Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Fall-N válasza Archttila (#14799) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg kissé lassú is. Én inkább teljes telefont cseréltem, az erősebb hardver és az akku miatt.

(#14802) zsola32 válasza fluttershy (#14798) üzenetére


zsola32
őstag

GPS problémára megoldás lehet ez a verzió?
Köszi

(#14803) 0xmilan válasza Archttila (#14799) üzenetére


0xmilan
addikt

Mit ertunk outdated alatt? Mert az app kompatibilitassal egy ideig meg nem lesz problema szerintem.

(#14804) Archttila válasza 0xmilan (#14803) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Rasutik az EOS plecsnyit.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14805) fluttershy válasza zsola32 (#14802) üzenetére


fluttershy
tag

Egy próbát érdemes vele tenni, hátha megjavul. Akkor már ajánlanék egy firmware frissítést is. Nekem a redmi note 7-tel még nem volt gps problémám. Nagyon régen egy másik telefonommal volt, és ott semmi szoftveres mókolással nem sikerült helyrehozni mert valószínűleg hardveres hiba volt a probléma gyökere.

(#14806) Milkoo válasza zsola32 (#14802) üzenetére


Milkoo
csendes tag

Üdv!
Nekem anno az #13163 hozzászólásában leírtak megoldották az akkori GPS-problémámat , azóta is rendben működik.

(#14807) zsola32 válasza Milkoo (#14806) üzenetére


zsola32
őstag

Köszi meglesem...

(#14808) rebla válasza zsola32 (#14807) üzenetére


rebla
aktív tag

GPS test nevű appot a playböl érdemes feltenni, ott egyböl látod hány holdat lát hány százalékba stb...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14809) wagi


wagi
senior tag

Sziasztok.
Van egy Redmi Note 7 telefonom 32GB-os tárhellyel.
Sajnos minden évben kell csinálnom egy rendszer visszaállítást,mert megtelik a tárhely.
Alig van rajta pár program és a képek is a memóriakártyára kerülnek mentésre mégis valamiért folyamatosan csökken a szabad hely.
Van valami app esetleg amivel törölni lehet a régi fájlokat?
A gyorsítótár is napi szinten törölve van.

(#14810) Archttila válasza wagi (#14809) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

SD Maid [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14811) rebla válasza Archttila (#14810) üzenetére


rebla
aktív tag

köszi! Meg is vettem a pro verziót. 2.5 G szemetet dobott ki.... Amit a gyári nem talált.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14812) Archttila válasza rebla (#14811) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A memuben van storage analyzer, oda is feltetlen nezz be :)
Szepen lepcsozetesen at tudod nezni, hogy mi mennyi helyet foglal.

...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14813) rebla válasza Archttila (#14812) üzenetére


rebla
aktív tag

:R

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14814) junkpod


junkpod
nagyúr

Sziasztok, mobil net sebességgel van gondom, ebben szeretnék tanácsot kérni.
A 2es foglalatban cseréltem Vodafone-t Yettel-re. A kártyát faragni kellett mert nagy volt.
Először 1esbe raktam, ott fel se ismerte, most 2esben van, még VoIP is működik végre, viszont a mobilnet nagyon lassú.
Most mértem 4G letöltés volt 21mbps...

A Yettel ilyen gagyi, vagy be kell kapcsolni valamit vagy a kártya okozza? Vagy 4 évvel ezelőtt volt telenoros kártyám, egy másik telefonban, de az se volt túl izmos vagy stabil... :F

Box's don't touch!

(#14815) trebrona válasza junkpod (#14814) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Yettel-lel lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14816) junkpod válasza trebrona (#14815) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kösz, ez általában ilyen vagy csak ezen a héten?

Box's don't touch!

(#14817) trebrona válasza junkpod (#14816) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Általában nem, 100Mb körül illene a kisebb csomagoknak is tudniuk.

Most találtam egy 2017-es telenort még Redmi 3S-sel:
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14818) miqlas válasza trebrona (#14817) üzenetére


miqlas
őstag

Nálam, most 35,5 le, 41,7 fel.

Mértem még egyet:
65,7 le | 38,5 fel a második körben.

[ Szerkesztve ]

42

(#14819) Bl.Gyo. válasza junkpod (#14814) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

yettel netem van otthon mint fő net. figyelembe kell venni hogy hétvégén eléggé le vannak terhelve a mobil hálózatok (bizonyos helyeken), és alapból a yettel nem túl acélos. nálam jelenleg 10-20mbit/s, de este fele lesz ez még rosszabb is. szerintem a yettel nettel van gond, nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#14820) junkpod válasza Bl.Gyo. (#14819) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kedden kaptam meg a kártyát, azóta ilyen gagyi. Fura, mert ha valami stream jön le akkor azt viszi rendesen, de weboldal toltesnel bitenkent rajzolja ki a képet... :(

Box's don't touch!

(#14821) amadeus11 válasza junkpod (#14814) üzenetére


amadeus11
senior tag

Hálózat beállításnál ipv6 helyett válaszd az ipv4-et. Figyeld, hogy el is mentsd a változásokat!

There is a star

(#14822) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Hát örülnék, ha észbe kapnának és oda tenné magát minden szolgáltató a vidéki 5G vel is. :W

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14823) junkpod válasza amadeus11 (#14821) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, majd megkeresem azt is
Most reggel, 4G+ max térerő esetén már 90mbit volt. :)

Box's don't touch!

(#14824) Bl.Gyo. válasza junkpod (#14823) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

elég instabil nálam is, egyszer ilyen egyszer olyan és mind ez pár perc különbséggel egy helyben: mérek egyet 40mbit. 2 perccel később mérés 3-4mbit...

[ Szerkesztve ]

(#14825) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Közben a hivatalos adatok szerint is végetért a Redmi Note 7 család támogatása. [link]

(#14826) Fall-N válasza 22Dávid22 (#14825) üzenetére


Fall-N
veterán

Várható volt. A 12.5 után kapott még egy frissítést és vége. Marad a custom ROM vagy csere.

[ Szerkesztve ]

(#14827) lacentos válasza Fall-N (#14826) üzenetére


lacentos
aktív tag

Ez a gond a "csere" ,hogy mire kellene váltani. :U

(#14828) aelod válasza lacentos (#14827) üzenetére


aelod
veterán

Én realme 8ra cseréltem és nagyon jó döntés volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14829) Fall-N válasza lacentos (#14827) üzenetére


Fall-N
veterán

Én Poco X3 Prora cseréltem kábé két hónapja. Meg vagyok elégedve vele. Frissítés is fog még rá jönni.

(#14830) wanted5 válasza lacentos (#14827) üzenetére


wanted5
őstag

Karácsonykor cseréltem le egy Samsung S20FE-re.
Nem akartam újat venni, főleg nem olyan drágát, de már annyira felmérgelt, hogy legszívesebben földhöz vágtam volna. + Elegem lett a xiaomi-ból, hogy havonta szarják kifele magukból az új modelleket és akár már az 1 -1,5 éves telefont nem frissítik tovább. A redmi note 11-ből konkrétan van vagy 7 verzió és az csak egy modell a sok közül.

(#14831) Bl.Gyo. válasza lacentos (#14827) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nekem realme gt master van, 90-ért alzából vettem február 21-én. imádom. nemrég jött rá az android 12, és a 13-at is megkapja ha eljön az ideje, közben kapja szokásos frissítéseket, bug javításokat, igaz nem hetente (kb havonta), de kapja.

érdemes lenne a realme telefonok között szét nézni nagyon jó a minőség, jó áron, mint annó a xiaomi volt amikor mind megkedveltük.

látom a legtöbbünk elpártolt a xiaomi márkától már :D , hát van is ok rá...

[ Szerkesztve ]

(#14832) aelod válasza Bl.Gyo. (#14831) üzenetére


aelod
veterán

igen a realme az új redmi :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14833) aprokaroka87 válasza aelod (#14832) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem Realme esetén az hogy Android főverzió-hoz kötik az aktuális Realme ui verziót, úgy könnyebb fejleszteni.

(#14834) rebla válasza 22Dávid22 (#14825) üzenetére


rebla
aktív tag

Szemetek ezek, kérem! :D :DD

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14835) aelod válasza aprokaroka87 (#14833) üzenetére


aelod
veterán

Nem azért könnyebb hanem azért mert nem ennyire szerteágazó a modell kínálat :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14836) aprokaroka87 válasza aelod (#14835) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván az is, és remélhetőleg a Realme nem kezdi el azt mint amit a Xiaomi, pl Redmi kapcsán is.

(#14837) rebla


rebla
aktív tag

Azért 4 G RAM-al , nem volt egy rossz választás akkoriban szerintem. Leszámítva a szoftver "problémákat"... Ami sok esetben orvosolható volt. Én mai napig szeretem. Kitartok amíg megy az akksi.
Nem nagyon szeretem a változásokat, nem is tudom mit válasszak majd helyette.
Mindegy ez a jövő titka.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14838) Fall-N válasza aelod (#14835) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg sokkal kevesebb módosítás van a stock droidhoz képest.

(#14839) Archttila válasza aprokaroka87 (#14836) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Amikor egy gyártó szoftveres megoldása mellett teszed le a voksod, a végen mindig ugyanaz lesz a sorsod. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14840) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
2.5 év után a telefon aksija megadta magát és a kapacitás szép lassan, folyamatosan elkezdett csökkenni. 1 hónapja még 85%-on volt, mára már csak 79%. Pont a minap gondoltam rá, hogy milyen jó kis telefon még mindig és még az évet kihúzom vele, erre ez... :(

(#14841) cappa72 válasza Lacuss20 (#14822) üzenetére


cappa72
nagyúr

Várhatod... ;] (Persze attól is függ, hogy 'vidék' alatt mit értesz.)
Az 5G sokkal drágább, hisz a távolság és a tereptárgyak a legnagyobb ellenségei. Azonos területet sokkal nagyobb több antennával lehet lefedni (azonos adó teljesítmény mellett).
Vidéken nem feltétlenül gazdaságos. De majd meglátjuk... a 4g-er is sokat vártunk mi falusiak, a vidéki városok az már más kérdés.
Így volt a 3G-nél is... Aztán a Voda használta a legalacsonyabb 3g frekvenciát, ezért is volt a gúnyneve a 900MHz-es vodka' 3g-nek, hogy falusi mobilnet :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14842) _stick_ válasza _stick_ (#14840) üzenetére


_stick_
őstag

Az jutott eszembe, hogy pár hónapja átálltam qc3-as gyorstöltésre és szinte csak így töltöttem a telefont. Nem károsíthatja ez a töltés az akkumulátort?

(#14843) miqlas válasza _stick_ (#14842) üzenetére


miqlas
őstag

Nem hinném. Én azt tapasztaltam, hogy az utolsó hivatalos frissítéssel komolyan csökkent az egy töltéssel elérhetõ üzemidõ. Nekem ez eddig négy nap volt, a frissítés óra kettõ nap. Az akksim még most is 91%-os. A másik dolog, ami szemetszúrt; az a fotók lementése az exponálást követõen nagyon belassult.
Lehet, hogy tényleg ki kell próbálnom egy custom romot ...

42

(#14844) Mercutio_ válasza miqlas (#14843) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akku %-os állapot hogyan olvasható ki?
2-3 hét és telót váltok, azért kérdezem, hogy azt is beleírhassam a hirdetésbe.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14845) _stick_ válasza Mercutio_ (#14844) üzenetére


_stick_
őstag

Accu battety alkalmazással.

miqlas42: egy dolog, hogy jobban merül a telefon, egy másik, hogy az akksi kapacitása folyamatosan romlik. Utóbbi jobban aggaszt. :)

(#14846) miqlas válasza _stick_ (#14845) üzenetére


miqlas
őstag

... igen, a te esetedben ez komoly probléma. Nekem ebbõl a szempontból szerencsém van, de a másik két dolog kicsit bosszant engem viszont minden másra bõven elég ez a telefon. Jelenleg nincs olyan rivális a színen, amire letudnám váltani fanyalgás nélkül 100K-ig.
A legtöbbnél fõleg a mérettel van gondom. Már a RN7-is éppen csak elviselhetõen nagy volt, de az utóbbi három évben az utódok csak növekedtek.

42

(#14847) wanted5 válasza miqlas (#14846) üzenetére


wanted5
őstag

de az utóbbi három évben az utódok csak növekedtek.

Ezt nem tudom honnan veszed, a note 10 és a 11 szinte mm-re ugyanaz, sőt a 11 még keskenyebb is egy kicsit, ami miatt kényelmesebb.

(#14848) Archttila válasza miqlas (#14846) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

miqlas42

A keszulek hivatalos Telegram csatornajan jobbnal jobb ROM-okat talasz A9 tol, A13-ig.
Ha nincs hardveres problema a telefonnal, es a jelenlegi teljesítménnyel még elegedett vagy, akkor szereny velemenyerm szerint total felesleges uj telefont venni. El kell felejteni a MIUI-t.. legyetek nyitottak az uj dolgokra, kerdezzetek, tanuljatok, es ha van ra lehetoseg akkor vanilla buildekre epitkezzetek... ;] lehetőleg minel kevesebb Google alkalmazással! A hivatalos kliens helyett hasznaljatok leheletkönnyű am funkciogazdagabb alternativ megoldasokat (RiF, Nekogram, K-9 mail, Flym, Ageis etc) ne szigassatok magatokat a katedral elven fejlesztett bughalmazokkkal, olyan rendszert kell valasztani amit evek ota szivvel lelekkel pakolnak eletek a fejelsztok. :)

Gondolom azt 100.000 forintot (foleg igy a nyar kozeledtevel) masra is eltudjátok kolteni :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14849) fluttershy válasza Archttila (#14848) üzenetére


fluttershy
tag

Minden részével egyetértek amit írsz, mintha csak a számból vetted volna ki a szót. Annyit hozzáfűznék csak hogy gapps sem ördögtől való csak picit (tényleg picit) több erőforrást igényel egy olyan rom amiben a teljes google ökoszisztéma bele lett gyömöszölve. Én fentebb írtam hogy Arrow os v12.1 official GAPPS build-et használok mert számomra fontosak a google appok, friss parrot043 gcam-al, a rom alapértelmezett kamera alkalmazása is jó csak én a parrot gcam-et jobban szeretem. Hetente jönnek a frissítések, a rendszer gyors és stabil. Nem tervezek telefont váltani minimum jövő évig, nem szokásom 2 év után dobni a dolgaimat csak ha valami komoly indok van rá pl megdöglik benne valami és a javítás körülményes. A redmi note 7 így szerintem egy tökéletesen használható telefon 2022-ben, nagyon nem tudok olyan indokot mondani ami miatt váltanom kéne, pedig nem kisebbek az igényeim mint az átlagnak.

szerk: A rom telepítése szerintem pofon egyszerű. Nem rootoltam (utóbbi időben egyre kevesebb értelmét látom, meg egyre bonyolultabb is hogy ne akadjon össze semmi rootra érzékeny appal). Cts profile passed, banki alkalmazások, telekom app, stb minden minden működik alapból. Plusz, a google photosban továbbra is ingyenes a tárhely mert a telefont Google Pixel 6 Pro-nak nézi ezzel a rommal.

[ Szerkesztve ]

(#14850) Lacuss20 válasza cappa72 (#14841) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Nézőpont kérdése sokminden nyilván. Ellenben én ténylegesen dolgoztam olyan 5G technológiával ami csak az idióta krományzati döntés okán nem 5G hanem 4 G módban üzemel. ( Azaz 5G ready-nek volt hirdetve). Ez konkrétan ugyaúgy amobil tornyokon van és egy másfél tenyérni készülék a vevő a házadon, ami a routerbe köt. Már a 4G is 300-400MB/s tudott mielőtt sz**á lettek terhelve az átjátszók a rengeteg ügyféllel, viszont volt, hogy 27km-ről tökéletes jelet fogtunk 90MB/s sebességgel :)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.