Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Balázs Z. válasza Archttila (#14997) üzenetére


Balázs Z.
tag

Kínából szállítják, vagy EU raktár?

(#15002) Archttila válasza Balázs Z. (#15001) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

PostNL, Hollandia:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15003) Balázs Z. válasza Archttila (#15002) üzenetére


Balázs Z.
tag

Köszi! Ha beválik, majd egy linket tudsz írni, ahonnan rendelted? Nekem is fárad már az akksim a Note 7-ben :R

(#15004) aelod válasza Balázs Z. (#15003) üzenetére


aelod
veterán

Ez engem is érdekelne. Én anno cseréltettem benne akkut de nem hozta azt amit vártam. Nagyon hamar merül... Azóta a fiókban pihen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15005) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Tegnap elfelejtettem a linket, elnezest!;)
Innen rendeltem: https://a.aliexpress.com/_mOGy1AK

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15006) moma


moma
őstag

Valaki más esetleg aki cserélt már aksit, ami bevált?

we all deserve a bit of luck.

(#15007) Archttila válasza moma (#15006) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem Redmi Note 4-nel a gyari Alis akksi is bevallt. A Note 7-be azert vettem Nohon-t, mert rengetegen dicsertek itthon, es kulfoldon is egyarant.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15008) moma válasza Archttila (#15007) üzenetére


moma
őstag

szerintem az, hogy ali-s az kevés info, mert van ott rengeteg szállító, szóval valami konkrét link lenne jó, mint a tiéd, ha beszereled és kipróbálod :D

we all deserve a bit of luck.

(#15009) Archttila válasza moma (#15008) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem a ket nap meg siman megvan a gyarival, szoval egyelore nem tervezem a cseret :D majd talan valamikor nyar kornyeken, ha betolti a 4. eletevet:D addig meg max egyszer feltoltom de amugy felesleges, a billentyuzetbe remdelt 12.000mAh honapokig allt a gyari dobozaban, es nem merult le.
Tartalek Power gombot is rendeltem, valami 400 forint korul volt.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15010) moma válasza Archttila (#15009) üzenetére


moma
őstag

neked mennyi idő alatt jött meg amúgy?

we all deserve a bit of luck.

(#15011) lukacsb válasza Archttila (#15005) üzenetére


lukacsb
csendes tag

Ez nekem nagyon Kínai szállításnak tűnik, nem hollandnak...

(#15012) Archttila válasza moma (#15010) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kozel 3 het volt a szallitas.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15013) moma válasza Archttila (#15012) üzenetére


moma
őstag

Az egész jó!

Amúgy ami nekem még kéne az a dolog, amivel bevan ragasztva a hátlap. azt nem tudjátok, hogy milyen néven honnan lehet?

Korábban már kellett cserélnem mindkét oldal gombot, szóval volt már szétszedve párszor.

we all deserve a bit of luck.

(#15014) TIstvan4


TIstvan4
tag

Szép estét kívánok mindenkinek!
Kérdeznék!

Szerintetek érdemes rn7 ben kijelzőt cserélni?

Telefonom kijelzőjének képe egy idő múlva
határozottan foltosodni kezd.Ott mardnak
a régebbi kép nyomok.Ez természetes ennél a készüléknél?

(#15015) moma válasza TIstvan4 (#15014) üzenetére


moma
őstag

nekem nincs ilyen képernyő gondom.
nyilván az ártól függ, hogy megéri e. ahogy nézem ali-ról 18-25 dollár az ára. nézz rá youtube-on ki tudod e te cserélni. ha nem akkor hívj fel egy szervízt hogy mennyi és úgy dönts. meg számold azt is, hogy hamarosan lehet aksit is cserélni kell lehet.

we all deserve a bit of luck.

(#15016) TIstvan4 válasza moma (#15015) üzenetére


TIstvan4
tag

Azért furcsa a hibajelenség,mivel eu.. boltból vásároltam ujjonan,majd visszavittem garival,hogy cseréljenek kijelzőt.
Ezek után a cserélt kijellzőn is ugyanúgy előjött a hiba.
Ezek után minőségi kijelzőt honnan veszek?Megbízható forrás?

(#15017) Archttila válasza TIstvan4 (#15014) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha a kijelzore jellemzo temporary burn in -rol van szo akkor arra letezik megoldas meghozza egy fajl formajaban, ami init_kcal.rc nevre hallgat, es a fenti TBI problemat orvosolja.

#
# Tianma display burnin hack by DarkJoker360
#

on init
write /sys/devices/platform/kcal_ctrl.0/kcal_enable 1
write /sys/devices/platform/kcal_ctrl.0/kcal "230 230 230"

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15018) TIstvan4 válasza Archttila (#15017) üzenetére


TIstvan4
tag

Kedves Archttilla!

Amit ajánlasz,attol megoldódhat a telefonom kijelző hibája?
Bolti próba készülékeknél lehet tapaszalni legjobban ezt a jelenséget.

Azoknál érezhető a kijelző "beégése",mivel álandóan bekapcsolt teljes fényerővel üzemelnek.

Nálam "helyreáll"a kijelző "beégése".
Eleinte volt ez a jelenség.

(#15019) Archttila válasza TIstvan4 (#15018) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem egy probat meger. A fajlt [link] (ha jol emlekszem) a /vendor/etc/init ala kell bemasolni. (root szukseges)

edit.:

*** Universal Tianma panel screen retentions fix / workaround *** This is a workaround to fix ghosting and screen retentions on your tianma panel devices. * How to install Put the file inside /vendor/etc/init/

source: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15020) TIstvan4


TIstvan4
tag

Köszönöm szépen a jó ötletet,és ki fogom próbálni ajánlatodat!
Kell még egy romot is rátöltenem.Még "érintettlen"a softvere.

(#15021) azimut


azimut
aktív tag

A fiam letette az RN7-esét a második kijelző törése miatt, majd szét is szedte - darabra úgy tűnik minden megvan. A telefon a farzsebes használat miatt kissé kiflibe hajlott. Ennek ellenére adok még egy esélyt, Aliról rendeltem kijelzőt kerettel és hátlappal, nagyjából 10 rugóért. Az akcióról be fogok számolni, ha összeáll, bootloadert nyitok rajta és romokat tesztelek. Így mulat egy magyar úr...

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#15022) hzsolee válasza TIstvan4 (#15014) üzenetére


hzsolee
őstag

Ez nálam is így volt. De olvastam több felhasználótól is. Eleinte nem zavart, de aztán meguntam. Én úgy oldottam meg, hogy vettem másik telefont :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#15023) TIstvan4


TIstvan4
tag

Boldog Karácsonyi Űnnepeket kívánok!
Végül Néhány óra (2-3)nap szenvedéssel root,és bemásoltam
az ajánlott kis file-t.
Látszólag valóban van hatása a "beégés"eltüntetésében.Még fogom tesztelni!
Mégegyszer köszönet az ötletét!

(#15024) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha valakinek nincs szuksege az AICP altal nyujott funkciogazdagsagra, -ellenben szivesen maradna A11 alapokon-, akkor a ~hetente frissulo CarbonROM-mal tehet egy probat.




A CTS alapbol nem Pass, de ez Magisk-be a MagiskHide Props Config modullal 1 perc alatt orvosolohato.
Battery usage-ben egy hangyanyit (erzesre) jobb mint az AICP, illetve meglepoen pattogos, fluid az egesz rendszer.
Vannak hianyossagai, pl nalam inditas utan nem fogadja el a fingerprintem (utana mar mindenhol tokeletes), illetve a notification egy kicsit kautikusan mukodik ami zavaro lehet, mivel egy lazabb huzasra is lerantja az egeszet... de kb ennyi, meg az AICP-hez keppest puritanabb Extra menu :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15025) Archttila válasza Archttila (#15024) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindketto hianyossagot tekintsetek semmisnek, ugyanis ujrainditas utan minden esetben meg kell adni egyszer a PIN-t, illetve a Notification-re van opcio a menuben :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15026) aprokaroka87 válasza Archttila (#15024) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A ph! app gond megoldott?

(#15027) Archttila válasza aprokaroka87 (#15026) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem es valoszinuleg nem is fog. PixelExperience-en a custom DNS-nek tudtam be az idonkent elofordulo inditas utani kresseket, AICP alatt nem volt ilyen problema, Carbon alatt konkretan el sem indul. Discordon ma kuldok a fejlesztonek egy kover logot amire ha nem jon erdemi reakcio, akkor marad web.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15028) aprokaroka87 válasza Archttila (#15027) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem, akkor marad az Aicp, múltkor felraktam egy Android 13 alapú rom-ot, viszont nem tudtam írni a belső tárhely / Android mappába egy fájlt a megfelelő helyre.

Ha jól tudom Android 13-ban nem lehet hozzá férni a mappához.

Gépen keresztül lehet bele másolni.

(#15029) Archttila válasza aprokaroka87 (#15028) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak a pH app miatt? :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15030) aprokaroka87 válasza Archttila (#15029) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem értem a kérdést, öreg vagyok már :D

(#15031) Archttila válasza aprokaroka87 (#15030) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak a Ph app crash miatt nem szeretnel Carbon-t? Mert ezen felul kb ua mint AICP csak kevesebb testreszabhatosaggal, heti frissitesel, piciket jobb akkuidovel...

öreg vagyok már
Nalam szerintem nem.. :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15032) aprokaroka87 válasza Archttila (#15031) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A ph! appot jobban szeretem használni, mint a webes felületet.
Szóval marad egyenlőre az aicp, meg az Android 11, mert legalább ezen még elérhető a Gravitybox, meg megy a viper4android is.

Meg nincs az Android 13 által be vezettet tárhely korlátos marhaság.

[ Szerkesztve ]

(#15033) Archttila válasza aprokaroka87 (#15032) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ertem.
Discord-on elkuldtem a logokat a fejlesztonek es hat nagy a baj :D

Smrtprjcts: nem tudom ezzel mit lehet kezdeni
...
Archttila: Estleg ha lenne meg otleted, hogy logcat-be mire szurjek akkor szivesen megnezem
Smrtprjcts: sajnos semmi. max tenyeg az app es play package-re
....
Arra tudok meg gondolni, hogy a LiteGapps Lite huncutkodik velem. Ma ha idom engedi feltolok belole egy Core-t, hatha,.. de szerintem ez mar igy ahogy van a Custom ROM-ok (egy jelentos hanyadan) RIP

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15034) vargalex válasza Archttila (#15033) üzenetére


vargalex
félisten

Én már nem vagyok érintett az alkalmazásban (IOS-re tértem át), de azt gondolom, hogy ennek nem lesz megoldása. Korábban is az volt mindig, hogy a fejlesztő a google-t, google play-t hibáztatta a legtöbb egyedi hiba esetén. Pedig ugye más alkalmazások rendben működnek. Ebből én valamiért azt gondolom (lehet, hogy rosszindulatú vagyok), hogy az előfizetés ellenőrzése/reklámok megjelenítése (megjelenítésének ellenőrzése), stb. okozza a gondot.
Én anno az alkalmazás topic-jában is hangot adtam azon véleményemnek, hogy miért kellett, hogy ez legyen az első lépés, mint újítás a fejlesztő részéről. Persze, anno is le lettem hurrogva, mint többször utána.

Egyébként a discord-os beszélgetéshez: szerintem a fejlesztőnek éppen vanilla androidon a legegyszerűbb tesztelnie, hiszen azt tudja alapból felrakni az emulator alá...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15035) Archttila válasza vargalex (#15034) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyetertek, csak az nem vilagos, hogy egyreszrol ha a reklamok ellenorzese/megjeleitese okozza a gondot, akkor mobilneten ISP DNS-et hasznalva miert crash-el? Masreszrol AICP alatt szenneszurt NextDNS-el hogyan mukodhet tokeletesen?

Nem gondolnam hogy rosszindulatu vagy, es nekem sincs szandekomban megbantani, de fejlesztokent ezt a valaszt o sem gondolhatja komolyan:

Sajnos ezek a hibak olyanok hogy kb kezben kene vizsgalgatnom. es meg akkor sem biztos hogy sikerulne megfejteni

Na mindegy, azert nem banom hogy adtam a dolognak mégegy esélyt, es ertekelem hogy valaszra meltatott mint irtad is, ennek valoszinuleg nem lesz megoldasa.
Elnezest, Off befejezvet! :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15036) vargalex válasza Archttila (#15035) üzenetére


vargalex
félisten

Félreértettél. Nem a DNS-el kapcsolatban gondoltam, hogy a szűrés miatt lenne. Hanem egyszerűen valamilyen play API-t nem standard módon használ, mert akkor más alkalmazásoknak is gondja kellene, hogy legyen, ha tényleg az okozza a gondot.

Alex

(#15037) aprokaroka87 válasza vargalex (#15036) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vagy a google kavar be, pl nem tudom mennyire figyeli azt hogy egy adott készülék esetében változik-e a rom.

(#15038) vargalex válasza aprokaroka87 (#15037) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, ez szokott lenni a fejlesztő magyarázata is... De akkor kérdem én, hogy bármilyen másik alkalmazás esetén miért nem okoz ez gondot???

Alex

(#15039) aprokaroka87 válasza vargalex (#15038) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát le töltötted az összes alkalmazást a play áruházból?

(#15040) vargalex válasza aprokaroka87 (#15039) üzenetére


vargalex
félisten

Szeretem ezeket a kifogásokat. Nyilván nem, de azért az, hogy több, mint 100 alkalmazásból egynek van baja (pedig volt több olyan is, ami szintén reklámokat jelenített meg és abból szerzett bevételt), jelent valamit...

Alex

(#15041) Archttila válasza vargalex (#15036) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igy mar ertheto :R a mondat masodik fele tiszta sor, es valoban, minden egyeb alkalmazas tokeletesen megy. (sot, korabbrol sem emlekszem hasonlo problemara)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15042) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

3.5 eves akksival :)) egesz szepen kezdodik :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15043) aprokaroka87 válasza Archttila (#15024) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gondoltam megnézem, viszont belefutottam egy érdekes dologba.
A rom feltelepül, viszont az open gapps meg látszólag sikeresen települ, ám miután újra indítom olyan mint ha rom-ot cserélné le a rendszer a Gapps-ra.
Ugyanis újraindítás után a Redmi logo jön be, majd ott is marad.
Ha vissza rakom a rom-ot akkor megint jó lesz, de nincs Gapps.
Az opengapps a Carbon rom oldalán van fen fent, gondolom azt ajánlják hozzá.

A fenti képen látható hogy melyik van ki választva.

(#15044) Archttila válasza aprokaroka87 (#15043) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Regen en is Open Gapps-et hasznaltam, utana jott az amugy igen jo BitGapps, de nemreg crok felhivta a figyelmem egy remek Gapps porojectre ami LiteGapps nevre hallgat. [link]
Ebbol letezik egy Lite varians, ami nalam ket ROM alatt is remekul mukodott, pedig csak az alabbi dolgokat rakja fel (ez az absolute minimum ami letezik, but fix me)

Litegapps Lite
• Common
• Google Contacts Sync Adapter
• Google Services Framework
• Gms Core
• Phonesky (PlayStore)
:))
Szerintem batran tehetsz vele egy probat, CarbonROM alatt is remekul mukodik, illetve a telepites mikentjet is szabadon eldontheted:

[MAGISK] = Magisk Module Flashable
[RECOVERY] = Recovery Module Flashable
[AUTO] = Magisk/Recovery Module Flashable

make your choice

edit.:
Open Gapps Stock [link] :U

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15045) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Gondolom nem lepodik meg senki azon, hogy a 2019 juniusaban vasarolt Note 7 a gyari akksival es a fenti komboval hozta a harom napot :K (~6.5hr SoT)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#15046) aprokaroka87 válasza Archttila (#15044) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszönöm majd megnézem.

(#15047) polcsa


polcsa
aktív tag

Sziasztok,
kérdésem lenne,
szinte a kezdetektől crDroidot használok, nincs frissítve, de komoly gondom se volt vele, akksi az elejétől 2 nap
Ami egyre gyakoribb, hogy a bluetooth megbolondul és csak újraindítással tudom helyrehozni, vagy úgy se. Persze egyre több bt eszköz használok (autó, óra, füles, mérleg, notebook), de rémlik, hogy a crDroidnak az elején is volt BT gondja, emiatt kellett egyszer frissítenem, kb 2 éve.
Tegnap pl lemerült a teló, utána 10x futottam neki az újrapárosításnak. Eleve nem értem, hogy miért nem ismeri fel csak simán, de új az óra, úh. lehet az is ludas.
Lényeg, hogy váltanék romot, de
- az automata hívásrögzítés nekem is kellene, mint Mercutio kollégának, munka miatt
- 2 napot bírjon
- min. crDroid szintű testreszabhatóság jó lenne
- unicredites bankolásnak működni kellene
Szóval mit ajánlotok?
Amúgy a minimalista android híve vagyok... 🙂

(#15048) vlevi


vlevi
nagyúr

Pixel Experience-ből megjelent a 13-as stable verzió.
[link]
Próbálta már valaki?

(#15049) crok válasza vlevi (#15048) üzenetére


crok
nagyúr

WPA2 Enterprise SSID-re nem tudtam felküzdeni egyelőre.. egyébként jónak tűnik, egész pattogós, főleg egy [ilyen] után. A Google alkalmazásokat amúgy is le lehet tiltani ha nem tetszenek (elég sokat már a rendszerből, de adb-vel / root-al ugye mégtöbbet) szóval ha az ember lecsupaszítja nem rossz kis ROM ez, és mivel A13 így pl. [ez] is megy vele, a max empty time is, szóval akár jónak is lehet mondani :D Nem csapkodja ki az alkalmazásokat ok nélkül, okkal meg elfogadom ha úgy döntött.. :D Teszt telefonként örököltem a lavender-t a feleségemtől úgyhogy mókás lesz ez. :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#15050) Archttila válasza crok (#15049) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Teszt telefonként örököltem a lavender-t a feleségemtől

Mikortól is akarod karbantartani az AICP-t? :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.