Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok hol tudom a miui böngészőt kivenni hogy ne az legyen az alap értelmezett böngésző előre is köszönöm. :R

(#13002) laca1052 válasza laca1052 (#13001) üzenetére


laca1052
tag

Bocsi közben megtaláltam :DD

(#13003) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Sziasztok. A gyári időjárás widget-ről el lehet távolítani azt az AQI jelzést? Senkit nem érdekel, és idegesítő ott.

(#13004) lacentos válasza Bl.Gyo. (#13003) üzenetére


lacentos
aktív tag

Szerintem nem igazán. A levegő tisztasági értékét mutatja 1 skálából.

(#13005) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

MIUI 12 alatt másnak nem akadt gondja a kézmozdulatos vezérléssel? Nélam kb. 1 hete elkezdett meghülyülni, de csak a Facebook Messenger alatt. Kb. 40%-ban működik, minden egyéb esetben nem. Értem ez alatt, hogy a háttérben a főképernyőnél látom, hogy csinálja amit kell, viszont a Messenger az előtérben mozdulatlan marad, nem reagál a kézmozdulatos vezérlésre. Csak a bekapcsológombos zárolással, majd feloldással tudom bezárni a Messengert. Eddig ezzel a problémával soha nem találkoztam, pedig 1,5 éve folyamatosan így vezérlem a telefont. Jogosultságokat ellenőriztem, minden jogosultság meg van adva a Messengernek.

Esetleg valakinek valami ötlet?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13006) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Az a problémám, fiam note7 telefonján "eltűnt" az internet. Wifi kapcsolat oké, csak net nincs. Nem csak egy appban, hanem kompletten a telefonon sehol. Se az otthoni routerre, se hotspotra kapcsolódva. Telefon, router újraindítás megvolt, wifi elfelejtése és újra felvétele megvolt, több ötletem nincs :( Tud valaki ebben segíteni?

(#13007) fa4hu


fa4hu
Topikgazda

Ha a MIUI-nál marad ez az irány, szakítás lesz belőle, mert újraindítás nélkül elég hamar belassul a telefon. Ti is tapasztaltatok ilyesmit?

(#13008) pimi50 válasza nihill (#13006) üzenetére


pimi50
aktív tag

Ha van egyéb eszköz a közelében (telo, PC) és azokon van net, akkor nincs ötletem. Ha szingli, akkor - esetleg vonalason - meg kell kérdezni a szolgáltatót, hogy nincs-e valami (esetleg helyi) gond.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#13009) nihill válasza pimi50 (#13008) üzenetére


nihill
őstag

Jópár eszköz van még nálunk (telefon, tablet, laptop), de csak ezen az egyen nincs net.

(#13010) wjoe válasza nihill (#13006) üzenetére


wjoe
tag

DNSCrypt vagy Privát DNS esetleges használata is okozhatja, ha nem éri el a DNS szervert a telo és így nem tudja feloldani az internet címeket.

(#13011) fa4hu válasza nihill (#13009) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

AD Guard vagy valami hasonló reklámszűrő nincs telepítve?

(#13012) fa4hu válasza Crvsh3R (#13005) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Nem lehet, hogy ez is abból fakad, hogy hosszabb ideig futtatva a készülék meghülyül, feltelítődnek bizonyos ideiglenes tárhelyei? Újraindítás után is előfordul?

(#13013) nihill válasza wjoe (#13010) üzenetére


nihill
őstag

Nincs semmi ilyenünk.

#13011 fa4hu
ezt este megnézem

(#13014) 22Dávid22 válasza fa4hu (#13007) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nálam nem igazán lelassul, hanem telemegy a RAM, és nagyon leromlik a multitasking. De nálam ez sem vészes, ha heti egyszer újraindítom a telefont, akkor működik rendesen. Legfrissebb EEA ROM van fent.

(#13015) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#13014) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kiváncsi leszek rá, hogy érkezni fog-e bugfix Miui 12-re.

Én egyenlőre visszatértem Miui 11-re.

(#13016) pimi50 válasza nihill (#13009) üzenetére


pimi50
aktív tag

Néz meg ezeket, hátha.... [link]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#13017) Crvsh3R válasza fa4hu (#13012) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Közben olvastam máshol is a problémáról. A Messenger Chat fejek funkciójával van a probléma. Ha jön valakitől üzenet és a chat fejjel nyitom meg, akkor nem működnek a kézmozdulatok. Megoldásként kikapcsoltam a chat fejeket, de azért ezt nem tartom tartós megoldásnak. Pórbáltam már mindent, még újra is telepítettem az appot, de a helyzet sajnos ugyanaz.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13018) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#13015) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nálam ez már Android 9 alatt is probléma volt, így nem hinném, hogy kifejezetten a MIUI 12-vel lenne a baj. Sőt, az utolsó MIUI 11-es frissítéssel nálam rosszabb is volt, mint most.

(#13019) trebrona válasza nihill (#13006) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Próbálkozz meg ezzel:

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13020) togvau


togvau
senior tag

semmi frissítés nem volt, de ez a hulladék már azonnal lelövi a spotify-t is, ha messengeren üzennek... természetesen a spotify nincs korlátozáson van az akksikímélőnél.
Eddig csak akkor lőtte le ahogy lepauseztam.

Mindezt 800 mega szabad ramnál.

Lehet valahogy downgradelni régebbi miui-ra?

hitler, sztálin, micro usb

(#13021) Gloob válasza Crvsh3R (#13017) üzenetére


Gloob
addikt

Ez a chat fejes probléma a Xiaomi.eu romban nálam is jelen volt a gesztus vezérlés esetén. Viszont a mai frissítéssel ez a hiba eltűnt. Nálam legalábbis!

Samsung Galaxy A52S

(#13022) nihill válasza pimi50 (#13016) üzenetére


nihill
őstag

Ezek csak általános dolgok, ilyeneken rég túl vagyok, azért köszi.

#13011 fa4hu
nincs adblocker

#13019 trebrona
ez sem oldotta meg, érthetetlen :U

Se hotspoton, se routeren, se wi-free-n nincs net, pedig mindenhova gond nélkül csatlakozik, még jelzi is a kis nyilakkal, hogy van wifi forgalom.

(#13023) pimi50 válasza nihill (#13022) üzenetére


pimi50
aktív tag

Lehet, hogy nagy baromság, de próbáld meg " kölcsönvett " sim-mel.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#13024) nihill válasza pimi50 (#13023) üzenetére


nihill
őstag

Nem baromság, de kivéve a kártyát sincs net, másik, adatforgalmas kártyát bele rakva felül mutatja hogy 4G kapcsolat van, forgalmazást is mutat, de továbbra sincs net. :W
Nincs valami ini fájl vagy bármi amire rá lehetne nézni a telefonban, számítógépre rádugva?
Itt valami teljesen alapszintű dolog nem működik.

(#13025) rgranc válasza nihill (#13024) üzenetére


rgranc
aktív tag

én itt azért már hardverre kezdenék gyanakodni...

(#13026) glacious válasza nihill (#13024) üzenetére


glacious
addikt

Gyári vissza volt már?
Az is lehet csak valami digitális jóllét vagy hasonló beállítástól van a dolog.

(#13027) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#13018) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért az olyan dolgokat nem nagyon zárja be a Miui 11, ami valamilyen folyamatot végez a háttérben.

Pl Tasker, Dns filter app, Eset Mobile Security, clipper.
Illetve most pl Megy a Poweramp, és a Flud is.

Miui 12 alatt, ezekből jó ha 1-2 ment volna normál módon a háttérben.

Ezért is tértem vissza a Miui 11-re.
Mert itt legalább a folyamatokat végző dolgok háttérben maradnak.

(#13028) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Úgy alakult, hogy a céges samsung kijelzője megadta magát így most a céges kártya is a xiaomi-ban van. Külön céges gmail fiókot felvettem, meg is vannak a kontaktok viszont ha hívnak nem írja ki a kontakt nevét csak a telefonszámát. Valamit nem állítottam be esetleg vagy miért nem jelzi bejövő hívásnál az adott fél nevét?

Redmi Note 7

(#13029) nihill válasza nihill (#13022) üzenetére


nihill
őstag

Nahát tegnap este megjavult. Igazából nem tudom mitől, mert semmit nem csináltunk vele, csak megint ki-be lett kapcsolva a wifije, sokadszorra is.

(#13030) aelod válasza nihill (#13029) üzenetére


aelod
veterán

MIUI... :DDD

Nekem mostanában azt csinálja ha jön értesítés mondjuk messengerben lehúzom a sávot rámegyek és megnyitja a vibert :D

Másik, gmail elmaradozik az értesítésekkel. Teljesen hektikus miről kiabál és miről nem. Lakat, akkukímélő stb. megvolt már a kezdetek óta. Úgy érzem elég bugos és septiben öszerakott lett ez a MIUI12. Jöhetne valami patch..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13031) aprokaroka87 válasza aelod (#13030) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem idén már nem érkezik hozzá frissítés.

Persze bármi lehet...

+ Biztonsághoz köthető funkciók is hiányoznak.
Szóval elég valószínű hogy ez olyan adjuk ki gyorsba megoldás volt.

(#13032) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Ez mit jelent, mire jó?

[ Szerkesztve ]

(#13033) macssessz


macssessz
tag

Üdv leendő? márkatársak!
Segítsetek!
Megint gondolkodom N7-re váltáson. N7-ben még mindig benne van alapban a hívás rögzítés lehetősége?
Működik normál és kihangosított módban is?

Másik kérdés: Az SMS-t lehet időzíteni? 4x-en a bal alsó sarokban + jel, azután óra jel és ott lehet megadni az elküldés dátumát, időpontját.
N7-ben van ilyen? Működik rendesen megbízhatóan?
Köszi előre is a válaszotokat.

(#13034) aelod válasza macssessz (#13033) üzenetére


aelod
veterán

Üdv. Igen működik a hívás rögzítő
Erre gondolsz?
[kép]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13035) macssessz válasza aelod (#13034) üzenetére


macssessz
tag

Köszi, hogy válaszoltál.
Jó, hogy műxik a hívás rögzítő. Úgy tudom, a N7 az utolsó, utána már nem támogatják a telefonok.
SMS időzítő. Igen, azthiszem erre gondolok. Óra jel után lehet megadni a dátumot, órát, h mikor küldje. Használtad, működik megbízhatóan?

(#13036) wanted5 válasza macssessz (#13035) üzenetére


wanted5
őstag

Millió app van rá az áruházban.
Csak megjegyzem hogy csak akkor legális a rögzítés ha tájékoztatod előtte a másik felet.
Én biztos nem vennék note 7-et már, amikor azóta szinte 3 generáció is kijött.

(#13037) macssessz válasza wanted5 (#13036) üzenetére


macssessz
tag

Millió app van ami Igéri.
Sokat kipróbáltam az A3-on mire rátaláltam a cube call rekorderre. Ez is csak kihangosítva vesz fel. Ha van jobb amit Te kipróbáltál, szívesen fogadom az ajánlásodat, ki is próbálom sietve.

A legálisról, annyit, lopni sem szabad de sokan csinálják.

Egyébként még mindig jobb, mintha kocsival menet közben próbálnám felírni amit mondanak Pl. méretek, darab v. tipus számok.
Vagy ha gyalog vagyok és hasonlókat kell rögzíteni. Sapkában, telefont füllel tartani, közben jegyzetelni.
Aztán ha nem sikerült akkor kijelzőt vagy telefont cserélni.

(#13038) aelod válasza macssessz (#13035) üzenetére


aelod
veterán

Nm. A sms funkcióról nem is tudtam 😁
A hívás rögzítést használom, jól működik. RN7et már én sem vennék kifutó modell. Félre ne érts nem lebeszélni akarlak róla hanem ezért a pénzért amennyibe ez anno került most a RN9 jobb vétel lehet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13039) aprokaroka87 válasza aelod (#13038) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Plusz az RN7 jövöbeli frissítései is kérdésesek.

Android 11-re kb 0% esély van, Miui 13-ra meg max 50%

Pláne hogy mire megjelenik a Miui 13, már lesz Redmi Note 10 széria is, sőt lehet 11 is, ha az lesz a neve :)

+ a hardver is megkopott már.

Meg a Redmi note 10 már lehet tudni fogja az 5G-t, ami 2021-2022-ben már nagyobb teret fog hódítani.

Jó ez a Redmi Note 7, csak már kiöregedett jó pár dologban.

Redmi 7 nem kapja meg a Miui 12-t, és ahogy néztem Android 9-en maradt, szóval lehet hogy a Redmi Note 7 is csak kegyelemből kapta meg a Miui 12-t :)

[ Szerkesztve ]

(#13040) aelod válasza aprokaroka87 (#13039) üzenetére


aelod
veterán

Látszik is rajta 😆

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13041) macssessz


macssessz
tag

Igazából a 4X utódját keresem. Megpróbáltam az A3-at a keskenysége miatt, de a hangrögzítés és az az időzített sms pótlása nem sikerült jól 1 év alatt, ezért visszatértem a 4X-re de ez már lassú. Most ezért gondoltam a N7-re. Bár félek ezzel meg a szélessége miatt lesz probléma az egykezes használat. A MI9SE lenne még alternatíva, de nekem még mindig drága, olvastam random meghibásodásokról, és a működési idő is kisebb. Vagy a MI 6, de az még régebbi és most is drága.
Szóval nem tudom most merre.

[ Szerkesztve ]

(#13042) aelod válasza macssessz (#13041) üzenetére


aelod
veterán

Én is 4x-ről váltottam és nem bántam meg. 1,5 éve használom és nem zavar a méret. Asszony sima 7ese pl nagyobb és vastagabb is ennél az már nem egy kezes telefon. Nem is beszélve arról, hogy pörgősebb az ujabb soc miatt. Én még kivárok a váltással.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13043) Fall-N válasza aprokaroka87 (#13039) üzenetére


Fall-N
veterán

Miben öregedett ki? A terméktámogatás más dolog, egyik gyártó sem ad 3 főverzió frissítést. A MIUI ugrás meg hardverfüggő. Redmi 7 és a régebbi modellek azért nem kapták meg, mert akadt volna az egész. Szerintem jobb döntés volt MIUI 11-en hagyni. Azért olyan nagy változások nem történnek sem Android sem az UI frontján, hogy ezen kelljen aggódni. Természetesen ha venni kéne telefont akkor én sem a kifutó szériát venném, hanem legalább a Note 8T-t.

(#13044) wanted5 válasza macssessz (#13041) üzenetére


wanted5
őstag

Biztos vagyok benne, hogy az új iPhone-(ok) (12 mini), miatt a többi kínai gyártó is fög jönni kisebb modellekkel. Erre szerintem leghamarabb februárban kerülhet sor az MWC-n, és az akkor bejelentett modellek május fele szoktak szállingózni.

(#13045) Mercutio_ válasza wanted5 (#13044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lesz MWC? :DDD

Én is egy Mi9SE méretű, de jobb akkuidejű telót várok :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13046) aelod válasza Fall-N (#13043) üzenetére


aelod
veterán

RN8t-t sem nem vennék már. Csak a 9es széria ami szóba jöhet ha redmi vonalon keresgélnék újat. De még kivárok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13047) aprokaroka87 válasza Fall-N (#13043) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl a Snapdragon 660

több mint 3 éves Soc, általános teljesítmény még oké, de 2020-ban már alsó kategória.

Illetve tudásban is elmarad pár dologban.

Mondjuk emlékeim szerint jövő tavasszal pont meg lesz az a bizonyos 2 év, szóval igazából szavunk nem lehetne.

Állítólag a Redmi note 8 kap Android 11-et, mondjuk abban Snapi 665 van.

(#13048) wanted5 válasza Mercutio_ (#13045) üzenetére


wanted5
őstag

Valamilyen módon biztos lesz, de ha nem is, akkor is akkor tájt' fognak jönni a bejelentések.

(#13049) vlevi válasza aelod (#13042) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Én is 4x-ről váltottam és nem bántam meg. 1,5 éve használom és nem zavar a méret. "
Én mit szóljak, Alcatel Idol3 volt előtte :D
Nyáron, amikor szervízben volt a Note7, pár hétig azt használtam. Hááát, nem tudom, hogy bírtam azt a telót használni 2 évig :D
Szerencsére elmúlt már az az idő, Android 3-4-5-6, amikor tényleg sok plusz dolog került bele 1-1 fő verzió váltásba. Mostmár azért bőven el lehet lenni a 9-es droiddal sok évig.

(#13050) Plug Life válasza aelod (#13042) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nekem meg kezembe került a 3S Prime és megint elcsodálkoztam, mennyivel kellemesebb használni, mint ezt a batár tepsit! 😂

Remélem én is, hogy a kis ájFón beröffenti a kínai fénymásolókat, és lesznek minimál kávás 5–5,5"-es telefonok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.