Android "R" builds have been stored in the Vault on our servers, in case you need it!
(https://media.aicp-rom.com/vault/)

As not all devices are ready for Android 12.1 yet,
please do not ask for an ETA for your device.
Some might even not make it. Sorry.
Features might also be added in an ongoing process, so hold back feature requests please.

The list of devices that get official builds first are:

barbet
sargo
bonito
vayu
# zl1
hotdog
guacamole
instantnoodle
instantnoodlep
kebab
alioth
ginkgo
# obiwan
cheeseburger
dumpling
surya
hima
river
ocean
beckham
lake
evert
# enchilada
# fajita
# lavender
# whyred
# davinci
# raphael
# beryllium
victara
harpia
# sanders
# violet
pro1
# m8
# m8d
# x2

* Devices marked with a "#" in front of them are not ready yet and might get the update later. *
(I will not update this list on a regular basis, so just pass by on the download page or the telegram release channel to check.)

forras: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14925) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Sziasztok!
Több sms-t is váltottam tegnapi nap folyamán egy ismerősömmel. Este vissza akartam olvasni, de a régebbiek egy része eltünt. Ha kaptam még egyet, megint elünt egy régebbi.
Van rá mód valahogy visszaszerezni?
Köszönöm előre is.

(#14926) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Tobb mint 3 éves :)


Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14927) tomboy0013 válasza Archttila (#14926) üzenetére


tomboy0013
veterán

Csinálj meg egy jópár feltöltést mielőtt levonnád a következtetést, ez még távolról sem a valóság. Majd egy olyan 20-30 ciklus után talán közel jó értéket fog mutatni de az sem lesz pontos.

(#14928) Archttila válasza tomboy0013 (#14927) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ertelek, bar nekem az atlag ket nap sot, van az harom is uzemido eleg meggyozo :) a stat meg csak stat... :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14929) rebla válasza Archttila (#14926) üzenetére


rebla
aktív tag


Ugyan ezt a 88 %-ot kaptam én is. :DD Lassan 3 éves... Bár nekem gyári rommal 1 nap kb az üzemidő. Ha nyomkodom akkor kevesebb ..


[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14930) Archttila válasza rebla (#14929) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Gyari rommal az teljesen normalis.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14931) rebla válasza Archttila (#14930) üzenetére


rebla
aktív tag

Jaja... De van töltési lehetőség szóval még mindig szeretem a gépet.
Egyébként tényleg a sokadik töltés után azért jóval kisebb adatot fog mutatni százalékban. Csak kíváncsiságból vissza tettem az appot...

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14932) localhost


localhost
Közösségépítő

#Lavender
Redmi Note 7
Emberek megzakkant a telefonom.
Egyik reggel MENÜVEL indult. REBOOT / WIPE DATA / CONNECT with MIAssistant menüpontokkal.
Az első semmire sem való, ugyanide jutok.
A másodikkal óvatos volnék, hiszen...
A Harmadik lenne a legjobb, a Miassistant-ot feltelepítettem, de nem látja a telefont, akkor sem, ha ha menüben odalépek.
Többféle zsinórral is próbáltam, más-más PC usb portokon is, eredménytelen.

Ráadásul most már BOOTLOOP jött elő, ha a készüléket ha nem nyúlok hozzá, meg nincs rádigva semmi akkor is időnként rebbotol, és ide érkezik a menübe, majd reboot és ez végtelenségig.
Mi legyen? Hová vigyem, ahol szakértő egyenesbe igazítaná? Mondjuk újra húzhatná a ROMOT vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14933) vargalex válasza localhost (#14932) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nekem elsőre az jutott eszembe, hogy beragadt néhány gomb...

Alex

(#14934) localhost válasza vargalex (#14933) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sajnos nem. Javasoljatok szakembert vagy szervezést budapesten

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14935) localhost válasza localhost (#14934) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Köszönöm, a "sarki szervizes" pikk-pakk megoldotta.
Gyári reset lett a vége, beleegyezésemmel.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14936) rebla


rebla
aktív tag

Aszondja a play protect,hogy a "témák' alkalmazás meg akarja kerülni az android rendszert, és hogy le tiltsa e? Na ez nem semmi :DD

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14937) vargalex válasza rebla (#14936) üzenetére


vargalex
félisten

Éppen ma mondta ugyan ezt feleségem Redmi 9-én...

Alex

(#14938) vlevi válasza rebla (#14936) üzenetére


vlevi
nagyúr

MIUI topicban is szó volt erről.
[link]

(#14939) rebla válasza vlevi (#14938) üzenetére


rebla
aktív tag

Igen olvastam, köszi. Aztán véketlenül le is tiltottam :DD De vissza lehet állítani a zárolást.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14940) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Adott egy redmi note 7 miui EU 12.5-el.
Erre fel volt rakva a magisk, illetve a hide props-al át volt mókolva egy másik telóra (kellett a diablohoz XD). Egyik este a magiskot frissítettem a 25.1ről 25.2-re illetve ez alatt persze a magisk app át maszkolása ki volt kapcsolva. Ezek után reboot volt és minden faja is volt.
Majd a Zygisk-ot bekapcsoltam rebootoltam (őszintén szólva nem is tudom már minek :W :W ) és a reboot után azt mondta a telefon, hogy ahhoz hogy android eltudjon indulni adjam meg a jelszót. A telón SEMMILYEN jelszó nem volt.
Erre van ötlete valakinek mint megoldás ?

Amit Én próbáltam, hogy fastboottal fel flasheltem egy gyári romot és lockoltam a BL-t majd megint kinyitottam és felpakoltam az orangefoxot (csak a recovery.img-fájlt flasheltem fastboottal majd a bekapcs + hangerővel arról bootoltam) amivel pedig a miui eu 12.5-t raktam fel, úgy hogy előtte format data + reboot + wipe all és ekkor ment rá a flash. Reboot utána minden király, beállítgattam nagyon alap dolgokat majd reboot to recovery és amikor szerettem volna az internal storage-be lépni (ahova másoltam a magiskot, hogy vissza flasheljem (meg még másokat is)) akkor azt láttam, hogy "unable to mount /data..... Megnéztem a mount storages szekcióban és nem tudom mountolni a datat.
Könnyen lehet, hogy encrypted maradt volna ? Esetleg ötlet, hogy ez így mi a fene lehet ? :\

Lehet, hogy nem szorosan idekötődik de mivel a Zygisk bekapcsolás után csinálta ezt így a magisk topicjában is feltettem a kérdést.

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#14941) moma


moma
őstag

sziasztok. Itthonról honnan érdemes aksit rendelni, ami megbízható?

we all deserve a bit of luck.

(#14942) moma válasza moma (#14941) üzenetére


moma
őstag

nah jó, ha látom, hogy sok a nem megbízható aksi. Akkor inkább, ha külföldi forrást tudtok de jó, akkor az is jöhet.

we all deserve a bit of luck.

(#14943) Archttila válasza moma (#14942) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Az Alis akksik alatt eleg sok az elegedett vasarlo. Note 7-hez nem, de Note 4-hez mar rendeltem, azzal akkor nem volt semmi gond.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14944) wanted5 válasza moma (#14942) üzenetére


wanted5
őstag

szervizben 7-10k körül kicserélik és valószínűleg garit is vállalnak rá...
ennyi pénzért biztos nem küszködnék vele, főleg, hogy ebay / ali-ról rendelve elég nagy az esély, hogy nem eredeti lesz

(#14945) moma válasza wanted5 (#14944) üzenetére


moma
őstag

Több idő míg beviszem, mintha én megcsinálom :D oldal gombot már kellett cserélnem. meg aliról sacc fele annyi. csak tényleg kérdés, hogy rendben lesz e az aksi. De akkor ezek szerint még nem nagyon megy a rendelgetés. Igazából nekem is még kibír egy napot, de azért már érezni, hogy lassan jót tenne egy friss bele. De lehet akkor még kivárok :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#14946) vargalex válasza moma (#14945) üzenetére


vargalex
félisten

Igaz, nem ez a típus, de akku vásárlással nekem nincs jó tapasztalatom. Én vettem már itthon eredetinek mondott akkut Note 5-be és Mi A2-be. Mindkettő esetén gyengébben teljesített az új akku a több éves gyárinál. Az A2-nél 2 különböző helyről is próbálkoztam.

Alex

(#14947) Archttila válasza vargalex (#14946) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Es nem csak te... par honapja pont itt szamolt be hasonlo esetrol a forumtars. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14948) Bl.Gyo. válasza vargalex (#14946) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

igaz gyengébben teljesít mint a készülékben lévő elhasznált gyári akku de csak abban a pillanatban. a gyári már elhasználódott és lassan teljesen meghal, míg a gyengébb még lehet ki bírna 2 évet ugyan azon a kapacitáson. ennyiből még mindíg jobb.
láttam képeket egy kintről vett akkuról (azt hiszem pont egy aliexpress-es alá tették véleményként), amire pl. 4000mah volt írva, de leszedték a boritást és gyárilag 2600mah volt rá nyomva. de ha nincs más még ez is jó lehet legalább új akku még ha gyengébb is.

[ Szerkesztve ]

(#14949) crok válasza Bl.Gyo. (#14948) üzenetére


crok
nagyúr

Széljegyzetként: én pl. gyárit egy ilyen "régi" készülékhez nem is feltétlen keresnék mert a gyári is ki tudja mikor készült és mennyit (és milyen körülmények közt) állt már valahol raktárban, polcon.. nálunk pl. a Xiaomi-ba, cserére vásárolt utángyártott Nohon akkuk minden készülékben jól teljesítenek, van, ami már 1,5..2 éve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#14950) vargalex válasza Bl.Gyo. (#14948) üzenetére


vargalex
félisten

Nálunk a beszerelt "új akkuk" kapacitása is érezhetően csökkent néhány hét alatt. Anno inkább visszatettük a gyárit. Persze, ahogy korábban írtam, a Note 5-nél ez nem volt opció, mert a gyári már fel volt púposodva.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.