Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) aprokaroka87 válasza tomboy0013 (#14550) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azon az 5 éves telefonon is Android 10 és Miui 12.5 fut?
Elég nagy eséllyel itt inkább a Miui 12.5 ami már sok a telefonnak, vagy inkább nem ilyen jellegű hardverre van optimalizálva.
Nekem a 3gb-os változat van, na azzal meg pl katasztrófa a ram kezelés.
Amióta váltottam A11 alapú pixel experinece rom-ra, valamennyit javult a helyzet.

(#14552) tomboy0013 válasza aprokaroka87 (#14551) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nyilván nem az fut, de azon is a legfrissebb elérhető szoftver van. Így nem várnám hogy egy rakat kaki lesz ennél. Szóval akkor kuka a telefon az a lényeg.

(#14553) Archttila válasza 0xmilan (#14546) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

4 évet simán el lehet lenni egy akksival ha kicsit odafigyel rá az ember. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14554) aprokaroka87 válasza tomboy0013 (#14552) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez rajtad áll, gyári rom esetén én már amúgy sem számitanék már frissítésre, max biztonsági jellegű-re, de ahogy a dolgok jelenlegi állasa van a Miui-nál szerintem az is 1 lesz majd.

(#14555) tomboy0013 válasza aprokaroka87 (#14554) üzenetére


tomboy0013
veterán

ROM-olas nekem kínai. Mindegy úgyis váltani akartam én is Oneplus-ra, így az asszony lesz az első.

(#14556) maczera válasza tomboy0013 (#14547) üzenetére


maczera
aktív tag

4 GB RAM mellett nem lehet a MIUI rendszert hibáztatni, mert nálam rendben fut.

(#14557) rebla válasza tomboy0013 (#14550) üzenetére


rebla
aktív tag

Nálam is rendben fut, 4 GB RAM ,nem is értem... Lehet valami hardveres gond?

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14558) Fall-N válasza tomboy0013 (#14550) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem nem lassult be, pedig napi szinten használom rengeteg alkalmazással. Csinálj egy FR-t.

[ Szerkesztve ]

(#14559) aprokaroka87 válasza Fall-N (#14558) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Írta hogy Fr után sem jobb a helyzet :)

(#14560) Fall-N válasza aprokaroka87 (#14559) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor ott valami hardveres gond van. FR után csak gyári dolgokkal eléggé gyors most is. De ha fel van telepítve sok dolog, akkor sem lassul be annyira.

(#14561) aprokaroka87 válasza Fall-N (#14560) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyébként nekem is inkább az a gyanúm :)
Aztán ki tudja.

(#14562) Bl.Gyo. válasza tomboy0013 (#14547) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nekem 2-3 nap után csinálta ezt a gyári 12.5-ön hogy belassult minden rajta (4GB-os), ujraindítás után jó volt aztán megint és így tovább, FR után is. most a 12.5.7 kínai xiaomi.eu-s rom van rajta és tökéletes, gyors.
Én arra gondolok hogy nem minden note 7 100% azonos hardverileg, és valamelyiken rosszul működik a gyári rom (mint nálam, másnál nem volt ilyen). egy custom rom feltétele megoldá szerintem, de olvastam ehez nem értesz. mindenesetre ha nem veted bele magad ebbe akkor se dobd ki, mert más még tudna vele mit kezdeni, add el így persze a hibáját feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#14563) Fall-N válasza Bl.Gyo. (#14562) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hinném, hogy segítene. Sokan vagyunk akiknek újraindítás nélkül is gyors. Én nem is tudom megmondani mikor indítottam újra a telefont. Két vagy három hónapja kábé.

(#14564) fa4hu válasza Bl.Gyo. (#14562) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

A Xiaomi készülékei egyre nagyobb szórást mutatnak egyetlen típuson belül is, többször váltanak beszállítót, ha egy szenzor, alkatrész nem működik megfelelően, a váltás előtti gyengébb minőségű alkatrésszel szerelt készülékekkel viszont nem foglalkoznak, azt mindenki nyelje le.

Simán lehetnek ilyen szériák a Redmi Note 7-nél is.

(#14565) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

HA ROM hiba lenne benne akkor reset után a telepitéskor kialakuló dolognak helyre kéne jönnie, de akár máshonnan leszedett gyári ROM lehet orvosolja a hibát( ha már eleve hibás van a telon ezért áll be mindig factory után is a dolog). Ahogy mások is írták hardveresen van szórása az elektronikai cikkeknek akárcsak autóknak stb. Lehet a tiedben a memória gyengébb, van benne hibás szektor vagy akár a háttér tárban stb. PC-re tudom a HD Sentinel illetve Memtest jó hogy ezeket lecsekkolja az ember, telón nem vagyok vele képbe. Nekem pl amit írtam régebben a gps szokott baromkodni totál oktalanul.

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14566) Fall-N válasza Lacuss20 (#14565) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is arra gondolok, hogy valahol hibás belső tárhely. Biztos van rá valami okosság. Vagy lehet, hogy PC-ről le lehetne futtatni.

(#14567) Mercutio_ válasza tomboy0013 (#14547) üzenetére


Mercutio_
félisten

FR törli a belső tárhelyet is?
Ha nem, akkor lehet szimplán megtelt és le kellene menteni a képeket, videókat, és az FB/Viber/WhatsApp könyvtárakból is :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14568) rebla válasza Mercutio_ (#14567) üzenetére


rebla
aktív tag

Teszem hozzá én 23 GB (!!!) szemetet találtam a gyári böngészőmben. Mondom hová a fenébe tűnt a tárhelyem... :C Most jó. És mindig megy a takarítósdi, de ezt valamiért nem puccantotta ki...

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14569) tomboy0013 válasza Mercutio_ (#14567) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az FR mindent töröl.

(#14570) aelod válasza Archttila (#14553) üzenetére


aelod
veterán

Igen ha nem használod miután feltöltötted és a polcon van ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14571) tomy86 válasza aelod (#14570) üzenetére


tomy86
addikt

Azért nem feltétlenül :-) Igaz, hogy nem vagyok egy hardcore felhasználó, de a 2016 januárjában vett Redmi 2 telefonomat 4 év használat után adtam oda anyámnak, aki a mai napig használja az eredeti akkuval. Korábbi telefonomat (Sony) is 5 év használat után cseréltem és nem akku probléma miatt. :K

(#14572) Archttila válasza tomy86 (#14571) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem csak viccelt. Mondjuk van olyan ismerősöm aki állandóan játszik és naponta 2x is tölti, na ott ugye azért kijön a difi. (2-3nap vs 0,5-1nap/ciklus) :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14573) tomy86 válasza Archttila (#14572) üzenetére


tomy86
addikt

Tudom, azért is tettem az első mondatom után smileyt.

(#14574) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Valamelyikőtöknek nincs meg véletlenül a legújabb PixelExperience zip file letöltve? Elkezdtem felrakni, unlock megvolt, de annyira lassan jön le, hogy 15 órát ír letöltési időnek...

(#14575) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

...vagy ha nincs meg zip, valami alternatív letöltési lehetőség nincs véletlenül?

(#14576) Lacopapi válasza Balázs Z. (#14575) üzenetére


Lacopapi
addikt

Erre [link] gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#14577) Balázs Z. válasza Lacopapi (#14576) üzenetére


Balázs Z.
tag

Ez nem "hivatalos", de köszönöm! Most látom, hogy valaki felrakta itt:

(#14578) sorzol2014


sorzol2014
csendes tag

Sziasztok!
Akku csere ügyben kérnék tanácsot, eddig amiket beleraktak, azok 40%-t vesznek csak fel, azaz a teló 1700mh-ás akkut lát.
Valami megoldás van erre?

(#14579) aelod válasza sorzol2014 (#14578) üzenetére


aelod
veterán

Hát olvass vissza. Én is így jártam, rendeltem akkut, szervíz belerakta és ott vagyok, hogy a 3 éves gyári tovább bírta kb mint ez az utángyártott.
Nagyon nagy lutri én azt mondom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14580) fluttershy válasza aelod (#14579) üzenetére


fluttershy
tag

Nem lehet h véletlenül pont ugyanonnan rendeltetek? Nem vagyok híve a public shamingnek csak azért nem lenne rossz tudni hogy honnan ne rendeljek aksit ha úgy adódna hogy aksit szeretnék rendelni :D

(#14581) aelod válasza fluttershy (#14580) üzenetére


aelod
veterán

Ja én lesz*rom. Fixshop. Írtam is nekik, hogy amit árulnak akkut qrvára nem annyit tud mint amennyi oda van írva de nem küldöm vissza és várok egy hónapot rá, hogy kiértékeljék a panaszt...lenyeltem az árát. Így jártam.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14582) rebla válasza aelod (#14581) üzenetére


rebla
aktív tag

Akksin van egy gyártási év. Nem emlékszer mikori gyártás volt? Szerintem ezek a telefonnal egyidős akksik ,rossz tárolási körülmények stb....

(A prohardver oldala nektek is nehezen töltődik be? )

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14583) sorzol2014


sorzol2014
csendes tag

Én xiaomi szervízekkel beszéltem telefonon előtte. Volt ahol azt mondták, csak olyan akksi van ami ezt tudja, egy napot megy. Aztán bevittem egy másikba a jókai téren, ott állítolag belepróbáltak többet és mindegyiknél 40% kapacitást ír az accu battery. Viszem tovább, hátha lesz megoldás, mert azért ez elég kínos...

(#14584) aelod válasza rebla (#14582) üzenetére


aelod
veterán

Sajnos nem. Szerintem meg inkább az utángyártott minőség az ami nem épen jó ezeknél az akksiknál. Kisebb kapacitás stb. Ráírni bármit rá lehet. Alin néztem egy ideig eredetinek hirdetett akkut de nem mertem bevállalni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14585) Bl.Gyo. válasza aelod (#14584) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

régebben volt, hogy kerestem egyik telefonomhoz akkut, de utána néztem melyikkel nem vernek át. képekben/videókban láttam hogy rá volt írva hogy 4000mAh, levették a borítást, alatta meg szimplán 2600mAh volt nyomtatva gyárilag. azt nem tudom eredeti akku volt e vagy nem, de ez bennem maradt hogy csak átcímkézték.
lehet az eredeti akkut is hamisítják, kívülről ugyan az mint az eredeti de teljesen más belül. kínaiaktól bármi kitelik főleg ilyen, és ugye ezeket ott gyárják.
esetleg ha alin, vagy banggood-on vagy hasonló oldalon nézelődik az ember akku után, érdemes a fényképest hozzászólásokat/értékeléseket is átnézni mert azt hiszem ott akadtam rá a turpisságra.

[ Szerkesztve ]

(#14586) rebla válasza aelod (#14584) üzenetére


rebla
aktív tag

jah hogy utángyártott... Azt hittem ezek oem aksik. Lehet h. egy tényleg utángyártottat kellene megnézni, hátha az hozza a 4000 mA-t. Mármint amire nincs rá " lopva" a sájomi logo....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14587) Fall-N válasza sorzol2014 (#14583) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos ha az akku tönkremegy, akkor új telefon marad. Lehetetlen normálisat találni. Xiaomi is folyton új modellet ad ki, így a régi alkatrészek megszűnnek.

(#14588) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

kb. fél-1 hónapja elért engem is a GPS végzet. Sz@r! Olvasgattam a fórumot, nagyon sok embernél előjött, és pontosan ugyan azok mint nálam. azt szűrtem le ez inkább hardveres gond, úgyhogy megse próbálkozok másik rom-al. a lehető legrosszabb pillanatban hagyott cserben, na ott elgurult nálam a gyógyszer!
Vagy esetleg született valami megoldás azóta?

Most egy Samsung J5 2017-et használok :DDD , és vicces volt hogy a 2GB ram ellenére se zárja be az előzőleg használt alkalmazást, amit a note 7, 4GB-nál már rég. note 7-nél olvasgattam kommenteket facebook-on, majd átváltottam messengerre beszélgettem kicsit, majd vissza fb-ra és az egész appot ujra töltötte, elveszve minden :W . J5, a 2GB-al nem csinálta :F , vicces. ezt csak mellékesen jegyeztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#14589) fa4hu válasza Bl.Gyo. (#14588) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Megoldás sajnos nincsen a GPS problémára, valószínűleg valamilyen hardver elfáradt benne. A MIUI agresszív memóriakezelésén pedig valami miatt nem hajlandók javítani a fejlesztők, pedig több éve már fennáll.

Sajnos egyre összecsapottabb a MIUI, Mi11 Lite 5G NE-n (amire elvileg 3 főverziót ígérnek és 4 év biztonsági frissítést) hemzseg a hibáktól a szoftver, pedig nem alsókategóriás telefon, csak ez valahogy a tesztekből kimaradt. El kell gondolkodni azon, hogy ilyen kompromisszumok mellett kell-e Xiaomi?

(#14590) Bl.Gyo. válasza fa4hu (#14589) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

igen, én is azon gondolkodok hogy a kovetkező xiaomi/poco lesz e vagy más, valószínű más. régen szerettem mert nagyon jó telefonokat csináltak, olcsón... verhetetlen volt. de ez azóta változott pont ellenkezőleg, rossz telefonok elszállt árak mellett, talán még pont a note 7 volt az ami még ezt a színvonalat képviselte, nem is tudtam találni utódot a márkán belül. előbb nyúltam a samu j5-höz mint hogy uj xiaomit vegyek. kár érte, elindult a leejtőn a cég.

[ Szerkesztve ]

(#14591) Fall-N válasza Bl.Gyo. (#14590) üzenetére


Fall-N
veterán

Én Realme telefonok közül fogok választani. Ha nem lennének ilyen elszállt árakon, akkor meg Nokia lenne a befutó.

(#14592) Lacuss20 válasza Fall-N (#14591) üzenetére


Lacuss20
senior tag

Le fognak menni és egyre jobban nyomják az ár/érték arány témában. ;)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#14593) aelod válasza Bl.Gyo. (#14590) üzenetére


aelod
veterán

Én is azt vettem észre, hogy talán még a Note 7 volt az utolsó ár/érték bajnok telefonjuk redmi vonalon. Azóta egy szérián belül 4 készülék stb. A gyártó ontja magából a telefonokat és közben szoftveresen óriási hibák vannak. Pl. a közelség érzékelő problémája évek óta megy, erre kihagyják a az egyik telefonból inkább. Ez nálam nagyon amatőr. Nagy reményeket fűztem a a redmi 11 szériával kapcsolatban de csalódás. :(

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14594) fa4hu válasza aelod (#14593) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Csak az a dühítő, hogy a tesztek meg hallgatnak ezekről a hibákról, vagy nem frissítik azokat, amikor a hibák előjönnek, így ha valaki azok alapján választ készüléket, pofára eshet.

(#14595) rebla


rebla
aktív tag

redmi note 11 szériárol mi a véleményetek? Ott is gázos a hardver/ szoftver ? A pro verzió szimpatikus. Az árát még nem lehet tudni....

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14596) fa4hu válasza rebla (#14595) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Túl új, hogy érdemleges tapasztalat legyen róla.

(#14597) rebla válasza fa4hu (#14596) üzenetére


rebla
aktív tag

ja, csak fentebb írták:
"Nagy reményeket fűztem a a redmi 11 szériával kapcsolatban de csalódás."
Azt hittem már tudni lehet valamit... :R

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14598) Bl.Gyo. válasza rebla (#14597) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

ezt mindíg keverik az emberek. van redmi széria és redmi note széria.

[ Szerkesztve ]

(#14599) Fall-N válasza Bl.Gyo. (#14598) üzenetére


Fall-N
veterán

Olyan nagy különbség már nincs köztük. A Redmi 10 például elég jól sikerült. Gondolkoztam is rajta, hogy telenortól kihozok egyet. 20ezet Forintért ki tudnám az előfizetésemmel. Annyit megér. Lehetne benne több, mint 4 GB RAM, de úgysem játszom már.

(#14600) aelod válasza Fall-N (#14599) üzenetére


aelod
veterán

Én tuti nem hoznám el..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.