Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) aprokaroka87 válasza aprokaroka87 (#14050) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nos elég gyanús hogy itt is a Next_alarm_formatted rész a kulcs.

Nem tudok rá jönni.
Ha törlöm az ébresztőóra adatait akkor is megmarad, ha letiltom akkor is.

Ha a fenti értéket átírom pl 0-ra, egy idő után vissza írja.

(#14052) fa4hu válasza aprokaroka87 (#14045) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Ha gyári ROM-ot teszel fel, az mindent visz, minden gyárira áll vissza.

(#14053) aprokaroka87 válasza fa4hu (#14052) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Oké, de mivel a 3gb ram miatt a gyári rom már nekem egyre rosszabb volt, így döntöttem végül a custom rom megoldás melett.

Root jog is van.

Az az érdekes hogy a Realme 6-on is van hasonló dolog.

Nekem a gyanúm egyre inkább a Tasker-re terelődik.
Azt nem tudom hogy hogyan :)

(#14054) Archttila válasza aprokaroka87 (#14048) üzenetére


Archttila
veterán

Most nézem nekem is ott virít. :D Ez egyébként valóban az ébresztő, viszont a korábbi build-ekben biztosan nem ragadt be!
Szerintem a következő kiadásban javítva lesz.

Itt ki tudod kapcsolni, ha nagyon zavar: (settings, keresőbe status bar, system icons)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14055) aprokaroka87 válasza Archttila (#14054) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen, közben már megtaláltam ott én is :D

Azért jó ha még szét nézek a beállítások-ban, mert érhet még meglepetés :)

Amúgy eddig egész jó.
Gyorsabbnak tűnik mint a gyári rom, és a Ram kezelés is jobb.

Első alkalommal még TWRP volt rajta, végül olvastam hogy az Orangefox recovery már ajánlotabb, szóval az ment fel.

(#14056) Archttila válasza aprokaroka87 (#14055) üzenetére


Archttila
veterán

Régen én is TWRP párti voltam, de PE alá már inkább az OrangeFox dobtam fel. Eddig nincs vele gond. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14057) aprokaroka87 válasza Archttila (#14056) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én szerintem még valamikor Android 2.3 idején foglalkoztam ilyen custom recocery dologgal, akkor még TWRP volt, meg elég kezdetleges, azóta ezek is sokat változtak ahogy nézem.

Közben már felraktam egy Gravitybox-ot, mert nekem a Pixelexperience Hálózati forgalom figyelő része nem igazán válik be, hogy csak a gyors beállítások-ban látszik, én úgy szeretem ha mindig látom, fent az állapot sor-ban.

Viszont a Viper4android nem igazán akar működni.

(#14058) kanyi51 válasza aprokaroka87 (#14051) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nálam ugyan ez a jelzés jelenik meg Néma üzemmódban. ( note 9 pro)

[ Szerkesztve ]

(#14059) aprokaroka87 válasza kanyi51 (#14058) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jól sejtettem hogy a Tasker okozza.

Te használsz Tasker-t?

link

Nekem a le írt beállítás ki kapcsolása megoldotta a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#14060) Archttila válasza aprokaroka87 (#14059) üzenetére


Archttila
veterán

Nohh, ez a bug viszont jelentkezett a korábbi kiadásokban is :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14061) aprokaroka87 válasza Archttila (#14060) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem bug, hanem feature ezek szerint, Mivel ebben a rom-ban rendszer szinten lehet kezelni az állapotsori ikonokat, így fogod és ki kapcsolod, viszont akkor meg ha pl valaki tényleg ébresztést állít be, azt sem jelzi.

Igazából furcsa volt, mert Realme 6-on egy ideje ott van, mostmár csak volt a kis ébresztő ikon.

Redmi Note 7 esetén meg akkor sem volt ha gyári rom volt fent.

Lehet hogy azt kavart be, hogy a Tasker Backup-ot a Realme-ről állítottam vissza.

Meg furcsa lett volna ha 2 eltérő típusú telefonon is ugyan az a bug :D

(#14062) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#14061) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

MIUI alatt csak akkor jelenik meg az ébresztőóra ikon, ha a gyári ébresztő appot használod. Lehet ott is beállította a Tasker azt az ébresztőt, csak emiatt nem látszódott.

(#14063) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#14062) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát végülis lehet. :)

(#14064) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Pixel experince rom-ban a Bluetooth láthatóságot nem lehet állítani?

alapból látható mindenki számára.
kapcsolót meg nem találok rá.

(#14065) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#14064) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

MIUI alatt is hasonló a helyzet, ott [ezt] az appot használom a célra.

(#14066) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#14065) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszi, megnézem majd.

Mondjuk elég érdekes elgondolás, hogy az ilyet nem lehet rendszer szinten állítani.

Security szempontból is van benne kockázat szerintem.

(#14068) aelod válasza Bl.Gyo. (#14067) üzenetére


aelod
veterán

Volt némi laggolás a probléma megoldásukban :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14069) rebla


rebla
aktív tag

Üdv! Csak nálam 2-3 perc elküldeni egy sms-t? Nagyon nem is használom de most már a 3 ik ami jó lassan küldődik el. MI sms nincs engedélyezve,és "buta" telefonra küldöm...

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#14070) barnam_ válasza rebla (#14069) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt egy időben rendszeresen tapasztaltam, de azt hiszem akkor Lineage OS volt fenn.
Azóta másik telefonra váltottam és ott nincs ilyen.
Telenor sim kártyát használok amúgy.

(#14071) rebla válasza barnam_ (#14070) üzenetére


rebla
aktív tag

Nekem is telenor van...

Jééé.... Kikapcsoltam a VOLTE-t azonnal elküldte az sms-t :DD érdekes....

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#14072) Fall-N válasza rebla (#14071) üzenetére


Fall-N
veterán

Valamiért a Telenor és a VoLTE nem működik megfelelően a Note 7-en. Nekem amikor aktív volt akkor nagyon halk volt a hívás közben a beszéd hangereje. Kénytelen voltam kikapcsolni. Mindegy hogy a fogadó félnél volt-e VoLTE vagy sem. Pedig érthetetlen, mivel mióta a Huawei kiesett, ők is aktívan forgalmazzák a Xiaomi/Redmi készülékeket és ezért is illene tesztelni a hálózatot rajtuk.

(#14073) rebla válasza Fall-N (#14072) üzenetére


rebla
aktív tag

Nekem a volte hanghívással nincs bajom, csak is az sms...
Persze valami nem jó az biztos :-) Ujra indítottam a telefont, és az fogadott, hogy nincsenek elküldve az sms üzenetek, és próbálkozott újra küldeni.... Amit gyorsan töröltem, mert tudom hogy elküldte tegnap... Na erre varják gombot :-D

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.1.0.UMOEUXM

(#14074) Fall-N válasza rebla (#14073) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem az SMS-sel nem volt gondom ha személynek küldtem. Az más kérdés, hogy NAGYON ritkán küldök SMS-t. Viszont amikor a Telenor szerverének akart a telefon SMS-t küldeni az nem működött Wi-Fivel csak mobilinternettel. Ez konkrétan a Google Play számlázás volt alkalmazás vásárlásra. Szóval vannak furcsaságok a VoLTE és a Telenor között, legalábbis a Note 7-tel. Újabb telefonoknál lehet már nincsenek problémák. Ha jól emlékszem akkor a Redmi Note 8T volt talán az első Xiaomi amit felvettek a kínálatba. Azóta csak tesztelik az új telefonokat, ha már Xiaomi is van a kínálatukban.

Viszont én kénytelen vagyok nem használni a VoLTE-t, mert itt Baján nem jó. Lehet a tornyokkal és a helyi viszonyok miatt van ez.

(#14075) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Ha már VoLTE... A Telekomnál működik valakinek? Mostanában mentem át hozzájuk, bekapcsoltattam a VoLTE-t és a VoWIFI-t a szolgáltatónál és a telefonon is, de nem megy. Látom, hogy az összefoglaló szerint buherálni kell hozzá (a tárcsázó kódon kívül), ha valóban ez a helyzet, inkább hagyom. :B

(#14076) vargalex válasza 22Dávid22 (#14075) üzenetére


vargalex
félisten

Note 7-en buherálni kell hozzá. Feleségemnek Telekomtól van Redmi 9-e, azon természetesen alapból megy.

Alex

(#14077) aelod válasza vargalex (#14076) üzenetére


aelod
veterán

Ugyanez nálunk is. Asszony redmi 9-én alapból hasít.

Az elején engem is érdekelt a téma, de sehogy nem működik és nincs türelmem ehhez már, hogy buheráljak. Következő telefon out of the box lesz.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14078) Archttila


Archttila
veterán

Egy több mint két éves telefontól (mindenféle hókuszpók nélkül)

szerintem rendben van

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14079) pimi50 válasza aelod (#14077) üzenetére


pimi50
aktív tag

Mi takar konkrétan az out of the box?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#14080) Fall-N válasza pimi50 (#14079) üzenetére


Fall-N
veterán

Out of box = dobozból kivéve. Arra használják, hogyha veszel egy telefont, akkor gyári állapotában is tudja, mindenféle külső telepítés nélkül. Ebben a helyzetben, meg a custom ROM telepítés után, belakás és bármiféle telepítés nélkül.

(#14081) aelod válasza pimi50 (#14079) üzenetére


aelod
veterán

Kiveszed, bekapcsolod és amit leírnak, hogy tud azt mókolás nélkül tudja.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14082) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Van valami infó, hogy EUXM készülékre mikor várható a 12.0.5.-ös frissítés?
Ráférne a telefonomra egy FR, de a frissítést még megvárnám vele. :U

(#14083) Fall-N válasza _stick_ (#14082) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos nem tudni. Én feltettem a kérdést a Mi Community-n belül, de csak a sablon szöveg jött, hogy érkezni fog. Ezt eddig is tudtuk. :W

Amúgy ugyanúgy vagyok vele én is. Ha megjött a 12.5 akkor lesz majd FR.

[ Szerkesztve ]

(#14084) aprokaroka87 válasza _stick_ (#14082) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Idén talán megkapja majd, bár van egy sejtésem, hogy azért szándékosan is csúsztatják a dolgokat.

Az tény hogy a Global ( Mixm ) már Júliusban megkapta a Miui 12.5 verziót.

Eltelt 3 hónap lassan.

Igaz a Redmi Note 8T esetén sem kapkodják el, arra is nemrég jött ki az Android 11, de a Miui maradt 12.0 verzió, aztán hogy mikor érkezik rá a 12.5, az már más kérdés... De tuti nem fognak vele kapkodni... :D

Meg ahogy elnéztem, ez a Miui 12.5 nem egy olyan nagy valami frissítés igazából.

(#14085) Mercutio_ válasza aprokaroka87 (#14084) üzenetére


Mercutio_
félisten

Memóriakezelés maradt olyan agresszív? :U
Semmi más nincs ami miatt úgy érzem frissíteni kellene :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14086) aprokaroka87 válasza Mercutio_ (#14085) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

passz nem tudom, én már váltottam pixelexperience Rom-ra Rn7-en.

Engem már nem érint a Miui.

(#14087) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szerintetek mennyi az esély rá, hogy végül az EEA-ra mégsem érkezik meg a Miui 12.5?

Csak mert ha jól tudom, akkor a Redmi 7-el is eljátszotta a Xiaomi hogy nem minden verzióra adta ki a Miui 12-t, többek közt EEA-ra sem.

Mert itt pl elkészült a Kinai stabil és a Global változat.

(#14088) vlevi válasza aprokaroka87 (#14087) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha nem jönne ki, és rászánnám maga a Pixel Experience telepítésére, akkor biztos, hogy 1 héten belül megjelenne :D

(#14089) Archttila válasza vlevi (#14088) üzenetére


Archttila
veterán

:D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14090) aprokaroka87 válasza vlevi (#14088) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk számomra a Pixel experience az Android 11 miatt is előrébb jár.

Én eddig nem találtam komoly hibát sem.

Pedig én nem nem is akartam custom rom dolgokkal foglalkozni.

Viszont a 3gb ram miatt, én nem számítok jelentős javulásra, miui 12.5 esetén sem, sőt lehet még rosszabb is lesz majd mint 12-vel.

Másfelől szerintem ennek a Miui 12.5-nek nagyobb a füstje, mint a lángja.
Simán lehet hogy maga egy Android főverzió frissítés, többet adna hozzá, mint ez a Miui 12.5 :D

(#14091) Fall-N válasza aprokaroka87 (#14090) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt már kitárgyaltuk. Hiba volt kiadni a Redminek, meg nektek megvenni a 3 GB memóriás telefont. Az csak nagyon alap felhasználók számára elég. Aki csak telefonál, meg maximum Facebook + Messengert használ. Sőt ha valaki új telefont vesz mostanában annak azt ajánlom, hogy az alsó plafon az a 6 GB RAM + 64 GB tárhely legyen. Ez alá menni nem érdemes. Őszintén, ez egy lassan két-három éve kiadott telefon. Legtöbbünknek meg is van 1,5-2 éve. Akkor megérte a minimális plusz költség, amivel többe került az +1 GB RAM? Nyilvánvalóan.

Egyébként is a 3 GB RAM az HD+ kijelző mellé elég csak. FHD+ telefonhoz minimum a 4 GB RAM. Értelemszerűen a nagyobb felbontás miatt növekszik a memória éhsége is mindennek. De ez is már múlt idő, mert most is csak a nagyon gagyi alap telefon, amit 3 GB-tal adnak ki

A frissítés meg jönni fog, csak sajnos később mint a Global.

[ Szerkesztve ]

(#14092) vargalex válasza Fall-N (#14091) üzenetére


vargalex
félisten

Érdekes módon PE-vel bőven elég azért a 3 GB RAM is, pedig nem nyomta össze a kijelző felbontását...

Alex

(#14093) Fall-N válasza vargalex (#14092) üzenetére


Fall-N
veterán

Elégséges maximum. A rendszer igen, kevesebbet fogyaszt, de az elvárható multitaskinghoz már kell a több memória. Előző telefonom egy Mi A1 4/64-es volt, azon is sima Android volt. Ott is elkellt volna néha több memória.

[ Szerkesztve ]

(#14094) aprokaroka87 válasza Fall-N (#14091) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudom, mondjuk lehet hogy még amikor Amdroid 9 és Miui 10 Miui 11-en volt, valamennyivel másabb is volt a Ram kezelése.

De mint ha Miui 12-vel kissé átírták volna az egészet, és ott már más lett az egész.

De pl a Realme 6 esetén is ezért választottam már a 8Gb-os változtatot.

(#14095) aelod válasza Fall-N (#14091) üzenetére


aelod
veterán

MIUI esetén a +2GB RAM sem fog hozni nagyobb multitasking élményt :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14096) 22Dávid22 válasza Fall-N (#14091) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nem hiszem, hogy a kijelző felbontásától függ, hogy mennyi RAM kell egy telefonba, abból a szempontól inkább a CPU/GPU számít. Vagy ha mégis befolyásolja, akkor minden bizonnyal elenyésző mértékben, sokkal többet nyom a latba, hogy ki milyen appokat használ, mi az Android verzió, mi a rajta futó felület és persze hogy mennyire agresszív a RAM kezelés.

(#14098) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#14097) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D

Lehet olvasták a fórumot.

(#14099) vlevi válasza 22Dávid22 (#14097) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam nem akarja látni, hogy van.
Mostani verzió 12.0.3.0, természetesen QFGEUXM, de nincs elérhető új :(

[ Szerkesztve ]

(#14100) 22Dávid22 válasza vlevi (#14099) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nekem is manuálisan kellett letölteni és betallózni neki, úgy nekem se dobta fel.

(A frissítő appban 10-szer kell rátapintani a MIUI logóra, majd a 3 pöttyös lenyíló menüben megjelenik a Frissítőcsomag kiválasztása opció. Ott tudod betallózni a letöltött zipet.
Szerk.: Nekem egyből engedte telepíteni, de korábban volt olyan, hogy nem, olyankor általában segített, hogy repülőgép üzemmódba raktam a telefont, WiFi be, illetve a frissítő alkalmazásra nyomtam egy kényszerbezárást, és töröltem az app gyorsítótárát, majd újra próbálkoztam a betallózással.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.