Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) tbc2 válasza Milestone2 (#8999) üzenetére


tbc2
tag

Ez a "nem arra van kitalálva" érvelés egészen addig megállná a helyét, ha a telefonok maradék 80%-a (beleértve a sokkal gagyibbakat is) nem tudná megugrani ezt a feladatot... De akkor ezek szerint ez egy minden Xiaomit érintő probléma?

A Note4-emen is rossz a videó hangja, de ott egy tök más probléma van, a zajszűrő mikrofon trollkodik bele a dologba túl erősen. Képzeljünk el egy uszodát, és az uszodában jellemző háttérzajt. Kb. 50 másodpercnyi mintavétel után elkezdi hozzákeverni az aktuális hanghoz az 50 másodpercen keresztül hallgatott, háttérzajként azonosított, ellenfázisú mintát. Na ennek az lett a következménye, hogy bár a summa amplitúdó valóban sokat csökken, de az értelmes beszédhangokból is kivonja ezt a "háttérzajt" és kifejezetten robot vagy dobozhangja lesz az emberi hangnak. Sokkal jobban jártunk volna, ha az uszoda normál háttérzaja marad úgy, ahogy volt (nyilván nem tették kikapcsolhatóvá a zajszűrő mikrofont) :( .

(#9002) aelod válasza tbc2 (#9001) üzenetére


aelod
veterán

Rendre küzd ezzel a gyártó. Inkább szoftveres bug ez.

Bt bugomra valaki esetleg?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9003) azimut válasza cappa72 (#8992) üzenetére


azimut
aktív tag

Mester! De jó, hogy itt vagy :R Milyen mélységben vagy most ebben a telóban?

P780-at is alternatív romokkal futtattam, a mai napig működik. Most Crdroid megy az RN7-en, újra kellett mindent tanulnom.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9004) tbc2


tbc2
tag

Hát az a kérdés, hogy aktívan küzd, és folyamatosan dobálja ki az egyre kevésbé rossz updateket, vagy konkrétan lesz...ja és egyáltalán semmit nem csinál vele éveken át... Mert én ez utóbbit látom, de őszintén reménykedem benne, hogy én látom rosszul...

(#9005) Riegerr válasza Tibi8 (#8986) üzenetére


Riegerr
tag

Köszönöm a segítséget! :C

(#9006) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Kezd beállni a telefon akksi ideje...
Viszont lenne egy általános kérdésem. Eddig még nem volt gyorstöltés képes telefonom.
A gyors töltés árt az akksinak? Pontosabban csökkenti az élettartalmát?
Nem akarok bármilyen vitát ebből, csak egy igen/nem válasz érdekelne.
Köszönöm! :R

(#9007) togvau válasza darkmann (#8943) üzenetére


togvau
senior tag

teljesen mindegy honnan, 1 helyen gyártják, ugyan azt. Ha selejtes lenne, nem tisztán szoftveres problémák lennének vele, főleg nem a hivatalos rendszer frissítés után (és előtte is).
Bár a selejt az android maga, és azok akik néhány éve rákerültek a "fejlesztésére", de azért ennyire még nem selejt az sem.

hitler, sztálin, micro usb

(#9008) cerka


cerka
csendes tag

(#9001) tbc2
Ez valoban reszben szoftveres hiba, Open Camera appal mar tudsz ertelmes hangot folvenni, ha a beallitasokban a hangforrast 'Unprocessed'-re allitod.

[ Szerkesztve ]

(#9009) tbc2 válasza cerka (#9008) üzenetére


tbc2
tag

Köszönöm a tippet, valóban javít valamennyit a minőségen az, ha nem hagyjuk, hogy a Xiaomi szoftver "javítson" rajta :DDD Ezt a "kerüljük ki a sound processing engine-t" kapcsolót gondolom GCAM-ben, vagy a saját appjába nem implementálták.

Egyébként viszonylag korrekt minőségben vesz fel magas és közepes frekvenciákat, csak a nagy amplitúdójú mélyeket nem tudja megfelelően lekezelni... mintha simán csak az erősítőben a gaint kéne lejjebb venni... Persze ennél biztos jóval bonyolultabb... Vajon más gyártók hogy csinálják, hogy jó lesz a végeredmény?

(#9010) Fall-N válasza Dika22 (#8980) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát az csaj egyáltalán csaj? Úgy néz ki, mint egy transznemű. ;] Bocs de sokat böngészem a 9GAG-et. :DDD

(#9011) rebla válasza togvau (#9007) üzenetére


rebla
aktív tag

Megnézted a videót? Direkt neked töltöttem fel...
"Mivel lehet gyorssá varázsolni a kamera appot? Most van amikor már 10 másodpercet is kell várni, hogy végre látszódjon a kamera képe, de 3 másodpercet minimum."

rebla (#8953)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#9012) aelod


aelod
veterán

Android system webview másnál is le van tiltva? Erőszakosan a Chrome-ot nyomatja. Ruhadt idegelő linkek megnyitásánál az, hogy a chromenál jön fel a tartalom amikor van app hozzá (mondjuk fb).

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9013) #22743424 válasza aelod (#9012) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jajaja

(#9014) aelod válasza #22743424 (#9013) üzenetére


aelod
veterán

És ezt nem lehet orvosolni valahogy? 3 napja jött elő ez a fícsör és nagyon idegesít...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9015) #07282432


#07282432
törölt tag

CrDroid 6.0 Official STABLE v20191219:

[link]

Changelog: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9016) #22743424 válasza aelod (#9014) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szerintem az már régóta így van a fejlesztői menüben is ezt olvasom már egy ideje. Nem tudom. :((

(#9017) aelod válasza #22743424 (#9016) üzenetére


aelod
veterán

Érdekes mert pl az insta linkeket az appban nyitja meg...csak fbnél b#ziskodik.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9018) #22743424 válasza aelod (#9017) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nincs fészem.

(#9019) aelod válasza #22743424 (#9018) üzenetére


aelod
veterán

Az oké de nekem van 😆 és eddig jól működött...

A másik a Bt bug. Folyton alapértelmezettre rakja a codecet.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9021) G48 válasza azimut (#8975) üzenetére


G48
senior tag

Tedd fel csak a crDoidot. Van élet gapps nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9022) tbc2 válasza cerka (#9008) üzenetére


tbc2
tag

Megnéztem asszony Huawei Mate 10 Projával, és összehasonlíthatatlanul jobb minőségben vesz fel hangos zenét, mint az Redmi Note 7, Open Camera ide vagy oda... Szóval lesz ennek egy hardveres oka is szerintem...

(#9023) junkpod válasza aelod (#8989) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor tanitsatok meg mire, mivel és hogyan lehet használni a jelenlegi bal képernyőt?

Box's don't touch!

(#9024) tbc2 válasza tbc2 (#9022) üzenetére


tbc2
tag

https://c.mi.com/thread-2286119-1-1.html

Nekem itt az a kedvencem, hogy a Xiaomis csávó visszaírta, hogy ez bizony nem bug :DDD

(#9025) Bl.Gyo. válasza tbc2 (#9022) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Anyám Redmi S2-je is ugyan ezt csinálja, torz rossz koncert hangfelvétel a videóban.

Most jutott eszembe, megkéne próbálni sima hangrögzítővel felvenni hangot, az milyen vissza játszáskor...

(#9026) tbc2 válasza tbc2 (#9024) üzenetére


tbc2
tag

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7-pro/how-to/fixed-audio-distortion-violet-t4002033

Ezt valaki, akinek van rootja, kipróbálja? Igaz, hogy a fórum a Note 7 Proról szól, de szerintem applicable sima 7-re is. Illetve a későbbiekben írják, hogy Pie alatt nem működik (már ha jól dekódolom). Na ezt kéne kipróbálnia valakinek.

(#9027) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hogy is van az a wifi sebesség dolog? :)

Xiaomi redmi note7

Huawei p9 lite 2017

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#9028) #07282432


#07282432
törölt tag

Akinek baja van az FB appal hogy nem a Chrome nyítja meg a linkeket benne az kapcsolja be a beállításokban ezt: (Hivatkozások külső megnyitása)

Ugyanitt az automatikus frissitéseket is ki lehet kapcsolni...

(#9029) aprokaroka87 válasza aelod (#9012) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha letiltod vagy eltávolitod a chrome böngészőt akkor átvált webview-re, viszont ahogy néztem a gyári be épített 77.x verziót nem lehet frissiteni.

Emlékeim szerint egy ideje már a chrome böngészőbe van bele rakva a webview motor alapból.

(#9030) aelod válasza #07282432 (#9028) üzenetére


aelod
veterán

Be van kapcsolva. Messengernél is van ilyen csak ott hivatkozások megnyitása alapértelmezett böngészőben a menüpont neve.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9031) junkpod válasza tbc2 (#9026) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mikor új volt a telóm, akkor írtam is, hogy lehet állítani a mikrofon hangerőt video felvétel közben. Aztán ugye eltűnt ez a funkció.
Illetve amikor mostanában a rendszer hangerő lehalkulasara panaszkodtak, akkor is egy ideig megváltozott a hangerő kezelés, mert volt mikrofon ikon is.
Egy frissítés után ez eltűnt és a hang is jó azóta.
Ez a torz hang felvétel tutira mikrofon hangerő bug.

Box's don't touch!

(#9032) miqlas


miqlas
őstag

Tegnap kijött egy új Gcam verzió Parrot043-tól! A slowmo ebbe a verzióba már bekerült + kapott egy rakás javítást is, de a nightsight képelforgatási hiba maradt ...

[ Szerkesztve ]

42

(#9033) Rickeffe válasza tbc2 (#8998) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

És továbbra is fordítva veszi fel a sztereo hangot. Vagy nálad jó?

Rickeffe

(#9034) #07282432 válasza miqlas (#9032) üzenetére


#07282432
törölt tag

Köszi,használom eddigi legjobb Gcam

(#9035) vargalex válasza Pityu. (#9027) üzenetére


vargalex
félisten

Ha 2,4 GHz-es wifire csatlakozol és gyári, módosítatlan ROM-ot használsz, akkor teljesen normális. Ugyanis, mint ahogy a legtöbb Qualcomm SoC-al szerelt telefonban, itt is tiltva van a channel bonding 2,4 GHz-en. Azaz 20 MHz-en csatlakozik, 1 stream-al, ami ugye 72 Mbps kapcsolati sebességet fog jelenteni. Ebből jön át a gyakorlatban az általad is mért 50-60 Mbps. Ha engedélyezve van a channel bonding (root után megcsinálhatod, vagy pl. a Xiaomi.eu ROM-okban engedélyezett), akkor 40 MHz-en csatlakozik, ami 150 Mbps kapcsolati sebességet jelent, így átjöhet 100+ Mbps.
5 GHz-en nincs ilyen megszorítás, 433 Mbps kapcsolati sebesség mellett akár 300+ Mbps is elérhető.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9036) #07282432 válasza vargalex (#9035) üzenetére


#07282432
törölt tag

Vagy custom romoknál is engedélyezve van a Channel Bonding...

(#9037) vargalex válasza #07282432 (#9036) üzenetére


vargalex
félisten

Igem, a Xiaomi.eu is custom rom...

Alex

(#9038) Bl.Gyo. válasza miqlas (#9032) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ebbe a verzióba ahogy elkezdek rögzíteni slow motion-ba, azonnal bezárja az appot, kilép... :(

(#9039) azimut válasza #07282432 (#9015) üzenetére


azimut
aktív tag

Az xda-n úgy látom másoknak is gond a Crdroid ota-frissítés - nálam letöltés, telepítés után bootlogonál megáll. Vajon mi lehet a gond? Neked az ota működik?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#9040) aelod válasza vargalex (#9035) üzenetére


aelod
veterán

És az mitől függ, hogy 5gh-en vagy 2.4-en csatlakozik?
Otthon rámérek kíváncsiságból a upc-re majd a telefonnal.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9041) darkmann válasza tbc2 (#9022) üzenetére


darkmann
őstag

Az azért megvan, hogy egy új korában 200+ e Ft-ba kerülő telefont hasonlítasz egy megjelenésekor 65-70e Ft-ba kerülő telefonhoz? :U :C

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#9042) #07282432 válasza azimut (#9039) üzenetére


#07282432
törölt tag

Még nem.raktam fel

(#9043) darkmann válasza miqlas (#9032) üzenetére


darkmann
őstag

Ezt lehet használni gyári Pie-jal is? :F Azt hittem, hogy a 7.2-est csak Android 10-re lehet telepíteni.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#9044) tbc2 válasza darkmann (#9041) üzenetére


tbc2
tag

Így is lehet nézni, de úgy is lehet nézni, hogy egy MOST 50-70e Ft-ba kerülő telefont hasonlítok össze egy MOST 50-70e Ft-ba kerülő telefonnal. Van egyébként baja a Mate 10 Pronak is, ott pl. a videóban a fókuszt veszíti el zavaróan gyakran (értsd: percenként többször)

(#9045) darkmann válasza tbc2 (#9044) üzenetére


darkmann
őstag

Persze, lehet így is nézni, csak nincs értelme.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#9046) tbc2 válasza darkmann (#9045) üzenetére


tbc2
tag

Én azért így néztem, mert konkrétan ezzel a dilemmával szembesültem 1 hónapja, amikor asszonynak is és magamnak is telefont néztem. Nyilván nem fogok 200+e Ft-ot telefonra költeni, valahol 50e körül van nálunk az a limit, amennyiért telefont veszünk. Ezért logikusan ebben a range-ben néztünk körül. A szomszédunknak Mate 10 Pro-ja van, és már hosszú hónapok óta csodáljuk a fényképeket, amiket készített vele. Csodálkoztunk is, hogy milyen sokat esett az ára, és mivel így beleesett abba a range-be, ahol mi telefont keresünk, megvizsgáltuk ezt is. Szerintem nagyon sokan vannak, akik elkövetik azt a "hibát", hogy CSAK új telefonban gondolkoznak. Az új telefonnal biztosítékot vásárolsz arra vonatkozóan, hogy ha a te konkrét telefonod valamelyik alkatrésze hibás lenne, azt kicserélik, illetve az akksija számottevően (?) jobb lesz, mint egy használt telefonnak. Ennyi, nem több. Ha egy megbízható vevőtől, ismert helyről származó telefont veszel meg, akkor szerintem e két kockázat kezelhető méretűre csökken.

Valami miatt a weben egyébként nincsenek összehasonlító tesztek a "2 évvel ezelőtti flagship vs. mostani középkategória" témakörben, nem csak magyarul, de angolul se nagyon. Írtam is TECH2 Lacinak, hogy ezt a két telefont összehasonlíthatná, de (eddig) nem tette, pedig szerintem sok nézőt érdekelne, hogy mennyi fejlődés történt 2 év alatt, és sokan vagyunk úgy, hogy kb. hasonló "értéket" képvisel számunkra egy új közép-, és egy 2 évvel ezelőtti felső kategória.

(#9047) darkmann válasza tbc2 (#9046) üzenetére


darkmann
őstag

Az előző hsz-ben nem is írtad, hogy a Mate 10 pro-t használtan vennéd. Most néztem, hogy az árukereső szerint ez a teló újonnan még min. 150e HUF! :Y
Ez nekem egy újabb bizonyíték, hogy ez egy értelmetlen összehasonlítás. :K
Az új árához képest ennek egy Mi 9 vagy Mi 9T Pro felel meg, azok meg már tönkreverik oda-vissza! :DD

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#9048) tomika69 válasza tbc2 (#9046) üzenetére


tomika69
csendes tag

https://www.gadgetsnow.com/compare-mobile-phones/Huawei-Mate-10-Pro-vs-Xiaomi-Redmi-Note-7-64GB Itt össze lehet hasonlítani a két készüléket. Valamint itt is : https://www.kimovil.com/en/compare/huawei-mate-10-pro-l29,xiaomi-redmi-note-7-global-64gb

[ Szerkesztve ]

(#9049) miqlas válasza Bl.Gyo. (#9038) üzenetére


miqlas
őstag

Nekem gyári Android 9/MIUI11-en mûködik!

darkmann: igen :)

[ Szerkesztve ]

42

(#9050) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

1-2 napja kezdte el párom Note7-e hogy naponta 1x igaz de ciripel a telefon, úgy hogy semmit nem csinál vele. Ez mitől lehet?
Folyamatos ciripelő/magas fekvenciájú hang szól mindaddig míg újra nem indítjuk a telót.
Miui 11-es van rajta, abból is pontosabban a 11.0.4-es EEA.

Van bárkinek ötlete mitől lehet ez, illetve mit lehet kezdeni vele?
Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.