Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) vlevi válasza Balázs Z. (#13800) üzenetére


vlevi
nagyúr

AMD procid van?
Nekem Ryzennel nem ment, kénytelen voltam keresni egy inteles gépet.

(#13802) Balázs Z. válasza vlevi (#13801) üzenetére


Balázs Z.
tag

Intel van, egy 2014-es Haswell 4590.

[ Szerkesztve ]

(#13803) junkpod


junkpod
nagyúr

4/64 miui 12.0.3
Mostanában eléggé sok anomaliat tapasztalok:
- Chrome fagyás
- fényképező app extra lassan indul, több mint fél perc mire van kamera kép
- feljon gyakran egy kevés memória üzenet, mert 70-80% foglaltság van (tárhely most kb 50/64GB)
- alkalmazás váltás néha rém lassú
Szóval általános elgyengulesben szenved.
Van erre orvosság? Romolason kívül, arra már nem vágyom, hogy remegve várjam a bugfixeket.
Köszi
:O :O :O

Box's don't touch!

(#13804) Plug Life válasza junkpod (#13803) üzenetére


Plug Life
senior tag

USER ERROR!!!

(#13805) fluttershy válasza junkpod (#13803) üzenetére


fluttershy
tag

[link] lazán kapcsolódik.
Egy factory resetet megér, hátha megoldja a gondokat.

(#13806) Balázs Z. válasza Balázs Z. (#13800) üzenetére


Balázs Z.
tag

Megoldódott, az volt a gond, hogy a desktopról indítottam az Unlockot; átmásolva a C gyökérbe egyből indult.

Kérdés: Ha a pixel experience felrakása után visszazárom a bootloadert, ki lehet nyitni újra?

(#13807) trebrona válasza Balázs Z. (#13806) üzenetére


trebrona
Topikgazda

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13808) Balázs Z. válasza trebrona (#13807) üzenetére


Balázs Z.
tag

Upsz, és még emlékszem is rá, hogy olvastam :B :B :B
Köszi!

(#13809) junkpod válasza fluttershy (#13805) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem tesz boldoggá ha másnak is rossz.

Box's don't touch!

(#13810) novoszath


novoszath
senior tag

meg mindig ugyan az a problema hogy edl modba van a telefon az eszkoz kezelo felismeri 9008 illeszto nek port szam de mi flashel el nem tudok ra tenni romot mert ki irja hogy nincs megfelelo jogosoltsagom hozza... v.ki jart mar hasonlo modon? :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#13811) Gloob válasza novoszath (#13810) üzenetére


Gloob
addikt

A bootloader nyitva van? Ha nincs, akkor nem is fog menni.

Samsung Galaxy A52S

(#13812) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Pixelexperience-nek van külön csoportja a Redmi Note 7-hez? Csatlakoztam a sima csoporthoz, de nem enged a chathet hozzászólni és így a parancsokat sem tudom beírni.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#13813) fluttershy válasza Crvsh3R (#13812) üzenetére


fluttershy
tag

Igen van külön csoportja telegramon a pixelel eperiencenek redmi note 7re. Pixel experience lavender - erre érdemes rákeresni. A csoportokban egy Rose nevű bot tartja fent a rendet, amikor csatlakozol a csoporthoz akkor a bot küld egy privátüzenetet, CAPTCHÁt kell megoldani neki meg begépelni hogy /start hogy teljes rangú tagja legyél a csoportnak, tudj hozzászólni stb. Talán. De régen volt, már nem emlékszem rá pontosan.

(#13814) novoszath válasza Gloob (#13811) üzenetére


novoszath
senior tag

igen nyitot a loader de akkor se akar mukodni hibaval elszal a mi flash program meg v.mi bejelentkezest ker

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#13815) Gloob válasza novoszath (#13814) üzenetére


Gloob
addikt

Még soha nem kellett a MiFlash programot használnom, de szerintem a Mi account bejelentkezést kéri.

Samsung Galaxy A52S

(#13816) barnam_ válasza novoszath (#13814) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azt próbáltad amit írtam?
A lényeg, hogy az EDL módot csak szerviz Mi fiókkal lehet használni, ezért nem működik.

(#13817) lukacsb


lukacsb
csendes tag

Sziasztok! Bootloadert szeretnék nyitni, de "Request parameter error" üzenettel kidob. Mit tehetek?

(#13818) novoszath válasza barnam_ (#13816) üzenetére


novoszath
senior tag

szerviz mi fiokot honnan lehet szerezni? mikent lehet megkerulni hogy ne kerje a bejelentkezest?

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#13819) novoszath


novoszath
senior tag

[kép] ezt irja ki a mi flash program :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#13820) barnam_ válasza novoszath (#13818) üzenetére


barnam_
nagyúr

"szerviz mi fiokot honnan lehet szerezni?"
A hivatkozott oldal szerint lehet venni neten szervizfiókot, bár ezek hitelessége és működőképessége erősen kérdéses, én nem ajánlanám.

"mikent lehet megkerulni hogy ne kerje a bejelentkezest?"
Erről szól a leírás amit már linkeltem korábban.
Innentől érdekes számodra:
STEP 5: DOWNLOAD PATCHED FIREHOSE FILE

Mivel amúgy normál esetben a Note 7-et nem lehet EDL módba rakni, ezért kipróbálni nem tudom hogy működik-e a leírásban megadott módszer.

A #13819-ban csatolt kép akkora pixelekből áll, hogy semmit nem látni rajta :DDD

(#13821) novoszath válasza barnam_ (#13820) üzenetére


novoszath
senior tag

amit linkeltel oldalo azzal nem mentem semmire sajnos mert ugyan ugy keri a bejelentkezest meg a letoltott romba nincs is ilyen kiterjesztesu meg nevu file amit irnak itt megalt a tudomanyom sanos... :O :O

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#13822) barnam_ válasza novoszath (#13821) üzenetére


barnam_
nagyúr

Annyit esetleg megpróbálhatsz, hogy több régió fastboot romját is letöltöd, és nézd meg hogy egyikben sincs-e olyan fájl.
Majd még kutakodom a témában, mert kíváncsi vagyok hogyan lehetne ezt megkerülni.

(#13823) barnam_ válasza novoszath (#13821) üzenetére


barnam_
nagyúr

Érdekes, hogy a korábban linkelt leírásban azt írja, hogy az .mbn kiterjesztésű fájlt használd a MiFlash-el, más leírásban viszont a Qualcomm flash programját ajánlja.

A szükséges patchelt firehose fájl egyébként fenn van, csak a fastboot romban .elf a kiterjesztése. Én megpróbálnám, hogy a letöltött prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.mbn nevű fájlt átnevezem prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.elf -re, és bemásolnám a fastboot romhoz, majd telepíteném. Ha így is bejelentkezést kér, akkor ez nem járható út, viszont van másik leírás:

Unbrick Redmi Note 7 EDL Test-Point Mode No Authorized Mi Account

Eszerint nem MiFlash, hanem a Qualcomm QFIL Flashing Tool nevű program kell.
Mivel neked a telefon már EDL módban van, lényegében a 11-es lépéstől kell folytatni a leírásban megadottakat.
- megnyitod a QFIL programot
- a Build Type mezőben válaszd ki: Flat Build
- a Select Programmer mezőben válasz ki a letöltött prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.mbn fájlt
- a Load XML gombra válaszd ki a fastboot romból a rawprogram0.xml, majd a patch0.xml fájlt
- a Download gombra kattintva el kell indulnia a telepítésnek, ha végzett, elvileg kiírja hogy All finished successfully, utána hosszan nyomva a power gombot újra kell indulnia a telefonnak

Mivel a QFIL program a MiFlash-től független, nem fog semmilyen Mi fiókot kérni a firmware telepítéséhez.

(#13824) aelod


aelod
veterán

Gyerekek, mostanában irgalmatlan laggolásokban van a telefon. Tárhely van bőven (14gb) gyári nem piszkált MIUI global 12.0.3.
Este kikapcsolom reggel be. Mit javasoltok, hogy ne legyenek ilyen lassulások? Nyilván akkor jön elő amikor gyorsan kellene valami...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13825) Archttila válasza aelod (#13824) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Factory reset, vagy custom ROM.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13826) aelod válasza Archttila (#13825) üzenetére


aelod
veterán

Melyik custom ROM ajánlott?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13827) fluttershy válasza aelod (#13826) üzenetére


fluttershy
tag

LineageOS, crDroid, Pixel Experience. Kinek melyik jön be. Nekem a PE plus vált be.

(#13828) Archttila válasza fluttershy (#13827) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

+1 a PE+ nak.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13829) wjoe válasza Archttila (#13828) üzenetére


wjoe
tag

PE+ alatt megmaradt a korlátlan Google fióktárhely a jó minőségű képeknek a Google Fotókban?

(#13830) vargalex válasza wjoe (#13829) üzenetére


vargalex
félisten

Az alkalmazás szerint igen.

Alex

(#13831) Archttila válasza wjoe (#13829) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tudom, mert én (még Juni 16-ig) a fizetősbe vagyok.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#13832) aelod válasza fluttershy (#13827) üzenetére


aelod
veterán

Köszi!

Viszont az egész folyamatot a hátam közepére nem kívánom. 😆

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13833) aprokaroka87 válasza aelod (#13832) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A megoldás, ha teheted, vegyél új telefont :)

Vagy térj vissza a legutolsó miui 11 verzióra, ha azzal nem volt gondod.

(#13834) aelod válasza aprokaroka87 (#13833) üzenetére


aelod
veterán

Ezzel sem volt eddig. De igen új telefon lesz ebből. 2 éves ez már.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13835) aprokaroka87 válasza aelod (#13834) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pláne hogy már a további support is kérdéses.

(#13836) barnam_ válasza aelod (#13824) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezeket a lassulásokat custom rommal, pl. Lineage OS-el is sokszor tapasztaltam.
Az esetek 95%-ban abszolút használható még most is szerintem ez a telefon (mármint custom rommal), de maradék hányadban pont akkor csinál valamit lassan, amikor gyorsan kellene valami.

Én végül vettem egy Redmi Note 10-et. Teljesen jó, de annyira nem vagyok elájulva tőle. Nincs akkora különbség mint anno a Redmi Note 3 és Note 7 között. Viszont a dual sim + sd kártya miatt mindenképp akartam váltani.

(#13837) aprokaroka87 válasza barnam_ (#13836) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet a 4 gb ram kezd kevés lenni, már amennyiben az van :)

Miui 12-nek meg pláne....

[ Szerkesztve ]

(#13838) barnam_ válasza aprokaroka87 (#13837) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehetséges, de szerintem inkább a chipset kevés már.
A Note 10-nek 4GB rammal nincs problémája a Miui12-vel. Mondjuk abba jobb lenne 6GB, de csak a 10 Pro-ban van annyi, arra meg nem akartam kifizetni a különbséget.

(#13839) aprokaroka87 válasza barnam_ (#13838) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Snapdragon 678 fejlettebb cpu-val rendelkezik, meg lehet hogy a gpu is jobb mint a Snapdragon 660-ban.

Mondjuk én egy Realme 6-ot vettem nemrég, 8/128-as kiadásban, azért érezhető a különbség, úgy voltam vele hogy még egyszer nem esek bele abba hogy nem vagyok hajlandó áldozni pénzt a + tárhely-re és Ram-ra.

(#13840) vlevi


vlevi
nagyúr

Én pont emiatt vettem a 4GB-s verziót a Note7-bol, meg 2eve.
Mondjuk elég keveset használom, főleg a covid idoszakalatt, ráadásul kaptam céges telót is.
De saját célokra, mint pl navigáció, zene, esatobbi teljesen jó.
Arra leszek kíváncsi, hogy pl a Pixel Experience ROM-t megcsinaljak-e majd Android12-re?
Inkább csak költői a kérdés, nagyon kicsi nek tartom a valószínűséget, de a 12-es droid külseje olyan nagymértékben változik majd meg, hogy az szinte egy új teló lenne.

(#13841) vargalex válasza barnam_ (#13836) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, hogy nincs akkora különbség. 7-3=4, de 10-7 az csak 3. :)

Alex

(#13842) Fall-N válasza barnam_ (#13836) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem gyári ROM-mal sincs bajom, egyedül a CoD Mobile számára kezd kevés lenni. Egyébként nincs vele semmi baj. Idén még nem cserélem le. De a következő az biztos, hogy 6/128 vagy 8/128 lesz. Mivel bejön a gyári Android 12 így lehet, hogy stock közeli telefon lesz. AMOLED viszont nem kell nekem, mert utálom. Esetleg ha jó áron lesz akkor szereztem már a Samsung A22 5G-vel, igaz ez már nem stock ROM, de legalább IPS.

[ Szerkesztve ]

(#13843) Biqci válasza Fall-N (#13842) üzenetére


Biqci
aktív tag

Csak kíváncsiságból, miért nem jön be az amoled? Az utolsó amoledes telóm még vagy 10 éve a Samu Omnia2 volt, azóta csak ips-es telefonok. De nekem csak jó emlékeim vannak, alig várom, hogy megvegyem a következő amoledes készülékem :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#13844) Fall-N válasza Biqci (#13843) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem mindig beégett. Első ami beégett az az értesítési sáv. Nem is kellett sok idő hozzá 3 hét múlva már látszott. Ezenkívül összes rokon és ismerős telefonját megnéztem és bár ők nem veszik észre, mind be van égve. Én sajnos rögtön kiszúrom és zavar a dolog. IPS-sel nincs bajom, nem érdekel hogy van-e valódi fekete. Viszont Mi Band 5-ön nem zavar, ott mondjuk nem fog tudni beégni, mert sosem megy annyi ideig a kijelző.

Ismerősöm is mutatta a két éves Poco F1-es telefonját nemrég, ott meg a játék menüje égett be.

[ Szerkesztve ]

(#13845) aelod


aelod
veterán

Nekem 2 amoled is volt és nem tegnap... Egyik sem égett be pedig feszt full fényerőn volt használva mindkettő. Ace 4 és i8910 hd samsung.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#13846) Biqci válasza Fall-N (#13844) üzenetére


Biqci
aktív tag

Értem. Érdekes. Én ilyet nem tapasztaltam, bár az egy régi kütyü volt. Ezek a mostani újabb kijelzők érzékenyebbek lennének?
Vagy tényleg igaz, hogy régen minden jobb volt? :F :D

aelod: na tessék... :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#13847) trebrona válasza vlevi (#13840) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Arra leszek kíváncsi, hogy pl a Pixel Experience ROM-t megcsinaljak-e majd Android12-re?

Miért ne csinálnák meg? Ezeréves Redmi 3S-re is van még A11 PE official. [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13848) trebrona válasza Fall-N (#13844) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Nálam az utóbbi időben S8 két év, S10e 1év, most i11Pro, fiamnak iXS, asszonynak P30, egyik sem égett be.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#13849) wjoe válasza Fall-N (#13844) üzenetére


wjoe
tag

Pocophone F1 kijelzője nem amoled!

(#13850) Fall-N válasza wjoe (#13849) üzenetére


Fall-N
veterán

Bocs igazad van. Jelenleg egy Mi 9T-je van, a popup kamerás telefon és az égett be. Úgy jött képbe a Poco F, hogy megveszi a bátyja használt egy éves Poco F2 Pro-ját. Én emlékeztem rosszul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.