Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14751) Fall-N válasza Archttila (#14750) üzenetére


Fall-N
veterán

Legalább a közösség foglalkozik vele. Kipróbálni nem tudom, mert a telefon már nincs meg. X3 Pro van helyette.

(#14752) rebla válasza Fall-N (#14749) üzenetére


rebla
aktív tag

Ok.

"Srácok ezt az új welpapírt vagy mi a tökömet, hogyan lehet hazavágni? Lezárt képernyőnél állandóan fel ajánl valami új háttérképet, de nem kell.... "

Ebből indultam ki. De már megoldódott.....
Biztos ROM frissítés nem lesz már.... Igazad van.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14753) Fall-N válasza rebla (#14752) üzenetére


Fall-N
veterán

A welpapír az a OnePlus féle élő háttérkép lenne? Wellpaper?

(#14754) TIstvan4


TIstvan4
tag

Üdvözlök mindenkit!
Nekem is van egy note 7 telefonom!
Néhány éves használat után szellemképes lett a kijelzője.Más hibája nincs a készüléknek.
A következő telefonom nem note 7 lesz.

(#14755) rebla válasza Fall-N (#14753) üzenetére


rebla
aktív tag

Nem, elírtam... A gyári wallpaper.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14756) Fall-N válasza TIstvan4 (#14754) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem az elejétől fogva szellemképesedett a kijelző. Tianma típusú volt. Leginkább sötétszürke felületen látszott, például az értesítési sáv. Pár perc után magától eltűnt. Annyira nem zavart, mert nem maradandó, mint a beégés az OLED-nél.

De a Philips TV is szellemképes marad, ha sokáig statikus kép megy, például ott van hagyva a YouTube. Ott is ha elindul valami tartalom, akkor magától eltűnik. Az VA típusú panel, nem IPS. De a régi CRT TV-k is hajlamosak voltak erre. Mostani telefonom szerencsére nem hajlamos rá. De például ezért nem veszek soha OLED-es telefont, mert ott baromira zavarna ls el sem tűnne sosem.

[ Szerkesztve ]

(#14757) Archttila válasza Fall-N (#14756) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez sajnos a kijelzo sajatossaga, viszont ha jol remlik akkor van ra egy magisk modul amivel eltuntetheto :D mindjart megkeresem telegrammon

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14758) Archttila válasza Archttila (#14757) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Elenzest rosszul emlekeztem. /vendor/etc/init ala kell bemasolni egy rc fajlt:
Universal screen retention fix for Tianma panels
This is a workaround to fix ghosting and screen retentions on your tianma panel devices.
How to install
Put the file inside `` /vendor/etc/init/
and reboot
NOTE: You need to have KCAL support,
you will see the effects after half an hour of use
Credits - @DarkJoker360dev

[link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14759) TIstvan4 válasza Fall-N (#14756) üzenetére


TIstvan4
tag

Volt egy ghost progi ami egészen hatékonyan álcázta a szellemképesedést.Ez volt. :)
Valóban nem maradt ott véglegesen a foltosodás.

[ Szerkesztve ]

(#14760) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

OrangeFox beta [link]

Add support for Android 12 decryption - any PIN/password MUST be removed before booting to recovery
No support for FDE decryption - must only be used with Android 11 or higher
Update the Magisk addon to v24.3
Sync the latest source code updates
Several fixes and UI enhancements

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14761) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

AICP full belakva, tobb mint 2gb free ram. ;]

Ilyet mikor tud majd a MIUI? :D kb mintha uj elom lenne. Vegtelen smooth, fluid, a testreszabhatosaga az RR-el vetekszik. A legutolso pixelig minden allithato. :K
A PE ehhez keppest egy lajhar, meg ugy az osszes A12...
Reszemrol 10/10

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14762) 0xmilan válasza Archttila (#14761) üzenetére


0xmilan
addikt

pEDig a RaM aZ ArRa vALo, hOGy HaszNaLjaK!!

(#14763) Archttila válasza 0xmilan (#14762) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezzel csak reszben ertek egyet. :) foleg h egy telefonrol beszelunk, ahol azert ha raereszt az ember egy bongeszot a bloat webre maris eltun 1gb :D a masik meg, h minden feleleslegesen futo app, service, anyamtoke feleslegesen fogja terhelni a hatterben a vasat :) mindenfele io muveletre feleslegesen :D igenybe veszi a eroforrast, ami cpu idobe, ramba, es akksiba kerul :)
Igy tortenhet olyan, hogy a lehelet Arch Sway WM desktop gepemen a fenti rendszer atlag 5 fokkal huvosebb idle temp-et tud szemben a frissen telepitett es O&O shutup 10-el megkent! windows-al. :)
Szoval nem, ne tancoltassa a hatterbe semmi a riszorszt, mert sok kicsi sokra megy. Azota a google fele messages app is ment a levesbe... Kesz borzalom :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14764) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!
Nektek nem szokott lefagyni a böngésző? Mind a Chrome mind az Edge csinálja, hogy egyszerűen lefagy, nem lehet semmit csinálni pl. lapozni. Ilyenkor a háttérbe teszem és amikor újra belépek már jó. De van, hogy teljesen ki kell lépni a böngészőből és ujra indítani. Van, hogy sokáig nincs gond, de van, hogy folyamatosan b.szakodik, szinte minden percben.
Ezt a bejegyzést sem tudtam egyből megírni, többször is lefagyott. Érdekes, hogy bár nem mutatja a szövegbevitelt, de ha háttérbe teszem és újra előveszem, mutatja a z addig beírt szöveget.
A rom full gyári Miui Global 12.5.3

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#14765) fa4hu válasza Archttila (#14761) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Tudsz adni egy linket hozzá, hogy feltegyem az összefoglalóba?

(#14766) 0xmilan válasza Archttila (#14763) üzenetére


0xmilan
addikt

Azert csak sikerult beleszoni egy telefonos topikba, hogy I use Arch, btw. :D

(#14767) fluttershy válasza Archttila (#14761) üzenetére


fluttershy
tag

Leragadtam az utolsó official A12 PE buildnél. Most már elég lassú és vannak vele apróbb problémák. Azért nem váltottam eddig mert amúgy nem vészes. Viszont lehet hamarosan ráveszem magam és váltok. Rólad tudom hogy szoktál próbálgatni romokat. Jelenleg mit ajánlasz? Neked mik jöttek be? Unlimited google photos backupot PE-n kívül tudja valamit? Ja meg persze fontos hogy stabil legyen és aránylag bugmentes :D

(#14768) Archttila válasza 0xmilan (#14766) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:D
viszont azt jo ha tudod, hogy en soha nem szarozok re mas disztrot, mindenki azt hasznal amit akar, vagy eppen amihez ert. ;)

fa4hu

Persze, [link] de szerintem nem ez az egyetlen jo A11 ROM. :) ezt inkabb csak a vegtelen testreszabhatosag miatt szeretem. (like RR)

fluttershy

Ha nem kell a magas customizalhatosag akkor az alap LineageOS is jo lehet, illetve nagy kedvenc meg az 1.7-es xdroid CAF (kicsit mar outdated) mostanaban nem neztem annyit lattam Telegramon, hogy van mar belole unofficial 1.8. (A11)
Havoc-OS -t is nagyon sokan szeretik (ezt sajnos nem probaltam)
PEX szinten ajanlott (A11) (telegram) illetve nagyon sokan szeretik meg a PPUI-t. (Pixel Plus, A11)
Mostansag az Ancient OS (A11) is egyre tobbszor meg van emlitve...

A12 vonalon Arrow (Vanilla+BiTGapps) de mondom itt szerintem ugyanugy várhato idovel a belassulas, (A12 sajatossag) esetleg majd az A12.1 hozhat valtozast. (van mar belole build Arrow experimental agon kell keresni)
A BiTGapps nagyon minimalista Gapps, (A11-re 76.9MB) szoval reszemrol kifejezetten ajanlott :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14769) Archttila válasza Archttila (#14768) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ja igen Voltage OS! igaz A12 de ezt is a vegtelensegig testre lehet szabni, nem ugy mint pl. az Arrow-ot. ;]
Egyebkent ezek az alap PE A12 es szarmazekai (a beallitasi lehetosegeket illetoen) mar-mar egy iOS szintjere redukalodtak :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14770) Fall-N válasza Archttila (#14763) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez olyan, mint a Linux, nem Windows! Azért van a RAM, hogy használjuk, így pont nem jó, ha a fele üres. Dinamikusan kell tudnia kezelni, azaz hogy mit érdemes a multitasking miatt benttartani a memóriában. Ebben az esetben nincs semmi benne, így mindent újra be kell tölteni, ami sem a fogyasztás sem a gyors, fluid működés szempontjából nem jó. Ez a RAM-fétis már rég lejárt lemez. Az Android tudja kezelni megfelelően a taskokat, nem kell megerőszakolni. Nem hiába nem kap Play Store liszenszet az a gyártó aki belenyúl.

(#14771) Archttila válasza Fall-N (#14770) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Megeroszakolni? :U A kep ujrainditas utan keszult, a hatterben pedig nem futott (még) semmi. (Tidal, bongeszo sok tabbal...) szoval pontosan nulla darab buvoszkedes tortent :) ez ilyen, ennyivel beeri. (reboot utan)
A RAM magagment-es mondandoddal tisztaban vagyok sot! hidd el hogy en eleg sokat teszteltem ARM cardboardokon is mindenfele rendszert... ezert tudom, hogy peldaul hiaba hasznal ket kulonbozo terjesztes azonos DE-et, a teljesitmenykulonbseguk (foleg ilyen kornyezetben, es ez fontos) azonnal szembetuno lesz. Pedig papiron mindketto Arch alapu ;] disztro megis eltero az eroforraskezelesuk.

Bar tudom hogy te nem vagy hive, :D (nem en irtam) de a JO custom ROM megoldasok nem kaksizzak tele a RAM-ot mindenfele szemettel, feleslegesen futo service-el, process-el. En ez ellen teszek, ezert cserelem le oket ha van ra lehetoseg,. Nem szeretem a nagykozonsegnek osszepatkolt megoldasokat. Az meg, hogy egy tiszta de funkciogazdag ROM (mint amilyen az AICP) ennyivel is beeri csak jo nem? :)

Persze ertem en, hogy konnyebb venni egy uj telot mondvan, hogy a gyarto mar szarik az amugy is vasgyilkos, katedral elven fejlesztett ROM-jara, (MIUI, Samsung gyari bloatjai...) de attol meg az igazsag az, hogy ilyen es ehhez hasonlo szivbol kodolt :D megoldasokkal meg hosszu evekig el lehet lenni egy amugy (még szerintem) kozel sem elavult keszuleken.

De ha mar ilyen szepen megjegyezted akkor tessek, mutatok neked RAM fetist. (Banana OS, 3.1 KG lett, maradhat?) :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14772) fluttershy válasza Archttila (#14768) üzenetére


fluttershy
tag

Köszi az infókat. Lehet várok még kicsit, lineageos 19.0 2022Q2-ben érkezik. First release után pár hét amíg kijavítják a nagyobb hibákat ha mégis maradtak benne valamiért. Hátha A12 fronton los19 hoz áttörést. De lehet az is hogy nem fogom kibírni addig és nekiugrok egy xdroid, pex, vagy ppui-nak :D

(#14773) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt most csak ugy itt hagyom, emésztgessétek :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14774) Archttila válasza Archttila (#14773) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

april fools :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14775) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Juniusban lesz 3 eves az akksi. (83%)
Ehhez keppest szerintem teljesen rendben van a 9 oras SoT :) kozel ket napos uzemidovel. (azert csak kozel, mert recovery-be teljesitmeny profile-al keszitette a biztonsagi menteseket)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14776) Fall-N válasza Archttila (#14775) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sajnos a telefon megvétele után legalább egy évig CoD-oztam és sokszor ment játék közben a töltés is, ami nem tesz jót. Amikor eladtam, kábé 70 % körül volt az akku 2,5 évesen. Azért az már érezhetően kevesebb volt. Na a Pocoval ezt nem csinálom már.

[ Szerkesztve ]

(#14777) Archttila válasza Fall-N (#14776) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjul ilyen hasznalat mellett a 70% az egesz jo. (kevesebbre tippeltem volna)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14778) aprokaroka87 válasza Archttila (#14761) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gondoltam ma felrakom, Pixelextended-et váltott, Hát amilyen testre szabási lehetőségek vannak az elég komoly, természetesen ez is teszt fázis alatt van számomra.
Viszont én csak ujjlenyomat alapú feloldást látok benne, arc alapút nem.

Amúgy meg néha bizonyos gyártók megnézhetnének pár custom rom-ot, ha az azokban található funkciók felét bele tennék, már lehet többet érnénk el vele.

(#14779) Archttila válasza aprokaroka87 (#14778) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A testre szabasi lehetosegek majdnem RR szinten vannak. [link] :)

Amúgy meg néha bizonyos gyártók megnézhetnének pár custom rom-ot, ha az azokban található funkciók felét bele tennék, már lehet többet érnénk el vele.

A-A nem jo, azzal munka van :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14780) Mercutio_ válasza Archttila (#14775) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a rom tud automatikus hívásrögzítést? (Munka miatt szükséges)
Banki app-on futnak-e és milyen teendők után? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14781) Archttila válasza Mercutio_ (#14780) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a rom tud automatikus hívásrögzítést? (Munka miatt szükséges)

pass, soha nem volt még rá szükségem.

Banki app-on futnak-e és milyen teendők után?

Legfrissebb (stable) Magisk flash, hide ... után simán megy az OTP, mást egyelőre nem néztem. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14782) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Magisk Bootanimation for Lavender [link] (termeszetesen csak sajat felelossegre)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14783) szergely86 válasza Archttila (#14768) üzenetére


szergely86
csendes tag

Hali! Felraktam ezt az aicp romot, eddig a fejlesztői miui volt fent OF recoveryvel. Data format meg full wipe után simán települt de egy gondom azért lenne vele... Mi a frászért nem működik a gyorstöltés? Mit rontottam el, amatőr romolgató vagyok csak leírás után van bátorságom bele nyúlni de nem túl mélyen a rendszerbe... Köszi a választ :)

(#14784) aprokaroka87 válasza szergely86 (#14783) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem müködik.

(#14785) azimut válasza szergely86 (#14783) üzenetére


azimut
aktív tag

Kicsit le vagyok maradva, weeb project van fent, de úgy néz ki, leállhatott a fejlesztése. Január 5-i build, azóta nem volt mozgás. Amúgy kifogástalan...

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#14786) Archttila válasza azimut (#14785) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igy van, allitolag elszallt #letsmakecake teloja ezert befejezte, viszont az AICP-nek o a maintainere :D (van annyira pro, hogy ennyihez ne kelljen neki a telefon) ;]

#14783szergely86

Sajnos fogalmam nincs (nem élek vele)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14787) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Miutan megszabadultam a Google (es bload Reddit, Telegram stb) appok egy jelentos reszetol, ilyet domboritott a ~3 eves akku :)

AICP ROM
~3 nap egy toltessel
10 ora SoT

Azt hiszem a kepek magukert beszelnek. :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14788) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Aicp Rom esetén a frissítő fájlt hova teszi a rendszer?
Mert ma érkezett egy Ota update.
Azt felkínálja hogy tudom törölni, de menteni szeretném, viszont nem találom sehol.

(#14789) Archttila válasza aprokaroka87 (#14788) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

/data/aicp_updates

Ha hosszan nyomsz az updaten megejelenik egy menu, majd ott export updates. Ez kimasolja neked az internal storage /android/data/aicp_updates mappaba a frissitest :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14790) aprokaroka87 válasza Archttila (#14789) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi :)

(#14791) rebla


rebla
aktív tag

Ez a gyári miui böngészö pár frissítés ota eléggé katasztrófa lett. A kedvenc kölnyvjelzőt, amit ikon szerűen kirakhat az ember,már nem lehet törölni, szerkeszteni... Eddig hosszan rányomva kijelölődött és lehetett törölni,sorba rakni... Most már ez a funkció nem él... Ha rá nyomok bejön az oldal. Kiveszem a (csillagot) fent a sávnál kiírja hogy könyvjelző törölve, de ugyanúgy ott marad az ikon. Gyorsítótár stb törölve. Csak annyit ér hogy alapra áll minden, ugranak a könyvjelzők,és ugyan úgy használhatatlan marad..... Tudom használjak másikat. Bár eddig szetettem.

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14792) aelod válasza Archttila (#14787) üzenetére


aelod
veterán

ilyet domboritott a ~3 eves akku

Nekem is domborított. Fizikálisan :DDD
Realme 8 van helyette :B

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#14793) Archttila válasza aelod (#14792) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14794) rebla válasza aelod (#14792) üzenetére


rebla
aktív tag

:D

Redmi Note 12 Pro 5G 256/8 hyperos 1.0.3.0.UMOEUXM

(#14795) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

MIUI Dream Project 12 [A10] [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14796) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Megjelent az ArrowOS Android 12.1-re epulo ROMja [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14797) miqlas válasza Archttila (#14796) üzenetére


miqlas
őstag

... néha eljátszok a gondolattal, hogy lecserélem a gyári romot a telefonon, de aztán eszembe jut, hogy mennyi mindent kellene újra konfigurálni és el is engedem a történetet! :R

42

(#14798) fluttershy válasza Archttila (#14796) üzenetére


fluttershy
tag

erre váltottam tegnap PE-ről, eddig minden oké

(#14799) Archttila válasza miqlas (#14797) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig egy ido utan kenytelen leszel, mert vagy outdated lesz a gyari rom, vagy uj telot veszel amin igy is ugy is belakod majd a friss rendszert. :D

#14798fluttershy

vanilla?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#14800) fluttershy válasza Archttila (#14799) üzenetére


fluttershy
tag

Gapps :/ mert google opt-in-ben nyakig benne vagyok. Kevés olyan google alkalmazás van amit nem használok rendszeresen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.